לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-07-2011, 06:23
  משתמש זכר Mnemosyne Mnemosyne אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.07
התיעצות לגבי כתיבת דו שיח (דיאלוג).

שלום חברה,

אומנם לא פרסמתי מזמן משהו חדש על הסיפור שלי, אבל כרגע אני על סף פתח מאוד חשוב בסיפור שלי, ואני שוקל את האפשריות לפתח אותו.
העניין הוא מרוב שאני אוהב תיאורים מולדרמטים ומטאפורים, כמעט בכול כתיבתי לא הייתי צריך לטפל בשיח בן דמויות (ואם כן אז היה לא מעבר לכמה משפטים).

הסטואציה (בצימצום) בסיפור היא כזאת:
זהו היום הראשון של הגיבור שלנו בעבודה.
הגיבור שלנו נפגש (אחרי אירועים המוזכרים בפרק) עם אישה שהוא פגש ברכבת, שניהם לא יודעים פרט אחד על השני (חוץ מהשם), אחרי שהם נפגשים בנקודת המפגש (תחנת הרכבת שבה האישה ירדה), הם יוצאים אל בית קפה שהאישה בוחרת.

הדו שיח יוכל לכלול הרבה דברים כגון קצת דיבור בנאלי, והזמנת קפה וכו'...

העניין שכמה שניסיתי לא יכולתי לכתוב דו שיח טוב, אשמח לשמוע טיפים, עצות, או אפילו רעיונות איך לפתח את התוכן של השיחה.
כמובן מעבר לכול זה, איך אפשר לכתוב שיחה מפיה של אישה,אני שממציא אותה בקושי יודע עליה משהו?

חלק מאוד מתסכל :S

יום טוב,
אמיל.

נערך לאחרונה ע"י Mnemosyne בתאריך 18-07-2011 בשעה 06:27.
חזרה לפורום
ישן 28-07-2011, 17:22
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Mnemosyne שמתחילה ב "התיעצות לגבי כתיבת דו שיח (דיאלוג)."

תחשוב שהדו שיח צריך לספק את המידע על הדמות, מידע שלרוב אתה יכול לתת בעזרת התיאור של ההתנהגות של הדמות- תיאור הישיבה שלה, תיאור דרך שבה היא מניעה את השפתיים, מה היא חושבת על הדמות האחרת.
ברגע שאתה בוחר להתמקד בדו שיח, אתה צריך להביא לידי ביטוי את תכונות האופי של הדמות, כדי שהקורא יוכל להתחבר אליה, ובלי התיאורים מסביב.
אני חושב שהרעיון של YARWID הוא מצוין- תכתוב לעצמך איזה מין דמות הן כל אחת מהדמויות, ואז תקח את זה לדבריהם בדו שיח.
למשל, אם הגבר הוא אדם ששונא את העבודה שלו, ומרגיש שהוא באופן כללי לא ממצה את חייו, בדו שיח הוא יהיה קצת ציני ומריר, ועמוק בפנים מתלקח כעס בדבריו.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:38

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר