לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-07-2011, 17:56
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
הפוסט של גורביץ היה מטומטם ובאמת הפך אותו לראוי לחקריה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "הסתת השמאל לא מפסיקה: "המתנחלים מטרה לגיטימית" לפיגועי טרור"

את ספירו עצרו וחקרו על פחות מזה-על כך שטען שלגטימי לפגוע במתנחלים חמושים. גורביץ מרמז בתוכן הפוסט שלו לאותו עניין בכך שהוא מדבר על היות המתנחל הנפגע (פוטנציאלית) "חבר מליציה" וכו', אבל הקו הכללי נשאר שכל המתנחלים כלל, נשים, זקנים וטף, ו"סתם" אזרחים מהיישוב שלא יוצאים עם עוזי לפגוע בתושבי כפר זה או אחר, הם "מטרה לגיטמית". לפי אותו הגיון, צדקו אותם מחבלים ותומכיהם שטענו שכל הישראלים הם מטרה לגיטמית כי "כולם חיילים במילואים"-אותו חוסר הבחנה בין מי שבאמת הוא כזה ומי שאיננו ומעולם לא היה (כאמור, נשים ילדים ואחרים-כלומר, הרוב) ובין מי שחייל/לוחם בפועל ומי שהיה פעם או ייתכן שיהיה בעתיד. בקיצור, גועל נפש מרוכז. אם עצרו את גידעון ספירו, בוודאי ובוודאי שצריך לעצור אותו.
וכל זאת למרות שאני כבר כתבתי בעבר ש"הסתה" היא מבחינתי באמת הסתה (כלומר בעלת פוטנציאל סיכון אמיתי) רק מקרים קיצוניים וחריגים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-07-2011, 18:33
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "ואני לתומי חשבתי שהם מכוונים..."

אל תהיה בטוח שזה באמת קל יותר. הגדה מלאה בסיורים, חלק גדול מההתנחלויות מגודרות, וכמות האזרחים החמושים שם גדולה פי כמה וכמה מאשר בתו הקו הירוק. שלא לדבר על זה שיש מקומות לא מעטים בהם ניתם להגיע לתוך ישראל ללא שום בעיה או גדר.

בנוסף-
http://www.mako.co.il/news-military/security/Article-d0d0f325c917d11004.htm
חמאס משתמש באיומים על פיגועים בתוך הקו הירוק כשהוא מדגיש שהוא הולך להסלים. כלומר- גם הוא מודע לכך שפיגועים בתוך הקו הירוק נתתפסים כקשים יותר מבחינת הציבור. האין זה מה ששטרנהל וגורביץ' אומרים?

ישן 18-07-2011, 19:27
מנהל

אני בטוח ששירתת בשטחים
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אל תהיה בטוח שזה באמת קל..."

אם כך, אתה בוודאי שמת לב שלמרות כל האבטחה, ולא בכל מקום יש אבטחה ראויה, קל יחסית לבצע פיגוע. אני זוכר שמירות בהתנחלויות שבהן לא הייתה כלל גדר או שהייתה בדיחה על תקן גדר, ובלילה, קומץ החיילים שמאבטחים את היישוב (ואפילו אם הם חיילים מקצועיים יחסית וממושמעים יחסית, כמונו) לא יוכל בשום פנים ואופן למנוע חדירה. לעבור את מכשול ההפרדה זה בהחלט אפשרי, אבל דורש בדרך כלל לא מעט אירגון, תיכנון וכו'. פיגוע מהסוג של טבח משפחת פוגל לא דורש מתושבי הכפר השכן דבר מלבד כמה כלי נשק קרים, תעוזה והרבה מאוד שינאה.
מניעת הפיגועים (בתוך ומחוץ לקו הירוק) היא יותר מכל עניין של מודיעין והרתעה. ככל שהגורם שמוציא לפועל את הפיגוע הוא מאורגן יותר (וכאמור, נידרש אירגון לפיגוע בתוך תחומי ישראל), כך יש יותר סיכוי לזליגת מידע לגורמי המודיעין שלנו.
יחד עם זאת, החמאס ודומיו אכן מודעים כמובן לכך שלפגיעה בתוך הקו הירוק יש משמעות שונה מפגיעה מחוצה לו. הם יודעים זאת לא בגלל מה שכותבים שטרנהאל, ספירו או גורביץ, אלא מתוך נסיון העבר של התגובה הישראלית-הן של הממשלה והן של הציבור הרחב-לפיגועים משני הסוגים.
לסיכום, להחלטה אם להוציא לפועל פיגועים בתוך תחומי ישראל או מחוצה לה אין קשר להתבטאות זו או אחרת של איזה איש שמאל קיצוני קקיוני שמהווה בדיחה גם בעיני אלו שבהם הוא תומך, אם הם בכלל מודעים לקיומו ולכל פיפס שיצא לו מהמקלדת. הוצאת הפיגוע, אם והיכן, היא פועל יוצא של הזדמנות, יכולת והרצון או אי הרצון לתגובה מדינית, ציבורית או צבאית בתוך ישראל על סמך נסיון העבר.
ישן 18-07-2011, 20:41
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "זה לא שאתה לא מסכים איתי, אתה לא מסכים עם השב"כ ומשטרת ישראל"

ולמה אתה בדיוק מקשר את זה דווקא לישיבה הזאת?
מתוך הלינק הראשון שלך:
"גורמים בהתנחלות מסרו בתגובה כי מדובר בפעילות "תג מחיר משטרתית". לפי תושבי יצהר, שוטרים ביצעו הלילה חיפוש בישיבת "עוד יוסף חי", ומכיוון שיצאו משם "בידיים ריקות" הם עצרו את שני החשודים". לא כתוב, אגב, מה קרה לעצורים הללו. האם זה כמו מקרה חיים פרלמן, שאיש לא זוכר אותו עכשיו?

בלינק השני מדובר על נערות, שאני בספק רב האם הן לומדות בישיבה. וגם פה- מעצר בלבד, מה קרה עם זה הלאה?

לינק שלישי- פה בכלל לא מדובר על השטחים, מדובר על חרדים ולא על מתנחלים ולא מדובר בכלל על ישיבת עוד יוסף חי. וכמובן- נעצרו. מה עם הרשעה?

ישן 19-07-2011, 20:02
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לא שזה קריטי, אבל יש מין הסתם סטטיסטיקה רשמית שניתן לבדוק"

יש דו"חות. אין נתונים גולמיים בפורמט ניתן לעיבוד. בנוסף, דוחות השב"כ כוללים את "יו"ש וירושלים" יחד, כך שאין דרך להבחין בין פיגועים בתוך הקו הירוק לפיגועים מחוץ לו. מעבר לכך, במקרים בהם הם כן מבחינים בין יו"ש לבין תוככי הקו הירוק (קישור מיד בסוף הדברים), הם נותנים את מה שהם מכנים "מספר הפיגועים", לא לא את מספר הנפגעים.
עם זאת, בהתחשב בכך שכן ידוע שפיגועי התאבדות קטלניים בהרבה מכל הפיגועים האחרים (סך ההרוגים מפיגוע ההתאבדות מאז אוקטובר 2000 כמעט זהה לסך כל ההורגים מכל הפיגועים האחרים גם יחד - הנתון הזה כן נמצא בדוחות השב"כ), ומאחר וידוע לנו שפיגועי התאבדות בוצעו בערים (בתוך הקו הירוק), בהחלט מתקבל על הדעת שהרוגים פר פיגוע, בממוצע, יש בתוככי הקו הירוק יותר.

הדו"ח על החודש האחרון (יוני):
http://www.shabak.gov.il/SiteCollec...11report-he.pdf

3 ישראלים נפצעו - 2 בבאר-שבע ואחד בירושלים. לא כתוב איפה בירושלים ואני לא זוכר, אבל אפילו אם בירושלים מדובר באזור שהוא מעבר לקו הירוק - בשיטות הסטטיסטיקה של רוג נגלה ש-67% מהנפגעים הם בתוך הקו הירוק...
מספר הפיגועים הוא 5 "בגזרת הרצועה", 19 באיו"ש, 22 בירושלים, ואחד בבאר-שבע. מסקנה?
הפיגועים בשטחים חסרי תועלת לחלוטין. הפיגועים בתוך הקו הירוק (לא כולל ירושלים) - 100% הצלחה.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 18-07-2011, 20:26
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
אבל בישראל, רצח של מתנחל חמור פחות ומשרת מטרה מסויימת
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לאף אחד בעולם לא היה איכפת גם אם היה מדובר בתושב כרמיאל"

הטבח במשפחת פוגל היה יוצא דופן בגלל רצח הילדים ולכן הוא אינו רלוונטי לדיון.

רצח של מתנחל בביתו או בדרך נתפס כארוע חמור הרבה פחות מרצח של אזרח ישראלי אחר באותן נסיבות. אפשר לראות את זה באופן הדיווח, בתגובות של אנשים, ואפילו בתגובות רשמיות של המדינה. לא סתם המליץ שטרנהל לפלשתינים להתרכז במתנחלים (ההסתייגות מרצח נשים וטף היתה מטעמים טקטיים - ראה מקרה פוגל).

הפלשתינים מכירים ומבינים את החברה הישראלית והשימוש שלהם בנשק הטרור ככלל אינו אקראי ואופורטוניסטי . הפגיעה במתנחלים נועדה להעצים את תחושת המצור של המתנחלים, ולהרחיב את הפער בין המתנחלים לשאר אזרחי ישראל. היא מיועדת להדגיש את חוסר הסיכוי וחוסר התוחלת שבהתנחלויות לאנשים שממערב לקו הירוק, ולהביא את הציבור לסרב לשלם את המחיר שבאחזקת יו"ש והישובים שם (מישהו אמר התנתקות?).

הפלשתינים לא זקוקים לשטרנהל או גורביץ' כדי להבין את התועלת בפיגועים נגד מתנחלים, אבל כל טיפה עוזרת (כמו שאמר היתוש כשהשתין לאוקיינוס), בוודאי בכל הנוגע לדיון הפנים ישראלי. מבחינה זאת יש סימביוזה ברורה בין הטרור הפלשתיני לשמאל הישראלי.

נערך לאחרונה ע"י Sam Weller בתאריך 18-07-2011 בשעה 20:28.
ישן 18-07-2011, 20:49
מנהל

בוודאי שהוא משרת מטרה מסוימת, השאלה היא מה
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "אבל בישראל, רצח של מתנחל חמור פחות ומשרת מטרה מסויימת"

עבור הפלסטינים המתנחלים הם האויב הגדול ביותר והמיידי. פגיעה בהם טובה מאוד למחבלים במישור הפנימי.
עבור הציבור הישראלי, אכן רצח של מתנחל בדרך כלל נתפס חמור פחות. לכך מגוון סיבות-יש "שחיקה" מסוימת-כלומר, יש הרבה יותר מעשי רצח של מתנחלים ולכן נדרש מקרה חמור במיוחד בשביל לעלות מעל סף הגירוי שגבה. הרבה מתושבי הקו הירוק (גם כאלו שאינם שמאלנים) שייכים לקבוצה חברתית שונה מזו של התנחלים ורבים מהם חשים, ברמה זו או אחרת, שמעבר לקו הירוק יש מעין "מערב פרוע" שבו רצח יהודי הוא "צפוי" ושמי שגר שם לוקח את זה בחשבון. זאת גישה שמאוד משרתת את העצמי כי היא משמרת את תחושת הביטחון האישי והריחוק הרגשי מתחושת האובדן עבור זה שמתגורר בתוך תחומי הקו הירוק ולא שייך לקבוצת האוהדים המיידית של ציבור המתנחלים.
השאלה היא, מה משרתת, לאור זה, פגיעה בתושבי תוך הקו הירוק לעומת פגיעה במתנחלים וכאן יש סתירה מסויימת. אם סף הרגישות לפגיעה במתנחלים נשחק, ואם פיגועים אלו לא מזעזעים במיוחד את הציבור הישראלי ולא סודקים את תחושת הביטחון של מרביתו, הרי שלפיגועי טרור אלו אין באמת תועלת של ממש עבור הפלסטינים. טרור עובד כאשר הוא מחולל מספיק זעזוע וחרדה אצל כלל הציבור ומתוך כך מבאי ללחץ על הממשלה לטובת ויתורים עבור הצד השני.
אני סבור שכרגע המחבלים מעדיפים, ככלל, לא לפגע בתוך ישראל משום שהם חוששים מהתגובה, אבל בכך הם מוותרים על היכולת להפעיל טרור אפקטיבי. הפגיעה במתנחלים ובחיילים היא סוג של פעולת פשרה על מנת לשמר את המתח וזכות הקיום של המחבלים, ולהרוויח נקודות בתוך הציבור שלהם.
לכל זה יש מעט מאוד קשר לגורביץ או שטרנהאל.
ישן 18-07-2011, 21:13
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
שיתוף הפעולה בין השמאל לטרור הוא בהזרה (מלשון זר) של המתנחלים
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "בוודאי שהוא משרת מטרה מסוימת, השאלה היא מה"

התועלת בפגיעה במתנחלים תלויה דווקא בתחושת הריחוק של הציבור הישראלי מציבור המתנחלים. על הפגיעה אמונים ארגוני הטרור, ולצערם צה"ל אפקטיבי למדי במניעה, על ההשנאה של המתנחלים אמון השמאל, והצלחתו היא מסחררת. כאשר רצח מתנחלים אינו נחשב חמור ואינו נתפש בהקשר הכללי של הסכסוך והטרור, יש נכונות הולכת ופוחתת לספק בטחון לאוכלוסיה הזאת, פחות נכונות להקשיב לה, ונטייה גדולה יותר לראות בהחזקה ביו"ש כדבר שמיועד להשביע את המפלצת ההתנחלותית. מכאן הדרך לנכונות לנסיגה, ואפילו נסיגה ללא תמורה היא קצרה מאד.

פיגועים בתוך הקו הירוק דווקא יוצרים קרבה ותחושה של שותפות גורל בין הציבור הישראלי למתנחלים, ולכן שטרנהל וגורביץ' מתנגדים להם. לפיגועים הללו יש אפקט אחר של שינוי תודעה. לדעתי הם עשו את שלהם (בהצלחה עצומה) בתחילת העשור הקודם, והפלשתינים מבינים שטרם הגיעה השעה לחדש אותם. דומני שבספטמבר הם יחזרו ובגדול.
ישן 19-07-2011, 04:53
מנהל

לא הייתי קורא לזה "שיתוף פעולה" אבל זו אולי מטרה שמשותפת להם
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "שיתוף הפעולה בין השמאל לטרור הוא בהזרה (מלשון זר) של המתנחלים"

כשם שבלימת תהליך אוסלו הה מטרה משותפת למתנחלים ולחמאס באמצע שנות התשעים. לכל אחד מגופים אלו היו סיבות שונות כמובן בתכלית בהתנגדות לתהליך וכמובן שלא היה שיתוף פעולה, אבל היתה מטרה משותפת. גם כאן, לשמאל יש מטרה של בידוד המתנחלים ומאבק במפעל ההתנחלויות על מנת שיהיה אפשרי, בשלב כלשהו בעתיד, להגיע לפיתרון על בסיס חלוקת הארץ. לחמאס יש סיבות אחרות לבודד את המתנחלים. הוא ממש לא מעוניין בחלוקת הארץ כדרך להבטיח מדינה עם רוב יהודי וכו' (ולא נתווכח כאן על תקיפות טענות השמאל...אנא..).
ועדיין, גם אתה תסכים שלאמירות של גורביץ או שטרנהאל אין אפקט מסית על הפלסטינים במובן המקובל (ובוודאי לא על יהודים-שהרי לא היה ולו מקרה אחד של פיגוע יהודי נגד מתנחלים). לכל היותר ניתן לומר שהם משרתים את המטרות של המחבלים וזו האשמה חמורה (ואני מסכים שלעיתים גם נכונה-ע"ע אבנרי בביירות וכו'), אבל שונה מהסתה.
ישן 18-07-2011, 19:44
מנהל

קטעים היות והביטוי "אין גייסות" משמש אותי לא מעט בפורום הזה...
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "לגורביץ אין גייסות, יאמרו לך בשמאל (ולא רק הקיצוני)"

אני משתמש בו תמיד בהקשר של בג"ץ והבכיינות של גורמים פוליטיים ביחס אליו. גורמים שיכלו ויכולים להפעיל את כוחם לצמצם את מידת האקטיביות של בית המשפט העליון ומידת ההתערבות שלו. אבל לזה בוודאי שלא אחזור כאן. לא רוצה לעורר אורים מרבצם
אני על כל פנים, כתבתי בפירוש שלאור מדיניות חקירות ההסתרה לאחרונה, גורביץ בהחלט צריך להחקר ואף להעצר שכן את גידעון ספירו עצרו וחקרו על פחות מכך.
ויחד עם זאת, ניתוח ענייני של המקרה מלמד, לדעתי, שלא מדובר כאן ב"הסתה" ברמה שמצדיקה (בעולם נורמאלי, כמובן) התייחסות משפטית שמשמעותה הגבלת חופש הביטוי. לא משנה אם מדובר בימין או בשמאל, אם אין בדברים שאדם משמיע משום קריאה ברורה לפגיעה באחר או התרת דמו של אחר בניגוד לחוק, ואם אין סיבה טובה לחשוב שיהיה מי שיושפע מכך לכדי מעשה, הרי שיש מקום לביקורת ציבורית אבל לא לענישה פלילית. זאת אחת הסיבות שבעיני זה מזעזע שאנשים ישבו בכלא בישראל על "פולסא דנורא", למשל. במקרה שלפנינו, גורביץ' לא בדיוק הטיף לרצח של מתנחלים, זו הגזמה. הדברים חמורים מספיק גם בלי להגזים. גורביץ הוא אומנם בלוגר פופולארי יחסית (גם אני קורא אותו לעיתים) אבל זאת תהיה וואחד הגזמה לכנות אותו "מנהיג" או לומר שיש לו "חסידים". המבקרים הגדולים ביותר שלו באים דווקא משורות השמאל הקיצוני ביותר...אלו רואים בו מתון מדי, והדבר שהם הכי מתעבים (אפילו יותר מימנים, רחמנא לצילן) הוא שמאלנים מתונים (מתונים יחסית...).
זה נכון גם לרוב כותבי הימין, כולל אלו שהפיצו את הסרט סר הטעם שהשווה שוטרים לנאצים. הרבנים הם מקרה חריג. כשרב מפרסם היתר להריגה בתנאים האסורים בחוק הישראלי, הרי שנוצרת סכנה ברורה ומיידית לפעולה בהתאם. אחרי הכל, יהודי מאמין אמור לפעול בראש ובראשונה לפי המסגרת ההלכתית ולכן מי שהוא בחר לעצמו כרב אמור להוות סמכות שהיא קרובה ל, מקבילה או אף עולה על (תלוי באדם ובזרם) זו של המדינה וחוק המדינה.
ואגב, גורביץ, מסתבר, חזר בו, התנצל וכו'-
http://www.hahem.co.il/friendsofgeorge/
ישן 19-07-2011, 05:02
מנהל

בדיוק. אי אפשר להשוות מערכת יחסים דתית לשום דבר אחר
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "רב הוא מקרה אחר כי רב משפיע על תלמידיו?"

המאמין קשוב בראש ובראשנה לבורא עולם, ובעיקר למי שמתיימר לייצג אותו או לפרשן את דבריו. לא שאין מקרים נדירים של מקבילות חילוניות, אבל הן באמת מאוד נדירות.
לגבי גורביץ אני יכול הניח במידה גבוהה של וודאות שדבריו לא יובילו לאלימות נגד מתנחלים. מדוע? משום שהם נאמרו לראשונה בשנת 2000 (ועכשיו פתאום חזרו לחיים) ומאז ועד היום לא היה ולו פיגוע יהודי אחד נגד מתנחלים. משום שגם לפני זה לא היה מעולם פיגוע יהודי נגד מתנחלים. משום שלא ניתן להצביע ולו על אדם אחד שרואה בגורביץ מורה דרך ברמה של רב או "דוצ'ה". זה נכון אגב, גם למקבילות בימין החילוני. כולל כל מיני ליצנים בפורום רוטר (כולל הרב עצמו) שהביעו משהו בין משאלה לתשוקה לראות פיגועים רצחניים בתל אביב וגם הסבירו למה זה מגיע לתושבי תל אביב. רוטר הוא אומנם רב, אבל לא בדיוק רב שאפשר לדבר על חסידים שצמאים לדבריו...והכותבים בפורום שלו...ברובם מסכנים שכותבים באובססיביות דווקא בגלל שאף אחד לא מתייחס אליהם. לכן, אני לא חושב שגם הם עומדים בקריטריון מחמיר של "הסתה". בעיני, כאמור, רק במקרים קיצוניים ביתר יש הצדקה לבלום אל חופש הביטוי באיצטלא של "הסתה". ואם לא ניתן להוכיח פוטנציאל השפעה, מצידי שלא יאשימו אף אחד-כמו שנהוג בארה"ב, שם יש שמירה קנאית על חופש הביטוי.
ישן 19-07-2011, 20:00
מנהל

דוחה כי טמונה כאן טענה שהשמאל הקיצוני בישראל מעוניין ברצח מתנחלים
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "למה אמירה דוחה? באירופה לא..."

אי אפשר לפרש אחרת מה זה "קבלני משנה שמוציאים לפועל את האידיאולוגיות של השמאל הקיצוני". הטענה כאן היא שהשמאל הקיצוני לא זקוק להפעיל אלימות משום שיש לו את החמאס שיעשה את זה בשבילו. ככל שאני מתעב את השמאל הקיצוני, אני חושב שמוגזם ומגעיל לייחס לו רצון לרצח מתנחלים.
זאת, אגב, טענה לא רק מגעילה אלא גם מטומטמת (אני לא אומר שלוקלוק מטומטם, משום שהוא לא, אבל הוא עושה שימוש באמירה די רווחת שאין מאחוריה הגיון). מדוע מטומטמת? משום שהחמאס לא פועל בהתאם או בשירות שום "אידיאולוגיה" של השמאל הקיצוני. איזו אידיאולוגיה בדיוק? שוויון בין בני האדם? אחוות עמים? מלחמת מעמדות וסוציאליזם? אנטי-דתיות?
החמאס פועל באופן מנוגד לגמרי לכל אידיאולוגיה שמאל.
ישן 20-07-2011, 00:48
מנהל

בדיוק-הרבה גופים מוגדרים שמאל קיצוני
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אנייודע שאתה מכיר אותם מכיוון..."

ותיראה, הויכוח שלי עם אורי היה מאוד דומה. הטענה שלי הייתה שאלימות פיזית ישירה איננה מאפיין של השמאל הקיצוני בישראל. הסכנות שיש בו הן אחרות.
כאן מועלית טענה אחרת ולפיה השמאל הקיצוני (אתה, בניגוד לאחרים, לפחות לא מכליל) היה רוצה לרצוח מתנחלים, או יהודים בכלל, אבל לא צריך כי החמאס ודומיו עושים עבורו את העבודה. זה המוצא האחרון של מי שנאלץ להכיר בכך ש
1. אין מקרי רצח, ניסיון לרצח וכו' (אני לא מדבר על אלימות ברמה של קטטה סתם) של אנשי שמאל קיצוני בישראל. לפחות לא בעשרות השנים האחרונות ולכן לא רלוונטי לדבר על הסתה לרצח של אנשי שמאל קיצוני.
2. עוד פחות רלוונטי לדבר על הסתה לרצח של אנשי שמאל קיצוני בידי ערבים שכן אנשי החמאס ודומיו לא ממש זקוקים או אפילו מודעים לאמירה כזו או אחרת של ישראלי בבלוג באינטרנט או ב"על המשמר:...
אז מה נשאר? ליטעון כמו ערפאת בזמנו (ביחס למתנחלים ולחמאס) לסוג של שיתוף פעולה בגלל איזו שהם מטרות משותפות (משותפות באופן חלקי) או לדר באופן כללי על איזו משאלה שמוגשמת על ידי המחבלים הערביים.
ישן 20-07-2011, 06:40
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
אבל הוכח ששמאל קיצוני בעולם דווקא כן יכול ואכן יהרוג כאשר זה משרת את מטרותיו
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "בדיוק-הרבה גופים מוגדרים שמאל קיצוני"

זה שבישראל השמאל הקיצוני עדיין לא נתפס בניסיון להרוג - זה לא אומר שהוא "חסין" מפני התופעה, זה רק מצביע על המימדים של קבוצת האנשים המזוהים פוליטית עם השמאל הקיצוני.
אני בטוח שמה שאנשי השמאל הקיצוני היו מוכנים לעשות למען האג'נדה הפוליטית שלהם עומד ביחס ישיר לכמות שלהם באוכלוסיה: ככל שהם רבים יותר, כך גדל הסיכוי שיהיה בינהם אנשים קיצוניים יותר ובעלי פחות עכבות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 20-07-2011, 06:25
מנהל

אני הגבתי נגד הטענה הזו ואתה יצאת נגד תגובות הנגד הזו...
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "ואיפה בדיוק טענתי את מה שכתבת..."

כך שאו שאתה מסכים עם הטענה או שלא הבנת את התגובה שלי ואם כך אולי בי האשמה.
הטענה שקוממה אותי היא שהשמאל הקיצוני (הכללה) משתמש במחבלים הפלסטינים כקבלני משנה לפיגועים נגד יהודים בכלל ומתנחלים בפרט. כשיוצאים בהאשמה כל כך חמורה, צריך להיות מאוד זהירים וספציפיים. גם בתוך מה שמכונה "השמאל הקיצוני" הרוב לא מעוניינים בשום אופן ברצח של מתנחלים או יהודם בכלל. אני יודע, פעם מזמן מזמן ההעדפות הפוליטיות בהחלט יכלו להיות מוגדרות שמאל קיצוני, שהרי הצבעתי מר"ץ ותמכתי בפיתרונות פוליטיים שאז נחשבו מאוד קיצוניים שמאלה. הצלחתי איכשהו גם לרצות ביציאה מכל השטחים ופינוי כל ההתנחלויות, וגם לא לשנוא את המתנחלים ככלל ובוודאי שלא לרצות בפגיעה בהם. ורוב אנשי השמאל הקיצוני שהכרתי גם בשנים מאוחרות היו בעלי אותה גישה.
ישן 19-07-2011, 21:34
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "דוחה כי טמונה כאן טענה שהשמאל הקיצוני בישראל מעוניין ברצח מתנחלים"

האידאולוגיות של הרדיקאלים שבשמאל הרדיקאלי עד כדי כך שהפכו ללאומנים.
קח את מי שאתה רוצה, ומאיזה תחום שתרצה. ניטשה, שפנגלר, ואינספור הוגים אחרים מהשמאל.

חיפוש אקראי בגוגל הוביל אותי למאמר הזה (שלא קראתי), שמדבר אמנם על בן-לאדן ולא על החמאס.
הוא מזכיר ספציפית את היידגר - עוד אחת מאותה חבורת גרמנים שהם מבחינות רבות השורש של האידאולוגיות האלה (שמאז התפשטו לצרפת ולמזרח אירופה).

ישן 19-07-2011, 22:45
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לאיזה מאמר?"

אופס, שכחתי להדביק את הלינק.
הנה: http://www.weeklystandard.com/Conte...00/553fragu.asp

אני דיברתי - בעקבות שאלתך - על מקורות אידאולוגיים:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
משום שהחמאס לא פועל בהתאם או בשירות שום "אידיאולוגיה" של השמאל הקיצוני. איזו אידיאולוגיה בדיוק? שוויון בין בני האדם? אחוות עמים? מלחמת מעמדות וסוציאליזם? אנטי-דתיות?
החמאס פועל באופן מנוגד לגמרי לכל אידיאולוגיה שמאל.

כן, החמאס לא פועל לפי אף אחת מהסיסמאות המפורסמות ביותר של מארקס שחזרת עליהן יפה מאוד.
אז מה? השמאל רחב הרבה יותר מזה.
זה כמו שתגיד שרוסו לא היה שמאל כי לא רק שלא האמין בשיוויון בין גברים לנשים, אלא היה מיזוגן לא קטן; או שאף אחת מאותם ארגונים בדרום-אמריקה לא היה ארגון שמאל, מאחר והיו ארגונים לאומיים שפעלו בשם הלאום ונאבקו מאבק לאומי, וכנ"ל לגבי הקומוניזם הרוסי והסיני.

ספציפית באשר לניטשה:
  • הוא התנגד לדת, ולנצרות במיוחד
  • הוא האמין ב'אבולוציה' של האדם במובן ה'שמאלני' (אף כי כיוון אותה למקום קצת שונה משל גודווין, יש לציין...)
  • הוא בן להוגים מן השמאל ואב להוגים מן השמאל באילן היוחסין האינטלקטואלי שלו (הרשימה עפ"י ויקיפדיה, אבל גם במקורות מוסמכים יותר תמצא בערך אותן רשימות):
    • הושפע מקאנט, גתה, שפונהאואר, רוסו
    • השפיע על סארטר, דרידה, פוקו, וובר, קאמי והיידגר
כמו שאמרתי באשכול אחר, אם זה הולך כמו ברווז, שוחה כמו ברווז ומגעגע כמו ברווז, זה לא דרקון קומודו...

ישן 18-07-2011, 19:52
מנהל

בינתיים גורביץ הספיק לחזור בו, להתנצל ולהבהיר שהוא נגד אלימות כלפי אזרחים לא חמושים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "הסתת השמאל לא מפסיקה: "המתנחלים מטרה לגיטימית" לפיגועי טרור"

http://www.hahem.co.il/friendsofgeorge/
הוא כותב באותה תגובה שמתוך אותו קו של התרת דמם של נושאי נשק, בין אם הם חיילים, אזרחים או אחרים, הוא תמך בחיסול של שוטרי החמאס בתחילת עופרת יצוקה. לא בדיוק אקט אופייני לשמאל הקיצוני.
מעניין לציין שכשהוא מסביר את האמירה שלו, הוא הולך אחורה לפעם הראשונ שכתבת אותה, לפני כעשור. באותו אשכול מקורי, הוא מציין שהוא עושה מילואים, כנראה גם בשטחים. שוב, לא בדיוק שמאל קיצוני.
גורביץ שייך לאותו פלג (לא קטן) בשמאל הציוני שאט אט התדרדר או מתדרדר והופך את הזרם כולו מזרם מרכזי בציונות ובישראל לזרם לא רלוונטי.
ישן 18-07-2011, 21:34
מנהל

הרצון שלך ברשיון לנשק הזכיר לי קטע אבסורדי משירות מילואים אחד
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "האמת שכן, כי אני רוצה שיהיה..."

ואני מודה מראש-מדובר באסוציאציות חופשיות שלי ואין קשר לנושא הדיון.
באותו מקרה, הפלוגה שלי זומנה לאימון ייעודי בדרום. כשהגענו לבסיס זירזו אותנו מהר מהר לחתום על ציוד ולרדת לשטח. חלק מהציוד כלל כמובן נשקים אישיים למרות שהאימון לא כלל שימוש בהם. הבעיה הייתה שאף אחד לא טרח לספק לנו גם תחמושת קליעית...את זה הורידו לשטח רק אחרי שעות ארוכות. בינתיים, הדבר היחיד שמנע מאיתנו גורל דומה לזה של גיבורי "גברים במבחן" (הם נתקעו עם תחמושת ח"'ק) מצד שלל הבדואים העויינים שמסתובבים באיזור היה האקדח הפרטי של מפקד הפלוגה...
ובזה אסיים. אתם צריכים לישון ואני צריך לעבוד...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:31

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר