לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-08-2011, 09:20
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
מיסים עקיפים ב2003 מול 2009 / 19.5% ב2003, 19.1% היום

למשק בית. זהו נטל של 12.3% מההכנסה נטו הממוצעת של משקי הבית.

חציון אחוז המס העקיף הנוכחי עומד על... 19.1% http://www.calcalist.co.il/local/ar...3526914,00.html.
וראה טיוטת מכון המחקר של הכנסת: לצפיה בנטל המסים העקיפים לחץ כאן
חציון המיסים העקיפים ב2003 עמד על 19.5% [ראה תרשים 5 בעמוד 24 בקישור למחקר למ"ס מ2003 למעלה]

את הממוצע של אחוז הנטל במסוי ישיר מעלה בשתי הדוגמאות בעיקר העשירון התחתון אבל הרי דפני וסתיו הכריזו כי זו 'מחאה של מעמד הביניים'...

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 06-08-2011 בשעה 09:26.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-08-2011, 10:13
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "מיסים עקיפים ב2003 מול 2009 / 19.5% ב2003, 19.1% היום"

לא יפה מצד כלכליסט לתת לעובדות להרוס את "המחאה הצודקת"

ואני לתומי חשבתי כל שהשנים שהרפורמה במיסוי היא הקטנת המס על ההכנסה והעלאת המס על רווחי הון, שוק ההון וכד' בכדי שהכסף על עמל כפינו יישאר אצלנו כמה שיותר בצורה דיפרנציאלית (ע"פ גובה ההכנסה) בתוכנית ארוכת טווח עם צפי להורדה במס הששולי לאורך השנים.
אז מה הזויי המחאות רוצים שנחזיר את הגלגל אחורה? שהממשלה תגדיל את המיסוי הישיר ע"ח המיסוי העקיף? או אולי יהיה מס עקיף לפי עשירונים (קוטג' לעשירים/קוטג' לעניים, דלק לעשירים/דלק לעניים וכד').

אם ליף-NIF תרים את הראש מהבאנג ותסתכל מבעד לענן העשן על איך זה בעולם, היא תראה שבגן העדן הסקנדינבי לדוגמה המע"מ נע ברמות של 20-25 אחוז, כמו בהרבה מדינות אירופאיות אחרות.
ואולי היא גם תלמד שיש מגזרים במדינה שיכולים לקזז מע"מ ובלו, במס הכנסה יש הוצאות מוכרות במס ויש נקודות זיכוי.
ואם היא בכלל תסכים לעבור לנגב ולגליל היא תקבל הנחה של כ 10%, 13% במס השולי.
אגב, שם גם אפשר לעשות "פאקינג וודסטוק" באוויר צלול ועם הרבה מקומות חניה כי מה לעשות ובמדינת תל אביב צפוף, חם, מחניק ויקר.

אבל למה לתת לעובדות לקלקל...

ישן 07-08-2011, 08:38

כלומר? נתעלם מנתונים סטטיסטיים?
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי עמי61 שמתחילה ב "פרופסור לסטטיסטיקה טבע בנהר שעומקו הממוצע היה 20 ס"מ ...."

המספרים מ2003 לקוחים בכלל מעבודה 'חברתית' על בסיס נתוני הלמ"ס שנועדה להראות כמה 'לא הוגנת חלוקת הנטל'.

עמי, גם אני עובד, קונה, חי ומשלם. אני מקווה שאיני חשוד בעיניך כשונא לתנועת העבודה או כמי שבא על בסיס עוינות אישית כלשהי.

מנקודת מבטי האישית - לא היה קלי קלות במושגי המאה העשרים ואחת מעולם אבל היו לי שפע של פריבלגיות בהשוואה לסיפורי ימי הורי והוריך. מנקודת מבטי האישית לא היה שינוי מהותי לרעה באיכות חיי ובכוח הקניה שלי ומדיניותו של נתניהו אינה יותר 'חזירית' משל הירשזון, סילבן, פרס ובייגה שוחט.

נהפוך הוא. הסביבה הכלכלית היציבה מאפשרת לי לתכנן צעדי יותר בבטחון ולמעסיקים לנהוג בפחות קפריזות.

בימי בייגה שוחט למשל כספי הערבויות והעסקים עם הרש"פ זרמו לארץ והרבה אנשים התעשרו בין חודש אבל לי אישית זכורים ימים קשים [מעבר להבט הבטחוני כנוסע אוטובוסים]. השכר בדרגה בה הייתי אז היה נמוך ריאלית בכמחצית מזה הניתן לנושאים באותה דרגה כיום והניצול היה רב יותר. הרבה יותר. מוסד הסתדרותי מפואר פשוט לא הפריש לי לפנסיה במשך שנה ואני איבדתי את הרצף בקופה הותיקה ונאלצתי לפתוח חדשה. לאינפלציה של אז הייתה משמעות רבה בעיני בבואי ליטול משכנתא ובמקום אותו רכשתי אני מניח שלא רק ש'מובילי המאבק' לא היו מוכנים לרכוש או לגור בו אלא שביום יום הם גם לא סופרים אנשים שגרים במקומות כדוגמתו.

אינפלציה היא איום מבחינתי ולדרישות יש משמעות אינפלציונית. זכורים לך הימים הרעים של ארליך ומרידור-ארידור בהם בעל מלאכה היה ממתין שלושה חודשי שחיקה עד שהיה משולם לו שוטף+90 שתוצאתו הייתה רבע פחות מהשכר עליו סיכם? אומנם לא הייתי אז בשלב המתפרנס של החיים אך את הסיוט הכלכלי של הסובבים ראיתי גם ראיתי עד שמודעי+פרס בלמו את הקטסטרופה.

פעמיים אח"כ [בימי בייגה ובימי סילבן] הרימה האינפלציה ראש וביבי היה זה שבלם אותה.

דמות חיובית אחת זכורה לי מימי האינפלציה והיא הורוביץ התמים שאמר: "משוגעים רדו מהגג". אינפלציה קשה עדיין אין כאן אבל אילו היה הורוביץ עימנו היה אומר "משוגעים - אל תטפסו פעם נוספת על הגג".
ישן 07-08-2011, 16:25
  עמי61 עמי61 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.02.11
תשובה מהחיים , לא מהסטטיסטיקה :
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "כלומר? נתעלם מנתונים סטטיסטיים?"

בגלל הסטטוס האישי שבו אני נמצא לצערי נפגשתי עם לפחות כ 120 נשים בגילאי 60-65
במשך 3 השנים האחרונות , למדתי לדעת ש :

ל 75%--50% מהן היה ילד אחד או שניים בחו"ל עם האישה והנכדים כי לא מצאו עבודה בארץ
ולא היה להם כסף לקניית דירה .

ל 10%--20% היה בן או בת שהתגורר עם עם האמא מהסיבה הנ"ל .

מדובר על צעירים ומשכילים ילידי הארץ שהאור היחידי בקצה המנהרה אותו הם רואים
הוא אורו של הקטר הדוהר .הם אינם רואים תקווה בארץ ואני נוטה להסכים איתם .

אין שום סיבה בעולם שסקטורים מסויימים מאד ייהנו מהטבות מפליגות וסקטורים אחרים יקופחו .

בתקופת ה"אדומים" לא היו עשרות אלפים בישיבות כשהעבודה היחידה שלהם היא
עשיית ילדים , דור המשך לפרזיטים ומתכון בטוח לשינוי "דמוגרפי " בעתיד הקרוב ..

וכי אינך רואה במו עייניך שהאפריקאים החליפו את היהודים בעבודות הפשוטות ?
אותו פועל נקיון בסופרמרקט או סבל יהודי לא עבר לעבוד בהייטק הוא הפך לנזקק !

הממשלה לא מושלת ואינה רואה רחוק יותר מקצה החוטם שלה .

ולסיום בהומור , התשקורת שוב מטעה את הציבור , הראו בטלוויזיה את ריצת המרתון בניו יורק
ולא את ההפגנה בת"א . משום מה הם לא הראו את חיתוך צמיגי הרכב המשטרתי ושריפות
הצמיגים וכו' .....

ישן 07-08-2011, 21:42

הכותרת אינה פרומו לכתבה בכלכליסט. הכותרת הינה הבלטת נתונים חשובים המוצנעים בימים אלו
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "1. "בלעדי ל"כלכליסט": נטל המס..."

הקישור לכלכליסט הינו בגדר מקור לנתונים בני זמננו ולא נסיון להבליט את הכתבה או להביאה תוך שנוי כותרתה. קשה לדלות אותם ברשת. זהו פורום אקטואליה ולא סקופים ולא הייתה לי כל כוונה לטרוח בהבאת הכתבה המוטה הזו אלא רק להשתמש בנתוניה שלצערי לא הצלחתי להעלותם ממקום אחר בחיפוש ישיר באתר הכנסת שם נוצרו.

העיוות הינו במעשיו של העיתונאי המקצועי בכלכליסט שהביא את הנתונים בני זמננו ולא טרח להשוותם לנתונים מלפני עשור מה שהיה הורס לו את התזה ומשבש את תפקידי הדמון והמשיח שליהק מראש.

כתבה ועבודה ששתיהן רצו כל אחת בזמנה להראות 'כמה רע' שימשו אותי בנתוניהן כדי להראות כמה תעמולת עליית נטל המס העקיף הדרקונית הינה שקרית.

אם הייתי חושב בנושא זה כמו כלכליסט הרי הייתי מצביע לדמות הפוליטית שמופיעה שם ונמנע להציץ בנתונים השוואתיים ולהפיצם. אני לא חושב כמוהם ולכן מביא לפתחכם את ההשוואה.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 07-08-2011 בשעה 21:49.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:14

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר