לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חדשות טיולים אפריל 2014 - הסתיימו עבודות הסדרת הדרך לדיר עזיז ע"י מועצה אזורית גולן. ניתן לשוב ולטייל באתר. הסגירה שהתקיימה באזור דרך בורמה מערב, הסתיימה וניתן לטייל באתרים כרגיל. עקב סיום עונת החורף שביל מספר 9363 (סימון שבילים כחול) שבשמורת נחל שורק נפתח חזרה למטיילים. נפתח מחדש מסלול נחל רקפת בכרמל שהיה סגור למטיילים. עקב פעילות צבא באזור אילת במהלך חודש אפריל אין להגיע לאתר "נ.ג. 292" מצפון לאילת. | חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מטיילים ותרמילאים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-07-2011, 23:36
צלמית המשתמש של OG
  משתמש זכר OG OG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.04.03
שאלה על תאילנד,ויזות ולאוס

אז ככה, חשבנו על יעדים בסוף סגרנו על תאילנד,עוד שבוע למשך 41 יום.
רוב הטיול מתבסס על מסיבות ופחות טיולים, עשינו גם ויזה לחודשיים אבל עם כינסה אחת לתאילנד.
שמעתי מכמה אנשים שהיו בתאילנד שגם כדאי לשלב איזה 10 ימים בלאוס.
חשבתי על זה וזה נישמע נחמד הבעיה שיש לי כמה דברים שאני לא בטוח לגביהם.
דבר ראשון, אם יש לי ויזה לתאילנד עם כניסה אחת, ואני משלב את לאוס בהתחלה או בסוף,זה אמור לעשות לי בעיה מסויימת(כביכול,אני רשאי להכנס לתאילנד בתקופה הזאת פעם אחת,במידה ואני יוצא ללאוס אני אצטרך להכנס שוב לתאילנד)?
שאלה שניה זה בקשר לחיסונים, קיבלנו את צהבות איי ובי, טיפוס הבטן,דלקת מוח יפנית ומלריה, החיסונים תקפים גם ללאוס או ששם יש חולירות חדשות שצריך להתחסן נגדן?

תודה רבה לעוזרים!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-08-2011, 13:39
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
מתנצל על ההקפצה, אבל מעט מידע ותשובות לשאלות שלך
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי OG שמתחילה ב "שאלה על תאילנד,ויזות ולאוס"

אז ככה, לפני ארבעה ימים חזרתי אחרי כמעט חודשיים שבהם טיילתי בלאוס, קמבודיה ותאילנד.
התכנון המוקדם כלל גם את וייטנאם, אבל בעקבות מזג אוויר בעייתי ששרר באזור בתחילת הטיול שלי, החלטתי לוותר על וייטנאם ולהאריך את השהות שלי בשאר המדינות במספר ימים כל אחת.

ויזות:
ללאוס אומנם צריך ויזה, אבל ניתן לקבל אותה במעברי הגבול תמורת תשלום. אני חציתי את הגבול בגשר הידידות (זה שמו), ואם אני זוכר נכון שילמתי 30 דולר.
משם נסעתי לואנג וייאנג, העיירה המפורסמת עם הנהר והאבובים. אחרי ואנג וייאנג עברתי ללואן פראבנג, ומשם לבירה וייאנטיאן.
מויינטיאן עברתי לקמבודיה, אבל זה לא רלוונטי עבורך אז לא ארחיב בנושא.
למי שמעוניין לעבור מתאילנד ללאוס, ישנה אפשרות לחצות את הגבול בצפון תאילנד ולקחת אוטובוס ללואן פראבנג (שם להתחיל את לאוס), ואז לרדת דרומה לכיוון ואנג וייאנג ואחר כך ויינטיאן (שהן מאוד קרובות אחת לשניה). מויינטיאן אפשר לקחת אוטובוס או טיסה בחזרה לתאילנד, לבנגקוק.
אפשר גם לעשות את המסלול ההפוך - אוטובוס/טיסה לויינטיאן ומשם לטפס צפונה ולהיכנס לצפון תאילנד מכיוון לואן פראבנג.

בעיקרון, כל תייר שנכנס לתאילנד בטיסה מקבל ויזה ל-30 יום, אלא אם כן יש לו ויזה שונה שהוא מגיע איתה מבעוד מועד, ואז זוהי הויזה הקובעת.
אני עשיתי מהארץ ויזה לשלוש כניסות, כשכל אחת מהן תקפה לחודשיים, וכשתוקף האשרה עצמה הוא לחצי שנה.
זה עלה לי קצת יותר (450 ש"ח) אבל היה לי ראש שקט.
כניסה ממעברים יבשתיים מעניקה ויזה ל-15 ימים.
על כל חריגה מהימם המאושרים משלמים קנס בעת עזיבת המדינה. אם אני לא טועה מדובר במשהו כמו 500 באט ליום (בערך 60 ש"ח), אבל אני לא סגור על זה.

מכאן, שלפני שמחליטים אם לתת גיחה ללאוס, צריך לחשב את הימים מבחינת הויזה - אם זה שווה את זה או לא, אם כדאי להוציא ויזה מבעוד מועד, ומהיכן עוברים את הגבול (מבחינת הויזה שמקבלים בכניסה חזרה) - דרך האויר או היבשה.

חיסונים:
יש חיסונים שמי שמגיע ללאוס ו/או קמבודיה צריך לקבל ושאינם ניתנים למי שבא סתם לנפוש ולהיזרק בחופי תאילנד. אני מדבר על מלריה, כלבת, צהבות, אדמת, קדחת הדנגי וכו'.
מי שמגיע לטייל בתאילנד בדרך כלל מקבל גם את החיסונים האלה, שתקפים גם ללאוס ולאיזורים אחרים בדרום מזרח אסיה. אני זוכר שאני קיבלתי סביב 8-10 חיסונים לפני שטסתי, בשלוש סדרות שונות במרפאת מטיילים. כמו כן, קופת החולים מחזירה את התשלום עבור חלק מהחיסונים - משהו שכדאי לבדוק.

מקווה שעזרתי. אם לא לך, אז לפחות לאחרים שיקראו את האשכול הזה.

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 19-08-2011 בשעה 13:43.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:09

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר