לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-07-2011, 00:50
  AlexZ33 AlexZ33 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.04
חטיבת המילואים הוותיקה צויידה במרכבה סימן 4

מפקד חטיבת השריון שהתחדשה בטנק המתקדם, הביע סיפוק רב: "מראים למילואימניקים שההבטחות הן לא רק על הנייר" חנן גרינברג פורסם: 26.07.11, 00:50

חטיבת השריון הוותיקה משתדרגת: חטיבת המילואים "קרייתי", שהוקמה עם קום המדינה והשתתפה ברוב מערכות צה"ל, היא הראשונה מבין חטיבות המילואים שהצטיידה בטנקי מרכבה סימן 4.

"זאת תחושה נהדרת", אמר בסיפוק רב ל-ynet מפקד החטיבה, אלוף-משנה יאיר וולנסקי, "גם בגלל שאנו מציידים את הלוחמים באמצעי הלחימה מהטובים שיש, וגם שאנו מראים למילואימניקים שההבטחות הן לא רק על הנייר".

מדובר באחת מחטיבות השריון הוותיקות ביותר בצה"ל. היא הוקמה במהלך מלחמת העצמאות ובין השאר לקחה חלק בכיבוש לטרון במלחמת ששת הימים והשתתפה בלחימה בגזרה הסורית במהלך מלחמת יום כיפור.

"בהתחלה היו לחטיבה את טנקי השוט, ובשנות ה-80' בוצעה ההסבה הראשונה לטנקי המרכבה סימן 1", פירט אל"מ וולנסקי את ההיסטוריה החטיבתית, "לפני שלוש שנים החל תהליך המעבר לטנקי המרכבה סימן 4, תהליך שבוצע בהדרגה והושלם כעת. זה שם אותנו במקום מרכזי בשדה הקרב עמו אמור להתמודד צה"ל".

בנוסף לשיפור יכולותיה של החטיבה, השדרוג הגדול מהווה גם נקודת ציון משמעותית עבור חיל השריון. "עם השנים והתקדמות הטנקים, אנו מחויבים לשדרג את האמצעים גם בחטיבות המילואים", הסביר את התהליך קצין שריון ראשי, תת-אלוף יגאל סלוביק.

"מעלה את תחושת האחריות"

לדבריו, "אחרי שיש לנו חטיבה סדירה אחת, 401, כולה על טהרת מרכבה סימן 4, העברנו דגמים ישנים יותר למילואים. זה גם מסר למילואים וגם מקדם אותנו עם חטיבה נוספת בעלת הטנקים הטובים הללו. זאת לא קפיצת מדרגה אלא עשר מדרגות".

הוא ציין כי "העובדה שלחטיבת המילואים טנקי מרכבה סימן 4, לא תצריך מהחיילים החדשים שישתחררו מהסדיר ויעברו למערך המילואים, לעבור הסבה 'אחורה' לכלי ישן יותר".

מצדם של המילואימניקים, השדרוג מורגש בכל רגע במהלך האימונים. "הם עברו הכשרה מתאימה ורואים באחוזי ההתייצבות שלהם, לפעמים גם 120 אחוז, כמה השינוי הזה מתקבל בברכה", אמר אל"מ וולנסקי, "לכולם ברור שלצד החגיגות, זה גם מעלה את הצפייה ותחושת האחריות מאיתנו בעת חירום".

קצין שריון ראשי גילה כי כעת, לאחר שהמהלך בחטיבת "קרייתי" הושלם, על הפרק לצייד חטיבת מילואים נוספת בטנק מרכבה סימן 4. "במקביל, אנו נפעל במהלך תוכנית החומש גם לשדרג באמצעים מתאימים את חטיבות הסדירות", אמר

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4099751,00.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-07-2011, 23:53
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
לא כשמדובר בקופסת מתגים אצל הנהג :)
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "נוחיות של הצוות לא שווה..."

זה כ"כ זניח מהבחינה הנ"ל שאני כמעט לא מסוגל לחשוב על הקבלה לזה לדברים אחרים שאולי יהיו יותר מוכרים לך
מה כבר יש אצל הנהג? להדליק אורות, להניע, להרים מתג 24V או ללחוץ על כפתור המיסוך? אז במקום הלו"ש העתיק שהיה בטנקי המגח (אותו הלו"ש שהיה בטנקים עוד ביום היצור שלהם, אי שם במילניום הקודם) - שמו לו"ש גדול יותר ומואר והעבירו אותו לקדמת תא הנהג.
Nothing to write home about...
יש לי אפילו תמונה שלו, אם כי אני לא יודע אם מותר להעלות או לא אז לבנתיים זה ישאר אצלי

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 26-07-2011, 19:42
  משתמש זכר toben82 toben82 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.10
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "[font=Verdana]פלוגה..."

אם ככה, אז אני הייתי סמ"ח שלך במיקצועות בסיירים.
בסוף השרות שלי הייתי סמ"ח בסיירים ועליתי ללבנון בהתנדבות כדי להיצטרף לפלוגה א בריחן עם וולנסקי שהיה בסוף התפקיד של מ"פ א. ישר אחר כך וולנסקי נשלח להיות מ"פ שלי במקצועות והייתי נוכח בתור סמ"ח בלא מעט מקרים משעשעים שבהם המ"פ שטח האגדי הזה שתמיד הולך בראש ולא יכול להעביר חצי יום בלי להיתלכלך בעבודה ולזחול מתחת לטנקים כדי לגרז, נתקל בשוק התרבותי של לנסות להתאים את עצמו לבסיס הדרכה עם דיסטנס ומדריכות שריון וגישות של מפקדים ופקודים שלא ידעו איך לאכול אותו. בסופו של דבר כולם התאימו את עצמם אליו ולא להפך. איך אפשר אחרת כשיש לא רק את אחד המ"פים הכי אגדיים שם, אלא גם את אחד מהאנשים הכי טובים והגונים שפגשתי בשרות שלי.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:13

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר