לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-07-2011, 23:23
צלמית המשתמש של א. ד. גורדון
  א. ד. גורדון א. ד. גורדון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.11
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי mc3 שמתחילה ב "אני מקווה שאתה עושה את עצמך"

בוא נעשה קצת סדר. המקום בו התחילה המהומה היה בצומת הכבישים קפלן-אבן גבירול שזה נמצא על מסלול הצעדה. המפגינים צעדו מרוטשילד עד לשדרות שאול המלך לרחבת הקאמרי ושם התכנסה העצרת. כאשר סיימו האנשים לנאום, המפגינים התחילו להתפזר לבית שלהם.

מכיוון שרובם הגיעו מכיוון רוטשילד אז גם לשם הם צעדו בחזרה. אם אתה רוצה להיות חנון (או מבית שמאי) אז אתה יכול להגיד שברגע שמסיימים לנאום נגמרת ההפגנה. אבל אם אתה גבר (שזה מבית הלל) אז אתה יכול להגיד שעד שהאנשים לא מתפזרים למכוניתם ולביתם ההפגנה לא באמת מסתיימת. יחי ההבדל הקטן.

דרך אגב mc3 אני מדבר רק עם מי שמעוניין לדבר איתי, לילה טוב.

נערך לאחרונה ע"י א. ד. גורדון בתאריך 26-07-2011 בשעה 23:33.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-07-2011, 05:39
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי א. ד. גורדון שמתחילה ב "בוא נעשה קצת סדר. המקום בו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי א. ד. גורדון
מכיוון שרובם הגיעו מכיוון רוטשילד אז גם לשם הם צעדו בחזרה. אם אתה רוצה להיות חנון (או מבית שמאי) אז אתה יכול להגיד שברגע שמסיימים לנאום נגמרת ההפגנה. אבל אם אתה גבר (שזה מבית הלל) אז אתה יכול להגיד שעד שהאנשים לא מתפזרים למכוניתם ולביתם ההפגנה לא באמת מסתיימת. יחי ההבדל הקטן.

בתור מי שסייע בהרמה של שתי הפגנות באביב 2007, כולל לעבוד על התיאום עם המשטרה ומד"א, אני יכול להגיד לך שהמשפט הזה גם מנסה להכשיר את השרץ וגם טועה לחלוטין ובתוך כך אתה מודה התגובת המשטרה הייתה כיוון שההפגנה החוקית המאושרת הפכה להפס"ד...

ראשית עניין הכשרת השרץ: אתה טוען שמי שפועל לפי התוכנית כפי שסוכמה עם המשטרה הוא חנון מבית שמאי.... בעוד שמי שיש לו הביצים לסטות מן התוכנת המאושרת הוא גבר מבית הלל. באופן מוזר, את המשטרה זה לא מעניין בכלל מאיזה בית אתה ואם אתה סוטה מהתוכנית ומתחיל להפר את הסדר היא נאלצת למנוע ממך את זה. מכך יוצא שחסימת הצומת לא הייתה מאושרת על ידי המשטרה ולכן הייתה הצדקה להתערבות הזו.

שנית, כפי שציינתי, הייתי מעורב בהרמה של שתי הפגנות, ואני זוכר במפורש איזו תוכנית ברורה היינו צריכים להגיש למשטרה, היכן מתחילה ההפגנה, מתי, מה יקרה בה, כמה זמן זה יימשך, היכן תצעד, לאן תגיע, מתי תיגמר, כמה אנשים צפויים ושאר ירקות...פעלנו בתיאום מלא עם המשטרה לפני ותוך כדי הפעילות ולא היו שום בעיות (למען האמת, השוטרים שם ישבו מחייכים וצפו בנו בנחת)... אז נכון, היינו ילדים טובים מבית שמאי ולא "גברים עם ביצים" ששוברים את החוק אבל מה לעשות, ככה זה. כשאתה שובר את החוק אתה מקבל בראש ממי שתפקידו לאכוף את החוק.

ישן 27-07-2011, 11:36

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[right][QUOTE=א. ד...."

ידידי אני חושב שאתה לא הבנת את כוונתי, ושאתה מתקשה בהבנת הגמרא. בית הלל ידועים כמקלים, כלומר הם מבינים שהחוק היבש אף פעם לא משקף את המציאות וצריך שיקול דעת והבנה עמוקה כדי לפתור סוגיות.

אני טוען שהתוכנית המאושרת היא דבר שצריך לדעת לפרש כראוי. אם תוכנן שההפגנה תתחיל כצעדה ממקום מסויים עד למקום מסויים ותסתיים בכיכר מסויימת, זה לא מבטל את העובדה האמפירית שכאשר "מסתיימת" ההפגנה באופן רשמי ישנו טווח זמן מסויים בו ההפגנה מסתיימת למעשה בשטח - קרי, לוקח זמן ל-40 אלף אנשים להתפזר חזרה לביתם. אם אתה לא מבין את המהות הזאת אז כנראה ראשך נמצא טמון רק בתוך הספרים.

חסימת הצומת התרחשה כתגובה למעצרו של אדם. כלומר הסיטואציה נוצרה כתוצאה מראייה לקויה של השוטרים את השטח.
ישן 27-07-2011, 03:28
צלמית המשתמש של Gumble
  משתמש זכר Gumble Gumble אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.06.08
ציטוט מכתבה שאוהדת את המפגינים
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי א. ד. גורדון שמתחילה ב "אין לך מושג על מה אתה מדבר...."

ציטוט:
הקהל בעצרת קרא בוז בעת שנשמע שמו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו. "באנו לקחת את המדינה שלנו בחזרה", הכריזה דפני ליף, יוזמת מחאת הדיור. לאחר סיום העצרת, חסמו מאות מהמשתתפים את צומת הרחובות אבן גבירול-קפלן - ופונו בהמשך באלימות.

המפגינים צעקו: "אדוני השוטר, גם אתה שווה יותר", וקצין המשטרה הזהיר אותם כי יפונו בכוח, אם לא יתפנו. כשעה לאחר מכן, החלה המשטרה לפזרם באמצעות סוסים ועשרות אנשי יס"מ - והמפגינים זרקו לעברם חפצים. במהלך הפינוי נזרק גם רימון עשן. בהמשך נחסמו גם שדרות בן-ציון בתל-אביב. מהמשטרה נמסר כי עוכבו 43 בני אדם שחסמו כבישים, תקפו שוטרים והשליכו רימוני עשן. 11 מתוכם יובאו היום להארכת מעצרם.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4099063,00.html

אתה גם מביא סרטון מגמתי וגם משקר, בשביל מה? הרי יש מספיק מקורות מידע לגבי מה שקרה שם ואתה יודע שנתפוס אותך על השקרים שלך.

בנוסף לכך חלק מהמפגינים התבייש באלימות שהפעילו חלק אחר של המפגינים (אלו שאתה מנסה להסתיר) ובחרו להניח אוהל מלא ממתקים בכניסה לתחנת המשטרה (למרות שזה נחשב שוחד ולשוטרים אסור לגעת בזה, הכוונה טובה).

נערך לאחרונה ע"י Gumble בתאריך 27-07-2011 בשעה 03:33.
ישן 27-07-2011, 09:36

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי Gumble שמתחילה ב "ציטוט מכתבה שאוהדת את המפגינים"

אני לא מנסה להסתיר כלום. אין לי שום אינטרס לעשות כך מכיוון שאני לא משתייך לאף אחד מלבד עצמי. קודם כל אני לא מבין על מה בדיוק מעידה העובדה שהמפגינים קראו להתפטרותו של בנימין נתניהו, זה לא לגיטימי? זכות העם (להזכירך הציבור שהגיע להפגנה היה מגוון מאוד מבחינת דעותיו הפוליטיות - לא רק קומץ קיצונים) היא להביע את מחאתו ולדרוש בחירות חדשות.

נוסח הפסקה שצוטטת גם היא מגמתית, מכיוון שהיא מספרת את התרחשות הדברים בצורה לא מהימנה.
הסיבה שבגללה החלה חסימת הכבישים מלכתחילה נובעת מזה שהשוטרים עצרו מישהו משום שהוא הלך על הכביש (כמו עוד רבבות אחרים) וזה היה לא בסדר, אז אנשים הגיבו וחסמו את הצומת. במקום לתת לעניין הזה לדעוך המשטרה החלה להתארגן למעצרים מאסיביים. אירוע המעצרים השני התרחש כשעה מאוחר יותר לאחר שפרש דהר לתוך קהל של מפגינים, פעולה זו גררה תגובות , והתפרצות רגשות, ומיד לאחר מכן החל גל המעצרים השני שהיה גל המעצרים המאסיבי ביותר של אותו ערב.

יש סתירה בציטוט שהבאת לגבי רימון העשן. כתוב שרימון עשן נזרק מכיוון המפגינים, אבל המשטרה עצרה כביכול אנשים על זריקה של רימוני עשן (ברבים). אז קודם כל היה רימון עשן אחד או כמה?חוץ מזה לא ברור מי השליך אותו מכיוון (כך שמעתי) שהוא הושלך קודם מכיוון השוטרים לכיוון המפגינים ואח"כ מפגין תפס אותו וזרק אותו חזרה אל השוטרים, ושוב אני הייתי רחוק משם באותו רגע אז אני לא יכול לדעת בוודאות שום דבר לגבי זה.

השורה התחתונה היא שגם עם וגם בלי רימון העשן לאחר הפרובוקציה המשטרתית של מעצר אדם בעוון הליכה על הכביש העיניינים הפכו למשחק סכום אפס בעיניי המשטרה והם החליטו ללכת על כל הקופה. ותאמין לי במשחק הזה יש רק מפסידים כי בסופו של דבר כולם פה הם עדיין אזרחים של אותה מדינה שמשרתים בצבא ועושים מילואים ומשלמים מס הכנסה וארנונה.
ישן 27-07-2011, 11:45

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי op9090 שמתחילה ב "[QUOTE]הסיבה שבגללה החלה..."

גאמבל, אני לא מודה שהיתה שם אלימות מצד מפגינים, כי כפי שכבר הסברתי לך לא ברור מי זרק לראשונה את רימון העשן.

אף אחד מהמפגינים לא תקף שוטרים. אני גם מוכרח לציין שהאלימות המשטרתית שהיתה שם היתה נמוכה מהפגנות של מתנחלים, חרדים, אוהדי כדורגל וערבים, אך זה לא מצדיק אלימות ובטח ובטח שלא מצדיק חמישים ומשהו מעצרים שזה מספר מעצרים אסטרונומי ביחס למה שהיה שם.

המפגינים שהיו שם לא היו מאורגנים והיו מאוד חלביים הלכה למעשה, בכל מדינה אחרת בעולם זה היה נגמר בשריפה של ניידות משטרה, אבל פה יש אזרחים שומרי חוק שמשתדלים לשמור על אתיקה גבוהה, חבל שהמשטרה לא מצליחה ליישר איתם קו.

או פי 9090, אנשים עדיין הסתובבו על הכבישים, לא חסמו אותם באופן נקודתי. הסיבה שאנשים עדיין הסתובבו על הכביש נובעת מכך שההפגנה הזאת החלה בצעדה על הכבישים ולכן גם הסתיימה בצעדה על הכבישים והיא כבר היתה בתהליך של התפזרות לכיוון המדרכות כשהאירוע הראשוני התרחש.

נערך לאחרונה ע"י א. ד. גורדון בתאריך 27-07-2011 בשעה 11:48.
ישן 27-07-2011, 13:13
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי א. ד. גורדון שמתחילה ב "[font=Verdana]גאמבל, אני לא..."

אוקיי... אז תן לי לראות אם הבנתי נכון.... ההפגנה הסתיימה הלכה למעשה ולכן הכבישים שנחסמו לתנועה ע"י המשטרה בשביל לאפשר את ההפגנה עצמה נפתחו... אך אנשים עדיין הסתובבו על הכבישים (שזו עבירת תנועה של חצייה לא חוקית וגרימת מפגע תעבורתי)... אז השוטרים ביקשו למנוע את המפגע התעבורתי הזה ובאופן מיידי התארגנה תגובת נגד ספונטנית של חסימה מכוונת של הכביש על ידי המפגינים... רימון עשן הושלך ע"י מפגין (בהתחשב בכך ששוטרים אינם מצויידים ברימוני עשן מי זה עוד יכול להיות?) מה שגרם ליס"מ להחליט שהגיע הזמן לפזר את ההפרת סדר (בנקודה זו זו כבר לא הפגנה ולא נעליים).... ואז צולם הסרט הזה (נראה כמו פעילות סטנדרטית של פיזור הפס"ד יהודית ללא אלימות מיוחד או מוגזמת)....

או בקיצור, המפגינים הביאו את זה על עצמם, פעילות היס"מ נראית לי מותאמת לאירוע ומימדיו ותו לא....

דבר אחרון: התנהגות המפגינים במפורש לא הייתה "חלבית" כדבריך. כך מגיבה המשטרה למפגינים שמתנהגים באופן "חלבי" (תמונה מהפגנת "סטודנטים בלבן" באוניברסיטת ת"א, 17 במאי 2007):
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 27-07-2011, 13:58

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי בני לפיד שמתחילה ב "אני לא יודע מי בתמונה, אבל זה..."

כשאני אומר חלבי, אני מתכוון לזה שמה שאנשים עשו שם זה בעיקר לצעוק ולעמוד באמצע הכביש, זה חלבי.
ללחוץ לשוטר את היד זה משהו אחר לגמרי - מה הקשר בכלל?

מעבר לזה, עוד לפני שהושלך הרימון, כבר הובאה זינזאנה למקום, ואחד המפקדים הבכירים הכריז שהולך להתבצע גל מעצרים. עם או בלי הרימון היו מתבצעים מעצרים.

למשטרה היו עשרות צלמים ומשום מה אני לא רואה ברשת סרטונים של המשטרה שמראים מפגינים מפעילים אלימות. אז איפה העדויות שתומכות בטענות שלכם? למה אין צילום של הבנאדם שזרק את רימון העשן?

לא הבנת נכון רוג, ההפגנה לא הסתיימה הלכה למעשה, היא היתה בשלבי סיום, עד שכל האנשים לא חוזרים הביתה ההפגנה הלכה למעשה עדיין מתרחשת. ברמה של החוק היבש אתה צודק, אבל ברמה של הפעלת שיקול דעת אתה טועה. ופה כנראה תישאר בינינו מחלוקת עולמי עד.
ישן 27-07-2011, 14:47
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
מה אתה אומר? אתה לא רואה סרטונים של המשטרה?
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי א. ד. גורדון שמתחילה ב "[font=Verdana]כשאני אומר..."

מה בדיוק ציפית? שהמשטרה תפתח חשבון ביו-טיוב בשם "IsraelMishtaraMagnivim" ותעלה סרטונים עם כותרות כגון "משטרה שולטתתת! תראו איך מפנים התפרעויות!!11אחדאחד!אחתעשרה"?
הסרטונים האלה נשמרים במשטרה לצורך עדויות ותחקור - הם לא מיועדים לאזרחים רגילים בד"כ.
רוצה לראות אותם? להוכיח את חפות המפגינים? תגיש תביעה בביהמ"ש ובשלב העדויות בוודאי חלק מהסרטונים יוצגו.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 27-07-2011, 20:55
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
לא שונה כלל ממה שחוויתי בהפגנות הסטודנטים בתל אביב בזמנו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי א. ד. גורדון שמתחילה ב "אלימות משטרתית בצל הפגנות המחאה"

אולי אפילו פחות גרוע כי אז הפרשים עלו עלינו למרות שהיינו על המדרכה ולא עשינו שום דבר בלתי חוקי או מפריע (צילמתי תוך כדי). שוטרי היס"מ שם חטפו סטודנטים שעמדו על המדרכה וקראו קריאות, ועצרו אותם באלימות רבה. פשוט חטפו אקראית מבין אלו שעמדו על המדרכה קרוב לכביש. עצרו שם עם הרבה דרמה ואלימות אזרח מסכן שכביכול (ובאמת כביכול...) ניסה לדרוס שוטרים ואפילו עיכבו אזרחים שצפרו לאות הזדהות...
גם אנחנו חשנו שהפיקוד של המשטרה החליט להרתיע ולכבות את ההפגנות באיבן על ידי אותה הפגנת כח ונחישות בלתי מתפשרת. הגישה המאיימת כללה סצינות מגוחכות שבהן בזמן ששוטרי היס"מ ומג"ב עומדים מולנו שורה מול שורה (הם על הכביש ואנחנו על המדרכה) שוטר מג"ב עובר בין חבריו ובמופגן מחלק להם אזיקונים... זה הזכיר לי סצינות מסרטים ערבים של יום שישי בהן מושמעת אזעקה והשוטרים רצים בשורה ואחד אחד מקבל רובה ומחסנית מהמפקד...
מה אני רוצה לומר בזה? שאין חדש תחת השמש וזאת ההתנהלות של המשטרה ובייחוד היס"מ מזה שנים רבות. ואתה יכול לדמיין איך הם מהתנהלים כשיש באמת מולם אלימות...
ואגב, נכחתי בזה גם לאחר שנים כשהייתי בצד של השוטרים (בתור מתנדב).
מתגשם כאן הקטע הקלאסי שכתב המשורר הגרמני בימלר ביחס לנאצים (ואני לא משווה חלילה לנאצים, רק מתאר תהליך אוניברסלי. אני גם בטוח שהציטוט שלי מדויק): "כשבאו לקחת את היהודים לא מחיתי כי אינני יהודי. כשבאו לקחת את הקומוניסטים לא אמרתי דבר כי אינני קומוניסט. כשבאו לקחת את הסוציאל דמוקרטים לא מחיתי כי אינני סוציאל דמוקרטי. כשבאו לקחת את הקתולים לא מחיתי כי אינני קתולי. כשבאו לקחת אותי, לא נשאר מי שימחה". כלומר, כל מגזר עוצם עיניים (או אף מבסוט) כשהיס"מ אלים ולא הוגן כלפי מגזר אחר. כשזה מגיע למגזר שלו, פתאום עולה קול זעקה ודיבורים על "כלבי היס"מ" תוך שיכחה מוחלטת שהוא שיתף פעולה פאסיבית או אקטיבית עם "אילוף" אותם "כלבים".
ישן 27-07-2011, 21:16
מנהל

אין לי שמץ של מושג
בתגובה להודעה מספר 109 שנכתבה על ידי בני לפיד שמתחילה ב "תגיד , ההפגנה שהשתתפת בה היתה..."

עברו הרבה שנים (יחסית) ואני הייתי בורג קטן שבקטנים. אבל אני לא חושב שלרוב ההפגנות שבהן מאשימים את המשטרה באלימות הוצא רשיון כחוק...
עצם אי חוקיות ההפגנה (ושוב, אינני יודע אם ההפגנה הייתה חוקית או לא) לא צריך להביא לאלימות מופרזת מצד השוטרים. זה נכון להפגנות סטודנטים, להתקהלויות אוהדי ספורט, לחרדים שיוצאים להפגנות המונים ללא רשיון ולמפגינים בעמונה שלא רק שאין להם רישיון להפגין, אלא עצם הימצאותם במקום איננה חוקית (מפירה צו שטח צבאי סגור). אני לא מדבר על עצם פיזור ההפגנה (חוקית או לא חוקית) אלא על האלימות המופעלת נגד המפגינים. אלימות שהיא במקרים רבים מוגזמת ומיותרת.
ישן 27-07-2011, 21:41
מנהל

וזה רלוונטי כי?
בתגובה להודעה מספר 111 שנכתבה על ידי בני לפיד שמתחילה ב "בוא נעשה ניסיון, תוציא רישיון..."

אם המשטרה בארה"ב אלימה יותר מזו בישראל, אז זה הופך אלימות משטרתית בישראל לתקינה? אני חושב שאלימות ואף אלימות קשה היא מאפיין של משטרת-מהומות במקומות רבים בעולם. אז?
ואגב, אני ממש לא בטוח שינהגו כלפי יותר באלימות משטרתית באיזור מגורי, וגם אין לי כוונה לבדוק זאת.
ומה זה "לאיים לחסום כביש"? בהפגנה שאני נכחתי בה לא חסמו שום כביש וגם לא איימו לחסום כביש. זה שיש הרבה אנשים על המדרכה זה "איום לחסום כביש"? בפועל, היחידים שהפריעו לתנועה היו השוטרים...שלא לדבר על זה שרחוב אינשטיין הוא לא בדיוק ציר תנועה מרכזי...
בקיצור, הופעלה אלימות מוגזמת וללא הצדקה. מי שנעצרו לא חסמו כביש ולא ניסו לחסום כביש. הם נעצרו כנסיון לסוג של הרתעה, לכל היותר. בטח לא הייתה הצדקה לשלח פרשים לעבר התקהלות על מדרכה צרה יחסית, מה שסיכן חיי אדם ישירות (דחפתי חבר שם, בחור עדין מאין כמוהו, ממש שניות לפני שסוס עלה עליו) וגם בעקיפין משום שהם לא הותירו חלק מהאנשים ברירה אלא לברוח לכביש...
אני הראשון להגן על משטרת ישראל, בד"כ. גם משום ששנים הייתי חלק מימנה. אני גם חושב שאלימות של היס"מ היא סוג של רע הכרחי כי משטרת מהומות צריכה להתמודד עם אוכלוסיות מאוד בעייתיות וצריך להיות לה אפקט מרתיע. אבל אין להכחיש שהאלימות גולשת גם לרמות שהיא לא צריכה להגיע אליה ולנסיבות שבהן אין היא נצרכת. ובעיקר מבחינתי בשירשור הזה, היא מופנית נגד הרבה מגזרים וכל הזמן אבל כל פעם יש לך איזה מגזר שמופתע כשזה מגיע אליו. אני לא בטוח שאתה תפגין כזו אדישות ואף הסכמה להתנהלות כזאת כשזה יגיע אליך באופן אישי.
ישן 27-07-2011, 22:33
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתור מי שהיה מעורב בארגון הפגנות הסטודנטים בתקופת ממשלת אולמרט
בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לא שונה כלל ממה שחוויתי בהפגנות הסטודנטים בתל אביב בזמנו"

אני יכול לומר לך שהיתה לנו הרבה ביקורת על המשטרה אז, אבל ככל שהזמן עובר אתה מבין שננקטו פעולות שטוב שהמשטרה טיפלה בהם.

באחד מההפגנות הגדולות, זו שהיתה בתל אביב, קיבלנו אישור למפגן ברחבת מוזיאון תל אביב ולצעדה. במקום זה, הובלנו את הסטודנטים לחסימת כבישים ולהתפרעויות על הכביש. השיא היה כשירדנו לאיילון וחסמנו את הכביש לכיוון דרום ממחלף ההלכה ועד מחלף השלום. על זה היס"מ לא הסכים לעבור בשתיקה וחטפנו על כך מכות לא קלות, בעטו בנו, לקחו את המכשירים הסלולריים והטיחו אותם בריצפה.

זה לא היה משהו שהסכימו שנעשה ונענשנו על כך. חלק נעצרו בכוח, חלק פשוט פוזרו כך שלא נוכל להתאגד שוב. מטרת המשטרה היא לדאוג שהמחאה תתקיים אבל בצורה תרבותית ועל פי החוק. כשהיא מנוגדת אליה - תפקידה לשמור על הסדר. אם יש מקרים של אלימות חריגה - היא במקרים קיצוניים ובודדים. בסך הכל האיפוק של המשטרה הוא בגדר הסביר.

האם הייתי פועל אותו הדבר גם היום? בהחלט כן. אני חושב שהדברים לא היו זזים בלי זה. אבל צריך גם לדעת שמה שאתה עושה לא תקין ושיש לכך תוצאות ולהסכים לשלם עליהם.

ישן 27-07-2011, 22:28
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר מנהל שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי א. ד. גורדון שמתחילה ב "אלימות משטרתית בצל הפגנות המחאה"

כל זמן, שההפנת מחאה התקיימה לפי תנאי הרשייון, המשטרה לא התערבה, להפך, המשטרה סגרה ופתחה צירי תנועה כדי לאפשר להפגנה להתקיים,
אולם, מרגע שקומץ פרובקטורים החליטו לזרוק רימוני עשן, לגרור עגלות אשפה למרכז הכביש, להעיף מחסומים ולתקוף שוטרים, פה השתנתה המנגינה,
אני עצמי נוכחתי במספר הפגנות מחאה (על נושא הדיור) בערים אחרות, הכל התנהל בצורה מסודרת ומופתית, אפילו השוטרים חילקו מיים למפגינים,

גם להפגין צריך לדעת.
וגם כל אחד שיחליט להשתולל ולהפר את הסדר, שידע שהוא מסתכן במגע לא אוהד...... עם היס"מ.

ישן 28-07-2011, 01:23
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר מנהל שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 133 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אשר, אתה לא סבור שלעיתים היס"מ אלים מדי, וגם בנסיבות שזה לא דרוש?"

אתה אולי מצפה שהיס"מ ישב בצד כאשר קומץ ברברים אנרכיסטים, שאינם קשורים למחאת הדייור, מחפשים לריב ולעשות קצת באלאגן.
אותם ברברים, מצליחים לקעקע את האהדה שיש בציבור למחאת הדיור.

אגב. אני מכיר מקרוב מאד את החברה של מתפ"א (מפקדת תיאום פעילות אכיפה = יס"מ).
ואת הדברים "מאחורי הקלעים" אני מכיר היטב ומקרוב מאד. אלה חברה מדהימים שעושים עבודת קודש ולא נותנים לאנרכיסטים להשתולל. כדי שאתה תוכל לישון היטב בלילה.

נערך לאחרונה ע"י שמולביץ אשר בתאריך 28-07-2011 בשעה 01:27.
ישן 28-07-2011, 18:01
מנהל

תקרא בריכוז ותנסה בבקשה להפנים שיש עמדות מורכבות יותר מאו הקצה הזו או השני
בתגובה להודעה מספר 140 שנכתבה על ידי בני לפיד שמתחילה ב "מה שאני טענתי זה שהמשטרה..."

קודם כל, לא. לא זה מה שטענת. אתה כותב טענות מופרכות ואחר כך אומר שבעצם התכוונת למשהו אחר. לא עדיף פשוט לכתוב מראש את הדברים להם אתה מתכוון? למה שכתבת עכשיו לא הייתי טורח להגיב. מה שכתבת קודם היה "קצת" שונה. תיקרא בעצמך ותיווכח. ואם זה לא היה ברור-אני בעד היס"מ והצורך שלו להפעיל אגרסיביות בנסיבות מסוימות. הנסיבות האלו לא כוללות "לשמור על ההמון שלא יגיע לאן שלא צריך". אם ציבור המפגינים לא מפר בפועל את הסדר הציבורי ולא משבש תנועה, אין שום צריך להפעיל מולו אלימות-זה רק מחמם את העניינים. וגם כשמפעילים כח, זה צריך להיות סביר. אין סיבה לקרוע למישהו את האף כשהוא על הריצפה, להכניס לנער שלא מסכן אותך ויושב על הריצפה אלה בראש וכו'-ואלו דווקא דוגמאות של מקרים שבוצעו כלפי מפגינים אנשי ימין. הם אומנם הפרו את החוק ושיבשו את הסדר הציבורי, אבל זה לא מצדיק אלימות ברמה כזו נגדם.
ואתה ממשיך עם ה-או או. על העבודה שלי משלמים לי כמובן. צריך לחיות ממשהו. אבל אם השיקול שלי בבחירת הקריירה היה כסף, לא הייתי בוחר בתחום העיסוק שלי. נקודה. לא תמצא כאן אנשים שעשיית כסף בראש מענייהם.
ישן 28-07-2011, 02:25
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 137 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אני לא..."

התשובה היא שודאי שהם מפעילים כוח מוגזם כשזה לא נחוץ. הסיבה היא שהכיבוש משחית.

מי שעיסוקו הוא אלימות, בסופו של דבר (ולפעמים בתחילתו) מפעיל אלימות גם כשאינה מוצרכת
מתוקף תפקידו. מי ש'אשם' בזה הם העבריינים, שבגללם קיימים ארגונים מדינתיים שנאלצים
להפעיל אלימות כזו נגדם, ומשם היא זולגת גם אלינו. הדרך להתמודד עם זה היא משמעותית
לחזק את הטיפול במקרים כאלה. זה כולל לא רק טיפול בתלונות שמוגשות, אלא מתן אפשרות
פרקטית להגיש תלונות..

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 28-07-2011, 02:43
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 153 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "האמת שאני בספק אם יש פיתרון מוחלט"

אין פתרון מושלם לשום דבר בחיים. תמיד מתפשרים על משהו. לפחות אלה שחיים במציאות.
השאלה היא מהן הדרכים הקוסט-אפקטיביות שיאפשרו to mitigate את הבעיה, לא להעלים אותה.
להישאר בלי כוח לפיזור הפגנות זה רע, אבל זה לא אומר שאי-אפשר לטפל בחריגות שנעשות
במסגרת כוח כזה. בנוסף, בכלל לא ברור שיש להשתמש בכח כזה במקרים קלים. זה לא בדיוק
אנארכיסטים נגד הגדר שזורקים אבנים. כולה חבורת של ילדים מסכנים שהחליטו לצאת לקמפינג
בשקל באמצע העיר...

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 28-07-2011, 20:44

ועוד איך!
בתגובה להודעה מספר 169 שנכתבה על ידי בני לפיד שמתחילה ב "אתה מוכן לשלם את המחיר שתדרוש..."

אתה ואני וכל מי שחי פה משלם את כל המחירים האפשריים בעולם בערך, ובשביל מה? בשביל הזכות לחיות בלחץ ופחד קיומי כל יום, שעה שעה? "תזכור כל אם עבריה..." "ושבו בנים לגבולם" מכיר את הביטויים האלה?

כבר היתה פעולה צבאית, קראו לה עופרת יצוקה, אני לא זוכר שהחזירו את גלעד משם. אז כנראה שנותרה אופציה ב' שזה להחליף אותו עם שבויי מלחמה של האוייב, מה לעשות ככה זה במלחמות - אם אתה חוטף לאוייב לוחמים הם יחטפו לך לוחמים כדי שיהיה להם קלפי מיקוח, כך שבסוף המלחמה או בסוף ההפוגה יוחלפו השבויים אלו באלו.

ישן 28-07-2011, 21:03
  בני לפיד בני לפיד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.11
בתגובה להודעה מספר 170 שנכתבה על ידי א. ד. גורדון שמתחילה ב "ועוד איך!"

ברוך הבא למציאות, גלעד שליט חייל בצה"ל. ככזה הוא אמור לשלם גם בגופו ובחייו על מנת להגן על תושבי מדינת ישראל. המציאות היא הרבה יותר מורכבת ממה שאתה מציג, ושחרורם של רבי מרצחים יגרור אחריו גל של פיגועים שבו אנשים ישלמו בחיהם. וזה לא השיקול היחיד, יש שיקולים נוספים בתחום המדיני, אם ביבי ישחרר ערבים ישראלים, איך זה ישפיע למשל על התושבים הערבים ומערכת היחסים שלהם עם מדינת ישראל ?
איך ישפיע שחרור של מחבלים שיכולים להקים מחדש את תשית החמאס ביהודה ושומרון על שילטונו של אבו-מאזן.
עצוב שכל זה מונח על הכתפיים של חייל בן 20 וכמה, אבל זה המצב.
עכשיו אפשר לפעול בכוח, או שאפשר לשחק לידיים של החמאס, ההפגנות הטיפשיות (בנושא הזה) משרתות רק את החמאס.
ישן 30-07-2011, 17:53

בתגובה להודעה מספר 172 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "שבויי מלחמה?"

והמדינה מחוייבת להוציא אותו משם בשלום, איך אתה מעז בכלל לדבר כמו שאתה מדבר? הבן אדם נרקב בכלא, ואף אחד לא עושה דבר וחצי דבר כדי להוציא אותו משם, בזמן שהצבא מתלונן שיש כביכול ירידה במוטיבציה לשירות, שזה בולשיט אחד גדול, כי היום צבא הגנה לישראל הוא חזק וגדול פי כמה ממה שהוא היה ב-48 ב-67 וב-73.

גם בשנות ה-50 ישראל החליפה מפגעים שיצאו מירדן, סוריה ומצרים בחיילים ואזרחים ישראלים שנשבו (בעיצומה של מלחמה), אז אל סתם תקשקש, בזמן אינתיפדת אל-אקצה היו גלי פיגועים מטורפים שלא נבעו משחרור מפגעים אלא נבעו מהרצון ומהיכולת של הפלסטינאים לבצע זאת. כמו שבכל שנה מתגייסים חיילים חדשים לצה"ל ככה גם כל שנה מתגייסים לוחמים חדשים לארגוני הטרור השונים בשטחים, נקודה.

ברגע שאתה מתייחס למפגעים כאל רבי מרצחים שיש לשפוט אותם ולא כאל חיילי אויב, אתה תמשיך לשחות במעגל האינסופי הזה של חטיפות, שלא יגמרו עד שאנחנו נבצע החלפת שבויים.

חוץ מזה מה יש לך לעשות עם כל המפגעים האלה אצלך? במה זה תורם שהם מבזבזים לנו תקציבים וכסף על ההחזקה שלהם, למען הצדק? תתחיל לחשוב בהגיון, אתה רוצה לבנות ולהיבנות במדינה הזאת או שאתה רוצה לחכות עד שכל העולם יעלה עליך?

ההפגנות "הטיפשיות" האלו נובעות מהמצב שאנחנו נתונים בו, הדעות שלך עוזרות להן להתקיים. אני בדיוק כמוך לא רוצה שיהיו בכלל הפגנות, אני מעדיף ממשל חזק ועם חזק שחי בתנאים סוציו-אקונומיים טובים. אבל בשביל זה צריך מנהיגות חזקה שיודעת לפעול בצורה חכמה ולא בצורה פופוליסטית ומנותקת.

קגנס, אין שום סיכון בהחזרת מחבלים מפגעים, כפי שכבר הסברתי לך כל שנה ילדים חדשים הופכים לגברים והופכים ללוחמים פוטנציאלים, הסיכון היחיד הוא המשך הקונפליקט. צריך לצאת כבר מהשטחים הארורים האלה ולייצב את המצב הנפיץ הזה. אם נמשיך ככה בסופו של דבר הפלסטינאים יהפכו לרוב ויטמעו באוכלוסייה שלנו ויקבלו זכויות אזרחיות, ואנחנו באמת נהפוך לדרום אפריקה. ועזוב אותך את החוק הבינלואמי, למי אכפת מהגדרות, תן להם את הלוחמים שלהם, צא מהשטחים ותסגור את הסיפור, מה כל כך קשה פה אני לא מבין?

נערך לאחרונה ע"י א. ד. גורדון בתאריך 30-07-2011 בשעה 17:57.
ישן 30-07-2011, 18:46
מנהל

ראשית, אני בהחלט מעז
בתגובה להודעה מספר 173 שנכתבה על ידי א. ד. גורדון שמתחילה ב "[font=Verdana]והמדינה מחוייבת..."

כשחייל מתגייס ליחידה קרבית (ואני מכליל עצמי בזה) הוא לוקח בחשבון את האפשרות שלצורך הגשמת אינטרס הכלל, שיהפוך נכה לכל חייו, ייהרג או יפול בשבי. זאת האמת המרה. הצבא צריך לעשות הכל להגן על חייליו ולהצילם ממוות או שבי, אבל בגבול הסביר מבחינת הסיכון לאחרים, ובהתאם לעצם מטרותיו. גם ב-101 בשנות החמישים, מאיר הר ציון בכבודו ובעצמו השאיר (עם חבריו לפעולה) חבר פצוע בשדה הקרב משום שחששו שסחיבתו תעכב ותסכן אותם. והם היו בטוחים שהם משאירים אותו למות, אגב. וההגיון היה לא לסכן את החיים של מספר חיילים על מנת, אולי, להציל חיים של אחד. כך היה בצה"ל גם לפני (במלחמת הקוממיות זה קרה ה-מ-ו-ן פעמים) וגם אחרי.
עד סוף שנות השיבעים ישראל מעולם לא שיחררה מחבלים שתפסה בתמורה לשבויים. נקודה. שיחררו חיילי אויב וזה ממש לא אותו דבר כי ערך חייל והסיכון שבו אינם דומים כלל וכלל לאלו של מחבלים. בסוף שנות השישים ישראל שיחררה מחבלים בכמות מצומצת עקב חטיפת מטוס אל על. אחר נחטף השומר ממטולה ובשיחרורו נשמר העיקרון של "לא יותר מדמייהם"-שוחרר תמורתו מחבל אחד בלבד. החל ממבצע הליטני נפרת הסכר והעיסקאות הפכו שערורייתיות יותר ויותר. ברמה שהן מתחילות להוות סיכון אסטרטגי.
אתה טוען שאם לא אלו אז אחרים יפגעו? מצטער, זו לא טענה שעומדת במבחן הסטטיסטיקה והמציאות משום שמספר הפיגועים עלה אחרי עיסקאות שיחרור, משום שחלק ניכר מהפיגועים בוצעו או תוכננו על ידי מחבלים משוחררים ואין לך דום דרך להוכיח שאם אל הם מישהו אחר היה עושה זאת, ומשום שהמחבלים המשוחררים הם כאלו שצברו פרסטיג'ה ומיומנות לפני (ומרבה הצער גם תוך כדי) כליאתם. כרגע אין ביו"ש רב מחבלים שיוביל עשרות פיגועים. כל אלו בעלי המוטיבציה והיכולת לכך חוסלו או יושבים בכלא. אתה באמת רוצה לאפשר לאחד כזה להשתחרר מהכלא, לחזור לשטח, ולהתחיל להוציא לפועל מעשי טבח בנתניה? אני מצטער, אבל שליט, בדיוק כמוני ואולי כמוך, התגייס על מנת למנוע הרג אזרחים. הוא לא התגייס על מנת שאזרחים יהרגו על מנת להצילו. זאת האמת המרה על העיסקה שבין הציבור בכולל ובין הצבא.
ואם ישראל לא הייתה נוהגת בהפקרות בעבר, גם לא היינו מגיעים למצב הזה.
ולגבי שאר דבריך...איי...אתה מזכיר לי את עצמי מלפני 10 שנים...לצערי, המציאות הרבה יותר מורכבת ואין לך אפשרות כרגע לפתרון של יציאה כוללת מהשטחים וכו'. אני מבטיח לך חגיגית שבמצב הנוכחי אם תצא מיו"ש היום, יהיו לך פגזי מרגמה על נתניה מחר. ומה תעשה אז? הם הרי יגידו שמדובר בקיצונים ואין להם שליטה וכו' וכו'. מה תעשה באמת? לא מזיק לחשוב קצת קדימה על רקע נסיון העבר, אתה יודע.
ישן 31-07-2011, 12:40

בתגובה להודעה מספר 174 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ראשית, אני בהחלט מעז"

מהו באמת הגבול הסביר?

בתקופתו של רבין אם זכרונך אינו מטעה אותך, נחטף נחשון וקסמן ורבין פעל באופן צבאי, למרות שהפעולה נכשלה, היא היתה החלטה שהתבצעה במהירות, ומבלי למרוח את הזמן. במקרה של גלעד שליט וגם במקרה של רון ארד ראשי הממשלה דאז מרחו את הזמן, ולגבי שליט, עדיין מורחים זמן.

עניין החלפת שבויים הוא דבר שמתרחש בעימות הזה כבר מתחילת הקמת המדינה, גם בתקופות שאין מלחמה ראסמית, למשל שנות ה-50 פעולות התגמול. מה ההבדל בין, תקיפת מוצבים או כפרים של מדינת אוייב כמו ירדן, סוריה, או מצרים וחטיפת חיילים (יש לך מושג כמה מהם היו חברי פדיון?) משם לצורך פדיון השבויים שלך, לבין תקיפת מוצבים או כפרים של הרשות הפלסטינאית וחטיפת חיילים (שאותם אנו מכנים מחבלים) משם לצורך אותו הדבר?

איך בדיוק החזקת המחבלים (חיילי האוייב) האלה בבתי כלא משרתת את האינטרסים של המדינה שלנו?
הרי רק משום שאנחנו מחזיקים בהם יש לארגוני הטרור השונים איתם אנחנו נמצאים בעימות תירוץ לחטוף לנו חיילים.

דבר נוסף, את סאמיר קונטר, שזה באמת מחבל ורב מרצחים אמיתי - כזה שרצח ילדה קטנה בדם קר, אותו החליפו בתמורה לגופות של חיילים ובתמורה לסוחר הסמים טננבאום או מה שהוא לא היה.
שלא לדבר על שאר המחבלים האחרים ששוחררו בעסקה.

אז למה כשיש חייל צה"ל חי שנרקב בשבי החמאס אי אפשר לעשות אותו הדבר, מה זה פה, מוסר כפול?

נקודה אחרונה, נכון שיש סיכוי סביר שיפלו טילים על נתניה וכפר-סבא, אז מה? זה שיש עכשיו שקט ביטחוני זה נזיד עדשים, צריך לחשוב על הטווח הרחוק. עד שלא נצא מהשטחים או שנקבע גבול קבוע של אנחנו והם, לא יהיה שקט ותימשך המרירות. אם נותקף מכיוונם לאחר נסיגה מלאה (כזאת שלא תותיר להם צידוק סביר בדומה לנסיגה שלנו מלבנון) אז נוכל להגיב במלוא העוצמה, ולכן טילים על כפר סבא ונתניה יהיו אירוע חולף שמחירו שווה את הפירות שנקצור אח"כ.

ד"א זה מה שתכנן לעשות אריק שרון לפני שחטף שבץ - תוכנית ההתכנסות.

ישן 31-07-2011, 19:36
מנהל

קודם כל, טעויות העבר לא צריכות לחייב אותנו להמשיך בטעויות ואף להחריפן
בתגובה להודעה מספר 175 שנכתבה על ידי א. ד. גורדון שמתחילה ב "מהו באמת הגבול הסביר? ..."

אין כאן "מוסר כפול". יש רצון לא לחזור על טעויות ועצור את הסחף המסוכן שעלול להוביל לגל של חטיפות עם דרישות עוד יותר מקוממות, ולאו דווקא רק כאלו של שיחרור מחבלים.
שנית, התכוונתי לכתוב סוף שנות השישים ולא השבעים. אני מניח שמהזכרת שאר הפרשיות זה היה ברור.

לשאר דבריך-
-יש מקרים שבהם אפשר לבצע וצריך לבצע פעולה מיידית וזה בעיקר נכון כשחושבים שיש אופציה צבאית-היית יכול לוהוסיף למניין גם את פעולת החילוץ הכושלת במעלות או בסאבוי. עם שליט הייתה אופציה צבאית ועם רון ארד ושליט-לא. כשמגיעים למשא ומתן-זה לוקח זמן. ולפעמים הרבה זמן. רוצה לנחש כמה זמן היו אסירי "הפרשה" בכלא המצרי עד ששוחררו? רמז: יותר מגלעד שליט. אתה חושב שנאצר לא היה משחרר אותם תמורת איזו תמורה מופלגת? משא ומתן על בני ערובה ושבויים הוא עניין מייגע שתוצאותיו תלויים בשלל גורמים. נכונות לויתורים לאו דווקא מקצרת את התהליך. עם רון ארד הייתה לרבין טעות בשיקול הדעת אבל היא הייתה סבירה כי לא יכול היה לנחש שארד ייחטף על ידי אירגון אחר, קיצוני יותר. היה פה הרבה מאוד מזל רע.
שנית, אני בהחלט בעד חטיפה/שבייה של חיילים וקצינים של האויב לשם החלפת שבויים שלנו. הדבר אכן נעשה מספר פעמים בתולדות המדינה (בפעם האחרונה המוצלחת-במבצע ארגז). ההבדל הוא שבפעמים אלו נחטפו אנשים שלא הייתה סיבה להניח שהיה להם תפקיד כלשהו, מרכזי או משני, ברצח אזרחים ישראליים. לכן גם לא היה בשיחרורם כל סיכון נראה לעין. זה מאוד שונה משיחרור של מי שכבר נתפס על רצח או תיכנון רצח ויש כל הסיכויים שיחזור לסורו. ואגב, אין שום דיבה לחשוב שאף אחד מאלו שנחטפו על ידי צה"ל כקלף מיקוח בשנות החמישים היה איש פאדיון. מקריאת יומנו של מאיר הר ציון עולה שפשוט חטפו אקראית אנשים חמושים-חברי הלגיון או "המשמר הלאומי".
מדוע החזקת המחבלים משרתת את האינטרסים שלנו? כי אנחנו מונעים מהם להמשיך בביצוע פיגועים. חשבתי שכבר כתבתי על כך קודם. אחזור שוב במילים אחרות-יש הבדל בין איזה נער בן 18 שמצטרף לחמאס ואין לו לא הנסיון ולא הידע לבצע פיגוע התאבדות, ובין אסיר משוחרר שהוא רב מחבלים ותיק, עם ידע בחומרי נפץ, בהכוונה והובלה של פיגועים ועם כושר לגייס, לאמן ולהנהיג חוליות מחבלים מסוכנות. אתה חושב שיש ביו"ש עודף מחבלים המסוגלים לכך? אתה טועה. ישראל והרשות הפסלטינית (מסיבותיה שלה) ערכו שם דילול די רציני. ומה אתה מציע< לשחרר מחבלים ברגע שתופסים אותם כדי לא לתת תירוץ לחטיפות? זה נראה לך רציני?
גם מאוד לא רציני (או לפחות תמים) לטעון שברגע שנצא נוכל להגיב, להכנס בהם וכו' אם יעזו לעשות משהו. בפועל, זה לא קרה בלבנון ולא קרה בעזה. או שלא הגבנו כלל, או שהגבנו באופן מינורי, או שהגבנו בכח רב וגם זה לא עזר (חוץ מאשר לדירדור מעמד ישראל בעולם) משום שמה שעוצר פיגועים זה בעיקר מודיעין ונוכחות בשטח-לא הרתעה. חייבים גם בעניין זה ללמוד מהניסיון, גם אם המשמעות היא שאין פיתרון מיידי לבעיה. וכמובן, המרירות תמשך גם אם תצא מהשטחים, ולו משום שגם אם אינך מודע לכך, הדרישה לזכות השיבה חיה ותוססת, וגם יש בקרב המנהיגות הפלסטינית כאלו שמוכנים לוותר על מימושה בפועל (ואני בספק) ההמונים שם אל מוכנים לוותר עליה לעת עתה. לא רואה איך יהיה שלום אמת עד שלא יהיה ויתור כזה, וזה ייקח עוד זמן. אתה חושב שני לא מעדיף יציאה מהשטחים ופיתרון 2 מדינות? ברור שמעדיף ואני מאמין שזה הפיתרון הנכון לטווח הרחוק. אבל טרם הגיעה השעה. כרגע, ישראל צריכה להתרכז בקידום הפיתרון הזה מצידה. שזה אומר, דחיקת החמאס מיו"ש, עידוד תשתית אזרחית וכלכלית בגדה המערבית כבסיס למדינה עתידית בת קיימא, קידום רעיון של איחדו פוליטי (קונפדרציה) בין הפלסטינים וירדן, וגם הקפאה מוחלטת של התנחלויות מאושרות ופינוי הבלתי מאושרת שכן ההתנחלויות יפריעו כמובן לכל מימוש של הסכם עתידי ברוח זאת. זו כמובן דעתי והרוב כאן יחלקו עלי נמרצות. אבל אני חושב שמי שסבור שפיתרון כזה אפשרי היום-טועה ורואה מהרהורי ליבו ולא מניתוח קר של ההווה והעבר.
ואגב, לא יודע מה שרון תיכנן לגבי ההתכנסות, אבל לאור מדיניותו הפאסיבית וה"מכילה" בגבול הצפון-אני מטיל ספק.
ישן 31-07-2011, 20:10

בתגובה להודעה מספר 176 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "קודם כל, טעויות העבר לא צריכות לחייב אותנו להמשיך בטעויות ואף להחריפן"

אני לא חושב שצריך לתפוס מחבלים, צריך לבצע חיסולים או לא לעשות כלום.

בקשר ליציאה מהשטחים, זה לא משנה מי יתפוס שם את השלטון, מה שחשוב זה שאנחנו ניסגר על עצמנו קודם כל ואח"כ נתמודד עם מי שלא יבוא. אתה לא יודע מה יביא המחר, בדיוק כמו המחאה הזאת ולכן עדיף שהמדינה הזאת תהיה במצב טוב מבחינה פנימית ומבחינה מדינית, כדי שהיא תוכל להדוף את כל גלי הפורענות האלה שתוקפים אותה.

או שיפנו את התנחלויות או שיתנו להם לחיות שם תחת שלטון זר, זה עניין שצריך לשקול (ומן הסתם לא אתה ולא אני נחליט בנושא הזה כי אנחנו סה"כ אנשים משועממים שכותבים בפורומים ברשת)

מעבר לזה, היציאה מלבנון סה"כ הוכיחה את עצמה, כרגע אין הרוגים לא בצד שלנו ולא בצד שלהם ולמרות שיש מתיחות מסויימת בגבול, הוא שקט. אין קטיושות יותר וגם אין חדירות. החיזבאללה בדק אותנו וגילה שמחיר ההתגרות גבוה מדי ולכן הוא עשה אחורה פנה (אין סיבה שתרחיש כזה לא יתקיים במקרה של נסיגה מהשטחים). למרות חוסר ארגון והמון כשלונות ברמה האופרטיבית במלחמת לבנון השנייה, זאת אולי המלחמה היחידה, חוץ ממלחמת העצמאות, שתכלס ניצחנו בה והגענו להישגים מדיניים כתוצאה ממנה.

נערך לאחרונה ע"י א. ד. גורדון בתאריך 31-07-2011 בשעה 20:17.
ישן 01-08-2011, 13:37

המלחמה השניה שניצנחו בה
בתגובה להודעה מספר 178 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מלחמת לבנון השניה היא המלחמה הראשונה שניצחנו בה?"

אם תקרא היטב תשים לב שגם ציינתי את מלחמת העצמאות כמלחמה שבה ניצחנו.
הטענה שלי אולי נשמעת מעט תמוהה, אבל אם אתה מקבל את הנחת היסוד של קלאוזוביץ כי: "המלחמה אינה אלא המשך המדיניות בצורות אחרות." אז אתה כמובן תבין שאני צודק.

צה"ל (אולי) הוא אחד הצבאות הטובים בעולם, ואת זה אני אומר על סמך העובדה שידו היתה על העליונה כמעט בכל המערכות בהם הוא לקח חלק. אבל המדינאים שלנו הם כל כך קצרי ראייה אסטרטגית עד שהם לעיתים רחוקות מאוד הצליחו למנף את הצלחות צה"ל לכדי הישגים מדיניים, ועד כדי כך, שהם כשלו מלהבין שדווקא אחת המלחמות המושמצות ביותר מבחינת הישגיה (מלחמת לבנון השנייה), היא בעצם המלחמה היחידה (חוץ ממלחמת העצמאות) שגם קצרה הישגים מדיניים משמעותיים וגם באופן ראסמי עמדה במטרותיה.

לשאלתך, מה הבעיה לעצור חשוד ולחקור אותו ואח"כ לשחרר אותו?
ולשאלך השנייה, גם כיום נעשים חיסולים, אני חושב שאפשר להמשיך בקו הזה, וזה כמובן בהנחה שאנחנו חותרים לסיום הקונפליקט ע"י יציאה מהשטחים.

ישן 01-08-2011, 15:01

בתגובה להודעה מספר 179 שנכתבה על ידי א. ד. גורדון שמתחילה ב "המלחמה השניה שניצנחו בה"

באיזה מלחמה לא הייתה ידו של צה"ל על העליונה ?
ההצעה שלך לתפוס מחבלים - עם כל מה שקשור בזה, שלפעמים מתבטא בחיי אדם - לחקור אותם ואחרי זה לשחרר אותם, היא אחד הדברים היותר הזויים ששמעתי בימי חיי.
ראשית, כי לענישה יש אפק הרתעתי, ושנית כי אם אני כחייל יודע שאתה כמפקד תסכן את חיי בשביל לתפוס מישהו שאחרי זה ישחררו אותו, במקרה הטוב אני מראה לך אצבע משולשת. אני חושב שלמפקד שינסה להוציא פעולה כזאת לפועל לא יהיה מי שיקום אחריו כשהוא יצעק אחרי.
אחד הנושאים שקיבלו דחיפה רצינית אחרי מלחמת העולם השניה, הוא הנושא של זכויות אדם.
שיח זכויות האדם שובש ע"י בעלי אינטרסים והפך ככלי לניגוח אלו שבאמת נלחמים על קיומם.
הייתי מציע לך - כמו שעשה א.ד המקורי - לפתוח את אחד המקורות מהם פותח המוסר האוניברסלי, לקרוא קצת ולהתחיל להבדיל בין עיקר לטפל.

נערך לאחרונה ע"י בני לפיד בתאריך 01-08-2011 בשעה 15:25.
ישן 01-08-2011, 20:10
מנהל

השאלה היא האם יש עמידה ביעדים שנקבעו, ועל איזה טווח זמן מדובר
בתגובה להודעה מספר 179 שנכתבה על ידי א. ד. גורדון שמתחילה ב "המלחמה השניה שניצנחו בה"

כמעט לגבי כל מלחמה של ישראל ניתן לקבוע שהיו לה הישגים מדיניים, גם אם לא אלו שתוכננו.
לגבי מלחמת הקוממיות-אנחנו מסכימים-ניצחון ישראלי.
מבצע קדש-ניצחון צבאי מוחץ. מבחינה מדינית, בניגוד למה שנהוג לחשוב, גם הצלחה משמעותית לטווח הזמן הקצר והבינוני. הסיבה העיקרית שישראל יצאה למבצע הייתה פעילות הפאדיון בשליחות המצרים. זה הוביל לפעולות תגמול שרק החריפו את המצב ועודדו את נאצר לרכוש כמויות של נשק כבד סובייטי. ישראל, יצאה למלחמה שהייתה שילוב של מלחמת מנע, נסיון לשים קץ לטרור מרצועת עזה ולפתוח את מצרי טיראן. כיבוש סיני לא היה מטרה אלא אמצעי. והתוצאה-ישראל אומנם נאלצה לסגת מסיני, אבל, כאמור, כיבוש סיני לא הייתה מטרה של המבצע. ישראל כן השיגה שקט כמעט מוחלט בגבול הדרום למשך 11 שנים ארוכות-הן מבחינת מלחמה ממש והן מבחינת טרור (המון במונחים שלנו), את פתיחת מצרי טיראן ומחויבות אמריקאית לשמירתם פתוחים (מחויבות שהתבררה כשווה לתחת, אבל זה סיפור אחר). כוחות או"ם הוצבו בסיני וסייעו, בנוסף להרתעה שיצרה המלחמה, למנוע התקפה מצרית. ישראל יצאה מהמלחמה הזו מוכרת ככח משמעותי ומרתיע.
מלחמת ששת הימים-הצלחה צבאית מרשימה. למעשה, הצלחה שהייתה מעל ומעבר לכל יעד שנקבע מראש. הצלחה כל כך גדולה, שהיא מנעה למעשה את מינוף ההישגים להסכמי שלום.
מלחמת ההתשה-הישגים צבאיים לצד כישלונות צורבים. חוסר יעדים מדיניים ברורים ותבוסה אסטרטגית מבחינת קבלת נוכחות הטילים באיזור התעלה.
מלחמת יום כיפור-ניצחון צבאי חלקי. אי עמידה בחלק ניכר מהיעדים האסטרטגיים שנקבעו. אולם, המלחמה הניבה הישגים אסטרטגיים-מדיניים משמעותיים יותר מאלו של מלחמת ששת הימים, גם אם לא היו אלו היעדים שהרמטכ"ח נקב בהם לפני ובמהלך המלחמה. קרי-ישראל השיגה שקט בגבול סוריה למשך זמן חסר תקדים. ישראל השיגה שלום על מצריים בתנאים שסאדאת לא היה מוכן אפילו לשקול לפני המלחמה-קרי, הסכם שלום מלא ונפרד שבעצם מפקיר את יתר מדינות ערב ואת הפלסטינים, ומבודד את סוריה. זה עלה למצריים במחיר אובדן הבכורה בעולם הערבי ובוודאי לא סייע לשרידות האישית של סאדאת.
מלחמת לבנון הראשונה-הישגים צבאיים משמעותיים והגשמת חלק מהיעדים האסטרטגיים קצרי הטווח-קרי, סילוק אש"ף מלבנון. אלא שהידע ארוך הטווח של הפיכת לבנון לבעלת ברית כשל לחלוטין ובמקום זה קיבלנו את החיזבאללה וכו'.
מלחמת לבנון השניה-הישגים צבאיים דלים במחיר פנימי ובינלאומי כבד. ישראל אל עמדה כמעט באף יעד שאולמרט הציב (והיעדים היו מאוד אופטימיים) תוך כדי המלחמה. כל מה שישראל השיגה היה שקט שברירי בגבול הצפון שעלול להסתיים בכל רגע ואכן כל הזמן מתריעים בפנינו שהתהיה התלקחות מחודשת אם זה ואם זה. לכן, כרגע אפשר לדבר על הישג של שקט זמני. ישראל השיגה גם את ירידת צבא לבנון לגבול. הישג חשוב אבל מרגע שחיזבאללה שולט בממשלה הוא מאבד מערכו. גם אם צבא לבנון לא בגבול, לבנון כבר לא יכולה לטעון שאין לה שליטה או חלק בפעילות החיזבאללה.
מה הבעיה בלחקור חשוד ואחר כך לשחרר אותו? אין שום בעיה, כל עוד אתה מחסל אותו זמן קצר אחר כך. ובעניין זה-ישראל מחסלת מעט מאוד בזמן האחרון ויש לכך סיבות: 1. רוב המועמדים לחיסול (בגדה המערבית) כבר יושבים בבית הכלא או מריחים את הפרחים מלמטה. 2. לחיסול יש מחיר מדיני. בוודאי שלחיסולים המוניים, ובייחוד אם תוך כדי זה אתה פוגע ב"בלתי מעורבים".
ישן 29-07-2011, 00:33
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 194 שנכתבה על ידי א. ד. גורדון שמתחילה ב "בדוק שכן, יכולים גם יכולים. ..."

צר לי להטיל ספק בך.
אבל אני לא בטוח שאתה אסמטי. בוודאי שלא אסמטי קשה.
מצטער, במהלך השנה האחרונה למדתי לא מעט על אסטמה. הטענה שלך לא סבירה.
וכדי להסביר.

אסטמה היא תגובת של רגישות יתר מסוג אחד. התגובה היא לאלרגן, שגורמת לביטוי של נוגדן מסוג IgE שנקשר לתאים מסט. (אני חושב שהם נקראים בעברית תאי פיתום) כתוצאה מחשיפה לאלרגן יהיה שחרור של היסטמנים ושל מתווכים של תהליך דלקתי. בשלב הראשון ההתקף יגרום להיצרות של דרכי האויר ובשלב הבא לדלקת חריפה של דרכי האויר.
אבק, הוא אחד האלרגנים העקריים שמגרה התקף אסטמה.
מה שמוביל לבעיה אחרת בסיפור שלך. עד לא מזמן שרתי כמפקד טנק במילואים.
כל שריונר מכיר את כמות האבק שאוכלים על טנקים.
אבק ואסתמה לא הולכים ביחד. עם או בלי פעילות גופנית.

ישן 29-07-2011, 00:54

בתגובה להודעה מספר 195 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "צר לי להטיל ספק בך. אבל אני..."

אז לידעתך חברי המלומד, אני סובל מאסטמה קשה ולכן אני יודע מה זה אסטמה על בשרי מבלי לקרוא את זה בספרים. אני אישית חושב שכל הסיפור הזה עם קרדית האבק שמייצרת אלרגיה זה עורבא פרח. אם כבר אז אבק יכול לגרום לעומס על הריאות ובכך טיפה להקשות את הנשימה.

ישנו מבחן לתיפקודי ריאות שנעשה לחולי אסטמה, אם בחור אסטמתי עושה ספורט אירובי (כמו ריצה, או שחייה וכו')
תפקודי הריאות שלו יעלו, ברגע שהם יגיעו לרמה גבוהה, הוא יעבור את תפקודי הריאות של הצבא ובכך יקבל פרופיל קרבי. כך אסטמתיים משרתים ביחידות קרביות, גם כאלה שסובלים מאסטמה קשה.

כי רמת הקושי של האסטמה תלויה אך ורק ברמת הרגישות לאלרגנים שונים ובמספר האלרגניים שאליו חולה האסטמה רגיש אליהם. פעילות גופנית ערה, לא מבטלת את הרגישות, אבל עוזרת לחולה להתמודד עימה ללא קשיים.

ישן 29-07-2011, 01:09
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 196 שנכתבה על ידי א. ד. גורדון שמתחילה ב "אז לידעתך חברי המלומד, אני..."

לגבי הרישא של דבריך זה מוכח עד כמה שדברים ברפואה יכולים להיות מוכחים.
נוכחות של IgE בדם. איך נראה התסנין (נוכחות של אאזונופילים ובזופולים) לאחר החשיפה לאלרגן.
אני לא בטוח מה המשמעות של עומס על הריאות, אני לא מכיר את המונח בטרמינולוגיה שאני מכיר. אבל יש לי עוד הרבה ללומד.

לגבי הסיפא, אני רק בתחילת הדרך של לימודי, לכן אני אתן לך את הקרדיט עד שאגיע למחלקה כדי לבדוק אם אתה צודק או שמא ממציא. (הסיבה שהיה לי דחוף להראות שאני יודע מה שאני אומר, כי באינטרנט כולם חשודים ככמציאי סיפורים עד שלא הוכח אחרת)

אני כן יודע בוודאות. שבספר הפרופילים של צה"ל. אסתמה קשה מורידה את הפרופיל אל מתחת ל 72.

ישן 29-07-2011, 17:13
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 200 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אסטמה קשה לא משחררת לגמרי מהצבא?"

בימנו השליטה במחלה היא הרבה יותר טובה מבעבר.
כמות מקרי המוות היא קרובה כמעט לאפס, כך שלא סביר שיתקבל פטור מלא משירות צבאי.

החלק שמפתיע אותי בדבריו של מר גורדון היא שיש הקטנה משמעותית ברגישות לאלרגן כתוצאה משיפור הכושר האירובי.
החלק שהגיוני בדבריו הוא שבאסטמה יש אפקט פסכולוגי, מעבר לזה שלמיטב ידעתי אסתמה, בעיקר אצל ילדים ובני נוער, יכולה לחלוף.
אני מניח שבהזדמנות אני אחפור קצת ואקרא, לא שייך בכלל לנושא מחאת הבולשביקים. אבל אני הרמתי ידיים מהמחאה הזאת.
נמאס לי להתווכח בנושא.
אסתמה יהיה יותר מעניין.

ישן 29-07-2011, 19:35
מנהל

קטעים תמיד יש מה ללמוד
בתגובה להודעה מספר 203 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "זה גם מה שאני מכיר. מאחר..."

וברפואה, ובמדעי הטבע בכלל, יש מעט עובדות חד משמעיות והרבה הסתברות. כלומר, בהחלט ייתכן מקרה של אסמטי שיכול תיאורתית לשרת ביחידת שדה כי הסימפטומים שלו נשלטים בצורה מושלמת. אני מנחש שהרוב לא כך. יכול להיות שגורדון מתייחס למקרים ספציפיים של כאלה שיש להם התקף אסטמה קשה בהשפעת אלרגנים מאוד ייחודיים שהחשיפה אליהם נדירה. הכרתי, למשל, בחורה שהייתה חוטפת התקף אסטמה קשה (מפחיד מאוד לראות ולשמוע...ברר..) כשהייתה בקירבת חולדות ללא מסכת פנים. היא מעולם לא חוותה התקף אסמטי בכל סיטואציה אחרת. לה לא הייתה בעיה לשרת ביחידת שדה. למען האמת, היא התאימה לזה יותר מהרבה גברים...
נדמה לי דווקא שקראתי איפשהו על פעילות גופנית מתונה ומבוקרת (שגורדון לא יתחיל לרוץ לנו מרתונים פה...) כמומלצת לשיפור המצב של אסמטיים. וודאי שלא מדובר בריפוי וכמובן שזה לא מתאים לכל אחד.
ישן 31-07-2011, 17:09

בתגובה להודעה מספר 204 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "תמיד יש מה ללמוד"

קודם כל, אם אסטמתי נתקל במצוקת נשימה הוא יכול לקחת משאף, וההתקף יעבור לו.

דבר שני, יש הרבה אלרגנים אליהם חשופים אנשים (כמעט כל האנשים בציבור רגישים למשהו), בדרך כלל בשטחי אש יש פחות אלרגניים, במיוחד במדבר.

דבר שלישי, ישנם הרבה אגדות ומיסקונספציות שרווחות גם בקרב רופאים בנוגע לאסטמה, וזאת מכיוון שכמו בהרבה מחלות רב הנסתר על הגלוי (בדיוק כפי שפעם חשבו שזבובים נוצרים מתוך חרא או שהעולם שטוח).
אז אני יכול להעיד רק על עצמי ולא על אף אחד אחר: אין שום השפעה פסיכולוגית כזאת או אחרת על התקפים, זה משהו ביולוגי וכימי שקשור לאלרגן שהגוף מפתח תגובה אלרגית אליו, בדומה לרעלים שונים. למשל אם נחש צפע יאכוש אתכם לא יהיה זה אפקט הפסיכולוגי שיגרום לכם להתאשפז.

ישנה עוד סברה שלפי דעתי היא לא נכונה וזה על סמך נסיוני. הסיבה שטוענים שאבק גורם לאלרגיה היא הרי טענה מגוחכת, לכן מצאו חרק מאוד קטנטן שנקרא "קרדית האבק" והוא כביכול מייצר את הפעולה האלרגית. בתור בן אדם שאובחן כרגיש לקרדית הזאת ולמעשה גילה שהוא לא רגיש אליה, אז כל זה בעיניי נשמע כמו המצאה של מדענים ורופאים.

נקודה אחרונה, כושר אירובי מגביר את יכולת הריאות להתמודד עם קשיים, זאת עובדה. בשעת התקף הצינורות הקטנות של הריאות מתמלאות נוזלים ולכן מקשות על מעבר האוויר, נפח ריאות גדול מאפשר התמודדות עם המצב עד למעבר השפעת האלרגן ואידוי הנוזלים.
לכן גם לחולי אסטמה יש ריאות ושרירי ריאות גדולים יותר מלאדם הממוצע.

ישן 31-07-2011, 17:28
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

אני רואה שבילית יותר מדי זמן במאהל ברוטשילד
בתגובה להודעה מספר 205 שנכתבה על ידי א. ד. גורדון שמתחילה ב "קודם כל, אם אסטמתי נתקל..."

שמעתי שכל הגראס הטוב שהיה בת"א נגמר ונשאר רק החומר החרא - וכנראה שאתה הוא הסיבה...
בשטחי אש יש פחות אלרגנים, ובמיוחד במדבר? תגיד לי, מה נסגר איתך?! שמעת בטעות על האלרגן שנקרא "אבק" ומצוי הרבה במקום ההוא שנקרא "מדבר"?
אבק הוא "מיסקונספציה"? תשמע, אם מקודם חשבתי שאתה סתם בחור הזוי שמפעם לפעם משמיע טיעון הגיוני כלשהוא, אז עכשיו הצלחת גם לנפץ את ההערכה המינימלית הזו
אתה אחד ההזויים - תישאר בסביבה בבקשה, צחוקים איתך... אני מתערב שאתה גם חושב שצריך לאסור על אנשים ללכת לפסיכולוגים כי הם מפריעים לגלגול נשמות החייזרים בגוף בני האדם...

ציטוט:
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

נערך לאחרונה ע"י efekt בתאריך 31-07-2011 בשעה 17:31.
ישן 01-08-2011, 10:34
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 205 שנכתבה על ידי א. ד. גורדון שמתחילה ב "קודם כל, אם אסטמתי נתקל..."

יש סיכוי של פרומיל שאתה לא מחרטט, אבל רק של פרומיל.
חיפשתי קצת מאמרים ונתלתי באילן אחד שהוא גבוה ממני בהרבה.
הטענות שלך הן מאוד לא סבירות.
לכל כלל יש יוצא מן הכלל ויכול להיות שבמקרה הפרטי שלך ריצת 8 ק"מ משנה משהו בסיסי בהתנהגות תאי הדלקת, כפי שציינתי הידע שלי הוא מאוד מוגבל.

אבל, וזאת הסיבה שאני כותב כאן. למרות המוטיבציה הגדולה של א.ד. גורדון, אל תצפו מאדם נורמלי עם אסטמה לשרת בשריון. אפילו אם הוא מלא במוטיבציה, בד"כ זה יגמר איפשהו בתחילת הטירונות.
(זאת אומרת גם עם הוועדות הרפואיות יחריגו אותו, מה שלא סביר, האבק והתיזוזים בביסל"ש יכריעו אותו)

ישן 29-07-2011, 12:49

בתגובה להודעה מספר 214 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "בוא ואני אקצר לך את הדרך"

אפקט, הדיון הזה מתחיל להיות באמת חסר כל תכלית. העובדות מדברות בעד עצמן, לי יש אסטמה ושירתתי בשריון, מלבדי נתקלתי במהלך השירות שלי בעוד שני אנשים שיש להם אסטמה.

יכול להיות ששירתו איתך ומשרתים איתך אנשים עם אסטמה והם פשוט לא טרחו לספר לך את זה, סה"כ זה משהו שמצניעים בד"כ, במיוחד אם יש לך אסטמה ואתה הולך לשרת ביחידה קרבית ולא להיפך, אז הרצון הוא להראות שאתה יכול לעשות כל דבר, לכן אסטמתים שמשרתים ביחידות קרביות לא ישקיעו אנרגיות בלספר לכל חבר לצוות ולפלוגה שלהם שיש להם אסטמה.

אשלי, בוא תנסה להבין: צה"ל מגדיר את הפרופיל של חולה האסטמה על סמך הבדיקה הזאת, זאת עובדה.
אסטמה קשה או אסטמה קלה זה מושג נזיל, יכול להיות אדם עם אסטמה קשה (חוטף התקפים באופן קבוע ומקבל סטרואידים למשל) שהחליט לקחת את עצמו בידיים ולהתחיל לעשות כושר גופני, זה יכול לשפר את מצבו עד למצב שהוא אינו סובל יותר מהתקפים.
מצד שני יכול להיות אדם עם אסטמה קלה (התקף פה ושם) שמזניח את הכושר הגופני שלו, וטוען שהוא רגיש לאלף ואחד דברים (כי הוא לא רוצה לעזור לעצמו), והוא בסופו של דבר יוגדר ע"פ הבדיקה כלא כשיר לשרת כלוחם.

ישן 29-07-2011, 18:38
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 221 שנכתבה על ידי א. ד. גורדון שמתחילה ב "תתפלא. יש פתרון, תרוץ כל יום..."

כל עוד לא הראת אחרת אני אאמין לך.

אבל מה שאתה כותב הוא בהחלט חדש לי.
בעיקר בגלל ההתעקשות שלך שסבלת מאסתמה קשה.
עכשיו אני מחוייב לאיזה נושא אחר, אבל כשאסיים בעז"ה אבדוק זאת.

אבל רק שתדע שהטריגר להתקף אסטמה משתנה מבן אדם לבן אדם. וגם אם במקרה הפרטי שלך האלרגן הוא לא אבק, אצל כאלו שהאלרגן הוא אבק השירות בשריון או ביחידות שדה אחרות הוא בלתי אפשרי.

אם נחזור לסיבה שבגללה התחלנו לדון באסתמה, גורמים ופרופילים. שירותו הצבאי של בנו של נתניהו.
אז שווה להבהרי משהו, גם בקרב התומכים שלו נתניהו הוא לא נראה כמו בוגי יעלון.
הוא נהנתן, אוהב את החיים הטובים, לדרך בה משפחתו מעורבת במעמדו יש טעם נפגם.
וכן, הייתי שמח לו בנו של רה"מ היה משרת בגולני. (למרות ששוב יכול להיות שהסיבה שהוא משרת ביחידה עורפית היא אישית)
אבל הוא לא יותר גרוע ברמה האישית מהרוב המוחלט של הפוליטקאים בימנו.
הוא לא מושחת באופן יוצא דופן (האיש נמצא תחת זכוכית מגדלת כבר יותר מעשור והמקסימום שמצאו זה את פרשת עמדי). לא טיפש ולא גס רוח.

כשאתה בוחר לתקוף אותו ברמה האישית, אתה מייצר דה-לגיטימציה לא הגונה ולא הוגנת ושיקרית הגורמת לכל שאר הדעות שלך להשמע בהתאם.

ישן 28-07-2011, 20:41
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 161 שנכתבה על ידי א. ד. גורדון שמתחילה ב "eshely77 אני מעדיף לאכול..."

מר גורדון היקר, קראתי שוב את מה שכתבתי, וערכתי. אתן לך להנות מן הספק.
אתה שם לב שהדבר היחיד שלא עשית זה לענות לעניין.
אתה רהוט וחכם, אפילו יודע קצת היסטוריה.
שאלתי, בנימוס על מה אתם מפגינים. אתה יודע אולי תרצו לפתח דיון ענייני, הרי אתם טוענים שאתם מייצגים את העם וגם ילדי כאפות כמוני הם חלק מהעם. אז אם אתה כל כך לחוץ לייצג אותי, אפילו שלא בקשתי.
רבאק, תסביר לי בהגיון ובנחת על מה אתה מפגין.
או שמא כמו כל המאבק הזה, ענייניות היא לחלשים?
עד כאן עריכה.

מצחיק, במשך שבועות אתם מפמפמים לנו שזאת לא מחאה פוליטית. עכשיו מתברר שזה ימין נגד שמאל, אבל אתם כל כך עלובים שבמקום להגיד את הדיעות הפוליטיות שלכם, גם אם הן לא מוצאות חן בעיניי רוב הציבור אתם משתמשים במניפולציות סוג ז'.

עכשיו אני אמור להוכיח שלא הייתי ילד כאפות, (וזה בסדר לא הייתי, בכיתה ח' כבר עבדתי בלי כסף במוסך של דדון ובכיתה י' אצל עמוס גולן בדילול ובקטיף של האפרסקים. וכל מה שגיבורים כמוך מרוויחים בחדר כושר וחוגים אצלנו הלא מפותחים נבנה באיכות יותר גבוהה מסתם עבודה)

כשאני רואה שקרנים מהסוג שלך, כמייצגים של השמאל. אני מתבייש שאנחנו חולקים את אותה תפיסת עולם.
אבל בעצם אנחנו לא. כי בעוד אני אמיתי ביחס לתפיסת העולם שלי לגבי התנחלויות וויתורים על ארץ ישראל. אתה ושכמותך הם אוסף של מניפולטיבים מפונקים, אנרכיסטים סוג ז' עם מחשבה שהכל מגיע להם.

ולצערי הרב, אתם מאורגנים יפה.
אתם מנהלים את השקר הזה בצורה יוצאת מן הכלל, בצורה כל כך טובה שיש סיכוי שמשרתי ההון דוגמת אלדד יניב ויאיר לפיד יהפכו להיות רלוונטים.
ואז תגיע התקופה שבעתונות הכל יהיה טוב אבל במציאות יהיה חרא.
החברים שלך יקבלו את נכסי המדינה בחצי מחיר. האויב האולטימטיבי יהיה החרדים.
אבל העיקר שאנשים כמוך עם איבר מין קטן בהרבה מן הממוצע יהיו מבסוטים.

נערך לאחרונה ע"י eshely77 בתאריך 28-07-2011 בשעה 20:45. סיבה: הוספתי את כל הפסקה הראשונה.
ישן 28-07-2011, 21:10

בתגובה להודעה מספר 231 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "מר גורדון היקר, קראתי שוב את..."

אשלי77 התגובה שלך שיעשע אותי במיוחד.

אל תטעה, אני משוכנע שיש לא מעט חנונים גם במחנה השמאל ושגם יש לא מעט אנשים אסליים במחנה הימין.
בסך הכל ציינתי עובדה שאת הימין בארץ הקימו חבורה של חנונים זה הכל. (ז'בוטינסקי, בגין, אבא אחימיאר, אצ"ג וכן הלאה).

אני לא זוכר מתי שאלת אותי על מה "אנחנו" מפגינים, אני סתם אזרח מהשורה שבמקרה היה בהפגנה הזאת, כי מבחינת תחושת הבטן שלי זה הרגיש לי נכון וצודק. אם אתה שואל את דעתי האישית, אני חושב שהמאבק הזה הוא ועוד איך פוליטי, כל מאבק וכל מחאה שמופגנת נגד הממשל היא פוליטית.

מכיוון שהמחאה קשורה במחירי הדיור ובגדול ביוקר המחייה, מסתמן שהמחאה הזאת היא חברתית, וחברתית = שמאל. ולכן ברמת העיקרון אתה צודק זה ימין נגד שמאל. השאלה הגדולה היא האם אתה באמת בתוך תוכך תומך במדיניות רווחה (מעמד בינוני רחב וחזק) או תומך במדיוניות קפיטלסטית (מעמד גבוה חזק ומעמד בינוני מוחלש וצר). השמאל תמיד יחתור לפתור בעיות מדיניות חיצוניות כדי שיוכל להשקיע את מירב המאמצים בחיזוק ובתמיכה באזרחים, ואילו הימין תמיד יחתור לייצר בעיות בתחום המדיני כדי שהוא לא יצטרך לפתור את הבעיות שיש בתוך המדינה וכך ישיג שקט תעשייתי. זה בגדול.

השלטון הימני שקיים פה ושולט בתודעה שלך, מפרה בתוכך חשיבה פארנואידית מהסוג של : "ולצערי הרב, אתם מאורגנים יפה." אני מדבר רק בשם עצמי, ופתחתי את הפורום הזה מתוך עניין אנטלקטואלי (אתה רואה בסוף גם אני קצת חנון)
אני מקווה שאתה לא תכחיש את העובדה שעכשיו במציאות חרא פה? ואני אישית בעד החרדים, אני חושב שצריך להתחשב בהם ולתת להם את מה שמגיע להם, לימודי דת לא פחות חשובים ממדעי הרוח, האמנות, כלכלה, מדעי החברה, רפואה וכו'.

אם אתה רוצה אני מוכן לעשות איתך תחרות, ונראה למי יש פין קטן יותר.

ישן 28-07-2011, 21:51
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 232 שנכתבה על ידי א. ד. גורדון שמתחילה ב "אשלי77 התגובה שלך שיעשע אותי..."

כתבת לעניין אנסה לענות לעניין.

אז מה מטריד אותי במחאה הזאת?
ולמה אני מרגיש שבמידה ואתה לא דובר מטעם, אזי אתה מולך שולל על ידי טריקים מבית היוצר של ג'ורג' ארוול?

הראשונים שגורמים לי אי שקט, זאת התקשורת.
אני מאמין שהעתונות היא באמת כלב השמירה של הדמוקרטיה.
אני עוקב אחרי העתונות האלקטרונית בשבועיים האחרונים. מעבר למסע הפרסום החינמי שניתן למחאה, בשום שלב לא נשאלה שום שאלה קשה.
כמה שאלות שהייתי רוצה שישאלו:
מי את גברת דפני? לך זה לא נשמע מוזר שלילדה מכפר שמריהו אין כסף לשכר דירה? יכול להיות שזה אמיתי, אבל רבאק תשאלו, תספרו לי מי היא. אתם עתונאים.
היה כאן דיון על אוהלים שנקנו במרוכז. יכול להיות שזאת פרנויה של ימניים, אבל אתם עתונאים תבדקו, תהיו סקרנים.
המחאה מכוונת אישית כנגד ביבי, ויש מי שמוביל אותה.
תפקיד הסיקור העתונאי הוא להביא לידעתי מי הם בעלי תפקידים בין אם פולטיים ובין אם כלכליים המופעים כאזרחים תמימים שלא יכולים לעמוד בנטל.

אתה טוען שהמצב חרא. אני לא מסכים. אבל אנחנו מסכימים שצריך לשפר את מצב המעמד הבינוני על חשבון העשירון העליון.
אבל אם יש בך מעט הגינות, אזי תודה שהמצב הזה הוא בן מעל לעשור, איך זה שאף כלי תקשורת לא מעז להגיד את זה?
הורים שלי, בני 70 (עד 120) סיימו לפני שנה לשלם את המשכנתא שלהם, את הבית הם קנו כשהייתי בכיתה ה'. כנראה שכבר הרבה שנים במדינת ישראל מקובל לקחת משכנתא ל 25 שנה. יכול להיות שזה צריך להשתנות, אבל זה בטח לא בעיה שנוצרה אתמול.
היום לראשונה דובר על עלות דרישות המפגינים, 60 מליארד שקל. בשום נקודת זמן בשבועיים האחרונים לא היה דיון מה המשמעות הכלכלית של להענות לתביעות שלהם?

והיום הגיע רגע שיא חדש, היישר מבית מדרשו של ג'ורג' ארוול. תשובה, דנקנר ואריסון מבקשים מראש הממשלה להקשיב למעמד הבניים. קראתי את הכתבה בווינט זה נשמע הזוי, הרי זה מגוחך. אבל במאבק הזה אפשר להגיד שיום הוא לילה וזה בסדר.

אומנם אתה מניח שאני ימני, אתה מוזמן לבדוק את היסטורייה שלי בפרש ולגלות מהם דעותיי הפוליטיות.
אבל אני מאמין שיש אמת בעולם הזה.
ביבי היה הראשון מזה שנים רבות לפגוע בטייקונים, ע"ע שישנסקי + מפעלי ים המלח.
לראשונה יש לא רק דיון, אלא צעדים פרקטיים כדי להגביל את הריכוזיות במשק.
אגב, כבר שנה יש מעשים שמטרתם הורדת מחירי הנדל"ן.

אם יש למשהו אינטרס להדיח אותו זה להם, אלו שהיו חברים של מנהיגי השמאל הלאומי, עד שהללו התיימרו ליצג את העם.

גם בנושאים אחרים אין אפילו שמץ של הגינות בסיסית.
תשווה בין גדעון סער ליולי תמיר.
יולי תמיר שנכנסה עם קרדיט אינסופי למשרד החינוך גמרה עם שביתה ארוכה, מרד וללא שום שינוי.
גדעון סער חתם על אחד ההסכמים היותר משמעותיים בשנים האחרונות, ועשה זאת עם קלאסה. אבל משום מה בשיח הציבורי ברור שתמיר הייתה טובה יותר.
קח את הסיקור של המשט השני, אם מה שעשו שם זאת לא אומנות הדיפלומטיה, אז אני לא יודע מה כן? אבל בתקשורת זה צוייר כאילו ביבי היסטרי.

ביבי רחוק מלהיות כוס התה שלי. ההתנהלות שלו מול העובדים הסוציאליים, השוטרים והרופאים גורמים לי לחשוב עליו המון דברים רעים. אבל מה שקורה כאן זה עיוות כל כך גדול של המציאות שזה מפחיד אותי

אה, ולגבי תחרות פינים. בעצם לא, אני אתן סיכוי לדיון ענייני.

ישן 28-07-2011, 22:39

בתגובה להודעה מספר 234 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "כתבת לעניין אנסה לענות..."

בעשר השנים האחרונות הימין שולט פה ללא עוררין, ובאופן כללי הימין יושב חזק בשלטון ב-30 שנים האחרונות. להזכירך ביבי היה גם שר אוצר לפני שהיה ראש ממשלה ושר האוצר הנוכחי הוא בן טיפוחיו, אז יש פה מגמה שנמשכת שנים.
המצב הכלכלי השתפר פה בין השנים 93 - 95 וזה בגלל הסכמי השלום שרבין עשה, וזה מוביל אותי לעוד נקודה.
כשעושים שלום ונמנעים מסכסוכים נכנסים יותר השקעות מחו"ל, התיירות עולה, המעמד הכללי של המדינה עולה ביחס למדינות אחרות בעולם. כשהמדינה נמצאת במצב לוחמה, אנשים מפחדים להשקיע כסף, אז מי שמשקיע כסף זה כל מיני חארות שסוחטים את הפוליטקאים שיענו לכל מיני דרישות שלהם, מכיוון שידם על העליונה.

אני אישית לא סובל את השמאל הלאומי, אני מסכים בעיקרון עם הרבה דברים שהם אומרים, אבל לא אוהב את דרך ההתבטאות וההתנסחות שלהם במיוחד כלפי חרדים ומתנחלים. חוץ מזה יש להם שם בעייתי (נציונל-סוציאליסטים)

בוא שניה נסתכל על המדינה שלנו:
יש פה 7.5 מליון אזרחים. ביחד עם הפלסטינאים יש פה 10 מליון תושבים שזה מספר בלתי נתפס ביחס לשטח שלה.

אין פה תחבורה ציבורית נורמאלית. גם אם יהיה עכשיו בית לכל בן אדם, לא יהיה מקום למכוניות. יש פה מיסוי מטורף על מחירי המכוניות והדלק, ואין ממש אלטרנטיבה כי כפי שכבר ציינתי התחבורה הציבורית בקאנטים.
מזמן כבר היה צריך לרשת את אזור המרכז ברכבת תחתית או עילית ולחבר אותה לרשת הרכבות ולמתוח את קווי המסילה מרה"ג עד אילת. אבל יש פה כל מיני בעלי הון חארות שכל מה שמעניין אותם זה הכיס הפרטי שלהם.

עוד נקודה למחשבה, תשלומים על דו"חות חניה בת"א, ובשאר הערים בארץ, וגם תשלומים על חניונים ועל תווי חניה מכניסים המון כסף לבעלי הון ולנתמכים שלהם (חולדאי לדוגמא). המצב הזה גורם לכך שיש לעיריות אינטרס שתמשך מצוקת החנייה ותשאר כמו שהיא. ומה שזה מייצר בתכלס, זו עוד פקקים ועוד תנועה מיותרת על הכביש. העומס על הכבישים גם גורם לתאונות דרכים, זה לא שהישראלים הם חיות, אלא שכל יום על הכביש הופך למלחמת הישרדות בגלל התנאים.

עוד נקודה למחשבה: בגרמניה ובמדינות רבות באירופה הלימודים באוניברסיטה ובחלק מהמכללות הם בחינם, דואגים לדירה לסטודנטים וגם למילגות שיחזיקו את הסטודנטים במהלך לימודיהם. בארה"ב הקפיטליסטית מחירי הדלק והרכבים הם מהנמוכים בעולם.

המורים בארץ מרוויחים שכר רעב, ובגלל זה רוב מי שהולך להיות מורה (מלבד כמה אידיאליסטים) זה אנשים לא הכי חכמים ומבריקים.

אסור לקנות משקאות משכרים אחרי 7 או 9 בלילה, זה לא נשמע לך טיפה הזוי?

המשט השני אולי נפתר בצורה חכמה, אבל הראשון לא, אם יש באמת מקום שצריך לשלוח את היס"מ זה לשם. ביחד עם כמה ספינות עם זרנוקים וכמה הליקופטרים שיזרקו גז מדמיע עליהם.
ד"א רוצה לשמוע על פיתרון לבעיית המשטים: למה שלא נפתח כבר את הסגר הימי והאווירי שיש על עזה וככה לא יהיו להם טענות כלפינו, בדיוק כמו שללבנון אין טענות (מוצדקות) כלפינו ולכן הגבול איתם הוא שקט עכשיו.

מנהיגי העולם עושים לביבי בית-ספר, ישראל היא אחת המדינות השנואות ביותר היום בעולם. ברגע שכל מדינות ערב יהפכו לדמוקרטיות ולתומכות ארה"ב, האמריקאים יפסיקו לתמוך בנו ואנחנו נישאר באמת לבד.

כמעט כל חבריי מתקשים לסגור את החודש, אני מכיר מעט מאוד אנשים שמצליחים לסגור את החודש במדינה הזאת כיום, אז איך אתה יכול להגיד שהמצב לא חרא?

ישן 28-07-2011, 22:45

בתגובה להודעה מספר 236 שנכתבה על ידי א. ד. גורדון שמתחילה ב "בעשר השנים האחרונות הימין..."

תגיד לי זה פינת הבדיחה היומית ?
"ברגע שכל מדינות ערב יהפכו לדמוקרטיות ולתומכות ארה"ב, האמריקאים יפסיקו לתמוך בנו ואנחנו נישאר באמת לבד"

זה אתה חיברת את המשפט הזה ? כי בנתיים כל האינדיקציות ממצרים מראות שהחברים של החמאס הם אלו שיזכו בבחירות שם (כשיהיו בחירות, בנתיים הם בוטלו / נדחו). והאחים המוסלמים יעשו בדיוק מה שעשו המהפכנים באיראן בשנת 79.

שאלה, אתה חושב שבמצרים המהפכה לא היתה מאורגנת ? אתה באמת חושב שזו מהפכה של פייסבוק וטוויטר ? של הצעירים מהרחוב ?
מציע לך לעשות עוד סקר, הקף החדירה של האינטרנט במצריים. ? ולכמה מצרים יש חשמל בבית ומחשב ?

נערך לאחרונה ע"י בני לפיד בתאריך 28-07-2011 בשעה 22:47.
ישן 28-07-2011, 22:51

בתגובה להודעה מספר 237 שנכתבה על ידי בני לפיד שמתחילה ב "תגיד לי זה פינת הבדיחה היומית..."

כרגע לא ברור מה יהיה, יכול להיות באמת שהעולם הערבי יהפוך לפאנטי ופונדמנטליסטי יותר, אבל לכמה זמן? בסופו של דבר הם ירגעו ויתחילו לפתוח את הכלכלה שלהם לארה"ב ולאירופה, ואיפה זה ישים אותנו?
אנחנו צריכים לדאוג אך ורק לעצמנו, לאף אחד בעולם הזה לא אכפת מאיתנו, וכשיגיעו ימים קשים אנחנו נמצא את עצמנו לבד, אז לא עדיף שכשזה יקרה אנחנו נהיה ביחסים טובים עם העולם הערבי בפרט ועם העולם באופן כללי?

המהפכה במצרים זה אינטרס אירופאי מערבי, זה ברור, גם לוויקיליקס יש יד בדבר, הם הרי האחראים המרכזיים לזה. שוב זה מתיישב עם מה שכתבתי למעלה.

נערך לאחרונה ע"י א. ד. גורדון בתאריך 28-07-2011 בשעה 22:53.
ישן 29-07-2011, 00:34

בתגובה להודעה מספר 239 שנכתבה על ידי בני לפיד שמתחילה ב "ודאי שרצוי שנהיה ביחסים טובים..."

החיים הם מאוד פשוטים, מרוב שהם פשוטים, אנשים מתקשים ליישם אותם (ראה ערך: התער של אוקם)
אם מישהו משחק בנו מתוק, זה המערב. אם ישראל היתה ביחסים טובים עם העולם הערבי, היו הרבה יותר מהומות באירופה, ההפגנות שם לא היו מתועלות להפגנת שנאה נגד ישראל (לא שכל ההפגנות הן רק נגד ישראל).

סמנטה פאורס רק מוכיחה שיש אמת במה שאמרתי. חוץ מזה איך לא ברור לך שכשמפרסמים מסמכים (וויקיליקס) שמוכחים שמובארק משתף פעולה עם ישראל ומתנגד למשטר של אירן זה מערער את שלטונו.

כרגע יושבים בכנסת אנשים נבובים ואנוכיים, צריך להחליף אותם, אם זה לא קורה אנחנו כנראה כבר לא דמוקרטיה.

ושוב בקשר לעולם הערבי, לבנון לא רוצה באמת לשחק איתנו ולכן לאחר הפעם האחרונה שהם קיבלו בראש, הם קיפלו את הזנב שלהם ונרגעו. וזה אחלה. אין סיבה שלא נגיע לאותו מצב עם הפלסטינאים, במיוחד עם אבו-מאזן שהוא בן אדם שקול יחסית. מה הסיפור, לצאת מהשטחים האלה, לסגור את הפינה הזאת ולתת לשטח להירגע.

ישן 30-07-2011, 18:16

בתגובה להודעה מספר 245 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "העלמות הטרור. ההתמודדות עם..."

העילמות הטרור לא קשורה לביבי, הוא קיבל את זה על מגש של כסף מהממשלות הקודמות, וגם כמובן הרבה בזכות, פעילות צה"ל ומערכת הביטחון בשנים האחרונות בשטחים וגם כמובן בעקבות הנסיגה מרצועת עזה שסגרה לנו פינה.
מה אכפת לי מרמת אבטלה, אם אני לא מצליח לסגור את החודש ורוב האנשים שאני מכיר מתקשים גם הם לסגור את החודש.

יש פה מיסוי מטורף של מדינות סוציאל-דמוקרטיות עם רמת מתן שירותים של מדינות קפיטליסטיות.
מחירי הדלק והמיסוי על המכוניות הוא לא נורמאלי, שלא לדבר על ביטוח. מחירי הנסיעה באוטובוסים גם הם מוגזמים, אין רכבת תחתית, להמשיך? ראית פעם איך נראים ערים גדולות באירופה ובארה"ב? תשווה את זה לת"א היא נראית כמו מחנה פליטים.

כרגע אני לא רואה איזה רפורמה בחינוך יש. מורים מקבלים שכר נמוך עדיין, אל תזרוק מילים כמו "רפורמה בחינוך", אתה יודע כמה מורה מקבל לחודש?

מה לגבי המשט הראשון שהיה בדיחה?

איך בדיוק הוא מתמודד עם נשיא עוין? הוא בחר להיכנס איתו לעימות במקום ליצור איתו נקודות השקפה משותפות.

אם זה הזוי שאתה מגן על ביבי, אז אל תגן עליו, אף אחד לא דחק אותך לפינה, תגיד מה שאתה חושב.

אני לא דורש הפיכה ואני גם לא משתייך לאף ארגון מסוג זה, יכול להיות שבאמת מתחת לפני השטח ישנם גורמים עויינים שרוצים להשתמש במצב החמור הזה שמדינתנו הקטנה נמצאת בו לטובתם האישית, אבל לבוא ולהגיד שביבי הוא ראש ממשלה טוב זו כסילות.

כרגע אין מנהיגות, יש רק חבר'ה אינטרסנטים בכנסת וזה עצוב מאוד. זה מכשיר את הקרקע לוויכוחים טפלים מסוג זה, ומכשיר את הקרקע לפילוג בעם, וליצירת פארנויה חברתית, שהמרוויחים העיקריים ממנה, זה שונאינו באירופה ובעולם הערבי.

ישן 28-07-2011, 23:04
מנהל פורום סטודנטים

האם לעובדות עדיין יש כוח?
בתגובה להודעה מספר 236 שנכתבה על ידי א. ד. גורדון שמתחילה ב "בעשר השנים האחרונות הימין..."

נתחיל מהטענה שהימין יושב חזק בשלטון 30 שנה.
בלי לדון בממשלת קדימה + עבודה. כשביבי הוא יו"ר האופזיציה.
או בממשלת שרון + עבודה.
ברק + מרץ זה לא שלטון של השמאל? (אני תמכתי אז בברק)

הדיון על המצב הכלכלי.
האם הוא באמת כל כך גרוע? עם שרוקי יועיל לתת נתונים של דירוג חוב, שכר ממוצע ושכר חציוני אני אשמח. כי בעולם ממנו אני בא, המשפט נראה לי, והאינטואיציה שלי אומרת הם מילים גסות. (למעט אם אתה מנהל מחלקה מאוד מכובד, אז מותר)
בתור ילד, לזוג הורים עובדים. האוטו היה בן יותר מ 10 שנים, הבגדים עברו בירושה מהאחים הגדולים והחופשות היו נופש פעיל של החברה להגנת הטבע בבתי ספר שדה. אגב, ברוך ה' מעולם לא היה חסר לי כלום.
בלי עין הרע, אחי היקרים שכולם הורים לילדים, עובדים נאנקים תחת עול המשכנתא. אבל מבחינה חומרית יכולים לתת לילדים שלהם יותר משאנחנו קבלנו.
מבחינת הדברים החשובים זה כבר תלוי בהם.

ועוד משהו לגבי המחאה. בפייסבוק שלי כמה מחברי הטובים מהאוניברסיטה עושים רעש למען המחאה.
לקחתי מדגם לא מייצג מתוך קבוצה של 38 סטודנטים שסיימו ב 05 את הלימודים.
הפעילים הם אלו שסיימו איתי את התואר, וחיים היום כרווקים בת"א, טכנית מצבם לא רע בכלל. יש להם רכב, חופשות בחו"ל והם הולכים למסעדות. מפרגן להם, כי גם אני כמוהם. את הכסף הם עושים מעבודה קשה, פיזית ומנטאלית. (למדתי רפואת חירום לתואר הראשון).

אלו שהקימו משפחות, יצאו לפרפריה והיום הורים לילדים, היו שמחים אם מצבם היה טוב יותר. אבל הם בהחלט לא חושבים שצריך לשרוף את המועדון. וזה מה שאתם רוצים, אתם לא רוצים להחליף את הממשלה, אתם רוצים להחליף את העם.

ישן 29-07-2011, 00:46

בתגובה להודעה מספר 262 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "האם לעובדות עדיין יש כוח?"

אריק שרון = ימני

קדימה = מפלגה שהוקמה ע"י אריק שרון = ימנים

ברק שלט בדיוק שנתיים ורבין שלט שלוש שנים. נכון היתה גם ממשלת אחדות בשנות השמונים עם רוטציה, סה"כ שלטון ימין די יציב במשך 30 שנה.
וכשאני אומר שלטון ימני אני מדבר על כלכלה, הון ושלטון, אתה יודע. (פרשת האי היווני להזכירך, ואולמרט והפרשות שלו, ואהוד ברק שהוא גם מושחת ברמות)

אתה יודע שהיום לחיות בלי פלאפון זה בלתי אפשרי, גם בלי מכונית, גם בלי מחשב, הדברים האלה הפכו ממותרויות לדברים הכרחיים שבלעדיהם אתה בעמדת נחיתות בשוק העבודה. אתה נאלץ לשלם הרבה יותר מלפני 30 ו-40 שנה על דברים. החיים פה יותר קשים למרות שיש כביכול מותרויות.

ושוב אני אישית בעד החלפת הממשלה, הם לא עושים שום דבר מלבד להמציא חוקים מפגרים. כנראה שחבריך חיים טוב בללה לנד. רואים כוכב נולד ומסתממים מתכנים שהופכים את המוח שלהם לביצה.

ישן 28-07-2011, 21:50

בתגובה להודעה מספר 274 שנכתבה על ידי בני לפיד שמתחילה ב "וחיבור לאינטנט זה גם באוהל..."

אז אתה רק תשב בבית ולא תעשה כלום. אני מנגד אלך להפגין כשאני אמצע לנכון לעשות כך, כדי שאולי יהיה פה שינוי. ואולי יעלה לשלטון מישהו נורמאלי שיתחיל להזיז את המדינה הזאת קדימה. כי כרגע אנחנו צועדים אל סף התהום אם לא שמת לב.

פעם הבאה שאני אבקר באוהלים אני אעשה את זה ואחזור אליך עם תשובה. חוץ מזה אני הרבה יותר חושש מחולדאי ומביבי מאשר מכמה חבר'ה שהקימו מאהל מחאה. הרי בסופו של דבר יהיו בחירות וכולם יוכלו להצביע, אף אחד לא יעשה מהפכה קומוניסטית פה נוסח ברית-המועצות.

נערך לאחרונה ע"י א. ד. גורדון בתאריך 28-07-2011 בשעה 21:59.
ישן 28-07-2011, 20:52
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 277 שנכתבה על ידי א. ד. גורדון שמתחילה ב "לא אמרתי שהשוטרים יעשו ככל..."

אוקיי, למה מגיע למפגינים שרוצים לשפר את תנאי המשכנתא שלהם סמפטיה יותר גדולה מחרדים שרוצים להגן על כבוד השבת, ממתנחלים שרוצים למנוע את הרס הבית שלהם או מפעילי גרינפיס שרוצים למנוע ממשהו לזהם את הים?

שוטרים שומרים על הסדר, ככה זה במדינת חוק. בדיוק כמו שראש ממשלה בוחרים בקלפי.
אני יודע שזה נשמע לך מוזר, הרי אתה אשכנזי יפה בלורית עם מונופול על החוכמה. אבל ככה זה.
בחרת להפר את הסדר, בשביל זה כל חודש אנחנו משלמים מיסים, כדי ששוטרי היס"מ ידאגו לסדר שמגיע לנו.
כי למרות מה שאתה קורא בעתונים, לא כולם מסכימים איתכם, ומרגע שהציר צריך להיות פתוח, אז גם לילד כאפות כמוני שחושב שאתם שקרנים ומניפולטיבים מותר להשתמש בו.

ישן 28-07-2011, 21:36

בתגובה להודעה מספר 278 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אוקיי, למה מגיע למפגינים..."

מכיוון שהם מייצגים משהו כולל, גם את החרדים וגם את השוטרים וגם את כל האזרחים במדינה הזאת שסובלים מקושי לכלכל את עצמם. וחבל שלא כל המגזרים בחברה הזאת לא מצטרפים למחאה הזאת, סוף סוף משהו מאחד אנשים במדינה הזאת חוץ ממלחמות.

באופן עקרוני אני אישית גם חש אמפתיה גם לחרדים שמפגינים בנושאים דתיים וגם למתנחלים שמפגינים על שלמות ביתם וגם לאנשי גרינפיס שמפגינים נגד זיהום הים. כל אלו מטרות ראויות.

אפשר גם לשמור על הסדר בחוכמה, ורק לצורך העניין, היס"מ הוא גוף שנוצר כתוצאה מהשליטה הישראלית בשטחים למעלה מ-40 שנה. ובשנים האחרונות מכיוון שישראל התחזקה בטחונית בצורה משמעותית, אין מה לעשות איתם אז מתחילים לשלוח אותם למוקדי חיכוך אזרחיים כגון: משחקי כדורגל, הפגנות של מגזרים שונים, ואז אנחנו משלמים את מחיר האלימות ומפנים אותו פנימה לתוך עצמנו.

ישן 28-07-2011, 22:04
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 279 שנכתבה על ידי א. ד. גורדון שמתחילה ב "[font=Verdana]מכיוון שהם..."

ציטוט:
מכיוון שהם מייצגים משהו כולל, גם את החרדים וגם את השוטרים וגם את כל האזרחים במדינה הזאת שסובלים מקושי לכלכל את עצמם. וחבל שלא כל המגזרים בחברה הזאת לא מצטרפים למחאה הזאת, סוף סוף משהו מאחד אנשים במדינה הזאת חוץ ממלחמות.
[ו. [/font]

אתה נוגע בעוד נקודה.
אתה מכיר את ההוא בכיתה, שאומר כולם רוצים או כולם חושבים ככה.
ואתה יושב בצד ואומר, אם הוא אומר כולם הוא בטח מתכוון גם אלי, אבל אני לא חושב ככה.
ככה בדיוק המחאה הזאת.

אני מגיע ממשפחה שרחוקה מהעשירונים העליונים. כל האחים שלי עם משכנתאות. ואני לא חושב שהמצב כאן חרא. הוא לא טוב, יש הרבה לשפר.
אבל רבאק, חרא?
רובנו לא מובטלים, יש כסף לחינוך הילדים, מערכת הבריאות היא לא מושלמת אבל היא טובה בהרבה מרוב העולם המערבי. האונברסיטאות טובות יש מחקר ויש לא מעט מלגות.
מאות אלפי ישראל נופשים בחו"ל.
כמעט כולם יכולים להרשות לעצמם רכב.
ועוד ועוד.

האם הדברים יכולים להיות טובים יותר? בהחלט.
צריך לשפר את מעמד המורים, האחיות, העובדים הסוציאלים, השוטרים ועוד כמה וכמה קבוצות בקרב עובדי המדינה.
צריך להנמיך את מעמדם של הברוקרים בבורסה, של הדוגמניות ושל עורכי הדין.
יש המון לעשות.
אבל תהיה הגון, חרא?
אתה לא יכול להרשות לעצמך חופשה? רכב? תרופות? ספרים?

מצטער. אתם רוצים הפיכה נוסח תחריר. אתם רוצים אנרכיה שתוביל אתכם לשלטון.
אני אשמח להחלפת שלטון מסודרת בקלפי, עוד שנתיים.
אבל אני רוצה שהמשטרה תלחם במפירי הסדר הפוגעים בדמוקרטיה.

ישן 29-07-2011, 01:36

בתגובה להודעה מספר 285 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "בוא נגיד שאתה צודק. צריך..."

גם בהפגנה שהיתה בשבת האחרונה היו מונפים הרבה מאוד דגלי ישראל, אני לא יודע מה זה אומר לך, לי זה אומר שהקהל בהפגנה היה מגוון מבחינה פוליטית. "השומר הצעיר" ו"הנוער העובד" לא מצטיירים בעיניי כשמאל קיצוני מצטער. ד"א מרדכי אנילביץ' היה שייך לשומר הצעיר.

אם תבואו להפגין על הזכויות הבסיסיות שלכם במקום לבכות ולצעוק שזה רק שמאל קיצוני, אז אולי זה לא יהיה שמאל קיצוני.

ואתם גם יכולים לבוא ולבקר שדרות רוטשילד ואפילו להביע את הדעה שלכם שם, אולי תפגשו שם את ארץ ישראל האבודה והיפהפיה והנשכחת, ואולי לא. אני אישית לא מתחבר ל"ביחד" התל-אביבי הכוזב, אבל מצד שני אני חושב שהמחאה הזאת היא חשובה ועד שלא תגיעו לשטח עצמו ותדברו שם עם אנשים פנים אל פנים (לא רק ברשת), אין לכם זכות אמיתית לדבר.

נערך לאחרונה ע"י א. ד. גורדון בתאריך 29-07-2011 בשעה 02:00.
ישן 29-07-2011, 09:11
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 286 שנכתבה על ידי א. ד. גורדון שמתחילה ב "גם בהפגנה שהיתה בשבת האחרונה..."

ציטוט:
גם בהפגנה שהיתה בשבת האחרונה היו מונפים הרבה מאוד דגלי ישראל, אני לא יודע מה זה אומר לך, לי זה אומר שהקהל בהפגנה היה מגוון מבחינה פוליטית. "השומר הצעיר" ו"הנוער העובד" לא מצטיירים בעיניי כשמאל קיצוני מצטער. ד"א מרדכי אנילביץ' היה שייך לשומר הצעיר.

מצטער, אבל דגל ישראל לא עושה לי זקפה כשהוא מונף מעל מאחז לא חוקי בשטחים או במילים אחרות זה שאתה מחזיק ביד דגל לא הופך אותך לאדם טוב וערכי.

אם תבואו להפגין על הזכויות הבסיסיות שלכם במקום לבכות ולצעוק שזה רק שמאל קיצוני, אז אולי זה לא יהיה שמאל קיצוני.

אבל אתה טוען שההפגנה היא כדי החליף את הממשלה הכושלת בממשלת שמאל גאוני כאלו שלא צריכים את דעת הרוב. (ע"ע המיעוט הגאוני שחזה את השלכותיה של מלחמת לבנון הראשונה) אזי אולי זה לא יהיה שמאל קיצוני אבל אני אהפוך למשרתם

ואם תשים לב בחרת לענות לזה שזה שהמיעוט השמאלני שחזה את מלחמת לבנון השניה הוא העם בגלל היכולת שלו לחזות את העתיד בתשובה שנפנפו בדגל ישראל.
בולשביק, זה מה שאתה.

ואתם גם יכולים לבוא ולבקר שדרות רוטשילד ואפילו להביע את הדעה שלכם שם, אולי תפגשו שם את ארץ ישראל האבודה והיפהפיה והנשכחת,

מעולם לא אבדתי את ארץ ישראל ומעולם לא שכחתי אותה. רוב החברים שלי הם אנשים טובים וערכיים, עם אוסף של דעות פוליטיות, שגרים בארץ ישראל מתוך בחירה ושמחים על כך. אני יודע שמחינתך אנחנו בסך הכל מטומטמים עם פטיש אדיר לכוכב נולד. אבל אני לא אבדתי את ארץ ישראל ולא אבדתי את הדרך.

אין לכם זכות אמיתית לדבר.

אני יודע שמבחינתך דמוקרטיה זה כשהאנשים שלך בשלטון, אבל בדמוקרטיה שלי יש לי זכות לדבר גם אם אני לא אלך לראות אנשים שחיים באוהלים. עדיין יש לי זכות לדבר.

נערך לאחרונה ע"י eshely77 בתאריך 29-07-2011 בשעה 09:14.
ישן 29-07-2011, 13:14

בתגובה להודעה מספר 287 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "[QUOTE=א. ד. גורדון]גם בהפגנה..."

לא אמרתי שהחזקת דגל ישראל הופכת אותך לערכי, רק ציינתי את העובדה. כדי להוכיח לך שלא מדובר רק בשמאל קיצוני (אנרכיסטים לא מרימים דגל ישראל).אם הממשלה תהיה שמאלנית - אז אתה תהיה בהכרח משרתם של השמאל הקיצוני? לא הבנתי את הרציונל, מצטער. האם כרגע אני משרתם של הימין הקיצוני? התשובה היא לא. אני משרתם של הימין המתון שד"א אין לו שום פיתרון בר השגה לסכסוך הישראלי-פלסטנאי.

לא הבנתי למה אני בולשביק? כי הסברתי לך, באמצעות דוגמא, איך תהליכים תודעתיים מתרחשים?

מעבר לזה, אני לא מעוניין להשתיק את זכותך לדיבור, אני רק טוען, שאתם טומנים את הראש שלכם באדמה וממציאים כל מיני תיאוריות מופרכות על מהפכה קומוניסטית וכל מיני מושגים תלושים שלא עומדים בקנה אחד עם המציאות. לך לרוטשילד באיזה יום שתרצה, תסתובב שם, תראה את מגוון האנשים שיש שם (יש שם גם ימנים וחרדים אם מתחשק לך לדעת), תדבר עם מי שבא לך לדבר, ואז תקבל את ההחלטה אם המאבק הזה שייך לקומץ קיצוניים או לא. אף אחד שם לא יאכל אותך.

נערך לאחרונה ע"י א. ד. גורדון בתאריך 29-07-2011 בשעה 13:20.
ישן 29-07-2011, 17:54
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

לצאת מהשטחים זו אכן קיצוניות
בתגובה להודעה מספר 296 שנכתבה על ידי א. ד. גורדון שמתחילה ב "לצאת מהשטחים זה..."

תבדוק בבקשה את המצע הפוליטי של ארגוני השמאל בעבר - אם היית רק מעלה את הנושא של לצאת מהשטחים מולם, היית לכל הפחות מקבל מבטים נזעמים, ובמקרה הפחות טוב היית נזרק מכל המדרגות.
לתמוך בחלשים ולדאוג לסטודנטים גם הימין דואג - אולי פחות טוב, אבל אני מעדיף את זה הרבה יותר מאשר איך השמאל היה דואג לשאר הדברים במדינה מלבד לתמיכה בחלשים ובסטודנטים. בנוסף - גם השמאל לא ממש דאג לחלשים ולסטודנטים - הרי זה לא שהוא מעולם לא היה בשלטון, אך עדיין בתקופות שלטון השמאל היה קשה לסטודנטים והחלשים לא זכו לתמיכה.

ציטוט:

ישן 29-07-2011, 18:25

בתגובה להודעה מספר 297 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "לצאת מהשטחים זו אכן קיצוניות"

בזמן שלטון רבין המעמד הבינוני התחזק, והיתה יותר תמיכה במעמד הנמוך. להזכירך זה היה ביבי שטען בזחיחות שנשים חד הוריות צריכות לצאת לעבוד ולא מגיע להן כלום.

לא יודע אם שמעת אי פעם על תוכנית אלון או על הסכם לונדון. יגאל אלון לא נזרק מהמדרגות ואם הוא לא היה נפטר מהתקף לב ב-1980 יש מצב שהוא היה הופך לראש ממשלה כאן ומיישם את התוכנית שלו בזמן.

ואם כבר מישהו נכנע לסחטנות ופעל תחת לחץ, זה בגין שנתן לסאדאת (בגלל הכאפה שהם האכילו אותנו במלחמת יום-הכיפורים) את סיני כולה ודאג לשמור לעצמו "ברוב חוכמתו" את רצועת עזה.

אם לצאת מהשטחים זו קיצוניות שמאלנית אז מה זה אומר? שאריק שרון הוא שמאלני קיצוני?
או שזה אומר (כי למיטב ידיעתי, מכל הסקרים בעיתונות ב-5 השנים האחרונות, רוב העם בעד יציאה מהשטחים) שרוב העם הוא שמאלני קיצוני?

ישן 29-07-2011, 15:42
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

מה הקשר ל"לשבת שם 20 שנה"?
בתגובה להודעה מספר 303 שנכתבה על ידי א. ד. גורדון שמתחילה ב "אז בו תסביר לי איך היא היתה..."

המלחמה היתה הרבה פחות מ-20 שנה, זה שישבנו ברצועת הביטחון למשך כך וכך שנים זה לא קשור למלחמה אלא פועל יוצא ממנה.
אני יודע שלפי הנרטיב שלך ושל שכמותך זה בסדר גמור שארגוני טרור מבצעים תקיפות וירי ארטילריה כנגד הישובים הקרובים לגבול עם סוריה, כי אותם ישובים לא נחשבים לישובים ישראלים כי הם לא שייכים למדינת תל אביב, אבל למזלנו בנקודה כלשהיא המדינה חשבה הפוך מכם.
בנוגע לבגין - אין לי מושג, אני לא פסיכיאטר.

ציטוט:

ישן 29-07-2011, 16:54

בתגובה להודעה מספר 304 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "מה הקשר ל"לשבת שם 20 שנה"?"

אין לך מושג ירוק על מה אתה מדבר.

בגין סתם שקע בדיכאון באופן מקרי, ברגע שהוא הבין ששרון עשה לו תרגיל מסריח ושיש לו דם של כמה מאות חיילים על הידיים. סתם היו הפגנות נכון?

אין קשר בין המלחמה לישיבה שלנו ברצועת הביטחון? מה אתה סוג של ליצן? אני צריך להסביר לך מה הקשר בין רצועת הביטחון למלחמת לבנון הראשונה? אתה גם סותר את עצמך, אתה אומר שזה פועל יצא, אבל באותה נשימה אתה גם אומר שאין קשר. פועל יוצא מעיד על קשר חברי היקר.

כרגע חבר יקר, לא יורים על ישובי הצפון, וזה משום שאנחנו לא יושבים יותר שם, להזכירך במשך 20 שנה בהם ישבנו ברצועת "הביטחון" בדרום לבנון ישובי הצפון היו חוטפים קטיושות לכל אורך השנה, אז תסביר לי מה ההגיון של לשבת שם.

מעבר לזה, המלחמה הזאת החלישה את מעמד הנוצרים (שתמכו בנו בעבר) בלבנון וחיזק את השיעים. אנחנו אישית באמצעות המלחמה הזאת והישיבה שלנו ברצועת הביטחון יצרנו את המפלצת שנקראת חיזבאללה, הסיבה שהם ארגון הטרור או הגרילה הטוב ביותר בעולם נובעת מזה שהם היו בעימות צבאי איתנו במשך 20 שנה, והושפעו משיטות הלוחמה של צה"ל, לא בגלל שהם מקבלים כסף מאירן.

חומר למחשבה נוסף, נכנסנו ללבנון כביכול כדי לסלק משם את אש"ף ולמעשה כדי ליצור ממשלה אוהדת ישראל, מה קיבלנו בסופו של דבר? קיבלנו גם את חיזבאללה, גם את סברה ושתילה, גם ממשלה שונאת ישראל, וגם קיבלנו את אש"ף בשטחים (האינתפדה הראשונה היתה פועל יוצא של מלחמת לבנון), ובסוף גם ככה הגענו איתם (עם אש"ף) להסכם או לפחות להליכים של הכרה בעצמאותם.

נערך לאחרונה ע"י א. ד. גורדון בתאריך 29-07-2011 בשעה 17:21.
ישן 29-07-2011, 18:25

בתגובה להודעה מספר 309 שנכתבה על ידי א. ד. גורדון שמתחילה ב "אם אתה תמשיך לקרוא לי חבר..."

תקשיב - אין ספק שבישיבת צה"ל בלבנון הייתה השפעה כלשהיא על התפתחות החיזבאללה
אבל אתה שוכח שחיזבאללה, למרות היותו לבנוני, הוא שלוחה איראנית.
והאיראנים במסגרת המאמצים שלהם לפתור סכסוך בחירות מהמאה השביעית (על מה נתערב שאתה לא יודע על מה אני מדבר וכמה שתחפש לא תבין, כי אתה לא באמת מבין בנושא רק פולט ססמאות) מחפשים להגדיל את ההשפעה של השיעים בעולם הערבי, ובלבנון רוב האוכלוסיה הוא שיעי. כשהוקם חיזבאללה, איראן לא הייתה מסוגלת לשלוח את זרועותיה מכל מיני סיבות לעיראק או בחריין ולכן נבחרה לבנון.
חיזבאללה - ותגיד את זה גם לשאר המהפכנים דמיקולו שלך - הוא קודם כל מאמץ אירני להשיג הגמוניה שיעית בעולם הערבי, מדינת ישראל ומלחמת לבנון שימשה רק תרוץ לתהליך.
ישן 29-07-2011, 18:57

בתגובה להודעה מספר 314 שנכתבה על ידי בני לפיד שמתחילה ב "תקשיב - אין ספק שבישיבת צה"ל..."

וואלה אחי, תודה על המחמאה, בהנחה שזה מושג שהשתמשו בו בפלמ"ח אני מודה לך, אשריך.

אני חושב שזה אתה שלא עוצר לחשוב שניה, כי הרי אני זה הבן-אדם ששואל שאלות והולך לראות את המציאות בעיניים שלי, כלומר, הלכתי לשדרות רוטשילד באופן פיזי, כדי לראות מה הולך שם באמת. אתה חברי המלומד מפחד אפילו ללכת לשם, בטח אתה חושב (עקב הזיות וחשיבה פארנואידית) שיתפסו אותך שם אנשים וישטפו לך את המוח. אם יצא לך לקרוא את העמוד הראשי היום של ידיעות אחרונות היית רואה שאפילו שרי הממשלה תומכים במחאה הזאת, אז כנראה שמי ששייך כאן למיעוט קיצוני זה אתה.

מצורפת פה תמונה של החבר שלך:

ואנחנו עזרנו להם לחזק את השפעתם בעולם, בגלל פראיירים כמוך.

ישן 29-07-2011, 17:45
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

שוב, אתה מפגין את הבורות שלך ברצף מעורר השתאות
בתגובה להודעה מספר 305 שנכתבה על ידי א. ד. גורדון שמתחילה ב "אין לך מושג ירוק על מה אתה..."

אני תוהה האם אתה במקור בור שמפעם לפעם יש לו הבלחות של טיעונים עם הגיון כלשהוא, או שאתה אדם הגיוני שמשום מה נהנה להפגין בורות פה בפורום. ניחא.
התכוונתי שהמלחמה היתה מוצדקת, וזה שנשארנו לאחר מכן ברצועת הביטחון (שלדעתי גם היא היתה צורך חשוב ונכון) הם שני דברים שונים - אמנם האחד קרה לאחר השני, אך ה-"20 שנה של ישיבה ברצועת הביטחון" היא לא מלחמת של"ג.
עד כאן להסברים של המובן מאליו, אלא אם גם זה לא ברור ואז אני אצטרך לעבור להסביר לך עם תמונות וצורות - ולזה, אני מודיע לך כבר מראש - אין לי כוח.

עוד, הטלת האחריות של הטבח בסברה ושתילא על שרון גם היא טעות היסטורית - קודם כל עשו מזה כאילו שרון בעצמו הלך והרג אנשים, דבר שהוא כמובן לא נכון.
דבר שני, כל המטרה של הטלת האחריות הזו היתה כדי להטיל רפש באדם שהוא גיבור ישראל (שאת זה אף אחד לא יקח ממנו - גם אם עשה טעויות במהלך חייו), ומספיק לראות את היחס הלבנוני לחובייקה - מנהיג הפלנגות שביצעו בפועל את הטבח - לאחר מלחמת לבנון.
היית חושב שאדם כזה, שאחראי כביכול לרצח זוועתי במדינה בה הוא חי, שלכל הפחות יזרק לצינוק לשארית חייו. אז חשבת. בפועל חובייקה הפך לשר וחבר פרלמנט בממשלת לבנון - מה שמראה שללבנונים ממש לא היה אכפת מהפלסטינאים במחנות הפליטים, וכל ההאשמות האלה ב"טבח" היו פשוט אופרטוניזם זול שמטרתן היתה לגלגל את האחריות להרג על היהודים, ובכך שוב לעזור לערבים להעלים עין מהסחי בו הם חיים ומהברבריות של עצמם. במקרה ולא שמת לב, המגמה הזו בעולם הערבי לא היתה חדשה אז ועדיין ממשיכה כיום.
אז בבקשה אל תבלבל לי את המוח עם ה"טבח" הזה שלך.

ציטוט:

ישן 29-07-2011, 18:08

בתגובה להודעה מספר 326 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "שוב, אתה מפגין את הבורות שלך ברצף מעורר השתאות"

קודם כל לא ציינתי מי אחראי העיקרי לטבח בסברא ושתילה, ציינתי שהטבח התרחש בתחום האחריות שלנו, כלומר, צה"ל באמצעות מחסומים מנע מהאוכלוסייה הפלסטינאית לברוח ממחנות הפליטים הללו (מכיוון שזאת היתה ההוראה, והחיילים שלנו לא ידעו שמתבצע שם טבח), אילו צה"ל לא היה שולט בשטח, לפלנגות לא היתה אפשרות לבצע את הטבח הזה בכזאת קלות.

דבר שני, אל תגיד לי לא לבלבל לך את המוח עם הטבח הזה, מה אתה חושב שזה סבבה שטבחו בילדים ונשים וזקנים? אז מה, בגלל שהם פלסטינאים זה הופך אותם ללא בני אדם?

ואם לאף אחד בלבנון לא אכפת מהפלסטינאים, זה אומר שמה שנעשה זה בסדר? האם אנו מכפיפים את אמות המוסר שלנו לאלו של "הערבים", או לאלו שהצבנו לעצמנו?

עכשיו אולי תענה לשאלה שלי: איך מלחמת לבנון הראשונה היתה מוצדקת? איזה הישגים מדיניים השגנו ממנה? כיצד השתפר מצבנו כתוצאה ממנה?

ישן 30-07-2011, 18:25

בתגובה להודעה מספר 330 שנכתבה על ידי בני לפיד שמתחילה ב "איך אתה לא יודע ? נשבר לך..."

ידידי הזחוח והלא כל כך חכם [אתה אולי יודע כמה דברים (פחות ממני מסתבר) אבל אתה צר אופקים], כבר הסברתי לך בתגובות הקודמות שלי שזה לא משנה מה הן אמות המוסר של עמים אחרים, אלא מה אמות המוסר שלנו. אם אתה רוצה לחיות עם אמות מוסר של מרצחים אז תפאדל, שיהיה לך יום נעים. אבל אם אתה רואה את עצמך כיצור מוסרי, אז אתה צריך להבין שכל מה שקורא תחת פיקודך מחייב אותך מוסרית, והטבח בסברה ושתילה התרחש תחת פיקודנו (תחת פיקודו של צה"ל שנמצא תחת פיקודה של ממשלת ישראל) ולכן גם הוקמה ועדת חקירה מטעם המדינה שתחקור את האירועים, והועדה הזאת הגיעה למסקנות שהן קרובות יותר לדעותי מאשר לדעותיך. עד כאן לגבי מי פה מיישר קו עם החוק במדינה שלנו. אם יש לך בעיה עם זה, אז כנראה שאתה משתייך למיעוט מאוד קטן בעם הזה שמצביע למפלגות קיצוניות כמו כהנא חי.

ישן 30-07-2011, 18:31

בתגובה להודעה מספר 331 שנכתבה על ידי א. ד. גורדון שמתחילה ב "[font=Verdana]ידידי הזחוח..."

ידידי שני דברים הם אינסופיים אמר אינשטיין, היקום וטיפשותם של בני אדם.
כיוון שכוכב אתה ממש לא, אני מניח שאתה פשוט טיפש.
סברה ושתילא היתה פרובוקציה שהוכנה ע"י אסד ואלי חובייקה במטרה להביך את מדינת ישראל.
אם למדינת ישראל הייתה אחריות לנושא - ודאי שהייתה, מדינת ישראל נהגה בטיפשות, אבל בין טיפשות לאשמת זדון יש הבדל ענק. וגם הוועדה - ועדת כהן - מצאה שלצה"ל לא הייתה אחריות לנושא.
היא ביקרה קשות חלק מהדרג הצבאי ובעיקר את הדרג המדיני על קוצר הראות שלו, הדיחה את שרון וכ"ו, אבל לא מצאה אשמים ישירים או מעורבות ישירה במעשה.

ואני ממש אבל ממש לא מצביע ולא הצבעתי לכהנא, הצבעתי למר"צ כל חיי הבוגרים.

נערך לאחרונה ע"י בני לפיד בתאריך 30-07-2011 בשעה 18:36.
ישן 30-07-2011, 18:58

בתגובה להודעה מספר 333 שנכתבה על ידי א. ד. גורדון שמתחילה ב "אז כנראה שאתה בריה משונה..."

תגיד לי ,אולי תלך לרופא מין שיגיד לך איזה מין אהבל אתה ?
הראתי לך דוגמאות מארועים שהתרחשו שש שנים קודם לטבח בסברא ושתילא, שמראים ללא צל של ספק שהנוצרים והמוסלמים טבחו אחד את השני בלבנון, הם עושים את זה במשך מאות בשנים.
לטעון שבלעדי מלחמת לבנון הטבח לא היה קורה, מראה כמה אתה לא מבין.
כל פעם שאחד הצדדים הרגיש מספיק חזק, הוא טבח בצד השני. אתה מבין את זה שטקר ?
מדינת ישראל נתנה לנוצרים לרכב על גבה ובכך טעתה.

ובקשר להיותי הסמן הימני של מר"צ - תקרא מה כתב לך למטה אחד בשם looklook ואולי תבין.
אתה אמרתי לך כבר פיון במחאה פוליטית לא מחאה חברתית, שהתעוררה עכשיו ע"י בעלי אינטרסים (אלו שמשלמים על האוהלים זוכר ?) פוליטים. המחאה הזאת היא מחאה חברתית דמיקולו.
אתה פיון קטן במחאה פוליטית שלא אתה ארגנת, ואתה אפילו לא רואה את זה, כיוון שאתה מנסה להאכיל אותו בפרופוגנדה הודבק לך הכינוי הפוליטרוק.
ישן 30-07-2011, 19:58

בתגובה להודעה מספר 334 שנכתבה על ידי בני לפיד שמתחילה ב "תגיד לי ,אולי תלך לרופא מין..."

שמע חביבי, אני מודה שאתה מצליח להתיש אותי עם צורת הדיבור הלא מנומסת וחסרת הכבוד שלך (בלשון המעטה). חוץ מזה אם לא שמת לב יש לך קושי בהבנת הנקרא שמתבטא בהבנה וקריאה סלקטיבית של הערותיי הכתובות.

אז בוא ידידי החצוף, אני אענה לך על ההערות ועל הפרשנות השגויה שלך:
הסברתי לך כבר שאין לדוגמאות שלך (בנוגע לאירועים שהתרחשו לפני כך וכך שנים בלבנון), שום כוח אל מול טיעוניי מכיוון שהם לא סותרים את הטיעון שלי לגבי אמות המוסר של העם היהודי שחי בישראל.

לא טענתי שבלעדי מלחמת לבנון לא היה מתרחש טבח, טענתי שאת הטבח הספציפי הזה ביצעו תחת אחריותו של צה"ל, וצה"ל עזר לפלנגות הנוצריות לבצע אותו, בלי עזרת צה"ל באותה נקודת זמן לא היה מתאפשר טבח (באותה נקודת זמן!). עכשיו אסביר את דבריי דרך משל: אם יש גן ילדים שבו במשך מאות בשנים ילדים משחקים בחרא, ברגע שאתה הופך להיות הגנן של הגן הזה, כל אירוע בו מתלכלכים ילדים בקקי הופך לאחריותך, מבין? ובכך גם אתה מתלכלך בחרא.

מה אכפת לי מה כתב לי לוקלוק, מעניין את הביצה השמאלית שלי, אני מגיב למי שמתחשק לי להגיב, כרגע אני מדבר איתך אז תתמודד עם עוצמת האינטלקט שלי או שתישבר כקנה רצוץ.

אז קודם כל אני לא פיון במחאה פוליטית, מכיוון שאני מייצג רק את עצמי, הבנת שטקר?
נניח שיש גורמים שליליים שרוקמים מזימות מאחורי המחאה הזאת, זה לא משנה את העובדה שהמדינה שלנו צועדת אל סף התהום וגם לא משנה את העובדה שהימצאות צה"ל בלבנון במשך קרוב ל-20 שנה (תכלס יותר אם אתה מחשיב את התקופה של מבצע ליטני וכן הלאה). ואני לא זוכר שבשום שלב בדיון הזה האכלתי פה מישהו בתעמולה (דבר עברית - propaganda).

ד"א כל מחאה חברתית היא גם פוליטית.

נערך לאחרונה ע"י א. ד. גורדון בתאריך 30-07-2011 בשעה 20:17.
ישן 30-07-2011, 20:15

בתגובה להודעה מספר 335 שנכתבה על ידי א. ד. גורדון שמתחילה ב "שמע חביבי, אני מודה שאתה..."

חביבי, אתה עקשן
אבל בוא, תמצא בבקשה את מראה המקום מדו"ח ועדת כהן שתומך בהאשמות שלך שצה"ל עזר לפאלנגות בביצוע הטבח, כי זה מה שאמרת.
אתה גם יכול להתייחס לנימוקים שהעלו במשפט הדיבה בין אריאל שרון למגזים טיים שהאשים את שרון במה שאתה מאשים את צה"ל והפסיד.
אתה יודע איך קוראים למי שרואה דבר אחד ואומר שזה דבר אחר ? משיגנע' קופ.
ודרך אגב "מן היקב ומן הגורן" משמעותו מתייחסת במישרין לליקוט שאריות שנשארו אחרי עיבוד הענבים ביקב, ושיבולי החיטה בגורן (שאריות מן היקב ומן הגורן), משמעות הביטוי ממש לא מאיפה צצת,
ובכלל תיזהר, מקורו של הביטוי בספר מלכים בסיפור שהשומרון קשור בו, ומוכיח את הזיקה של העם היהודי לשומרון(מלאכים ב, ו כה-כז) וַיְהִי רָעָב גָּדוֹל בְּשֹׁמְרוֹן וְהִנֵּה צָרִים עָלֶיהָ: עַד הֱיוֹת רֹאשׁ-חֲמוֹר בִּשְׁמֹנִים כֶּסֶף, וְרֹבַע הַקַּב חרייוֹנִים (דִּביוֹנִים) בַּחֲמִשָּׁה-כָסֶף. וַיְהִי מֶלֶךְ יִשְׂרָאֵל עֹבֵר עַל-הַחֹמָה; וְאִשָּׁה צָעֲקָה אֵלָיו לֵאמֹר: הוֹשִׁיעָה אֲדֹנִי הַמֶּלֶךְ. וַיֹּאמֶר אַל-יוֹשִׁעֵךְ ה', מֵאַיִן אוֹשִׁיעֵךְ? הֲמִן-הַגֹּרֶן אוֹ מִן-הַיָּקֶב?

נערך לאחרונה ע"י בני לפיד בתאריך 30-07-2011 בשעה 20:22.
ישן 30-07-2011, 20:37
מנהל

צה"ל סייע לפלנגות על ידי ירי תאורה וזאת בלי לדעת שמתרחש שם טבח
בתגובה להודעה מספר 336 שנכתבה על ידי בני לפיד שמתחילה ב "חביבי, אתה עקשן אבל בוא, תמצא..."

אי ידיעה ברמת הפיקוד. היו חיילים שישבו קרוב וראו. לקח זמן להעביר ידיעות למעלה ולהבין את התמונה הכללית.אבל לא על כך הייתה עיקר הביקורת של הוועדה (ובצדק) אלא הביקורת על ישראל וצה"ל הייתה אי מניעה של הטבח. טענו ששרון והמפקדים הבכירים היו צריכים לדעת שיתרחש טבח אם יאפשרו לפלנגות להכנס למחנות. וזאת טענה אחרת, פחות חמורה. אין לשכוח ששרון תבע את המגזין "טיים" על כך שדיווח כאילו שרון שוחח עם מנהיגי הפלנגות בטרם כניסתם על נקמה, וזכה.
על כל פנים, יש אכן הרבה צביעות בינלאומית סביב העניין הזה. לא רק שמעשי טבח דומים התרחשו בלבנון לאורך העשור שקדם לו, אלא גם הלבנונים עצמם התייחסו לאירוע בהתאם-את המבצע בפועל של הטבח, אלי חובייקה, הם מינו לשר בממשלה שנים מאוחר יותר...
אז סולחים למבצע, ואילו מי ש"היה צריך לדעת" הוא עד היום מוגדר בשל זאת "פושע מלחמה"...
ישן 31-07-2011, 12:00

בתגובה להודעה מספר 340 שנכתבה על ידי בני לפיד שמתחילה ב "צה"ל שלח את הפלנגות להילחם..."

מעבר לעובדה שצה"ל שלח פצצות תאורה בזמן הטבח (את זה אנחנו יודעים מואלס עם באשיר), היו גם עוד כמה דברים שהתרחשו. למשל עוצר שצה"ל הטיל על הדרכים מסביב למחנות הפליטים, בעקבות העוצר הזה אנשים התקשו לברוח משם.

עכשיו שמעו, אני לא טענתי שצה"ל ביצע את הטבח, אני רק אמרתי שהוא התלכלך בזה והוא היה מה שנקרא: המבוגר האחראי בסיפור הזה, לכן הפילו עלינו את העניין הזה. זה לא משנה את העובדה שמדובר במקרה חמור בלשון המעטה, ולהגיד אוקיי היה שם טבח נו אז מה? הם עושים את זה כבר מאות בשנים.

כל אירוע כזה שאנחנו מתחכחים בו מקרב אותנו למשהו שניסינו להתרחק ממנו במשך 4000 שנה.
בסופו של דבר הטיעון שלי סבב סביב העובדה שמלחמת לבנון התחילה כביכול כמבצע צבאי והפכה מהר מאוד למלחמה כוללת שבסופה קצרנו רק פירות של מרורים, וההישגים המדיניים של מלחמה זו היו אפסיים אם בכלל.

ישן 31-07-2011, 14:38

בתגובה להודעה מספר 342 שנכתבה על ידי בני לפיד שמתחילה ב ""הפילו" עלינו את העניין,..."

האמת שהסיבה שהעליתי את עניין ואלס עם באשיר הוא בגלל שאתה וקגנס היעלתם את עניין התאורות, ואני מניח שמשום שאף אחד ממכם לא היה שם בשטח (תקן אותי אם אני טועה), אתם מכירים את האינפורמציה הזאת מהסרט. לעומת זאת מה שאני אמרתי בקשר לעוצר שהוטל על מחנות הפליטים, זה לא הגיע מואלס עם בשיר.

מר לפיד, אני מניח שאת כל המרירות שלך אתה משלח בי בגלל שאתה לא כל כך חכם כמו שאתה מתיימר להציג את עצמך וכנראה אתה סובל מרגשות נחיתות (אחרת למה אתה מתעקש להראות לנו כמה אתה בקיא בהיסטוריה הפוליטית של הדת המוסלמית).

אנשים צעקו בכיכר, כי מתו לנו כמה מאות חיילים לשוא, וכי חוץ מסברה ושתילה שהתרחשו תחת אחריותנו, גם מתו הרבה מאוד אזרחים לבנונים חפים מפשע (אפילו בסרט ההסברה שנעשה מטעם צה"ל הנקרא "שתי אצבעות מצידון" מעלים נושא זה). עדיין מתמיהה אותי שאדם שמצביע מרצ (בהנחה שלא שיקרת בנושא הזה רק לצורך הפרובוקציה) מדבר בצורה כל כך רדודה בנוגע לחיי אדם ולערכים מוסריים.

ישן 31-07-2011, 14:59

בתגובה להודעה מספר 343 שנכתבה על ידי א. ד. גורדון שמתחילה ב "האמת שהסיבה שהעליתי את עניין..."

בואנה איך שהראש שלך עובד
בגלל הריגשי נחיתות שלי, אני מנסה להראות כמה אני יודע על ההסטוריה המוסלמית ?
מה הקשר, אתה טענת, טענות שונות ומשונות
למשל : הדמוקרטיה במצרים, מלחמת לבנון, ההשפעה של מדינת ישראל על הקמת החיזבאללה וכ"ו.
קיבלת תשובות, עכשיו אתה אומר שזה בגלל רגשי נחיתות ?
מה שאני ממש לא מבין, זה למה מישהו מתעקש להתנהג בכזו טיפשות קבל עם ועדה.
וההיגיון שלך שאם אתה יודע משהו זה בטח מסרט, האמת הצלחת להצחיק אותי.
בדור שלנו (ואני מניח שקגנס ואני בערך בני אותו גיל) בשביל לדעת, אנשים ישבו וקראו ספרים, מסמכים, חומר. אנחנו לא רכשנו ידע דרך ראיה של סרט - ואני לא יודע לגבי קגנס, אני בחיים לא ראיתי את ואלס עם באשיר, וגם לא את שתי אצבעות מצידון.

תשמע ילד (אתה נשמע ומתנהג בערך כמו 4) החיים הרבה יותר מורכבים ממה שאתה רואה בואלס עם באשיר.
אתה מדבר על לבנונים חפים מפשע, בוא בשביל שתבין קצת על חפים מפשע ומוסר, אתה מכיר את הסיפור על דינה ? אתה מבין מה עשו לוי ושמעון ? אתה יודע למה הם עשו את זה ? מה היו הנימוקים להענשת אנשי שכם ? אתה יודע מה היה העונש של אנשי שכם ? אתה מבין על מה יצא קצפו של יעקב ?
לא רק הסטוריה מוסלמית אתה לא יודע, את ההסטוריה של העם שלך אתה לא מכיר, אני מניח שזה בגלל שלא עשו על זה סרט.

"היש עם בעמים, אשר מבניו הגיעו לידי סילוף כזה, שכלי ונפשי, שכל מה שעושה עמם, כל יצירתו וכל ייסוריו הם בזויים ושנואים, וכל מה שעושה אויב עמם, כל שוד וכל רצח וכל אונס, ממלא את לבם רגש הערצה והתמכרות? כל עוד אפשרי הדבר שיבוא ילד יהודי לארץ ישראל... וכאן ידבקו בו חיידקים של שנאה לעצמו... ויטריפו עליו את דעתו עד כדי כך שיראה את הגאולה הסוציאלית בנאצים הפלשתינים, שהצליחו לרכז כאן בארץ את האנטישמיות הזואולוגית של אירופה עם תאוות הפגיון שבמזרח - אל יהא מצפוננו שקט" (כצנלסון, חיידקים של שנאה עצמית)

מתי נגמר החופש הגדול ?

נערך לאחרונה ע"י בני לפיד בתאריך 31-07-2011 בשעה 15:21.
ישן 31-07-2011, 16:50

בתגובה להודעה מספר 344 שנכתבה על ידי בני לפיד שמתחילה ב "בואנה איך שהראש שלך עובד בגלל..."

אני לא זוכר שקיבלתי פה הרבה תשובות, בעיקר קיבלתי הטחות וגידופים שונים ומשונים ברמת הגנון, ומענה על שאלות שקל לענות עליהן. בינתיים לא היתה ממש שאלה רצינית שלא התייחסתי אליה ברצינות.

בדור שלך? מה אתה קשיש שנולד בתחילת המאה (דרף אגב כבר אז היו סרטים)? לי אישית אין בעיה לצוטט מסרטים וגם מספרים אני לא כזה אנין טעם כמוך, בהתחשב בעובדה שעניין פצצות התאורה כנראה לא היה מועלה לדיון אם לא אתה וקגנס ראיתם את ואלס עם באשיר (שזה ד"א סרט שאני סולד ממנו)

גם אני יודע קרוא וכתוב, אחרת לא היינו יכולים לתקשר שטקר.

ובמיוחד בשבילך אני מביא פה עדות מפי רמטכ"ל המלחמה הזאת (שמעיד על עצמו כעד לא אמין בנוגע לאירועים הללו), מתוך ספרו האוטוביוגרפי: סיפורו של חייל

"ידעתי, שאם קרה מה שקרה - אנשי הפאלנגות ביצעו את המעשים ודבקתי במטרה אחת: לנקות את צה"ל מכל רבב של אשמה. בפי העיתונאים היו שאלות רבות. בפי היו רק תשובות מעטות, חלקיות. לא ידעתי יותר. אחד העיתונאים סנט בי: מה, הרמטכ"ל אינו יודע מה קרה?! עובדה. הרמטכ"ל לא ידע. זו היתה שיחה לא נוחה. רמטכ"ל שנאלץ לחזור שוב ושוב על המילים: "אני לא יודע", אין לו הרבה סיכויים לעורר אמון בלב השומעים."

לא הבנתי אבל מה הקשר לסיפור דינה? הרי אתה בעצמך טענת שהפלנגות הם אלו שעשו את הטבח הזה ולא אנחנו.

החיים הם פשוטים, אבל בגלל שלא נעים לנו לראות את פשטותם המעיקה אנו מכסים אותם בכל מיני עלי תאנה כאלו ואחרים או בצעיפי מאיה כאלו ואחרים (בטח אתה לא יודע על מה אני מדבר כי אתה אינטלקטואל בשקל).
אתה למשל נהנה להגיד שהחיים מורכבים במקום לדבר לעניין. אני מדבר על אוכלוסייה אזרחית הכוללת נשים ילדים וזקנים שטבחו בהם.

ולגבי השאלה האחרונה שלך בדבר תאריך סיומו של החופש הגדול, קשה לי לענות לך, תשאל את שר החינוך.

ישן 31-07-2011, 17:28

בתגובה להודעה מספר 345 שנכתבה על ידי א. ד. גורדון שמתחילה ב "אני לא זוכר שקיבלתי פה הרבה..."

או החבר פוליטרוק, לא עצרו אותך אתמול ? אני מניח שכמו כל הפליטרוקים שלחת אנשים אחרים לעשות את העבודה הקשה באמת בעוד שאתה שתית מקיאטו.
תשמע אתה קופץ פה ממקום למקום. בוא נעזור לך נעשה קצת סדר
1. טענה ראשונה הדמוקרטיות הערביות זוכר ? - קיבלת תשובה, שהטענה שלך רחוקה מלהיות נכונה, ובמצריים דווקא הכוחות האסלמיים צוברים כוח. זה נובע ממבנה חברתי, ממבנה אגודות הצדקה של האחים המוסלמים ומהשרותים שהם נותנים וכ"ו. האחים המוסלמים הם אלו שמספקים שרותים רפואיים ושרותי רווחה לחלק גדול מתושבי מצרים, הדבר הכי סביר הוא שהם יזכו לייצוג פוליטי משמעותי.
תוסיף לזה את העובדה שביחס הפוך לאיראן 85% מתושבי מצריים הם דתיים ותקבל מתקון להקצנה. הפוך ממה שטענת על שמש העמים והדמוקרטיות הערביות.
2. טענה שניה - מדינת ישראל אשמה בהיווצרות החיזבאללה - הסברתי לך חזור והסבר, שהחיזבאללה הוקם בגלל שאיפות ההתפשטות האיראניות מחד, והרכב האוכלוסין בלבנון מאידך. הסברתי לך גם שהסכסוך בין הסונה לשיעה נמשך מאות בשנים, ומדינת ישראל לא שחקן במשחק הזה, הסברתי לך גם שהנוצרים והמוסלמים בלבנון, טבחו אחד את השני מאות בשנים, בהקפים הרבה יותר גדולים ממה שקרה בסברא ושתילה. כולל בשנת 1983, להאשים את צה"ל בטבח הזה, זה לא יותר מפופוליזם זול.
3. אתה אמרת שצה"ל טבח בלבנונים חפים מפשע, לכן באנו לדבר על דינה קצת.
תראה לך בתור תושב מדינת ישראל כתושב שחי במדינה דמוקרטית, יש אחריות ומחוייבות להחלטות הממשלה שלך. תושבי גרמניה, נושאים באחריות להחלטות של ממשל שהתקיים לפני שרובם נולדו עד עצם היום הזה.
גם לתושבי לבנון יש, גם לתושבי עזה יש, וגם לתושבי שכם היתה.
תושבי שכם בגלל שלא שפטו את שכם על מעשה האונס למעשה נתנו לו גיבוי ודמם הותר במקרה דינה.
למה זה דומה ? לתושבי עזה שבחרו בחמאס, החמאס יורה רקטות ועוסק בטרור, מתחבא בתוך אוכלוסיה אזרחית וכשצה"ל יוצא למלחמה, בגלל אופי הלחימה (לחימה בשטח בנוי היא עניין מסובך וקשה) נהרגים אזרחים בלתי מעורבים. אז נכון הם בלתי מעורבים, ומצער מאוד שהם נהרגים, השאלה היא אם יש להם אחריות ישירה או עקיפה, למעשי הממשלה שלהם. התקדים הגרמני, קובע שכן, אותו הדבר בלבנון.
וזה לא שייך לרמה המוסרית שלך, זה שייך לרמה המוסרית שלהם. צה"ל עושה הכול בשביל למזער פגיעה באזרחים בלתי מעורבים. לפעמים למרות כל מה שצה"ל עושה זה לא מספיק ונהרגים בלתי מעורבים. זה עדיין לא הופך את זה לאשמת צה"ל. להפך אם תקרא קצת את אמנת ג'נבה אתה תגלה שהאחריות על מותם של בלתי מעורבים, מוטלת על אלו שהופכים אותם למגן אנושי.

ומה אתה מביא ציטטה מהספר של רפול ? בשביל להוכיח שאתה יודע לקרוא ? זה יפה.
אם אתה מנסה להוכיח שצה"ל לא ידע מה מתרחש בשטח, על זה אין ויכוח.
ובהתייחס לתו המחיר שאתה מנסה להדביק לאינטלקט שלי
צרצ'יל אמר A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject.
אתה פנאט

דרך אגב סתם בשבילך איזה ציטוט של א.ד שתבין שהוא חשב ממש אבל ממש אחרת מהשטויות שלך חבר פוליטרוק:
"עם ישראל, אומרים הם (הערבים), אינו תובע כלל את זכותו על ארץ ישראל ובסתר נשמתו הוא מודה כי אין לו מה לתבוע. יש איזה קומץ, איזה מיעוט קטן של ציונים בעלי הזיה, המקלקלים את הכול. ואם תראה להם שמונה מאות אלף או מיליון שוקלים אבל, האם, לאמיתו של דבר, בכוח שקלים תובעים זכות על הארץ אם מאחריהם אין להרגיש שום כוח ריאלי, כוח חי, של עם חי תובע כמו שעם חי יודע לתבוע? אולם אז, לו היתה התביעה נשמעת, אז היו הערבים מרגישים בנו כוח והיו מוכרחים להתחשב עמנו וגם האחרים היו מוכרחים להתחשב עמנו. על ארץ ישראל יש לנו שטר כזה, שכוחו לא פסק עד היום ולא ייפסק לעולם – הלא הוא התנ"ך, ולא רק התנ"ך, ולא באותו המובן, שבתנ"ך הובטחה זכותנו על ארצנו, כי אם גם באותו המובן, שאנחנו בארץ ישראל יצרנו את התנ"ך … ומה יצרו הערבים בכל משך ימי שבתם בארץ? יצירות כאלה, ואפילו רק יצירת התנ"ך בלבד נותנת זכות שאינה פוסקת לעולם על ארץ יצירתו"

מתי פתחת תנ"ך בפעם האחרונה חבר פוליטרוק ? הרי משנתו של א.ד גורדון היא, ואין בילתה.
גורדון הוא לא רק שם של בריכה.

נערך לאחרונה ע"י בני לפיד בתאריך 31-07-2011 בשעה 17:49.
ישן 31-07-2011, 19:15

בתגובה להודעה מספר 346 שנכתבה על ידי בני לפיד שמתחילה ב "או החבר פוליטרוק, לא עצרו..."

יפה שאתה יודע מה זה מקיאטו - איך אומרים: על ראש הגנב בוער הכובע.

ידידי היקר והנחמד, למרות שיש לך שפה בזויה, ואתה מכנה אותי בכינויים שונים ומשונים, אני לא מתכוון להיגרר למקומות השפלים האלה.
כפי שכבר הסברתי לך אני לא חבר במחאה הזאת וגם לא בקבוצה כזאת או אחרת (משהו שאי אפשר להגיד בוודאות עליך) אני בסך הכל מנהל דיון אינטלקטואלי-פוליטי על פני הרשת בגלל העניין האישי שלי להחלפת דעות ורעיונות. תוציא לעצמך מהראש שאני מייצג איזו תנועה חתרנית כזאת או אחרת ותפסיק לסווג אותי ככזה ואז אולי תוכל לפתוח את העיניים שלך ואת הראש שלך למה שאני אומר לך.

1. לא בהכרח טענתי שהמדינות הערביות יהפכו לדמוקרטיות פר-אקסלנס, כלומר זה לא משנה גם אם הן יהיו מדינות בעלות אוראנטציה דתית, כל עוד הן ישתפו פעולה עם המערב מבחינה כלכלית, אז זה אלמנט שיכול לסכן אותנו. לא טענתי דבר וחצי דבר על שמש העמים.

2. זה שהסברת את דעתך להיווצרות החיזבאללה לא הופכת אותה ליותר נכונה משלי, וגם אם כל מי שכותב פה בפורום הזה יתמוך בדעתך זה לא יהפוך אותה ליותר נכונה - ראה ערך: משל המערה של אפלטון.
לא האשמתי את צה"ל בטבח, תקשיב טוב, טענתי שהיתה לצה"ל אחריות לטבח.

3. אני לא אמרתי שצה"ל טבח באזרחים לבנונים, אל תכניס לי מילים לפה, אתה העלית את סיפור דינה, ונתת לו פרשנות משלך, טוב לא ממש משלך אבל אתה משתמש באחת מהפרשנויות. כפי שידוע לך אפשר לפרש את הסיפור הזה בהרבה דרכים שונות. למשל שהמעשה שעשו שמעון ולוי לא היה מוצדק.

מכיר את המשפט: אין תירוצים רק מעשים? התוצאה הסופית היא שקובעת. לא מעניין אף אחד אם הילדים שלו מתו בגלל שמחבל מתאבד התפוצץ באוטובוס או בגלל שמטוס הפיל פצצה של חצי טון על הבניין שלהם. ברגע שמתים אזרחים זה מייצר רגשות איבה למי שעשה את המעשים גם אם הוא לא התכוון.

ד"א גם אנחנו מתחבאים בתוך אוכלוסייה אזרחית, הקריה לדוגמא נמצאת בתוך אוכלוסייה אזרחית.
ומעבר לזה יחידות גרילה עושות את זה מכיוון שזו הדרך שלהם להתמודד עם כוחות שעולים עליהם מבחינה צבאית, אתה בוודאי לא מצפה מהם לשחק משחק הוגן בזמן שלך יש מטוסים וטנקים ולהם יש מקסימום כמה נגמשי בי.טי.אר.

הציטטה של רפול מראה שהוא קשקשן, הוא לא ידע כלום בנושא, ממש מצחיק. הוא לא יודע היכן היו פרוסים כוחותינו בזמן הטבח, נו באמת.

לא בדיוק ראיתי איך אתה לא עונה באופן מדוייק לציטטה של צ'רצ'יל?

אני צריך להגיד לך מתי פתחתי תנ"ך? אני חייב לך משהו? לא הבנתי איך מה שאמר גורדון סותר את דבריי חברי המלומד?

נערך לאחרונה ע"י א. ד. גורדון בתאריך 31-07-2011 בשעה 19:18.
ישן 31-07-2011, 19:45

בתגובה להודעה מספר 347 שנכתבה על ידי א. ד. גורדון שמתחילה ב "יפה שאתה יודע מה זה מקיאטו -..."

זעקת הקוזאק הנגזל.
הייתי מציע לך חבר פוליטרוק, לפני שאתה מדבר על איך אנשים מדברים אליך, שתסתכל איך אתה מתבטא כלפי כמעט כולם, מהביצה השמאלית של לוקלוק ועד המחיר שהצמדת לאינטיליגנציה שלי (וזה רק כי אין לי כוח להסתכל למעלה) בקיצור חביבי, מי שגר בבית זכוכית לא כדאי שיזרוק נעלים.

1. מה שאתה לא מבין, זה שההקצנה האיסלאמית במדינות ערב - האחים המוסלמים צוברים כוח בכל מדינות ערב לא רק במצרים - תביא בהכרח להתנתקות מהמערב. האיסלאם הקיצוני המיוצג ע"י משנתו של חאסן אל-באנה והמערב, לא חולקים את אותם ערכים. והבעיות הכלכליות של המערב, יגרמו לממשלות המערב להפסיק לבזבז כסף על ניסיונות חברתיים.
2 + 3 ודאי שהאשמת את צה"ל בטבח איך אמרת :"וכי חוץ מסברה ושתילה שהתרחשו תחת אחריותנו, גם מתו הרבה מאוד אזרחים לבנונים חפים מפשע" אני מניח שלא התכוונת לזה שהם מתו מוות טבעי נכון ? בקיצור אמרת, ועכשיו אתה מה ? משקר ?

את מעשה דינה אתה יכול לפרש איך שבא לך - יש כאלה שעד היום טוענים שכדור הארץ שטוח - אבל במטוטא ממך יש מפרשים גדולים ממני הקטן וממך כבוד הפוליטרוק לעניני תנ"ך, תביא אחד שחושב כמוך. אתה יכול להסתכל על הרמב"ם, רמב"ן, אבן עזרא ועוד.. יהיה לך קשה למצוא סימוכין לדעתך.

בהתייחס לדעתך בנושא חיזבאללה, דעתך כבודה במקומה וכ"ו, אבל היא מבוססת על מה ? על כלום.

אתה הרבה יותר דפוק ממה שחשבתי, אתה משווה את מחנה הקריה לטרוריסטים שמנהלים מלחמות מבתים של אנשים פרטיים ? תגיד אתה דפוק ? הקריה הוא בסיס מסודר, עם גבולות ברורים. החיילים בו לבושים במדים דבר המבדיל אותם משאר האוכלוסיה, מי מתחבא ?

כמו שאמר אריסטופנס:
הנעורים - עוברים, חוסר בגרות - גדל ונעלם, בורות - ניתן ללמד , שיכור -מתפקח...אבל טיפשות (ידידי הפוליטרוק) לעולם נשארת.
ישן 31-07-2011, 19:06
מנהל

שני הסרטים שהזכרת באמת מומלצים
בתגובה להודעה מספר 344 שנכתבה על ידי בני לפיד שמתחילה ב "בואנה איך שהראש שלך עובד בגלל..."

שתי אצבעות מצידון הוא קצת מתחסד, אבל המשחק יוצא מהכלל (בעיקר המ"פ) והסרטי עשוי טוב מאוד עם ניחוח דוקומנטרי. במובנים מסויימים, מבחינת הסיגנון הוא הקדים את זמנו.
וואלס עם באשיר הוא סרט מצוין מכל הבחינות. הוא לא טוב לנו מבחינה הסברתית, דווקא משום שהוא מאוד ריאליסטי ובכך שונה מסרטי המלחמה האמריקאים המלוקקים. הוא גם מבוסס על ראיונות עם אנשים שהיו שם, כולל יוצר הסרט שהיה בכוחות מסביב למחנות ואחרים כולל אחד שהיה בטנק צמוד למחנה וראה הכל. בלי להבין תחילה מה הוא רואה. מאוד מעניין ומלמד כמה הדברים לא פשוטים. גורדון צדק לגבי-בעניין התאורות נתקלתי לראשונה בסרט. אחר כך קראתי על זה בעוד מקומות.
על כל פנים, הייתי בהחלט ממליץ לראות את 2 הסרטים, באיזה לילה ממילא טרוף שינה...
ישן 31-07-2011, 20:30

בתגובה להודעה מספר 352 שנכתבה על ידי בני לפיד שמתחילה ב "אם אתה רצה להכיר את יובל רק..."

בני לפיד היקר,

שיהיה לך ערב נפלא והמשך ויכוחים מעניינים באינטרנט, הוויכוח איתך היה מהנה עד עכשיו, אבל כרגע די נמאס לי להסביר לך כל מילה שאני אומר ולהסביר לך למה אתה טועה בניתוח כל משפט שאני כותב.

הרמב"ם וכל החכמים הגדולים כולל אינשטיין המציאו פרשנויות משלהם למציאות הדתית והמדעית ולא היו צריכים אך ורק להסתמך על מה שאמרו קודמיהם. לכן אנשים דומים לך שרפו את ספריו של הרמב"ם או נידו את איינשטיין ולא העניקו לו תואר פרופסורה באוניברסיטה בה הוא למד (לכן הוא עבר לעבוד במשרד פטנטים בשווייץ).

ישן 31-07-2011, 22:16
מנהל

מאיפה הטענה המוזרה על אינשטיין?
בתגובה להודעה מספר 353 שנכתבה על ידי א. ד. גורדון שמתחילה ב "בני לפיד היקר, שיהיה לך ערב..."

הסיבה שלא קיבל משרה אקדמית היא בראש ובראשנה שהוא עדיין לא היה אפילו דוקטור כשעבר לעבוד במשרד הפטנטים-משרה יותר מכובדת ממה שזה נשמע לנו היום. שנית, את התיאוריות המהפכניות שלו הוא הגה וכתב רק אחרי שעזב את האוניברסיטה. עבודות אלו העניקו לו תואר דוקטור ותוך 3 שנים בלבד הוא קיבל משרה באוניברסיטה והתקדם שם הסולם הדרגות בקצב סביר ומעלה עד מעמד פרופסור מן העניין.
ולא, אינשטיין לא היה דיסלקטי ולא נזרק מבית הספר כי היה תלמיד גרוע. הוא היה תלמיד מצויין, בייחוד במדעים, והבעיות שלו בבית הספר היו בעיקר בגלל מערכת יחסים עכורה עם אחד ממוריו.
ישן 30-07-2011, 09:27
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
אנחנו לא ניתן לכם להקים כאן אימפריית רשע.

גורדון, אנחנו לא ניתן לכם לעשות כאן מהפיכה דרך מלחמת מעמדות - כי אין סיבה, אנחנו לא ניתן לכם לסחוף את ההמון באיצטלה של מאבק חברתי לאידאולוגיה של החרבת ישראל מבפנים - כי אנחנו נחשוף את פרצופכם האמיתי ולא ניתן לכם להשתמש בעם היהודי כבשר של מטחנת המהפיכה, "המשך המאבק בדרכים אחרות" - לא יהיה כאן. "עולם ישן " לא תחריבו, אנחנו אוהבים את ישראל היהודית שלנו כמו שהיא, תודה רבה.

יש לכם אולי כסף בשפע, כמות בלתי נדלית של בטלנים שיפיצו את הדמגוגיה שלכם על גבי מנשרים מעוצבים בקפידה, אבל לנו יש משהו שאין לכם - אהבה למדינה, אהבה פשוטה של אנשים ממגוון דעות פוליטיות, מעדות שונות, בעלי השכלה רחבה או צרה ומשכורת גדולה או קטנה. והאהבה הזאת תנצח את אידאולוגיית ההרס שלכם.

אנחנו נחזיר אותכם - קומוניסטים, אנרכיסטים וסתם שונאי ישראל אוטואנטישמים - בחזרה למחילות האפלות מהם הגחתם. שם תוכלו להמשיך ולרייר באפילה על משטרים אפלים כמו זה של פול פוט, סטאלין, מאו, צ'אבז או קסטרו.

ישן 31-07-2011, 11:55
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 362 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אנחנו לא ניתן לכם להקים כאן אימפריית רשע."

ציטוט:
גורדון, אנחנו לא ניתן לכם לעשות כאן מהפיכה דרך מלחמת מעמדות - כי אין סיבה, אנחנו לא ניתן לכם לסחוף את ההמון באיצטלה של מאבק חברתי לאידאולוגיה של החרבת ישראל מבפנים - כי אנחנו נחשוף את פרצופכם האמיתי ולא ניתן לכם להשתמש בעם היהודי כבשר של מטחנת המהפיכה, "המשך המאבק בדרכים אחרות" - לא יהיה כאן. "עולם ישן " לא תחריבו, אנחנו אוהבים את ישראל היהודית שלנו כמו שהיא, תודה רבה.

יש לכם אולי כסף בשפע, כמות בלתי נדלית של בטלנים שיפיצו את הדמגוגיה שלכם על גבי מנשרים מעוצבים בקפידה, אבל לנו יש משהו שאין לכם - אהבה למדינה, אהבה פשוטה של אנשים ממגוון דעות פוליטיות, מעדות שונות, בעלי השכלה רחבה או צרה ומשכורת גדולה או קטנה. והאהבה הזאת תנצח את אידאולוגיית ההרס שלכם.

אנחנו נחזיר אותכם - קומוניסטים, אנרכיסטים וסתם שונאי ישראל אוטואנטישמים - בחזרה למחילות האפלות מהם הגחתם. שם תוכלו להמשיך ולרייר באפילה על משטרים אפלים כמו זה של פול פוט, סטאלין, מאו, צ'אבז או קסטרו.

מי זה "אנחנו"? אתה ורועי AZ?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:26

הדף נוצר ב 0.53 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר