לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-07-2011, 13:55
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
"מחלוקת לא צריכה לעצור אחדות מול מטרות ראויות": תנועת "ישראל שלי" הימנית מצטרפת למחאה

התנועה הימנית "ישראל שלי" תצטרף מחר לעצרת בתל-אביב. "המחאה חייבת להיות של כל הגופים בישראל, ימנים ושמאלנים כאחד. הריכוזיות והמונופולים לא מבחינים בפגיעתם בין ימני לשמאלני", אמרה איילת שקד, יו"ר תנועת ישראל שלי, "לכן החלטנו להודיע על הצטרפות למאבק".

התנאי: העצרת חייבת להסתיים בשירת "התקווה". התנאי לא בא יש מאין. מסתבר שבשבוע שעבר סירבו המפגינים להשמיע ולשיר את התקווה במהלך העצרת שלהם.
בישראל שלי הדגישו כי "אנו שמחים לעבוד צד אל צד עם אנשי שמאל ציונים. אנשים שתומכים במדינת ישראל, אך סבורים שיש למסור שטחים כי זה טוב לישראל. הם אחינו, גם אם יש מחלוקת. העובדה שיש מחלוקת, לא צריכה לעצור אחדות במטרות ראויות. אך לא באנשים הללו מדובר. מדובר כאן אנשים שאינם רוצים שמדינת ישראל תהיה מדינה יהודית. בהפגנה האחרונה הם סירבו להשמיע ולשיר את המנון המדינה התקווה. אך אולי אנו טועים, וראשי המחאה הם לא כאלו".

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...1&cat=404&loc=3

אישית, אני מסכים עם התנאי הזה. בלי נאמנות אין שכ"ד!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-07-2011, 18:09
  משתמש זכר alonmore28 alonmore28 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "לא, מדובר במאבק פוליטי נטו..."

אף אחד לא אומר לממשלה להוציא 60 מיליארד שקל. זה שמשרד ראש הממשלה הכריז שזה עולה 60 מיליארד שקל לא אומר שזו הדרישה, באותה מידה זה גם יכול להיות ניסיון ל"מלחמה" של משרד רה"מ במפגינים על ידי הפחדה במספרים.
השיטה הכלכלית שמונהגת כאן מאז שנת 2003 כשלה, והיא מוכיחה את עצמה כשיטה נכשלת פעם אחר פעם. יש רמיסה של זכויות בסיסיות ורמיסה של רווחת האדם. המדינה כבר לא פועלת למען האזרח, זאת אומרת הממשלה כבר לא פועלת למען האזרח. אם מה שצריך לעשות זה שנלך לבחירות חדשות - אז זה מה שצריך לעשות. אלא אם הממשלה תחליט להתהפך ולהפתיע ותציע טיפול אמיתי בבעיה ולא טיפול נקודתי בבעיות כדי להרגיע רוחות. דרוש כאן שינוי רציני, שינוי בתפיסה.
ויודע מה? לא בהכרח שינוי בשיטה הכלכלית. אם הממשלה תוכיח שהיא מסוגלת לענות על הדרישות של האזרח הישראלי ולספק לו את רווחתו האמיתית תוך כדי שמירה על שיטה קפיטליסטית - שאפו. אני לא רוצה, וגם המפגינים, טיפול נקודתי. שלא יורידו את מחיר הדלק ואז ייגבו אגרה על כביש החוף כדי לממן את זה. שלא יעבירו חוק וד"לים מגוחך שרק יהרע את מצב הבנייה והדיור ורק יחזק את בעלי ההון במקום את האזרח הפשוט.
ישן 30-07-2011, 18:14
צלמית המשתמש של infected aviad
  משתמש זכר infected aviad infected aviad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי alonmore28 שמתחילה ב "אף אחד לא אומר לממשלה להוציא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי alonmore28
אף אחד לא אומר לממשלה להוציא 60 מיליארד שקל. זה שמשרד ראש הממשלה הכריז שזה עולה 60 מיליארד שקל לא אומר שזו הדרישה, באותה מידה זה גם יכול להיות ניסיון ל"מלחמה" של משרד רה"מ במפגינים על ידי הפחדה במספרים.

מדובר בהערכה של עלות הדרישות שכן נאמרו לממשלה.

השיטה הכלכלית שמונהגת כאן מאז שנת 2003 כשלה, והיא מוכיחה את עצמה כשיטה נכשלת פעם אחר פעם.

בהתחשב בעובדה שדווקא בזכות השיטה הכלכלית שמונהגת כאן מאז 2003 ישראל יצאה מהמצב הגרוע ששרר אז, קשה לומר עליה שהיא נכשלה ונכשלת פעם אחר פעם, בזמן שמדברים על הסוציאליזם שהוא השיטה הכלכלית עם הכי הרבה כשלונות בהיסטוריה. דווקא הבעיה עם הכלכלה שלנו זה שהורדנו את הרגל מהגז בשנים האחרונות, ובמקום להמשיך דברים כמו קיצוץ בקצבאות הילדים החליטו להגדיל אותן, ובמקום לחתוך במיסים החליטו להגדיל אותם...

ויודע מה? לא בהכרח שינוי בשיטה הכלכלית. אם הממשלה תוכיח שהיא מסוגלת לענות על הדרישות של האזרח הישראלי ולספק לו את רווחתו האמיתית תוך כדי שמירה על שיטה קפיטליסטית - שאפו. אני לא רוצה, וגם המפגינים, טיפול נקודתי. שלא יורידו את מחיר הדלק ואז ייגבו אגרה על כביש החוף כדי לממן את זה. שלא יעבירו חוק וד"לים מגוחך שרק יהרע את מצב הבנייה והדיור ורק יחזק את בעלי ההון במקום את האזרח הפשוט.

+1

ואכן, הפתרון האמיתי הוא עידוד תחרותיות ושוק חופשי, שבירת המונופולים והריכוזיות במשק. כמה מהמוחים צידדו בכך?

ישן 31-07-2011, 00:19

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "[QUOTE=alonmore28]אף אחד לא..."

המוחים מצדדים במציאת פתרון צודק והולם. ברווחה.
הייתי בהפגנה ושמעתי טוב טוב את מה שצועקים שם ועל מה שמדברים שם.
לגבי 2003, נכון יצאנו מהמיתון והייתה תקופה יפה מבחינה כלכלית. זה האפקט של שינוי שיטה ובייחוד אם זה תוך כדי יציאה ממשבר. זה טוב בהתחלה, דברים מתקתקים. אבל בסופו של דבר השחיתות גוברת על הכל.
אני לא מאמין בסוציאליזם טהור, אבל גם אני לא מאמין שמדינה בלי מערכת רווחה חזקה ואיתנה יכולה להתקיים.
אני חושב שצריך למצוא את החיבור הנכון בין מתן חופש לשוק ובין ריסון ופיקוח. בסופו של דבר, בלי רגולטורים הכל יהיה כאוטי והדין הוא אסון.

בסופו של דבר אנחנו גם צריכים להסתכל על המדינה ולתת תשובות על שאלות ערכיות. ויש המון. בייחוד במדינת ישראל. מדינה יהודית קמה בשביל להיות גורם מאחד ושומר עבור העם היהודי, ובהכרח זה דורש ערבות הדדית ובייחוד כלכלית. זה יכול לבוא בהרבה ביטויים, אני אישית חושב שהביטוי הסוציאל-דמוקרטי/סוציאליסטי הוא הנכון יותר, ובפיקוח נכון ומלחמה בשחיתות אפשר לקיים משטר כלכלי כזה בצורה מופלאה. ואין מה לעשות, לא הכל זה כסף. ולא הכל זה הרווחים וכמה כל אחד עושה ולמי יש יותר. כי דווקא הגישה הזו היא שיוצרת את הרוע ואת השחיתות. בגישה שוויונית יותר ופחות תחרותית (כשאני אומר תחרותית אני מתכוון לתחרותית רעה, לא כזו שיוצר מוטיבציה) יהיה אפשר לקיים כאן חברת מופת. והשאלה היא שאלה ערכית, של איזו חברה אנחנו רוצים ליצור כאן ומה יהיה המרכז שלה. ואם אנחנו שמים קודם כל את האדם או את הכסף.
ישן 29-07-2011, 17:19
צלמית המשתמש של gps
  gps gps אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "1.ההפרטה בישראל נעשית בצורה..."

לגבי סעיף 2 לדעתי השוק הוא חופשי מאד,לצערי יוזמות מתרסקות על שובר הגלים שבעלי ההון פרסו,יוזמה חדשה שיוצאת לדרך תזדקק לסיוע פיננסי כבד ע"מ לעמוד מול השובר גלים הזה,מכיוון שהסיוע לא יגיע מבעלי ההון (אף אחד לא רוצה לירות לעצמו ברגל) שבמקרה הטוב יבלעו את החברה המתפתחת ברכישה,מימון ממשלתי לא בא בחשבון כי זה בניגוד ל"שוק החופשי",ואז שוב נישארנו עם התאגידים מבחירה חופשית ובאופן חוקי.

לגבי סעיף 1 אכן ההפרטה נעשית באופן גרוע ,אך החשש שלי לא נובע ההיבט הכלכלי אלא מהסכנה שקיימת בגורמים שרוכשים את ההחברות והשרותים,קבוצות שהם יד שלישית או רביעית של שליח אי-שם מדאיגות אותי מאד.

ישן 29-07-2011, 19:10
צלמית המשתמש של gps
  gps gps אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "שוק שבו הממשלה משמרת..."

http://www.nrg.co.il/online/16/ART2/231/335.html

http://www.mako.co.il/news-money/ec...aaf04031004.htm

http://www.calcalist.co.il/local/ar...3524802,00.html

http://www.themarker.com/markets/consultants/1.665324

אגב תדרים נמצאים וחייבים להיות בפיקוח ממשלתי כמו בכל מדינות העולם,עצם המגבלה של כמות התדרים חייבים לבצע מכרז ולא כל הקודם זוכה.ואם כבר תדרים ההיבט של אפשרויות הרווח נביאו לביטול השידור האנלוגי בישראל,תחום התדרים עובר לשוק הפרטי לצרכים מסחריים,ותראה איזה פלא אפילו מביטול השידורים מה שאמור היה להיות שרות חינמי עפ"י חוק רשות השידור והרשות השנייה לרדיו וטלויזיה מחייב אותך היום בעצם לקנות ממיר דיגיטלי נניח מעידן+ שגם היא מן הסתם חברה פרטית.......
המהלך בא להפחית "זיהום אלקטרוני" עאלק,זהו שלא,התדרים פשוט נמכרים תמורת כסף.

http://www.rashut2.org.il/idan_lobby.asp

ופה הכתבה ה"ירוקה" המגמתית בידיעות אחרונות

http://www.rashut2.org.il/editor/uploadfiles/katava.pdf

נערך לאחרונה ע"י gps בתאריך 29-07-2011 בשעה 19:21.
ישן 31-07-2011, 21:25
צלמית המשתמש של KenMasters
  KenMasters KenMasters אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.10
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "נו, אל תהיה ילד, תעשה לי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
נו, אל תהיה ילד, תעשה לי טובה.
3-4 הסדרי חוב מול מאות אג"חים שנפדו בהצלחה ובתשואה נאה לפנסיה שלך.

תרשה לי לענות לך בשפה מקצועית: פחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

1. הרבה יותר מ- 4. מה שאתה שומע בתקשורת זה על על מקרים עם רייטינג טוב, כשבעל השליטה הוא סלב. אתה לא שומע על המילארדים שהמוסדיים ויתרו לחברות לא ידועות.

2. ספור גם את החברות שלא הגיעו להסדר, אלא פירוק/כינוס נכסים. עוד מיליארד.

3. ספור את החברות שלא פורקו ולא הגיעו להסדר, אלא פשוט לא משלמות. יעני במו"מ על החוב. גם אלו לא מקבלות כותרות בעיתון.

4. רוב הכסף שאכן משולם הוא ממונף. האג"ח שהונפק אתמול משלם על האג"ח שהונפק שלשום.

לסיכום, שוק ההון הוא בועה שלאף אחד אין אינטרס שהיא תתפוצץ, כי אם היא תתפוצץ, היחידים שישרדו הם אלו שיכולים לגדל חיטה ולהכין לחם בעצמם, כי הכסף לא יהיה שווה כלום.

ישן 31-07-2011, 22:02
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי KenMasters שמתחילה ב "[QUOTE=shruki]נו, אל תהיה..."

והרשה לי לענות לך בשפה מקצועית- אתה טועה.
המוסדיים כמעט ולא מתעסקים עם חברות קטנות שהנפיקו אג"ח לא מדורג או מדורג נמוך, מיליארדים בוודאי שאין שם. דיברתי על 3-4 ההסכמים הגדולים שאתה שומע בחדשות, אני בטוח שאלון לא חושב שמישהו מתרגש מאי פרעון של רבינטקס.

לא ברור לי מה יש לך נגד חברות שהתפרקו בגלל חוסר יכולת להחזיר את החוב. אתה באמת חושב שאין סיכון במתן הלוואה לחברות? כמו שכתבתי לאלון- אם אתה לא רוצה להסתכן, שים את הפנסיה שלך באג"ח מדינה. אתה תוכל לישון טוב בלילה עם תשואה ריאלית שלילית, ואילו אני אסתכן מעט יותר בשביל תשואה גבוהה יותר. ניפגש עוד 40 שנה ונראה למי יש פנסיה גדולה יותר.
ואם אתה באמת רוצה לבדוק- לך תראה מה קרה למי שלא נבהל והמשיך להחזיק את אג"ח אפריקה.

ישן 01-08-2011, 00:36

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "והרשה לי לענות לך בשפה..."

אני אומר לך בכבוד, שאני לא טועה. ההבדל בינינו הוא גדול מאוד, ולא משום סיבה אלא מהסיבה שאני אני עובד בטחול של שוק ההון. העבודה שלי היא לדעת בדיוק את מה שאנחנו מדברים עליו. אני לא ספקולטור. זה המקצוע שלי.

המוסדיים מחזיקים מיליארדים של אג"ח לא מדורג ובלי בטחונות.

חברה שהתפרקה זה 100 מיליון שקל חוב שהתנדפו.

לבייב הוא מלאך צדיק לעומת בעלי שליטה אחרים שלא שמעת עליהם דבר, שמצצו את החברה שלהם עד תום, ולא הכניסו גרוש שחוק, לכן אפריקה זו לא דוגמא. אפריקה היתה סיפור בתקשורת. השאר לא.

זה שאתה מקבל תשואה, לא אומר שיש לחברה משהו. זה אומר שהם גילגלו את החוב לבעל החוב הבא. זו פרמידה. גם בפרמידה מרוויחים, כל עוד היא רצה.

ישן 01-08-2011, 06:55
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי KenMasters שמתחילה ב "אני אומר לך בכבוד, שאני לא..."

אתה לא היחיד מהשוק, יקירי. ואני מניח שהתכוונת לספקולנט, לא ספקולטור
אתה מוזמן להיכנס לאתר הגמל נט, שם כתוב מפורשות שאחזקה באג"ח לא מדורגות או מדורגות נמוך מ-BBB מהווה כ-5% מסך כל הנכסים של תעשיית הגמל. אז כן, אלו 13 מיליארד ש"ח אבל מתוך 300 מיליארד ש"ח זה באמת גרושים.
בקרנות הפנסיה מדובר על 7%. אך היות והכסף בפנסיה נזיל הרבה פחות מהכסף בגמל, לאורך זמן אין עם זה בעיה.

לבייב לא היה צדיק כלל, מי שהיה צדיק היה ורמוס מפסגות שבעצם כפה עליו להזרים כסף לחברה, בניגוד למוסדיים האחרים שניסו להגיע לפשרה פחות טובה. לולא ההתעקשות של ורמוס המשקיעים היו נפגעים הרבה יותר.

אין שום בעיה עם חברה שלווה כסף באג"ח בשביל לפח את עסקיה, כשהחברה יציבה וטובה. רוב האג"ח בחיסכון שלך הן אג"ח מדורגות או עם בטוחות.

ישן 01-08-2011, 09:03

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אתה לא היחיד מהשוק, יקירי...."

טוב, אז אני אפילו לא ספקולנט

זה שיש דירוג טוב לחברות מסוימות, לא אומר שהדרוג לא יכול לרדת. החברה מתחילה לקרטע, הבלוף נחשף, והדירוג יורד. דרוג האג"ח של אפריקה היה -AA בהנפקה. מאז עברו הרבה מים בנהר. היום 2 Baa

מה שהיה יכול להיות משמעותי זה בטוחות. הבנקים לא נותנים כסף בלי לשעבד. המוסדיים לא. לדוגמא טאו (שעכשיו בתקשורת) זה 680 מיליון שקל לא מובטחים אפילו בשיעבוד של השטיח כניסה למשרדים. אה... ולא מדורגים!

בכל מקרה, אני מאמין ומאחל לכולנו שהבועה לא תתפוצץ, ושכולנו נמשיך להרוויח תשואות יפות על חשבון הנינים של הנינים של הנינים שלנו, וכפי שהדורות הולכים ומתדרדרים, אני בטוח שהם יהיו חבורה של פרזיטים, ככה שמגיע להם.

נערך לאחרונה ע"י KenMasters בתאריך 01-08-2011 בשעה 09:07.
ישן 31-07-2011, 00:25

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "1.אם זכור לי נכון צידדת..."

1. אני רואה את עצמי כימין מדיני, אך כזה שרואה את הדמוקרטיה כערך עליון. ולגבי הכלכלה - אני בנטייה רצינית לשמאל אם כי אני לא חי בסרט.
2. אתה יכול ליצור חופש לכלכלה גם כשהחזון הוא סוציאל דמוקרטי. זה הכל קשור לרגולטורים הנכונים ולמערכות החקיקה הנכונות. מה שהיה קיים בתקופתו. רבין לא היה אוטופיסט, הוא ידע שהמציאות מורכבת ולכן בנה אותה מכל מיני הבטים. גם בפאן הכלכלי וגם בפאן המדיני.
3. לגבי השונא ישראל, לא אחת ראיתי כאן אמירות כאלו כלפי שמאלנים וכלפי אנשים שהביעו את דעתם, ובסופו של יום הם ציונים גדולים שרוצים בטובת המדינה ומעריכים אותה. אני אוהב את המדינה שלי ורוצה שיהיה בה טוב עבורי, עבור המשפחה שלי ועבור העם שלי (וגם העמים האחרים שחיים פה), אבל יש נטייה מגעילה כזו לקרוא לכל מי שמתנגד לכל מיני חקיקות הזויות של ליברמן כשונא ישראל. וזה פשוט דוחה.
ישן 31-07-2011, 19:33
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
בשלטונו הסוציאל דמוקרטי של יצחק רבין היה שכרי נמוך כדי מחצית
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי alonmore28 שמתחילה ב "אין לך בכלל מושג מה הדעות..."

ריאלית ממה שמקבל כיום ריאלית מי שעובד באותו תפקיד ובאותה דרגה.

בשלטונו הסוציאל דמוקרטי של יצחק רבין שילמתי הרבה יותר ריבית על המשכנתא הגדולה שנזקקתי לדירה המאוד קטנה שלי והמדד היה איום משמועתי יותר על נוטלי ההלוואות..

בשלטונו הסוציאל דמוקרטי של יצחק רבין המוסד הסוציאליסטי בו עבדתי לא הפריש בעבורי תשלומים לקרן הפניסיה ואני בתמימותי איבדתי את הרצף ואת הקרן הותיקה וקיבלתי עכוז קר מהמוסד הסוציאליסטי לו שילמתי דמי חבר שהקנו לי את הזכות להדביק בולים בפנקס אדום ואשר היה אמור להגן על זכיויותי.

בשלטונו הסוציאל דמוקרטי של יצחק רבין אפילו לא יכולתי לסוע בשקט לעבודה באוטובוס כי כולם בחנו אחד את השני מחשש מחבלים מתאבדים.

בשלטונו הסוציאל דמוקרטי של יצחק רבין שועי ארצנו היו ידידיו הקרובים של הסוציאליסט והם לא התביישו ללחוץ, להשפיע ולקבל את שרצו בעוד אנשים פשוטים קיבלו קדחת במוסד החברתי בו עבדתי.

בשילטונו הסוציאל דמוקרטי של רבין - שימוש רב במילה 'הסתה' כנגד כל בר פלוגתא וגם בשב"כ ובטלויזיה הממלכתית [ראה תרקומיה וראה אבישי אביב, אי"ל וכו'] מיסמסו את המושג דמוקרטיה ויצרו מצב של איום דה פקטו על כל עובד במוסד ציבורי שהעז לפקפק בהפסקת התה בתבונה שביבוא סיטוני של מחבלים ארצה.

אז אלון יקר - בבקשה אל תצבע בורוד את ימי שלטונו האוטופי של מר רבין. זה לא היה מזמן ונותרו עדיין מספר אנשים שחיו באותם ימים.
ישן 01-08-2011, 21:29
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי alonmore28 שמתחילה ב "על מה אתה מדבר? שרו את ההמנון..."

אז מה?
מה זה מוכיח?
המחאה הזאת היא הדבר הכי ציני שהיה כאן בשנים האחרונות. ציניות גאונית, כי היא סוחפת אנשים לא ציניים. כאלו שחושבים שאם מנפנפים בדגל ישראל, שרים המנון ומוסיפים את המילה לאומי לשם זה אומר שאיכפת לך גם מהכלל.

מתרחשת כאן הפיכה, מול עיננו.
לא הפיכה כי אין בטחון, לא הפיכה כי ישראל מבצעת פשעים נגד האנושות, אפילו לא בגלל שיש כאן רעבים ללחם. יש כאן הפיכה בגלל שלא זול כאן.
ואתה יודע מה הבעיה הכי גדולה, שאחרי שהאמת תתגלה במשך המון שנים לא נוכל להאבק באמת למען צדק חברתי, כי כולנו נפחד שכל אחד שמבקש צדק חברתי בעצם רוצה לשרוף את המועדון.

ישן 01-08-2011, 21:49

בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אז מה? מה זה מוכיח? המחאה..."

רואים שאתה מנותק לגמרי מהמציאות.
מחאה כי לא זול כאן? המחאה היא כי אי אפשר לחיות כאן. כי מעמד הביניים נרמס פעם אחר פעם, כי העשירון העליון מקבל צ'ופרים על גבי צ'ופרים והכל על חשבון האזרח הפשוט. אז אל תגיד לי שזה בגלל שלא זול כאן.

אני לא מבין על מה אתה מדבר, איזו הפיכה ואיזה בטיח. מה אתה חושב שתהיה כאן? דיקטטורה? נלחמים כאן למען רווחה ולמען דמוקרטיה. אנשים כמוך הם אנשים דמגוגים, מנותקים ועלובים. וכל מה שאתה אומר פשוט אידיוטי.

אנשים ציניים יש בכל מקום, אבל המחאה הזו היא אמיתית לחלוטין.
שירת ההמנון לא מוכיחה הרבה, היא רק מבהירה כאן לכל הקיצוניים ששם, המפגינים, הם לא פוסט ציוניים והם לא אנטי-ישראלים. הם אזרחים פשוטים כמוני וכמוך, משרתים בצבא ועושים מילואים, עשו תארים והם אוהבים את המדינה עד מאוד. בסה"כ רוצים להקים כאן משפחה, אפילו לא ביקשו להיות אילי הון, משפחה ממוצעת שחייה בכבוד - ואת זה אי אפשר להשיג כאן.
ישן 02-08-2011, 12:31
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי alonmore28 שמתחילה ב "רואים שאתה מנותק לגמרי..."

נסיון נוסף להסביר, ולו בגלל ששלא כמו א.ד גורדון, אתה לא טרול.

בו נשחק לרגע בנדמה לי, נחזיר את הגלגל אחורה אל מרץ 2005.
אנחנו נמצאים בדיון של מועצת יש"ע בישוב נווה דקלים בגוש קטיף.
בתחילת הדיון עולות הצעות איך להלחם בהתנתקות. מציעים לעשות שרשרת אנושית מגוש קטיף לירושלים, הפגנת ענק בכיכר רבין, לחסום צמתים ולהסביר לכולם כמה נורא יהיה ביום שאחרי.
אבל איפשהו ברור לכול היושבים בחדר ששרון חזק, הוא יצליח להעביר את ההתנתקות, יש לו קרדיט בעם, יש לו ממשלה יציבה וסכ"ה המצב בארץ טוב.

בסוף יוצאת תוכנית פעולה אחרת.

שלשה שבועות לאחר אותה ישיבה מתארגנת הפגנה גדולה של צעירים חילוניים כנגד גניבת חוף הים על ידי תושבי סי אנד סאן, יומיים אחרי זה ישנה הפגנה ספונטנית אחרת כנגד פרוייקט חוף הכרמל. וכנגד מפעלי ים המלח וכנגד זיהום הקישון.
המפגינים, שמזדהים כאנשים א-פוליטיים שהסביבה ונכסי הציבור יקרים להם ושמרגישים שממשלת שרון חצתה את הקוים האדומים בתחום, דורשים שפיזית יפרקו את סי אנד סאן ואת חוף הכרמל. ושעד להודעה חדשה מפעלי ים המלח יפסיקו לעבוד.
הם מקבלים תמיכה מקיר לקיר בתקשורת.
סוף כל סוף הנושא הסביבתי וההזנחה בתחום נגמרה.
כל תושבי המדינה נסחפים אחריהם.
גם אתה אלון, שסך הכל די אוהב פרחים מצטרף אליהם.
לכל אורך המחאה ברור מי הוא האשם בהכחדת קהילת הדובים שחיה בישראל בתחילת המאה ה -20, אריאל שרון.
הדרישה שלהם להפסקת הדיג הבלתי חוקי וזיהוי אריאל שרון כאשם באי תקינה של רכבים מזהמים נשמעת לך מעט מופרכת, אבל הרוח של ישראל סביבתית יותר מדברת אליך אישית.

אחרי שבועיים כשממשלת שרון משותקת וכל האנרגיה שלה מופנת על מנת להציל את אירוס ירוחם, מתחיל להתברר שארגון קיצוני בשם נוצרים למען ישראל גדולה וחזקה הוא המממן של המחאה. מנהיגי המחאה מעולם לא היו בחוגי סיור אפילו דג זהב הם לא גידלו.
אבל האי שקט שנוצר, חוסר היכולת של שרון לתפקד מביא אותם למטרתם. ביטול תוכנית ההתנתקות.

בשלב הזה אתה תגיד לעצמך שלמרות שסי אנד סאן הוא אחד הדברים המעצבנים ביותר שיש כשהולכים לים, יש דברים שמרגיזים אפילו יותר. כשמרמים אותך.
זה בסדר גמור שהשמאל הלאומי רוצה להפיל את ביבי, אותו כנ"ל לגבי ציפי ליבני.
הם אופוזיציה, זהו תפקידם.
עם חלק לא קטן מהדרישות של המפגינים אני מסכים.
אבל המניפולציה והשקר הגדול גורמים לזה שאי אפשר להסכים לכך.

זהו ניצול ציני של הדמוקרטיה.

ישן 03-08-2011, 22:36

בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "נסיון נוסף להסביר, ולו בגלל..."

בסופו של דבר, אתה יכול לחפש ולראות את רשימת נציגי הארגונים שהיו בפגישה במרכז תנועת הנוער העובד והלומד. אותם ראשי ארגונים הם מובילי המחאה.
וכהבהרה: מדובר בארגוני הסטודנטים המובילים, מדובר בתנועת דרור ישראל, השומר הצעיר ועוד כמה תנועות וארגונים ציוניים לחלוטין שמדברים כאן על חברה טובה ולא על הפלת ממשלתו של ביבי רק כי היא ממשלתו של ביבי. כתב הדרישות היה יכול לצאת גם: "תתפטרו". והוא לא היה כזה. הוא היה כתב דרישות מסודר, ראוי, מכוון, עם הצעות לפתרון וכו'...
חוויה אישית של מישהי שהייתה בהפגנה הגדולה בתל אביב:
היא הלכה בהפגנה, וכולם שם קראו לצדק חברתי והיו ביחד. והיה אדם עם שלט שהיה כתוב עליו "צדק חברתי", כמו כולם, ולמעלה מימין היה כתוב בקטן "מפלגת חד"ש" (או משהו בסגנון, לוגו או משהו, שמייצג את חד"ש). מיד היו כמה שאמרו לו שזו מחאה א-מפלגתית, ושזו לא מחאה שלוקחת צד מדיני כלשהו. את הסמל של חד"ש מהשלט הם קרעו (בהסכמה כמובן), ונותרה רק הסיסמא "צדק חברתי".
לא מכיר את דפני ליף, לא באופן אישי וגם לא יודע עליה הרבה מלבד השם שלה. אבל סה"כ, היא לא המנהיגה הראשית של המאבק. היא אולי דומיננטית - אבל אם המסר שהיא מנסה להעביר הוא לא רלוונטי, היא תידחק החוצה. וזו הנקודה המרכזית.
ישן 03-08-2011, 23:06
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי alonmore28 שמתחילה ב "בסופו של דבר, אתה יכול לחפש..."

זה נחמד לראות שיש עדיין תמימות... ואתה לא היחיד, יש המונים כמוך. אבל שים לב - אפילו
רשימת הדרישות היא לא הגיונית.מי בדיוק יממן את כל הרצונות האלה של כולם? לתנועת
דרור ישראל יש פתרון נהדר - פריצת מסגרת התקציב והעלאת תקרת התקציב בהדרגה.
אתה יודע מה זה אומר? זה אומר אינפלציה. חזרה לשנת 1985. זה אומר שאם כבר
הצלחת וחסכת וקנית דירה או בית, הערך שלהם יקרוס. הכסף שלך לא יהיה שווה את
הנייר שהוא מודפס עליו. זו לא אחריות חברתית, זה נסיון להביא לקריסת מערכות והתחלה
מ-0, בהתאם לאידיאלים של השמאל (שעם חלקם אני מאד מסכימה). אין ספק שיש צורך
בחלוקה צודקת יותר של המשאבים. אני קראתי בעיתונות (לא בדיוק אוהדים גדולים של
רוה"מ) על ההצעות שלו ברפורמה. הן ה-ר-ב-ה יותר הגיוניות מכל מה ששמעתי מכל
נאבק שהוא. כי שוב - המימון יכול לבוא מאחד משלושה אופנים: א. לקיחת הלוואות מבחוץ,
מה שבימים בהם ארה"ב קרובה לחדלות פרעון זה לא בדיוק רצוי... ב. הדפסת כסף
ופריצת מסגרת התקציב ג. העלאת מיסים ישירים - ואז שוב, מי שמממן את כל הסאגה
הזו אלו אותם אנשים שעובדים, מרוויחים עושים מילואים ובעיקר משלמים מיסים.

יש דברים שניתן לעשות גם בצורות אחרות. אבל אף צעד לא יפנה מעל 60 מליארד בשנה
באוצר המדינה.

אני לא יודעת מה אתה רואה ושומע, אבל כמו שזה נראה למישהו מהצד - כל מטרת
מארגני המחאה היא הפלת הממשלה ויצירת סדר חדש. תסתכל מי הם המארגנים
(רמז - רובם זה ממש לא הנוע"ל או הסטודנטים, שגם הם חלקם כבר נטש בגלל אופי
המחאה). כמעט כל המארגנים, למעט שלושה, קשורים בצורה זו או אחרת לאירגוני שמאל ושמאל קיצוני, בעיקר ארגונים שמטרתם "מדינת כל אזרחיה" (ופשוט תערוך
בדיקה כמה מראשי ומובילי המחאה קשורים עם חד"ש, דב חנין ובל"ד).

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 03-08-2011, 23:20

בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי alonmore28 שמתחילה ב "אני ראיתי נתונים מספריים,..."

בקשר ל-א:
שים לב שכבר שנים רבות רק 90% מהתקציב מנוצלים, וזאת בשל ניהולו הנכון. אותו הכסף הלא מנוצל הוא למעשה מרווח נשימה תקציבי שמשמש לאחר מכן לרזרבות ולסגירת הלוואות. מדובר בסך הכל בדבר הכרחי, הרבה יותר מאשר שהתקציב יהיה על הקצה (שזה מה שייקרה אם יחליטו לקחת את כל החלק הבלתי מנוצל הזה ולנצל אותו).

בקשר ל-ב:
מדובר בשיעור של הכסף המרווח, שאם אני זוכר נכון היה כ-5 מיליארד פחות ועמד על סך של 12 מיליארד (סתם נכנס לקטנות), זמני, כשגם הוא מועבר בסופו של דבר לרזרבות השונות. דעתי האישית בעניין הזה היא שהכרחי לנסות להשתמש בחלקו של הערך המשוער הזה לשם קיצוץ במיסים.

נערך לאחרונה ע"י infected aviad בתאריך 03-08-2011 בשעה 23:29.
ישן 04-08-2011, 12:23

בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "בקשר ל-א: שים לב שכבר שנים..."

זה שלא משתמשים ב- 27 מיליארד ממה שהוגדר להיות בשימוש לא אומר שזה בסדר ושזה ניהול נכון.
מילא 2-3 מיליארד, ונגיד זה היה קורה באופן עקבי, אבל זה לא נכון. כי גם בשנה הקודמת היה עודף בתקציב של כמה מיליארדים. ו- 27 מליארד זה 27 מיליארד שלא הושקעו בציבור. בחינוך, ברפואה, בדיור ועוד כל מה שמוחים עליו בערך.
וכשמחירים עולים, מה עושה הממשלה בתגובה? מקצצת קיצוץ רוחבי מהמשרדים, ורק לוקחת לנו מהמעט חינוך, רפואה ודיור שכבר יש לנו. וזאת במקום להשתמש בעודף התקציבי או במסגרת הגרעון שאושרה וחושבה לשימוש בתקציב.

תקציב המדינה כולל בתוכו גם כסף לסגירת הלוואות וחובות, והוא לא תלוי בכמה כסף יישאר בקופת המדינה בסוף שנת התקציב, אלא הוא מחושב. 27 מליארד זה עודף שהייעוד שלו לא היה סגירת חובות. חוץ מזה, שגם אם היו לוקחים חלק מה- 27 מיליארד האלה לסגירת חובות ואת השאר היו באמת משקיעים בציבור, הייתי אומר מילא, יש פה חשיבה כלכלית. אבל לא - שום דבר כאן לא הולך לציבור. המיסים שאנחנו משלמים שאמורים לחזור אלינו אחרי זה בצורת שירותים לציבור פשוט נעלמים לנו. והמצב הוא לא מצב המאפשר את זה. זאת אומרת, המצב בחינוך, דיור ורפואה לא מאפשר לך לוותר על המליארדים האלה לטובת החוב הלאומי. ולעומת זאת מצב החוב הלאומי כן מאפשר לך לוותר על חלק מהתשלום השנתי.

נערך לאחרונה ע"י alonmore28 בתאריך 04-08-2011 בשעה 12:27.
ישן 04-08-2011, 14:30

בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי alonmore28 שמתחילה ב "זה שלא משתמשים ב- 27 מיליארד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי alonmore28
זה שלא משתמשים ב- 27 מיליארד ממה שהוגדר להיות בשימוש לא אומר שזה בסדר ושזה ניהול נכון.
מילא 2-3 מיליארד, ונגיד זה היה קורה באופן עקבי, אבל זה לא נכון. כי גם בשנה הקודמת היה עודף בתקציב של כמה מיליארדים. ו- 27 מליארד זה 27 מיליארד שלא הושקעו בציבור. בחינוך, ברפואה, בדיור ועוד כל מה שמוחים עליו בערך.
וכשמחירים עולים, מה עושה הממשלה בתגובה? מקצצת קיצוץ רוחבי מהמשרדים, ורק לוקחת לנו מהמעט חינוך, רפואה ודיור שכבר יש לנו. וזאת במקום להשתמש בעודף התקציבי או במסגרת הגרעון שאושרה וחושבה לשימוש בתקציב.

תקציב המדינה כולל בתוכו גם כסף לסגירת הלוואות וחובות, והוא לא תלוי בכמה כסף יישאר בקופת המדינה בסוף שנת התקציב, אלא הוא מחושב. 27 מליארד זה עודף שהייעוד שלו לא היה סגירת חובות. חוץ מזה, שגם אם היו לוקחים חלק מה- 27 מיליארד האלה לסגירת חובות ואת השאר היו באמת משקיעים בציבור, הייתי אומר מילא, יש פה חשיבה כלכלית. אבל לא - שום דבר כאן לא הולך לציבור. המיסים שאנחנו משלמים שאמורים לחזור אלינו אחרי זה בצורת שירותים לציבור פשוט נעלמים לנו. והמצב הוא לא מצב המאפשר את זה. זאת אומרת, המצב בחינוך, דיור ורפואה לא מאפשר לך לוותר על המליארדים האלה לטובת החוב הלאומי. ולעומת זאת מצב החוב הלאומי כן מאפשר לך לוותר על חלק מהתשלום השנתי.

1.לא טענתי שרק זה הולך לסגירת חובות ולרזרבות, אלא גם.
2.אז בעצם מה שאתה טוען שבמקום שיהיה לנו מרווח נשימה תקציבי אנחנו צריכים לחיות על הקצה? ש-100% ממנו ימומש? מה לעשות שגם 2-3 מיליארד זה כלום במונחים תקציביים.
3.סגירת החוב הלאומי הוא אולי בין הדברים היחידים שישראל נורמלית בו מבחינה כלכלית, אולי אפילו נורמלית +. המצב הזה לא באמת מאפשר לנו לוותר על חלקו.
ישן 03-08-2011, 22:35
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
מדובר ברוטשילד.
בתגובה להודעה מספר 100 שנכתבה על ידי alonmore28 שמתחילה ב "לא מדובר בבודדים. בהפגנה בבאר..."

ככל שמתרחקים מהמאהל ברוטשילד, מ"המוקד" המחאה נהיית יותר אותנטית, גם אם גורמים זרים מתלבשים עליה. זו בדיוק הסיבה שליף, יונתן כהן ושאר האנרכיסטים והשמאלנים הקיצוניים סירבו לדרישה של מנהיגי המאהלים המקומיים (ב"ש למשל) להשתתף במו"מ מול הממשלה.

אני מקווה שתתמכו במחאה , אבל מתוך מחשבה תחילה, שתקבלו את העובדה שיש הרבה אנשים שתומכים עקרונית במחאה אבל מתנגדים למנהיגיה בגלל הרקע האישי שלהם, בגלל המטרות הפוליטיות שלהם ובגלל ההתנהגות שלהם מתחילת המאבק. מקובל?

ישן 03-08-2011, 22:52
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
אז אני אשמח אם תסביר את זה...
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "מצטער שאני מגיב לזה רק עכשיו - הכותרת שקרית, הכתבה כולה שקרית."

זה מערוץ 7, מכיר?

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/223879

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/223890

ציטוט:
מאות פעילים מהתנועות 'בני עקיבא', 'ישראל שלי', 'אם תרצו', צעירי האיחוד הלאומי, 'רעננים', 'בית"ר', 'ועד שכונות דרום ת"א', 'סטודנטים דלים' ועוד, הגיעו אחר הצהריים (רביעי) לתמוך במחאת האוהלים בשדרות רוטשילד. הצועדים נושאים דגלי ישראל ושלטים בהם נכתב "לא להפלת הממשלה, כן לפתרון המצוקה", "לא לאנרכיה, כן לתיקון".

בנוסף, קוראים הפעילים בקול סיסמאות ובהן "אין ימין, אין שמאל - העם רוצה דירות בזול", "עם ישראל חי", "רוצים צדק אמיתי".

ישן 04-08-2011, 23:06
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
אם זה מה שאתה רוצה לחשוב
בתגובה להודעה מספר 121 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "היא לא שינתה את דעתה ואף סמיילי לא ישנה זאת."

הנה ציטוט מאתמול - אני מציע שתשים לב להצעה של ח"כ בן ארי ולתגובה של היו"ר שלך:

"אנחנו לא מציעים פה פתרון מוסווה", הוסיף בן ארי, "זו האג'נדה שלנו ואנו לא מתביישים לומר אותה לכל. אנחנו בעד התיישבות בכל חלקי הארץ, ואם בדרך ניתן יהיה לפתור את מצוקת הדיור של תושבי המרכז, אז מה טוב".

איילת שקד, יו"ר תנועת ישראל שלי שהייתה מיוזמי ההפגנה, חלקה על בן ארי ומרזל ואמרה: "אנחנו מבינים שיש בעיה במדינה ומחסור ביחידות דיור. אנחנו חושבים שחוק הווד"לים בא לפתור את המצוקה הזאת ועל כך אנחנו מברכים. אני מכבדת את ח"כ בן ארי אך זו כלל לא המטרה שבגללה באנו לכאן, וזה בכלל לא המסר שאנחנו רוצים להעביר"."

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/267/107.html

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:29

הדף נוצר ב 0.26 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר