לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-08-2011, 16:16
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
הרבה מילים. השתדלתי לדייק בקריאה, אתה יודע אני מבוגר...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב ""דיור בר השגה" - הסבר"

הרבה זמן חלף מאז שחייתי בתנאים קשים כמו דפני ליף מכפר שמריהו ועמלתי על השגת מימון לסרטי סטודנטים.

אתה מעלה כאן בעצם הצעת חוק כלכלית מיני רבות הנולדות בכל שנה שיש ממנה מרויחים ויש ממנה נפגעים והבעיות מועלות ביושר אם כי בצנעה במסמך עצמו.

חוק מועבר בכנסת ובדיוני ועדות ולא ברחוב ולחוק יש השלכות כלכליות שממשלה ומחוקקים אמורים לקחת בחשבון אבל יתכן ו'הסטודנטים' לא.

וללא קשר לחוק הזה - מדוע לא למשל לדרוש בנית מעונות בסמוך למוסדות הלימוד? לא יתכן כי רק מאחר במעונות השטח אינו מפנק...

ומעבר לכך הרי לימודים לא אמורים להמשך 5-10 שנים כמשך השכירות המוגנת בחוק? לא יתכן שהכוונה היא לספק מאורות סטלנים למי שרוצה למשוך עשור של 'מדעי רוח' במרכז ת"א...

אם המטרה היא 'מגורים לסטודנטים לתקופת הלימודים' הרי שהיה צריך לקום מאהל גדול על השטחים הירוקים ברמת אביב שהם המקום האידאלי למגדל הגבוה שבו אלפי חדרים. זה היה הרבה יותר פשוט בשביל ביבי. אפשר אפילו לבנות שיכון שכזה בשטח האוניברסיטה עצמה.

ומדוע חוק הוד"לים סותר בכלל את רעיון 'הדיור המוגן' ומדוע השגות 'הסטודנטים' על חוק כלשהו טובות מהשגות אזרחים אחרים על חוקים והליכי חקיקה אחרים?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-08-2011, 16:47
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "הרבה מילים. השתדלתי לדייק בקריאה, אתה יודע אני מבוגר..."

ציטוט:

הרבה זמן חלף מאז שחייתי בתנאים קשים כמו דפני ליף מכפר שמריהו ועמלתי על השגת מימון לסרטי סטודנטים.

אתה מעלה כאן בעצם הצעת חוק כלכלית מיני רבות הנולדות בכל שנה שיש ממנה מרויחים ויש ממנה נפגעים והבעיות מועלות ביושר אם כי בצנעה במסמך עצמו.

חוק מועבר בכנסת ובדיוני ועדות ולא ברחוב ולחוק יש השלכות כלכליות שממשלה ומחוקקים אמורים לקחת בחשבון אבל יתכן ו'הסטודנטים' לא.

המשפט הזה נכון לגבי כל מאבק שהוא. גם המורים, גם הרופאים, גם המרצים באוניברסיטה וגם העניינים של ההסתדרות. תמיד אפשר לומר שיש השלכות שהממשלה אמורה לקחת בחשבון ובזה להשתיק את כל הציבור. מעניין שכשהיתה התנתקות, לא חשבת ש"יש השלכות שהממשלה אמורה לקחת בחשבון אבל יתכן שהמתנחלים לא". עובדה ששם כן חשבת שצריך להאבק. זו בדיוק הדמוקרטיה.

וללא קשר לחוק הזה - מדוע לא למשל לדרוש בנית מעונות בסמוך למוסדות הלימוד? לא יתכן כי רק מאחר במעונות השטח אינו מפנק...

ומעבר לכך הרי לימודים לא אמורים להמשך 5-10 שנים כמשך השכירות המוגנת בחוק? לא יתכן שהכוונה היא לספק מאורות סטלנים למי שרוצה למשוך עשור של 'מדעי רוח' במרכז ת"א...

נייר העמדה שקראת מתייחס לסטודנטים, אבל העקרון של "דיור בר השגה" לא קשור בכלל לעניין הסטודנטיאלי. הוא מגדיר שדיור בר השגה מיועד ככלל לצעירים ויוצאי צבא, אשר אינם בעלי דירה וששכרם הממוצע (לזוג) נמוך מX אלף ש"ח. המטרה היא לאפשר לצעירים להתפתח, להקים משפחה ועם זאת, להצליח לחסוך כסף על מנת להימנע מתשלומי משכנתא אדירים כפי שהם כיום. המטרה היא לא למצוא פתרונות דיור לסטודנטים והקריטריונים, דרך אגב, אמורים להיות נוקשים יותר בעניין הזה.

אם המטרה היא 'מגורים לסטודנטים לתקופת הלימודים' הרי שהיה צריך לקום מאהל גדול על השטחים הירוקים ברמת אביב שהם המקום האידאלי למגדל הגבוה שבו אלפי חדרים. זה היה הרבה יותר פשוט בשביל ביבי. אפשר אפילו לבנות שיכון שכזה בשטח האוניברסיטה עצמה.

ומדוע חוק הוד"לים סותר בכלל את רעיון 'הדיור המוגן' ומדוע השגות 'הסטודנטים' על חוק כלשהו טובות מהשגות אזרחים אחרים על חוקים והליכי חקיקה אחרים?

קודם כל, בוא לא נשכח שיש סטודנטים לא רק באוניברסיטת תל אביב. למעשה, אוניברסיטת תל אביב במאבק הנוכחי היא דווקא כוח פעיל שולי יחסית לאוניברסיטאות והמכללות האחרות.

שנית, אף אחד לא אמר שהשגות הסטודנטים על חוק כלשהו טובות יותר מהשגות של אזרחים אחרים על חוקים והליכי חקיקה אחרים. הדמוקרטיה מאפשרת לך להשמיע את דעתך בכל עת. לא בכדי, קיימים אתרים כמו האתר של העצומות. כל אחד יכול להביע את דעתו - אבל בסוף יקשיבו רק אם יהיה לך כוח. לסטודנטים יש גוף שמייצג אותם וזה נחשב ככוח. עובדתית, מנהיגי המחאה הצליחו ליצור כוח משל עצמם - וגם אתה יכול.

כל זה, דרך אגב, לא אמור להשפיע בכלל על הח"כים והממשלה, אלא אם כן הממשלה או הח"כים חושבים שיש להם צורך להיות מושפעים.

אני חושב שזו התגובה הכי רצינית שלי שנתתי בשבועיים האחרונים.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 03-08-2011, 17:08
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
בפתח דברי הרשה להזכיר לך כי הסכם בלתי כתוב ביננו מ-ח-י-י-ב העדר רצינות!!
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "[QUOTE] הרבה זמן חלף מאז..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Segmany
אני חושב שזו התגובה הכי רצינית שלי שנתתי בשבועיים האחרונים.

חלילה לי מלהתנגד לקיום המחאה. אני בסה"כ מבקר אותה, מלגלג עליה ומוחה כנגד הסיקור הלא אובייקטיבי שניתן לה. גם זו דמוקרטיה. מנקודת מבטי אגב אני סבור ש'השתקת רוב הציבור' זה בדיוק מה שנעשה מבחינה תקשורתית סביב 'המחאה' הזו. נסה לכתוב תגובית רצינית ומפורטת נגד דפני ליף בYNET.

דירות של "פחות מ100 מ"ר" הם בעיני הצנועות הרבה הרבה מעבר לצרכים 'ברי השגה' לעשור השלישי של החיים. את מחצית שנותי כהורה העברתי עם ילדים במחצית מזה וחשתי מאושר ובר מזל.

מה המשמעויות של ישום הדרישות הללו על אותם דירים ברי השגה בעשור שאח"כ ואיך יבטאו במיסים שישלמו ובסביבת האינפלציה בה יחיו? מה ימנע ביצת ניוון והעדפות שנוצרת במקומות בהם קיים דיור בר השגה כמו במספר מקומות עבודה בארץ? זה לא פשוט.

יש אומנם סטודנטים לא רק באונ' ת"א אבל באוניברסיטאות יש לא מעט ומעונות עם מרחב מחיה צנוע לתלמידיהם בשטח של האוניברסיטאות יפנו דיור לאחרים שבמכללות..

סטודנטים נשמעים לא רק בגלל שהם מאורגנים אלא בגלל שיש מישהו שרוצה לשמוע אותם בתקשורת באותה מידה שהוא נמנע מלהשמיע דברים אחרים.

ח"כים ושרים מושפעים מרעש תקשורתי וזה בדיוק מה שאנו מיצרים כאן בויכוח ביננו. לא שיש לי אשליה שביבי קורא ב'פרש' ויום יבוא והוא יאמר לעוזריו: הבו לי את 'ישראלה' והבו לשרה את 'סגמני'!!

ועדיין לא הבנתי מה רע בזרוז הבניה שצפוי בעקבות חוק הוד"לים?

ושלא תהיה לי רציני יותר!!
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:24

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר