לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-07-2011, 15:31
  משתמש זכר שפני שפני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.09
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "ראשית- אנחנו מדברים על הכתבה..."

נכון, כאילו שלרובנו שעובדים 11-12 שעות ביום+ריצות עם הילדים, יש זמן או כוח לכך,

מילא להחרים ולא לקנות קוטג' לעצמך, אבל איך תחרים מזון תינוקות לילדים הקטנים שלך? או טיטולים?
תגיד להם לשתות מים ולהתאפק נורא חזק עד שמשהו יזוז פה?

כשאתה במרוץ של החיים אי אפשר לעשות שביתת דלק, להחרים מוצרים חלב לאורך זמן ולא לשלוח את הילדים למעון יקר כי אין חוק חינוך חובה.

אנשים פה צריכים לתמרן בין שעות עבודה ארוכות, נסיעות מפוקקות, טיפול סובב בילדים, מילואים, עזרה להורים מבוגרים, טיפול בבן משפחה עם צרכים מיוחדים ולקינוח, לעבור על עשרות חשבונות בחודש ולבדוק חיובים שגויים ואז להטרטר שעות בטלפון במוקדי השירות מפקיד לפקיד, ככה לסיים את היום עם הרגשה טובה ש"הנה גם החברות הגדולות הכניסו לי היום שטרונגול".

זה כיף להשתעשע ב"אם" ו"אם", אבל כשאתה פוגש את המציאות - אין הרבה משחקים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-07-2011, 19:41
צלמית המשתמש של trionax
  trionax trionax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.05.02
שלח הודעה דרך ICQ אל trionax
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "ואתה רוצה גם את הבעיות הבטחוניות של שוויץ"

אני חושב שבשביל להשיג רווחה כלכלית אתה לא צריך את הבטחון של שוויץ, ולא צריך את המחצבים של קנדה (למרות שזה לא היה מזיק).
המכשול האמיתי בדרך לשיפור בנושא הזה הוא התפיסה של "אני רוצה פיתרון עכשיו ולא משנה מה המחיר".
זה פשוט לא מהאינטרס של פוליטיקאים לחשוב בצורה אסטרטגית וארוכת טווח, שכן הם לא יהנו מהרווח הפוליטי שיגיע מההצלחה הזאת.

התפיסה שהפוליטיקאי יושיע אותנו מצרותינו, ולו הפתרונים זו הבעיה האמיתית. כל בעיה שיש, מצפים שהממשלה תעשה משהו בעניין, כשזה לא המקום שלה בכלל.
בעיה במחירי קוטג'? שהממשלה תוריד אותם בכח.
בעיה במחירי דירות? שביבי יוריד אותם בכח.

וככה יוצא שבמקום להתעסק בדברים שבאמת חשובים לנו כמדינה כמו ביטחון או תשתיות:
- מקטינים את כח הקניה שלך (והכח כאדם יחיד בחברה) ע"י לקיחת יותר מיסים בשביל לממן את הצדק החברתי שכולם דרשו.
- הממשלה, בגלל שהיא עובדת בצורה מסורבלת ולא יעילה, אולי עוזרת בטווח הקצר, אבל מזיקה לכולם בטווח הארוך.
- ישנם השלכות שבכלל לא נראות ואף אחד לא חושב עליהם איך שעירוב הממשלה בתחום כלכלי או חברתי אחד, משפיע עמוקות על תחומים אחרים שאף אחד לא רצה בכלל.

כמובן שעד אז יתחלף השלטון כמה פעמים, המפגינים יעלמו להם, ואז יווצר משבר בתחום אחר.
ישן 30-07-2011, 21:22
צלמית המשתמש של trionax
  trionax trionax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.05.02
שלח הודעה דרך ICQ אל trionax
אה, צריך שיהיה לי אחד? :)
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אז מה הפתרון שלך?"

קודם כל בשביל לטפל בכל בעיה, שהפתרון לה נמצא בידי פוליטיקאים, צריך לעשות כך שהפתרון יניב רווח פוליטי. ישנם הרבה דוגמאות מהעבר על נושאים שונים שהיו במצב חמור, אבל רק כשנושא בא לידיעת הציבור (והפוליטיקאים) ישר קפצו ראשים לנסות ולפתור את אותו הנושא. למה? כי זה הביא להם רווח אלקטורלי.

אני רק רוצה להרחיב את הנקודה של למה פתרון של פוליטיקאים הוא לרוב גרוע:
אם תשים לב שרוב הפתרונות שמציעים היום, הם כאלו שאפשריים רק בידהם של פוליטיקאים ובירוקרטים. רוצים שיעבירו חוקים כאלו ואחרים בשביל לכפות על השוק שינויים בכח, או רוצים להקים וועדות שיהיו אחראיות על פיקוח בתחומים שונים. הבעיה עם הפתרונות האלו היא שבהתחלה החוקים או הוועדות באמת עושות את התפקיד המוטל עליהן, ויש מקרים שאפילו בצורה טובה, אבל מה קורה אחר כך?
אחרי זה, לגורמים השונים בשוק אליו נוגע החוק, או הוועדה, יש אינטרס חזק מאוד להשפיע על מקור הכוח. זה אומר בפועל, שאם מקימים גוף בלתי תלוי שנקרא מועצת חלב, שאמור "לעודד תחרותיות, ולווסת את השוק", יש לתנובה נגיד, אינטרס חזק מאוד לדחוף לשם את האנשים שלה לשם (או לקנות את מי שכבר בפנים).
או שאם מקימים גוף בלתי תלוי שאחראי על חלוקת הקרקעות במדינה (מנהל מקרקעי ישראל), לגורמי השוק יש אינטרס לדחוף את האנשים שלהם לשם, או לקנות את הבכירים שם.

אז מה יצא לנו בפועל? יצא שהשלטון התערב, כוויכול לטובתינו, והמציא איזה חוק או הקים איזו וועדה בשביל למנוע מצבי משבר או "לעזור", אבל אם הזמן, המהלכים האלו רק השרישו עוד יותר את הבעיה, ואפילו גרמו לה להיות חמורה יותר (כי עכשיו ליצרן חלב חדש, אין אפשרות בכלל להכנס לשוק, כי תנובה תחסום אותו בעזרת הוועדה שאמורה לעודד תחרותיות).

בניגוד לכל זה, אם תעניק את הכוח לאנשים פרטיים, באמת יחולו שינויים אמיתיים שיטיבו עם כולם.
אם במקום לעשות עוד חוקים (עם גופי הפיקוח שמתלווים אליהם) ועוד תקנות ועוד וועדות, שלוקחות יותר משאבי מדינה (זאת אומרת יותר מיסים), אתה מעלים את הגופים האלו בהדרגה, אז:
- יקחו ממך פחות מיסים, כי לא צריך לממן את אותם גופים יותר.
- בתור אזרח יהיה לך יותר כח קניה, ולגבי כל החברה זה אומר שיש לה יותר השפעה לגבי מה חשוב לה יותר ומה פחות.
- כל אותם אנשים שהיו על משכורת המיסים, והיו עסוקים בביורוקרטיה, ילכו לעבוד במקום בו המשכורת באמת משקפת את טיב עבודתם (וככה מביאה להם תמריץ להיות טובים במה שהם עושים).
- בגלל שיש פחות נושאים תחת אחריות השלטון, כל נושא מקבל יותר צומת לב.
- כשהגופים נעלמים, יש אפשרות לגורמים חדשים להכנס לשוק ולהתחרות, ובעלי הכוח מאבדים את האחיזה וההשפעה שלהם.
- בעלי הכוח שהשקיעו הרבה משאבים בהתעסקות עם השלטון, ישקיעו יותר בשירות שלהם או במוצר שזה לטובת כולם.

מה זה להעלים? זה הפרטה בחלק מהמקרים, מחיקה של גופים, וצימצום של אחרים.

חשוב להבהיר שכשאני אומר שוק, הכוונה לא רק לשווקים כמו סלולר או בניה, אלא כל מקום בו אנחנו כאנשים צורכים. זה כולל גם חינוך או תרבות או ספורט.

ברור שאם ירצו לעשות מהלכים כאלו, ישר בעלי האינטרסים יקפצו ויגידו שזה "יפגע בשוק", "יהיה לרעת האזרחים" וכל מיני שטויות אחרות, כי הם רוצים לשמור על הסטטוס קוו. אבל כמו בדמוקרטיה, צריך יהיה להסביר וליצור הבנה אמיתית שהרוב יטיב עם מהלכים שכאלו.
ישן 30-07-2011, 20:00
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "ואתה רוצה גם את הבעיות הבטחוניות של שוויץ"

תראו שניכם....

אני לא יכול להגיד שאני מבין איך בונים מדיניות כלכלית. חסר לי המון המון השכלה בתחום.

אבל ממה שאני רואה, המדיניות הכלכלית שלנו נבנית מתוך ראייה של חצי שעה קדימה. חוץ מזה שיש הרבה מאוד של מדיניות שלדעתי פוגעות ישירות ברמת החיים שלי, ומחריפות את הפערים החברתיים- כלכליים בישראל.

חוץ מזה, אני מבין שיש לנו אילוצים שונים משל רוב המדינות המערביות (ביטחונית) , עדיין לדעתי אנחנו צריכים לשאוף להיות במקום כמה שיותר טוב מהבחינה הזאת - לפחות כמה האפשר. ומבחינת מדיניות אני רואה את הממשלה עושה בדיוק את ההפך.

ולוקלוק, אני לא רוצה שיתנו לי שום דבר, פשוט כואב לי לראות איך כשאני קונה דלק, לדוגמה, אז על כל 10 שקל שאני מקבל בברוטו בישביל לקנות דלק, בערך 7 הולכים למס. גם זה שלוקח פאקינג 7 שנים לאשר תוכנית בינוי כואב לי, גם זה שהמדינה למרות שהיא מגדירה את הטאבו משום מה מגדירה אותו בצורה מתאימה אולי לישראל של שנות ה60 לא למדינה מודרנית שצריכה לאכלס 7 מיליון תושבים, עם קצב גידול מהגבוהים בעולם המערבי. כואב לי גם זה שילד בוגר תיכון מקבל כלים והשכלה פשוט מחפירים, בהשוואה למקבילו בן מדינת הOECD הממוצעת...

- - -- -- - -
אה, רציתי גם לכתוב משהו על תשתיות בסוף...
ישן 30-07-2011, 14:27
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "צעירים בני 21-34 : המעמד המקופח ביותר במדינה"

אני מניח שלרבים וטובים לא תהיה סבלנות לקרוא את כל הכתבה אז הבאתי משם משהו שנראה כמו הבחנה מעניינת:

"בני ה25-34 יצאו לרחובות, מונעים על ידי שכר נמוך שצריך להספיק למרוץ חיים מטורף שבו יש לעמוד במחירים שנקבעים על ידי כוח הקנייה של צרכנים חזקים בהרבה ממך...

"קשה להבחין במעמדם הכלכלי הבעייתי של הצעירים בישראל. התקווה לטיפוס עתידי במעלה סולם השכר גורמת לרובם לסרב באופן עיקש להגדיר את עצמם כמעוטי יכולת, זאת על אף שחלקם הגדול חיים על ספו של קו העוני או אפילו מתחתיו. בשל כך הם יעשו מאמצים גדולים על מנת שלא להתנהג כעניים, ויקריבו לא פעם קורבנות רבים על מנת לשמר סמלי סטטוס של בעלי יכולת...

"הם נעדרים גם את המאפיינים התרבותיים הנלווים לשכבות העוני בישראל. הם אינם חרדים וחלקם הגדול גם אינם ערבים. רבים מהם חיים לצידם של בני העשירונים העליונים ורצונם להמשיך לחיות לצידם, במרכז תל אביב, הוא במידה רבה המקור לתסכול שפרץ עתה.

השלטון בישראל יוזם מדי שנה מהלכים לא מעטים שניתן להגדירם כ"חברתיים", ותכליתם היא לשפר את נגישותם של מעוטי היכולת לשירותים חיוניים ולהגביר את הניידות החברתית אך הצעירים בישראל, כאמור, לא נתפשים כמעוטי יכולת ועד כה הם גם לא תפשו את עצמם ככאלה. בשל כך, המדיניות החברתית בישראל מתעלמת מצרכיהם המיוחדים של עניים אלה ומזניחה אותם מזה זמן רב".

(ההדגשות אינן במקור)

ישן 30-07-2011, 19:29
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
אתה חי בסרט. שום דבר ממה שכתבתי עד היום בפורום לא מעיד שאני חושב שכ-ל המוחים הם פעילי
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "הוא באמת מאמין"

שמאל קיצוני.

עריכה : יש לי 4 חברים שאני יודע שהשתתפו במחאה. אולי יותר. אני אפילו מסכים עם חלק מהמחאה, אבל אתם רוצים לטמון את הראש בחול ולא לדעת מי מוביל אותה ומהם האינטרסים שלו. אתם ניזונים מאמצעי תקשורת שמספרים לכם צד אחד של התמונה ומעודדים את הצעירים להשתגע ברחובות בגלל שביבי מאיים עליהם עם הודעה למניעת ריכוזיות ועם שאר הגזירות שהטיל הליכוד על בעלי ההון. מעניין אם אתם גם מאמינים ליאיר לפיד..

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י looklook בתאריך 30-07-2011 בשעה 19:32.
ישן 30-07-2011, 19:28
צלמית המשתמש של looklook

חלק גדול ממה שכתבתי זה מותרות.
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "זה נשמע כאילו אתה אשכרה מאמין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shai.shai
זה נשמע כאילו אתה אשכרה מאמין שכל מה שאמרת זה מותרות של המעמד העליון.
זה לא.
כמו שאתה אומר- יש את זה גם למעמדות ה"נחותים" יותר, אבל זה לא כי הם מפונקים ומבזבזים את הכסף על שטויות (כביכול, מה שהוביל אותם למעמד הזה)... הוט, פלאפון, רכב... זה דברים שהם חובה לכל בנאדם. זו לא מותרות למרות מה שאתה מנסה להגיד...

ואל תשכח שאנחנו מדברים פה על המעמד הממוצע- שכלכלית נראה ומתקיים כמו מעמדות הרבה יותר נמוכים ממנו.

הוט זה מותרות לחלוטין, סמארטפון (בניגוד לפלאפון) זה מותרות. נסיעות לחו"ל זה אשכרה מותרות.

חלק ממה שכתבתי הוא אכן בגבול האפור שבין מותרות ללא מותרות - אבל הוא מעיד על כך שהמצב הכלכלי לא כל כך קשה כמו שמתארים אותו. יש לי 4 חברים ששותפים (כך או אחרת) במחאות. מתוכם - 2 מרוויחים משכורות מאוד גבוהות, אחד מרוויח לא רע בכלל והיחיד שאולי רלוונטי למחאה הזאת - כבר זנח אותה בגלל שהסברתי לו שהוא משמש כלי שרת בידי אנשים שרוצים להפיל את הממשלה.

ישן 30-07-2011, 19:37
צלמית המשתמש של looklook

יופי, ממש התמקדת במהות..
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "ומה אתה מנסה להגיד? כל הכבוד..."

מה שאני מבקש זה שתפרידו

א. המחאה יכולה להיות צודקת, חלק מהמחאות האחרונות הם גם צודקות - יש באמת עלייה במחירי דיור בכל האזורים ולא רק ברוטשילד, יש בעייה לשכור דירה מחוץ למרכז ולדאוג שאי אפשר יהיה להגיע לעבודה בזמן סביר ויש עוד בעיות

ב. מנהיגי המחאה הם אנשים שמנצלים את המצוקות, שחלקן אמיתיות וחלקן מדומות על מנת לייצר סחף לגכיוון השמאל הקיצוני. שוב, לא המוחים, מנהיגי המחאה, האנשים שמנהלים אותה, מכוונים אותה ומממנים אותה

ג. בהתאם לכך הם לא הגישו עד היום רשימת דרישות , כיוון שלא רצו להכנס למשא ומתן. האינטרס שלהם הוא לא לפתור לך את עליות המחירים אלא לדרדר את מצבה הכלכלי של המדינה ואז להצטייר כיחידים שעשוים להושיע אותה.

ד. היום בערב כן תוגש איזו רשימה. יש לי הימור בנוגע לאופי שלה : זו תהיה רשימה מנופחת, חסרת כל הגיון כלכלי, שאף ממשלה לא רק בארץ אלא גם בעולם לא תהיה מסוגלת להענות לה. מטרתה תהיה להמשיך את המחאה ולסכל כל פתרון. נראה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:04

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר