לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-08-2011, 13:49
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
'הקפיטליסט היומי' - על 'דירה לכל אזרח'

http://www.nrg.co.il/app/index.php?...122ebb1&id=2741

ופנינים ראויות מתוך הרשימה המאלפת והראויה לקריאה במלואה:

יש היבט אבסורדי בניסיון להגדיר כבודו של אדם באמצעות הבעלות על מוצרים מסוימים - ויש גם היבט כלכלי חשוב. ... אם הגורם היחיד הקובע כי דירה היא "זכות בסיסית" הוא כוח הקנייה של הצרכן הישראלי - כוח הנגזר מרמת יצרנותו - אנחנו מחויבים להשלים עם העובדה כי כאשר יש ירידה ברמת היצרנות צריכה גם רשימת "זכויות הבסיס" להתכווץ. ...כאשר היצרנות והפעילות הכלכלית יורדות, צריכה להיות ירידה מקבילה ברמת הצריכה וברמת הזכויות.

הביטוי "לא יכול לגמור את החודש" הוא חסר משמעות בהקשר זה. כל אחד יכול לגמור את החודש. אפשר לחיות בלי מזגן. אפשר לוותר על הכבלים. אפשר לעשות את הכביסה ביד. אפשר להפסיק ללכת למסעדות למשך שנה. כשמישהו אומר שהוא "לא יכול לגמור את החודש" הוא מתכוון לומר "אני לא יכול לגמור את החודש ברמת החיים הנוכחית שלי."

שפיר ועמיתיה למחאה מחזיקים בתפישה כלכלית פשוטה וקלה להבנה: העושר, הם גורסים, אינו מיוצר אלא מחולק. כלומר, העושר כבר קיים, והוא כנראה נמצא שם למעלה אצל העשירים. מה שנשאר לעשות הוא לקחת אותו מהם ולחלק אותו לכל השאר. מה ההצדקה ללקיחת הכסף מהעשירים? פשוט מאוד: יש להם כסף. שוויון, כידוע, הוא דבר טוב. פערים, זה דבר רע. לכן, רע הדבר שיש לעשירים הרבה כסף. בסך הכל, הכסף הוא לא הכל בחיים.

מה שהמוחים אינם עוצרים כדי להבין הוא כי הדרך היחידה לאפשר את סבסוד "זכויות היסוד" של אלו המאמינים ש"כסף זה לא הכל בחיים" עוברת דרך החרמת רכושם של אנשים ...הפרדוקס האמיתי כאן הוא שבעוד הכסף אינו מוגדר כמטרה ("הכל בחיים") אלא רק כאמצעי להשגת מוצר ...אין זה מונע מאנשי "כסף זה לא הכל בחיים" להחזיק במקביל בדעה כי המוצר בו הם מעוניינים הוא דווקא כן הכל בחיים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-08-2011, 23:15

באחת התגוביות - תזכורת קטנה מכותבי הטור על שנות השבעים 'הנפלאות'
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "'הקפיטליסט היומי' - על 'דירה לכל אזרח'"

"אתה לא חיית בישראל של שנות השבעים... זו הייתה מדינה די גהינומית מבחינה כלכלית. להזכיר לך את האינפלציה המטורפת? את השחיתות של הדחפורים בקו בר לב? שר שמתאבד אחרי שנחשפה שחיתותו? המועמד לנגיד בן ישראל נתפש בשחיתות עמוקה? בנקים מתמוטטים? בישול משבר הבנקים של 1983, שנמשך מימי ספיר? חברי כנסת ושרים המשמשים במקביל מנכ"לים של חברות מרכזיות במשק? קיבוצים שקונים במאות מיליונים ציוד שאין להם שום שימוש בו כי במילא "יוציאו אותם מזה"? שלוש שנים המתנה לקו טלפון? מכוניות במחיר כה גבוה עד שכדי לקנות אחת היית צריך להיות עולה, נכה או בעל קשרים עם השלטון? הקצבת מטבע לנסיעה לחו"ל? החיים בשנות השבעים היו מחורבנים ביותר."

זה סוציאליזם צרוף אחרי שהוא מבשיל שניים שלושה עשורים - וזה שכרו.
ישן 13-08-2011, 05:34
  בני לפיד בני לפיד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.11
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "ההבדל הבולט שבשנות ה-70 לא ידענו על פערים ודמיינו שהכל שווים"

אם לא אכפת לך אני צריך שתסביר לי כמה נקודות:

1. תגיד, מה זה הפרץ הרובינהודי הזה שתופס פה את כולם ?
בני אדם לא נולדו שווים, יש גבוהים ונמוכים, יפים ומכוערים, חכמים וטיפשים. אני לא יודע אם אתה מודע לזה שהניגודים האלה למעשה יוצרים איזון בטבע.
בני אדם מנצלים את הכשרון שנתן להם הטבע, מייצרים יותר מאחרים, ופתאום באים כאלה שאומרים להם לא, אתם יותר מדי...יותר מדי מוכשרים, יותר מדי עשירים וכ"ו.
מי נתן לאנשים את החרות המחשבתית לחשוב ששיוויון סוציאלי אפשרי בכלל, בניגוד לכל כלל טבע אפשרי ?

2. כולם אומרים לי שהמחאה הזאת היא א-פוליטית, אז אם כך איך זה שכל צוות המומחים שמיעצים למוחים זה אנשים בעלי משנה פוליטית סדורה, שנעה בין השמאל הקיצוני, לשמאל הקיצוני יותר ? כולם ללא יוצא מן הכלל קשורים לכל מיני עמותות או מרכזי חשיבה הממומנים ע"י הקרן לישראל החדשה.

בתור אחד שמחשיב את עצמו אינטליגנט שמאיר את הדרך לחברי הפורום, זה לא מטריד אותך ? זה הסדר החברתי שאתה רוצה ליצור פה ? סדר שמוכתב ע"י אלו שמאמינים שחייבים להכיר בגנבת הקרקעות הגדולה שמתבצעת ע"י הבדווים בנגב, כי זו קרקע אבותיהם ? זה המכנה המשותף ? מדינת כל אזרחיה ?
ישן 13-08-2011, 06:51
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
דעתי
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי בני לפיד שמתחילה ב "אם לא אכפת לך אני צריך שתסביר..."

1. תגיד, מה זה הפרץ הרובינהודי הזה שתופס פה את כולם ?
אני מסכים שבני אדם לא נולדו שווים. אני מסכים שבני אדם מנצלים את הכשרונותיהם ויכולותיהם הטבעים (המולדים והנרכשים).
אבל, אנו חיים בחברה, שאל לה לזנוח את החלשים ואין כוונתי לאלו המוליכים את המאבק עכשווי. חייב להיות צדק חלוקתי כל שהוא. מהיכן עשו המוכשרים את הונם: ממשאבים שקבלו מהמדינה בחצי חינם; מסיוע כספי של המדינה, של הבנקים ושל כללל הציבור; מעבודתם של שכירים, שחלקם, למרות עבודתם מגיעם לפת לחם; מעבודתם של אלו ששפר מצבם וחפצים ביותר מפת לחם.
החזירות של ה"מוכשרים", הנבנית על כשרונם ותמימותם של אחרים - היא זאת המפריעה. משכורות הענק והבונוסים שהם לוקחים לעצמם, ללא כל הצדקה. בעוד שיוצרי הונם אינם מקבלים את מה שמגיע להם בגין עבודתם; חוסר אחריות אישית למחדליהם ואי עמידתם בהתחייבויותיהם תוך כדי זלזול/"צפצוף" ב/על בעלי החוב.

2. כולם אומרים לי שהמחאה הזאת היא א-פוליטית,
למחאה הזאת מספר גוונים, שבראשה עומדת הדרישה לשיפור מצבו של האדם העובד. ליותר פקוח ממשלתי ולמנוע חזירותם של המוכשרים לדעתך.
בקרב המשתתפים ניתן למצוא את כולם והראיה, תמיכה בממשלה הקיימת בקרב המשתתפים. או לחילופין, תמיכה גורפת של הציבור במאבק/ים (כל אחד על פי מה שמציק לו) יחד עם תמיכה משמעותית בראש הממשלה ובממשלה.
הדרישה היא לתקון, לשפור השיטה אבל לא להחלפתה.

3. הסדר החברתי חייב להתבצע י ממשלת ישראל ובאישורה של כנסת ישראל.
איננ רואה כל פסול בדרישות השונות. זה לגיטימי לדרוש את הסדר הקרקעות של הבדויים בנגב, בדיוק כפי שזה לגיטמי לדרוש הרחבת ההתנחלוית בשטחים הכבושים.

לא אכנס כאן לפרטים מי הגזול ומי הנגזל - בזאת עסקנו רבות בדיונים אחרים.

4. בסיכום המחאה למען צדק חברתי צודקת וחשוב שכל הציבור המרגיש עצמו נפגע (ומי לא - למעט ......) יצטרף למאבק ולא ישאיר את המאבק בידי השמאלנים הבזויים על פי דעתך. הצטרף ותשפיע.
אימרה מפורסמת של אריק שרון: מוטב להיות באוהל ולהשתין החוצה מאשר להיות בחוץ ולהשתין פנימה.

ישן 13-08-2011, 06:59
  בני לפיד בני לפיד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.11
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "דעתי"

תראה אין ספק שהריכוזיות במשק, והמצב שהדגים מיקי רוזנטל בשיטת השקשוקה, פסול מעיקרו.
יחד עם זאת לא כל העשירים עשו את הונם מהמדינה, חלק די גדול מאלה שמדברים על להעלות להם את המס (שכירים במשרות בכירות ועובדי הי-טק) הם גם לא כאלה עשירים, עובד הי-טק שמרוויח 30 אלף ש"ח בחודש, יעלו לו את המס. למה ? כי הוא בחר ללמוד הנדסה במקום לשבת בגילמן על הדשא ?

שנית לא ענית לי לשאלה שלי בכלל.
מציגים פה מחאה א-פוליטית, אבל אם תבדוק מי האנשים בצוות המיעץ, אתה תגלה שהם כולם שייכים לצד המאוד קיצוני של המפה הפוליטית, וכל מי שעיניו בראשו גם יראה שהם היו מעורבים (ואנחנו מדברים על אותו צוות שהתגייס "במקרה" לפני שבוע) מהרגע הראשון עד מעל (או מתחת לצווארם)

אם יבואו ויצהירו בראש גלה על מטרות המהפכה דמיקולו הזאת, אתה חושב שהם יגיסו תמיכה ?
לא מטריד אותך שכך משקרים לציבור כ"כ גדול ? שמתמשים בכזאת ציניות בקולם של אנשים ?
אתה באמת לא רואה את זה ?
ישן 13-08-2011, 06:17

אני מסכים שאת הריכוזיות והסוציאליזם של המשק הישראלי סביר שהיינו חייבים לעבור
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "ההבדל הבולט שבשנות ה-70 לא ידענו על פערים ודמיינו שהכל שווים"

אבל בתור מי שבני משפחתו היו שייכים אז לאלה ש'שווים פחות' הן כלכלית והן במקום שניתן להם ב'ישראליות המתגבשת' ובכל זאת כונו 'קפיטליסטים' שכן עמלו לפרנסתם שלא במסגרת הסתדרותית מאורגנת - אגלה את אוזניך כי מי ממשפחתי ששימש כקצין שני עשורים בצבא הקבע ונשא כבר אז בתארים אקדמאיים שהיו פחות נפוצים אבל בכל זאת נדחה בגין 'אי התאמה מבחינת הסביבה החברתית' [שזה אמר - עלה מהארץ הלא נכונה וסרב להתפקד למפלגה ברחוב הירקון] מכל פרוייקט בניה חדש ל'אנשי הקבע' - ידע כבר בשנות השבעים שלא כולם חווים את אותו המצב.

שוב. בנושא האמור סבורתני כי אין אנו חלוקים כלל. צריך לשפר - 'לא לשבור בכדי לבנות מחדש'.
ישן 18-08-2011, 07:37
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
מעניין איך הטייקון של הטייקונים - ידיעות אחרונות - מדבר נגד טייקונים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "'הקפיטליסט היומי' - על 'דירה לכל אזרח'"

יש בדיחה יהודית עתיקה מעיירה הישנה, שאם הייתה גנבה ומתחילה רדיפה לחפש/לתפוש את הגנב, יש מקרים שהגנב עצמו רודף ביחד עם ההמון וצועק "תפסו את הגנב", ומי שצועק הכי חזק "תפסו את הגנב", הוא הגנב בכבודו ובעצמו.

מעניין איך ההתנהגות במדינה הקטנה-גדולה כל כך דומה לסיפורים העתיקים של העיירה הקטנה.

השאלה היא גם למעמד הביניים: האם הם יהיו מוכנים לרדת מרמת חיים שלהם. האם יהיו מוכנים להעביר חלק קטן של מה שיש להם לאלו שנמצאים במעמד העניים?

יש לי כמה דברים שאני יכול להוכיח איך מעמד העובדים העניים מקופח באופן חוקי נגד מעמד הביניים. אף אחד אינו מעיז לדבר על זה, גם לא בהפגנות הצעקניות המתחוללות עכשיו.

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 18-08-2011 בשעה 07:49.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:20

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר