לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-08-2011, 00:18
צלמית המשתמש של נביא_ברוח^הזמן
  משתמש זכר נביא_ברוח^הזמן נביא_ברוח^הזמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.05.05
שלח הודעה דרך MSN אל נביא_ברוח^הזמן שלח הודעה דרך Yahoo אל נביא_ברוח^הזמן Facebook profile
החיבור שלי לט' באב

אני יודע שכחילוני אני בכלל לא ראוי שאדבר על ט' באב (כבר נתקלתי במהלך חיי באלה שאמרו "תחזור בתשובה קודם ואז נשמע אותך"), משום במהלך חיי אני בוודאות עברתי על שישה עבירות שדינן מיתה (עובד עבודה זרה, מחלל שבת, מסית ומדיח לעבודה זרה, מקלל את השם, מקלל אביו ו/או אמו, ובן סורר ומורה).

אבל למרות ואף על פי כל אלה אני עדיין חושב שט' באב אינו רק "היום הזה של הדוסים בחופש הגדול" (כך התבטאתי בצעירותי).

ט' באב הוא יום שהוא חשוב לי משום שזה היום שבו אני נזכר לדאוג לעתיד הבית שלי (ולא רק במובן של בית המקדש שהוא גם שלי, אלא גם לבית הפרטי שלי ולמדינה שבה אני חי). הוא יום חשוב משום שכאשר מועלית הסוגיה של חורבן מול גאולה, אני יודע שהדברים נמצאים בידי להחליט לכאן ולכאן. אני יודע שיש מחד פילוג פוליטי ותרבותי עמוק וחריף מאוד, שלא התאחה לאחר רצח רבין (ואני ברשותכם מבקש שלא להסיט את הדיון פה לקטע הפוליטי => בשביל זה יש את פורום פוליטיקה ואקטואליה), וכי למרות כל הפילוג שיש בעם הזה אני רוצה לסיים בנימה אופטימית ולהגיד שלמרות כל הפיצולים בין ימין ושמאל וחילונים מול דתיים, אני עדיין מרגיש חלק אינטגרלי ואינהרנטי מהעם הזה כאילו לא היה פה מעולם חורבן ולא הייתה גלות ועם ישראל בכל הדורות היה עולה לי-ם בשלושת הרגלים.
גם אם אנחנו חלוקים אחד עם השני, אנחנו עדיין חלק מאותו העם, ואני בטוח שכולנו רוצים שילדינו וצאצאינו ימשיכו לחיות בארץ הזו ולא ירדו מכאן, ושגם הם יהנו מלדבר עברית כשפת אם כמונו.

אז למרות החילוקים והפילוגים, אני מקווה שבעזרת ה-אני-לא-יודע-מה... נוכל למצוא פה מכנה משותף גבוה שיעזור לנו להתגבר על כל מכשול שיבוא.

"נביא ברוח הזמן - והזמן אינו נביא"

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:22

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר