לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-08-2011, 15:11
צלמית המשתמש של Praetorian
  Praetorian Praetorian אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.02.05
שאלת נוסח

שלום!
אני יוצא ברית המועצות שמתחזק, ואני תוהה איזה נוסח אני אמור להתפלל, במשך שנים, בגלל חוסר ידע, התפללתי נוסח עדות המזרח מאחר וחבריי שעזרו בנושא התפללו בנוסח זה, אבל עכשיו אני הבנתי שצריך להתפלל בנוסח המוצא או מנהג אבות, אבל אין לי מושג איזה נוסח התפללו אבותיי, המשפחה שלי חילונית כבר למעלה מ100 שנה...היחיד שבכלל הבין משהו בזה הוא סבא רבא שלי ז'ל והוא מזמן לא איתנו..חוץ ממנו כולם ללא שום ידע בנושא הזה.הבנתי שיש 2 נוסחים של אשכנזים, נוסח ספרד ונוסח אשכנז, אז אם אני באתי מרוסיה(ומקור המשפחה מאוקראינה) איזה נוסח אני אמור להתפלל? או שבהתחשב בעובדה שאף אצלי ב3 הדורות האחרונים לא היה בשום נוסח מותר לי לאמץ את נוסח התפילה של ע''מ?

נערך לאחרונה ע"י Praetorian בתאריך 05-08-2011 בשעה 15:26.
חזרה לפורום
ישן 06-08-2011, 20:05
צלמית המשתמש של Eli173
  משתמש זכר Eli173 Eli173 אינו מחובר  
בעל תואר שני ביהדות, בהתמחות בהיסטוריה של עם ישראל והגות יהודית.

חבר מתאריך: 15.02.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Praetorian שמתחילה ב "שאלת נוסח"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Praetorian
שלום!
אני יוצא ברית המועצות שמתחזק, ואני תוהה איזה נוסח אני אמור להתפלל, במשך שנים, בגלל חוסר ידע, התפללתי נוסח עדות המזרח מאחר וחבריי שעזרו בנושא התפללו בנוסח זה, אבל עכשיו אני הבנתי שצריך להתפלל בנוסח המוצא או מנהג אבות, אבל אין לי מושג איזה נוסח התפללו אבותיי, המשפחה שלי חילונית כבר למעלה מ100 שנה...היחיד שבכלל הבין משהו בזה הוא סבא רבא שלי ז'ל והוא מזמן לא איתנו..חוץ ממנו כולם ללא שום ידע בנושא הזה.הבנתי שיש 2 נוסחים של אשכנזים, נוסח ספרד ונוסח אשכנז, אז אם אני באתי מרוסיה(ומקור המשפחה מאוקראינה) איזה נוסח אני אמור להתפלל? או שבהתחשב בעובדה שאף אצלי ב3 הדורות האחרונים לא היה בשום נוסח מותר לי לאמץ את נוסח התפילה של ע''מ?

אני מציע לך להפנות את השאלה הזו לרב. מכיוון שפרש הוא אתר חברתי, תקבל פה תגובות חברתיות. מה שאתה צריך זו חוות דעת הלכתית.
אני מכיר הרבה יוצאי ברה"מ שמתפללים נוסח אריז"ל, שזה יותר דומה לאשכנזי מאשר לע"מ. אבל שוב, זה לא אומר שזה מה שצריך.
בהצלחה עם החיזוק. אשמח לעזור אם תצטרך.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:45

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר