לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-07-2011, 21:34
  משתמש זכר Swinger7714 Swinger7714 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.03.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אדם שוב על האוהלים ברוטשילד: מחאת לוזרים"

אולי אני בור בעניין, אבל האם גם בטוקיו, מנהטן ולונדון צריך ליהיות מליונר כדי לרכוש את הדירה הכי ישנה ומתפוררת בעיר? עזבו תל אביב, דירה בחדרה עולה 2 מליון שקל!!! חדרה, עיר חצי כושלת ועדיין צריך ליהיות מליונר בשביל לקנות דירה.

עם כל הכבוד למר אדם שוב, שכנראה ממש אוהב את עצמו, כי התמונה שלו בערך באותו גודל כמו כל שאר הכתבה, אבל אני בספק אם הוא מחובר למצוקותיו של האדם הלא עשיר בישראל(אני בכוונה לא רוצה להגיד עני).

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i22.photobucket.com/albums/b326/Swinger7714/Swinger-1.png?t=1268825224]

בין אם אתה חושב שאתה יכול או לא יכול, בכל מקרה אתה צודק.

הבלוג של הכלב של פבלוב

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-07-2011, 22:49
צלמית המשתמש של YK69
  YK69 YK69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.09.07
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Swinger7714 שמתחילה ב "אולי אני בור בעניין, אבל האם..."

מחירי דירה ממוצעת למטרופולין טוקיו: 2 מיליון ש"ח
מחירי דירה בעיר טוקיו עצמה: 3 מיליון ש"ח
מחירי דירה ממוצעת בניו יורק, העיר: 3 3 מיליון ש"ח
מחירי דירה ממוצעת בלונדון: 2.2 מיליון ש"ח

ועכשיו לדברים רציניים יותר,
אלו ערים שבהם לרוב נהוג להשכיר דירה אבל עדיין במרכז הארץ זול יותר, כך לדוגמא: שכר ממוצע של בעלי תארים בניו יורק הוא 2500 דולר לחודש והשכרת דירה טובה(מעלית+דירה 2 חדרים+שומר, לא יודע למה הם מתים על זה) עולה 2000 דולר, לא נראה לי שבתל אביב השכרת דירה טובה עולה 5000 אלף ש"ח אם נסתכל על זה כאל כח קנייה מול שכר.

הבעייה האמיתית מתחילה באזור שלא מוגדר כמטרופולין המרכזי של המדינה, כך לדוגמא ווילה בפרברי לונדון עולה במחיר בדיחה של 600 אלף ש"ח ובפרברי ניו יורק 1.5 מיליון ש"ח.
כך שעם מה שהולך בתל-אביב, אין כל-כך על מה להתלונן אבל עם מה שהולך עם שאר המדינה שם מתחילה הבעיה....
אני לא לוקח בחשבון את מטרופולין תל אביב אלא רק את תל אביב עצמה כי זאת פשוט בדיחה לקחת להשוואה את מטרופולין תל אביב כהשוואה, מדינה קטנה שבה הממשלה לא פועלת לפיזור העבודות שיש במרכז לכל הארץ. להבדיל ממטרופולינים אחרים שיש לך הרבה אופציות לעבודות מגוונות מחוץ לה, לא קיימת האופציה הזו בארץ וזה עצוב.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/vBulletin/image.php?u=125298&type=profile&dateline=1289576666]

נערך לאחרונה ע"י YK69 בתאריך 17-07-2011 בשעה 22:58.
ישן 17-07-2011, 22:58
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי YK69 שמתחילה ב "מחירי דירה ממוצעת למטרופולין..."

רק שההבדל בין ניו-יורק ולונדון ותל אביב הוא ההגדרה של פרבר - אז נכון, אם תלך לגור בלוד,המחיר יהיה גם בדיחה...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 17-07-2011, 23:07
צלמית המשתמש של YK69
  YK69 YK69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.09.07
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "רק שההבדל בין ניו-יורק..."

בגלל זה רשמתי שאני מחשיב רק את תל אביב עצה(כנראה שלא קראת הכל).
אם תקרא הכל אז תסיק שאני מתכוון שאצלנו גם בעיר לוד המחירים בשמיים...
תקרא פה לדוגמא רק כדי שתבין עד כמה אמורים להיות זולים בתים במקומות כמו לוד
http://www.dqnews.com/Charts/Monthl...rts/ZIPCAR.aspx
יש שם בקליפורניה חורים שאני עכשיו עם הכסף שחסכתי ללימודים+מענק שיחרור ועזרה של כ 20 אלף ש"ח מהוריי יכול לקנות דירה חדשה לגמרי +כרטיס טיסה ולמען הסר ספק, לוד, ירוחם, דימונה הם חורים בהשוואה למה שנחשב לחור ב CA.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/vBulletin/image.php?u=125298&type=profile&dateline=1289576666]

ישן 17-07-2011, 23:16
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי YK69 שמתחילה ב "בגלל זה רשמתי שאני מחשיב רק..."

ממש, ממש לא. לוד נמצאת במרחק 20 ק"מ מת"א - בתוך כביש הטבעת החיצוני של לונדון, ובפאתים החיצוניים של הברונקס. הסיבה למחירים היא בעיקר זמן נסיעה. אם אתה צריך להתנייד לעבודה 90-120 דקות לכל כיוון, המחיר של הבית שלך יהיה בהתאם. לבוא ולהשוות את גבעתיים ל-watford, קצת מנותק מהמציאות.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 17-07-2011, 23:53
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי YK69 שמתחילה ב "אני מבין שעדיין לא קראת את כל..."

וחוץ מזה, אני אשמח לראות את דירת 2 החדרים שתמצא בקליפורניה תמורת 50K דולר...

ישן 18-07-2011, 00:29
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
ראית את הסרטונים שהבאתי לפה? זה פוטש נגד הממשלה
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "מהההה??? אתה ראית את הרכב..."

שאין לה שום קשר למחירי הדירות. הם קוראים לזה "מעברת נתניהו" הם מוחאים כפיים לדב חנין שרוצה לתת את כל המדינה לפלסטינים אבל תוקפים בתנועות מגונות ושופכים מים על מירי רגב שהקימה שדולה לדיור מוזל. הם מריעים למי שהולכים להשליך קוטג' על מצודת זאב. אני לא מאמין שאת בעצמך חושבת שהמחאה הזאת היא מחאה טהורה של אנשים שמחירי הדיור זה מה שבאמת מעניין אותם.

שוב, אנשים מכל המרכז ראוים לדיור מוזל, חבורת הבטלנים בשדרה ראויה ליריקה קולקטיבית בפרצוף.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 18-07-2011, 18:59
צלמית המשתמש של looklook

אז ככה.
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "סבבה.. אבל היא לא משתנה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shai.shai
סבבה.. אבל היא לא משתנה בקרוב, לכן אנשים ריאלים ודורשים שינוי בדברים שאולי יש סיכוי שישתנו.

לידיעתך, דווקא בתקופת הממשלה הנוכחית, בניגוד לקודמות, עולה מספר התחלות הבנייה על הצורך השנתי. אלא שלוקח זמן לסגור את הפער שיצרו ממשלות קודמות. לכן, כל המחאה הזאת היא פוליטית - מכיוון שהתחילה דווקא בתקופת הממשלה היחידה שאשכרה עושה משהו. למה לוקח זמן לסגור את הפער? כי בנייה בכמות מספקת לוקחת זמן, בדיוק כמו פיתוח התח"צ..

וחוץ מזה, מקריאה של כל האשכול הבנתי שאתה בעד שינוי כללי של כל המדינה (ליקר דירות, לסדר תחבורה, להוציא את תל אביב מהמרכז, לבנות בחו"ל....) אז מה הבעיה שלך שמפגינים נגד זה?
אתה בעצמך אומר שכל המדינה בחרא אחד גדול- אתה לא חושב שאולי כדאי שמישהו יעשה משהו שאולי יתחיל איזשהו שינוי (גם בעתיד הרחוק) במדינה הזאת?

עוד פעם חו"ל? כמה אחוזים בישראל מגדירים את יו"ש חו"ל? את מבינה למה אומרים שזו מחאת שמאל קיצוני? אני לא אומר שכל המדינה היא חרא אחד גדול, זה מה שאומרים הבטלנים מהשמאל הקיצוני והם אומרים את זה בשביל להחליף את השלטון ולא בשביל להוריד את מחירי הדיור.

הממשלה תעשה משהו עם המחאה הזאת ובלעדיה, עובדה, זה כבר התחיל.

ישן 20-07-2011, 20:09
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אני מניח שאנחנו לא ממש חלוקים על כמה דברים:
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "יש. ואני מאתגרת אותך ללכת..."

דפני ליף היא ממש ממש לא סטודנטית ממוצעת תמימה שקורסת תחת עול שכה"ד ולהתעלמות של התקשורת מהרקע הסוציואקונומי שלה ומהראיה שלה מקומות שאינם הצנטרום של הפיילה בישראל כלא לגיטימיים למגוריה - יש סיבה.

[דירות 2.5 חדרים ברמת השקמה ממנו יוצא קו 33 לאוניברסיטת ת"א מוצעות להשכרה ב3200-3500 ש"ח לחודש. הארנונה זולה - יחד עם שותפה זה אומר שדפני תשלם כ1750 ש"ח לחודש]

במרכז התמונה נמצאים מיליטנטים של חד"ש וטיפוסים שמשום מה בעבר ראינו אותם בהפגנות נגד גרוש אפריקנים ושאר מוסלמים שפלשו ארצה ותל אביבה - מה שמעמיד בספק את מחוייבותם לשכר דירה מופחת בת"א. איש לא מעמת אותם מול סוגיה זו

עבריינים מתנועת השמאל הקיצון המונהגת ע"י אדם ששתק בחקירות משטרה מבצעים עבירות כפלשה לשטחים פרטיים ולכלוך קירות בגרפיטי תוך קבלת לווי טלוייזיוני אוהד ולא מעומתים מול החוק [מעצר או הזמנה לחקירה?] או אפילו מול שאלות קשות

פליטת פה החושפת כי הNIF הנודע לשמצה ששם העמותות הקשורת אליו צץ בכל מאבק המסייע בד"כ לעבריינים ערבים להשתלט על אדמות מדינה [מה שמעלה מחיר לאזרחים הרוכשים כחוק] קשור להפגנה בקרית שמונה לא זכתה לנבירה עיתונאית ראויה.

בפייסבוק פורסמו הזמנות של קבוצה פוליטית רדיקלית להפגנה 'הספונטנית' כשבועיים טרם החלה.

התקשורת עושה במאבק הזה בדיוק את מה שלשמו נועד - נסיון לערער את ממשלת נתניהו בעזרת חשיפה חד צדדית ואין סופית בכדי להוליך למה שהיא באמת רוצה - ממשלת שמאל קיצון שתביא את הגבול לכפר סבא ואת המשפחות העשירות לעמדת השפעה כפי שהייתה להן בימי אולמרט.

כלומר - מחאה צודקת או לא - שמנותבת לשימוש פוליטי בידי מיעוט שולי אך רעשני. במחאות כאלה אינך אלא 'כלי' בידי אנשים רעים.

אם הנושא הינו 'מעונות לסטודנטים' אפשר היה למקד את נושא המחאה: הפגנה מול אוניברסיטת ת"א בדרישה [1] להקצות שטחים ירוקים ברמת אביב ובשטחי האוניברסיטה הרבים לבניית מעונות [2] לתעדף מגורי בוגרי צבא במעונות שמלאים כרגע בכאלה שלא שרתו בצבא ויתכן שאפילו עויינים לו... [3] הפקעת קרקע חקלאית שנעשה בה שימוש נהנתני [נאמר, קרקע אקראית בכפר שמריהו לדוגמא] ובניית מעונות צפופים לסטודנטים [אפשר מאלה שלא תועדפו במעונות] ולחילופין מגרוי ביניים לסודנים וניגרים - מה שיפנה דירות בדרום ת"א ויוזיל את מחיריהן.

זה הפתרון המתבקש לבעיה נקודתית זו אך איש אינו מכוון אליו כי איש ממארגני ההפגנה וממי שנותן להם במה נרחבת בתקשורת אינו 'שם על הסטודנטים האמיתיים'. אתם רק כלי שנועד לאפשר חילופי שלטון בכדי שההורים של חלק מיצורים הפסיכודלים מוודסטוק או העומדים מאחריהם ישובו לעמדות השפעה, יקנו עוד כמה דירות להשקעה וישכירו אותן לילדיכם במחיר מופקע בלי ציוץ כלשהו במדיה.

______

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 20-07-2011 בשעה 20:12.
ישן 18-07-2011, 19:33
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "סבבה.. אבל היא לא משתנה..."

מצטער, זאת בכיינות וילדותיות לשמה, לא שונה מהקריאה "שלום עכשיו" (שתמיד הזכירה לי ילד ששוכב על הגב בסופר ובוכה וזועק שהוא רוצה שוקולד עכשיו). אי אפשר להוריד את מחירי הדירות ביומיים, ולא את שכר הדירה. אין חיה כזאת. יש רפורמה במנהל? יש. התחלות הבניה גדלו? כן. יש רפורמה בתחב"צ? יש. בונים עוד ועוד מחלפים ונתיבים? כן. האם נראה את הפיתרון עכשיו? ברור שלא.

אין מה לעשות, שיושבי האוהלים יחכו קצת, אלא אם הם רוצים קראוונים כמו לעולים מרוסיה, המצוקה לא תיפתר עכשיו.

ישן 19-07-2011, 12:42
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
הייתי מסכים איתך
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "בוודאי שזה לגיטימי, אבל לא הייתי עושה הפגנה על מחירי הדיור במנהטן"

לו, הבעיה המעשית היתה אך ורק עלות המגורים.

צריך לבוא ולומר שיש שלושה סוגי אוכלוסיות שעלולות להוביל את המאבק:

סוג ראשון - אותם פרזיטים שאתה מדבר עליהם, שרוצים לגור בתל אביב כדי לבלות ולשבת בבתי קפה. הם לא מרכז הבעיה והם לא אמורים לייצג את המאבק.

סוג שני - הסטודנטים. אלו שלומדים באוניברסיטה בתל אביב ובמכללות שפזורות ברחבי העיר.

סוג שלישי - הציבור העובד בתל אביב.

לגבי הסוג הראשון - עזוב אותם. הבעיה המרכזית היא הסוגים השני והשלישי. כאן מדובר באנשים שאורח החיים שלהם נמצא בגוש דן. עכשיו נשאלת השאלה היא למה אורח החיים שלהם נמצא בגוש דן ולמה הם צריכים לגור קרוב לאורח החיים הזה. כאן יש כמה סיבות עיקריות ולפני שנפרט אותם נדגיש כלל חשוב. כשאומרים "המדינה" לא מתכוונים לממשלה הנוכחית אלא מתכוונים לכלל הממשלות בשנים האחרונות ולכל הגופים שמסביבן.

1. מקומות עבודה - המדינה לא משקיעה מספיק בפיתוח מקומות תעסוקה בפריפריה. עיקר התעסוקה ממשיכה להיות במרכז הארץ.
2. תשתיות - המדינה לא משקיעה מספיק בפיתוח התחבורה הציבורית. אם היה פשוט להגיע מכפר שלם למקום העבודה בתל אביב, הרבה יותר אנשים היו גרים שם.

אני מבטיח לך שאם המדינה היתה משקיעה הרבה יותר במקומות עבודה בפריפריה ו/או הרבה יותר בהקמת תשתית תחבורה ציבורית אמיתית (ולא "הרפורמה" שראינו החודש) אז הביקוש לדירות בתל אביב היה יורד משמעותית.

ישן 18-07-2011, 00:10
צלמית המשתמש של looklook

אמרתי שילכו להפגין בירושלים, לא לגור בירושלים, אבל קראת את ההודעה שלי
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "בדקת את מחירי הדירות באלקודס..."

בערך כפי שהבנת את חוק החרם.

אני מציע להם לדרוש הורדה של מחירי הדיור בכפר שלם, בשכונת התקווה וכו וכו' ואם לא נאה להם לגור עם סודנים (שהם חלק מהסיבה להעלאת מחירי הדיור בת"א) אז לוד מחכה להם.

רק היום אגב, ראיתי פרסום לדירת 3 חדרים בגבעת שמואל ב - 2800 ש"ח. אבל אני מניח שמי שהורגלה לכפר שמריהו וסירבה לגור בכפר שלם תתקשה להסתדר גם עם שכונת גיורא.

נערך לאחרונה ע"י looklook בתאריך 18-07-2011 בשעה 00:14.
ישן 18-07-2011, 00:21
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "באמת מצבך עד כדי כך קשה?"

אבל הם סטודנטים שלומדים וחיים במרכז, ומה שמעניין אותם זה מחירי הדירות במרכז. ולא יודע אם שמת לב אבל ת"א היא מרכז כלכלי - תרבותי - חברתי יותר מהותי מבירתיינו האהובה. אז אתה יודע לגיטימי להפגין גם שם.

בבירתינו האהובה בכלל יש הגירה שלילית של צעירים חילונים, היחידים שמגיעים אליה זה סטודנטים, ועוזבים מייד עם סיום התואר כי אין שם מספיק תעסוקה, יקר, והעיר לא בדיוק "עיר צעירה".

לגבי מחירי הדיור, שוק הנדלן הוא שוק ארצי, מחירי הנדלן בכל ערי המרכז תלויים זה בזה (ופתרונות התחבורה שכל פרבר מציע) תזוזה של מחירי הנדלן בישראל, תזיז גם את מחירי הנדלן בת"א - שאני מאוד מקווה שירדו\ יפסיקו לעלות.
ישן 18-07-2011, 06:55
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
מה רע בפ"ת?
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "לכו שניכם ל"הומלס" ותראו את..."

אני במרחק של גג חצי שעה נסיעה מהמקום הכי מרוחק בת"א, וגם משלם שכ"ד ממש לא גבוה (3500 ש"ח) על דירת 3 חדרים במיקום ושכונה טובים מאוד (לדעתי), וגם זה אחרי שלא התפשרתי על חניה צמודה וארנונה וועד בית לא יקרים.
אני יוצא מהרחוב שלי ותוך דקה אני על ז'בוטינסקי.
על הדירה שאני שוכר ממש לא התפשרתי, והיה לי מבחר גדול מאוד של דירות לבחור ממנו - אני בטוח ששני סטודנטים (שיש להם יותר כוח לחפש דירות) בקלות יצליחו למצוא משהו במחיר הרבה יותר טוב, אז מה רע בפ"ת?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 18-07-2011, 08:05
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

איזה מוזר...
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "פתח תקווה מצוינת, אם אתה צריך..."

אני גר בפ"ת ועובד ליד הרצליה. כל בוקר אני מוריד את אישתי ב-8:00 בעבודה (בפ"ת) ונוסע להרצליה. תוך 20 דקות אני כבר במשרד. איך יכול להיות? (וזו לא חידה).
אני נוסע על ז'בוטינסקי עד לגהה ומשם אני עולה צפונה למורשה ומשם עובר תחת מחלף הכפר הירוק ולהרצליה. הודות לגשר שפתחו בין פ"ת לרמ"ג הנסיעה על ז'בוטינסקי התקצרה משמעותית מאוד, אבל גם לפני שפתחו אותו הייתי מגיע יחסית מהר לעבודה.
אמנם יש לי רכב חדש, אבל בפעם האחרונה שבדקתי הוא עדיין נוסע עם גלגלים על כביש לאורך כל הדרך מהבית שלי לעבודה וחזרה - אז זה לא כ"כ מתאים לתיאור שלך של "צריך לצאת לעבודה ב-11 בבוקר ולחזור ב-9", ואגב כמו שכתבתי בעבר - גם עם אוטובוס הגעתי מפ"ת (מהקניון הגדול) לת"א (לתחנה המרכזית החדשה) תוך חצי שעה בשעות העומס בבוקר, וזה עוד כשז'בוטינסקי היה עמוס.
אגב, לוקח לי בערך חצי שעה להגיע הביתה חזרה מהעבודה, וזה רק בגלל שיש בד"כ פקק בירידה ממחלף הכפר הירוק לכיוון כביש 5 מזרח.

בקיצור, די עם התירוצים. שיעברו לפ"ת - אולי אם תהיה פה יותר אוכלוסיה חילונית סוף סוף יתחילו לפתוח פה קצת עסקים בשבת

ציטוט:
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 18-07-2011, 10:59
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

שום מסקנה, דיברתי בכללי ולא עלייך ספציפית
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "המסקנות שלך לגביי..."

אם כי אני מודה שבמבט שני זה אכן נראה כמו תגובה אישית אליך
זה היה יותר מכוון לאלה שפוסלים את האפשרות לגור בפ"ת רק בגלל שהיא עיר משעממת (ואני מודה ומתוודה - היא אכן משעממת מאוד, אפילו יותר מב"ש לטעמי) - ופגשתי הרבה כאלה שפוסלים אותה, אבל מתעקשים לגור בת"א או רמ"ג ולשלם שכ"ד גבוה בצורה חסרת כל פרופורציה רק כדי להגיד שהם לא גרים בפ"ת (ה"עיר שלא קיימת") ואח"כ עוד מתבכיינים על השכ"ד...

ציטוט:

ישן 19-07-2011, 01:01
צלמית המשתמש של ZigZag
  ZigZag ZigZag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
פתח תקווה היא לא עיר
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "שום מסקנה, דיברתי בכללי ולא עלייך ספציפית"

היא מקום לישון,
אין בה כלום וזו חרפה,
מדובר על עיר כמעט ללא אבטלה, אך עם אופי דוסי שמפחד להתעורר.
חצי פאב נורמלי בקושי בכל העיר הזו. וגם שם מסביב אין כלום.
אין איזורי בילוי, אין שדרות. רק בתי חולים.

אין ספק שלאדם נשוי שעבר את שלב הבילויים בחייו, דירה באיזור אם המושבות יכולה להיות נוחה,
אבל לחבר'ה צעירים אין מה לחפש בעיר הזו.

ויפה שאתה אומר שאתה לוקח את האוטו, כי זה בכלל לא פינוק נכון ?
ניסית לאחרונה להגיע לאנשהו (מקום בילוי) מפ"ת לת"א באמצעות תחבורה ציבורית ?
בעייתי הא? יודע מתי זה ממש בעייתי ? בסופ"ש. כן. אין תח"צ בסופ"ש.

בכל מקרה -
ברוך הבא לעיר, השארתי את המושב חם, אני בדיוק עוזב.
ישן 18-07-2011, 18:16
צלמית המשתמש של looklook

אני? אני קובע איפה אנשים צריכים לגור?!הם מתעקשים דווקא על דיור בשכונות נחשקות בת"א
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "אה? ואם היא מתמקדת בהורדת..."

אני לא אומר שאין תלות בין מחירי הדיור במקומות שונים, ברור שיש . אני אומר שהתלות הזאת היא לא ביחס של 1:1.

כלומר ייתכן בהחלט מצב שבו עלות שכ"ד בשכונות מבוקשות בת"א תעלה בעשרות אחוזים בעוד עלות שכ"ד בפריפריה תשאר ללא שינוי או אפילו תרד. זה המצב לו המדינה צריכה לשאוף על מנת לפזר את העוצמה הכלכלית הרבה מדי שמרוכזת בת"א על מנת ש"מקומות עבודה" יהיו גם באזורים אחרים.
כמובן, יכול אדם לפנות לעירייית תל אביב ולדרוש ממנה מה שהוא רוצה, אבל אין לה שום חובה מוסרית לבנות דווקא בשכונות הכי יוקרתיות שלה לצעירים שרוצים לגור בכל מקום. אז אני מבין שנוח לך מטר מהעבודה ושני מטר מהאוניברסיטה ושלושה מבית הקפה.. אבל החיים קשים..

ישן 18-07-2011, 18:18
צלמית המשתמש של looklook

בתגובה להודעה מספר 116 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "אני לא חושבת שזה בסדר שאתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shai.shai
אני לא חושבת שזה בסדר שאתה מעיר לאחרים על "התנשאות" לאור מה שאתה כותב פה...
שים לב שמקריאה רק של ההודעות שלך מצטייר כאילו אתה מינימום חבר כנסת שכל המדינה בשליטת המקלדת שלו.

אין לי אחריות על איך שאני מצטייר בעינייך.

ועכשיו, ברשותכם, אני אפרוש. יש לי בדיוק 4 וחצי שעות להגיע מהעבודה הבייתה,, לאכול, להתקלח, לישון, להתעורר, להתארגן, ולחזור בחזרה לעבודה. כן. 4 וחצי שעות. כי זה מה שצריך לעשות כדי להיות צעיר במדינה הזאת.

אכן, נשמע כאילו אני ילדה קטנה ומפונקת שלא עושה כלום ואבא מממן לה את הדירה ברוטשילד.

את מתעקשת לגרור את הדיון לעניין האישי, זה שאת נמצאת "בתוך" הדיון הזה לא אמור להשפיע על הדעות המובעות כאן.

ישן 18-07-2011, 20:20

בתגובה להודעה מספר 125 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "אולי יוכל לחסוך על שכירות,..."

הדיון לא היה רק על סטודנטים אלא גם על בוגרים.
שנית- מי שעובד במשמרות לילה מסיים בבוקר, ואז דווקא כן יש אוטובוסים. התכוונת למשמרות ערב?
שלישית- גם מי שגר בתוך תל אביב לא יכול להגיע לכל מקום מכל מקום ברגל, בהחה שאין לו אוטובוס.
ורביעית, וזאת אולי הנקודה החשובה ביותר- קצת מוזר לי כשאנשים לחוצים להתחיל ללמוד כשאין להם את הכסף לעשות זאת מבלי לעבוד לפחות שנה וחצי. אני התחלתי ללמוד מאוחר בדיוק מהסיבה הזאת, ולא התביישתי לגור אצל ההורים זמן מה ולעבוד כמו חמור כדי לחסוך מספיק כדי לא לעבוד במשך שנתיים של תואר (וזה עוד לפני שקיבלתי מלגה מלאה. אך גם אם הייתי צריך לשלם שכ"ל, לא נשכח שרוב הסטודנטים גם מחזיקים בפיקדון מהצבא).

זאת אותה חשיבה כלכלית שגויה שבגללה אנשים לחוצים לקנות דירה ולא חושבים על שכירתה.

ישן 18-07-2011, 13:04
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 134 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אני יכול לומר לך שהוא באופן..."

אני רואה בדיוק איך הוא מציג את זה... הוא בכוונה כותב את העובדות בצורה המתפרשת באופן מאוד עקום...

משפט מספר 1: אדם ירה באדם - תיאור של רוצח

תוסיף קצת פרטים: היורה - חייל, המטרה - מחבל חמוש בחגורת נפץ, המקום - קניון הומה אדם.

משפט מספר שתיים: חייל הרג מחבל חמוש בחגורת נפץ באמצע קניון הומה אדם והציל עשרות אנשים.

שני המשפטים נכונים עובדתית.
כפי שאמרתי, הוא לא שיקר, טכנית.

אין לו בדל של ראייה שמישהו קשור למחאת הדיור מעבר לכך שמישהו פרסם משהו בפייסבוק.... אבל זה מספיק לו בשביל לפתח תיאוריית קונספירציה שכל מטרתה - דה-לגיטמיציה של המאבק הזה.
אני לא יודע מה הן העובדות. גם אתה לא. בסבירות גבוהה, גם כותב הבלוג לא.
אני לא מחווה דיעה לגבי הצדק במאבק או התוחלת שבו. קטונתי.

אבל לפני שהמר בחור הזה מוציא את דיבתה של מנהיגת המאבק הזה בלי עובדות אבל עם כסת"ח משפטי נפלא, ראוי לשים אותו במקומו הראוי.

לפני כמה חודשים הופיעה באיזו קבוצה בפייסבוק טענה שלטמה מלאים בחרא. היום הוא כותב את זה. האם יש קשר?
(זו בדיוק סוג הכתיבה שלו)

ישן 18-07-2011, 13:11

בתגובה להודעה מספר 135 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אני רואה בדיוק איך הוא מציג..."

בנאדם, קרא מה אני כותב לך. טענת שהוא שיקר/עיוות את מה שקרא עם וויקי כנפו, אבל טעית, מכיוון שהוא כתב מפורשות שהם הצטרפו אליה אח,כ ומינו את זה לטובתם.

בנוסף- לי נראה די ברור עניין השמאל הלאומי- לפני שהחלה המחאה כבר פירסמה תנועה, שיוסדה על ידי יועץ פוליטי ערמומי שמנסה להיכנס לפוליטיקה אחרי שנבעט ממנה על ידי אדונו השנוא, שהיא מתחילה בקמפיין לגבי מחירי הדירות. מפתיע, אבל ממש לאחר מכן החלה מחאה שמנהיגיה באים מהשמאל הרדיקלי לגבי אותו נושא בדיוק, והתנועה המדוברת מלמעלה כבר הקימה שם מאחז ומפמפמת את העניין בדף שלה.

ישן 18-07-2011, 12:27
צלמית המשתמש של Block
  Block Block אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.11.05
בתגובה להודעה מספר 132 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אהממ אהממ המחאה הספונטנית..."

ויקי כנפו-

"איך שהגעתי לירושלים רציתי לעשות אחורה פנה ולחזור הביתה. הרגשתי שאני מאבדת ואת השפיות. פתאום כולם התלבשו עלי, החבר`ה של שתיל ושל "ידיד" ושל "אחותי", לא ידעתי מי זה מה. היום אני יודעת שניסו לנצל אותי, לחסל חשבונות שלהם על הגב שלי".

אני לא סובל מחאות פוליטיות במסווה של מחאות חבריות. כך היה עם מחאת הדלק שהתנגדתי לאופן הביצוע כאשר ראיתי כרזות של השמאל הלאומי.

שמעתי על הקונספירציה שאלדד יניב הוא המושך בחוטים של המחאה הזו, איך לא מעיתון ישראל היום.

שוב אני אומר- לכו למאהל המחאה ותראו מי באמת מפגין נגד מחירי הדירות. יכול להיות שכנפו לא היתה חזקה מספיק כדי להדוף מעליה את העלוקות הפוליטיות, ואפילו ניצלה את זה לטובתה האישית, אך זה לא אומר שזה מקרה זהה כיום.
ישן 20-07-2011, 20:07

בתגובה להודעה מספר 148 שנכתבה על ידי Block שמתחילה ב "אני בטוח שזה לא המצב אצל חלק..."

לא ענית לי- לא מעט קשישים פדו את כספי הגמל שלהם בשנת 2008 בגלל המשבר ולא חזרו לבורסה בגלל הפחד מנפילה חוזרת. יחד עם ירידת הריבית שגררה תשואה אפסית בפיקדונות הנכס היחיד שנשאר להם לפנסיה היא קניית דירה והשכרתה. המשכנתאות הזולות בגלל אותה ריבית אפסית משכו אותם גם כן לתחום.

ומה תעשה עכשיו? תכריח אותם לקצץ בפנסיה שלהם? או של אדם שמשכיר את הדירה שהורישו לו הוריו כי המצב קשה והוא לא מוצא עבודה נורמלית?

למה אתה תקבע לאדם פרטי בכמה להשכיר את דירתו? זה טיפול בסימפטום. טוב יותר לגרום בניית דירות נרחבת יותר שתוביל לתחרות רבה יותר.

ישן 19-07-2011, 19:26
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
פעם, הנסיך מווילס ירד אל העם. הוא יצא אל הדשא של ארמון בקינגהאם והקים אוהל
בתגובה להודעה מספר 176 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "תראה מה כתתבי על דרום תל..."

שם הוא מחה על מחירי הדיור בלונדון וכנגד האצולה העושקת את העם. 500 סטודנטים בהפסקת סימסטר ועוד 200 פעילים מ"רק"חיישן" ומ"חד"שיישן" וגם כמה מ'תה דבורה' ואפילו נציגים מ"הקרן לבריטניה חדשה" הצטרפו אליו ויחד הם צעקו 'מדינה עברית-עליה חופשית!' וגם 'יוזל שכר הדירה ומחיר הצ'יפס!'.

כולם מאוד שמחו עד שבערך ב14:00 אליזבת יצאה למרפסת וצעקה: צ'ארלססס! בוא הבייתה לאכול צהריים!! צ'רלס עזב את החברים ועלה לאכול צהריים והחבר'ה מ'תה דבורה' ומ'מצפניישן' הלכו לעשות בלגן במקום אחר' ורק הסטודנטים העניים נשארו על הדשא.

בערב צא'רלס יצא ואמר להם שהשהיה על הדשא תעלה להם 100 שטרלינג ליממה לנפש ושבגלל שהם הרעישו לנסיך פיליפ אז הוא מעלה את מחיר הצ'יפס גם.

אבל צא'רלס, שאלו הסטודנטים - מה קרה לך? היום בבוקר היית איתנו.

נו, אמר צ'ארלס, בינתיים התקדמתי בחיים וממנהיג פועלים הגעתי לאן שהגעתי בכוחות עצמי!

* מוקדש לכל אלה שאינם שואלים עצמם מדוע אף כלי תקשורת לא עשה בינתיים את הדבר הבסיסי של לצלם את ביתה של 'מנהיגת המחאה' ולשאול אותה כמה שאלות נוקבות ולאלה שמאמינים שפישמן ושוקן באמת עומדים בגב שלהם. בעוד עשר שנים חבר'ה אתם תשלמו שכר דירה או משכנתא ו'המנהיגה' שלכם והגב העיתונאי שלכם יהיו בצד הגובה או מרוויח. אל תצפו לסנטימנטים רק בגלל שישנתם למען האינטרסים הפוליטיים שלהם באוהל.
ישן 18-07-2011, 18:28
צלמית המשתמש של looklook

...
בתגובה להודעה מספר 173 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "1. יהודה ושומרון זה חו"ל...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Benjamin Willard
1. יהודה ושומרון זה חו"ל. ואני אצפה את התגובה ואענה מראש: " זה סופח? זה חול."

2. ת"א היא מרכז ישראל, מבחינה כלכלית- תרבותית- וחברתית, זאת עיר צומחת ומתפתחת, והיא חייבת למשוך אליה צעירים, סטודנטים, וזוגות צעירים, בישביל שהעיר תמשיך לפרוח. בישביל זה יש צורך בבנייה מסיבית ורוויה בת"א, לפחות בשכונות היותר חיצוניות, ואולי גם קיימת הצדקה למחוק שכונות קיימות ולהחליפן בבנייה הרבה יותר רוויה.

1. המדינה לא רואה את זה ככה, המדינה בונה ביו"ש . בטענה שזה חו"ל אתה רק מצדיק את טענתי שתומכי המחאה הם אנשי שמאל קיצוני שלא מקבלים את הכרעת הבוחר ולכן רוצים להפיל את הממשלה.

2. זה שתל אביב היא מרכז כלכלי תרבותי - זו בעייה ולא פתרון. את הכוח הכלכלי של תל אביב צריך לבזר. אסור לבנות בת"א עוד דירה אחת, גם ככה העיר רוויה ופקוקה מדי.

ישן 20-07-2011, 19:08
  chicken chicken אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.07.11
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אדם שוב על האוהלים ברוטשילד: מחאת לוזרים"

הו, אני מניח כי בקריאת "לוזרים" הוא הצדיק את כל טיעוניו דה-פקטו.

למרבה הצער של חלק מהכותבים כאן, היותה של מחאה מסויימת מזוהה עם השמאל, אינה אומרת בהכרח שמדובר במחאה רעה. בל נשכח את הגדרת השמאל "פרופר", ונגלה שמתחת לאוהלים לא מסתתרים להם פליטים פלשתינים הממהרים לשחוט יהודים עבור מפתחות בתיהם.

המחאה המדוברת (לענ"ד) היא פשוט שבירת גבו של הגמל. לאזרח הקטן נמאס לראות סביבו רק עליות מחירים בכל מקום. ותהא זו עליית מחירי הדלק שהוקפצו להם לפתע (ובלי לומר מילה על המיסוי הכפול...) דרך מחירי מוצרי החלב (כן, כן, מדובר בקרטל של שקר-כלשהו) ועד למחירי הבתים. מסתבר, שכשהורי היו צעירים, הם רכשו את דירתם בעזרת מלגה עבור דיור בר-השגה מן המדינה. כמה פשוט - ככה קל. הגיע הזמן שהמדינה והממשלה יפנימו שמדינה אינה עסק כלכלי למטרות רווח, אלא למעשה הינה מלכ"ר: כל רווח שהוא ממיסים צריך להיות מופנה ישירות לרווחת האזרח; קל וחומר פעולותיה של הממשלה (יש קרטל בשוק? שברו אותו!).

לא חסרים דברים שהמדינה יכולה לעזור בהם לאזרח הקטן, שהרי בסופו של יום, מדובר באינטרסים של המדינה. אתן דוגמא: רכב חדש, כיום, הוא הוצאה לא קטנה - במיוחד לאלו שאוחזים רשיון טרי. על אף חדירת רכבי המיני לארץ, המחיר אינו נגיש לכולם. מדוע שהמדינה לא תקל את העניין על האזרח? מדוע שלא תוענק לכל אזרח (אפשר להפוך את העניין לחלק מהפקדון הצבאי, ואז הורגים שתי ציפורים במכה אחת) הלוואה למימוש מיידי, שגובהה הוא אחוז המס על רכב מסוג מסויים? הרי דבר זה הינו אינטרס של המדינה: רכבים חדשים בטיחותיים יותר ומזהמים פחות (למשל). ומדוע שלא נכיר ברכישת ספרי לימוד כהוצאה מוכרת לצרכי מס? עלותם של ספרים אלו חדשים אינה זולה במיוחד, והמחירים עבור משומשים הינם נמוכים יותר, אך עדיין מהווים הוצאה כבדה על משק הבית.
ומה בדבר מע"מ תלוי מוצר? מדוע שהמע"מ על גבינה לבנה פשוטה יהא זהה למע"מ על גבינת פילדלפיה? לא קשה לדעת איזה משק בית קונה איזה סוג... ניתן ורצוי לפעול למען מדינת רווחה (אך בשום אופן לא סעד) שבה לאזרח הקטן (מכל המעמדות) טוב לחיות. אני לא מצפה וגם לא רוצה שיתנו קצבאות מופרזות לכל דורש (להפך: יש להוציא בכוח מגזרים אלו לשוק העבודה ולמזער את תלותם בקצבאות) אך אני כן רוצה שהמדינה תעזור לאזרח - וודאי וודאי לאזרח שתרם (ותורם) את חלקו בשירות צבאי או ש"ל.

לדעתי, האוצר נכנס לפאזה של חמדנות שקשה לו לצאת ממנה. אנשי האוצר (שימו לב: אנשי ולא "נערי") שאין לי דבר מלבד כבוד אליהם וודאי לא מנסים להרע לאף אחד; אלא מאי, שהשורה הסופית בדוחות הפכה לחשובה יותר מהאזרח הקטן - וזהו דבר שיש לשנותו.
ישן 20-07-2011, 19:59
צלמית המשתמש של infected aviad
  משתמש זכר infected aviad infected aviad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.06
בתגובה להודעה מספר 207 שנכתבה על ידי chicken שמתחילה ב "הו, אני מניח כי בקריאת..."

יופי, מצד אחד אתה בא ורוצה שהמדינה תעניק הלוואות ענק לאזרחים, ומצד שני אתה רוצה קיצוץ במיסים? אם לא שמת לב, ההורים שלך בטח קנו דירה בתקופה קצת אחרת שישראל הייתה במצב כלכלי שונה, ולמזלנו, היא כבר לא כזאת. לא רק שבאותה התקופה המצב בארץ לא היה טוב כמו שמנסים לצייר (אולי לא היו פערים, פשוט כי כולם חיו במצב גרוע) אלא גם שאם לא היה נעצר בזמן היה מוביל לקריסה.

עוד ניגוד יש עם מחירי החלב, מצד אחד באים ומתלוננים שהכל יקר ושיש קרטל, אבל כשנתניהו ושטייניץ באים ורוצים להרחיב את החופש בשוק ולרסק את הקרטל, פתאום באים ובוכים שהם פוגעים בעובדים, ומי עושים את זה? יחימוביץ' וחבריה מהעבודה, אותם אנשים שכביכול אמורים לעזור לחלשים.

ההתנגדות פה למחאה באה בגלל הצביעות שלה- מה פתאום ממנפים אותה נגד נתניהו, אותו האדם שעוד מתחילת כהונת הממשלה מנסה לקדם את הפורמה שלו בקרקעות ובהליכי הבירוקרטיה? אותו האדם שהאיץ בהקמתן של 50 אלף יחידות דיור? למה לא באים בטענות לקדימה, שדווקא היא התנגדה לרפורמות?

נערך לאחרונה ע"י infected aviad בתאריך 20-07-2011 בשעה 20:02.
ישן 20-07-2011, 20:13

בתגובה להודעה מספר 209 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "יופי, מצד אחד אתה בא ורוצה..."

ראה, אני לא רוצה שהמדינה כרעם ביום בהיר תחלק את המענקים האמורים, אלא רוצה שהמדינה תשאף למצב כזה. כלומר, לא שיחולקו מענקים לכל דבר ולכל אחד - וודאי וודאי שיש צורך למצוא נקודת איזון שבה המדינה לא נכנסת לחובות מחד, אך יכולה לשפר את חי אזרחיה מאידך. כמובן שישנו צורך קונקרטי וברור להתנות כל מענק שכזה בשירות חברתי (צבאי או ש"ל) על אפו וחמתו של היועץ המשפטי מר "על זה ועל זה אני לא יכול להגן" (אם אתה לא יכול להגן, אז תתפטר).

אתה צודק, כמובן, שהורי קנו דירה בזמן אחר. אבל שוב, המדינה לא צריכה לממן דיור במרחק מטר מבית קפה פופולארי כלשהו בתל אביב, אבל היא כן צריכה לסייע לאזרחים בהשגת דירה. אני לא מצפה שכולם יוכלו לרכוש או לשכור דירה במרכז תל אביב, אבל אני כן רוצה שהאפשרות לרכישת דירה תהיה דבר מושג עבור רבים מהציבור - ולא בצורה של הקצאת X דירות בפרוייקט עבור דיור בר-השגה אלא שהפרוייקט יהיה עבור דיור בר-השגה. ניתן ואפשר להשיג דברים אלו עם מעט מחשבה ותכנון ארוך טווח: אפשר, כצעד ראשוני, להפשיר חלקות קרקע גדולות בשומרון ובנגב ולעודד קבלנים לבנות שם, לצד פיתוח התחבורה לאזורים אלו ע"י רכבת ואוטובוסים. לעזאזל, בנינו את המוביל הארצי - אני בטוח שפרוייקט כזה אינו מחוץ לטווח השגתנו.

שים לב, שאני לא טענתי נגד שטייניץ ונתניהו (וגם לא דיברתי בשבחה של יחימוביץ'). ראוי שהם ירסקו מונופולים וקרטלים בארץ, גם במחיר של זעקות חמס מאלו שטובת המדינה קצת נסתרת מהם. אני כמובן תומך ברפורמה של נתניהו ומקווה שהיא תעבור בסופו של דבר, ומנסה לעורר אנשים לעמדתה של 'קדימה' בנושא. אני רק מקווה שהממשלה תדע לפרסם ברבים את אלו המתנגדים לרפורמות, למען יוכל הציבור להפנות את זעמו לאלו שמגיע להם, במקום להיות מובל ע"י אינטרסנטים.

עם זאת: הממשלה הנבחרת, היא הממשלה הנבחרת. לא ניתן לצפות מהציבור להפנות את המחאה כלפי איזושהי ממשלה מומצאת: המחאה מופנית אל הממשלה הנוכחית מפני שהיא הממשלה והחלטות אלו נתונות בידיה, ולכן המאמץ להשפע מכוון כלפיה.
ישן 20-07-2011, 20:53
צלמית המשתמש של infected aviad
  משתמש זכר infected aviad infected aviad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.06
בתגובה להודעה מספר 210 שנכתבה על ידי chicken שמתחילה ב "ראה, אני לא רוצה שהמדינה כרעם..."

בעיני המדינה בכלל לא אמורה לסייע לאזרחים בכלליות. אם יש לה תפקידים כלכליים, הרי שהם שניים:
1.לאפשר לאזרחים להגיע בעצמם לרמת חיים סבירה (ואף הרבה יותר מזה).
2.לדאוג לאזרחים שלא יכולים להגיע בעצמם לרמת חיים סבירה ולאפשר להם כמה שרק אפשר להתחרות כמו שצריך בשוק. לדוגמה, המדינה צריכה לבדוק אילו קשיים עומדים בפני X שאין ל-Y, ולמצוא דרך לבטל אותם. לפעמים זה באמת קצבאות, ולפעמים זה פשוט חקיקה (רק לא "אפליה מתקנת", כן?).

אתה בא וטוען שהמדינה צריכה לדאוג קודם כל לצ'ופר של משרתיה בצבא ובשירות הלאומי, והיא אכן עושה כך. לפי מה שזכור לי חוקקו חוק שמסייע לחיילים משוחררים לעבור לגור בגליל\נגב. צריך לזכור שהצ'ופר הכי גדול הוא שהם בעצם מאפשרים את קיומה של המדינה, אבל עם כמה שזה מרגש ונחמד זה מעצבן לראות שאתה אפשרת את קיומה של המדינה בזמן שאחרים לא והלכו ללמוד, לא ככה? אז אם צריך להגביר משהו, הרי שזה הענישה של אלו שלא מאפשרים את קיומה. את הערבים לחייב במינימום שירות לאומי, את הבנות הדתיות לגייס, ואת מספר בני הישיבות נקצץ.

בנושא הגברת הבנייה בנגב ובשומרון ושיפור התחבורה הציבורית אני מסכים איתך 120%.

בעניין המתנגדים לרפורמות, הבעיה היא שתומכי המתנגדים בעלי שליטה ברוב התקשורת בישראל, כך יוצא מצב שכל מחאה פוליטית שמתחילה על-ידי נתמכי הקרן לישראל חלשה מנופחת על-ידי כמעט כל העיתונים וכל ערוצי הטלויזיה ותמיד מכונה "תחריר". כך יוצא שהדרך היחידה שבה תדע עליהם היא דרך האינטרנט\ישראל היום, מה שהוא די עושה.
ישן 20-07-2011, 21:28

בתגובה להודעה מספר 211 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "בעיני המדינה בכלל לא אמורה..."

החלק הראשון מתייחס לחשיבה שונה לדרך פעולת המדינה, ואני לא חושב שיש צורך להסיט את הדיון לכיוון הזה, לכן לא אגיב (מה גם שכל אדם זכאי לדעתו, ואני לא מאמין שאני אשנה את דעתך, או שאתה תשנה את דעתי).

בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים: כן. המדינה צריכה לצ'פר את הנושאים בעול. הם מראים מה הם מוכנים לעשות למען המדינה שלהם. מדוע שזו לא תגמול להם? אני לא מכיר חקיקה בדבר דיור בנגב. אם יש כזו, מה טוב. אם יש כזו אך ללא דאגה לתחבורה לאותם מקומות, הרי שפיספסו את המטרה. שוב: המדינה לא צריכה לממן לאדם מגורים סמוך למקום ההווי החברתי שלו, אך היא צריכה לדאוג לו לדרך נאותה להגיע לשם - כי מה לעשות, בן אדם (וודאי שצעיר) רוצה לגור היכן ש"הכל קורה", או לפחות קרוב לשם ולא צריך לדון אותו ברותחין בשל כך. החרדים הם סיפור בפני עצמו. לדעתי יש צורך מיידי להציב בפני ראשי הציבור עובדה גמורה, שהינה מכסה "פיקס" עבור תלמידי חכמים, שאותם הציבור (כביכול) מוכן לממן. לא לעשות מכך עסק ולתמוך בצורה גורפת בכולם. יש לקבוע בחוק מבחנים, אשר רק אלו שיעברו אותם בציון גבוה (ומתוכם לבחור את אלו עם הציונים הגבוהים ביותר, בדומה לפסיכומטרי) יוכלו להישאר וללמוד ולמצוא חידושים ופירושים ומה לא. השאר - לצבא ולעבודה. כנ"ל לגבי הציבור הערבי: יש לשלבו במסגרות ש"ל בציבור שלו עצמו (כדי שח"ו לא יאשימו אותנו בגזענות...).

אני שמח שישנו נושא בו אנחנו מסכימים. נושא אחד ועוד אחד ועוד אחד כבר יוצרים מחנה פוליטי

אתה צודק כשאתה אומר שהקרן ושאר אינטרסנטיים בחשנים ממנפים את המחאה לצרכים שלהם - וזהו הדבר שאני הכי מצר עליו בכל הנוגע להתנהלות הימין. על מחנה הימין לשאת גם את מחאת האזרח הקטן - שהרי הוא זה שהביאו לממשלה והראה את דעת הרוב בבחירות האחרונות. על הימין לחבור למחאה ובפעולה בתוך המחאה, להוציא אותה מהבלעדיות שנטלו להם ארגוני השמאל עליה. כך, וודאי, יוכל האזרח לתמוך יותר בקלות במאבק, הן מפני שהוא אוזן פוליטית והן מפני שהמחנה שלו נמצא שם בגאון. והוא שאמרתי: אין צורך לחשוד בכל אותם יושבי אוהלים כי הם מסווים קצבים פלשתיניים. צריך לחבור אליהם ולמנף את המחאה החברתית בצורה כזו שתשאר חברתית.
ישן 20-07-2011, 20:14

בתגובה להודעה מספר 209 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "יופי, מצד אחד אתה בא ורוצה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי infected aviad
יופי, מצד אחד אתה בא ורוצה שהמדינה תעניק הלוואות ענק לאזרחים, ומצד שני אתה רוצה קיצוץ במיסים? אם לא שמת לב, ההורים שלך בטח קנו דירה בתקופה קצת אחרת שישראל הייתה במצב כלכלי שונה, ולמזלנו, היא כבר לא כזאת. לא רק שבאותה התקופה המצב בארץ לא היה טוב כמו שמנסים לצייר (אולי לא היו פערים, פשוט כי כולם חיו במצב גרוע) אלא גם שאם לא היה נעצר בזמן היה מוביל לקריסה.

"[font=David, 'Arial Unicode MS']אל תאמר מה היה שהימים הראשנים היו טובים מאלה כי לא מחכמה שאלת על זה"[/font]
[font=David, 'Arial Unicode MS'][/font]
עוד ניגוד יש עם מחירי החלב, מצד אחד באים ומתלוננים שהכל יקר ושיש קרטל, אבל כשנתניהו ושטייניץ באים ורוצים להרחיב את החופש בשוק ולרסק את הקרטל, פתאום באים ובוכים שהם פוגעים בעובדים, ומי עושים את זה? יחימוביץ' וחבריה מהעבודה, אותם אנשים שכביכול אמורים לעזור לחלשים.

צביעות ידועה. הלובי החקלאי המקושר לשמאל מנסה לפסול כל רפורמה שתיטיב עם הצרכנים. כתבתי על זה פעם.

ההתנגדות פה למחאה באה בגלל הצביעות שלה- מה פתאום ממנפים אותה נגד נתניהו, אותו האדם שעוד מתחילת כהונת הממשלה מנסה לקדם את הפורמה שלו בקרקעות ובהליכי הבירוקרטיה? אותו האדם שהאיץ בהקמתן של 50 אלף יחידות דיור? למה לא באים בטענות לקדימה, שדווקא היא התנגדה לרפורמות?

מה זאת אומרת למה? כדי להפיל את ביבי.

ישן 20-07-2011, 22:50
צלמית המשתמש של looklook

בתגובה להודעה מספר 207 שנכתבה על ידי chicken שמתחילה ב "הו, אני מניח כי בקריאת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי chicken
הו, אני מניח כי בקריאת "לוזרים" הוא הצדיק את כל טיעוניו דה-פקטו.

למרבה הצער של חלק מהכותבים כאן, היותה של מחאה מסויימת מזוהה עם השמאל, אינה אומרת בהכרח שמדובר במחאה רעה. בל נשכח את הגדרת השמאל "פרופר", ונגלה שמתחת לאוהלים לא מסתתרים להם פליטים פלשתינים הממהרים לשחוט יהודים עבור מפתחות בתיהם.

באמת, נזכר בהגדרת השמאל "פרופר". אנא, אם תמצא במאהל פעילי שמאל חברתי, ציוני, הדואג לעם ולארצו וליוקר המחייה של העם בארצו - ספר לנו עליהם. בישראל בה חטף השמאל הקיצוני את המושג "שמאל" - אין (כמעט) כאלה אנשים. מתחת לאוהלים לא מסתתרים פליטים פלסטינים אבל יוזמי מחאת השמנת ברוטשילד - מקדמים בברכה את בואם של אלה לכאן

מותר למחאה שתהיה מזוהה עם השמאל ובלבד שמטרת המחאה תהיה טובה. מטרת המחאה הזאת איננה להועיל לאזרח הישראלי אלא לייצר רחובות אלימים שייסייעו לאליטות הלא-משרתות למוטט את הממשלה..

המחאה המדוברת (לענ"ד) היא פשוט שבירת גבו של הגמל. לאזרח הקטן נמאס לראות סביבו רק עליות מחירים בכל מקום. ותהא זו עליית מחירי הדלק שהוקפצו להם לפתע (ובלי לומר מילה על המיסוי הכפול...) דרך מחירי מוצרי החלב (כן, כן, מדובר בקרטל של שקר-כלשהו) ועד למחירי הבתים. מסתבר, שכשהורי היו צעירים, הם רכשו את דירתם בעזרת מלגה עבור דיור בר-השגה מן המדינה. כמה פשוט - ככה קל. הגיע הזמן שהמדינה והממשלה יפנימו שמדינה אינה עסק כלכלי למטרות רווח, אלא למעשה הינה מלכ"ר: כל רווח שהוא ממיסים צריך להיות מופנה ישירות לרווחת האזרח; קל וחומר פעולותיה של הממשלה (יש קרטל בשוק? שברו אותו!).

לכל אחד יש הגדרה משלו, מסתבר, ל"אזרח הקטן". נראה מיהם ה"האזרחים הקטנים" העונים להגדרה שלך ויזמו את המחאה. אחת מבל"ד , אחת מהקרן החדשה לישראל, אחד פרסומאי לשעבר המפרסם מסרים התומכים במלחמת אחים ואחת , כמה כואב, מפונה טרייה מדירתה בה התגוררה לב ב - 5800 ש"ח. ה"אזרחים הקטנים " האלה מכנים את המאהל "מעברת נתניהו" , תוקפים באופן אלים חברת כנסת, מרססים כתובות נאצה בת"א , משליכים קוטג' על מצודת זאב וכו וכו '

אין זה אומר כמובן, שלא צריך להוריד את מחירי הדיור בחלק מהמקומות (לא ברוטשילד ולא במרכז תל אביב ולא ברוב המקומות בהם "האזרחים הקטנים" הללו מוכנים להואיל ולגור. אבל המחאה הזו לא ראויה, היא לא מציעה צעדים אופרטיביים לפתרון מחירי הדיור, היא לא דורשת , למשל, הוזלה וייעול של התחבורה הציבורית על מנת שאפשר יהיה לגור בפריפריה - כל כולה זעקה מתמשכת של ילדי שמנת ושמאלנים קיצוניים - "תנו לי תנו לי, אני רוצה" אלה מנסים לסחוף אחריהם את ההמונים בסיועה של תקשורת ההמונים שלנו. אותם המונים ישמשו כבשר במטחנת "המהפכה" ואח"כ יזרקו לכלבים

לא חסרים דברים שהמדינה יכולה לעזור בהם לאזרח הקטן, שהרי בסופו של יום, מדובר באינטרסים של המדינה. אתן דוגמא: רכב חדש, כיום, הוא הוצאה לא קטנה - במיוחד לאלו שאוחזים רשיון טרי. על אף חדירת רכבי המיני לארץ, המחיר אינו נגיש לכולם. מדוע שהמדינה לא תקל את העניין על האזרח? מדוע שלא תוענק לכל אזרח (אפשר להפוך את העניין לחלק מהפקדון הצבאי, ואז הורגים שתי ציפורים במכה אחת) הלוואה למימוש מיידי, שגובהה הוא אחוז המס על רכב מסוג מסויים? הרי דבר זה הינו אינטרס של המדינה: רכבים חדשים בטיחותיים יותר ומזהמים פחות (למשל). ומדוע שלא נכיר ברכישת ספרי לימוד כהוצאה מוכרת לצרכי מס? עלותם של ספרים אלו חדשים אינה זולה במיוחד, והמחירים עבור משומשים הינם נמוכים יותר, אך עדיין מהווים הוצאה כבדה על משק הבית.
ומה בדבר מע"מ תלוי מוצר? מדוע שהמע"מ על גבינה לבנה פשוטה יהא זהה למע"מ על גבינת פילדלפיה? לא קשה לדעת איזה משק בית קונה איזה סוג... ניתן ורצוי לפעול למען מדינת רווחה (אך בשום אופן לא סעד) שבה לאזרח הקטן (מכל המעמדות) טוב לחיות. אני לא מצפה וגם לא רוצה שיתנו קצבאות מופרזות לכל דורש (להפך: יש להוציא בכוח מגזרים אלו לשוק העבודה ולמזער את תלותם בקצבאות) אך אני כן רוצה שהמדינה תעזור לאזרח - וודאי וודאי לאזרח שתרם (ותורם) את חלקו בשירות צבאי או ש"ל.

אתה מציע להפחית מיסים ישירים ועקיפים, לאו דווקא באופן שיעודד יצרנות אבל לא מוצא עבור כך מקור תקציבי. מי ישלם את כל ההטבות המופלאות האלה? ומי ממנהיגי המחאה בכלל רוצה הטבה ליוצאי צבא. זה אבסורד.

לדעתי, האוצר נכנס לפאזה של חמדנות שקשה לו לצאת ממנה. אנשי האוצר (שימו לב: אנשי ולא "נערי") שאין לי דבר מלבד כבוד אליהם וודאי לא מנסים להרע לאף אחד; אלא מאי, שהשורה הסופית בדוחות הפכה לחשובה יותר מהאזרח הקטן - וזהו דבר שיש לשנותו.

נערך לאחרונה ע"י looklook בתאריך 20-07-2011 בשעה 22:53.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:51

הדף נוצר ב 0.38 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר