לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-07-2011, 17:19
  Hacham_Maimon Hacham_Maimon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.06
ביה"ס הטכני של ח"א עובר לכרמיאל-החלטה אומללה

מקור:
http://www.iaf.org.il/4371-37643-he/IAF.aspx

הכוונה להעביר את בסיס הטכני לנגב ידועה כבר מזמן.
מה שאיני מבין זו הכוונה לשמר את ביה"ס לשוחרים.
הגישה הזו היתה נכונה אולי בשנות "כור ההיתוך" (אז גם היה במתכונת של פנימיה).
קרוב ל-20 שנה מאז החל ביצוע הרפורמה (האומללה אף היא) בחינוך הטכנולוגי, נפגעה אנושות רמת החינוך הטכנולוגי בארץ. הדבר נכון הן למגזרי המתכת והמכניקה והן למגזרי האלקטרוניקה.
לחיל האוויר יש כיתות מונחות בבתי ספר רבים בארץ. הדבר הנכון הוא לפצל את התלמידים בכיתות ייעודיות בערי הצפון. זה ישמר את בתי הספר המקצועיים שעוד שרדו. הקמת בית ספר נפרד תחזק אולי את כרמיאל, אבל תפגע בערים אחרות בצפון הארץ.
וחוץ מזה, למה צריך להעמיס את המשימה על תקציב הביטחון? התפעול הרי עולה הון (כ"א צבאי המבוסס בעיקר על אנשי קבע). איזו התייעלות יש כאן?
ממש לא ברור.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-07-2011, 18:01
  ohadbx ohadbx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.04
אתה כנראה לא מכיר כל כך לעומק את העניין
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Hacham_Maimon שמתחילה ב "ביה"ס הטכני של ח"א עובר לכרמיאל-החלטה אומללה"

קודם כל התפעול לא מסתמך בעיקר על אנשי קבע. במסגרות של שוחרים יש מורים ומחנכים בדיוק כמו כל בי"ס, בליווי מדריך (חייל בשירות סדיר) ועליהם כמו כל יחידה צבאית יש פיקוח של קצינים ונגדים.

דבר שני אף אחד לא אמר שהמעבר הוא חלק מתהליך התייעלות. להבנתי המעבר זה משהו שנכפה עקב הקרבה של הבסיס למפעלי הזיקוק ונובע משיקולים בטיחותיים-בטחוניים ושיקולים כלכליים (הקרקע שם שווה הרבה כסף להבנתי).

בקשר לרצון לשמר את הבי"ס לשוחרים- גש לכל יחידה טכנית של חיל האוויר הקרובה למקום מגוריך, וברר כמה מהנגדים והקצינים שם הם שוחרים לשעבר. מעבר לזאת הניצול מהשירות הסדיר הוא בדרך כלל טוב ואפקטיבי יותר בהשוואה לחיילים שגויסו למערך הטכני ולא היו שוחרים.
תמיד יש אינדבידואלים שלא נופלים לתיאור הנ"ל, אבל בכללי זה מה שקורה.

אז יש כאן שיקולים מעבר לכלכליים לטווח הקצר. המעבר יפגע בערים אחרות? אני לא רואה איך. אני לא חושב שיש הרבה מסגרות אחרות באיזור שבהן תלמידים משכבות קשות, כפרים דרוזיים וכו' יכולים לקבל מסגרת כזו במחיר כזה. ובלי קשר- זה לא מתפקיד חיל האוויר לדאוג להתנהלות העירונית באיזור.
ישן 12-07-2011, 20:04
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
גם אם הערכתך נכונה
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Hacham_Maimon שמתחילה ב "יכול להיות שאתה מצוי יותר בפרטים"

ואני חולק עליה שלצפון מאפיינים סוציו אקונומים שונים - -האם למאפיינים אחרים לא מגיעה השכלה?

הרבה חילות מפעילים פעילויות קדם צבאיות. זה תורם לאיכות משאבי האנוש ולכמותם. אני מניח שבכרמיאל יקרה מה שקרה בבאר שבע - בית הספר יצא מחסות חיל האוויר ויזכה לגיבוי מורלי ומעשי באלמנטים שונים. בינתיים חיל האוויר מרוצה מבית הספר בבאר שבע - יותר אנשים שמגיעים לשרות במקצועות הטכניים בחיל האוויר וגם החניכים מרוצים - הם מקבלים מקצוע ברמות גבוהות. לאור העובדה שהולכים ומתמעטים בתי הספר המקצועיים וחלק מהם הפכו למקום מפלט של אוכלוסיה קשה - זה אך טוב שיש מי שמכווין בתי ספר מקצועיים ונותן אופק לתלמידים.

ישן 12-07-2011, 20:07
  ohadbx ohadbx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Hacham_Maimon שמתחילה ב "יכול להיות שאתה מצוי יותר בפרטים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Hacham_Maimon
אבל עדיין:
בתי הזיקוק היו גם לפני 1948... יכלו להעביר את ביה"ס לפני שנים.

שוב, מדובר משיקולים ומגבלות שהתפתחו עם השנים. ב48 האיומים על ישראל היו שונים לגמרי, השווי של הקרקע שונה לגמרי, והתעופה האזרחית והצבאית שונה לגמרי. ובלי קשר- אני בטוח שאין צורך להרחיב בנוגע לכמה זמן לוקח להזיז החלטה כזו במדינה הזו, ובמיוחד בצה"ל.

ציטוט:
כל הסגל, גם האזרחי, ממומן מתקציב הבטחון (המורים הינם עובדי צה"ל). אשמח אם מישהו שכן מכיר לעומק ייתן הערכת עלות.. .

אין לי הערכת עלות אבל בזמני ואני מאמין שגם היום התלמידים משלמים שכר לימוד, אומנם לא גבוה, אבל בהחלט מכסה חלק מהעלות.
ותחשוב שנייה בראייה רחבה ורחוקה יותר. חלק מהכסף המושקע כאן חוזר לחה"א כחסכון בכסף בהכשרה, איתור ומיון של מועמדים בגיל גיוס.
נקודה נוספת- מדובר במסגרת חינוכית המכינה לבגרויות. עד כמה שידוע לי כל בי"ס המוכר ע"י משרד החינוך מקבל מימון של 60-80 אחוז מהתקציב (אל תתפוס אותי במילה). התמונה לא שחור-ולבן כמו שנדמה.

ציטוט:
בשורה התחתונה: צה"ל לא צריך להפעיל תחנות שידור ולא בתי ספר אלא להתעסק במהות.

לא אתווכח איתך לגבי התפיסה שלך ל"מהות", אבל אני רואה פה רווח הרבה יותר גדול לצה"ל מאשר כל התחום של "חיל חינוך", מורות חיילות, נתי"ב ועוד דוגמאות.
האם עדיף שהכסף יילך לכל מיני קמפיינים ופרסומות למשוך צעירים בגיל גיוס לחילות שנחשבים "אפורים" כמו שראינו שעושים בשריון?
ישן 13-07-2011, 22:52
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Hacham_Maimon שמתחילה ב "ביה"ס הטכני של ח"א עובר לכרמיאל-החלטה אומללה"

למה החלטה אומללה?
לא ניתן לשמר את הטכני במתכונתו הנוכחית. זה שבמשך שנים פחדו מלקחת החלטה לא אומר שמרגע שנלקחה היא שגויה.

יש לחיל האוויר הרבה מאוד כיתות מונחות, הרבה מאוד בתי ספר שבהם לומדים על מדים בפיזור בכל הארץ. מי שנמצא במקום מעין זה, יכל (ולא רצה) ללמוד בטכני בב"ש או בחיפה...
האם הרמה פחתה? לא נראה לי - אבל אני הכרתי רק שכבה יחסית מצומצמת של חיילי חובה משכבת גילי ונגדים שברובם שייכים לדור אחר (והם גם נגדים, משמע - שכבה מקצועית מאוד גם ככה).

אגב, גם יש רבים מאוד בחיל האוויר שהם בוגרי אורט בראודה - להזכירך, גם כן בכרמיאל. ואני לא רואה שכל הצפון נפגע פה.

ישן 13-09-2011, 17:24
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
חיל האוויר חנך שתי שלוחות חדשות למערך הטכני - כתבה מבמחנה

http://www.idf.il/1133-13056-he/Dover.aspx

עם פתיחת שנת הלימודים חנך מפקד חיל האוויר שתי שלוחות צפוניות חדשות למערך הטכני: האחת בעיר הכרמל – דליית אל כרמל, והשנייה בנהריה. בשתיהן עד כה, לומדים למעלה ממאה תלמידי תיכון
בלב ליבה של עיר הכרמל הסואנת, במרחק הליכה מפסלו המפורסם של אליהו הנביא במחורקה, חנך אתמול (ראשון) האלוף עידו נחושתן שלוחה חדשה למערך הטכני. "גם לכאן חיל-האוויר הגיע", צחקו שוחרי בית הספר אורט על שם חופטאן חלבי בדלית אל כרמל.

בין מאות התלמידים הדתיים והחילונים כאחד, הסתובבו אתמול 30 תלמידים לובשי מדים, נרגשים לרגל טקס פתיחת השלוחה. "הבוקר אנחנו פותחים כאן שלוחה עם כיתה אחת של שכבת ט' וכיתה נוספת של שכבת י', ובכך מחזקים את קשרינו עם העדה הדרוזית כולה", אמר אל"ם דני פרקנל, מפקד בסיס הטכני. "השלוחה החדשה מצטרפת לקודמתה בבית-ג'אן ומראה לכולנו את הפוטנציאל הרב הטמון בקשר ושיתוף פעולה הדוק עם העדה הדרוזית".

לאחר סיור קצר במגמת האומנות, במצפה הכוכבים על שם אילן רמון ז"ל ובכיתות השוחרים, שוחח האלוף נחושתן עם לובשי המדים הצעירים. "אני מתרגש לעמוד כאן ולבקר בבית הספר כאורח של העדה הדרוזית. אין לי ספק כי שיתף הפעולה הזה הוא השקעה לדורות ולשנים ארוכות", אמר האלוף נחושתן. "חיל-האוויר זקוק לאנשים טובים, ואחד ממרכיביו העיקריים הוא אנשים איכותיים בעלי רצון לתרום. אתם האנשים המצליחים שיצטרפו אלינו בהמשך הדרך ויפעלו להובלת הקרון הטכנולוגי של חיל-האוויר ולביצוע משימות בתנאי קרב אשר לא הכל יודעים על קיומן".

לאחר מסכת שאלותיהם של התלמידים המתרגשים, הבהיר מפקד חיל-האוויר את הצורך באותם בני נוער במערך הטכני של החיל. "מתחת לכל מטוס עומדים מאות אנשים. תחת הכנפיים, בראשים של הפצצות המתוחכמות ואפילו מאחורי "כיפת ברזל". מדינת ישראל היא אחת משמונה מדינות בעולם כולו ששיגרו לווין לחלל. הכל בזכות עבודה ואנשים איכותיים".

במעבר חד מן השלוחה בדליית אל כרמל, חנך האלוף נחושתן גם את השלוחה החדשה של המוסדות הטכניים בבית הספר הרב תחומי בנהריה. לעת עתה לומדים בשלוחה כמאה תלמידים הפרושים בשתי כיתות ט' ובשתי כיתות י'. בתוך מספר שנים, מאמינים בחיל כי מספר התלמידים עתיד לגדול בצורה משמעותית. בשבועות הקרובים, יחנוך חיל-האוויר שלוחה שלישית: הפעם, שלוחה שנייה באזור הרי ירושלים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:14

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר