לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-07-2011, 22:31
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב ""

קראתי את התגובה שלך לפני שמחקת אותה ובהתחלה רציתי להגיב שחבל שמחקת אותה כי צריך שאנשים יישמעו מאנשים כמוך איך זה מרגיש להיות בסיטואציה קשה כזו ועכשיו אני חושב שטוב שמחקת אותה כי יש אנשים שפשוט לא היו מסוגלים להבין את הצעדים שתיארת כדי להשיג שליטה בסיטואציה ומתוך חוסר המסוגלות הזה אתה היית מצטייר באור שלילי.

אני דווקא כן מבין והייתי נוהג בדיוק כמוך וכמו החברים שלך. מההיכרות שלי עם עצמי ומההכרה בכך שיש לי נטיות להתפרץ כאשר אני חש מאוים, יכול להיות שהייתי הולך אפילו יותר רחוק בשביל להרגיע את הרוחות ולשדר להתקהלות שלא כדאי להתעסק איתי וזה לא היה בא מתוך רוע אלא מתוך תחושה של הכרח.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-07-2011, 01:09
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
התגובה שנמחקה, מעט ערוכה
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "קראתי את התגובה שלך לפני..."

כתבתי ומחקתי וקצת אחזור על עצמי (כי כבר הגבתי) אבל אתאור אמר שעדיף לפרסם ואני עם מנהלים לא מתווכח.

בגדול יש את הסיטוציה שבה אתה מפקד על המחסום ומתחיל בלאגן. לא זריקת אבנים או משהו שברור שהוא פח"עי אלא יותר ויכוח לגיטימי.
אבל במחסום יש שלושה חיילים שאתה אחד מהם כמפקד.
99% סיכוי שזה ירגע, אבל יש סביבך ערבים שהם גדולים ממך פיזית , חזקים ממך ורבים ממך.
אתה אמור להיות השליט באיזור. הם גם מבוגרים ממך בגיל, כבר אבות לילדים ואין לך שליטה על המצב.
הדבר היחיד שיש לך זה רובה, אז אתה דורך את הנשק להראות מי כאן הגבר. ברוב המקרים זה נרגע אחרי שדרכת את הנשק.
אצלי זה היה נרגע, כי אומנם אני חנון, אבל מהלחץ הייתי מקבל מבט לא שפוי בעיניים והם חשבו שאני עלול לירות.
אבל אם הם לא קונים את הבלוף וממשיכים, מה תעשה עכשיו?
תירה במשהו כי הוא התווכח?

המ"פ שלי לימד אותי שעדיף להיות אלים במקום לדרוך.
תמצא איש יחסית גדול ותדחוף חזק את הסתרשפ של הנשק לתוך הבטן שלו. ואם אפשר תפיל אותו לרצפה.
יהיה הלם, יקללו אותך אבל השקט יחזור.

יום אחד ישראל תצא מהשטחים וילדים בני 20 לא יעמדו במצבים הבלתי אפשריים האלו.
עד אז נמשיך למצוא פתרונות מהסוג הזה.

ישן 21-07-2011, 01:24
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
זה נשמע כאילו איימתי עלייך :P
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "התגובה שנמחקה, מעט ערוכה"

אני חושב שזאת תגובה חשובה מאוד ואחת שאין בה ציניות או קשקושים כמו בהרבה תגובות.
בכל מצב בלתי אפשרי פועלים בצורה בלתי אפשרית, אז אם מישהו חושב שבכל סיטואציה אפשר
להתנהג כמו לפי הספר או ע"פ החוקים - הוא חי בבועה.

יש מקרים, שגם אם הם שגויים או לא ראויים, הם נעשו תוך כדי לחץ והשפעות סביבתיות כאלה
ואחרות. אי אפשר לשפוט אנשים, ובמקרה הזה ילדים בני 20, על שגיאות כאלה, כשהם מוצבים
במקומות בלתי אפשריים.

אני לא טוען שצריך לאיים עם נשק בכל מקרה, אבל גם לא תמיד לשפוט לחומרה, בייחוד כשמדובר
פה בארגון מאוד ייעודי. אפשר גם לראות איך המצלמה עוקבת אחרי הקצין עוד לפני שבכלל החלו
הטונים לעלות - ובגלל שבצלם מעורבים, אני לא אתפלא אם הם הכינו אמבוש לאותו קצין תוך תיאום
עם הפלסטינים. אלה אנשים בזויים.

אגב, זה גם הכי קל לתפוס שעיר לעזאזל ולהעיף חייל או קצין על פעולה כזאת או אחרת, כשבעצם
הוא עושה עבודה בלתי נתפסת.

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 21-07-2011 בשעה 01:30.
ישן 21-07-2011, 09:12
צלמית המשתמש של Eli173
  משתמש זכר Eli173 Eli173 אינו מחובר  
בעל תואר שני ביהדות, בהתמחות בהיסטוריה של עם ישראל והגות יהודית.

חבר מתאריך: 15.02.09
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "זה נשמע כאילו איימתי עלייך :P"

אני בד"כ רק קורא ולא משתתף בדיונים מסוג זה אבל היום החלטתי לשתף אתכם בסיפור אמיתי שקרה לי כשהייתי בסדיר.

שמרנו על מחסום ליד כפר ערבי (הכפר של "המהנדס" שנהרג ע"י שיחת טלפון. לא זוכר את שמו)
היינו כ4 חיילים. אחד החיילים היה עולה חדש מרוסיה, שהיה גם קצין בצבא האדום. יום אחד היתה התקהלות גדולה של ערבים שהתקדמו לכיוונינו רגלית. החייל הזה שהיה איתי, צעק אליהם ברוסית, כרע ברך, דרך את הנשק וכיוון לכיוונם.
אתם יודעים מה? הערבים הסתובבו והלכו להם. ובזה זה נגמר.
היום, שנים אח"כ, אני לא חושב על מה היה קורה אילו הם לא היו מסתובבים, או אם החייל הזה לא היה איתי, אלא אני חושב לעצמי שאיזה מזל שלא היתה שם תקשורת.
אז זהו. הייתי חייב לשתף אתכם בזה.
ישן 20-07-2011, 22:40
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
ערוך או לא - מה שראיתי די בו בכדי לדרוש כי החיל ישפט ויענש
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "לפי מה שרואים בסרטון זה באמת..."

שום צורך מבצעי לא מצדיק את הפעולה המטופשת והמסוכנת של הקצין.

אם הוא 'בקריזה' שיחפש דרכים אחרות להוציאה. מוטב שישמור על עירנות הכח שלו, יארגן אותו כראוי ויביט על הסביבה במקום לנהוג כעבריין.

האיש לא נורה ולא נראה מסכן את הכח באופן המצדיק פתיחה באש. כיוון נשק דרוך לראש אדם לא חמוש יכול להוליך בשבריר תנועת אצבע למותו של האיש. עבירה פלילית חמורה שהעונש עליה הוא שנות מאסר ארוכות ואובדן חיים שלא ניתן להשיב.

יש לקצין הזה מזל שאני לא השופט שלו. אני מתקשה לחשוב על סיפור שישכנע אותי בנסיבות להקלה בעונש.
ישן 20-07-2011, 23:08

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "ערוך או לא - מה שראיתי די בו בכדי לדרוש כי החיל ישפט ויענש"

חייל זה לא רובוט. אתה חושב שלהתנהלות בסביבה עוינת אין השפעה? ללחץ ולמתח אין השפעה?

יש אנשים ששומרים על קור רוח בכל סיטואציה ויש כאלה ש"מתחממים" ומתפרצים. כששולחים חיילים להתנהל מול אוכלוסייה עוינת זה צפוי שדברים ייצאו משליטה. הרי הנוכחות שלך שם לא מקובלת עליהם. זה לא שאתה יכול להגיד להם "פוס! עכשיו אנחנו יושבים במעגל, מחזיקים ידיים ומתרגלים נשימות עמוקות כדי להירגע".

מה שכתבת על חייל בקריזה זה כנראה אות לבאות. אם ישראלי (שמכיר את המציאות פה) רואה את הסרטון הזה ורואה פה חייל שסתם החליט לפרוק עצבים על פלסטיני אז זרים יגיבו בצורה אפילו חריפה יותר.

אילו אני הייתי השופט שלו לא הייתי מוכן לזרוק אותו לכלבים רק בשביל שהמערכת "תטהר" את עצמה.

ישן 22-07-2011, 18:46
צלמית המשתמש של gps
  gps gps אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אתה ממש טועה בפירוש שפת..."

בעסה חשבתי שאני מבין
אגרופים קפוצים ידיים בצדדים בתנוחת "תתפסו אותי",יד בתנועה של אגרוף-וו,מבט חודר וראש מוטה קדימה לא חזה,מבט חודר ישיר,חדירה ברורה לתוך הטריטוריה של החייל (מושג שהמצאתי בשפת-גוף).

אילו הפירוש היה "תירה נו אני רוצה לראות" האגרופים לא היו קפוצים אלא כף-יד פתוחה.

כאן החייל חודר לטריטוריה של ה"פלסטיני עם החיצים" והפלסטיני נמצא בהתגוננות
שאחריה הפלסטיני עובר למצב תקיפה עם "אופציית תחזיקו אותי" שדנו עליה למעלה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

עכשיו מגיע ה"תתפסו אותי" שאחריה כניראה שהוא שוב ניסה "לפרוץ קדימה" אבל בסרטון רואים רק את החייל מרים שוב את הנשק.

נכון ששפת גוף היא לא ממש מדע מדוייק אך ישנן ג'סטות גופניות שהן מין שפה מוסכמת שקשה לפרשן באופנים שונים.

נערך לאחרונה ע"י gps בתאריך 22-07-2011 בשעה 18:50.
ישן 20-07-2011, 22:18

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מיכאל חי שמתחילה ב ""בצלם" פרסם סרטון שבו נראה חייל צה"ל מכוון רובה לפניו של פלסטיני"

מה שרואים פה זה ביטוי לשחיקה המטורפת שחווים החיילים שמתוקף תפקידם מתחככים עם אוכלוסייה שעוינת אותם. שחיקה לא מצדיקה התנהגות מאיימת ומסוכנת אבל כולנו היינו עלולים להתנהג בצורה תוקפנית אם היינו נמצאים במתח והלחץ שכרוכים בשהייה בתוך אוכלוסייה עוינת.

אלו תמונות בעייתיות כי הדברים הנ"ל שאמרתי לא יעניינו זרים בדיוק כמו שסביר להניח שדקויות כאלה ואחרות לא היו מעניינות אותנו אילו היינו רואים (למשל) חייל טורקי מפנה נשק למישהו לא חמוש.

איפה זה צולם? מה גרם לחיילים להגיע למקום? זה די ברור שלא מדובר פה בחיילים משועממים שהחליטו להפיג את השעמום ע"י התעללות במישהו.

ישן 20-07-2011, 22:39
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
האמת? בזמני זו הייתה התנהגות שיגרתית לגמרי בשטחים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מיכאל חי שמתחילה ב ""בצלם" פרסם סרטון שבו נראה חייל צה"ל מכוון רובה לפניו של פלסטיני"

לא רואה יותר מדי בעיה עם זה. אין כאן איזו התעללות או משהו כזה.
נזכרתי פתאום בסיור הראשון שלי בשטחים. ערב, כמה שעות אחרי שהפלוגה שלי הגיעה לחברון. יוצאים לסריקות אחרי שהושלך בקת"ב כשמוביל אותנו הסמ"פ-בחור קפיצי נמוך וצנום. הוא מעכב כמה בחורים שהולכים באיזה רחוב. אחד מהם, איש מגודל ביותר, מייד מחייך מאוזן לאוזן ופונה לסמ"פ בזרועות מושטות לחיבוק. הסמך מייד דורך את המקוצר ומבצע יישור מקורב לפנים של הבחור תוך שהוא צורח "ווקף!!!". חבריו/בני משפחתו מייד נבהלים וקופצים לאחוז בבחור וקוראים בתחינה "לא לא, זה הוא בלי שכל, ככה נולד, בלי שכל, כמו ילד" (מהר מאוד התברר לי שחברון גדושה במפגרים, פסיכים ופיסחים). הסמך לא נירגע וצועק להם-
-"תסתלקו מכאן וקחו איתכם את המפגר"
-"אתה מי"? הם שואלים בחוסר הבנה
-"את זה בלי השכל" מפטיר הסמך ומוביל אותנו נשם בחרי אף.
מאז הייתי עד לעשרות פעמים שבהם דרכו נשק לפנים של ערבים בשטחים כאשר היה שמץ של איום או אי ציות. וגם אני עשיתי זאת. לא סיפור בהתחשב בסיטואציה שם.
ישן 21-07-2011, 19:49
מנהל

כמובן
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "+1 מצד שני, עברו כמה שנים..."

חוקי המשחק השתנו. ובכלל, אני לא חושב שגם התנהלות שלנו אז הייתה תמיד אופטימלית. אני חושב שיש הרבה מאוד עוצמה וכושר הרתעה לכח צבאי/משטרתי שאנשיו משדרים (גם בחזות, אגב) מקצועיות, קור רוח וקשיחות אדיבה. כמי שחי בארה"ב, אתה בוודאי יודע למה אני מתכוון. הבעיה עם ההתנהלות של הקצין במקרה זה היא לא רק בסכנה לירי בטעות (שיכול לפגוע גם באנשינו) אלא גם בכך שתישחק ההרתעה שבאיום בנשק ודריכותו ("זאב זאב"). כבר בזמני היה לי המצב של אחד (ערבי אזרח ישראלי דווקא) שהגיב ב"אתה יכול לירות בי" וכו'.
בעיני, במצב כזה קוראים לתיגבורת ועוצרים מי שלא נשמע להוראות החיילים. בילוי זמן במעצר מרתיע יותר מאיום ריק בנשק משום שסיכוי הרבה יותר גבוה שיתממש.
וכמובן, וידאו שמתאר מעצר מן השורה הוא הרבה פחות דרמטי מאשר של קצין או חייל הסיטריים שדורכים נשק לפנים.
ישן 22-07-2011, 15:25
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "+1 מצד שני, עברו כמה שנים..."

בתקופתו של אבא שלי בשטחים כקצין לפני אוסלו הערבים היו זורקים אבנים על כל האוטובוסים שהקצינים נתנו ליווי בזמנו,אבל על האוטובוסים שהוא נתן להם ליווי אף אחד לא זרק אבן.

הערבים פחדו ממנו פחד מוות,כי הם ידעו שהוא צלף והם ידעו מתי מחליפים את הקצינים והיו בודקים את התגובה של הקצינים לאבנים. אבא שלי היה יורה להם בבוילרים על הגג כתגובה בליווי הראשון ואז הם היו יודעים חודש להיות בשקט,כי הגיע האחד שכן מחזיר להם חזרה.
הפעם היחידה שהוא כן ירה באנשים היה באירוע שהצנזורה השתיקה ואף אחד באזרחות לא שמע עליו מין הסתם. היה אירוע פוליטי קודם והערבים רצו נקמה וחשבו לעשות לינץ לאוטובוס שהוא נתן לו ליווי,אבל הפעם הוא ירה לאנשים עם הבקבוק תבערה בבקבוקים ואמר לנהג לא לעצור בכל מקרה.
אם היה שם קצין אחר שלא יורה,זה באמת היה נגמר בלינץ של כל האוטובוס כולל שלו. ילדים מכל הישובים של היהודים היו באוטובוס ונהג אגד.

אמרתי לו לכתוב על השירות שלו בשטחים ספר,אבל הוא לא רוצה. היהודים ראשי הישובים חלקם לא יצאו מזה טוב, הקצונה הגבוה בצה"ל של אותם שנים תצא מזה רע מאוד,צלמי תקשורת והערבים בכלל יצאו מזה רע מאוד.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 20-07-2011, 23:33
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
הפלסטינאים שם רואים ויודעים שלא נשקפת להם כל סכנה מהקצין העצבני

ולראיה - אף אחד מהם לא בורח, אלא ישר ניגשים אליו ומנסים להרגיע אותו ולוקחים אותו הצידה. גם הבחור שהקצין כיוון אליו את הנשק לא מרגיש מאויים במיוחד - הוא ישר מתעצבן על הקצין ולא מראה סימנים של בריחה או רתיעה כמעט, ואפילו מתפרץ עליו בצעקות.
לדעתי הוא פשוט עלה לו על העצבים בכוונה, כנראה פשוט כי היתה שם נוכחות של מצלמות...
אותי דווקא הטריד יותר שלא ראיתי את הקצין פורק את הנשק ברגע ש"הרגיעו" אותו קצת, אבל ההתנהגות שלו לא מוצדקת בכל מקרה: אם שלפת את הנשק ודרכת אותו - תירה. אם אתה לא מתכוון לירות וסתם לא מסוגל לשלוט על העצבים שלך - אל תשתמש בנשק שלך.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 20-07-2011, 23:40
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile

דריכת הנשק לא היא הבעיה בסרט הזה.
ככה עושים מעצר? ללא אפודים, ללא שכפ"צים, ללא קסדות, ללא הגנה היקפית.
הולכים עם הגב לפלסטינאים שנימצאים 3 מטר מאחור (שליפת סכין ודקירה ממרחק כזה לוקחת לא יותר מ 3 שנ')
איפה הסמכותיות? הם עושים מעצר והחברים שלו מזנבים אחריהם..
המעצר עצמו מתנהל מבולבל מידי, הם הולכים לידו במקום לתפוס אותו ולזרוק אותו לרכב באגריסביות ומהירות (אם צריך לכוון על אחרים אז מכוונים, אם צריך לירות אז יורים, יש נהלים ברורים בנושא למעצר מסודר אבל בודאי לא בצורה הספונטנית המאולתרת שנעשתה כאן).

הבעיה כאן היא בעיקר מערכתית (פקמ"ז), נכון שלא כל העובדות לפנינו וצריך להגיד את הדברים בזהירות, אבל בכל קנה מידה ובכל מצב הם היו צריכים להיות מאורגנים יותר עם כ"א וציוד.

לגבי דריכת הנשק? זה באמת מיותר אבל מי שלא היה בשטחים לא מבין את הלחץ והשחיקה שם, רואים על החיילים שהם לחוצים ואז בכורח הנסיבות (כוח קטן מאד) גם דברים כאלה עלולים לקרות.

הכי מרגיז אותי זה הודעת דו"צ שמשחק לידיהם ומודיע על פתיחת חקירת מצ"ח במקום איזה תשובה שתסתום לבצלם את הפה על סרט מגמתי וערוך בו מראים רק את "ההיי לייטס"

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 20-07-2011 בשעה 23:46.
ישן 20-07-2011, 23:58
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אני לא הבנתי שזה מעצר. חשבתי..."

אני לא הבנתי שזה מעצר. חשבתי שזה פשוט הרחקה של מתפרעים למיניהם משטח סגור. יכול להיות, אבל זה ממש לא חשוב מה זה.
אם הם החליטו שצריך להרחיק/לבודד/לעצור אדם מסוים אז יש שיטה מאד מסודרת ויעילה לנושא שמתאמנים עליה.
בסופו של דבר תופסים את החשוד/המופלל ושולפים אותו בכוח (גם מתוך המון זועם) ולוקחים אותו - מי שמתקרב חוטף! זה לא דיסנילנד..

רואים על החיילים האלה שהיו בבעיה (אני מניח שהיו שם הרבה יותר אנשים עוינים מסביב, רק לא רואים אותם) ובלחץ, אני מקווה לטובתם שזה אירוע ספונטני שנחת עליהם ולא פעילות מתוכננת.

שימו לב בסרט על מעצר מתפרעים בנעלין ע"י כוח מג"ב המורכב ממסתערבים ולוחמים גלויים.
יש כוח לכידה המקבל הגנה היקפית מהלוחמים ויש גם ירי

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 21-07-2011 בשעה 00:10.
ישן 22-07-2011, 16:04
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "ברור"

אני אסביר לך על מה הם התווכחו.
לערבי נשבר הזין מההצקות. זה הכל.

את לימודי התיכון שלי סיימתי בעיר פיתוח. שם גיליתי שאם אתה לא צהוב, ושם גורמטים על היד, הסיכוי ששוטר יעשה לך חיפוש ברכב או יעכב אותך לבדיקה הרבה יותר גדול.
למדתי גם שדי מהר נשבר לאנשים הזין מזה והם עונים לשוטר בגסות, כי הם יודעים שהם לא עבריינים. הדבר יוצר מעגל עויינות שיכול להגמר בתלונה של השוטר. כשברור לגמרי שמלחתחילה לא היה בסיפור עבריין.

עכשיו תכפיל את התסכול במליון. כי השוטר הוא עדיין נותן שירות לאזרח, הוא בד"כ אדם יותר בוגר שהוכשר לעבודה הזאת.
למתווכח, שמהתמונות נראה שהוא מזרח ירושלמי, נמאס שהוא מחבל כל עוד לא נטען אחרת. נמאס לו גם שכל ילד בן 20 רשאי לעכב אותו ולעשות עליו חיפוש גופני רק בגלל שהוא ערבי.
וזה לא קורה פעם בחיים, אלא באופן יום יומי.
וכפי ששמת לב, הוא לא דקר לא זרק אבן לא עשה כלום. הוא פאקן התווכח.
אבל ההנחת עבודה שלך ושל כמותך זה שהוא מחבל כל עוד לא הוכח אחרת. וירי מונע לפיקה של הברך זאת התנהלות סבירה.

ישן 23-07-2011, 00:32
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

לא נכון
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אף פעם לא התייחסו לערבים נחמד במחסומים"

כמעט בכל הפעמים שהייתי במחסום בחיים שלי (ותאמין לי - הייתי במחסומים לא מעט, גם בסדיר וגם במילואים) היחס לפלסטינאים היה טוב מאוד. לא באנו איתם במגע מלבד המינימלי הדרוש, פשוט כי התעסקנו בלעשות את העבודה שלשמה אנחנו שם.
לעיתים נדירות יצא לי לראות את מה שאתה אומר - הצקות וכו', אבל כאמור זה היה נדיר מאוד ונפסק בד"כ מהר מאוד, לרוב פשוט מחוסר רצון לשיתוף פעולה מצד החיילים האחרים.

מהצד שני, יש כאלה שמאוד שמחים לנצל את היחס שהם מקבלים מישראל - להם אין בעיה של כפיות טובה כי גם המוסר שלהם הוא לא מי יודע מה. האם החיילים הציקו לאנשים כאלה? אני בספק רב. האם הצוות הרפואי שטיפל בהם הציק להם? גם בכך אני מטיל ספק גדול.

אל תמהר לגונן עליהם.

ציטוט:
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 23-07-2011, 15:07
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

אני לא יודע אם אתה צודק או לא, שכן אני התגייסתי רק בסוף שנות ה-90'
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אני אגיד לך מה לא היה בשנות..."

אבל אני מעולם, מעולם לא נתקלתי ב"מחשוף WATCH" (הם בעצם עומדים בכניסה למאה שערים ) או באנשי ארגוני "חסה למען השלום" או כל ארגון שקר כלשהוא אחר במחסומים שהייתי בהם, ובכ"ז כמו שציינתי - הפלסטינאים קיבלו את היחס שתיארתי.
בפעם היחידה שנתקלתי בפעילים כלשהם, זה היה דווקא באמצע סיור שגרתי לגמרי באיזור שנראה ריק מאדם, ופתאום פגשנו איזה זוג צרפתי (או אולי קנדי?) זקן שמיד החל בנהמות צווחניות במבטא צרפתי כבד לגבי אלף ואחד דברים שלא קשורים לשום דבר ממה שאנחנו עושים.
הם צעקו וצווחו ונהיו ממש אדומים, ואנחנו עמדנו שם ולא אמרנו שום דבר, ואז בנקודה מסויימת פשוט חייכנו חיוך רחב והלכנו, כשאנחנו מנופפים להם לשלום.
זה גרם להם להתנהגות שאני אישית מעולם לא ראיתי - הם פשוט התעצבנו עוד יותר ממה שהיו קודם - דבר שלא חשבתי שאפשרי בכלל, ותאמין לי שראיתי אנשים זקנים עצבניים בחיים שלי

ציטוט:

ישן 23-07-2011, 19:22
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

לא רמזתי שאתה משקר - אדרבא, אני מאמין לך כי אני יודע שדברים כאלה קרו
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אז איך אתה מעז לטעון שמה שאני כותב "לא משנה""

שוב פעם: אתה כתבת ש"אף פעם לא התייחסו לערבים נחמד במחסומים" ואני עניתי שזה לא נכון בכלל והבאתי דוגמאות שכן התייחסו אליהם נחמד.
אז טענת שאצלכם זה קרה, והייתם יחידה איכותית וכו' - ואני ציינתי שזה לא משנה כי ההצהרה הראשונית שלך, ש"אף פעם לא התייחסו..." היא עדיין לא נכונה עובדתית.
זה הכל - אל תרתח

ציטוט:

ישן 23-07-2011, 20:53
מנהל

מבולבל כשלתי בהבנת הניקרא
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "לא רמזתי שאתה משקר - אדרבא, אני מאמין לך כי אני יודע שדברים כאלה קרו"

חשבתי שאתה מתכוון לומר שאף פעם לא התנהגו שלא כשורה במחסומים. בדיעבד, הכוונה שלך הייתה כמובן מאוד שונה ואני מסכים איתך לגמרי-גם בזמני, חלק ניכר מהזמן וחלק ניכר מהחיילים (אני רוצה להאמין שגם אני) כן היו אדיבים וקורקטיים במחסומים. הבעיה הייתה מתי ומי שלא...לצערי, קרו יותר מדי מקרים מכוערים שאני מקווה שהחל מזמנך ועד היום יותר מקפידים שלא יקרו. דוגמאות "חביבות" עליי, דווקא משום שלא היו קיצוניות במיוחד או סדיסטיות במיוחד (ולכן בוצעו גם על ידי חבר'ה באמת טובים באופן כללי) הן המסדרים וה"שעשועים" למיניהם שבהם העסיקו את המוני הפועלים שתבאו על המחסום בבוקר, אותם חבר'ה, כולל מפקיד מחסום, שמצאו לנכון לשוחח עם המגיעים למחסום באמצעות מגפון מטווח חצי מטר, ואלו שדרשו "מס מעבר" בצורה של קרמבו וכיו"ב.
בפעם הבאה אי מבטיח לקרוא ביתר תבונה ולמר לעצמי תוך כדי: "אל תרתח אדון עזריאל, אל תרתח"
ישן 21-07-2011, 22:07
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
דו"ח התורמים של בצלם לשנת 2009 (גילוי נאות)

http://documents.guidestar.org.il/P...010-0198290.pdf

לפתוח בעמוד האחרון

פנינים - האיחוד האירופי, שוויץ , הולנד, קרן פורד וזו רשימה מאוד חלקית

עריכה : בדקתי גם את הארגונים התורמים. בצד הממשלות יש שם לא מעט ארגוני "צדקה". הארגונים מפרטים את התרומות באתרים שלהם. אפריקה מככבת, לפעמים גם מדינות נחשלות אחרות. בשום מקום לא כתוב "ישראל" ואפילו לא "פלסטין" . ייתכן שניתן לעשות עבודה בקרב התורמים האלה ולמנוע חלק מהתרומות.
http://www.provictimis.org/page-3-9.php

נערך לאחרונה ע"י looklook בתאריך 21-07-2011 בשעה 22:11.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:24

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר