לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-07-2011, 19:22
  ooooRi ooooRi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.02
D7000
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אין פה עניין של טעות, כל אחד..."

טוב,
הוחלט על D7000, תודה

עכשיו, בנוגע לעדשות.
בגלל שאין לי עדיין כ"כ נסיון אני מעוניין לחוות כמה שיותר טווחי צילום.
באופן כללי יש לי משיכה לצלם אנשים וסיטואציות אנושיות. פנים, הבעות, צילומי דוגמנות. וכן, נוף.

האם כדאי ללכת על ה 18-200 Nikon, שהיא יקרה במיוחד (3,990 ש"ח - יקר מדי),
או שמא על 18-200 של Sigma שעלותה 1,500 ש"ח. האם יש הבדל משמעותי בעדשות?

הציעו לי לקחת 55-300 ו 18-55, כאשר שתיהן יחד תהיינה אף זולות יותר (1,550 ש"ח + 650 ש"ח), אבל זה אומר להסחב עם 2 עדשות.

האם 2 עדשות במקום אחת משמע איכות טובה יותר לכל טווח בנפרד, או שאין קשר?

אשמח לשמוע הצעות אחרות, וגם כיווני מחשבה אחרים. תודה.

נערך לאחרונה ע"י ooooRi בתאריך 31-07-2011 בשעה 19:28.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-07-2011, 20:41
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ooooRi שמתחילה ב "D7000"

בד"כ 2 עדשות יהיו איכותיות יותר מעדשה אחת, אבל כל מקרה לגופו. ישנן עדשות זום מאוד איכותיות (ויקרות להפליא).

אם אתה חובב פורטרטים, אמליץ לך מה שאני ממליץ לכל צלם מתחיל - Nikon 50mm f/1.8.
עדשה זולה (500 שקל) ללא זום, נותנת אורך מוקד פרקטי מאוד לצילומי פורטרטים ואיכותית מאוד (הרבה יותר מכל עדשה בטווח המחירים שלה).
לנופים תקח עדשה אחרת, רחבה - נגיד משהו כמו 18-55.
לא יהיה לך הרבה זום, אבל גם לא בטוח שאתה חייב את זה. אל תשתולל מהר מדי עם הטלה כי זה תחום מאוד יקר ולא בטוח שאתה בכלל צריך אותו.
קניית 2 עדשות זולות כאשר אחת יומיומית (18-55) ותתאים לצילומי נופים וצילומי פורטרטים, ועוד עדשה שהיא מתאימה במיוחד לצילומי פורטרטים (ואף דוגמנות, כפי שהגדרת) יכולים לתת לך אחלה התחלה במינימום השקעה.

בעתיד, אם תרצה לשדרג את ארסנל העדשות שלך, שים לך למטרה עדשה מסויימת וחסוך מראש כסף אליה.

ישן 01-08-2011, 07:05
  ooooRi ooooRi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.02
מס' שאלות נוספות:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ooooRi שמתחילה ב "איזו מצלמה לקנות? 5,000 ש"ח"

ש לי מס' שאלות נוספות,
אשמח אם תוכלו לעזור:

- המס' הגבוה בטווח עדשות זום רחב מעיד רק על יכולת הזום של העדשה? אין משמעויות נוספות לטווח?
- המלצת על עדשת 18-55, אם אני לא טועה זהו טווח נמוך יותר עוד מעדשת קיט. זה לא עלול להפריע בצילום יום יומי? סיטואציות בין אנשים, רחוב. האם טווח הזום הזה יספיק גם לצילום נוף?
- אני מעט לא מבין את המשמעות של עדשת FIX, כלומר ללא זום (50mm).
במה עדשה ללא טווח זום תתן לי איכות טובה יותר בצילומי גוף ופורטרט?
איך זה יתבטא בצילום?
- קבלתי המלצה על עדשת 1.8-50, מה דעתך? והאם תוכל להסביר לי בכמה מילים מה הטווח הרחב (1.8) יתן לי? רק זווית צילום רחבה יותר?
- מה דעתכם על קנית עדשות Sigma, אשר עולות כרבע ממחיר עדשה של ניקון (18-200).

*מה דעתכם על החנות ארליך בת"א, כמקום קניה? האם יש למישהו נסיון עם החנות?
ישן 01-08-2011, 08:38
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ooooRi שמתחילה ב "מס' שאלות נוספות:"

1. בעדשה ישנם כל מיני מספרים שמעידים על כל מיני דברים.
אתה מדבר על אורך המוקד המאופיין ביחידות מ"מ כאשר בעדשות זום הוא מציין את הטווח שבין הזוית הרחבה ביותר (מספר קטן) והזוית הצרה ביותר (או בלשון העם "זום" [מספר גדול]).
כלומר, עדשת 18-200 תצלם בקצה הרחב שלה באורך מוקד של 18מ"מ ובקצה הצר שלה ב 200מ"מ.
את האפקט תוכל להרגיש כשתחזיק את העדשה או ע"י השוואות באינטרנט.
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=481975
אחלה אשכול ^

2. 18-55 היא עדשת קיט. המונח קיט בא מ KIT שהיא "ערכה", או בעצם העדשה הרגילה שאתה מקבל בערכה הבסיסית כשאתה קונה מצלמה. ישנם מספר קיטים או מספר חבילות אם תרצה, ולכן ישנן כמה עדשות קיט. כשאני קניתי את ה D70, הקיט היתה 18-70. אח"כ היא שודרגה ל 18-135 ובסוף היא הוחלפה בצמד קיט 18-55 ו- 55-200.
אין ערך אמיתי למילה קיט אלא סמנטי בלבד.
האם זה עלול להפריע לך? לא יודע, אתה בעצמך לא יודע מה אתה רוצה לצלם. בנופים זה לא יפריע כי יש לך בכל מקרה את ה 18 מ"מ שזה אחלה לנופים (אפשר תמיד לשדרג למשהו יותר רציני אבל בשלב הראשוני אתה לגמרי יכול להשאר איתה).

3. עדשה ללא זום היא בד"כ פשוט זולה יותר מעדשה עם זום. ספציפית, האיכות של ה 50 1.8 משמעותית יותר טובה מאשר האיכות של 18-55, או במילים אחרות - הצבעים יהיו טובים יותר, התמונה תהיה חדה יותר וסך הכל אתה תקבל תמונה באיכות טובה יותר (ברמת הרקע המטושטש, התנהלות בתאורה חלשה [בזכות הצמצם הגדול], חדות, קונטרסט, צבעים וכו').
אני לא טוען שכל עדשת FIX תהיה טובה יותר מכל עדשת זום, אבל בד"כ, בעבור המחיר, ה FIX יהיו איכותיות יותר (אם כי תמיד יש חריגים כמו למשל ה 14מ"מ של ניקון שעולה יותר מ 12-24 והיא פחות טובה).

4. מה זאת אומרת "קיבלת המלצה" על ה 50 1.8? אני המלצתי לך עליה בהודעה הקודמת...
לאור זה, אני מניח שאני אחזק את ההמלצה האחרת שקיבלת על אותה העדשה
ה 1.8 לא יתן לך טווח רחב, אלא מפתח צמצם גדול. בשביל להבין מה זה צמצם, אני ממליץ לחפש עבור הערך "צמצם" בפורום צילום (או ישר ללכת לארכיון ולחפש שם את המאמר הקצרצר בנושא צמצם ותריס), או בכלל בגוגל... יש אחלה בחלה מאמרים בנושא הזה (ע.ע אשכול בראש הפורום על לינקים לאתרים מומלצים עם מידע בצילום).

5. לסיגמא, כמו לניקון, יש עדשות יותר טובות ופחות טובות.
עקרונית, אני מאוד בעד קניה של עדשות סיגמא. לי אישית יש 2 עדשות סיגמא שכרגע בשימוש (2 עדשות מאקרו) ובעבר היתה לי עדשה נוספת מדהימה (10-20) שאני לא משתמש בה כרגע כי היא לא מתאימה למצלמה ה'חדשה' שלי (כבר לא כל כך חדשה ).
אבל כמו כל דבר, יש יותר טוב ופחות טוב... כשאתה קונה סיגמא זולה, וודא שאתה מקבל עדשה מומלצת ולא עדשה שאף אחד לא מכיר, או שאנשים כן מכירים אותה ולא ממליצים עליה.
הכי טוב, לראות תמונות שצולמו עם העדשה כדי שתדע לאן אתה יכול להגיע (רצוי לראות דוגמאות מצלמים טובים ולא סתם תמונות מטושטשות מצלמים שלא יודעים להחזיק מצלמה).

6. בנוגע לארליך אני לא אגיב כי יש אשכול במיוחד לזה בראש הפורום (מעוגן) בשם "עוגן חוויות קנייה".
אני בטוח שהוא יענה לך על השאלה.

7. אנא, השתדל לחקור ולחפש לפני שאלת שאלות - רובן ככולן כבר נענו בעבר והתשובות לא השתנו.
יום מגניב

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:28

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר