לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-07-2011, 19:11
צלמית המשתמש של mc3
  mc3 mc3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.07.11
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Vani שמתחילה ב "פיתוח סרטי צילום"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Vani
אני רוצה ללמוד לפתח פילם. הבנתי שהעניין די יקר וכל נייר פיתוח עולה די הרבה כסף. חוץ מזה, צריך עזרים נוספים.

אתם יכולים לפרט איזה ציוד אני צריך בשביל זה?
ואיפה באינטרנט אני יכול ללמוד לפתח?

תודה.

בהנחה שאתה מדבר על פיתוח והדפסת פילם שחור-לבן (כי פיתוח והדפסה זה לא אותו הדבר), מה שצריך לפיתוח זה במינימום:
  • שק חושך (אני עובד עם מעיל ישן ולא עם שק קנוי)
  • מכל פיתוח (ממליץ בחום על פלסטי)
  • מספריים ללא שפיץ
  • פותחן / שולף סרט
  • מדחום
  • נוזל פיתוח
  • פיקסר
  • משפך, כמה מיכלים עם שנתות, מזרק קטן

לפיתוח לא צריך חדר חושך או מגדל והרכישות היחידות שצריך לעשות בחנות צילום זה הכימיקלים ומיכל הפיתוח (מיכל מיוחד עם סלילים שמחזיקים את הסרטים). סה"כ לא כל כך יקר. ב-300 שח ניתן לקנות מכל וחומרים שמספיקים להרבה זמן. כל שאר הדברים האחרים נמצאים בכל בית או שניתן להשיג בזול בחנויות כלליות או בחנויות צילום/ציוד מעבדות. ביחס למחיר הסרטים ופיתוחם במעבדה זה ממש לא יקר, אבל גוזל די הרבה זמן.

יש עוד כמה דברים שכדאי שיהיו:
  • שרוולים לפילמים מפותחים
  • נוזל אנטיסטטי
  • ציוד לתליית הסרטים ליבוש
  • ועוד פיצ'יפקעס שתאגור לאט לאט

הדפסה כבר תצריך ממך להכשיר חדר חושך, מנורת בטחון, מגדל, קערות, ניירות וכו'. לי יש ניסיון רק בפיתוח סרטים ולא בהדפסה. כנראה שגם תרצה סורק סביר כדי לסרוק את הפילם או ההדפסות.

מידע אפשר למצוא ביו-טיוב ולקבל מושג כללי על צורת העבודה ועל השלבים הנדרשים לפיתוח.
באתר של ilford יש מדריכים נהדרים ובטח גם אצל קודאק ושאר החברות שבתחום. המינימום זה הPDF שכל חברה מוציאה על הסרטים שלה ושל המפתח ופיקסר.
אתר עם זמנים פיתוח להמון שילובי מפתחים וסרטים: http://www.digitaltruth.com/devchart.php
ובאופן כללי google is your friend.

יש כיף אדיר בצילום כמו פעם, בהצלחה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-07-2011, 20:03
  Vani Vani אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.03.10
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי mc3 שמתחילה ב "[QUOTE=Vani]אני רוצה ללמוד..."

היי, קראתי גם את ההודעה הפרטית ששלחת לי. לשאלתך, המטרה שלי היא ללמוד את כל הנושא של הצילום הכימי. אני לא מצלם עם מצלמה אנאלוגית, אבל יש לי בבית כל מיני סרטי צילום מפותחים (אני מקווה שאני לא טועה בהגדרות), שצולמו במצלמות מקצועיות, שהייתי רוצה ללמוד להדפיס על ניירות. אני מקווה להשיג גם סרטים לא מפותחים כדי שאלמד איך לפתח. כרגע אני לא שואף לצלם באנאלוגית, אלא רק ללמוד פיתוח והדפסה.

לפי מה שהבנתי, דווקא הכלים של ההדפסה מאוד יקרים. רק המגדל עולה הרבה כסף. סורק אני לא צריך. כרגע אני לא מעוניין להעלות תמונות כאלה למחשב.

אם אני אלך למעבדת צילום, הם יוכלו להמליץ לי על כלים וחומרים במחירים סבירים או שהם ינסו לדחוף לי בנוסף לזה כל מיני דברים שאני לא צריך?

תודה על ההתייחסות וכל ההפניות למקורות. אני עובר עליהם לאט לאט.
ישן 09-07-2011, 23:35
צלמית המשתמש של mc3
  mc3 mc3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.07.11
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Vani שמתחילה ב "היי, קראתי גם את ההודעה..."

כנראה שהייתי צריך לבקש קודם שתסביר ורק אז לפרט על הנושא.
רק כדי שנדבר באותה השפה וכדי שתבין את מה שאתה קורא במקומות אחרים ולא תתבלבל.
לאחר צילום סרט צריך לפתח אותו כדי לקבל נגטיב שאותו ניתן להדפיס לקבלת עותק פוזיטיבי של התמונה.
בתגובה הקודמת דיברתי על פיתוח ביתי של סרטי שחור-לבן (אמיתיים) בלבד. פיתוח סרטים צבעוניים (בשיטה שנקראת C41) מסובך למדי בבית, דורש ציוד יקר בהרבה ומחייב דיוק של עשיריות מעלה בטמפ' וציוד בדיקה של התוצאות. לא מקום להתחיל בו.
מאיפה אתה חושב להשיג סרטי צילום לא מפותחים? מישהו יצטרך לצלם אותם ולתת לך לעשות נסיונות ראשונים בפיתוח על התמונות שהוא צילם.

כדאי שתסביר בדיוק מה יש לך בבית ומה אתה רוצה לקבל בסוף התהליך.
ישן 19-07-2011, 04:04
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Vani שמתחילה ב "למה לי בכלל ללמוד לצלם, אם יש..."

אכן עניין יקר. הליך ההדפסה הצבעוני שונה מהליך ההדפסה בשחור לבן וכנראה שיהיה מאוד מסובך ליישם דבר כזה בבית.
עבדתי בעבר במעבדת צילום מקצועית ובין היתר עשיתי בדיוק את הדברים שאתה רוצה ללמוד לעשות בבית, וזה דרש ממני להשתמש בציוד מאוד יקר ורציני.
אם בכל זאת הנושא מעניין אותך, נסה לדבר עם בעת מעבדת צילום שיתן לך לעבוד אצלו או להתנסות קצת.
הליך ההדפסה הדיגיטלי, אגב, לא דורש פילם בכלל... הוא בלאו-הכי סורק את הפילם לתוך המחשב (אוטומטית) ואז מדפיס. את אותו התהליך אתה יכול לעשות גם עם קבצים דיגיטליים מהמצלמה הדיגיטלית שלך ואפילו קבצי גראפיקה מפוטושופ או אילוסטרייטור (לצורך ההדגמה).

ישן 21-07-2011, 23:14
צלמית המשתמש של -mAoz-
  משתמש זכר -mAoz- -mAoz- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.09.06
שלח הודעה דרך MSN אל -mAoz- Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי mc3 שמתחילה ב "יצא לך להדפיס הדפסה..."

לי יצא להדפיס הדפסה רטובה (כימית) של נגטיבים צבעוניים (C41). שנאתי את זה!
בשונה מהדפסת שחור-לבן, המתבצעת בחדר עם תאורה אדומה, הדפסת צבע כימית מתבצעת בחושך מוחלט ולכן היא הרבה יותר קשה לביצוע. כמו כן, הנסיונות להגיע לצבעים הנכונים (ע"י שינוי דרגות פילטרים בשלושה צבעים - ציאן, מג'נטה וצהוב) היו פשוט מתסכלים, במיוחד אחרי שכבר התנסית בפוטושופ, שם הדבר נעשה בהינף עכבר.
עוד הבדל בין צבע לש"ל הוא שפיתוח הנייר הצבעוני, עליו הוקרן הנגטיב/שקופית, דורש כימיקלים שונים מש"ל, ואם אני זוכר נכון אז גם יותר סוגי כימיקלים (בש"ל צריך רק מפתח, עוצר וקובע). אצלנו היתה מכונה, בשם קולנטה, שאליה היית מכניס את הנייר מצד אחד (בחדר חשוך) ולאחר דקות ארוכות הוא היה יוצא מצידה השני (בחדר המתנה מואר), כשעליו מודפסת התמונה. רק אז יכלת לראות אילו טעויות עשית (וקל לעשות טעויות כשעובדים בחושך מוחלט) וכן כמה מג'נטה צריך להוסיף, או צהוב להוריד או שקר כלשהו.

בקיצור - הדפסה כימית מנגטיב ש"ל זה כיף לא נורמלי, הדפסה כימית מנגטיב צבעוני זה פיכסה.
(אמנם היו אצלנו בודדים שאהבו את הקולנטה, אבל הרוב העדיף את חברת המחשב, הפוטושופ ומדפסות הזרקת הדיו. בכל מקרה, הקולנטה הלכה לעולמה לפני כשנה).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:52

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר