לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-08-2011, 00:23
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
פשוט מאוד:
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב ":O איך אם אפשר לשאול אתה..."

דרך יזמות נדל"ן, ממש בקצרה:

נניח ויש לך מיליון ש"ח,
אתה רוכש דירה של 4 חדרים בפריפריה, זה יעלה לך באיזור ה850 אלף ש"ח.

נשאר לך 150 אלף ש"ח, עם זה אתה הופך את הדירה לבובה (נישות גבס, תקרה צפה, החלפת צנרת, צבע, סטיילינג מאיקאה, מטבח חדש, פרקטים, קרניזים).

את הדירה אתה מציע למכירה במיליון שלוש מאות, ואחרי מו"מ זה בטח יורד ב50, 100K גג.

ואז אתה יוצא עם רווח נקי של 200K.

עכשיו אנשים כאן חושבים שזה מסוכן, אז זהו-שלא.

על אף העובדה שיש עכשיו "מחאה" בארץ, עדיין יש ביקוש לנדל"ן.

ודירה משופצת במיקום טוב בפריפריה, יכולה בקלות להימכר במיליון 200.

זה כל הקסם,

בנוגע לשאלה שלך למה אני לא בקאריבים?

אז אני מניח שזה מכיוון שעדיין אין לי את ההון ההתחלתי לשחק איתו בקטע של הנדל"ן, אבל אני צועד לשם בצעדי ענק.

אני באופן אישי מכיר אנשים שמתעסקים בזה, והם מרוויחים יותר מהמנכלי"ם של חברות ההי טק הכי גדולות בארץ, אז תעשה את החישובים לבד.

נ.ב

ברגע שאתה נכנס לקטע של השיפוצים, אתה רק מקטין עלויות כל הזמן, כי אתה לומד בכל פעם עם אילו חומרים כדאי לעבוד, ואתה מתחבר לאנשי מקצוע, ומקבל מחירים טובים יותר ככל שיש יותר פרוייקטים, ככה זה עובד.

ומבחינתי מדובר כאן בהשקעה שהיא הרבה הרבה יותר בטוחה מאשר בורסה, או חוות סולארית בנגב.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-08-2011, 12:42
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

כל מי שחושב פה על כיוון החווה הסולארית, הוא בן אדם הזוי...
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי sapper שמתחילה ב "למה שאתה לא תבדוק אם זה..."

אתם באמת חושבים שבמיליון ש"ח ניתן להקים חווה סולארית בנגב?

חלאס תנפצו לעצמכם כבר את הבועה המפגרת הזאת.

מה גם שאם התחום הזה היה רווחי, הטייקונים בארץ כבר ממזמן היו משתלטים על הנגב.

רק עלויות ההחזקה (ואבטחה) של שטח סולארי, יעלו עשרות אלפי שקלים בחודש, אז איפה בדיוק הרווחים?

ישנן חברות בארץ שמתמחות בהרכבת לוחות סולארים על גגות מפעלים ושטחי ציבור גדולים.

וככה הם גוזרים קופון מהשטח הבלתי מנוצל.

אבל גם הרווחים שלהם לא ממש מרשימים.

בקיצור, יש הרבה דברים שאפשר לעשות במיליון ש"ח ולהרוויח כסף, לדעתי האישית חווה סולארית היא לא אחת מהן.

ישן 08-08-2011, 20:54
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי hthr שמתחילה ב "תודה רבה על התשובה החד משמעית..."

לא מעט דברים. בסכום הזה תוכל לפתוח תיק אצל מנהל תיקים שינהל לך את הכסף לפי ההגדרות שאתה תקבע. אתה לא חייב להשקיע במניות, אתה יכול להגדיר תיק סולידי יחסית עם אג"ח מדינה, אג"ח קונצרני מדורגות גבוה וכו', המנהל יבנה את מח"מ התיק לפי הנתונים האישיים שלך.

עדיף תמיד לבצע סבב אצל מספר מנהלים מתחרים כדי להשיג דמי ניהול טובים יותר, ובמקרה שלך ייתכן וגם תוכל לחלק את התיק לשני מנהלי תיקים, בדוק רק שחצי מליון הוא סכום מספיק להשקעה אצל כל מנהל.

במידה ויש לך ידע אתה כמובן יכול להשקיע לבד תוך התייעצות אצל יועץ ההשקעות שלך בבנק.

האמת, שלגבי נדל"ן הייתי נזהר מעט, השוק עומד בפני טלטלה וירידת מחירים מסיבית אינה כה דמיונית. מן הסתם תוכל לטעון את זה גם על שוק ההון, אבל רק אזכיר כי קרנות סולידיות ואג"ח מדינה צמודות השיגו תשואה נאה מאוד בשנת 2008.
סתם דוגמא- תשואה של מעל 7% בשנה גרועה למשק-
http://www.funder.co.il/fund.aspx?id=5103098

זאת כמובן רק דוגמא, כדי להמחיש שגם בשווקים מיטלטלים יש הזדמנויות.

ואולי בכלל השקעה בכלל האפיקים תהא טובה עבורך הרבה יותר- קניית דירה להשקעה בחלק מהסכום, אולי תוך שימוש במשכנתא על חלק מהסכום, ואת השאר להשקיע על פי עצת היועץ/מנהל תיקים.
אל תפסול שום דבר.

ישן 08-08-2011, 21:07
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

בעניין הנדל"ן...
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לא מעט דברים. בסכום הזה תוכל..."

קודם כל הרשה לי לשבח אותך על איכות התגובה שלך, אני דיי בטוח שהיא הועילה לא רק לפותח האשכול.

בעניין הנדל"ן:

אתה (והשאר) צריכים להבין שברגע שיש יותר ביקוש לדירות מאשר היצע שקיים בשוק (וזהו בדיוק המצב הנתון-והוא לא הולך להשתנות בשנתיים הקרובות) הסבירות לכך שהענף הנ"ל יעבור "טלטלה וירידת מחירים מסיבית" היא קלושה ביותר.

שים לב שהממשלה מתמקדת בעניין הכשרת הקרקעות לבנייה (זירוז הליכים-רפורמות במק"י, וכ'ו...) ולא בהוזלת הדירות, מכיוון שהיא יודעת שהדבר הוא על גבול הבלתי אפשרי.

הוזלת דירות תתאפשר אך ורק במידה והיצע הדירות יהיה זהה פחות או יותר לביקוש, ובמידה והשוק יהיה רווי בדירות למכירה והשכרה, אפקט הוזלת המחירים יגיע לבד (קבלנים ומשכירים, יעדיפו למכור ולהשכיר במחירים נמוכים יותר, מכיוון שתהיה תחרות בשוק).

בכל אופן, אני לא המצאתי את הגלגל בעניין השבחות הנכסים בשוק הנדל"ן, זה קיים כבר עשרות שנים, וסביר מאוד להניח שזה גם יהיה קיים עוד מאות שנים.

אנשים תמיד יעדיפו לרכוש דירה משופצת ומאובזרת, מאשר לרכוש דירה רקובה, ושהם ייאלצו לשפץ אותה לבד.

בלב שלם אני יכול להגיד לך, ששום דבר רע לא יכול לצאת מהשקעה כזאת, וזה לא משהו שניתן להגיד על השקעה בשוק ההון (וגם אם זה דרך אגחי"ם סופר סולידים) אין אף מנהל בנק בעולם שיכול לחזות עליית מניות, ואם אתה מכיר אחד כזה, אז אני אשמח שתמליץ לי עליו.

ובתור אחד שלומד כלכלה, האם אתה תיארת לעצמך (נניח לפני חודש) שבאמת דירוג האשראי של ארה"ב ירד?
או שערך אונקיית הזהב יחצה את גבול ה1,700$!?

בורסה, מניות, ואגחי"ם זה רולטה לכל דבר, ומי שטוען אחרת הוא שקרן.
אין שום דבר בטוח בתחום הזה, מי שמרוויח כסף בתחום הנ"ל, הוא כזה שהצליח לחזות בצורה נכונה את העתיד על בסיס ההווה.

רות, סוף.

ישן 08-08-2011, 21:31
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "בעניין הנדל"ן..."

הרבה יותר נחמד לקרוא אותך כשאתה לא זועם

מהתחלה-
אתה צודק בכך שיש ביקושים גבוהים לדירות, אבל ביקוש מושפע מדברים רבים. ראשית- הריבית עולה, ולכן המשכנתאות מתייקרות. שנית- לא כל רוכשי הדירות הם כאלו שצריכים לגור בהן עכשיו, כלומר כאלו שייקנו גם במחירים גבוהים כי הם צריכים. הרי יש רוכשי דירות שעשו זאת לשם ההשקעה בלבד במקום לשים את הכסף בפק"מ (להזכירך- הריבית עולה, הפק"מ מתחיל לתת תשואות נורמליות יותר). מכאן- הביקוש יירד בהכרח. נכון, לא בהכרח שיירד בקצב משביע רצון לכולם, אבל הוא יירד לפחות מבחינת אנשים אלו.
הלאה- נזכור גם שביקושים משתנים בהתאם לסביבה. יישובים שהתחברו לכביש שש הראו התייקרות במחירי הדירות. עם פריסת קווי רכבת נוספים גם במקומות נוספים זה יקרה. אבל מה- זה יקרה על חשבון מקומות אחרים. כי אדם שגר ביישוב אחד מוותר על מגורים ביישוב שני. עוד סיבה אפשרית- מה יקרה אם ההקפאה בשטחים תבוטל ויחידות דיור רבות תשתחררנה לשוק? זה יוביל בהכרח לירידת מחירים באזורים מסויימים. היישובים הקרובים לשרון עשויים להוביל ירידת מחירים בכפר סבא והאזור, בניה בשכונות בירושלים תביא לירידת מחירים שם ועוד.

ואי אפשר בלי הפסיכולוגיה של בני האדם- אם אדם יודע שעוד כמה שנים מחיר הדירה יירד, אולי יעדיף לחכות כמה שנים, ואז תהיה נבואה שמגשימה את עצמה- המחירים יירדו.

נעבור לשוק ההון-
בניגוד למה שחושבים, גם אתה, השקעה בשוק ההון היא לא רק מניות גז ונפט, היא גם לקנות אג"ח של ממשלת ישראל. אני מבטיח לך שאם יגיע מצב שממשלת ישראל לא תוכל להחזיר את הכסף, מחירי הדירות יהיו הבעיה הכי קטנה שלך... השקעה במק"מ לשנה, או אג"ח צמודה קצרה אם אתה מפחד מאינפלציה ועליית ריבית תיתן לך תשואה מובטחת, כי אתה יודע בדיוק מתי הממשלה תשלם לך את הקרן חזרה.

לגבי דירוג ארה"ב- בוודאי שידעתי שהיתה התרעה על כך, לפני חודשים

http://www.themarker.com/wallstreet/wall-street/1.628473

לגבי הזהב- הזהב נתפס כמקלט מפני ירידות, כל יריד חדה בשוק מובילה לעליית מחירי הזהב.

האם שוק ההון הוא רולטה? בחלק מהמקרים כן, בחלק מהמקרים הוא בטוח יותר מאשר חציה של כביש- תגיד לי אתה מה עלול לקרות בסיכוי גבוה יותר- שתידרס חלילה בכביש או שממשלת ישראל/גרמניה/קנדה (אם אתה רוצה מדינה בטוחה יותר) תפשוט את הרגל ולא תוכל להחזיר חובות?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:13

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר