לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-07-2011, 15:55
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אתה קראת את הספר? אם כן, מעולה."

אני אמנם משועמם, אבל לא עד כדי כך.

העפתי מבט על תקציר של הספר (תקציר מפורט לפי פרקים; לא תקציר מהסוג שיש על כריכה אחורית של ספר), שפורסם על-ידי אותה הוצאה שפרסמה את הספר עצמו ("המכון התורני שעל-יד ישיבת עוד יוסף חי"), ולכן בהעדר עדות משמעותית אחרת, אני נוטה להאמין שהתקציר נאמן למקור (זאת במיוחד בהתחשב בזה שגם בתקציר יש "אמירות קשות"). למען הסר ספק, עדותו של הלפרוסט אינה נאמנה עלי, ואפילו אילו הייתה, פרשנויותיו אינן מקובלות עליו, ואפילו אילו היו, ניתוחיו חסרי-ערך בעיני (וצריכים להיות כאלה בידי כל אדם חושב - ואין הכוונה כאן למתהדר בכינוי הזה). כך גם לגבי כל כותב אקראי באינטרנט. טוקבקים - כבודם במקומם מונח, אבל אינם עדיפים על פרסום רשמי "מפי הסוס".

הספר עוסק בין השאר בפרטים טכניים שאינם אמורים להיות מעניינים מדי. הנושא הראשון בו עוסקים בספר לאחר ההקדמות הוא מנין נלמד איסור הריגה של גוי? ואז מתחילים לדבר על "לא תרצח" (שמדבר על יהודים בלבד), על שבע מצוות בני נח, וכו' וכו'.

ודאי שיש בספר אמירות שאינן מקובלות על התפישה המכנה עצמה "ליברלית", והמחברים מציינים זאת במפורש - יש הבדל בין דם לדם, יש הבדל בין יהודי לשאינו יהודי, וכו'. בנוסף, יש שם דיון בטענות כמו (ניסוח חופשי שלי): "אולי לא כדאי להרוג גויים לא כי זה דבר רע בפני עצמו, אלא כדי שלא יעתצבנו עלינו", אבל בכל המקרים אין כאן חידוש.

כל הדברים הללו קיימים בספרות ההלכתית ובתלמוד כבר אלפי שנים. גם הנושא של "אוי אוי אוי, מה יגידו אומות העולם", וגם אפליה קשה נגד גויים - לדוגמה, באופן בסיסי אין מפקחין את הגל על גוי (אפילו שבפועל מותר).

יש שם גם דברים שנראים בלתי-מקובלים עוד יותר, בסגנון "נהרוג ילדים עכשיו כדי שלא נהרוג אותם אחר כך", אבל גם זה קיים ביהדות הרבה לפני שפורסם הספר הזה. את ילדי עמלק צריך להרוג בלי קשר לשאלה אם יגדלו להיות מחבלים בעתיד...

אפשר להמשיך, אבל נגיע לנקודה:
על מה יצא קצף? כי אפשר. נמאס כבר מהימין הקיצוני / הרבים המסיתים / הלאומנים שלא רוצים שלום / הכנס-כאן-מה-שבא-לך...
האם זה סוף פסוק? בוודאי שלא. לא רק שלא מדובר בהלכה למעשה, אלא שממילא למלכות נתונה הסמכות לחוקק חוקים עד גבול מסוים אפילו בניגוד לדין תורה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-07-2011, 19:48
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי בני לפיד שמתחילה ב "תגיד סתם שאלה, אני מניח שסדר..."

אני בהחלט קורא את המשפט "שפוך חמתך על הגויים", אבל אינני אומר "אני הולך לשפוך את חמתי על הגויים". כל עוד הגויים אינם מטרידים אותי, לי אישית אין חמה או איבה מיוחדת כלפיהם.

הפסוק המלא הוא:
שְׁפֹךְ חֲמָתְךָ, עַל-הַגּוֹיִם אֲשֶׁר לֹא-יְדָעוּךָ, וְעַל מִשְׁפָּחוֹת, אֲשֶׁר בְּשִׁמְךָ לֹא קָרָאוּ: כִּי-אָכְלוּ אֶת-יַעֲקֹב, וַאֲכָלֻהוּ וַיְכַלֻּהוּ, וְאֶת-נָוֵהוּ, הֵשַׁמּוּ.
המבנה מקביל לזה של המשפט "לך תביא כאפה לילדים מהשכונה שפינצ'רו לי את האוטו" - לא לכל הילדים בשכונה צריך להביא כאפות, אלא רק לאל שפינצ'רו את האוטו. עם הגויים שלא אכלו את יעקב ולא השמו את נווהו אין לפסוק לבעיה; עם אלה שכן לפסוק יש בעיה, לי יש בעיה, ועולה השאלה - האם לך אין?
ישן 06-07-2011, 05:53
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
קטעים מרגש לדעת שאלוהים כותב בפורום פרש
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי בני לפיד שמתחילה ב "תגיד סתם שאלה, אני מניח שסדר..."

הפסוק הזה הוא תפילה לאלוהים, הוא לא הנחיה או הרשאה לאדם וזה שונה מאוד מאוד מאיזה פתווה, מוסלמית או יהודית, שמצווה להרוג בני אמונה אחרת או עם אחר, או שמתירה להרוג את ילדי אותו עם משום שהם עלולים לגדול ולהיות אויבים. לכן, תורת המלך הזה, בשל אותן אלמנטים שבו (לפי המפורסם-לא קראתי בעצמי) הינו דוגמא נדירה להסתה אמיתית שמצדיקה התערבות של החוק. ממש כשם שהייתי מצפה משילטונות בריטניה להתערב כאשר איזה שייח שם מפרסם איזו פתווה שמצדיקה רצח של יהודים. זה מאוד שונה מ"שפוך חמתך" או מהבדיחה הזו שידועה כ"פולסא דנורה". אני עדיין מתקשה להאמין ששמו אנשים בכלא על איזה טקס פולחני מטופש שתכליתו בסופו של דבר בקשה מאלוהים לפגוע במאן דהו.
הסתה זה מושג שרלבנטי רק כאשר יש חשש אמיתי שהדברים יביאו במישרין לפגיעה באדם. כאמור, תורת המלך הוא לכאורה דוגמא נדירה לכך ומקרה חריג שבו יש מקום לצימצום חופש הביטוי.
וזאת ועוד-לא כל דבר שמקבל איצטלה הלכתית הוא אוטומטית פטור ממגבלות החוק. ואני חוזר בנקודה זאת לדוגמת אותם פוסקי הלכה מוסלמים רצחניים.
ישן 06-07-2011, 15:29
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מרגש לדעת שאלוהים כותב בפורום פרש"

זה שאתה חוזר על שקר עם הסייג "לפי המפורסם" לא מנקה אותך מאחריות.
לא מדובר ב"איזה פתווה, מוסלמית או יהודית, שמצווה להרוג בני אמונה אחרת או עם אחר, או שמתירה להרוג את ילדי אותו עם משום שהם עלולים לגדול ולהיות אויבים". (אגב, פתווה היא נקבה ולכן צ"ל איזו פתווה.)
מודגש שהספר איננו הלכה למעשה, אלא דיון הלכתי (וכבר כתבתי את זה למעלה). כבר עשרות ואף מאות שנים שמי שרוצה לקבל הלכה למעשה צריך לפנות בשאלה ישירות לרב, ולא להסתמך על ספרים. כשסוכן סמוי של המשטרה יפנה לרב ויגיד לו "יש לי בשכונה כמה ילדים ערבים שמרססים גרפיטי", והרב יגיד לו "תשחט אותם אחשלי למה הם הולכים לגדול להיות מחבלים" זו תהיה הסתה לרצח.
ישן 06-07-2011, 16:18
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אתה אומר שקר מבלי שקראת בעצמך? נחמד. אשאיר את התשובה לרב שמואל אריאל מעתניאל
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "זה שאתה חוזר על שקר עם הסייג..."

דעתו זו פורסמה בערוץ 7 כפי שמובא להלן, ושים לב במיוחד לסיפא

"אכן בחלק גדול מן הספר הוא עוסק בשאלה של ניהול מלחמה, פגיעה באזרחים אגב לחימה במחבלים, ובעניין זה ודאי שדברי המחברים נכונים. אבל יש בספר גם חלקים נוספים:

א. חלק המצדיק פגיעה מכוונת באזרחים גרידא, גם כאשר אין הם משמשים מחסה למחבלים, וגם אין עליהם כל אשמה אישית, אפילו לא אשמה של עידוד למחבלים וכדומה. כדוגמה הם חוזרים ומביאים, הריגה של ילדים קטנים ותינוקות, ושוב – לא כאשר הם משמשים מחסה אנושי למחבלים. להלן מספר ציטוטים מן הספר (בכל ציטוט כך עולה לענ"ד מכל ההקשר, אבל קיצרתי):

1. תורת המלך, עמ' רה, רז

? כאשר דנים בהריגת תינוקות וילדים - הרי שמצד אחד אנחנו מסתכלים עליהם כעל חפים מפשע גמורים, שהרי הם לא ברי דעת... אך מן הצד השני יש חשש גדול מפני מעשיהם כשיגדלו...

2. שם עמ' רל, "מסקנות בקצרה"

? גם תינוקות שאינם עוברים על שבע מצוות - יש שיקול להרגם בגלל הסכנה העתידית שתיגרם אם הם מוחזקים לגדול להיות רשעים כמו הוריהם...

3. שם

? הנקמה והתנהגות של מידה כנגד מידה נצרכת וחשובה במלחמה ובהכנעת הרשעות, הן בפגיעה בחפים מפשע ובתינוקות, והן בצורת מלחמה אכזרית...

4. תורת המלך עמ' רכה - רכז

? והעולה מן הדברים לדעת המהר"ל שאם מישהו מאנשי מלכות פגע במלכות שלנו ואנשי מלכותו לא הענישו אותו - הרי שזה כמו יד שפגעה בנו כאשר הפה לא דאג לבקש סליחה... ובמצב כזה מותר לפגוע בכל חלק של הגוף הפוגע, ואין צורך לדון בשאלה מי חף מפשע ומי לא...

5. שם עמ' רל, "מסקנות בקצרה"

? לדעת המהר"ל מותר לפגוע בכל אנשי מלכות מסויימת, אם אנשים ממלכות זו פגעו במלכות שלנו (כיון שכל אנשי המלכות נחשבים כגוף אחד).

יש לשים לב במיוחד לציטוט הבא:

6. שם עמ' רכז, הערה לו

לא צריך החלטה של אומה כדי להתיר את דם מלכות הרשעה, וגם יחידים מתוך המלכות הנפגעת יכולים לפגוע בהם; שהרי שמעון ולוי אינם מלכות, אלא יחידים מתוך בית יעקב (ויעקב מתנגד למעשה), ולמרות זאת דמם של אנשי שכם הותר להם בגלל המעשה שלהם כלפי דינה...

הדברים נאמרים בהקשר זה, שכל אחד יכול לפגוע בכל אדם מן העם שכנגד, גם אם הוא חף מפשע. דהיינו, במילים פשוטות: כל אחד יכול להחליט על דעת עצמו שהוא נכנס לכפר ערבי והורג איזה ילד. אין בזה בעיה מוסרית, וגם אין משמעות לכך שהשלטון אוסר זאת.

ב. נוסף לכך יש חלק בספר, שבו הם דנים בהיתר (ואולי אפילו חובה – הם מעלים ספק בזה) ליהודי להתרפא ע"י הריגת גוי. דהיינו: אם יהודי נזקק להשתלה ח"ו, נשחט גוי (גוי צדיק, ששומר שבע מצוות, ואינו שייך לעם שנלחם בנו – כך ברור בדבריהם) וניקח את אבריו להשתלה. [לעומת דברים אלה, נזכיר את הפסק של הרב אלישיב שליט"א, שאסר לנסוע לסין לקבל שם השתלות, משום הטענה שהורגים אנשים חפים מפשע כדי להשתיל את איבריהם].

כך שהצגת הדברים כאילו כל מה שיש בספר זה אופן ניהול מלחמות, אינו נכון כלל".

לאור זאת טוען הרב שמואל אריאל, כי "אני מעריך שרוב הרבנים והציבור אינם שותפים לעמדות הללו, אבל קמים להגן על הספר מבלי שקראו אותו. אני חושב, שהמחאה על התנהלות המשטרה, תישמע ותתקבל באופן הרבה יותר נכון, אם היא תכלול גם מחאה על החלקים הללו בספר. המצב הנוכחי, בו נראה שהרבנים והציבור מגינים על כל הספר ואינם מוקיעים אמירות אלה, פוגע לענ"ד באמיתתה של תורה, מביא לחילול השם, ועלול לגרום לכך שאנשים יבינו שאכן כלל הרבנים והציבור מסכימים הלכה למעשה לדברים הללו ואף יקומו ויעשו מעשה על דעת עצמם". (ההדגשה שלי-ק').
כלומר, הרב מביע חשש שהספר הזה יוביל אנשים לבצע מעשים אסורים. וזה לא שמאלן אוכל שרצים (במיל) כמוני אלא מישהו שמבין עניין ושאשכרה קרא את הספר כולו בעיון ויודע על מה הוא מדבר.
ישן 05-07-2011, 14:11
צלמית המשתמש של ArmouredDov_D9
  ArmouredDov_D9 ArmouredDov_D9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.03
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=ArmouredDov_D9]הסתה..."

פעיל השמאל הקיצוני אודי אדיב היה מעורב בתכנון פיגועי טרור כנגד ישראל, למזלנו - השב"כ עצר אותו לפני שהצליח בזממו. פעילי שמאל קיצוני אחרים מבריחים שב"חים פלסטינים אל תוך ישראל תוך שהם מקבלים רוח גבית מ"הארץ" ויוסי שריד, ויש סכנה שהם גם יבריחו בעתיד מחבלים מתאבדים. פעילי שמאל קיצוני תוקפים באבנים את חיילי צה"ל ושוטרי מג"ב, ואף גרמו לאחד מהם לאבד עין אחת. זה לא כזה רחוק מרצח. אל תשכח גם שהערבים - בעלי הברית של השמאל הקיצוני - רצחו מאות יהודים, תוך שהם זוכים לתמיכה של השמאל הקיצוני, המעודד אותם לרצוח, מצדיק את מעשיהם ומגן עליהם מפני מעצרים (לרוב לא בהצלחה מרובה).

אגב, בקצב שבו השמאל האנטי-ציוני מקצין, יש סיכוי שבקרוב נשמע על רצח ישיר שיבצע פעיל שמאל קיצוני, ללא מתווכים פלסטינים. להסתה יש תוצאות ואסור להקל בה ראש.
דף ה-D9 של MathKnight

נערך לאחרונה ע"י ArmouredDov_D9 בתאריך 05-07-2011 בשעה 14:20.
ישן 05-07-2011, 14:27

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "כל מה שאמרת נכון... וגם סותר..."

אודי אדיב נעצר לפני הרבה זמן, לפני שהשמאל הקיצוני השתלט על הפרקליטות וביהמ"ש, ואחרי שריצה מאסר ארוך - שוחרר ואף עשה דוקטורט (במקום לבלות מאסר עולם בכלא). כיום, ספק אם היו עוצרים אותו - כי השמאל היה מיד מגיב בקמפיין תקשורתי שמתאר את זה כ"רדיפה, מקרתיזם, פשיזם" ומפעיל חרמות, BDS ולחץ בינלאומי כדי שהבוגד לא יענש. והפרקליטות והממשלה היו כמובן מתקפלות מיד.

ובקשר לצייתנות של הציבור, ההסתה של השמאל מסוכנת גם היא, ואם "אנשי הרוח" יכריזו (והם כבר מכריזים) שרצח יהודים זה בסדר, יש סיכוי סביר שיקום יום אחד איש שמאל קיצוני מספיק ומלא שנאה - שגם יבצע. כרגע, השמאל בעיקר משתמש בערבים לבצע את עבודות האלימות המלוכלכות ומסתתר מאחוריהם.
דף ה-D9 של MathKnight

ישן 05-07-2011, 14:35
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "אודי אדיב נעצר לפני הרבה זמן,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ArmouredDov_D9
אודי אדיב נעצר לפני הרבה זמן, לפני שהשמאל הקיצוני השתלט על הפרקליטות וביהמ"ש, ואחרי שריצה מאסר ארוך - שוחרר ואף עשה דוקטורט (במקום לבלות מאסר עולם בכלא). כיום, ספק אם היו עוצרים אותו - כי השמאל היה מיד מגיב בקמפיין תקשורתי שמתאר את זה כ"רדיפה, מקרתיזם, פשיזם" ומפעיל חרמות, BDS ולחץ בינלאומי כדי שהבוגד לא יענש. והפרקליטות והממשלה היו כמובן מתקפלות מיד.

אם כך הבעיה איננה בשמאל הקיצוני אלא בממשלה ובפרקליטות. למה שלא תצביע למישהו שלא יתקפל? אם זה מה שעם ישראל רוצה, הדמוקרטיה תיתן לו את זה, לא?

ציטוט:
ובקשר לצייתנות של הציבור, ההסתה של השמאל מסוכנת גם היא, ואם "אנשי הרוח" יכריזו (והם כבר מכריזים) שרצח יהודים זה בסדר, יש סיכוי סביר שיקום יום אחד איש שמאל קיצוני מספיק ומלא שנאה - שגם יבצע.

איש שמאל קיצוני מספיק ומלא שנאה - לא צריך אנשי רוח שיגידו לו לעשות את זה. הוא צריך רק לקרוא את התפסן בשדה השיפון. או לקום בבוקר. או להפליץ. בחייך... מי הקהל הנוהה אחר אנשי רוח? יש כזה קהל?

ציטוט:
כרגע, השמאל בעיקר משתמש בערבים לבצע את עבודות האלימות המלוכלכות ומסתתר מאחוריהם.

זו תיאוריית קונספירציה מעניינת באמת! השמאל במכוון משתמש בערבים כדי להרוג יהודים! איזו תיאורייה מדהימה...

לרגע התחשק לי לכתוב "הסתה, לא למדנו שום דבר" אבל הייתה לי התחושה שרק אורי ובנג'י יבינו את הבדיחה.

בסס את התיאוריית קונספירציה הזו...

ישן 05-07-2011, 14:49

תשובה
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=ArmouredDov_D9]אודי..."

1. אני הצבעתי למישהו שלא מתקפל, לצערי - לא קיבלנו מספיק מנדטים. כמו כן, זה שהפרקליטות מעלימה עין מהסתה שמאלנית לא אומר שלשמאל מותר להסית ושההסתה שלהם היא בסדר. "פרצה קוראת לגנב" לא הופכת את הגניבה למותרת או מוסרית.

2. הפרקליטות היא לא דמוקרטיה, והעם לא בוחר את נציגיה. כנ"ל לביהמ"ש.

3. אנשי השמאל אוהבים לחשוב על עצמם כנאורים ומוסריים. ואם "אנשי רוח" יאמרו להם שזה מוסרי לרצוח יהודים - הם יראו בכך היתר לרצוח אותם.

4. הפגנות רבות בשטחים, בקו התפר ובמזרח ירושלים מאורגנות על ידי פעילי שמאל מהארץ וחו"ל שמשלמים לערבים להפגין ולהפעיל אלימות כנגד כוחות הביטחון. לפני כמה זמן היה ראיון במעריב עם קצין בכיר בצה"ל שאישר שבבלעין הערבים מקבלים הרבה כסף תמורת ההפגנות האלימות ולכן ממשיכים אותם גם אחרי שתוואי הגדר שונה.
דף ה-D9 של MathKnight

נערך לאחרונה ע"י ArmouredDov_D9 בתאריך 05-07-2011 בשעה 14:55.
ישן 06-07-2011, 19:01
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "יופי של התממות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי looklook
אז כשאני מכנה אותך קלאן אני מתכוון לכך שאתה אדם שבטי (clan= שבט) ולא מרמז כלל על העובדה שאתה מגיב בפורום בצורה קסנופובית ועוד מעז לתייג אמירות של אחרים כגזענות בלי לספק לכך הסבר.

כידוע, כאשר אומרים שמישהו הגיב בצורה "גזענית" ולא מסבירים זאת, אותו אדם מקבל אוטומטית תיוג של גזען בלי שיש לו הזדמנות בכלל להגיב. זו הצורה הגועלית שבה אתה בוחר לבטא את עצמך ואחר כך ליילל על הסבתא היהודיה (לפחות היא)

זה התירוץ הכי טוב שיכולת למצוא? שקלאן זה שבטי? גם "גלימה" זה שבטי? זה די צולע, אפילו בשביל תלמיד חטיבת הביניים

ישן 06-07-2011, 19:13
צלמית המשתמש של MS_Rogue

מאיר, אני לא בקטע של גברים
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "כשקסנופוב מכנה אותי גזען.."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי looklook
אני אמשיך להציג אותו כקסנופוב בכל דיון שבו יציג עמדות כאלה - בפרט בדיון שבו הוא מציע להחיל חוק שונה על חלקים שונים באוכלוסיה

אתה רשאי לקחת את ההמלצה שלך וללכת לים.

אין לך חומר מקורי שאתה מעתיק ממני?

עלתה פה לפתע תפנית מפתיעה: מבדיקה סטטיסטית של ההודעות שלך בשלושת הימים האחרונים, למעלה מ50% מההודעות שלך בפרש (17 במספר בסה"כ) היו אלי ועליי... ברור שתשומת ליבך מרוכזת בי! אולי גם עם הסטטיסטיקה של פרש אתה תתווכח? כל מי שרוצה יכול לספור בעצמו...

מאיר, אני לא בקטע של גברים, רד מזה. לא ילך. סליחה שאני שובר את ליבך

ישן 06-07-2011, 19:48
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "כשמכנים פעולה בשם תואר כלשהו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
כשמכנים פעולה בשם תואר כלשהו זה משליך על הפועל אך ורק אם אופי הפעולה הוא סטנדרטי ולא יוצא דופן... מכאן משתמע שכשהשלכתי על פעולה אחת, ואתה מיד התייחסת אליה כאל פעולה סטנדרטית שאיננה יוצאת דופן באופייה הרי שאתה החלטת שאתה גזען...

זה כמובן עשוי להיות נכון בסיטואציות בהן יש קשר לוגי כלשהו בין התואר לפעולה. כאשר קשר לוגי שכזה לא מתקיים - אין לאדם שעליו הושלך התואר הדוחה, שום צ'אנס להוכיח שהוא אינו כזה, מכיוון שלא ניתן להפריך לוגית את מה שאינו מבוסס על לוגיקה. אם האמירה לא מבוססת על לוגיקה - הקוראים יניחו שהיא מבוססת על הכרות קודמת או על לוגיקה שחמקה מהבנתם באותן שתי שניות שהקדישו לחשיבה על אותה השלכה בפורום אינטרנטי שמבוסס על קריאה מהירה. ואז עלולה להצטייר אצלם תפיסה מעוותת של הפועל.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:05

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר