לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-08-2011, 16:19
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
אגוז ומגלן עלו צפונה - כתבה מבמחנה

http://www.idf.il/1528-12854-he/Dover.aspx

היחידות המובחרות תופסות קו בט"ש ומבצעות פעילות בהתאם לצרכים הגזרתיים. בנוסף: 1,000 שוטרים כחולים יתאמנו בבא"פ אליקים לקראת מהומות אפשריות בספטמבר. למרות הקיץ המצהיב והקוצים, גבול הצפון דווקא מתמלא בשלל צבעים - של כומתות. לא רק גדודי חי"ר, שריון והנדסה - גם כוחות של אגוז ומגלן תופסים בימים אלה קו בט"ש בצפון.

אגוז ומגלן הן יחידות שמבצעות פעילויות ייעודיות ולכן לא מבצעות בדרך כלל פעילויות בט"ש. לפני שעלו הלוחמים של אגוז צפונה הם נחנכו בבא"פ אליקים, לראשונה בתכנים שקשורים לקו בט"שי רגיל. "ליחידות שיש להן משימות ייעודיות, לא היה מושג איך תופסים קו גדר", סיפרה קצינת האג"ם של הבא"פ, רס"ן ציפי קלודה. "לימדנו אותם איך מתנהלים בפטרולים, תרגולות מוצב וגדר גבול".

במקביל, כוח של יחידת מגלן מוצב באזור עוצבת הגליל, לאחר שהחליףשם את אחד מגדודי ההנדסה. "אנחנו מנסים למצות את יכולות היחידות במסגרת אתגרי הבט"ש", אמר גורם שמעורה בנושא. "גם בספטמבר הם אולי יהיו כאן, או בכל מקום אחר שצה"ל ירצה בהתאם להערכת המצב".

בתוך כך, ההיערכויות לספטמבר בפצ"ן לא נפסקות. 1,000 שוטרים ממשטרת ישראל יפקדו את בא"פ באליקים בתחילת החודש, ויתאמנו לקראת מהומות אפשריות ומגוון תרחישי הסלמה. השוטרים יתכוננו להתמודדות עם הפרות סדר (הפס"דים) וישתמשו בלש"ביה ובשטחי האש של הבא"פ. לובשי המדים הכחולים הופנו לבא"פ על ידי זרוע היבשה, ומפני שהם לא שייכים לצה"ל, המשטרה תשלם לצבא בעבור האימונים.

במקביל, בפיקוד הצפון לא שוכחים גם את היחידות והגדודים שכבר תופסים קו בגזרה בימים אלה, וחונכים מבא"פ אליקים מגיעים ישירות אליהם על מנת לרענן את זיכרונם בכל מה שנוגע להתמודדות עם הפרות סדר. היחידות שיעלו לקו הצפוני בהמשך השנה כבר יתרגלו את הנושא במסגרת האל"ת (אימון לפני תעסוקה) שלפני העלייה לקו
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-08-2011, 15:39
צלמית המשתמש של Puki
  משתמש זכר Puki Puki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "אגוז ומגלן עלו צפונה - כתבה מבמחנה"

אין ספק שזה לא פשוט לחיילי היחידות להיכנס למצב של תעסוקה מבצעית בקו, במיוחד לאחר הדימוי
העצמי היחידתי וההכשרה שהיחידות עוברות - באותה מידה זה גם לגיטימי מאד שיחשבו כך.
אני שואל את כל המופתעים שזה קרה, אתם לא חושבים שאנו לא תמיד (או יותר נכון בד"כ) לא
רואים את כל התמונה? ואולי זה קצת יותר משמעותי מ"סתם לתפוס קו" שזה גם ככה משמעותי ביותר איפה שזה לא יהיה בהתחשב לאירועים שכביכול צפויים לקרות? ואולי לא סתם שתי היחידות שם?

ברור שהחייל בקצה לא תמיד מבין למה הוא עושה את מה שהוא עושה בצורה טוטאלית, אבל בסוף יש לכך
משמעות רחבה יותר. סתם נקודה למחשבה.

לא ארוך, לא קצר
לא קשה, לא קל

ישן 26-08-2011, 15:50
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי jefferson82 שמתחילה ב "ממה שאני זוכר"

יש הבדל קל בין הכשירות של גדוד תותחנים, הנדסה ויחידה כזו - בכשירויות המקוריות, לא בתוספות הלא נחוצות שנוספו עליהן.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 27-08-2011, 23:35
  Cu1 Cu1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.11
מה קרה נפלת בגיבוש לאחת מהיחדות האלה ?
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי jefferson82 שמתחילה ב "קשקשן למה?"

היחדות שאתה מדבר עלהם זקוקות לאימון גדול יותר מיחדות אחרות . לא סתם זמן ההכשרה שלהם גדול הרבה יותר (ומה לעשות הרבה פעמים גם קשה יותר)
אני לא יודע מאייפה השנאה שלך ליחדות האלה ומאייפה היהירות על משחק של 11 שעות ביום בפלייסטישיין (אני מכיר הרבה חיילים מהיחדות האלו שהיו שמחים אם זה היה שמץ בהשמצה הזאת) .
כל יחידה לוחמת כבודה במקומה מונח , ואין ספק שעמוד השידרה של הצבא הוא החי"ר והשריון מה שלא בא להפחית מהעובדה שיש מקום גם ליחדות המיוחדות ואם כבר מקימים יחידות כאלו הייתי רוצה שיהיה להם מספיק זמן להתאמן על היכולות שלהם אחרת אין בהן טעם.
ובקשה אישית שלי , אם אין לך מה לתרום לפורום פרט מלהתנהג כמו טרול ולזרוק הצהרות מיותרות בלי לעמוד מאחוריהם , תחסוך מאיתנו ותעבור לפורמים אחרים.
ישן 27-08-2011, 07:04
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
החלטה...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "אגוז ומגלן עלו צפונה - כתבה מבמחנה"

משהו החליט כאן בפורום שהאשכול הזה יעבור לפוליטיקה ואקטואליה...
עד כדי כך אנו עם הראש בחול?
אני מקווה שרק אני אהיה כ"קול קורא במדבר"-הלוואי.

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...968#post4071917

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:42

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר