לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-07-2011, 19:23
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אכן כפי שאמרה הגברת המתחסדת - ענין של שחור ולבן והיא בהחלט שייכת לצד השחור
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "מנהיגת מאבק הדיור מתראיינת בשד' רוטשילד - הייתה כאן אישה שהגיעה ברגל.. מגבעתיים!"

ילדה מפונקת שחייבת לגור בדיזינגובה פינתגובה ולא חלילה לשכור דירה קטנה יחד עם שותפה בחדרה או אשדוד ולהגיע למרכז ת"א ברכבת....

שכר הדירה בארץ לא היה שונה בהרבה גם לפני שלוש שנים ואף לא האמיר יחד עם מחירי הדירות אבל כמובן שזו 'מעברת נתניהו' ו'נראה אותו מגיע הנה' וש' אם יגיע יהיה חייב לתת פתרונות'... [כי הרי המטרה אינה השבת שכר הדירה לימיו הטובים של אולמרט/רבין/שרון שאז לא היה שונה בהרבה - המטרה היא השבת השלטון לידי המיעוט הבלתי נבחר או לפחות לידי בובת הקש שלו].

מי חייב לך פתרונות ילדה מגודלת? לכי לעבוד ולכי ללמוד ולהתפרנס ולבנות את עצמך אט אט ולא על חשבוננו בבקשה... [או שאולי זה בדיוק מה שהיא עושה דרך קריירה פוליטית במפלגת מתחזים כלשהי ואוטוטו נמצא אותה כעוזרת פרלמנטרית כלשהי במפלגת הקמצוץ 'האיכותי'...]

שפיכת כוס תה על הח"כית דיין בזמנו הייתה עילה לשבוע זעם תקשורתי כנגד ההסתה ושפיכת מים סלקטיבית על ח"כית [לא משהו...] בעוון 'אי יצירת קשר עין עם המפגינים ובקשת מגאפון' היא לגיטימית בעיני הרדיקלית המפונקת? גם הכתב אינו ממש יוצא מגדרו בכדי להתקיל את מנהיגת 'הצעירים' באיזו שאלה קשה...

מי ש'הגעה ברגל מגבעתיים לשדרות רוטשילד' היא פסגת ההקרבה בשבילה - נראית יותר כמו קריקטורה של מחאה.

ולכל חובבי החוק ו'יקוב הדין את ההר' - האם לינה באוהל בשדרות רוטשילד היא מעשה חוקי? ניחא בפארק מחאות כלשהו אבל באמצע שכונה שגרים בה ועובדים בה? היכן 'מתפנים' במחילה מכם ומה ההשלכות של זה על איכות החיים של מי שגר שם כחוק מיגיע כפיו?

הזהרו ששטנרהל לא יכריז עליכם מלחמת אזרחים!

החלק המגוחך מכל הוא שאותם טיפוסים בדיוק הופכים כעבור שני עשורים לידידיהם הטובים ביותר של אילי ההון ובעלי הון בעצמם [אם לא היו כאלה מלכתחילה כמובן] וכל השוטים שהאמינו בהם ממשיכים לאכול קוטג'...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-07-2011, 19:35
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
לחלופין היא יכולה להפסיק לעשן, זה יחסוך לה כמה מאות ש"ח בחודש
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אכן כפי שאמרה הגברת המתחסדת - ענין של שחור ולבן והיא בהחלט שייכת לצד השחור"

והיא יכולה להשתמש בהם כדי לשדרג את הדיור שלה. אבל רגע, זו הממשלה הדכאנית שהביאה לה את הקריז (כולל אותם גורמים בקואלציה שבטפשותם ניסו לדאוג לה) וגרמה לה להתחיל לעשן ולכן מחובתה של הממשלה לממן לה קורס להפסקת עישון! ושיהיה קרוב למקס ברנר, שלא תצטרך ללכת הרבה מהדירה ברוטשילד! אחרת היא מיד מעבירה את האוהל לכיכר שליד מועצת סביון ודורשת דיור בר השגה גם שם! ומי שזה לא מוצא חן בעיניו יקבל איומים, תנועות מגונות, צעקות ובקבוק מים ..

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 17-07-2011, 07:26
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
שכר הדירה בתל אביב דווקא עלה באופן משמעותי ביותר בשנים האחרונות
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אכן כפי שאמרה הגברת המתחסדת - ענין של שחור ולבן והיא בהחלט שייכת לצד השחור"

אני לא מי יודע מה נהנה מזה כי הדירה שבבעלות אישתי ושמושכרת היא תחת חוזה שמונע העלאה משמעותית של שכר הדירה (איזה קישקוש עם "אופציה") אבל לאחרונה בדקנו והסתבר לנו שלמרות ששכר הדירה ניראה לנו גבוה מאוד, הוא נמוך עד פרייאריות בהשוואה למה שדורשים (ומקבלים) היום על דירות מקבילות ואף גרועות בהרבה מבחינת מצב ומיקום.
כמובן, אף אחד לא אמר שחייבים לגור דווקא בצפון תל אביב או במרכז (כשהייתי סטודנט, הרבה חבר'ה גרו דווקא בשכונות הדרום) ובוודאי שסטודנט לא אמור לצפות שיוכל להרשות לעצמו לשכור דירה ללא שותפים. אבל המחירים בתל אביב הם באמת שערוריה. ובכלל בכל ביקור בעיר הזאת אני שואל את עתצי מחדש מדוע לעזאזל לא אוסרים בישראל על בנייה בבתים שפחותים ממספר קומות מסויים (בין 5 ל-10). כל כך הרבה שטח עירוני יקר מבוזבז בעיר הזאת על בתים מתפרקים של 3 קומות. שלא לדבר על כל הבתים הפרטיים שבונים בכל מקום כאילו שקרקע יש בישראל כמו בקנדה.
ישן 17-07-2011, 09:40
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי בני לפיד שמתחילה ב "תגיד, מישהו חייב משהו לכל..."

אם כל הכבוד, איש(ואני לא אומר שלא עבדת קשה), מה שבטוח שאם עבדת קשה, לא למדת קשה, והתואר שלך הוא די בדיחה. לימודים קשים, דורשים ממך השקע של 11 שעות למוד ביום לפחות, והרבה יותר מכך בתקופת הבחינות. המשמעות היא שאתה עסוק בלימודים כל יום משעה תשעה בבוקר, עד ל20:00 בערב(במקרה הטוב), מעניין איך זה מאפשר לך עבודה בשני משרות..
אפשר לחלק את הלמודים(מה שאני עושה), לחמש שנים במקום שלוש, או אז אפשר לעבוד, רק שהמשמעות של 5 שנים מול 3, זה שנתיים יותר שכר דירה, אוכל, יותר שכר לימוד, במקום לסיים אחרי שלוש שנים ולהתחיל לעבוד כמו שצריך, במצב היום, אגב גם את זה מאוד קשה לעשות.
ישן 18-07-2011, 04:10
מנהל

אין לך מושג על מה אתה מדבר
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי בני לפיד שמתחילה ב "לומד לתואר שני, הולך לעבוד..."

על כל בוגר ביולוגיה לתואר ראשון שמצא עבודה מכניסה בהייטק (וודאי כזו שמשתווה לזו של בוגר הנדסת אלקטרוניקה, למשל) תמצא כמה וכמה אחרים שלא מצאו עבודה כלל בתחום שלמדו או שעוסקים בביולוגיה בתחום שאינו קשור ב"ביו טכנולוגיה" ומרוויחים לא יותר מסביר. ברור שהבחירה שלהם הייתה מראש לא להתעשר אבל הטענה שלי היא שלומר שציונים נטו קובעים כמה אדם ירוויח, בלי קשר לתחום שאותו אדם למד (גם אם נבטל את הלימודים ה"איזוטרים") זה לא קשור למציאות. אתה יכול לומר שבתוך כל תחום בפני עצמו, ובהנחה שהאדם המשיך אחרי התואר לעסוק באותו תחום, אכן תהיה קורלציה (וגם אז לא מושלמת) בין הציונים בתואר ובין רמת ההכנסה.
אם אנחנו מדברים על תחום ספציפי אחד (נאמר הנדסת מכונות או חשבונאות) הרי שציונים חשובים לא יותר מנסיון, הצלחה בשנים הראשונות בעבודה וכו'. יש מספיק מהנדסים מצוינים ושמרוויחים היטב למרות שבצואר הציונים שלהם היו בינוניים.
ישן 18-07-2011, 17:47
מנהל

לא, זו לא הנקודה בתת אשכול זה מבחינתי
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי בני לפיד שמתחילה ב "הנקודה היא, שכל מי שרוצה..."

אני התייחסתי כאן אך ורק לטענה שאם מישהו מרוויח הרבה אזי זה אומר שהיו לו ציונים גבוהים בלימודים. וזאת אני כותב בצער אישי רב מאוד -למרות שבחרתי במודע במסלול קריירה לא מכניס.
ותיראה, לא כל אחד יכול למצוא עבודה בתחום שלמד, וודאי לא כזו שבהכרח תהיה מכניסה. אלו הן עובדות מצערות ויש לי דוגמאות למכביר. אישית, אני שונא התבכיינות, רחמים עצמיים ו"מגיע לי"-כתבתי את זה בפורום הזה בנושאים שונים ומשונים. כמי שלמד בארה,ב, אתה בוודאי מודע לכך שדווקא שם ה"מגיע לי" מאוד מפותח אצל הסטודנטים וכבר נאלצתי לבלום הרבה דחפי הקאה כשסטודנטים באו אלי למשרד לדרוש העלאה בציון כי "הם למדו נורא קשה" או אפילו בלי ממש לתת את הסיבה הזו אלא רק לרמוז שהמבטא שלי מנע מהם להצליח... תמיד התאפקתי מלומר להם שאם הם למדו נורא קשה ובכל זאת הוציאו C מינוס, כנראה שהם לא נמצאים במקום הנכון מבחינת הכישורים שלהם, ושאם אחרים הצליחו מאוד בקורס כנראה שהמבטא שלי ניסבל (טוב, את זה כן אמרתי...). הנקודה היא, שבכיינות ו"מגיע לי" הם רעה חולה של העולם המערבי בכלל, לא רק בישראל. אבל זה לא ממש רלוונטי כי לדעתי יש בעיה אמיתית. ואני לא חושב שאין כסף לסבסד את הסטודנטים כמקובל בשאר העולם המפותח. אני חושב שפשוט מחליטים לסבסד גורמים אחרים, ולא רק חרדים. גם את בעלי הדירות (ואני כותב זאת למרות האינטרס העצמי) מסבסדים בעצם זה שלא ממסים (לפחות לא באופן רציני) את ההכנסה משכר דירה ועל הסיבסוד של בעלי הון בישראל כבר נכתב מספיק.
ישן 17-07-2011, 20:52
מנהל

שאני אבין, אתה בא אלי באיזה שהיא טענה?
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי בני לפיד שמתחילה ב "תגיד, מישהו חייב משהו לכל..."

אני עשיתי כמה תארים בלי לקבל שקל מאף אחד, למעט כמה מילגות על בסיס השגים. שלא לדבר על כך שעשיתי מילואים כמה שבועות בשנה-משהו שדומני שלא נדרשים לעשות ב"תפוח הגדול". גרתי במעונות הסטודנטים בתל אביב ואחר כך בדירות עם שותפים ברמת השרון, הרצליה וגיבעתיים. כדי להסתדר חייתי בצימצום ועבדתי בשתי עבודות. חשבתי אז, ואני חושב היום, שזה אינטרס לאומי ששכר הלימוד יהיה מנימלי על מנת לאפשר לכל אחד ללמוד בראש שקט יחסית. זה שאין לו כלום יכול לסיים את התואר כמו זה שיש לו הכל, אם הוא יעבוד 30 שעות בשבוע. אבל הוא לא יוכל להצליח באותה מידה. המשמעות היא שהוא לא יסיים את התואר (בתחומים הקשים והתחרותיים) בזמן סביר ולא באותה רמת עומק של ידע והבנה (וממילא-ציונים). המשמעות היא שיהיו למדינה בעלי מקצוע פחות טובים וזה רע לכולם.
וברוב העולם המערבי (כולל ארה"ב-בחלק ניכר מהאוינברסיטאות) שכר הלימוד נמוך בהרבה (באופן יחסי) לזה שבישראל. על אותו משקל של שכר הלימוד נכנס גם שכר הדירה. למדינה יש אינטרס לשמור את מחירי הדירות (לאו דווקא בתל אביב-זה נכון לחלוטין שאף אחד לא חייב לגור בתל אביב גם אם הוא לומד באוניברסיטת תל אביב) בתחום הסביר.
ישן 17-07-2011, 22:35
מנהל

תגיד, ביררת פעם כמה עולה שכר לימוד באוניברסיטה ציבורית בארה"ב עבור תושב המדינה?
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי בני לפיד שמתחילה ב "בלי לפגוע , אתה מדבר לא..."

מה שכתבתי לא בא על מנת להתייחס למקרה הפרטי שלך אלא לרמת העיקרון. באתי לומר שאפילו בארה"ב יש אפשרות לכל דיכפין ללמוד מאוד בזול (זול מישראל במונחים יחסיים ואפילו אבסולוטיים) דרך מכללות ואוניברסיטאות ציבוריות (המחיר של אלו משתנה מאוד), וזאת כל עוד אתה תושב המדינה של אותו מוסד לימודים. הנקודה שלי היא שבכל העולם המערבי, כולל אפילו (גם אם חלקית) בארה"ב הקפיטליסטית, המדינה דואגת לכך ששכר הלימוד יהיה שווה לכל נפש. האינטרס הלאומי הוא בהחלט חלק מהעניין ובוא אני מתמקד. שאלות של מה מגיע ומה לא מגיע לא מענינות אותי. בסופו של דבר המדינה יודעת יפה מאוד לסבסד את מי שהיא חפצה ביקרו, בהתאם לאינטרסים ממלכתיים או פוליטיים, והכל הוא עניין של סדר עדיפויות. ואני חושב שהסטודנטים אינם נמצאים במקום גבוה מספיק בסדר העדיפויות.
ישן 17-07-2011, 09:27
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04

ישראלה, אתה אומר דברים שאין לך בהם מושג של ממש!, שכר הדירה אכן האמיר, הוא הכפיל את עצמו בערים מסויימות! בבאר שבע השכר דירה גדל פי שניים האחרונות מ1200 2100, עבור שני חדרים(תקופה של שלוש שנים)

אתה יודע מה המשמעות דירה ב2100 ש"ח בחור כמו באר-שבע(אין עבודה), עבור סטודנט? זה גזר דין, מוות, אלה אם יש לך הורים שממנים לך את הכל! תוסיף לכך שיחד עם מחירי הידרות כמובן גם עלו דרסטית גם מחירי הדירות, מחירי המיים(כן, כן, ממחיר של 50 ש"ח ל180 ש"ח, זה מאוד משמעותי), ותגיעה למסקנה שלמודים היום זה לעשרים בלבד.

אז מאוד יכול להיותר, שהמחאה שם במרכז תל-אביב זה ממש מצחיק, אבל בעיות בהחלט יש.

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 17-07-2011 בשעה 09:50.
ישן 17-07-2011, 21:17
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "בחדרה ובאשדוד יש רכבת, ליד..."

יש באשדוד גם נמל. אז מה?

אם השיעור הראשון שלך מתחיל ב-8 וחצי אתה צריך לעלות על רכבת ב-6:56 או ב-7:27 מחדרה.
זה אומר שאתה צריך לצאת מהבית בשש וחצי (מאשדוד) או בשבע (מחדרה).
אם השיעור האחרון נגמר ב-22:00, אתה תספיק לרכבת של 22:45 לחדרה (לרכבת של 22:05 לא
תספיק) או 22:56 לאשדוד. הרכבת תגיע העירה ב-23:50 (לאשדוד) או ב-23:16 (לחדרה).
הסטודנט שיצא מביתו בחדרה ב-7 יחזור אליו ב-23:45, והסטודנט שיצא מביתו באשדוד בשש וחצי
יחזור אליו ב-00:25 ביום הבא. ומה אם במקרה השיעור שלו ביום שלמחרת גם מתחיל ב-8:30? אז
יש לו בדיוק 6 שעות שינה צבאיות ועוד 4 דקות לצחצח שיניים. שהמקלחת תחכה ליום אחר...

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 17-07-2011, 22:29
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "סבבה. גם בלוד ורמלה יש רכבת,..."

אבל הוא כבר גר באשדוד/חדרה.
אתה מכריח אותו לעבור לרמלוד, בשביל לחסוך שעה ביום בלבד (חצי שעה מתוך שעתיים לכל כיוון).
עזוב את הבעיה באזור המגורים המוצע. חיסכון של שעה זה לא מספיק. עכשיו הסטודנט שלנו קיבל גם שעת ט"ש. מתי הוא אמור לעשות ש"ב? לעבוד? לאכול?!

מה שנדרש הוא הרבה יותר מעונות, והשכרת דירות מאורגנת על-ידי האוניברסיטה/המדינה של הדירות הצמודות לאוניברסיטות, כדי שלא יהיה צורך בתיעדופים למיניהם, אלא שכל הסטודנטים יוכלו לגור בקמפוס או צמוד אליו.

ישן 18-07-2011, 20:10
מנהל

זה נכון במידה מסוימת
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אתם יודעים מה הבעיה במעונות?..."

בזמני היו במעונות בתל אביב הרבה מאוד (יחסית...) ערבים ועולים מרוסיה. אני עצמי חלקתי את הדירה במעונות עם 2 סטודנטים ערבים. אני לא יודע, אגב, אם יש מדיניות של אפליה מתקנת ל"ערבים". דומני שיש קריטריונים על בסיס הכנסה אישית/משפחתית ומקום מגורים. היות ורוב הערבים שמגיעים ללמוד מתגוררים בפירפריה ולא במרכז הארץ, והיות וחלק ניכר מהם יכולים לטעון לסטטוס סוציואקונומי נמוך, הרי שהגיוני שיהיה להם ייצוג יתר במעונות. ממש כשם שלתושבי המושב שלי היה ייצוג יתר שם . מה שכן, הייתה מדיניות די פתטית של שילוב מכוון של יהודים וערבים בדירות. זה הוביל ללא מעט מתחים (לאו דווקא על רקע פוליטי-לאומי אלא בשל פערי תרבות, מנטליות וגיל) ולפחות במקרה אחד בזמני לקטטה בין עולה מרוסיה לערבי, שהסתיימה בפציעה של השני.
ישן 18-07-2011, 00:52
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "למדתי כלכלה, סביבי היו אנשים שלמדו ראיית חשבון ומחשבים."

ודאי שלא כל יום. הבאתי דוגמה לתרחיש קיצוני למדי. שים לב לדברים:
תיארתי יום לימודים משמונה וחצי בבוקר עד עשר, ואז העלתי את התהייה מה אם היום הבא גם מתחיל בשמונה וחצי בבוקר?
לא ברור שזה יקרה. אולי היום הבא יתחיל ב-10 או 11. זה גם סביר.

הנקודה היא שסטודנטים - שיש להם לו"ז יומי קשיח נמצאים בבעיה, ואני לא רואה סיבה שהמדינה לא תדאג לכך שכל מי שרוצה, יוכל לגור בקמפוס או סביבו. במקרה של שכירים הבעיה משמעותית קלה יותר: אלה שעובדים במקומות בהם הלו"ז קשיח במידה כזו, בדרך כלל מסיימים לעבוד ב-5 במקרה הגרוע - שירותי מדינה הם הדוגמה הקלאסית. אלה שעלולים לפעמים לסיים לעבוד בעשר בלילה בדרך-כלל יכולים להגיע ביום שלמחרת בצורה חופשית יחסית (אלא אם כן הבוס ממש רוצה לדפוק אותם).

ישן 18-07-2011, 00:56
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי reason שמתחילה ב "או עכשיו נפלת, אני במקרה..."

לא נפלתי ולא נעליים. צריך לדעת לקרוא.
אתה אולי מהחוג להנדסה, אבל אני דיברתי על אנשים שהיו בחוג להנדסה, בעבר. זו המשמעות של "עשו תארים" בזמן עבר ו"היו מסיימים" בזמן עבר. או שאולי כשאמרת "אני מהחוג להנדסה" לא התכוונת שאתה כרגע נמצא בחוג, אלא שאתה וחוג אחד הם, מקדמת דנא ועד לקץ הימים...

בנוסף, מדובר היה בעתודאים, כך שאולי המערכת שלהם שונה במקצת.

מתרגלים להרבה דברים. אסירים גם מתרגלים לאונס במקלחות. מה הם בוכים מזה?!
(והמקלחת נמשכת פחות משעה וחצי, אז בכלל אין להם מה לבכות...)

ישן 16-07-2011, 19:46

נו זה בדיוק הרעיון! ככה ההורים של ילדי הפרחים יוכלו לגבות יותר כסף מהדיירים שלהם
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי Gumble שמתחילה ב "פיקוח על מחיר דירות להשכרה..."

ולממן למקופחים הצעירים שלהם דירת רווקים של 3.5 חדרים סולו בארלוזורוב

שלשום היה ראיון אוהד עם איזו גברת בתוכנית של רפי רשף [כשהתקשורת 'המסקרת' הריצה את הפרומו ל'מחאה הספונטנית']. קישקשה שם איזו גברת צעירה שדיברה על מצוקתה וסיפרה שהיא משלמת 5800 ש"ח לדירת 3 חדרים בת"א והיא גרה שם... לבדה...

בתור מי שגר בזמן הלימודים שנים יחד עם שותף בחדרון בעיר פריפרית למדי ולא חש לרגע כי הוא 'מקופח' שהמצב אינו סבבה או שמישהו חייב לו דבר מה 'כדי שישאר במדינה' - לא נותר לי אלא להקיא...

אני חושב שהמדינה צריכה לשכור דירות בתחנה המרכזית הישנה ולהציע למקופחים הללו לגור שם במחיר העלות. חדר וחדר לדייר ודייר ובאם יבואו בתלונות תמיד ניתן יהיה לשולחם לבית השכנים ללמוד צניעות במגורים מהי. זה ללא ספק ישפר את תחושת השב"חים באיזור ויאפשר לגרציות ולתינוקות המגודלים לקיים שכנות טובה עם הסודנים כחלק מלקחי 'הגר הגר בתוככם' שכה חביבים עליהם.
ישן 16-07-2011, 19:57
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "מנהיגת מאבק הדיור מתראיינת בשד' רוטשילד - הייתה כאן אישה שהגיעה ברגל.. מגבעתיים!"

דווקא בנושא הזה נתניהו עושה יותר מכל ראש ממשלה אחר בכמה שנים האחרונות להוריד את הבירוקרטיה שעוצרת בניה של עשרות אלפי יחידות דיור עם ועדה בין משרדית לאותם גופים שידברו בניהם לשם שינוי ועדיין יורדים עליו בנושא? אזרחים שלא זוכרים מה עושים בשבילם והכי חשוב להוציא לנתניהו שם רע. נתניהו תן פקודה למשטרה לפנות את אותם אנשים הביתה!

סביר להניח שחלק מאותם מנהיגי מחאה רוצים להכנס לכנסת או לעזור לח"כ מהשמאל ה"נאור" בשלב זה או אחר.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 16-07-2011, 21:41

בטוחני כי יבואו בהמוניהם שהרי מחאתם כנגד שכ"ד בת"א והחוק כנגד החרמת יהודים לא רדיקלים
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אגב, יש לי פתרון למצוקת הדיור בקרב צעירים."

אינה מחאה פוליטית והשימוש בבטוי 'מעברת נתניהו' לא נועד חלילה לסייע לגורמים אובייקטיבים כאתר וואללה וYNET ולסוציאליסטים כפישמן ונוני מוזס להשיב לשלטון את יד שמאלו של אולמרט...

אגב לגבי דפני ליף עצמה אינך צריך לדאוג. גולש רוטר בשם לורקר שיש לו אתר משלו בשם KR8 מבצע כנראה גילוש-בילוש וכך הגיע לכתובת הזו http://mizbala.com/?tag=%D7%A0%D7%9...%99%D7%99%D7%9D ממנה מסתבר כי הגברת ליף כן עבדה לקיומה כעורכת הסרט [הלא פוליטי כמובן] של תנועת ישראל חופשית [את ההצלבות להורוביץ/חנין/מרצ ולNIF אני מותיר לך לנסות ולבצע לבד ולספר באם יובילו למקום כלשהו...].

זה כמובן לא אומר מ-א-ו-מ-ה על כוונות פוליטיות המעכירות את מאבקה התם של מחוסרת הדיור טהורת הלב ואילו רק הייתה מעיינת באותו אתר הייתה מוצאת שם סרטון נגד 'גירוש ילדי הזרים' [לא חלילה גירוש עבריינים חוצי גבול חזרה לארצם יחד עם ילדיהם]. אילו רק הייתה רואה סרטון זה בודאי הייתה מקשרת בודאי בין פלישת העבריינים מסיגי הגבול לת"א וצפיפות הדיור בדרום העיר לעלות שכר הדירה...

שם נוסף ממנהיגי 'המחאה' אותו בדק אותו לורקר הינו יהודית אילני שהוצגה בשידור מהמקום והייתה לדבריו פעילה בתנועות בל"ד וואפא [איזו שהיא מפלגה שלא בטוח מזדהה למשל עם סטודנטים שעושים מילואים ומשלמים שכר דירה ]
ישן 16-07-2011, 22:34
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.02
תלוי איפה בגבעתיים..
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אגב, המרחק בין גבעתיים לשדרות רוטשילד 45 דקות."

על כל מקרה, מי שאינו יכול להתגורר בתל אביב בשל תשלומי השכירות הגבוהה, שלא יתגורר בעיר.
נכון לעכשיו (ממוצע) בלב, מרכז, קרוב לים ובצפון העיר, לא כולל שכונה דרומית כמו נווה צדק..
דירת 2 חדרים - 5000 ש"ח (ללא חניה)
דירת 3 חדרים - 6000 ש"ח (ללא חניה)
דירת 4 חדרים - 8000 ש"ח (עם חניה)
אמנם מחירי השכירות בלונדון, פריז, ניו יורק או טוקיו ושכאלה, יקרים מתל אביב, אך שם גם מרוויחים יותר. ככה זה בערים מרכזיות בעולם.. וכן, תל אביב נחשבת לאחת מהן.
בעצם, שלושת הערים המובילות בעולם בכמות המסעדות ובתי הקפה, בחיי הלילה, (בתי האוכל הפתוחים עד הבוקר, דיסקוטקים, בארים ושלל קרחנות הן: ניו יורק, ברלין ותל אביב כאשר תל אביב מובילה בקו החוף שלה.. ובשמש.
מחירי השכרת הדירות בתל אביב הרקיעו שחקים בשל כמה וכמה סיבות, אבל כל עוד יש מי שישלם, המחירים ישארו גבוהים ואף יעלו.
מי שאינו מסוגל להתמודד עם המחירים, יוכל תמיד לשכור דירה עם שותף או שותפים עד ש"יתחזק", או כפי שכתבתי כבר בפתיח: שלא יתגורר בעיר.
מי שבכל זאת רוצה להתגורר בתל אביב - יפו ואין לו 5000 ש"ח לדירת 2 חדרים, שיחפש דירה להשכרה בשכונות הדרומיות של העיר כמו יד אליהו, מרכז יפו, איזור התחנה המרכזית הישנה, שכונת שפירא וכו'.
(ביד אליהו הכי משתלם לשכור דירה בשל המחיר, התמורה והנוף האנושי)

ישן 17-07-2011, 08:54

לוקלוק - אני חוזר בי. לא הערכתי נכונה את הגברת ויתכן שהיא הגיעה ממקום הרבה יותר רחוק

אתה מוזמן לפתוח את 144 ולכתוב "דפני ליף". תקבל רק כתובת אחת. אם תרצה - תוכל להעלות גם תמונת בית זה בודאי יהיה מענין. אבל מי יודע? אולי זו בכלל לא היא... היא הרי חסרת בית, פרולטרית אמיצה.

במחשבה שניה - זה בטח לא היא... הרי לא יתכן שאף עיתונאי אמיץ ואובייקטיבי מאלה שיצאו 'לסקר' לא בדק בדיקה בסיסית שכזו קודם לכן שהרי אם היה עושה זאת ומאמת את המחשבה לבטח היה שואל אותה שאלות נוקבות ומגחיך את 'המחאה'...
ישן 17-07-2011, 11:17
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08

עוד על התגייסות התקשורת-
מי שיקרא את הכותרת
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4096264,00.html
יבין שהאוצר המרושע פסל את הפיקוח על שכר הדירה. מי שיעמיק קצת יראה שההצעות הללו בכלל דיברו על התייקרות כל שנה. אם אני בעל דירה ויודע שהולך לעבור חוק כזה- אני מבקש מראש מחיר גבוה שישקלל עליות גבוהות יותר בשנים הבאות ושיקפצו הדיירים. הדירה בטוח תמצא שוכר היות ולא מטפלים בבעיה הגדולה יותר- אין מספיק דירות! מה לכל הרוחות ייתן הפיקוח על העלאות מחירים אם אין מספיק דירות? אותם אנשים שלא הצליחו למצוא דירה ימשיכו לא למצוא, ורק אלו שנשארים באותה הדירה זמן מה ייהנו מאי העלאת המחיר. אבל- אם אני בעל דירה כזה, אני מוצא תואנה לסלק את הדייר בסוף החוזה ומחפש דייר חדש ומפרסם מחיר גבוה יותר. רוצים להגביל זאת ולאפשר העלאת מחירים רק אחרי שהדירה שופצה? אין בעיה. אני מבצע תיקוני טיח ומבקש יותר כסף.

אנשים לא מפנימים- הפיתרון היחיד הוא שתהיינה יותר דירות- ביטול הבירוקרטיה הענפה, הוזלת המחיר לקבלנים, אולי אפילו להוציא מכרזים רק לבניינים עם דירות קטנות ולא דירות 4-5 חדרים בבניין מפואר כחלק מהעסקה. בראשל,צ כבר יש הנחיה כזאת של העירייה.

ישן 17-07-2011, 12:39

פתרון אפשרי נוסף כמובן הוא הפקעת קרקעות חקלאיות שאינן משמשות בפועל לחקלאות
בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "עוד על התגייסות התקשורת- מי..."

נאמר בכמה מושבי יוקרה שהפכו זה מכבר לאחוזות של מיליונרים על אדמות קק"ל שהקשר היחיד שלהם לאדמה זו צריכת המים המוגברת המוזלת בגין בריכות השחיה.

ההפקעה תעשה כמובן ללא פצוי שהרי הקרקע שניתנה ע"י הצבור היהודי למתיישבים לצורך חקלאי לא עובדה זה מכבר [ד-פ-נ-י!! שובבה, גנן תאילנדי שמגדל כריזנטמות זה לא חקלאות ומזרקת חרסינה עם דג זהב זה קצת שונה מבריכות הדגים של מעגן מיכאל ]. על האדמה שתתפנה ניתן יהיה להקים מעונות לסטודנטים [עם עדיפות לבוגרי צבא ובוגרי שרות לאומי מישובי פריפריה כמובן שהרי דפני דואגת לכל אלה שאוהבים ונותנים לארץ הזו]. לחילופין ניתן יהיה להקים במקום הילטונים להלנת סודנים ושאר שב"חים חינם אין כסף מה שיפנה את איזור התחנה המרכזית ל'צעירים תל אביבים תאבי דיור' ויקצר את זמן ההגעה של השב"חים לעבודה.
ישן 17-07-2011, 13:24
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "עוד על התגייסות התקשורת- מי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
אנשים לא מפנימים- הפיתרון היחיד הוא שתהיינה יותר דירות- ביטול הבירוקרטיה הענפה, הוזלת המחיר לקבלנים, אולי אפילו להוציא מכרזים רק לבניינים עם דירות קטנות ולא דירות 4-5 חדרים בבניין מפואר כחלק מהעסקה. בראשל,צ כבר יש הנחיה כזאת של העירייה.

אבל איך תגרום לעיריות לעשות את זה?

בעיר מגוריי הידועה בטוהר המידות של ראשי העירייה שלה- ההוראה הפוכה, כל בניין חדש נבנה עם מינימום 4 חדרים וזה רק בקומות הנמוכות, מקומה 3-4 ומעלה אין דירה קטנה מ5 חדרים, פשוט כי הנתח של העירייה בהתאם.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:14

הדף נוצר ב 0.22 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר