לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-08-2011, 17:12
  בני לפיד בני לפיד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.11
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי FRESHMAKER שמתחילה ב "ובלי סיפוח זה לא מובן מאליו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי FRESHMAKER
ובלי סיפוח זה לא מובן מאליו שלא יכול להיות פתרון של "שתי מדינות לשני עמים"? ובאשר לשאר הדברים שהעלת:המישור הדיפלומטי-גם ככה שונאים אותנו בעולם ככה שאין לנו יותר מדי לאן לרדת מבחינה בינלאומית ובאשר לרצף הטריטוריאלי-מי אמר שצריך שיהיה רצף טריטוריאלי?

1. שונאים אותנו - אולי אותך, אני ממש לא מרגיש ששונאים אותי, אבל הנושא הוא לא שנאה, הנושא הוא בידוד, והעברת החלטה שכזאת תבודד את ישראל בעולם, זה אומר חרם כלכלי, זה אומר שאתה לא תוכל לסוע לשום מקום בעולם, וזה אומר הגבלות על יצוא ויבוא. זה אומר ירידה אדירה ברמת החיים.
2. הבעיה הכי גדולה של צה"ל במלחמת השחרור הייתה הגנה על דרכי התחבורה, זה היה אחד הגורמים שהביאו לפיתוח תוכנית ד' המפורסמת. אם לא יהיה רצף טריטוריאלי, אתה תאלץ להילחם במחבלים שיסתתרו מאחורי כל אבן, בשביל לנצח במערכה כזאת, תאלץ להפעיל הרבה כוח. תפעיל הרבה כוח....ראה סעיף מס' 1.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-08-2011, 11:14
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "קביעת עובדות בשטח כמו שעשו..."

בשנות השלושים פרוייקטים כמו חומה ומגדל ויישוב 11 הנקודות היו בעלי משמעות של ממש כיוון שהחוק קבע בבירור שאיפה שקיים ישוב, לא מפנים. לאחר מכן פרוייקטים התיישבותיים תרמו לקביעת גבולות המדינה היהודית בהצעת החלוקה וישובים אלו שימשו בסיסים לצה"ל הצעיר במאבק על תקומת המדינה.

מה מכל אלה תורמות לך ההתנחלויות? החוק לא איתך, גבולות המדינה נקבעו כבר ולצה"ל אין צורך בהתיישבות כדי לבסס עצמו....

בוא תהיה קונקרטי: מה יתרום לנו סיפוח של ההתנחלויות?

כל הטעם בסיפוח ההתנחלויות הוא לעשות דווקא לאו"ם ולירוק לפלסטינים בפרצוף. תועלת של ממש אין בכך.

ישן 14-08-2011, 12:51
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "בשנות השלושים פרוייקטים כמו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
גבולות המדינה נקבעו כבר

מוזר, לי ידוע כבר על לפחות 4 מו"מים משמעותיים שהיו עם אש"ף-רש"פ ואחת מהמחלוקות העיקריות הייתה היכן יעבור הגבול, כשהסמן הימני- באופן טבעי, הוא מיקומי ההתיישבויות.

להזכירך- גושי ההתיישבות הגדוליים כבר נכללו בגבולות ישראל העתידיים.
ציטוט:
ולצה"ל אין צורך בהתיישבות כדי לבסס עצמו....

התיישבות יהודית היא לגיטימציה לנוכחות צבאית לצורך הגנה, צה"ל היה צריך לשבת במרבית המקומות המיושבים באיו"ש בין כה, אבל זה היה לא פרקטי לולא ההתיישבויות (ע"ע רצועת עזה).
ציטוט:
בוא תהיה קונקרטי: מה יתרום לנו סיפוח של ההתנחלויות?

כל הטעם בסיפוח ההתנחלויות הוא לעשות דווקא לאו"ם ולירוק לפלסטינים בפרצוף. תועלת של ממש אין בכך.

צודק, גם תל-חי הייתה לשווא, סתם כדי לירוק לצרפתים בפרצוף.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 14-08-2011, 12:55
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=MS_Rogue]גבולות המדינה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
מוזר, לי ידוע כבר על לפחות 4 מו"מים משמעותיים שהיו עם אש"ף-רש"פ ואחת מהמחלוקות העיקריות הייתה היכן יעבור הגבול, כשהסמן הימני- באופן טבעי, הוא מיקומי ההתיישבויות.

אבל הישובים כבר במקומם. סיפוחם לא יגדיל או יקטין את הסיכוי שקו הגבול יעבור אחריהם או לפניהם.

ציטוט:
להזכירך- גושי ההתיישבות הגדוליים כבר נכללו בגבולות ישראל העתידיים.

אה-הא. אז מה הטעם בסיפוח?

ציטוט:
התיישבות יהודית היא לגיטימציה לנוכחות צבאית לצורך הגנה, צה"ל היה צריך לשבת במרבית המקומות המיושבים באיו"ש בין כה, אבל זה היה לא פרקטי לולא ההתיישבויות (ע"ע רצועת עזה).

עוד פעם, הישובים כבר שם. איך סיפוח שלהם יגביר או יקטין במשהו את הלגיטימציה של צה"ל לשבת איפה שהוא כבר יושב?

ציטוט:
צודק, גם תל-חי הייתה לשווא, סתם כדי לירוק לצרפתים בפרצוף.

מה הקשר בין מחט לתחת?

בחייך, צא מהססמאות. הראה לי רווח אמיתי אחד שיוצא לנו מלספח את ההתנחלויות. אחרת.

ישן 14-08-2011, 13:47
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]מוזר, לי ידוע..."

ציטוט:
אבל הישובים כבר במקומם. סיפוחם לא יגדיל או יקטין את הסיכוי שקו הגבול יעבור אחריהם או לפניהם.

או שהוא יציב עובדות בשטח, למשל שאנחנו לא תלויים בטוב לבו של הנציג הפלסטיני התורן שיגיד לנו אם מעלה אדומים לגיטימית או לא לגיטימית.

ציטוט:
מה הקשר בין מחט לתחת?

הם מתחרזים.
ציטוט:
בחייך, צא מהססמאות. הראה לי רווח אמיתי אחד שיוצא לנו מלספח את ההתנחלויות. אחרת.

חוששני שאתה תקוע בססמאות.

שים את האמונה הדתית והכלכלית בצד שניה ותסתכל דרך הצינור הלאומי בלבד (ככה אני עושה כשאני מסתכל על קיבוצים, להבדיל) דין ה"התנחלויות" כדין ההתיישבות העובדת של תחילת המאה הקודמת.

לספח התנחלויות יבטיח (או יקדם משמעותית את הסיכוי, תלוי במנהיג) את קיומן בגבולות ישראל של אחרי קום המדינה הפלסטינית, יעזור לאבטח את ירושלים ויכיל עליהם סופסוף את החוק והקונצנזוס הישראלי (ע"ע רמה"ג).

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 14-08-2011, 13:56
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=MS_Rogue]אבל הישובים..."

ציטוט:
או שהוא יציב עובדות בשטח, למשל שאנחנו לא תלויים בטוב לבו של הנציג הפלסטיני התורן שיגיד לנו אם מעלה אדומים לגיטימית או לא לגיטימית..

כבר עכשיו ההתנחלויות הן עובדות בשטח. זה שתציב שלט "עובדה" מעליהן לא יהפוך אותן ליותר עובדתיות כי יותר ממאה-אחוז-עובדה-בשטח אי אפשר
עם או בלי סיפוח, קביעת הלגיטימיות של ההתנחלויות תלויה אך ורק בממשלת ישראל. אם אתה חושב שסיפוח יהווה תווית הכשר , אתה אופטימי. עם או בלי סיפוח, אם יחליטו לפנות יפנו.

ציטוט:
חוששני שאתה תקוע בססמאות..

תראה לי איפה אני תקוע בססמאות? אני שואל שאלה קונקרטית - מה התעולת. אתה עונה לי במונחים ערטילאיים.

ציטוט:
שים את האמונה הדתית והכלכלית בצד שניה ותסתכל דרך הצינור הלאומי בלבד (ככה אני עושה כשאני מסתכל על קיבוצים, להבדיל) דין ה"התנחלויות" כדין ההתיישבות העובדת של תחילת המאה הקודמת..

זה למשל, מונח ערטילאי. ההבדל בין ההתיישבות העובדת של תחילת המאה הקודמת להתנחלויות הוא שהעולם מכיר בשטח של הקיבוצים כשטח ישראלי ובשטחי יהודה ושומרון כשטחים לא ישראליים. סיפוח לא ישנה זאת.

ציטוט:
לספח התנחלויות יבטיח (או יקדם משמעותית את הסיכוי, תלוי במנהיג) את קיומן בגבולות ישראל של אחרי קום המדינה הפלסטינית, יעזור לאבטח את ירושלים ויכיל עליהם סופסוף את החוק והקונצנזוס הישראלי (ע"ע רמה"ג)

אה באמת? אתה חושב שסיפוח יכיל עליהן את הקונצנזוס? הוא רק יחריף את הוויכוח. רמת הגולן כבר ארבעים ומשהו שנים מסופחת... ועדיין מדברים על לתת אותה לסורים, אולי עם משאל עם, אולי בלי משאל עם... אבל לתת...

קשה לי לראות איך סיפוח של ההתנחלויות ישנה במיל את ביטחון ירושליים לכאן או לכאן.

ישן 14-08-2011, 14:57
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]או שהוא יציב..."

ציטוט:
כבר עכשיו ההתנחלויות הן עובדות בשטח. זה שתציב שלט "עובדה" מעליהן לא יהפוך אותן ליותר עובדתיות כי יותר ממאה-אחוז-עובדה-בשטח אי אפשר

אל תתקטנן, הכוונה היא שהן יהיו בשטח מדינת ישראל העתידית, זאת שגבולותיה יקבעו מחדש אחרי שהמדינה הפלסטינית תקום.
ציטוט:
עם או בלי סיפוח, קביעת הלגיטימיות של ההתנחלויות תלויה אך ורק בממשלת ישראל. אם אתה חושב שסיפוח יהווה תווית הכשר , אתה אופטימי. עם או בלי סיפוח, אם יחליטו לפנות יפנו.

מבחינה היסטורית- השטחים שסופחו רשמית הפכו לחלק מהקונצנזוס (ועם זה הגיעו הטבות נוספות כמובן) ושטחים לא מסופחים פשוט...נזרקו.

תשווה את מעמדן, בעם, של ירושלים ורמה"ג לזאת של סיני, עזה ואיו"ש.
ציטוט:
תראה לי איפה אני תקוע בססמאות? אני שואל שאלה קונקרטית - מה התעולת. אתה עונה לי במונחים ערטילאיים.

אני חושב שעניתי די פרקטית.
ציטוט:
זה למשל, מונח ערטילאי. ההבדל בין ההתיישבות העובדת של תחילת המאה הקודמת להתנחלויות הוא שהעולם מכיר בשטח של הקיבוצים כשטח ישראלי

אני יכול להגיד לך אותו דבר.

חלק גדול מהקיבוצים קמו כשלמונח ישראל כמעט לא הייתה חשיבות ולכן אף אחד לא הכיר בהם כ"שטח ישראלי".

חלק מהקיבוצים לא נכללו בחלק הישראלי של גבולות החלוקה.

הקיבוצים קבעו את הגבול מתוקף היותם בחזית הלחימה (ולעיתים בעורף האויב) ולא משום שארגון או מדינה זרה כלשהי הכירה בהם כקובעי גבולות ישראל.
ציטוט:
ובשטחי יהודה ושומרון כשטחים לא ישראליים. סיפוח לא ישנה זאת.

אבל, זאת בדיוק ההגדרה של סיפוח- הפיכת השטח לכן ישראלי.
ציטוט:
אה באמת? אתה חושב שסיפוח יכיל עליהן את הקונצנזוס? הוא רק יחריף את הוויכוח. רמת הגולן כבר ארבעים ומשהו שנים מסופחת... ועדיין מדברים על לתת אותה לסורים, אולי עם משאל עם, אולי בלי משאל עם... אבל לתת...

אתה עובר פה על סעיפים כאילו הם כלום.

נכון, מדברים על לוותר על חלקים של רמה"ג תמורת שלום עם סוריה (אף אחד לא מדבר על כל הרמה, זה חלק מעניין הקונצנזוס), אבל ההנהגה הישראלית המודרנית תהיה מוכנה גם לחזור לגבולות '47, בסופו של דבר, תמורת האשליה של השלום.

משאל עם הוא חלק מהותי מאוד בקונצנזוס שחל על רמה"ג, לא זכור לי שהיה משאל עם לפני פינוי סיני או לפני תכנית ההתנתקות.

40 שנה זה רק זמן, אם נספח היום- בשנת 2051 נוכל להגיד שהאיזור מסופח כבר 40 שנה.
ציטוט:
קשה לי לראות איך סיפוח של ההתנחלויות ישנה במיל את ביטחון ירושליים לכאן או לכאן.

אז אני מציע שתפתח מפה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 14-08-2011, 13:06
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "בשנות השלושים פרוייקטים כמו..."

ציטוט:
גבולות המדינה נקבעו כבר ולצה"ל אין צורך בהתיישבות כדי לבסס עצמו....

השמאל ניסה לקבוע גבולות, אף ממשלה לא קבעה אותם עדיין.

אני רואה ביישובים אלו כהוספץ שטח חשוב לגודל מדינת ישראל הקטנה ויישובי גבול שעוזרים להגנת מדינת ישראל מכל פעולה לעבר מרכז ישראל. זו אמונתי , זוהי השקפתי. בדרך הפינוי כבר הלכנו וקיבלנו זבנג גדול וחייל חטוף.

להפסיק לעצבן את העולם יהייה רק כאשר נפסיק להתקיים כמדינה. המדיניות הערבית האזורית לפחות לא תשקוט עד הרגע הנכון לחסל אותנו. גרימת נזק לאומי יהודי בעקירה כדי להקים את פלסטין ג יעכב קצת את ההמשך התכנית הכללית להשמדת ישראל.

ישן 13-08-2011, 17:24
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי FRESHMAKER שמתחילה ב "ובלי סיפוח זה לא מובן מאליו..."

ציטוט:
ובלי סיפוח זה לא מובן מאליו שלא יכול להיות פתרון של "שתי מדינות לשני עמים"?

אם כך אז מדוע אנחנו מעמידים פנים שיש תהליך מדיני? ואיך אתה מציע לפתור את המצב בלי שתי מדינות לשני עמים. בבקשה הצע הצעה ריאלית.

ציטוט:
ובאשר לשאר הדברים שהעלת:המישור הדיפלומטי-גם ככה שונאים אותנו בעולם ככה שאין לנו יותר מדי לאן לרדת מבחינה בינלאומית

בוא תחשוב שוב:

המחשב שאתה כותב עליו בפורום - יוצר בחו"ל.
הרכב שמביא אותך לעבודה - יוצר בחו"ל.
חלק ניכר מרמת החיים הגבוהה שאתה נהנה ממנה - טכנולוגייה, איכות חיים שנובעת מכלכלה מוצלחת, מסעדות, שירותים, כל הדבר שאתה עושה בשביל הכיף - אפשריים רק כל עוד הכלכלה בצמיחה.
לאן אפשר לרדת? תמחק את היצוא. תמחק את סחר החוץ. תמחק את הייבוא. אתה יודע משהו, למה שאסבך אותך עם קונספטים מסובכים? לך שאל את ההורים שלך כמה השתנתה רמת החיים פה משנות השבעים.
אז... תשכח מחופשות בחו"ל...
תשכח מהאוטו - כי מחירי הנפט פה יעלו לעשרים שקל לליטר בשוק השחור... ובשוק החוקי לא יהיה בכלל אפשר להשיג.
תשכח מעבודה - כי בלי הייצוא ועם אמברגו עולמי הכלכלה תתמוטט ובסבירות גבוהה בין 20% המובטלים שיווצרו בין לילה יהיה גם אתה.
תשכח מלאכול - כי בלי כסף, איך תאכל?

ציטוט:
ובאשר לרצף הטריטוריאלי-מי אמר שצריך שיהיה רצף טריטוריאלי?

דרכי תחבורה תמיד - תמיד - הן נקודות חולשה, לא רק במלחמת השחרור. אתה מכיר את המשוריינים השרופים בדרך לירושליים? זה מה שקורה כשאין רצף טריטוריאלי.

או במילים אחרות, פרשמייקר, תכיר, זו ידידה שלי, קוראים לה "המציאות".

ישן 13-08-2011, 17:48
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי pack leader שמתחילה ב "בלי להעליב התשובה שלך לא הגיונית"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי pack leader
בלי להעליב הטיעון שלך לא הגיוני

לא נעלבתי. אתה לא הראשון ובטח לא האחרון שטוען שההיגיון ממני והלאה.

ציטוט:
המצב הנתון הוא המצב הקבוע אין שום סיכוי שהוא ישתנה

אז כדאי שתתחיל להיפרד מאיכות החיים שלך.

1
ציטוט:
)הם לא מסוגלים טכנית להרוג אותנו

באמת? איך תקרא לפתרון של מדינה אחת לשני העמים אם לא הבטחת יכולתם להרוג אותנו?

ציטוט:
2) ואנחנו לא מסוגלים פוליטית להתמודד עם ההשלכות של לגרש/להרוג אותם

אבל מסוגלים לכך מבחינה מוסרית, מצפונית, אנושית?
והאם אנחנו מסוגלים להתמודד עם ההשלכות של בידוד?

ציטוט:
שום חתיכת נייר כזאת או אחרת או הכרזה של פוליטיקאי כזה או אחר לא תשנה את זה

נכון. אבל אמברגו מדיני כן.

ישן 13-08-2011, 18:34
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי FRESHMAKER שמתחילה ב "1.אמרתי כבר כמה פעמים-שיצביעו..."

ציטוט:
1.אמרתי כבר כמה פעמים-שיצביעו לפרלמנט הירדני.

ואני אמרתי לך, אם הם לא מקבלים את זה ושאר העולם גם לא, זו לא הצעה ריאלית.

2
ציטוט:
.הרמת חיים תרד אם יטילו סנקציות(אני לא חולק על זה),השאלה היא מה יותר חשוב לך-להיות עצמאי ולא לפעול לפי מה שאומרים לך בעולם אלא לפי מה שאתה חושב שטוב לאינטרסים שלך(ולשלם על זה מחיר כמו שלמשל האיראנים משלמים ועוד מדינות) או לפעול לפי מה שיגידו לנו בעולם. זאת דילמה קשה שיש בה דעות לכאן או לכאן. אין פה תשובה אחת.

תגיד, אתה יודע מה רמת החיים באיראן וצפון קוריאה? "רמת החיים תרד" אתה אומר כאילו סתם יסגרו בתי קפה ולא יהיה יותר סושי...
אנשים יגוועו ברעב. גם את המחיר הזה אתה מוכן לשלם כדי ללכת ראש בראש עם העולם על מצב שאיננו אפילו פיתרון אלא רק הנצחת הסטאטוס קוו אנטה?

ציטוט:
3.נכון שתהיה בעיה בלי רצף טריטוריאלי,אבל זה עדיף מאשר לספח את הישובים הערביים..

ואז, כמו הל"ה של גוש עציון, יהיו הל"ה של קריית ארבע... והל"ה של עופרה... מחיר הדמים שאתה תשלם יהיה כבד מנשוא... ואתה תשלם אותו, לא בשביל פיתרון אלא בשביל שימור המצב הקיים.

ישן 13-08-2011, 18:50
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
ביטול הסכמי אוסלו חד-צדדית, יזכה לתגובה זהה לסיפוח היישובים באיו"ש...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "על ביטול הסכם אוסלו אני מסכים..."

האיומים בסנקציות אינסופיות, קיימים בכל פעם שמישהו סוגר מרפסת באורנית. הגיעה העת להירגע מהם.

הבעייה שלנו, בכל הנוגע להתנהלות של מדינות זרות, היא לא מה יעשו לנו מבחוץ - אלא מה הן עושות לנו מבפנים (דהיינו, הפעלת סוכנים זרים ואידיוטים שימושיים למטרת קידום אג'נדה אנטי-ישראלית) - והתנהלות
כזו לא תלוייה בשאלה אם מגרון תפונה, אם אריאל תיעקר, או אם הר אדר תסופח. היא תלוייה בשאלה האם
נחליט שבא לנו להמשיך להתקיים כמדינה יהודית, או שהחלטנו להפסיק עם הקונספט הפאשיסטי הזה.

ההצלחה הגאונית של התקשורת והניף לקדם את התפישה השקרית והמטופשת כאילו שהויכוח הוא על מגרון,
על אריאל, או על רמת שלמה (ש90 אחוז מהאנשים שמגנים את הבנייה בה בישראל, לא יודעים בכלל עד כמה
היא לא "במזרח העיר") - אלא על השאלה האם היישות שקיימת ממטולה עד אילת, צריכה להיות מוגדרת
כמדינה יהודית. שם הויכוח מתחיל ולשם הוא יגיע, לא משנה כמה ויתורים יוצעו, וכמה התקפלויות יבוצעו.

כל הקביעות הרטוריות של "סיפוח" "ביטול הסכמים", הם כולם חסרי משמעות. אם המדינה הזו חפצת-חיים,
ראוי שתתחיל להסתכל על שיפור היכולות שלה להגן על עצמה מחתרנות במימון זר, באמצעות אכיפת
חוקים קיימים, וחקיקת חוקים שימנעו את המשך הטירוף שקיים בשנים האחרונות. זה מאבק גם על
הדמוקרטיה (על הזכות של הרוב כאן להצביע עבור הממשלה שהוא רוצה, גם אם מדינות עויינות לא מרוצות
ממנה, ומסבסדות ארגוני אופוזיציה שונים בתוך ישראל) - וגם על עצם היכולת שלנו לקיים לאורך זמן, ריבונות
יהודית בא"י...
ישן 14-08-2011, 10:46
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ביטול הסכמי אוסלו חד-צדדית, יזכה לתגובה זהה לסיפוח היישובים באיו"ש..."

אין אנו זקוקים להכר פלסטינאית בנו כמדינה יהודית. אנחנו הקמנו בארץ ישראל מדינה יהודית ודמוקרטית, בעקבות החלטת האו"מ ובברכת מרבית מדינות העולם.
יותר מכך, קבלנו הרה דה-פקטו, מעבר למה ש""הוקצע" לנו בהחלטה המקורית, בעקבות מלחמת העצמאות. בהליך של הסדר עם הפלסטינאים אנחנו אמורים לכלול שטחים נוספים מעבר לקו הירוק.
מדינת ישראל היא המדינה היחידה, בה קיים חוק השבות, לגבי צאצאי יהודים, שהוגלו מארץ ישראל לפני אלפי שנים. הוקממו כמדינה יהודית ונותר כזאת אם ובלי הכרה הפלסטינאית. נכחד כמדינה יהודית אם נמשיך במדיניות הקלוקלת של שליטה על כל כל ארץ ישראל המערבית, תוך כדי התעלמות מהאוכלוסיה הפלסטינאית, שנדחקה לגב ההר ורוצה להקים שם מדינה משלהם. בעקות הצהרות ראשי ממשלותינו, כולל זה הנוכחי, נוצרה בלבותיהם התקוה שאוט אוט אוט חלומם קרוב להתגשם.

אני מסכים שהפלסטינאים ומדינות ערב, אינן רואות עין בעין איתנו ותמיד יחפשו רגעי חולשה על מנת לסלקנו מכאן. לכן עלינו להיות חזקים ולא להצמד לתעתועי שוא. עלינו לקבע את גבולות מדינת ישראל, באופן שיבטיחו את קיומנו.

הויכוח הקיים, לפחות בינינו מה יהיה אופיה של המדינה היהודית. אני רואה מדינה שבה הדת מופרדת מן המדינה. מדינה מתקדמת, מפותחת וחלונית. כאשר היא פתוחה לקליטת יהודים באשר הם יהודים ולאו דוקא על פי קריטריונים של היהדות האורטודוקסית.

המלצתך לחוקק חקים פשיסטיים, במקום לקדם את הדמוקרטיה החלקית הקיימת, כמובן שאינה מקובלת עלי. מדינה של רדיפות ועלילות כמו בתקופת מק-קרטי המהוללת, שלא לדבר על מדינות גרועות ממנו, אינה משאתנפשם של אזרחי מדינת ישראל..

ישן 13-08-2011, 18:38
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי pack leader שמתחילה ב "ברמה העקרונית כן"

ציטוט:
לארה"ב תיהיה זכות ווטו כל עוד הסדר העולמי הנוכחי בתוקף

ROFL
אתה יודע מה פירוש הורדת דירוג האשראי של ארה"ב? שרעש הקריסה שאתה שומע הוא התמוטטות הסדר העולמי הנוכחי.... התוקף של עומד לפקוע.

ציטוט:
אח"כ אפשר יהיה לחבור להודו ורוסיה

אכן. אם הן תאפשרנה לך לחבור אליהן. יש להן סיבה לעשות זאת? לא ממש. השווקים הערביים קורצים יותר.

ציטוט:
במבט רציני ומפוקח על המציאות הילודה פלשתיניית בירידה מסיבית אני לא רואה סיכון למדינת היהודים

יש לך איזשהם נתונים שמעידים על ירידה כזו או שזה רק Wishful thinking?

ישן 14-08-2011, 17:26
  בני לפיד בני לפיד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.11
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "איש לא מזוכיסט, דן. הרוב הם אנשים תמימים כמוך. כאלה שהמציאות לא תבלבל אותם..."

[QUOTE=ori]המיעוט הם נוכלים ושרלטנים.

אובמה הוא דמות אניגמטית. קשה לדעת האם הוא מזיק במזיד או שהוא סתם גדול הכושלים שקמו לארה"ב
מזה 150 שנה (כשלון גדול מקרטר, לא ייאמן). לעת-עתה, אני מעריך שהוא כושל שלא במתכוון, והוא באמת
מאמין שהחלשת ארה"ב, תעשה לה טוב בטווח הארוך.[/QUOTE

מה שאני לא מצליח להבין בהתייחס לאובאמה זו העובדה שהנשיא מוקף יועצים, נכון שהוא המחליט, אבל בסופו של דבר אם אובאמה היה מחליט בניגוד לעצת יועציו, הסיפורים היו יוצאים החוצה. המדיניות הנוכחית של ארה"ב היא תולדה של עבודת צוות.

מצד שני בהתחשב בקידה העמוקה שהוא קד לפני מלך סעודיה, ובמדיניות של הממשל הנוכחי, זה נראה כאילו הממשל עושה כל מה שהוא יכול בשביל להזיק לארה"ב במתכוון.
ישן 14-08-2011, 18:08
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "מה?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי infected aviad
מה?
זה בדיוק מה שאני חשבתי כשקראתי את זה:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי infected aviad
בנוסף לכך, חברות קבועה במועצה משמעותה הרשאה להיות בעלי נשק גרעיני, לא ניראה לי שישנו את מבנה המועצה ככה שיתפזר עוד נשק בעולם...
ואז עלה לי הרעיון שאולי לחברות הקבועות של מועצת הביטחון נותנים גישה למכונת הזמן שמאפשרת להם לחזור לעבר ולפוצץ מתקן גרעיני עד השליש האחרון של שנות ה-60...

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:21

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר