לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-08-2011, 16:46
צלמית המשתמש של ashoichet
  ashoichet ashoichet אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.07
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "האבסורד חוגג"

ציטוט:
באיזה עוד מדינת חוק מתוקנת בעולם האויב יושן איתך באותה מיטה, נושא תעודה כחולה בדיוק כמוך , ונהנה מהפירות הכלכליים והמשאבים הרבים ששלמדינה יש להעניק לו?!

כמעט בכל מדינה בעולם, מלבד אולי כמה איים קריביים, יש מיעוט ששולל את הקיום של המדינה ומצדד עם אויביה. בדמוקרטיות זה גלוי, ובדיקטטורות זה נסתר עד שזה מתפרץ במרד או במלחמת אזרחים. כולם יודעים שבישראל יש מיעוט ערבי שיש בו גורמים ששונאים את המדינה, אבל כמה אנשים ידעו שבסוריה יש מאות אלפים שמוכנים להקריב את עצמם כדי להפיל את השלטון העלווי?

בקיצור, לא צריך להתרגש. מה שחריג אצלנו זה לא מיעוט שלא מסתדר עם המדינה, אלא העובדה שאנחנו וכל העולם שומעים על זה מדי פעם בחדשות. ולא לשכוח שבאוכלוסייה הערבית רק קומץ קטן פועל או מוכן לפעול נגד המדינה (זה קלישא שמאלנית, אבל זה גם האמת).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-08-2011, 16:59
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
באף מדינה בעולם לא מדובר במיעוט של למעלה מעשרים אחוז
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ashoichet שמתחילה ב "[QUOTE]באיזה עוד מדינת חוק..."

באף מדינה בעולם לא מדובר על מיעוט שמשתייך לקבוצה אתנית של מאות מליונים שמקיפה את אותה מדינה,
ומנהלת נגדו מלחמה אינסופית.

המצב אצלנו הוא חריג, והסיבה היחידה לקיומו היא העובדה שהעשרים אחוז הללו, הם בעלי זכות בחירה,
שמהווים מחצית ממחנה פוליטי - שיודע שבלעדיהם, אין לו תקומה אלקטוראלית, אפילו בתיאוריה. למה לדעתך
אושרה בבג"ץ ריצתה של בל"ד לכנסת, למרות שמצעה מנוגד לעקרון המדינה היהודית והדמוקרטית?

לא צריך להתרגש מזה, מכיוון שהבעייה לא מתחילה אצלם, אלא אצלנו. ביום שבו היהודים כאן יגיעו למסקנה
שבכ"ז אנחנו לא חיים בשוויץ/שוודיה/איסלנד - יהיה הרבה יותר קל להסתדר עם האתגר של האזרחיפ הערבים.
ישן 06-08-2011, 00:07
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא, אני סתם חושב שכדאי לייצר מעט איזונים ובלמים בשיטה
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אז אתה מציע לשלול לאותם 20 אחוז את זכות הבחירה?"

אולי לך נראה סביר שהסכמים מדיניים יעברו בקול של חנין זועבי ושות' - אבל לי זה נראה כמו סכנה קיומית.
מה לעשות, האינטרסים שלנו ושלה אינם חופפים, וגם אם אלקטוראלית נוח לאנ"ש שהמפלגה שלה תמשיך
להתמודד בבחירות לכנסת - חייב להיות מנגנון שימנע ממי שרוצים בהשמדתנו, להשתתף בהכרעות פוליטיות
לגבי זה.

בכל מקרה, בתור התחלה, אני חושב שמפלגות תומכות טרור שמתנגדות לישראל במתכונתה הנוכחית, צריכות
להפיסל מריצה לכנסת. זו נקודת פתיחה בסיסית - ואני מודה שהיא מאוד בעייתית מבחינת אלה שהגוש שלהם
מצטמק למרות "ההמונים ברחובות"...
ישן 06-08-2011, 01:26
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
איזה סוג של איזונים ובלמים?
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא, אני סתם חושב שכדאי לייצר מעט איזונים ובלמים בשיטה"

קשה לימנוע מאזרחים, כלל האזרחים, מעורבות בקבלת ההחלטות ועדיין להיחשב דמוקרטיה.
למנוע ממפלגות תומכות טרור וכו' לרוץ זה בהחלט אפשרי. כידוע, החוק הישראלי הקיים מחייב זאת. אולם, זה לא באמת ישנה כי ממילא למפלגות אלו אין השפעה אמיתית על קבלת ההחלטות. הן לא יותר ממטרד ואשנב להוצאת קיטור של חלק מהאוכלוסיה הערבית ולהתהדרות (מוצדקת) כלפי חוץ בדמוקרטיה הישראלית.
אם מפלגות אלו לא יהיו קיימות, הרי האוכלוסיה הערבית תצביע בבחירות למפלגות של אנ"ש, כפי שאתה מכנה זאת. כלומר, אלמלא אתה מגביל את יכולת האזרחים הערבים להצביע לא תמנע מהם להשפיע על ההתנהלות המדינית של ישראל.
ישן 06-08-2011, 10:53
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

הם לא יצביעו למפלגות של אנ"ש. לו הייתה אופצייה כזו - מפלגות אנ"ש היו תומכות בפסילתן..
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "איזה סוג של איזונים ובלמים?"

הסיבה היחידה לכך שביה"מ העליון היה מוכן להתבזות הכרוכה ב"פרשנות מרחיבה" (שם יפהפה לסתירה
טוטאלית ללשון החוק ורוחו) לחוק - הייתה הידיעה שפסילת בל"ד תוביל לקריאת ראשיה להחרמת הבחירות.
החרמת הבחירות בידי מפלגה ערבית משמעה שהם נשארים בבית - וזה כבר קרה (ההבדל בין ברק שמובס
ב15-17% ב2001, לבין ברק שנמחץ טוטאלית בפער של 25%, הוא החרם הערבי על הקלפיות).

המפלגות הללו, אין בינן לבין דמוקרטיה, ולא כלום. הן קוראות להחרבת המדינה במתכונתה הנוכחית, מביעות
תמיכה בלחימה בה (מחמד נאפע, יו"ר מק"י, הגוף המרכזי בחד"ש, קרא למדינות ערב לחדול מדיכוי אזרחיהן,
ולחזור לעסוק באוייבים מישראל וארה"ב - ועשה זאת על גבי בטאון התנועה בערבית. הוא רק דוגמא אחת),
וממשיכות לשקר לגבי הסיבה שהן כ"כ להוטות להמשיך להיות חלק מהמערכת הפוליטית כאן, ולא במדינה
הפלסטינית...

לא צריך לשלול זכות בחירה מאיש כדי שהמשקל של שוחרי השמדת המדינה יפחת: צריך, כאמור, לפסול
מפלגות שחותרות להשמדת המדינה, ולקבוע בחוק משאל העם, שהרוב הדרוש להעברת הסכם בעל משמעות
בטחונית/טריטוריאלית/מדינית, הוא 55%, מה שיחייב את תומכי ההסכם לנסות להשיג רוב יהודי להסכם.
ישן 06-08-2011, 10:20
צלמית המשתמש של ashoichet
  ashoichet ashoichet אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.07
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "באף מדינה בעולם לא מדובר במיעוט של למעלה מעשרים אחוז"

ציטוט:
באף מדינה בעולם לא מדובר על מיעוט שמשתייך לקבוצה אתנית של מאות מליונים שמקיפה את אותה מדינה

הקשר בין ערבי ישראל וערבי עירק, סוריה, מצרים ומדינות המפרץ הפרסי קיים בעיקר בחלומות של אידאולוגים פן-ערביסטים. האנשים עצמם (משני צדדי הקו הירוק) מגדירים את זהותם על פי מקום מגוריהם, המדינה שלהם, והמשפחה המורחבת. המוסלמים האדוקים שביניהם מגדירים את עצמם כחלק מהאומה המוסלמית. הגדרה עצמית כ"ערבים" היא המצאה של שנות החמישים-שישים שלעולם לא התקבלה בקרב העם. זה שאנחנו לא כל כך מכירים את ההתפלגויות בקרב כל אלה שאנחנו מגדירים "ערבים" היא התוצאה של הבורות שלנו. בסופו של דבר ההתפלגויות האלה הן שמגדירות את ההתנהגות של האוכלוסייה בזמן משבר. בעשור האחרון היה אפשר לראות את זה בשפיכת הדמים המתמשכת בעירק, שבו השלטון הניאו-קולוניאליסטי של ארה"ב משחק תפקיד של שוטר לא מעורב. ואל פי התפישה הפשטנית הפן-ערביסטית הרי העם הערבי בעירק צריך לקום נגד הכובש הזר, ובמקום זה העם הערבי עסוק בעיקר ברצח של העם הערבי...

ראינו את התוצאה של ההתפלגות ה"סמויה" הזאת בעזה אחרי ההתנתקות, כאשר כולנו הופתענו לגלות שלאורך כל הדרך הפלגים השונים שם שנאו אחד את השני יותר מאשר הם שנאו אותנו. ובימים האלה אנחנו רואים את זה בסוריה, כאשר שוב העם הערבי שוחט את העם הערבי. איך הם לא מבינים שהם כולם צריכים לשנוא רק אותנו, ולצעוד יחד עם אחיכם הפלסטינאים לפדות בדמם את האדמה הערבית, ממג'דל שמס ועד אום אל רשרש?

יש פה כשלנות חמור של מערכת החינוך והתקשורת בישראל, שבמקום להכיר את המורכבות האתנית והפוליטית של המזרח התיכון מוליכים את כולנו כמו עדר כבשים אחרי פנטזיונרים פן-ערביסטים.

נערך לאחרונה ע"י ashoichet בתאריך 06-08-2011 בשעה 10:26.
ישן 07-08-2011, 08:28
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
הלגיטימציה שאתה נותן למחבלים מארגוני הטרור של חמאס וחיזבאללה היא כמו משב רוח מרענן
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "מענין כיצד הייתה מגיב לכותרות הבאות"

אני שמח שסוף סוף יצאת ותמכת בגלוי ונתת לגיטימציה למחבלים מהחמאס והחיזבאללה, שהרי הדוגמאות שנתת מאוד דומות להצהרה המקורית של שליחת צבא סוריה לטבוח באזרחים יהודים, מול הלחימה של צה"ל בחיזבאללה וחמאס.
תאמין לי, אין כמו לפתוח את השבוע עם עוד אחת מההזיות שלך - נראה שאתה משתדל כל שבוע לשבור את השיאים של עצמך בנושא.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 07-08-2011, 18:13
מנהל

כמו שהוא טבח בתושבי רמה"ג במלחמת יום הכיפורים?
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "תראה, הצבא הסורי עסוק כרגע בטבח בעם הסורי, עד פה מסכימים?"

ראה, אם כבר מפרשנים את כוונותיהם של אותם ערבים, אז אפשר ללכת עוד כמה צעדים. נסיון העבר מלמד שפלישה סורית לרמה"ג גוררת מיידית פינוי של האזרחים היהודים והקרב הוא בין צבא לצבא. ובדרך כלל, לא נהוג לכנות "טבח" כשצבא הורג בצבא. למעט מקרים שבהם רוצחים שבויים.
בקיצור, אפשר לחסוך את כל זה דרך מתן כותרת מדויקת שמשקפת מה שנאמר ולא מה שחושבים שהכוונה האמיתית מאחורי מה שנאמר. את זה אפשר להשאיר לדיונים אחר כך. ויש לומר, שגם כך הדברים חמורים ביותר וחוצים את הקו האדום של בגידה. רק בארה"ב ובבריטניה מספיק דפוקים בנושא חופש הביטוי לתת לדברים כאלה לעבור על סדר היום.
ישן 07-08-2011, 18:57
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא, כל פלישה של צבא שעיקר עיסוקו הנוכחי הוא בטבח, צריכה להיחשב ככזו...
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אז כל פלישה או מלחמה היא "טבח"?"

בעיקר אם הקריאה לפלישה מיועדת לשמש כתחליף לטבח שמבצע אותו צבא בדקות אלה ממש...

אם צה"ל יעסוק בטבח פלסטינים בעזה, ומישהו יקרא לחדול מטיפולו בפלסטינים, ובמקום זאת יציע לו לפלוש
לסוריה - אני לא אבקש שישנה כותרתו, כיוון שהיא אכן תבטא מציאות הגיונית: מישהו רוצה שצה"ל יטבח
בסורים...

הכותרת מדוייקת לגמרי. אותו חלאה שקרא לצבא הסורי לחדול מלשחוט סונים, ולבוא לגולן - ממש לא תכנן
שיגיעו לכאן כדי לראות אדמות הבזלת החשופות...

ואגב, באשר להימנעות שלהם מטבח ביישובי הגולן ב1973 - היישובים פונו בטרם הגיעו אליהם הסורים. על
כולנו לברך שלא זכינו לגלות בפועל, כיצד היו נוהגים בנשיפ והילדים שגרו שם. אני מרשה לעצמי להניח שזה
לא היה מלבב. בכל מקרה, כך הניחה הממשלה, שבצדק הורתה על פינוי. צפה בתמונות מהסופ"ש האחרון
בחאמה, ואני מניח שגם אתה תבין את שיקולי מקבלי ההחלטות אז...
ישן 07-08-2011, 19:57
מנהל

זאת הפרשנות שלך
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא, כל פלישה של צבא שעיקר עיסוקו הנוכחי הוא בטבח, צריכה להיחשב ככזו..."

הפרשנות שלי לגיטמית באותה מידה. לכן בדיוק, הכותרת צריכה לשקף מה בדיוק נאמר ואאחר כך אפשר לדון במשמעויות שכן או לא נובעות מכך. הכותרת הקיימת מטעה. כשנכנסתי לאשכול הנחתי שמה שכתוב בכותרת באמת נאמר על ידי אותם מפגינים. בעיני, זה מוריד מערכו של הפורום. חשבתי שיש כאן מדיניות נוקשה של הבחנה בין עובדות ופרשנות/דעה בכותרת וזה היה מאוד לטעמי. בחוסר העקביות אני מוצא טעם לפגם. בייחוד כאשר ניתו לייחס לה מניע פוליטי. כפי שכתבתי למעלה, זה מיותר לחלוטין שכן העניין חמור מאוד בלאו הכי.
ובמתכוון אני נמנע מלהמשיך כאן בהתפלמסות האם הפרשנות שלי נכונה או שלך. את זה אפשר לעשות בנפרד מהסוגיה האם לגיטימי לתת לפרשנות כלשהי להיות מעורבת בכותרת כשהיא מוצגת כציטוט.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:27

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר