לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-07-2011, 14:10
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
600 סטודנטים (שלמדו בחו"ל) לרפואה ניגשו לבחינת הרישוי החוזרת, 3 עברו

כשש מאות סטודנטים לרפואה ניגשו לבחינת הרישוי החוזרת, כדי שיוכלו להתחיל את ההתמחות בבתי החולים בישראל. האם יכול להיות שרק שלושה מהם עברו את הבחינה? לטענת הסטודנטים רק שלושה נבחנים (לא 3%. 3.) עברו את הבחינה. במשרד הבריאות מאשרים כי מדובר ב"סטודנטים בודדים".
בבחינה במועד א' רק 22% עברו.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4093266,00.html

ומכתבה של מועד א':
"המדינה חושבת שאנחנו רופאים סוג ב'"
אתמול התקיים בגני התערוכה בתל אביב מבחן לכאלף תלמידים בוגרי בתי ספר לרפואה בחו"ל, שמעוניינים לעשות סטאז' בבתי החולים בארץ. לטענת הסטודנטים השאלות במבחן היו קשות ביותר וברמה גבוהה מהמקובל בבחינות בשנים הקודמות בשני תחומים: כירורגיה ופנימית. עוד נטען כי השאלות לא נלקחו מתוך מאגר של אלפי שאלות כמקובל.
"יצאתי מהמבחן אתמול עם דמעות. לא האמנתי שזה קורה לי" (...)
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4036459,00.html
אאוץ'.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-07-2011, 16:40
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "ואולי, רק אולי, הרמה בארץ קצת..."

כמות הרופאים בארץ, שלמדו בחו"ל רפואה היא גבוהה למדי (בעוד שרופאים שלמדו בארץ עוברים גיוסים לעבודה בחו"ל...).

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 11-07-2011, 22:27
  eshely77 מנהל eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "600 סטודנטים (שלמדו בחו"ל) לרפואה ניגשו לבחינת הרישוי החוזרת, 3 עברו"

איזה כיף שאני ממשיך ללמוד בארץ ולא נשאר ברומניה.
ולשואלים:
1. הרמה בארץ יותר טובה מרוב האונברסיטאות שישראלים לומדים בהם בחו"ל.
2. סטודנטים ישראלים לא צריכים לגשת לבחינה הזאת, וכאן בעצם טמונה הבעיה.
3. שיטת הלימוד שונה, מה שמקשה על הסטודנטים שלמדו בחו"ל.
4. נעשה לי נס שהחל משנה הבאה בעז"ה אני אמשיך את לימודי בישראל.
5. מהאוניברסיטה שלי, מהתוכנית האנגלית, מהמועד הקודם יש 33% הצלחה. אין לי מושג אם אחד מהשלושה הוא בוגר שלנו. אבל אני יודע שהייתה בחורה במועד הקודם שהיו חסרים לה 2 נקודות, אז אולי.

ישן 11-07-2011, 22:40
  eshely77 מנהל eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי hzhz שמתחילה ב "[QUOTE]סטודנטים ישראלים לא..."

סטודנטים ישראלים נבחנים במהלך שנה שישית.
המבחנים שלהם מחולקים לנושאים. (כירורגיה, פנימית, ילדים, פסיכאטריה)
סטודנט זר לא נבחן כסטודנט אלא נבחן כרופא לכן מדובר בבחינה אחת.
מעבר לזה, באופן טבעי למרצה ישראלי קל יותר לכוון לבחינה. סביר להניח שהוא עצמו או הקולגה שלו משתתפים בכתיבת המבחן. (קל לו לזהות מה כרגע חושבים כעיקר וטפל)

למה אני מתכוון כשאני כותב הוגן, שני סיפורים.
1. סטודנט שנכשל במועד הקודם, עבר את שלושת המבחנים של ה usmle בציונים של מעל ל 90. זאת אומרת שלא רק שיש לו רשיון לעבוד בארה"ב אלא שרוב ההתמחויות פתוחות בפניו.
2. פגשתי לפני שלשה שבועות מנהל מחלקה של בית חולים מכובד במרכז הארץ. הנ"ל למד רפואה בג'נבה, בבית ספר לרפואה מאוד נחשב. הוא עשה את ההתמחות שלו בבית חולים האונברסיטאי שם. זה בית חולים שכשאוספים בארץ כסף כדי לשלוח משהו לניתוח, יש סיכוי טוב שזה יהיה לשם. כשהוא הגיע לארץ, הר"י הכירה בהתמחות שלו. משרד הבריאות דרש שיעשה מבחן רישוי, הוא נכשל. עבר במועד ב'.
אני לא מכיר את מבחן הרישוי. בעז"ה אני לא אעשה אותו במתכונת של סטודנט זר אלא כסטודנט ישראלי. חייב להיות מבחן כזה, אני רוצה לקוות שהוא הגון והוגן.

נקודה אחרת לגמרי, סטודנטים ישראלים בהחלט חכמים יותר, אני לא אומר זאת סתם. מי שהתקבל לבית ספר לרפואה בארץ נמצא במאיון העליון מבחינת ציון סכ"ם

ישן 13-07-2011, 18:42
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי sapper שמתחילה ב "ההבדל ברמה כל כך גדול שרק 3 מ..."

השאלה היא האם כל הסטודנטים הישראליים שמוסמכים לרפואה היו עוברים את המבחן.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:09

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר