לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-08-2011, 20:49
צלמית המשתמש של deltaforce
  deltaforce deltaforce אינו מחובר  
מנהל פורום מתגייסים

חבר מתאריך: 15.06.07
שלח הודעה דרך MSN אל deltaforce
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "מה אתם רוצים ממנה?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רומק
המאבק זה עבור אלו שלא יכולים להרשות לעצמם למרות ששני בני הזוג עובדים ומשלמים מיסים כחוק

אתה מדבר פה על אחוז מאוד קטן מאותם 300 אלף(וגם זה בספק) שהפגינו בתל אביב.
דיברתי עם המון אנשים שמייצגים את הרוב של המחאה הזאתי, שהלכו להפגין ולחפש "צדק חברתי"(וגם המושג הזה כבר הפך לשמיש לכל אחד, וכבר משווים אותנו פה למהפכות בעולם הערבי, ואני אומר היי!! אנשים פה ירדו מהפסים) במחאה הזאתי, רובם פשוט התרגלו לחיים מדושנים ושכחו כמה קשה היה פה פעם. רובם טסים לחו"ל פעם בשנה אבל זה כנראה לא מספיק. והנה כמה ציטוטים שמעידים:
"לא רוצה ללמוד באוניברסיטה למה חייבים את זה בשביל להרוויח" אנשים בכלל מערערים על השיטה, "למה אני צריך ישר ללכת ללמוד באוניברסיטה לאחר הצבא, רוצה לטייל בחו"ל במקום, כמו שעושים בחו"ל" אין בעיה, רוצה לבזבז את הכסף שלך לך, אחר כך הממשלה לא תנקה אחרייך ומהמיסים שלי תממן אותך.
ואז כשאתה מעמת אותם עם המציאות הם קופצים על זה שיש פה משפחות עשירות ומשפחות עניות, ושאותן חמש משפחות שולטות במשק, ואתה יודע מה? אין לי שום בעיה עם משפחוןת כמו משפחת אריסון, את הכסף שלהם הם עשו גם ולפחות בהתחלה ביושר, והבעיה הנוספת שלי היא הצביעות, כי מצד אחד הם רוצים לחזור לכלכלה יותר סוציאליסיטית, ושהעשירים יממנו אותם ואת הבטלנות שלהם, ומצד שני הם רוצים לחיות כמו בחברה מערבית אמריקאית, והתרבות הבזבזנית הגיעה משם.
אי אפשר לרצות לחזור לכלכלה ריכוזית ובמקביל לרצות לחיות "כמו בלונדון", זה לא עובד.
אי אפשר לבוא בתלונות למשפחות העשירות כי בלעדיהן גם ככה לא היה מי שמחזיק אותנו.
וגם אם היו 300 אלף בתל אביב, אני ממש לא מתרשם, אנשים באים כי אומרים להם מה שהם רוצים לשמוע.
וכל זה בלי להתייחס לכל השטויות שמסביב, של תקשורת מוטה ומנהיגי נייר של המחאה הזאתי, של תמיכה של ארגוני שמאל ושל מחאה "א-פוליטית" שלמעשה היא האם אמא של הפוליטית.
נ.ב
למשל בעיר שלי, פתח תקווה-מאהל מחאה בשכונת "אם המושבות",וחבל שאין לי פה סמיילי שמקיא..
אנשים התרגלו לחיים כל כך טובים, שהם כבר מוחים על כלום, הם צועקים וגורסים שמגיע להם לסגור את החודש, ואז סוגרים את החודש בשבוע באירופה, או בשבוע באילת, זו לא מצוקה אמיתית.

נערך לאחרונה ע"י deltaforce בתאריך 24-08-2011 בשעה 20:55.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-08-2011, 21:00
צלמית המשתמש של deltaforce
  deltaforce deltaforce אינו מחובר  
מנהל פורום מתגייסים

חבר מתאריך: 15.06.07
שלח הודעה דרך MSN אל deltaforce
זהו בדיוק!
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "אני מסכים"

אנשים רוצים לעבוד פחות, ולהרוויח יותר..
ציטוט:
במקור נכתב על ידי רומק
אבל שגבר בוחר במודע לא להשכיל ולעבוד כמנקה רחובות,שלא ידרוש להרוויח כמנכ"ל

אנשים כאלה תמיד היו ותמיד יהיו, פשוט כשזה מגיע להפגנות כאלה אתה מנסה להבין מה גרם לאותם אנשים לצאת לרחוב, כדי באמת להבין את הבעיה בעם שלך, וגם אם זה 100 אלף עדיין יש בעיה. רק אני לא חושב שלהדיח את שר האוצר הכי שפוי שהיה לנו בזמן האחרון זה הפיתרון. גם לא לקרוא לביבי נאצי או להמשיך את הפסטיגל ברחובות תל אביב שכבר יצא מכל החורים.
יש המון דברים במחאה הזאתי שנראים "מסריחים"(ולא רק מנהיגי המחאה אחרי קיץ חם ברוטשילד..)
אני חושב שההשוואות המתמידות לאירופה לא רלוונטיות ומעולם לא היו רלוונטיות, למדינות אירופה(ברובן) אין בור שחור שבולע כסף מהתקציב של המדינה, והוא בעיית הביטחון.

נערך לאחרונה ע"י deltaforce בתאריך 24-08-2011 בשעה 21:02.
ישן 25-08-2011, 12:35
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
מנקודת התצפית הצנועה שלי באמצע החיים - הורים, רכושם וקשריהם הם לא רק 'חלק' מהמשוואה.
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "אין לי מושג"

תכופות הם מהווים את התוצאה עצמה ללא קשר לנתונים שתכניס פנימה.

אם לא הייתה משמעות לבסיס ולרקע של האדם בגיל 20 הרי היינו חיים בחברה שוויונית בה כל אחד מתקדם לפי כישוריו. זה לא הולך ככה. לא כאן ולא בשום מקום או זמן אחר. בדיוק בגלל זה נוצרים 'מעמדות כלכליים' ובדיוק בגלל זה אין משמעות רק לאחוזוני ההשתכרות שהרי הבן של טייקון Z יכול למשוך שכר צנוע יחסית אך לחיות חיי ראווה ויוקרה על בסיס ההון שבחשבונו ונכסי החברה. לפי הלוקש הוא כמובן יהיה זכאי לדיור מוגן הרבה לפניך...

מה שבן המעמד הבינוני צריך זה לא נדבות ולא ועדות סוציאליות בראשות אנ"ש-חד"ש וגם לא רגולטור שיכפה עצמו על מחירי השכירות שבשוק החופשי. בן מעמד הביניים צריך הזדמנויות והזדמנויות משמען הפרטה אמיתית עם צמצום המונופולים, שקיפות כלכלית ותקשורתית, מלחמה בנפוטיזם ובפרוטקציוניזם והתרת סבכים בירוקרטיים בתחומי היזמות והנדל"ן.
ישן 25-08-2011, 08:40
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
תמים למדי...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רומק
בסדר,ההורים שלה גרים בכפר שמריהו, סו?
באיזשהו גיל אנשים רוצים עצמאות ולא להיות תלויים בהורים

לצורך הדיון אניח לרגע בצד את חד"ש, את גניבת דעת ההמון התומך, את האלימות והיוהרה, את השקר המאורגן, את תמיכת טייקוני התקשורת, את הNIF ושאר רעות חולות ואתמקד בקטע מדבריך המובא מעלה.

זהו לכאורה מאבק של 'מעמד כלכלי' מסויים לחלוקת עוגה שונה. בהכרח יהא זה על חשבון 'מעמדות כלכליים' אחרים שכן העוגה לא תגדל. נסיון הסוציאליזם בעולם מוכיח אף שתקטן. כלומר - זהו מאבק בין מעמדות והשאלה שתומכי מחאה מהמעמד הבינוני צריכים לשאול היא 'האם מנהיגתנו שייכת בכלל למעמד שלנו?' [מאחר ואם לא - יש לחפש אינטרסים אחרים במעשיה ולא פילנטרופיה]

זה תלוש להאמין כי חצי עשור ופחות של שנים בהם אנשים רובצים יחדיו בדירות סטודנטים ועובדים פעמיים בשבוע בפיצריה או פעם בשנה בNIF - עושה אותם לשווים זה לזה מבחינה כלכלית ומבחינת הזדמנויות. הם לא.

כמעט כל יכולת הזינוק של אדם תלויה בבסיס שניתן לו מבית הוריו. אנו מדברים על 'החיים האמיתיים' רומק ולא על השלב בחייך שבו אתה עומד עם דפני, סטודנטית ממדעי הקולנוע השותפה לדירתך ומתחבט עימה שעתיים באופן הכנת חומוס לחבר'ה.

ברגע מסויים בחייך אתה תספור פרוטה לפרוטה בכדי לצמצם משכנתא ולהשיג עוד 0.5 מ"ר לזוגתך ולך ולצאצאיך לעתיד בדירה שתרכשו. ברגע מסויים אתה תאסוף קשר לקשר ותחזר על הפתחים בכדי להשיג עבודה שתאפשר לך להתפרנס בכבוד, לקנות צעצוע חמוד לפעוט ולמלא את המקרר.

ברגע ההוא תבין את התמימות שבמשפט כמו "הוריה מכפר שמריהו - סו וואט" שכן ברגע ההוא תגלה שהדפנים למינהם/ן לא ממש מכירים אותך. אתה כמו ההמונים בשביל הדפני הנ"ל אינך אלא חוויה אנתרפולוגית חולפת. כשאתה תתחבט בצרות אמיתיות של מעמד בינוני היא ובן זוגה שיבוא מאותו 'מעמד כלכלי' כבר יגורו ב'דירה ראשונה' שההורים נתנו 'בשביל ההתחלה' שתראה כדירת החלומות של חייך. כשאתה תקום לעבודתך ותטפס באיטיות ובמאמץ במדרגות של החיים היא תדלג במעלית הקשרים הישר למשרדי ההנהלה ותבליח מולך בראיונות עיתונאיים שם יסופר על יכולותיה המופלאות ועל איך בנתה עצמה במו ידיה. קשרים? מה פתאום...

דאגות של 'מעמד ביניים' הן לא דאגות של סטודנטים וזו הסיבה שחוץ מבשלטים לא ריאת ממש 'מעמד ביניים' ברחובות. למעמד הביניים האמיתי אין כמעט חופש בקיץ כי חייבים לעבוד והוא אפילו לא חש הכרח לטוס לניו יורק באוגוסט - הוא רק מנסה לסיים חודש מאוזן.

הסיבה שלאנדריי כהן משדרות, ליוסי לוי מחולון וליקי ישראלי מירושליים יש פחות מלדפנים סכוי להתקבל לבית ספר לוטרינריה, להתמחות בעליון או להיות בגיל 30 בכירים באוצר - אינה קשורה לכישוריהם הירודים ולא רק להבדלים בין מערכות החינוך בישובים. היא קשורה לעורף הכלכלי שאין להם ולקשרים שאין למשפחותיהם. חוסר דאגות כלכליות בארץ הדפנים מאפשר למשל אקדמיזציה או צבירת נסיון בסקטור ציבורי שבסיוע הכרות מוקדמת כלשהי יזניקו אותך בגיל 35-40 הרבה מעבר למקום אליו רומק יגיע.

ההבדלים בין מי שבא מכפר שמריהו מצויד בסבא שהכיר את בן גוריון לבין מי שבא מלוד וסתם מתל אביב והמקסימום שסבא שלו הכיר זה את פקיד מס ההכנסה מהצד השני של השולחן - הם תהומיים.

ההבדלים הללו יכריעו בחלק מהמקרים בקבלה ללימודי מקצועות יוקרה ויותר מכך יכריעו בהשגת משרות וקידום בעתיד. את הצד הרע של ההכרעה הזו - אתה תספוג כמעמד בינוני ומהעבר השני יעמדו מולך הדפנים. אז אל תתבלבל מהסיסמאות - דפני אינה דומה לך במאומה ובמובנים רבים היא היריב הלא הוגן שלך.

רוב שכבת העושר של ימינו [לאו דווקא הטייקונים] - עשתה זאת באמצעות קשרים לשלטון ה'סוציאליסטי' על שלוחותיו ובעזרת משחקי נדל"ן. כי אם קק"ל נתנה אדמה לX במתנה או במחיר חקלאי בכדי שיעבדה במושב רישפון וX גר על האדמה החקלאית באחוזה והקשר היחיד שלו לחקלאות הינו בתעריף המוזל למי בריכת השחיה שלו - שם שוכן חלק לא קטן ממחיר דירתך אתה. אם Y מונה למנהל המציל של מפעל הסתדרותי כושל וY פיטר 5000 אנשים ומוטט את החברה תוך שהוא נוטל לכיסו מצנח זהב ומדלג להנהלת בנק כלשהו - שם נמצא הפער החברתי גם אם בנו של שלY הפך לעיתונאי חברתי שמברבר לכולנו אודות ערבות הדדית.

אז אם נתעלם מאי הדיוקים ההסטוריים של חייה האומללים של המלכה - נאמר כמשל שמארי אנטואנט אינה ראויה להוביל את ההמון אל הבסטיליה, דב לאוטמן אינו ראוי לצייץ על פערים חברתיים ודפני ליף לא ראויה לשהק על מעמד הביניים.

עכשיו אחזיר לדיון את חד"ש, את גניבת דעת ההמון התומך, את האלימות והיוהרה, את השקר המאורגן, את תמיכת טייקוני התקשורת, את הNIF ושאר הרעות החולות וביחד זה יהיה מובן מדוע דפני שם - חלק מרמיה אחת גדולה ותו לא.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 25-08-2011 בשעה 09:07.
ישן 25-08-2011, 15:09
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
הסיפור הוא לא דפני הוא מדינאי

יש סיכוי שלמרות שהילדה גדלה ברמת חיים שמבחינתי היא לא נתפסת היא בעלת מודעות חברתית ורצון לחלוקה מחדש של כל הכסף בעולם.
אין לי מושג.
הסיפור מבחינתי הוא שאת תצלום הבית הזה אני רואה לראשונה באדיבותו של מדינאי (יש לומר MEDINAI) ולא בעמוד הראשון של ווינט שהיה עסוק בסיקור האירוע.
אותה תקשורת שנתנה צילומי אויר של הבית של גלנט, שנכנסה להרגלי הקניה של שרה נתניהו שככלל יודעת לרדת נמוך מאוד כשצריך שכחה לתת לי את הפרט הזה על רמת החיים של מנהיגת המאבק.
אי אפשר להגיד שזה לא מעניין את ציבור הקוראים, הרי השאלה כמה מרוויח פלוני תמיד עניינה אותנו.
ואפילו אי אפשר להגיד שזה לא רלוונטי, הרקע של משהו שמנסה להוביל מהפכה הוא תמיד רלוונטי.

לצערי הרב הסיקור של התקשורת את יושבי האוהלים גמר את כל הקרדיט שהיה להם אצלי.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:01

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר