לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-08-2011, 23:50
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
מחינת חוקי התורה, לא אמור להיות הבדל בין דתיים וחרדים
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "סוף סוף תשובה עניינית שלא..."

מי ששומר מצוות, שומר מצוות. ההבדלים הם יותר מבחינת אורח החיים, האידיאולוגיה מסביב (יחס לציונות ולמדינה, יחס לחברה החילונית וכו') והמוסדות שנשמעים להם. חרדי יכול ללכת לקנות כרטיס באותו תא שבו קונה אישה. עובדתית, חרדים עושים זאת בכל מקום אחר בעולם, והדבר לא נחשב חטא (בניגוד למשל לאכילת מאכלים לא כשרים-זאת לא יעשו בשום מקום). גם חוש כיפה סרוגה יעשה זאת והדבר לא ייחשב חטא. מה שאנחנו רואים כאן, לדעתי, הוא יישום קיצוני של רעיון הצניעות. ואגב, לא תמיד ברור אם הרבנים מובילים כאן או מובלים (לפחות בעקיפין). כן ברור שלעיתים הפרשנות הקיצונית היא לא של רבנים, או לפחות לא של רבנים שהם פוסקים רציניים (למשל, במקרה של אלו שמתלבשות בסיגנון אפגניסטן הקטנה בבית שמש). אני מניח שיש כאן קרב מאסף (לא רק של חרדים) נגד חדירת העולם המודרני והליברליזם שבו. על כל פנים, לא נכון לדעתי לדבר כאן על שמירת חוקי התורה אלא על שמירה על פרשנות קיצונית להן ועל אורח החיים מסוים. יש בכך משום הבדל גדול כי לא הייתי מעז לכפות על יהודי עבירה על מצוות הדת, אבל בהחלט הייתי דורש מימנו לא לדרוש שאוותר על עקרונותי ואורח החיים שלי לטובת יישום של אורח חיים מהדרין שבמהדרין שלו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-08-2011, 07:42
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "שיחילו את הכללים הדתיים האלה..."

בוא נצא מנקודת הנחה שיש חרדים ששומרים על החוקים האלה ולא יוציאו את הכרטיס
אם הצלם יהיה מהמין המנוגד, הנחה שאני חושב שגם אתה תסכים שהיא דיי הגיונית.
אני חושב שרוב הסיכויים שיש יותר תושבים בשכונות החרדיות שמקפידים על ההפרדה
הזו מאשר אנשים שזה לא מפריע להם כמו הבחורה שמוזכרת בכתבה. אם יש אנשים
שזה מפריע להם למה לא להתחשב בהם? למה להתחשב רק באלו שזה מפריע להם?
למה הזכויות של מי שיותר מקפיד על חוקי הדת פחות חשובות מהזכויות של מי שפחות
מקפיד? אני חושב שלאור מצב העיתונות בארץ כל כתבה שיוצאת נגד החרדים תזכה
למקום בעיתון ולא משנה מה.

נערך לאחרונה ע"י rubber_duck בתאריך 09-08-2011 בשעה 07:47. סיבה: תיקון ניסוח
ישן 11-08-2011, 00:56
  hwarang hwarang אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.05
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "בחייך, את זה אומר מי שרצה..."

בנוגע לדבר הראשון שכתבת- פופוליסטי (ואני גם חושב שהמקרה היה אחר, אבל בכל זאת אין קשר לנושא).

והטענה השניה שלך כביכול נשמעת נכונה, כי בעצם גם לגברים אסור לעמוד בתור של הנשים.
אבל אי אפשר להסתכל על המקרה הבודד הזה ולקבוע כי לא קיימת אפליה.
אתה צריך ללכת טיפה יותר אחורה ולנסות להבין למה הדת בעצם כופה את ההפרדה הזאת מלכתחילה, אתה צריך לבדוק את שאר הזכויות של הגברים אל מול שאר הזכויות של הנשים ואז לקבוע מה גדול יותר ומה קטן יותר.

אם אתה אתה מסתכל רק על המקרה הבודד הזה אבל לא על מה שהוביל אליו- אז בסדר, אין אפליה- יש פשוט הפרדה רנדומלית שהחרדים בחרו לבצע, ובמקרה הם החליטו גברים ונשים לכוד.
ישן 11-08-2011, 01:11
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "בנוגע לדבר הראשון שכתבת-..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hwarang
בנוגע לדבר הראשון שכתבת- פופוליסטי (ואני גם חושב שהמקרה היה אחר, אבל בכל זאת אין קשר לנושא).

היה דימיון בכך שאתה בא עם סט אחד של ערכים ואמונות (סט לגיטימי לגמרי) ומבחינתך היה צריך לכפות ערכים ואמונות אלו (או פעולה המבוססת על ערכים ואמונות אלו) על בחורה שבאה עם סט אחר של ערכים ואמונות לא פחות לגיטימיות.

ציטוט:
והטענה השניה שלך כביכול נשמעת נכונה, כי בעצם גם לגברים אסור לעמוד בתור של הנשים.
אבל אי אפשר להסתכל על המקרה הבודד הזה ולקבוע כי לא קיימת אפליה.

ההפרדה בין גברים לנשים בחברה החרדית נמצאת בכל רבדי החברה. אין בה שום אפלייה. זה לא שגבר יכול להידחף פתאום לעזרת נשים או משהו. עצם זה שבחברה החרדית יש אפלייה מינית לא קשור אחד לשני. זה כמו שתגיד שעצם זה שיש חדרי שירותים נפרדים לגברים ולנשים ברוב המקומות הציבוריים מעיד על אפלייה. אין קשר בין זה לזה.

ציטוט:
אתה צריך ללכת טיפה יותר אחורה ולנסות להבין למה הדת בעצם כופה את ההפרדה הזאת מלכתחילה,

מטעמי צניעות ומניעת פיתוי, more or less. כן, אני יודע שזה נשמע טפשי. גם לי זה נשמע טפשי. אבל זה לגיטימי לאדם להחזיק באמונה שהצניעות מחייבת כזו רמה של הפרדה. בדיוק כפי שבפומבי אתה לא הולך בעירום (מטעמי צניעות) והחברה לא תקבל זאת אם כן תלך בעירום מלבד במקומות מאוד ספציפיים. ההפרדה הבין-מינית היא שלושה צעדים נוספים באותו הכיוון. היא אולי נשמעת לנו טפשית אבל אין בה אפלייה ואין בה שום דבר לא לגיטימי.

ציטוט:
אתה צריך לבדוק את שאר הזכויות של הגברים אל מול שאר הזכויות של הנשים ואז לקבוע מה גדול יותר ומה קטן יותר.

לא רלוונטי. גם בחברה החילונית נשים מופלות לרעה לעומת גברים. אם יותר או פחות, לחלוטין לא קשור לעניין. אתה יכול לנגח את החברה החרדית על האפלייה שבה ואני אסכים עימך לחלוטין, אבל אתה לא יכול לטעון שההפרדה בין המינים קשורה לזה. או ליתר דיוק - אתה יכול לטעון, לא יהיה לכך שום ביסוס במציאות.

ציטוט:
אם אתה אתה מסתכל רק על המקרה הבודד הזה אבל לא על מה שהוביל אליו- אז בסדר, אין אפליה- יש פשוט הפרדה רנדומלית שהחרדים בחרו לבצע, ובמקרה הם החליטו גברים ונשים לכוד.

עוד פעם, העניין איננו אם יש או אין אפלייה. יש אפלייה. ההפרדה הבין-מינית לא קשורה לכך. "להוציא את הדת מחוץ לחוק" - טענה של צלבן אתאיזם כפייתי - בגלל ההפרדה הבין-מינית זה סתם צרות מוחין וכפיית דרך חיים אחת על אחרת בלי סיבה לגיטימית לעשות זאת.

ישן 10-08-2011, 10:02
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
מי שמוכר את ביתי ואת מולדתי הם בעלי העינים הגדולות והיכולת האפסית
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "היי, כל מה פשירטת עכשיו - הם לא עיקרי הדת המתקדמת והנאורה ביותר של אויבינו?!"

יש לנו מדינה קומפקטית ואיתנה - מדוע להרוס אותה ע"י חלומות שוא מגלומנים.

באשר לדת היהודית החסודה, שחלק מ"נפלאותיה" מיושמים היום ע"י המוסלמים וחלק מהמאמינים מייחלים שנהיה כמותם, יחסה הבזוי לאישה איננו מוסתר. הטענה השקרית, שכבודה של האישה בבית - לא כבוד ולא נעלים. בעצב יולדת היא בנים וגם בנות ועומדת לשרותיו של בעלה בכל עת. כיום ישנה הפרדה באוטובוסים ומדובר היה גם במדרכות. כדאי ורצוי שתתמצא בחומר לפני שאתה מגיב ועוד מעליל עלילות שוא.
ישן 10-08-2011, 15:26
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
מגעיל יש לנו מדינה קומפטית ואיתנה, שכמותך רוצים להופכה לקומפקטית אקסטרה
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "מי שמוכר את ביתי ואת מולדתי הם בעלי העינים הגדולות והיכולת האפסית"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
יש לנו מדינה קומפקטית ואיתנה - מדוע להרוס אותה ע"י חלומות שוא מגלומנים.

באשר לדת היהודית החסודה, שחלק מ"נפלאותיה" מיושמים היום ע"י המוסלמים וחלק מהמאמינים מייחלים שנהיה כמותם, יחסה הבזוי לאישה איננו מוסתר. הטענה השקרית, שכבודה של האישה בבית - לא כבוד ולא נעלים. בעצב יולדת היא בנים וגם בנות ועומדת לשרותיו של בעלה בכל עת. כיום ישנה הפרדה באוטובוסים ומדובר היה גם במדרכות. כדאי ורצוי שתתמצא בחומר לפני שאתה מגיב ועוד מעליל עלילות שוא.

וחלשה.. והכל בשם הנאורות.. בפועל זו כניעה וירידה על ארבע.

מצבן של הנשים היהודיות עדיף לאין שיעור על אלה של בני הדת שלך.. הדת הכי הומנית והכי מוסרית מאז ומעולם. דת שמעולם לא כפתה מלחמות, דת שהייתה נרדפת 2000 שנה - דת שתמיד השתלבה בקרב אחרים.. רק אתה ושכמוך ששונאים אותה, מסוגלים לטפול עליה עלילות דם שכאלה.

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:57

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר