לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פעם הזמנים היו יותר טובים; כולם אומרים - ככה כולם חושבים... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם החורף היה די סביר... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם בקיץ היה די קריר... אני לא כל כך זוכרת; מתגעגעת רק בערך, כי העתיד נראה לי הרבה יותר מגניב: רוצה לנסוע ברכבת התחתית של תל אביב... והם יגידו: זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > אמצע החיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-08-2011, 01:51
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
חרדות ילדים

הערב היה רגוע כרגיל, הילדים היו כל אחד מול המחשב שלו - הבת בנתה עולם טוב יותר בפייסבוק וב SIMS שלה והבן נילחם את המלחמות הבלתי נגמרות בעולם ה COD4 שלו.
ואז נשמעה אזעקה...
תמיד הרגע הראשוני הוא הלם, אני התעשתתי ראשון והתחלתי להכניס את כל המשפחה לממ"ד.
קלטתי את הבת שלי יוצאת בריצה מהחדר שלה, יורדת במדרגות לקומה הראשונה בבהלה וניכנסת לממ"ד.
אטמתי את החדר, נעלתי את הדלת כשבליבי אני סופר 60 שנ', מכיר כבר את הפיצוץ שיבוא לאחר מכן.
הבת היתה על סף הפאניקה - רועדת, קוצר נשימה, בכי, מלמול לא ברור, אימא שלה מחבקת אותה, מלטפת לה את הראש ומנסה להרגיע אותה.
ואז נשמעו שני פיצוצים שגרמו לה לפלוט צעקה ואחריה בכי ארוך של הקלה..

לפני שנתיים-שלוש זה לא היה כך, הילדים היו מצחקקים בממ"ד, עם הזמן הציחקוקים הפכו לשקט מתוח ואח"כ החלו תסמיני החרדה (רק אצלה) שהלכו וגברו, אתמול זה היה השיא.
בזמן שיגרה זה לא קיים, נורמטיבית לחלוטין!

אנחנו מבוטחים של קופ"ח כללית - יש להם טיפול מיוחד למקרים האלה!

באשכול הזה אתם מוזמנים לשתף מקרים אחרים של חרדה אצל ילדים מכל סיבה שהיא

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-08-2011, 22:34
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "נשמע קשה"

באזעקות אני מוצא את עצמי קודם כל רץ אליה על מנת להכניס אותה לממ"ד, למקם אותה בפינה ואת שאר בני המשפחה ורק אז סוגר את החלונות והדלת.

אני לא מתרגש מירי הרקטות כי אני חושב טכנית, רש"ק של רקטה כזו לא יכול לחדור ממ"ד, לכן מי שדואג להכנס בזמן למקלט/ממ"ד או למרחב מוגן מצמצם את הסיכוי להפגע כמעט לאפס.
מבחינת כמות נפגעים זה טרור לא יעיל (מחבל מתאבד אחד הרג הרבה יותר מכל אלפי הרקטות שנורו על ישראל מאז מלחמת המפרץ הראשונה), הבעיה עם הטרור הזה שהוא משתק אוכלוסיה שלמה ומכניס אותה לחרדות (כמיליון איש חיים תחת איום - לא עובדים, לא לומדים, לא חוגגים, כמעט לא חיים).
אשתי נילחצת יותר (אני חושב שהבת משפיעה עליה, אולי גם כמות הנפגעים לאחרונה..), אבל עדיין בזמן האזעקה היא מחבקת את הבת, נותנת לה לשתות, מרגיעה אותה..

המטחים האחרונים כללו כבר פיצוצים רבים ולצערינו היו סמוך לבית שלנו שתי נפילות קרובות מאד (הקטלנית של מוצ"ש והפגיעה בביה"ס אתמול) שגרמו לבית להזדעזע, תמונות נפלו מהקירות, דברים נפלו ממדפים וכו'.

אני חושב שפניה אל הרציונאל (אין לך מה לפחד, הממ"ד בטוח וכו') היא הפעולה הפחות חשובה כי כשיש פחד אז הוא בלתי נשלט, לכן חשוב יותר שהיא תדבר עליו, תתאר אותו ותנסה לעשות אותו יותר מוחשי, יותר טכני, יותר פשוט ואולי אז הוא גם יהיה פחות מאיים.

אתמול נורו מטחי רקטות כל שעה עגולה (8,9,10 בבוקר), התקנתי בממ"ד מצלמת וידאו ובזמן שהיינו שם ביקשתי ממנה לספר לי מה מפחיד.
היא שיתפה פעולה, סיפרה על החששות שלה, הפחד להפגע, הלחץ מהאזעקה, סיפרה שגם חברות שלה מרגישות כך וכו' וכו', אח"כ הראיתי לה את עצמה בסרט והיא פרצה בצחוק...
אתמול לקחתי את הילדים אל אחי בהרצליה להירגע. מכייפים בקאונטרי קלאב.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:21

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר