לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-08-2011, 09:56
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
קסמים ופצמרי"ם - מטווחים עלינו...

לדעתי ה"טיפטוף" של הקסמים ופצמרי"ם מעזה משמש למעשה כטווח כלים עלינו לשעת הכושר.
הם בכוונה יורים אחד או שניים על מנת לקבל את מיקום הנפילה ו"מתקנים" בהתאם. נכון קשה להסתיר
את מקום הנפילה הבודדת שהיא פוגעת בשטח לא מיושב וגם מבלי לגרם כמעט לנזק לרכוש.
הפצמ"ר הוא בדרך כלל מדוייק יותר ובכל זאת נופל איפה שהם מכוונים.
האם קיימת אפשרות לא לאפשר את בניית "בנק המטרות " של חמאס או ...
אשמח לקבל את דעת חברי הפורום הנכבד, הכל כמובן במסגרת אתם כבר יודעים.

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-08-2011, 11:02
צלמית המשתמש של b.a
  b.a b.a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[font=Verdana]אם הם היו..."

קיימת אפשרות, לפחות במרגמות וארטילריה מדוייקת-לא קסאם (שאני לא סבור שניתן לטווחו), לירות פגז לטיווח, לרשום את התיקון (ללא טיווח מדויק נוסף, שדורש ירי של מספר נתונים), ולירות לתכלית מאותה העמדה עפ"י הנתונים שנרשמו כעבור מספר ימים (מובן שהירי הנוסף חייב להיעשות באותם תנאים בהם נעשה ירי הפגז לרישום, כולל מזג אויר, סדרת תחמושת, קנה זהה וכיוצא באלה). המצרים נהגו לאחר מלחמת יום הכיפורים לירות פגז בודד, אשר היה נופל סמוך לעמדה. כאעבור מספר ימים היתה נופלת לפתע אש מדוייקת בתוך העמדה, ללא כל טיווח נוסף. גם צה"ל נהג לעיתים מזומנות באותם ימים לטווח באמצעות פגז בודד, מתן תיקון ולאחר מכן, ירי פתאומי של מטח- גדוד, או אפילו אגד שלם, משך כשתי דקות קצב מירבי.

ישן 03-08-2011, 11:41
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי b.a שמתחילה ב "קיימת אפשרות, לפחות במרגמות..."

זה נכון ויעיל כשמדובר בכוח אש מאסיבי, שמכסה שטח נרחב.
אם מדובר בפצמ"ר הנורה מקנה או קנים בודדים, או מרקטות בודדות, טיווח שהירי לתכלית מתקיים רק אחרי כמה ימים יהיה לא מדויק = לא יעיל.
נכון שזה לא נעים לחטוף רקטות גם אם הם נופלות בשטחים פתוחים ולא גורמות כל נזק, אבל זה בהחלט משהו שאפשר לסבול. אם זה המיטב של הפלסטינים בתחום, אז אפשר להיות רגועים.
כמובן אפשר להניח שלא מדובר בטיווח, אלא פשוט בהטרדה מתמשכת, שמטרתה ליצור שחיקה לכוח המגן, הסבר שהוא נראה לי סביר יותר ארטילרית והגיוני יותר בהתחשב במטרותיו של ארגון טרור.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 03-08-2011, 11:56
צלמית המשתמש של האזרח

אנחנו צריכים להכנס לראש שלהם...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "זה נכון ויעיל כשמדובר בכוח אש..."

לו אנו היינו במקומם, היינו עושים בדיוק כך. לאסוף מודיעין וטבלת טווחים ליום שיבוא.
אנו רואים את התמונה דרך העיניים שלנו לצערי, ולא דרך הראש והעיניים שלהם.
חוץ מזה למטרת שטח כקיבוץ או מושב לא צריך לכוון לבית מסויים...

ישן 03-08-2011, 12:49
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
אני יודע שברזומה של מחרטות הקסאמים נצבר כבר ניסיון רב מאוד
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "אנחנו צריכים להכנס לראש שלהם..."

אבל עדיין צריך לזכור שלא מדובר ביצור אחיד של הרקטות - הן לא מיוצרות במפעלים אלא בד"כ ביצור ידני וכמעט ללא אוטומציה (אם בכלל), מה שאומר שכל הרקטות, גם אם הן נראות זהות לחלוטין, שונות אחת מהשניה - כך שאם אחמד מייצר 2 רקטות בבוקר וישגר אותן אחה"צ, גם אם תשוגרנה בדיוק באותם תנאים ומאותה הנקודה, יש סיכוי סביר ביותר שהן לא תתנהגנה באותה הצורה ואחת מהן יכולה ליפול בתוך שטח הרצועה ואילו השניה תפגע בשדרות...
למה אני אומר את כל זה? כי אם זה אכן כך - אין לארגונים ברצועה ממש סיבה לנסות ולטווח אותנו בצורה שתוארה כאן לעיל, פשוט כי הם לא יכולים לצפות מה יהיה המסלול של כל אחת מהרקטות (שכאמור, אף אחת מהן לא זהה לשניה), ואף לא יכולים להבטיח שהן לא תתפוצצנה על כן השיגור...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 04-08-2011, 23:00

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "אנחנו צריכים להכנס לראש שלהם..."

הטיעון שהבאתי הוא לחלוטין מנקודת ההסתכלות של חמאס.
טיווח כמו שאתה מתאר הוא לא יעיל. הירי לתכלית אחרי טיווח כזה לא יהיה שונה מהותית מירי ללא טיווח כלל.
מכיוון שחמאס לא מפגרים, התרחיש ההגיוני יותר הוא שמן הסתם יש להם נתונים כלליים מאוד לגבי עמדות ירי (בטח משהו כמו "מהעמדה הזאת והזאת תכוון את הרקטה/פצמ"ר בזווית הזאת והזאת ופגיעה תהיה בערך באזור הזה והזה") אבל הם לא טורחים לחשוף את עצמם ולבזבז תחמושת על ירי לא יעיל, ולכן סביר יותר שהירי הזה נועד להזכיר לצה"ל שחמאס פעיל ומעוניין לפגוע, וליצור שחיקה.

ישן 05-08-2011, 11:46
צלמית המשתמש של האזרח

אתה נשמע הגיוני מאוד...
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "הטיעון שהבאתי הוא לחלוטין..."

אך, ממתי יש הגיון באזור שלנו?
ידוע לכל כי התחמושת מתיישנת מהר וצריך לעשות איתה משהו לפני שתתפוצץ על ראשם.
אז במקום לפרק או או לזרוק לים אז חמאסניקים מרוויחים פעמיים: גם מטרידים וגם משפרים
ביודעם ששום דבר לעת עתה לא יקרה להם.
המעניין אם הדבר הזה גם יכול לקרות בגבולנו הצפוני עם לבנון?

ישן 05-08-2011, 12:09

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "אתה נשמע הגיוני מאוד..."

אני לא יודע עד כמה חמאס משקיע בתחזוקת נשק תמ"ס שלו. ממה שאני מכיר (תקשורת וניתוחים גלויים) הנשק הוא מאיכות ביתית לרוב, וקשה לי להאמין שהם ממהרים לירות אותו כי תחמושת מתיישנת.
הם בטח לא יזרקו אותה, ולו מכיוון שיש להם כל כך הרבה שטח לתקוף - הם יירו רקטה או פצמ"ר מיושן, הוא יעוף קילומטר מאיפה שהוא תוכנן לפגוע, אבל הוא עדיין ייפול בשטח המדינה = הצלחה.
אגב, לומר ש"שום דבר לעת עתה לא יקרה להם" בהקשר של משגרי הרקטות והפצמ"רים זה רחוק מלהיות מדויק.
בצפון הזירה קצת יותר מורכבת, בגלל שמעורבים שם יותר גורמים - חיזבאללה, צל"ב ויוניפי"ל.

ישן 07-08-2011, 12:52
צלמית המשתמש של האזרח

נכון, אם רוצים לפגוע במטרת נקודה...
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי tamido שמתחילה ב "[font=Verdana]כפי ש-b.a הסביר..."

אך לא משנה איפה נופל טיל/פגז על מטרת שטח קיבוץ/מושב ואם אפילו בקרבת מקום ישוב אזרחי הוא השיג את מטרתו. האם לילדים או להורים משנה אם הייתה נפילה בתוך הישוב או מחוץ בטווח קרוב.
התוצאה הושגה...ע"י המשגר!

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:17

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר