לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
צפה בתוצאות הסקר: חוק החרם: האם אתם בעד או נגד?
בעד 32 56.14%
נגד 21 36.84%
לא יודע\אחר 4 7.02%
מצביעים: 57. אינך רשאי להצביע בסקר זה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-07-2011, 19:04
צלמית המשתמש של BingoX
  משתמש זכר BingoX BingoX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל BingoX
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "לא הבנת נכון. מותר לך להחרים..."

לא דובר על יהודה ושומרון אלא חרם על סמך "הקשר לישראל". אני חושב שיש הבדל.
כלומר אסור לאדם לקרוא לחרם על ממסד, אדם או גורם בתוך המדינה רק בגלל שהוא שייך למדינת ישראל.

מה מונע מאדם לא לקרוא לחרם נגד מפעלים שלדוגמה נמצאים בנגב
ולדעתו הם לא צריכים להיות שם (כי למשל מזהמים ופוגעים בסביבה)
אז אדם אחר יכול לקרוא נגד חרם על אזור מפעלים XYZ רק על סמך שהם לא צריכים ביהודה ושומרון (לדעתו) או פוגעים בהשקפת עולמו.

רק אם כך הדבר אז עוד אפשר לקבל בצורה כלשהי את החוק.
למרות שהוא ממש מעורפל (בכוונה)

עריכה :
3- "לרבות התחייבות שלא לרכוש מוצרים או
שירותים המיוצרים או מסופקים במדינת ישראל, במוסד ממוסדותיה או
באזור הנמצא בשליטתה"
כן, זה סעיף מאוד בעייתי.כלומר לא ניתן להחרים אף מפעל או ממסד בעצם.

נערך לאחרונה ע"י BingoX בתאריך 15-07-2011 בשעה 19:31.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-07-2011, 13:22
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "[I]"הימנעות במתכוון מקשר..."

סעיף חוק יש לקרוא בהקשר לחוק בו הוא מצוי.
בין היתר ניתן ללמוד על תכלית החוק מכותרתו: "מניעת פגיעה במדינת ישראל באמצעות חרם".

ברור שכוונת המחוקק בסעיף 1 לא הייתה הפרשנות שאתה מציע לסעיף.
הסעיף מדבר מפורשות על כך שזו עוולה להחרים מישהו עקב הקשר שלו לשטח המצוי בשליטת ישראל, והכוונה הברורה היא: אדם המתגורר או עושה עסקים בשטחים.

אינני רואה איך ניתן לפי תכלית החוק ולפי הסעיף להגיע למסקנה לפיה אסור להחרים ישובים ערבים,
אלא אם מפרשים באופן בלתי סביר, ולפי פרשנות מוזרה כזו אפשר גם להגיע לכך שאם מישהו מחרים אדם בשל היותו תל אביבי, החוק אוסר זאת.

ישן 15-07-2011, 13:53
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "סעיף חוק יש לקרוא בהקשר לחוק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
ברור שכוונת המחוקק בסעיף 1 לא הייתה הפרשנות שאתה מציע לסעיף.
הסעיף מדבר מפורשות על כך שזו עוולה להחרים מישהו עקב הקשר שלו לשטח המצוי בשליטת ישראל, והכוונה הברורה היא: אדם המתגורר או עושה עסקים בשטחים.

כל חוק או תקנה שלא מנוסחים בצורה הברורה ביותר יובילו לכך ששופט (כאשר תוגש תביעה) יפרש אותו כראות עיניו.

מכיוון שהמחוקק לא רצה לכתוב במפורש שהחוק נועד להגן על תוצרת ושירותים שמקורם בהתנחלויות נוצר חלון של פרשנויות ואם החוק יעבור את מבחן בג"ץ אז כבר יהיו הערבים שיבקשו להשתמש בחוק הזה לתועלתם ואני בטוח שיהיו שופטים שיקבלו לפחות חלק מהתביעות ואז כמובן יקפצו פוליטיקאים ויזעקו שזו לא הייתה כוונת המשורר.

החוק הזה לא מנוסח כהלכה על מנת לנעול פרשנות אחת ואחידה.

ישן 15-07-2011, 15:08
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "הכותרת אינה רלוונטית, אלא סעיפי החוק"

ציטוט:
הכותרת אינה רלוונטית, אלא סעיפי החוק

דווקא נקבע בפסיקה שכותרות יכולות ללמד על סעיפים,
ושלא צריך להסתמך על סעיף כסעיף במנותק מיתר החוק.

פס"ד ג'בארין:
בדיון על הסעיף הזה בחוק:
"4. אדם - (א) המפרסם, בכתב או בעל פה, דברי שבח, אהדה או עידוד למעשי-אלימות העלולים לגרום למותו של אדם או לחבלתו, או לאיומים במעשי אלימות כאלה;
... ייאשם בעבירה, ובצאתו חייב בדין, יהא צפוי לעונש מאסר עד שלוש שנים או לקנס עד 1,000 לירות או לשני העונשים גם יחד".
שהסעיף על פניו יכול להתפרש כעידוד של יחידים למעשי טרור, כלומר עודדת יחידים, אפילו אינם חלק מארגון טרור - אתה עבריין.
אלא שלא הסתפקו בלהסתכל בסעיף במנותק מסביבתו וכתבו עליו כך:
כאשר בוחנים את פקודת מניעת טרור בכללותה, ניכר מיד כי התיבה "ארגון טרוריסטי" שזורה לכל אורכה. כל העבירות הקבועות בפקודה, כולל סעיף 4, פרט לסעיף משנה (א) שבו, מתייחסות במפורש לארגונים טרוריסטים. אין הפקודה מסתפקת בטיפול במבצעים הישירים של מעשי אלימות הפועלים מטעמם של ארגונים טרוריסטים. האיסורים הקבועים בה מכוונים לפגוע בתשתית הרחבה של ארגונים אלה; היא פורשת יריעתה אף על החברים בארגונים טרוריסטים אשר אינם שותפים ישירים למעשי האלימות וגם על תומכיהם ומסייעיהם מבחוץ. קריאת הפקודה כמקשה אחת, מגלה תמונה ברורה ומגובשת בדבר תכליתה. תכלית זו היא התמודדות עם ארגונים טרוריסטים במטרה לחסלם.
http://elyon1.court.gov.il/files/96...6086130.e20.HTM

כלומר, תמיכה ביחיד שאינו חלק מארגון לא נופלת בגדר הסעיף,
על אף שהסעיף, כפי שאתה יכול לקרוא, אינו מסייג עצמו בשום צורה.
זאת, משום שלא קוראים סעיף כאילו הוא אדם בודד במדבר.

נערך לאחרונה ע"י sheep בתאריך 15-07-2011 בשעה 15:10.
ישן 16-07-2011, 19:31
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "זה לא אני, זה החוק."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי looklook
שקובע שאסור להחרים אדם רק מכיוון שיש לו זיקה לשטח בשליטת ישראל , היינו בהחלט מתאים גם למשולש.

אני טוען שבחרם כזה אינך מחרים אדם משום שיש לו זיקה לאזור הנמצא בשליטת ישראל,
כלומר, לא בגלל שישראל שולטת בשטח אתה מחרים.

הפירוש שלי מתיישב עם שני הביטויים שקדמו לביטוי הזה: חרם נגד מי שקשור ל:
1. המדינה
2. מוסדותיה
3. שטחיה
וכשקוראים אותם ברצף מבינים שהכוונה הינה החרמה בגלל הקשר בין השטח למדינה,
כפי שמחרימים בגלל הקשר בין המוסד למדינה.

בדיוק באותו אופן, אני גם טוען שלא ניתן לומר שחרם שלך על משרד החינוך מנוגד לחוק,
מכיוון שאינך מחרים אותו בשל הקשר של המוסד למדינה.
הוא מוסד של המדינה, זה נכון. אך זו לא הסיבה לחרם. כי אינך עוכר ישראל.
אתה מחרים כי הילד שלך קיבל ציון לא טוב, למשל.

מה שאתה עושה זה לנתק ביטוי מההקשר שלו בסעיף,
ומההקשר שלו ב"חוק למניעת פגיעה במדינת ישראל באמצעות חרם",
ולתת לו משמעות שאינה מתיישבת עם שום דבר. כמו סגמן.
זה יכול להיראות לך הגיוני לנתק כך ביטוי מסביבתו, אבל - הגיוני זה לא. וזה לא תופס.

כשאתה מחרים ישוב ערבי זה לא בגלל שישראל שולטת בו. זו נסיבה בלתי חשובה לך.

נחכה ונראה איך בית המשפט יפרש.

ישן 16-07-2011, 21:29
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
אוקיי. זו פרשנות מעניינת..
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "[QUOTE=looklook]שקובע שאסור..."

היא ללא ספק קרובה יותר לכוונת המחוקק,מכיוון שאין לי ספק שאלקין (שהוא אדם מתוחכם מאוד) לקח את זה בחשבון, מצד שני הפרשנות שלך יכלה להיות כתובה במפורש בחוק - למשל ככה

"כל המחרים איזור בישראל מכיוון שהוא שייך לישראל"

בכל מקרה, למרבה הצער הסיכוי שנחכה ונראה מה תהיה הפרשנות של בית המשפט הוא אפסי. גם אם נחכה - לא נראה הוכחה למי צודק וזאת משתי סיבות

א. אני כמעט בטוח שבג"ץ יפסול את החוק מיידית(למעשה, אני כמעט מקווה שכך יעשה)
ב. אם בג"ץ לא יפסול את החוק, הוא יתייחס לחוק כמי שדעתו אינה נוחה ממנו. לשם כך בג"ץ "זקוק" לחוק המגן על מתנחלים בלבד. ומכיוון שעל ערבים מגנים כבר חוקים אחרים, איש אינו זקוק לחוק כדי להגן עליהם.

הדרך היחידה בה נראה מהי הפרשנות של בג"ץ את החוק עצמו תהיה במקרה שאיזה ליצן שמאל-קיצוני יתבע מחרימי ערבים דווקא על החוק הזה ולא על חוקים אחרים. כל זאת על מנת לדרוש מהם את הפיצוי ללא הוכחת נזק. במקרה כזה הם יתבעו בבית המשפט השלום ורק אם יהיה ערעור ועוד ערעור יגיע העניין לפתחו של בית המשפט הגבוה ומכיוון שאנושית הרכבו זהה לזה של בג"ץ משיב -העתירות, נדע סוף סוף מהי פרשנות היושבים בו.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 14-07-2011, 23:34
צלמית המשתמש של BingoX

מתנגד בתוקף
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "חוק החרם: האם אתם בעד או נגד?"

כמו שזה נשמע עכשיו מתנגד בתוקף
אך לא התעמקתי בנושא יותר מדי, אשמח לקרוא יותר את תוכן החוק.
צריך היה להיות פה קישור, לא ?

ושלא תבינו לא נכון, לא היתה לי כוונה להחרים או לקרוא להחרמת מוצרים של מישהו
ואני מתנגד לכל אותם הקיצוניים שקוראים מבפנים ואף מבחוץ לפגוע בישראל כמו למשל ע"י חרם,
כי זאת ממש לא הדרך.
למרות שלא אפחד להצהיר פה שאני סך הכל מתנגד להתנחלויות אך זה לא העניין בכלל.

טוב, אנחנו לא שונים מהרבה עמים בהיסטוריה,
בכלל כל זה לא מריח טוב, חוק שמופנה לכאורה נגד בעלי עמדה פוליטית מסוימת
הדרישה לחקור מימון רק של ארגונים בעלי עמדה פוליטית מסוימת, ניסיות לפגוע באיזון העדין
של הפרדת רשויות במדינה כי יש כנראה כוונה לחוקק חוקים אולי אף יותר דרקוניים.

אנחנו סך הכל בני אנוש, הולכים כמו כבשים אחרי כל דמגוג המדבר על "ביטחון ופטריוטיות"
כי כל האחר הוא "בוגד וטיפש"
יש פה כאלו שימכרו את המשפחה שלהם בשביל כל "ביטחון ופטריוטיות".
רק לא לומדים שזאת הדרך... הקיצוניות תמיד הסוואה את צעדיה כ "למען הביטחון, למען המדינה".

לנושא עצמו : ולפי מה שאני מבין...
ואם אני קורא בפנים בארץ לאנשים לא לקנות מוצרים מהתנחלויות כי זה מנוגד להשקפת עולמי
זה שונה מחרידי שקור לא לקנות מרשת חנויות כי אינה כשרה ואינה מתנהלת לפי השקפת עולמו?
או לקרוא לא לקנות מוצרים מרשתות בגדים המשתמשות בפרוות של חיות ?
האם יש הבדל ?

נערך לאחרונה ע"י BingoX בתאריך 14-07-2011 בשעה 23:39.
ישן 15-07-2011, 08:10
צלמית המשתמש של infected aviad
  משתמש זכר infected aviad infected aviad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.06
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי BingoX שמתחילה ב "מתנגד בתוקף"

יש מקרים בהם אנחנו מוכנים להגביל את הדמוקרטיה, מקרי גזענות הם הבולטים ביותר. אסור לי, ובצדק, לבוא ולקרוא לחרא בגלל ששחורים\נוצרים\נשים מייצרים מוצר מסוים כי הדבר גזעני. אבל יהיו כאלה שיבואו וישאלו "למה אסור? מה ההבדל בין פגיעה כלכלית ממניעים גזעניים לבין התנגדות להתנהלות הכלכלית (כמו עם הקוטג')?"

לי אישית ניראה שהעניין הוא, שמה לעשות, כמה שנרצה, כל אחד נולד איך שהוא ואי אפשר (או שאפשר אבל זה לא יפה) לכפות עליו להשתנות, אחרי הכל, מה נעשה עם שחורים? נגיד להם "נקנה ממכם שתצבעו עצמכם ללבנים"? מה נעשה עם נשים? נגיד להן "נקנה ממכן כשתוסיפו לכן עוד איבר בגוף"?
לעומת זאת, דווקא ממניעים כלכליים, כמו הקוטג', זה בסדר כי הדבר ניתן לשינוי וקשור לשירות שאנחנו מקבלים. חנות עושה בגדים מפרוות חיות? מותר לקרוא לחרם עליה, היא יכולה להשתנות בעניין הזה ומדובר בסך הכל בשירות שהיא אמורה להעניק.

עכשיו, איפה נכנס פה חוק החרם, שאוסר על פגיעה מכל סוג שהיא במשהו רק בגלל הזיקה לישראל, שטחיה או מוסדותיה?
עכשיו, האם החוק הוא הגבלה מקובלת של החופש (כמו במקרה של גזענות), או לא?
מצד אחד יהיו כאלה שיגידו שלא, כי המדינה יכולה לשנות דברים שהיא עושה כמו חברה שמייצרת קוטג'.
מצד שני יהיו כאלה שיגידו שכן, כי מדובר בניסיון לכפות את הדעה שלך על אחרים במקומות בהם אתה גם ככה יכול להשפיע בצורה דמוקרטית (לעומת יצרנית הקוטג', בישראל יש בחירות), בנוסף לעובדה שהשינוי יכול להיות קשה וקיצוני (אחרי הכל, אפשר לדמות שינוי שעובר גבר שמשנה את מינו לשינוי שתעבור ישראל אם תיתן את הגדה ותגרש 300 אלף ישראלים).

ככה אני רואה את כל העניין, ולכן אני אישית מתחבר יותר לצד השני שבעד החוק ורואה בו הגבלה מקובלת של החופש (מה לעשות, אין דבר כזה חופש מוחלט).

נערך לאחרונה ע"י infected aviad בתאריך 15-07-2011 בשעה 08:15.
ישן 16-07-2011, 14:49
  hoka hoka אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.07.11
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי BingoX שמתחילה ב ""דמוקרטיה מתגוננת" היא עניין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי BingoX
"דמוקרטיה מתגוננת" היא עניין בעיתי מאוד שיש להזהר ממנו.
אלא חוקים שמאפשרים לך לכאורה לשמור על הדמוקרטיה אך בפועל מרוב הגזמה אתה הורג אותה בעצמך.
זה בדרך כלל קורה בתהליך צד אחרי צד, אפילו לא שמים לב ,עד שכבר מאוחר מדי והגבלת את עצמך להחזיר את הגלגל אחורה.

רוב המשטרים באזור כמו למשל מצריים לשעבר וסוריה
טוענות שהן חופשיות ואולי דמוקרטיות, אך תחת "חוקי חרום" למען ה "חופש וביטחון של האזרח".
בפועל אלא בדיוק החוקים שמונעים ממנו את החופש.
אנחנו כמובן רחוקים מהשכנים שלנו, אך לא קדושים שלא יכולים להגיע לאותו מצב.

החוק הזה לא פועל בשום צורה לחזק את הדמוקרטיה ולכן הוא לא עונה לקריטריון של דמוקרטיה מתגוננת.

ישן 16-07-2011, 17:15
צלמית המשתמש של gps
  gps gps אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי hoka שמתחילה ב "הכותב המקורי היה צריך לנמק"

אולי נתקן ל"דמוקרטיה לוחמת" ?
ואפשר להרחיב ל"מדינה דמוקרטית לוחמת על זכויותיה"
בוא לא נתמם מדובר בקריאות חרם על מוסדות ומפעלים ,קריאה להחרים אוניברסיטה "ישראלית" היא קריאה כנגד מדינת ישראל עצמה,הרי לא נשמע לך הגיוני שיצוץ אזרח המדינה שיוביל חרם על ישראלים שיוצאים לחו"ל כי שרתו בצבא.אוניברסיטה היא גוף של המדינה וזכות המדינה להלחם על מוסדותיה מול מי שמאיים על קיומן.

ותפסיקו לחרטט כל הזמן על חוקי-חרום מאיימים,אתם מקיימים כל יום חוקים לא דמוקרטים כמו שלטי עצור ותן זכות קדימה והולכים למילואים כי זה משרת את האינטרס הכללי,גם הגנה על מוסדות רשמיים היא אינטרס כללי.

ישן 16-07-2011, 18:43
  hoka hoka אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי gps שמתחילה ב "אני באמת לא מבין , תסביר לי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי gps
אני באמת לא מבין , תסביר לי (תתחיל מהדוגמה של חיילי צה"ל).
תמרור עצור הוא חוק לא דמוקרטי כי הוא שולל את זכותי להמשיך בדרך לטובת מישהו אחר ואי-ציות לתמרור גורר סנקציות כואבות.

לגבי הדוגמא של חייל בצבא, אז עם כל האי-נוחות שבדבר, זה חוקי, וזה חייב להיות חוקי, לקרוא לחרם על חייל ששרת בצבא. וגם אני שרתתי בצבא.
אין לך צורך להיות מודאג מכך, אלא אם אתה חושב שכל העם זה חבורה של אפרוחים שכל אימת שאיזשהוא ארחי-פרחי קורא לחרם, הם מיד נעמדים לדום ומצייתים לפקודותיו.

לגבי התמרור עצור, אני ממש ממש לא מבין איך הגעת למסקנה שהוא לא דמוקרטי. למעשה, היחס לתמרורים ולחוקי תנועה הוא זהה בדיקטטורות ובדמוקרטיות, שכן אין מחלוקת פוליטית בנושא.

דמוקרטיה היא מושג פוליטי-חברתי, שיש הסכמה רחבה מאוד בקרב המדינות הדמוקרטיות מה היא כוללת ומה היא לא, וישנן גם כמה מחלוקות בנושאים מסויימים.
אי אפשר להכניס תמרורים וחוקי תנועה לתוך המושג הזה סתם כך.
אם אתה רוצה להתעמק בזה, ולמעשה בתיכון קיימים שעורי אזרחות שמטרתם היא להסביר בדיוק את זה, אז יש הרבה מאוד חומר באינטרנט, וויקיפדיה או גוגל זה מקום טוב להתחיל.

ישן 17-07-2011, 01:10
צלמית המשתמש של gps
  gps gps אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי hoka שמתחילה ב "[QUOTE=gps]אני באמת לא מבין ,..."

דמוקרטיה היא שיטה ולא מושג חברתי "סתם כך".
במקרה של תמרור העצור מקורו בפקודת תעבורה בריטית,חוקי -תקנות תעבורה עכשוויים מבוססים עפ"י חקיקה בכנסת.
מכיוון שהכנסת היא גוף הפועל עפ"י השיטה הדמוקרטית קרי הצבעה על חוק והחלטת רוב אזיי ניתן למשל גם לבטל את תמרור העצור או לשנות את הגדרותיו במידה ומישהו יחליט להעלות הצעה כזו (בכפוף כמובן לוועדת מומחים).דבר כזה ברור שלא יקרה כי התקנה היא מצילת חיים,גם אם הגעת לצומת פנוי לחלוטין ביום כיפור על כביש הצפון אתה עדיין מחוייב לעצור.

דמוקרטיה היא לא רק מושג "חברתי" שכל מטרתה לאפשר לכל דיכפין לדבר כרצונו היא שיטת קבלת החלטות עפ"י רוב גם מה יהיו גבולות החופש,הרכב הכנסת והממשלה אמור לשקף מה העם רוצה (לפחות רובו-ראה חוק הרעלות הצרפתי )

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90...%A8%D7%A4%D7%AA

לגבי דעתך על חיילי צה"ל ,צר לי מאד לשמוע להזכירך הם שירתו בצבא בגלל החלטות דמוקרטיות שגם אתה מצביע להם.

נכון שלא כולם כאן קלי דעת להשפעה מ"אחד" שמדבר,אבל באירופה למשל יש הרבה שיכולים להשתמש בו כהוכחת צידקתם לחרם .

ישן 22-07-2011, 13:56
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי hoka שמתחילה ב "החוק לא מפריע לחופש הביטוי?..."

החוק לא מפריע לחופש הביטוי. אתה ודומך תוכלו להמשיך לספר לנו כמה המתנחלים הם הסיבה לכל הבעיות שלנו, תוכלו להמשיך עם ההפגנות שבתקשורת טוענים שיש בהם אלפים אבל במציאות יש בהם בקושי מאה אנשים, תוכלו להמשיך לדווח לאמריקאים/אירופאים על חריגות בבניה בהתנחלויות וכו' וכו' וכו'. הדבר היחידי שלא תוכלו לעשות יותר זה לפגוע בפרנסה של אנשים שומרי חוק כדי לכפות עליהם את הדעות הפוליטיות שלכם. ד"א, ישנם גם חוקים שמגבילים את אנשי כ"ך מלהביע את הדעות שלהם.... אתה גם נגד החוקים האלה או שאתה רק נגד חוקים שמגבילים את השמאל הקיצוני ולהגביל את הימין הקיצוני זה בסדר?

ישן 18-07-2011, 13:11
  hoka hoka אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "אני מניח שהכוונה היא אליי- אז..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי infected aviad
אני מניח שהכוונה היא אליי- אז כן, החוק מונע כפיית דעה על הרוב ומונע פגיעה במדינה הדמוקרטית כפי ש-gps הסביר לך. לפיכך די אפשר לקרוא לו דמוקרטיה מתגוננת.
לעומת מה שאומרים, זה לא סתימת פיות. מותר לך כמה שאתה רוצה למחות נגד ההתישבות בגדה, ומותר לך להצביע נגדה בבחירות.
נ.ב.
אופס, אני מכוונה שמובן שהכוונה בהודעה הראשונה שלי היא "לקרוא לחרם" ולא "לקרוא לחרא".

ואם מישהו יפתח קבוצת פייסבוק הקוראת לחרם על ההתנחלויות, יעמידו אותו לדין, התביעה תימשך שנה עם סיקור של כל התקשורת בארץ ובחו"ל, הוא בסופה יחטוף קנס כספי של מליון ש"ח, לא יהיה לו כסף לשלם אז הוא ילך לכלא...

האם בסופו של המחזה הגרוטסקי הזה יהיה אדם ישר בעולם (כולל אותך) שיגיד שמדינת ישראל יש חופש ביטוי?

ישן 15-07-2011, 07:07
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
אני מוכרח לציין שעוד לא החלטתי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "חוק החרם: האם אתם בעד או נגד?"

ברמת העיקרון, אני מבין את תומכי החוק ומסכים כי יש לעשות מעשה כנגד מה שנקרא "החרם הפוליטי", אבל אני לא כל כך מבין איך הדבר אמור להתנהל בשיטת החוק הזו.

לפי מה שהבנתי ומצאתי באינטרנט אלו פני הדברים:

"החוק מאפשר לאנשים פרטיים שנפגעו עקב פרסום קריאה לחרם על המדינה, כולל על השטחים שבשליטתה, לתבוע פיצויים מיוזמי החרם. אם הקריאה לחרם היתה "בזדון", מותר לתבוע גם 'פיצויים לדוגמה' - שאינם תלויים בנזק. בנוסף לכך, החוק מאפשר למדינה למנוע הטבות כספיות שונות מיוזמי החרם."

"
מהם הקריטריונים לעבירה לפי החוק?
1. קריאה לחרם לפי הפירוט שבסעיף 1 לחוק - "הימנעות המתכוון מקשר כלכלי, תרבותי או אקדמי עם אדם או עם גורם אחר, רק מחמת זיקתו למדינת ישראל, מוסד ממוסדותיה, או אזור הנמצא בשליטתה, שיש בה כדי לפגוע בו פגיעה כלכלית, תרבותית או אקדמית".

2. פרסום מכוון בפומבי הקורא לחרם.

3. אפשרות סבירה שכתוצאה מהפרסום אכן יוטל חרם.

"

עכשיו נשאלת השאלה - נאמר ויש חוק וכל הבעיות המשפטיות סביבו נפתרו. ואיגוד האקדמיה הבריטית מחליט להטיל חרם על ההשכלה הגבוהה בישראל ונאמר שהמל"ג מצליח להוכיח כי הטלת החרם אכן פוגעת בו מבחינה כלכלית. מה זה בדיוק עוזר לו? הרי החוק נחקק בישראל והאיגוד נמצא בכלל בבריטניה.

יש כאן נושא שהוא מבחינתי סוג של "כיסוי תחת" וזה הלגיטימיות של המדינה לפעול נגד זה. למדינה תמיד היה את הלגיטימיות. הפחד היה מההשפעה של המדינות על ההחלטה. החוק הזה מאפשר כאילו למדינה לומר "חבר'ה אין לנו ברירה - זה החוק".

כך שבגדול - אני בעד החוק, אבל לא ברור לי כל כך למה הוא נחוץ ועד כמה הוא מעשי.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 15-07-2011, 12:22
צלמית המשתמש של BingoX

בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "[QUOTE=BingoX]אסור לו לקרוא..."

דבר ראשון אין דבר כזה "כפי שאמור להתפרש".
מי שהגיש את החוק לראשונה ראה את החוק כדבר א' ,
מי שביצע שינויים בו ראה דבר ב' ומי שהצביע בעד או נגד (אם בכלל קראה את החוק)
ראה בו דבר ג'.
מי שמפרש בסופו של דבר זה בית המשפט.

אבל לא מבין,
קם אדם שרואה באזור מפעלים מסוים פגיע בסביבה, באוכלוסיה שמסביב
ויותר מכך הוא טוען שהיא נבנתה בניגוד לחוק ועל קרקע שלא שייכת לה.
הוא קורה לאנשים שמסכימים איתו שלא לקנות מאזור זה.

מה לעשות, הוא אדם של אכות הסביבה ואזור המפעלים הזה מזהם,
נמצא על קרקע של שמורת טבע ולדעתו אין לה את הזכות להיות שם.
יש אם כך בעיה ?
אולי הוא לא צודק אבל זאת זכותו..

מה זה שונה מאדם אחר, שאינו מתנגד לישראל ככלל, אלא קורא להחרים אזור מפעלים X
שבשטחים כיוון שזה פוגע באוכלוסיה המקומית ואין לה את הזכות להיות שם.
אין פה שום היזכור "כיוון שלאזור זה יש זיקה למדינת ישראל"

נערך לאחרונה ע"י BingoX בתאריך 15-07-2011 בשעה 12:33.
ישן 15-07-2011, 14:08
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06

אני ממש לא מרוצה מהחוק.

אבל אני הרבה פחות מרוצה מזה שאזרחים במדינה פועלים בגלוי לפגוע בה ובאזרחים אחרים.

ולגבי הפגיעה ב"חופש הביטוי": החופש להתבטא אינו מקנה חופש לפעול. מותר לך לחשוב שישראל מדינה גזענית, כובשת, נאצית (סליחה, ווילארד, "פשיסטית") ולא מנומסת באופן כללי. מותך לך גם לכתוב את זה בבלוג/טור/ספר/טוקבק שלך, להגיד את זה לחברים בשיחות סלון, לצעוק את זה בהפגנות ואפילו ללחוש את זה באוזניה של בת זוגתך במהלך תשמיש המיטה.

אבל - אסור לך ליזום, לקדם או לתמוך בחרם על מוסדות המדינה או במדינה. למה? כי בכך חצית את גבולות חופש הביטוי וגרמת נזק ממשי, לא היפוטתי ולא ל"שם הטוב", לאדם או לציבור.

בקיצור: לא מרוצים מהחוק? תודו לאילן פפה, אבי שליים וחבריהם.

http://www.baking.co.il

ישן 16-07-2011, 14:55
  hoka hoka אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי gps שמתחילה ב "גם כאן יש נגיעה בחוק איסור..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי gps
גם כאן יש נגיעה בחוק איסור לשון הרע

סעיף1

סעיף 1 קובע שלשון הרע היא דבר שפרסומו עלול להשפיל אדם (יחיד או תאגיד) בעיני הבריות או לעשותו מטרה לשנאה, לבוז או ללעג מצדם; לבזות אדם בשל מעשים, התנהגות או תכונות המיוחסים לו; לפגוע באדם במשרתו, אם משרה ציבורית ואם משרה אחרת, בעסקו, במשלח ידו או במקצועו; לבזות אדם בשל גזעו, מוצאו, דתו, מקום מגוריו, מינו או נטייתו המינית.
לצורך הגדרת לשון הרע, אין חשיבות אם מדובר בעובדה או בדעה, להבחנה יש חשיבות בנוגע להגנות
.

זה לא נכון. ישנה הגנת "אמת דיברתי" בלשון הרע, שמתייחסת להבדל בין עובדה לדעה

ישן 16-07-2011, 16:13
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
הגנת "אמת דיברתי" זה כאשר אתה אומר/מספר את מה שקרה לך.
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי hoka שמתחילה ב "[QUOTE=gps]גם כאן יש נגיעה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hoka
זה לא נכון. ישנה הגנת "אמת דיברתי" בלשון הרע, שמתייחסת להבדל בין עובדה לדעה

לדוגמא: רכשתי מוצר מחברה X וקיבלתי אותו פגום ולא התייחסו לפניותי. אין בכך הוצאת דיבה.

אבל לבוא ולומר - אל תקנו מחברה X כי הם רמאים וגנבים - הרי שזוהי הוצאת דיבה!

ישן 16-07-2011, 14:54
  hoka hoka אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "אני ממש לא מרוצה מהחוק. אבל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shlomz
אני ממש לא מרוצה מהחוק.

אבל אני הרבה פחות מרוצה מזה שאזרחים במדינה פועלים בגלוי לפגוע בה ובאזרחים אחרים.

ולגבי הפגיעה ב"חופש הביטוי": החופש להתבטא אינו מקנה חופש לפעול. מותר לך לחשוב שישראל מדינה גזענית, כובשת, נאצית (סליחה, ווילארד, "פשיסטית") ולא מנומסת באופן כללי. מותך לך גם לכתוב את זה בבלוג/טור/ספר/טוקבק שלך, להגיד את זה לחברים בשיחות סלון, לצעוק את זה בהפגנות ואפילו ללחוש את זה באוזניה של בת זוגתך במהלך תשמיש המיטה.

אבל - אסור לך ליזום, לקדם או לתמוך בחרם על מוסדות המדינה או במדינה. למה? כי בכך חצית את גבולות חופש הביטוי וגרמת נזק ממשי, לא היפוטתי ולא ל"שם הטוב", לאדם או לציבור.

בקיצור: לא מרוצים מהחוק? תודו לאילן פפה, אבי שליים וחבריהם.

"לחשוב" מותר גם בסוריה, צ. קוריאה ואיראן.
ההתבטאות, זה מה שהחוק לא מאפשר.

ישן 16-07-2011, 14:56
  hoka hoka אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "השאלה-איך אפשר להוכיח?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רומק
איך אני לצורך העניין יכול להוכיח שאני לא נכנס לחנות מסויימת בגלל שהתאכזבתי מהמוצר/שירות בפעם קודמת שהייתי שם ולא בגלל שהחנות נמצאת למשל במגרון ב' החדשה?
והאם קריאה "אל תקנו בחנות XYZ הסחורה לא טרייה" היא קריאה לחרם?
יש בעייתיות בחוק הזה
כמובן שאני תומך בקנסות וכל ההשלכות המוצעות בחוק על מי שיחרים מוצרים המיוצרים ביו"ש
אבל למה אני אצטרך לשלם מחיר אם ארצה להחרים איזו מסעדה צפונבונית מרמת אביב בגלל פלצנות יתר?
הרי צפון ת"א נחשבת "מעוז שמאל"
אז מי יכול להוכיח שאני מחרים בגלל שהם שמאלנים?

הבעיה פה נובעת באופן החשיבה שלך, שאתה מוכן לשמור על חופש הביטוי שלך ולפגוע בחופש הביטוי של אחרים.

"אינני מסכים עם אף מילה שאתה אומר, אבל אלחם עד טיפת דמי האחרונה על זכותך לומר אותם" -- וולטייר

ישן 16-07-2011, 17:40
צלמית המשתמש של רועי AZ

בודאי, הרי שמאל וחכמה הולכים יחד..
בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי hoka שמתחילה ב "לפעמים צריך להיות גם חכם. זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hoka
לפעמים צריך להיות גם חכם.
זה חוק, שלא באמת יצליח להגדיל את התפוקה הכלכלית של ההתנחלויות, אלא להפך.
כשמנסים לסתום לאנשים את הפה, הם עושים דווקא.

אין פה כוונה להגדיל את התפוקה הכלכלית של ההתנחלויות ואין פה כוונה לסתום פיות. יש פה כוונה מובהקת של רוב מוצק במדינה, לעשות סוף לכל השרלטנות השמאלנית שמחפשת בכל דרך לעקוף את הדמוקרטיה (כשהיא לא לרוחה) ולמנוע מחלק קטנטן והזוי לפגוע בחלק אחר גדול יותר בעם.

לא הבנתי אם אתה בהשאלה בעד או נגד חרם על כפר ערבי שידוע בתמיכתו בטרור, לדוגמא.

אני בעד להשמיד את אותו כפר ערבי.

אבל מה, כאיש שמאל, אינך מבחין בין מתנחלים לערבים תומכי טרור. אחרת לא ברורה לי ההשוואה שעשית כרגע.

ישן 16-07-2011, 20:11
צלמית המשתמש של רועי AZ

תגדיר מה הם אותם עקרונות ברמה הבסיסית ביותר בשבילך?
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי hoka שמתחילה ב "תשמע, אם אתה נגד דמוקרטיה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hoka
תשמע, אם אתה נגד דמוקרטיה באשר היא, אז תגיד.
אין לי דיון עם מישהו שברמה הבסיסית ביותר הוא נגד עקרונות דמוקרטיים. חבל על הזמן של שנינו

ישן 18-07-2011, 17:43
  FRESHMAKER FRESHMAKER אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.10
בתגובה להודעה מספר 112 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אכן... הליברליות... למה שלא..."

זה דמגוגי לקחת את זה לכיוון כזה קיצוני...אני בא לומר שאם תתן לכל אחד לעשות מה שהוא רוצה לא תהיה מדינה...במקרה הזה מדובר בחרמות של אנשים שגרים שם באופן חוקי וכל עוד לא נקבע שהמצב שלהם משתנה(ואני מקווה שדבר כזה לא יקבע)אין שום סיבה להפוך אותם לשדים. אל תשכח שגם ממשלות שמאל שלחו אנשים לגור ביהודה ושומרון והם אזרחים כמו כל אחד ולא עבריינים שצריך להחרים אותם. גועל נפש מה שמרצ עושה עם הסימונים של מוצרים מיהודה ושומרון. אין פלא שהמפלגה הזאת קיבלה רק שלושה מנדטים(ולדעתי זה גם יותר מדי). אם היו מסמנים מוצרים של ערבים הם היו צועקים "פשיסטים" וכדומה.

נערך לאחרונה ע"י FRESHMAKER בתאריך 18-07-2011 בשעה 17:46.
ישן 18-07-2011, 18:05
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 117 שנכתבה על ידי FRESHMAKER שמתחילה ב "זה דמגוגי לקחת את זה לכיוון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי FRESHMAKER
זה דמגוגי לקחת את זה לכיוון כזה קיצוני...אני בא לומר שאם תתן לכל אחד לעשות מה שהוא רוצה לא תהיה מדינה...במקרה הזה מדובר בחרמות של אנשים שגרים שם באופן חוקי וכל עוד לא נקבע שהמצב שלהם משתנה(ואני מקווה שדבר כזה לא יקבע)אין שום סיבה להפוך אותם לשדים. אל תשכח שגם ממשלות שמאל שלחו אנשים לגור ביהודה ושומרון והם אזרחים כמו כל אחד ולא עבריינים שצריך להחרים אותם. גועל נפש מה שמרצ עושה עם הסימונים של מוצרים מיהודה ושומרון.

אני מסכים עם דעתך לחלוטין. אתה שוכח אבל שזה היופי בדמוקרטיה - לאנשים אחרים יש זכות לדיעות אחרות, אפילו אם הם מטומטמות. ואת זה אסור לקחת.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי FRESHMAKER
אין פלא שהמפלגה הזאת קיבלה רק שלושה מנדטים(ולדעתי זה גם יותר מדי). אם היו מסמנים מוצרים של ערבים הם היו צועקים "פשיסטים" וכדומה.

ואתה היית מריע מי שסימן. זה הקטע של השמאל והימין - שני הצדדים צבועים באותה המידה.

נערך לאחרונה ע"י MS_Rogue בתאריך 18-07-2011 בשעה 18:10.
ישן 16-07-2011, 20:12
  hoka hoka אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 145 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "עשו סקר בערוץ הכנסת."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי looklook
תומכי החוק קיבלו 54% ,תומכי אמירת ה"פאשיסטים" למי שלא מוצא חן בעינהם קיבלו למעלה מ - 30%. כך שבמקרה הזה התוצאה בפרש די משקפת את הציבור.

זה חוק שנוגד את חוקי היסוד ודינו להיפסל. כדי לשנות את חוקי היסוד צריך רוב אקטיבי בכנסת (אסור להתקזז, להמנע מהצבעה, להעדר וכו') של 61 ח"כים ובמדינות דמוקרטיות לפחות שני שלישים מהבית.
קשה לי להאמין שימצאו 61 ח"כים שיתמכו בחוק ועוד אחרי המהומה הציבורית - ובטוח שהיו כמה ח"כים אהבלים/עצלנים שלא ירדו למשמעות הסעיפים בחוק (חשבו שהם מצביעים על החרמה ממשלתית ולא ידעו שיש הגבלות על חופש ההתאגדות)

לדעתי החוק הזה חורג מהויכוח בין ימין לשמאל והוא עוסק בנושאי ליבה של המשטר הדמוקרטי במדינת ישראל.

ישן 17-07-2011, 07:27
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
בטח... בטח שאני נגד החוק הנוראי האנטי דמוקרטי והחשוך הזה.

למה מי זה 'הרוב בכנסת' שימנע ממישהו לפגוע במטה לחמו של זה שגבר עליו בקלפי? מה השלב הבא? תאסרו עלינו לסנן אנשים בעת קבלה לעבודה או ללימודים? הרי זו מהות הדמוקרטיה או לפחות מהות הדמוקרטיה העממית!! הרי זו זכות לגיטימית!! אין דבר נאור ומוסרי יותר מלשכנע את אוהבינו הארופאים שיודעים טוב יותר מרוב המצביעים מה נכון בשבילנו - שלא לקנות מיהודים שגרים ומייצרים ממקומות אליהם שלח אותם השלטון שנבחר בידי רוב נחות שכזה...

יתרה מכך! מאחר וידוע שהרוב בבית המשפט העליון רשאי לבטל כל חוק [שהרי כך הובן מבין השורות בין קפה לבורקס בישבת הועדה בענין חופש העיסוק שהיה ברור לפחות ל3 מחבריה שהם מייצרים 'חוקה' באותם רגעים] ומאחר וידוע לכל ש[1] בית המשפט העליון הינו אובייקטיבי ומעל כל מחלוקת ואינו קשור בכל דרך לפוליטיקה [2] בית המשפט העליון חושב בדיוק 'כמונו' וברור כי יבטל את החוק הזה - הרי מלכתחילה רשאים אנו להפר את החוק במופגן ב-ש-ם ה-ח-ו-ק.

ולכל מישהו שחושב שמותר לו לגרום לפשיטת רגל של בעל המכולת בשכונת רמות או של מדריך הטיולים משערי תקווה רק כי הוא 'השונה' שיזכר מה חשב וטען כנגד החרם על השכרת דירות לערבים בצפת [ולהפך...]

**
אבקש לתקן את כותרת האשכול - לא חייבים לחקות בכל מלל את 'החולצות החומות של העיתונות הישראלית'. זהו 'החוק נגד חרם' ולא 'חוק החרם'. הבולשיביקים בצהובונים מעצב[נ]ים את דעת הקהל באופן מעוות מספיק טוב גם בלעדי 'פרש'

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 17-07-2011 בשעה 07:29.
ישן 18-07-2011, 13:20
  hoka hoka אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 150 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "בטח... בטח שאני נגד החוק הנוראי האנטי דמוקרטי והחשוך הזה."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה
למה מי זה 'הרוב בכנסת' שימנע ממישהו לפגוע במטה לחמו של זה שגבר עליו בקלפי? מה השלב הבא? תאסרו עלינו לסנן אנשים בעת קבלה לעבודה או ללימודים? הרי זו מהות הדמוקרטיה או לפחות מהות הדמוקרטיה העממית!! הרי זו זכות לגיטימית!! אין דבר נאור ומוסרי יותר מלשכנע את אוהבינו הארופאים שיודעים טוב יותר מרוב המצביעים מה נכון בשבילנו - שלא לקנות מיהודים שגרים ומייצרים ממקומות אליהם שלח אותם השלטון שנבחר בידי רוב נחות שכזה...

יתרה מכך! מאחר וידוע שהרוב בבית המשפט העליון רשאי לבטל כל חוק [שהרי כך הובן מבין השורות בין קפה לבורקס בישבת הועדה בענין חופש העיסוק שהיה ברור לפחות ל3 מחבריה שהם מייצרים 'חוקה' באותם רגעים] ומאחר וידוע לכל ש[1] בית המשפט העליון הינו אובייקטיבי ומעל כל מחלוקת ואינו קשור בכל דרך לפוליטיקה [2] בית המשפט העליון חושב בדיוק 'כמונו' וברור כי יבטל את החוק הזה - הרי מלכתחילה רשאים אנו להפר את החוק במופגן ב-ש-ם ה-ח-ו-ק.

ולכל מישהו שחושב שמותר לו לגרום לפשיטת רגל של בעל המכולת בשכונת רמות או של מדריך הטיולים משערי תקווה רק כי הוא 'השונה' שיזכר מה חשב וטען כנגד החרם על השכרת דירות לערבים בצפת [ולהפך...]

**
אבקש לתקן את כותרת האשכול - לא חייבים לחקות בכל מלל את 'החולצות החומות של העיתונות הישראלית'. זהו 'החוק נגד חרם' ולא 'חוק החרם'. הבולשיביקים בצהובונים מעצב[נ]ים את דעת הקהל באופן מעוות מספיק טוב גם בלעדי 'פרש'

גם בעזה ורשות הפלסטינית היו בחירות הוגנות לפי "רצון הרוב" - זאת דמוקרטיה מספקת בשבילך?

ישן 18-07-2011, 21:52
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
נגד, ואלה טעמיי

1. החרם היה עד כה שולי וחסר משמעות, והחוק נתן לו פרסום מיותר בתוך ישראל ומחוץ לה.

2. בחוק יש פגיעה, אפילו אם רק כלכלית, בחופש הביטוי והמחאה של אזרחים. יש הרבה סיטואציות בהן פגיעה כזאת היא מוצדקת (משיקולים בטחוניים למשל, או הוצאת לשון הרע מאידך), אבל דומני שבמקרה הזה הצידוק אינו מספיק, גם משום שחרם הוא כלי לחץ לגיטימי בעיניי, וגם משום שהאפקט של החרם היה שולי עד כה (ראה סעיף 1).

3. מלחמה בחרם דרקוני כמו החרם המדובר, צריכה להיות באמצעות הפעלת לחץ נגדי על אזרחים, חברות ומוסדות שמשתתפים בפועל בחרם (לא אלה הקוראים לחרם). חברה שנכנעת לחרם צריכה להענש כלכלית בקנסות ומבחינת נגישותה למכרזים ציבוריים, סרוב של עובד או בעל עסק לספק שרותים למתנחלים או לסחור עימם צריך להיות עילה קבילה לפיטורין ולתביעת נזיקין.

4. קריאה לחרם צריכה להיות עילה קבילה לפיטורין של עובד מדינה (למשל איש משרד החוץ), ולתביעה של מי שעשה שימוש במשאבים ציבוריים לקריאה לחרם (למשל איש אקדמיה שנסע על חשבון כספי מחקר לכנס ששם קרא להחרים את ישראל), אבל אזרח פרטי צריך להיות חופשי להביע את דעתו.

5. הרבה "אשראי" ציבורי של הימין בוזבז על חוק החרם שמשמעותו המעשית שולית ושעתיד ממילא להתרוקן מתוכן במערכת האכיפה והמשפט. האשראי הזה היה צריך להיות בשימוש יוזמות משמעותיות יותר, כמו חקר מקורות המימון של עמותות ועמידתן בקריטריונים חוקיים, או רפורמה בתהליך מינוי שופטי בית המשפט העליון. למרבה הצער נראה ששתי המטרות האלה ייגנזו בעתיד הנראה לעין.
ישן 19-07-2011, 14:05
  משתמש זכר alonmore28 alonmore28 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06

כשהחוק עומד בפני עצמו, אין לי הסתייגות גדולה ממנו. אבל בגלל המגמה הנוראית שהולכת וגוברת בכנסת ישראל ובממשלת ישראל, אני נאלץ להתנגד אליו ולדרוש לעצור את המגמה האנטי-דמוקרטית המתחוללת מצד מפלגת ישראל ביתנו שבאה לפרק את הממסד הדמוקרטי ולמנוע ממפלגת השלטון, הליכוד, לשלוט באופן דמוקרטי תוך כדי איומים קואליציונים והצעת הצעות חוק הזויות ונוראיות. הניסיון להשמיד את בג"ץ הוא בעיני הקו האדום. ככה בנויה דמוקרטיה - יש מבנים, יש את הממשלה ויש את הכנסת ויש את בג"ץ, וגם אם לפעמים לא נראה לנו או להם שם בירושלים מה שבג"ץ קובע - הדברים נעשים הרבה מאוד מתוך חשיבה על מצב הדמקורטיה הישראלית ועל עתידה במידה וחוקים כאלו יעברו. אני מאוד מקווה שבג"ץ יפסוק נגד החוק ושכנסת ישראל תתפכח ותבין שיש גורמים רעים מאוד בתוך הממשלה שלנו.
ישן 22-07-2011, 12:54
  משתמש זכר alonmore28 alonmore28 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06
בתגובה להודעה מספר 164 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אבל אתה "אמור" להיות במחנה הימני, לא?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
אם כן - הרי ברור לגמרי שהרוב הגדול הוא כן במחנה שלך
בכל מקרה - חוקי יסוד או לא, בג"ץ מתערב גם במקרים בהם חוקי היסוד כתובים וברורים לחלוטין, כמובן רק כאשר זה מתאים לאג'נדה הפוליטית של השופטים...
אם הדמוקרטיה חשובה לך, הרי שתרצה שבג"ץ לא יתערב בנושאים עליהם הממשלה החליטה בהתאם למנדט שהעם נתן לה בבחירות.

כשיש הצעת חוק שלא עברה ברוב של 61, אלא ברוב של האנשים שהצביעו, ועוד כשמדובר בהצעה כמו זו חובה שבגץ יתערב. בייחוד עם הדרגים העליונים, ראש הממשלה לדוגמא, שעומדים מאחורי החוק כביכול לא נמצאים בזמן ההצבעה יש כאן משהו מסריח שחובה לבדוק ולהגיד עליו משהו.
ישן 24-07-2011, 12:30
צלמית המשתמש של רועי AZ

מגעיל "התחילה"... האבא של הדמגוגים בפורום מדבר..
בתגובה להודעה מספר 179 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "הנה מתחילה הדמגוגיה :) מה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
הנה מתחילה הדמגוגיה מה קרה, האמת קשה לעיכול?

היחידי שאני מכיר בפורום שיש לו מספר יוזרים דווקא תומך בחוק....אז מה זה אומר?

דווקא אני יודע על מישהו שלא תומך בחוק שכותב פה בכמה ניקים.

אבל האמת לא קשה לעיכול, אולי לך (אתה עדיין דופק את הראש בקיר בגלל תעלולי בן ארי) יש פה רוב מוצק בעד מדינת ישראל!!

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:00

הדף נוצר ב 0.27 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר