לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #2  
ישן 06-07-2011, 23:33
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 07.07.06
הודעות: 15,705
האפשרויות כידוע לך הן: הצמדה למדד+ריבית של כ4% ולחילופין ריבית קבועה כוללת של 6.9-7%
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רונהפרלמן שמתחילה ב "משכנתא"

יש כמובן גם ריביות משתנות ומאז הנחיית הנגיד האחרונה יש מיגבלה בנתח שניתן ליטול בריבית פריים או במשכנתאות בעלות מרכיב משתנה תכוף. אם את סבורה שהמדד ינוע סביב 3% לשנה ומטה באופן יציב בעשורים הקרובים הרי שמשכנתאות של מדד + 3.8% הן סבירות ואם את סבורה שיהיה גבוה מהיעד הממשלתי הרי שמשכנתא בטוחה [ריבית קבועה ללא מדד] של 7% תהיה טובה מהצרוף הנ"ל. אם את מתכננת ליטול נתחים עם ריבית משתנה כדאי שתתייחסי בחישובייך לריבית בנק ישראל כאל 4-5% שהרי היא תהיה שם ב2-3 השנים הקרובות.

בשביל מידע נוסף:

יש את האתר הזה שמרכז נתונים על משכנתאות
http://www.mashkantabroker.co.il/

יש מחשבוני משכנתא שיוכלו לסייע לך

http://www.goleango.com/mortgage%20calculators.php

יש גם אתרים לבנקים הרציניים:

לאומי http://www.blms.co.il/mashcanta/14360/

משכן-הפועלים https://www.bankhapoalim.co.il/mashkanta/

דיסקונט למשכנתאות http://mashkanta.discountbank.co.il/

והבינלאומי למשכנתאות http://www.fibi.co.il/fibinew/site/he/fibi.asp?pi=2238

הייתי מציע לך מנגד להזהר בחום מחאפרים שמתיימרים להיות בנקים רציניים או אתרי יעוץ משכנתאות רציניים אבל משתמשים בפרסום חינם נצלני ע"י גולשים מתחזים ששואלים שאלה ומיד מגיע 'גולש' אחר בהודעתו השניה ועונה להם....

בנקאים ויועצים שאין להם את היושרה המינימלית לפתוח את המגע עם הלקוח באופן מעורר אמון ובוודאי בנקים שהם כה רעועים עד כי הם נאלצים לנסות ולפרסם ברשת ללא תשלום - הם לא גופים שכדאי לעשות עימם עסקים ומשכנתא היא כידוע עסק רציני לבנקאים רציניים.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 06-07-2011 בשעה 23:39.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #10  
ישן 13-07-2011, 12:28
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 07.07.06
הודעות: 15,705
כוונתך לבנק שנזקק למתחזים לצורך פרסום חינם?
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי הכינה נחמה שמתחילה ב "תגובה"

הם באמת משלמים למישהו בשביל העבודה הלא מוצלחת שהגולשים הפקטיבים שלהם מבצעים כאן? אולי מוטב שיצרפו גם את שם משרד הפרסום ליד שם הבנק בכדי שלקוחות ידעו מאיזה עוד חובבנים צריך להזהר...

מי שמשתמש ברמת שרות פרסומי שכזו עוד עלול בסוף להשאר עם כינים ולא עם לקוחות...

ואשוב ואומר: בנקאים ויועצים שאין להם את היושרה המינימלית לפתוח את המגע עם הלקוח באופן מעורר אמון ובוודאי בנקים שהם כה רעועים עד כי הם נאלצים לנסות ולפרסם ברשת ללא תשלום - הם לא גופים שכדאי לעשות עימם עסקים ומשכנתא היא כידוע עסק רציני לבנקאים רציניים.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 13-07-2011 בשעה 12:46.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #11  
ישן 13-07-2011, 12:58
  משתמש זכר שפני שפני אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 15.08.09
הודעות: 1,706
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "כוונתך לבנק שנזקק למתחזים לצורך פרסום חינם?"

ישראלה, כל הסחרור הזה של הבנקים והלחץ שהם נתונים בו, על ההתחזויות כאן בפורום מטעם משרדי הפרסום שלהם, מעיד כאלף עדים על המצב בשוק הנדל"ן - כנראה שעם ישראל מתחיל להבין שהמחירים לא פופורציונלים, לא ביחס לעולם ולא ביחס למשכורות.

הנה, שתי טעימות מהימים האחרונים:

1. ענבל אור משתוללת באולפן לילה כלכלי על שנחשפה העובדה שפרוייקט מלפני 4 שנים שלה נעול ולא מאוכלס עדיין - למרות שבאתר שלה הוא רשום כמאוכלס - אין מפתחות לדיירים אבל את דמי הניהול שלה היא יודעת לדרוש
פשוט פתטי
http://mymoney.nana10.co.il/Article/?ArticleID=814205 (דקה 6:00 ואילך)

2. גינדי מוכרים דירות בסופר ב"הנחה" של 150,000 ש"ח - רק היום! רק היום!
http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=814460

וכל זאת לאחר שהם "איימו" שבאפריל המחירים עולים ב- 175,000 ש"ח:
http://i55.tinypic.com/t6xill.png


מישהו אמר לחץ?!

נערך לאחרונה ע"י שפני בתאריך 13-07-2011 בשעה 13:01.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #12  
ישן 13-07-2011, 15:06
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 07.07.06
הודעות: 15,705
הבנקאים לעולם לא מצויים ב'סחרור'. מכסימום ב'שכרון'. אם הם נופלים או מקיאים - זה עלינו
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "ישראלה, כל הסחרור הזה של..."

אבל לדעתי גם הצד השני שזה האזרחים 'סחרחר' ולא חושב פעמיים לפני נטילת הלוואה

והצד השלישי המיוצג ע"י אנשי אתר בועת נדל"ן, להקת הטוקבקיסטים הפושטים על כל מדור נדל"ן בעיתוני האינטרנט ו'הדסק' של גלובס גם צד זה סחרחר ביוצרו אשליה כי אוטוטו יתרסקו המחירים ומי שימתין בכל מקרה ירוויח.

הסיבות לגאות במחירים קשורות לביקוש והיצע. יש קבלנים רבים היריבים זה לזה ויש שוק 'קמעונאי' של דירות שאינן מקבלן שלא מאפשרים 'מונופול' ולכן ההשוואה למחיר הקוטג' ול'מאבק המוצלח' [שגם שם פיקציה לא קטנה] - אינה השוואה נכונה. השילוב של מחסור בדירות במרכז, ריבית נמוכה להלוואות ולהיטות של הקונים - הוליך לעליה המשמעותית אך זאת לאחר כעשור בשוק שלא עלה כמעט ריאלית.

רק בחודשים האחרונים - הריבית עלתה [לא באופן קיצוני ביחס לעבר], הלהיטות פחתה ועם כל זאת המחסור רחוק מלהיות מודבק במרכז והתשתית רחוקה מלחבר את המרכז לפריפריה באופן מיטבי.

אז תהיה ירידה כמו בכל דבר. של כמה? אם הייתי יודע - הייתי בוודאי סוחר מוצלח בשוק ההון אם הייתי רוצה לנחש ולהתלהם הייתי מן הסתם עיתונאי בגלובס ואם הייתי רוצה לברבר מספרים הייתי כלכלן מדופלם וממורמר.

מה שבטוח הוא ש'להקת תיכף זה מתרסק' גרמה לאנשים להתרחק בעשרות אחוזים ממחיר דירתם ובמעל אחוז ממשכנתתם [והיד נטויה] וזה לא רקורד שאפשר להתגאות בו כנביא להמשך.

מי שקנה ב'סביוני דימונה' בעליה של 40% בודאי עשה מקח טעות אבל מי שקנה לפני שנה דירת יד שניה בתל אביב אך גם בראשל"צ ובאם המושבות בעליה של 15%-20% ודירתו עלתה בעוד 10% תאורטיים בשנה האחרונה - לא צפוי להנזק רבות אף אם יתרחש נס והמחירים יסוגו במרכז ב20% [והם רחוקים מלעשות זאת]. הרי זהו נכס למגורים וזהו זמן בו אינו משלם שכר דירה ואם נהג נכונה במשכנתא - רק יטב לו. בטח שיטב לו יותר מהספקולנט חסר הבית היושב על הגדר שלוש שנים [בעיקר בשלוש השנים האחרונות...] ומתנחם בספירת מודעות לא רלוונטית בלוח יד2.

קבלנים לא ימחרו במחיר התרסקות של 40% שכן נתח גדול מדירותיהם מכורות עוד טרם נבנה הבנין והבנקים יהיו נדיבים, סבלניים וטובי לבב עימם אך לא עם מבקשי הדיור שכח האיפוק לא יעמוד להם או שיחושו כי הם משליכים כסף לבור שכר הדירה [בהתאם לחישוב האישי שלהם, לא תמיד זה לא נכון].

משפרי דיור אשר קנו והתחייבו יורידו מחיר עד גבול יכולתם ותועלתם הכלכלית לעשות זאת אך שים לב כי הם עדיין עושים זאת בעליית מחירים או בירידת דרישות קלה. אלה שטרם קנו - פשוט ישובו לשבת על הגדר אך להבדיל ממחוסרי הדיור הם יעשו זאת על הגדר שלהם. השוק ידשדש, העסקאות יפחתו והקבלנים יהססו בבניות חדשות מה שיקטין את ההצע מול הביקוש. ושכר הדירה? יעלה...

זהו שוק. הוא עולה ויורד. גם שוק המשכנתאות הוא שוק שמחיר הכסף בו עולה ויורד. כמאמר הפתגם - העני יתענה והעשיר יתעשר. רק כדאי שהעני ישקיע זמנו בעבודה ובתכנון פיננסי נכון וגם בנטילת סיכונים מחושבים בעיתם ולא יתפלל יום יום לנביאי השקר של עולם הנדל"ן.

נ.ב

ענבל אור - לתחושתי זוכה ליח"צ מצויינים ותמוהים בגלובס [למע כתבה משודרת של דרור מרמור]. מילא לקנות מקבלן - אבל לקנות ממנה?.....

גינדי - יש לך ספק שהוא מרוויח גם היום? ומנגד - האם המחיר בקיזוז 175000 ש"ח [ובתשלום אותו סכום בריבית גבוהה ב0.75%] אינו עולה עדיין משמעותית על מה שהיה לפני שנה כך שמי שהמתין שלוש שנים נפגע?

מישהו במערכת התגובות של גלובס מתעלם ממלחמה מכוונת כנגד שכונת 'אם המושבות'. די נדיר שעיתון יאפשר לדמויות בדויות בברור לקיים מסע פרסומי שלילי שכזה נגד מיזם כלשהו [מערך שלם הכולל את 'הקבלן החזיר' הנאבק בירידת המחירים, 'הערס מהשכונה' 'המגן' על שמה וטוקבקיסט נמרץ המשגר תגובות רבות וזהות בכל יום].
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #15  
ישן 13-07-2011, 15:54
  משתמש זכר שפני שפני אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 15.08.09
הודעות: 1,706
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "לדעתי זהו עירבוב שווקים שונים וסוגי עסקאות נדל"ן שונות"

נתתי לך דוגמא שקבלנים כן מוכרים בזול וקונים ביוקר לפעמים.

אני לא רוצה "הזדמנות נדל"נית",
רק שדירות יעלו 70-80 משכורות ולא 130+ ושביחס לעולם לא נשבור שיאי מחירים,

להזכירך, אנחנו מדינה עם 4 כיווני טילים ותשתית תחבורתית גרועה, כך שעל התענוג הזה אני לא מתכוון לשלם ביוקר מטורף.

מי ששרף את ההון העצמי שלו ובנוסף על כך גם התחייב לחוב לעשרות שנים וטוב לו עם זה שיבושם לו, אני לא מתכוון לעשות כך - אני לא אתן לאף גזלן לקחת לי את ההון העצמי ולא אשתעבד לגזלן אחר בחוב לעשרות שנים (ואף אזהיר את הסובבים לי לבל יעשו כן).

נערך לאחרונה ע"י שפני בתאריך 13-07-2011 בשעה 15:59.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #16  
ישן 13-07-2011, 16:43
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 07.07.06
הודעות: 15,705
כולנו הרי חיים בין הרצוי למצוי. למעשה ההחלטה לשכור ולא לקנות היא החלטה כלכלית.
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "נתתי לך דוגמא שקבלנים כן..."

אסור להחליף את השיקול הכלכלי באידאולוגיה או רצונות.

לדעתי המדד ביחס לשכר הממוצע עומד על 110 משכורות ולא על 130 ובכל מקרה מה שאתה מציג זה רצון או ציפיה לירידה של 40% במחירי נכסים שלא עשו זאת בעבר. לדעתי זה יהיה נחמד כמו הרבה דברים אחרים - אבל כדאי לא לבנות על זה. לדעתי המדד ביחס לשכר הממוצע היה מעל 110 משכורות לנכס מגורים גם בשיא הקודם לפני למעלה מעשור ובירידה של לפני 8 שנים לא ירדו לערכים להם אתה מצפה.

שים לב שההשוואה לארה"ב אינה השוואה מדוייקת שכן בארה"ב יש איזורים רבים בין לחוף שמחיר הנכסים אינו מעבר לעלות בית העץ כולל הטרמיטים שבו וגם הוא נכנס למשוואה הנ"ל.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #26  
ישן 22-07-2011, 14:34
  משתמש זכר שפני שפני אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 15.08.09
הודעות: 1,706
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "השבוע פגשתי חברה שעשתה טעות ולקחה משכנתא בבנק שהניק רונהפרלמן ניסה לפרסם"

תשמע, כנראה שזה מה שמעכב את התגובה הבאה של אלעד בן פורת שבה הוא הבטיח לשים לנו מחשבון משכנתא+פרסומת לא סמויה,
עכשיו, אחרי שהחברה שלך תתחיל לשלם לבנק החביב, הם יוכלו לשלם למשרד הפרסום, משרד הפרסום ישלם לאדון אלעד שיעלה את התגובה המובטחת ואז נוכל כולנו לראות את מחשבון המשכנתא הנכסף.
הבנת? החברה שלך עיכבה את התגובה על מחשבון המשכנתא...


ישראלה, אני מקווה שמכל הדיבורים על משכנתא כאן והמצב הכללי, לא תתפתה לקחת איזו משכנתא עד לפנסיה,
כי אם כן, אני אצטרך לקשור אותך לאיזה דקל מהאשכול בפורום היסטוריה.
מעניין אם נולד משווק המשכנתא שינסה, בדמיון, לדחוף ללבני משכנתא ל 30 שנה במחירי בועה - תהייה.

נערך לאחרונה ע"י שפני בתאריך 22-07-2011 בשעה 14:47.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #27  
ישן 22-07-2011, 18:31
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 07.07.06
הודעות: 15,705
תנוח דעתך. לדעתי משכנתא היא דבר שצריך ונכון לקחת בנקודות הזמן הראויות בחיים
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "תשמע, כנראה שזה מה שמעכב את..."

לא משחק אבל גם לא בגדר 'יהרג ובל יעבור'. הכל בתלות בצרכים, בתנאי הלקיחה ובמחירי הדיור.

אני מסכים איתך כי מי שנוטל היום משכנתא [שתנאיה עודם טובים משהיו בעבר] בשביל לקנות נכס שמחירו נתון בסיכון [ואנו חלוקים לגבי מידת הסיכון] - טועה.

באשר ללבני - הוא לא 'לקח' משכנתא. 'נתנו' לו ואחרי שניפח קצת את שריר הדלטואיד והניח על שולחן הפקידה קצת חומר שהביא הביתה מהעבודה - אמרו לו שיחזיר כשיוכל ורק אם ירצה. אבל זה מסלול יחודי לו הקרוי "פצצ"נ לבני" [פצצ"נ = פקדון צמוד ציוד נלווה] שאינו פתוח לכל אחד.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:13

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר