לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-08-2011, 20:33
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
קיץ בבית החולים: התחלה וישיבות בוקר

קיץ בבית חולים במרכז.
לא אחד הגדולים ביותר או העשירים ביותר. גם לא מחלקה עם כסף ויוקרה, מחלקה פנימית בבית חולים דל בסלברטאים אי שם בישראל.

באיזה שהוא רגע הקיץ הרגשתי שככל שאני קורא יותר אני יודע וזוכר פחות. האיברים, הפתולוגיות, הסמפטומים והסינדרומים התערבבו לסלט אחד גדול, צפיה אדוקה בגרגורי האוס לא סייעה ביידי לעשות סדר בברדק. החלטתי למצוא מחלקה פנימית ולהציע את שירותי, קיוותי שבמסגרת הצדק החברתי והנסיון הקודם שביידי אוכל לקבל שכר. כזה שייספיק כדי להגיד תודה לחבר שמארח אותי בסלון ביתו. מנהל המחלקה, אדם נחמד ולבבי הסביר לי שמאחר ויש שרשרת מזון ומאחר ואני נמצא בשלב הכי נמוך שלה אזי הוא צריך לשלם לי פחות למלסטאז'ר. הבעיה היא שלשלם לי פחות מלסטאז'ר זה לא חוקי. לכן למרות הרצון שלו לתמוך בי אני אאלץ להתנדב. בגלל שאני מתנדב אז גם ארוחות הצהריים בבית החולים הם פחות מסובסדות, הגיוני.

כך מצאתי את עצמי בבוקרו של יום קייצי חמוש בחלוק ועטוי בסטוטסקופ ניצב לייד הדלפק של המחלקה. התורנית מהלילה שאלה אותי האם אני אמיתי או שאני עוד מתחזה מפסכיאטריה. הסברתי לה מי אני ולמה אני כאן, היא סברה שזאת עילה לאשפוז פסכיאטרי ושלחה אותי להתחיל לקחת דמים. אני אוהב לקחת דמים, אני לגמרי לא רע בזה וזה נותן לי הזדמנות להחליף שתיים וחצי מילים עם המטופל על הבוקר. אני משפר את הטכניקה, החולים מרוויחים קצת חברה והעומס על המתמחים במחלקה קטן במעט, בקיצור כולם מרוויחים. בשלב מסויים אחד המתמחים פנה אלי ואמר לי להפסיק לקחת דמים. מאחר ואני מתנדב ולא עובד אין כיסוי ביטוחי ואם כולם מרוויחים אז זה רע וכדאי שאפסיק ואלך לישיבת בוקר.

נראה לי שכל מי שביקר בבית חולים תוהה מה קורה שם בחדר הישיבות של הרופאים, מה מגישים ועל מה הם מדברים. אני תמיד הייתי בטוח שזה המקום בו הרופאים מתחבאים מהחולים ובזמן שמספרים לנו שהם בישיבה בפועל הם משחקים סטריפ פוקר עם האחיות. עד היום הכרתי שני סוגי ישיבות. ישיבות סגל מהצבא וישיבות ממשלה מהטלוויזיה. ישיבות סגל מהצבא היה הרגע שהמ"פ היקר שלנו היה נהיה לרגע אחד גנרל, ואנחנו היינו לרגע אחד מרגישים חשובים. למרות שלא הודנו בזה נראה לי שרובנו די חיבבנו את זה. הקפה וה"טעמי" מהשקם ביחד עם תחושת חברות גרמו לזה שהדיבורים על התו"ל הסורי, על גדי ספונקין ששבר שמירה ועל זה שבטנק 1א צריך להחליף קפיץ, הפכו להיות מעניינים. את ישיבות הממשלה אני מכיר מהטלויזיה, והדבר שתמיד שבה את ליבי זה התקרובת, מלא פירות ושתיה ממש עושה חשק להיות שר.

אחשוף בפניכם את הסוד של ישיבת הבוקר של הרופאים. נתחיל מזה שלא משחקים סטריפ פוקר ואף אחת לא מתשפטת. במרכז הישיבה יושב אדם שנראה כאילו עבר לילה של התעללות, התורן.
אחרי 24 שעות בהם הוא התמודד לבדו עם עשרות חולים מאושפזים, קבלות של חולים חדשים, בירוקרטיה בית חולימית (צריך שטיפול נמרץ כללי יקבלו חולה בשתיים לפנות בוקר) ולעיתים אפילו מלאך המוות בעצמו רוצה להתערב לו בעבודה. אז בסוף ה 24 שעות הללו, הוא או היא עומדים לביקורת על הלילה שהיה.
שלא כמו בישיבות ממשלה אין על השולחן קרואסונים חמים לארוחת הבוקר, ואפילו קפה רובאית על בסיס חלב הפקידה הפלוגתית לא מגישה. אם היית זריז מספיק אז הכנת לעצמך קפה אינסטנט של עילית במטבחון מאחורי עמדת האחיות. ואם לא תשאר צמא. בישיבה, כל קבלה לשל חולה חדש היא דיון. דנים לא רק מה צריך לעשות לחולה אלא מה אומרים הגיידליינס, מה כתוב בהריסון והאם יש איזה מאמר או שניים בנושא, ותמיד יש מאמר ועכשיו נשאר למצןא את המתמחה שיכין סקירה בזמנו הפנוי. מנהל המחלקה יבדוק מה תוכנית הטיפול של שאר החולים. את מי משחררים, את מי שולחים לבדיקות מיוחדות ועוד כהנה וכהנה.
ובעיקר בעוד ישיבות סגל בפלוגה היו משעשעות, ישיבות ממשלה נראות משביעות, ישיבות בוקר בבית החולים הן אתגר שכלי ומנטלי, שתפקידן לשרת את החולים ולבדוק את כוח הסבל של המתמחים.

נערך לאחרונה ע"י eshely77 בתאריך 24-08-2011 בשעה 20:47.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-09-2011, 21:05
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
החולים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "קיץ בבית החולים: התחלה וישיבות בוקר"

עמדתי בתחנת האחיות וספרתי להן בגאווה שלראשונה בחיי דחפתי אצבע עם ווזלין לתחת של גרוזיני גדול וחזק. כן עשיתי את הבדיקה הרקטאלית הראשונה בחיי, ועוד לאיזה איש, ויצאתי מזה בשלום.
באותו הרגע זה היה נשמע כמו קוריוז משעשע. במהלך הביקור כשהבכיר שאל אותי מה יש באבחנה המבדלת של חום, הזעות לילה ואובדן במשקל, עלו אבחנות פחות משעשעות. ביום שחלף הגרוזיני הגדול מחדר 10 הפך להיות ד', איש נחמד, שלוקחים לו דם בבוקר, אשתו די דואגת לו וצריך לשלוח אותו לגסטרוסקופיה. כשחזרו התוצאות מהגסטרוסקופיה ומהפתולוגיה , ד' נהפך לאדם נחמד עם סרטן בשלבים מתקדמים.

צר לי לבשר, סמואל שם צדק. השקר היחיד שלו עד עכשיו זה הסקס הפרוע עם האחיות ועם עובדות המשק. כל השאר נכון. הזקנים מאוד והחולים מאוד לא מתים אף פעם.

זה לא כיף להיות חולה, זה ממש חרא להיות חולה במחלקה פנימית. וזה לא שמשהו עושה לך דווקא, פשוט אלו התנאים. לבחור נחמד בן 70 שסובל ממיאלומה נפוצה יש שכן לחדר עם נזק בלתי הפיך לאונה הפרונטאלית. הנזק הזה גורם לו להשמיע באופן קבוע רעשי מציצה. כך שהחבר לחדר לא רק שלא משמש כבן שיחה, אלא שלא באשמתו הוא עסוק להטריף את חולה הסרטן עם רעש קבוע וחד גוני של סוכרייה שלעולם לא נגמרת.

יש חולים שמייצרים אצלי סימפטיה, כזה הוא א' נרקומן לשעבר, חצי הומלס שצורך אדולן וסובל ממחלת לב וריאות קשות. כשא' צריך לנוח במקום קצת נקי וצריך חברה חדשה, הוא פשוט עושה התקף לב. התקף אמיתי, עם כל הבלגן הנלווה של אנזימים ושינויים באק"ג. בגלל העתיד הלוטה בערפל של א', הוא בלתי ניתן לצנתור. לכן תמיד מוחלט אל טיפול שמרני. ממנו הוא מתאושש באופן יוצא מן הכלל. אחרי התאוששות מהירה א' נהפך להיות חלק מהצוות, עליו אי אפשר לעבוד, הוא מזהה מייד את יחסיי הכוחות במחלקה, את זה שאני חוץ מלהגיד מילה טובה ולבצע קצת פרוצדורות לא יכול להועיל לו בכלום. מצד שני האחות האחראית והרופא הבכיר יכולים לדאוג לאדולן ולחדר יותר טוב. אפילו הבכיר שתמיד ממהר, עסוק ומתנשא מתנהג ליד המיטה שלו כמו סטודנט לרפואה מב"ש בקורס רפואה בקהילה.

חוץ מזה שהוא אף פעם לא מוריד לשטח סנוויצ'ים עם ממרח ולא שוכב עם המ"פ, א' משמש כפקידה הפלוגתית של המחלקה, כל בוקר הוא יושב ליד חולה חדש מהלילה ומנהל איתו שיחה, חולק איתו חכמת רחוב, חוכמת מחלקה ונותן לו עצות רפואיות להמשך ההתנהלות. הוא גם מעדכן את הצוות על התנהגות יוצאת דופן אצל החולים. החולים במפתיע שמחים מאוד על הנוכחות והעצות.

במשך שלושה שבועות שכבה ל' בחדר 12, היא הגיעה עם תפליט בין קרומי הריאה. אחרי אין ספור בדיקות יקרות ומכאיבות אפשר בעיקר להגיד מה אין לה וגם את זה עם הסתייגות. אין לה תסחיף ראתי, אי ספיקת כבד, אי ספיקת לב וגם לא מעט סוגי סרטן נשללו. ל' לשרדה את הנאצים, את צ'רנוביל ואת סטאלין. פנימית ח' בטח לא תשבור אותה. כשנגמר לה האוויר בריאות היא גנחה בשקט שלא להפריע לשכנתה לחדר. כשבפעם השלישית הושבנו אותה בתנוחה בלתי אפשרית כדי לנקז את הנוזלים והחלבונים שהצטברו בין קרומי הריאה, היא התלוננה רק קצת. כשהכליות הפסיקו לתפקד בגלל חומר הניגוד של ה CT היא לא הוציאה מילה. אפילו בטקס היומי של לקיחת הדם מהורידים הפצועים היא לא הביעה תרעומת. היא גרמה לי לקרוא כמה מאמרים על הגישה לתפליט ובסוף הראתה לי שכל מה שקראתי היה בזבוז זמן. כמו שהתפליט בא ככה הוא גם הלך. לא ברור איזה מהתרופות אם בכלל פתרו את הבעיה, לא ברור אם בכלל הבעיה נפתרה. מעבר לזה ששמחתי בשבילה שהיא עוזבת את המחלקה שמחתי על החידה שהיא השאירה לבכיר.

לעיתים אני מרגיש שלא ממש משנה לנו אם החולה יחיה או ימות כל עוד ניתן לתת למה שיש לו שם ולהבין את מהלך המחלה. ל' השאירה אותנו בלי תשובות. אין ספור בדיקות, תוצאות מבלבלות, אוסף של גישות טיפוליות בלי תשובה ברורה ובסוף פשוט נמאס לה, ואיך שהוא היא יצרה תצלום רנטגן משביע רצון, העלתה סטורציה ושוחררה לביתה על לפעם הבאה.
י
ש את החולים שאני שונא, אסור להגיד את זה בקול. אז אני אלחש את זה, יש חולים שאני שונא. אישה יחסית צעירה שהגיע למחלקה עם מחלת פרקים. מחלה כואבת, לא נעימה ובד"כ לא מסוכנת. לאישה נרשם בעבר טיפול שעלותו הוא 12000$ מדינת ישראל מממנת את הטיפול באופן חלקי ועל המטופל להשתתף בסכום של 1200 שקל (קצת יותר מ 2% מעלות הטיפול) לדבריה אין לה כסף. היה רגע שאמרתי בוא נזמין לכאן את ליף ושות' כדי להציל את האישה. בהסתכלות שנייה תהיתי האם היא לא יכולה לוותר על האיפון, על בנית הציפורניים ועל הצבע בשיער כדי לאפשר מעט הקלה של כאב? לחולים מהסוג הזה יש תחושה שהם אורחים יחידים בבית מלון חמישה כוכבים והצוות צריך למלא את הגחמות שלהם. גם הנחת העבודה שלהם היא שאם בסופו של דבר הם מרגישים יותר טוב ומשתחררים זה למרות הטיפול הרפואי, ואם ח"ו משהו בגופם השתבש, אזי זאת לא תוצאה של עישון, אוכל לא בריא והזנחה מתמשכת אלא בגלל האכזריות והטיפשות של הצוות.

באופן מפתיע אני מחבב את המחלקה, וההתעסקות במחלות שאולי הן לא סקסיות ובחולים לא צעירים לא נראית לי מיותרת אלא מרתקת. ועוד דבר אחד, הייתי רוצה לכתוב כמו סמואל שם את בית האלוהים שאני רואה מול עיניי. כי יש אצלנו עחמש"ים ואין ספור גז"ק במ"גיות והדג והלגו מככבים. והאיש שכרגע נראה כמו השמן הוא בכלל ערבי. הבעיה היא שאני לא יודע את מי אני אפגוש איפה בעתיד. אז את הגרסה הבלתי מצונזרת אני אשמור לעצמי.

נערך לאחרונה ע"י eshely77 בתאריך 15-09-2011 בשעה 21:11.
ישן 16-09-2011, 01:02
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אני כרגע סטודנט בתחילת הדרך..."

אני מכיר מספיק רופאים אורטופדים שעובדים בקופות ובאופן פרטי ואני יכול לומר לך שהם עושים הרבה מאוד כסף. רופאים שעוסקים גם בעדות בבית משפט יכולים להכניס לעצמם 4000 ש"ח למטופל.
אורטופד גב מעולה שאני מטופל אצלו, לבקר אצלו דרך הקופה לוקח 3-4 חודשיים ואם אתה רוצה תור מהיר תשלם 800 ש"ח.
אני מכיר שני רופאי עיניים שלוקחים 600 ש"ח לביקור אצל כל אחד מהם וזה בלי לדבר על מחיר הניתוחים שהם עושים באופן פרטי. לאחד מהם לא תוכל להגיע אליו בכלל בלי 600 ש"ח לביקור.
ויש עוד כמה תחומים שרופאים יכולים לעשות הרבה כסף.

הנקודה ברורה נקרה לי ואפשר לסכם,שאם תשחק עם הקלפים בצורה נכונה תוכל לחיות טוב מאוד למרות חוסר הגנים של התעשרות במשפחה שלך.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:11

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר