לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-08-2011, 17:39
  משתמש זכר mt999 mt999 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.10.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Evolver שמתחילה ב "אני ספציפית במבצעית אבל..."

סלח לי, אבל חלק מהדברים האלה הם ממש שטויות ובזיון לצה"ל, ותיק נכנס לאכול לפני צעיר? אסור לצעיר לדבר עם ותיק?

אצלי בפלוגה הייתה ותיקות צעירות (פלוגה מבצעית), ולותיקים היו זכויות שהורווחו ביושר ובעבודה קשה. הזכויות האלה באו לבטא הערכה כלפי הלוחמים הותיקים ולא באו על חשבון הצעירים (חוץ ממנהלות שאין מה לעשות התחלק בין המחלקות הצעירות). אני לא האמנתי במקלחות לותיקים ומקלחות לכל השאר. היו מועדונים נפרדים לותיקים, ומועדון כללי למי מהצעירים שרצה לראות חדשת או איזה משחק חשוב. אם חייל צעיר היה רוצה לדבר איתי, במיוחד על נושא של מקצועיות, אז הייתי יותר משמח להסביר ולהראות לו כל מה שרצה לדעת. ובסוף, אם הייתי עומד בתור לחדר אוכל והיה צעיר לפניי, בחיים לא הייתי חולם להגיד לו לעוף אחורה, ואם הייתי שומע מישהו אומר משהו כזה הייתי מעיף לו סטירה במקום.
ואגב, פז"מ "כבד" לא בהכרח מעיד על פלוגה חזקה...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-08-2011, 17:39
  Evolver Evolver אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.06.09
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "וואו, אחי, עוד איזה שנתיים..."

מה אתה רוצה?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי mt999
סלח לי, אבל חלק מהדברים האלה הם ממש שטויות ובזיון לצה"ל, ותיק נכנס לאכול לפני צעיר? אסור לצעיר לדבר עם ותיק?

אצלי בפלוגה הייתה ותיקות צעירות (פלוגה מבצעית), ולותיקים היו זכויות שהורווחו ביושר ובעבודה קשה. הזכויות האלה באו לבטא הערכה כלפי הלוחמים הותיקים ולא באו על חשבון הצעירים (חוץ ממנהלות שאין מה לעשות התחלק בין המחלקות הצעירות). אני לא האמנתי במקלחות לותיקים ומקלחות לכל השאר. היו מועדונים נפרדים לותיקים, ומועדון כללי למי מהצעירים שרצה לראות חדשת או איזה משחק חשוב. אם חייל צעיר היה רוצה לדבר איתי, במיוחד על נושא של מקצועיות, אז הייתי יותר משמח להסביר ולהראות לו כל מה שרצה לדעת. ובסוף, אם הייתי עומד בתור לחדר אוכל והיה צעיר לפניי, בחיים לא הייתי חולם להגיד לו לעוף אחורה, ואם הייתי שומע מישהו אומר משהו כזה הייתי מעיף לו סטירה במקום...

ככה זה עובד במסייעת, בפלחוד ובמצעית הפזם הפסיק מזמן, כולם מתקלחים ואוכלים ביחד לא משנה אם אתה ותיק צעיר או קצין

הבעיה שם שהצעירים שעולים למסייעת ברובם מסכימים לשטויות האלה וכשהם הם נהיים ותיקים הם לא מסיכמים לשנות את הנהלים כדי שלא יצא מצב שהם כביכול "נטחנו" לשווא

נערך לאחרונה ע"י Evolver בתאריך 26-08-2011 בשעה 17:44.
ישן 26-08-2011, 21:17
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Evolver שמתחילה ב "מה אתה..."

אני הייתי צעיר ברובאית, "טחנתי צעירות" ונהנתי מזה (ואגב- אצלנו במסייעת לא היה את זה)- כי הכל נעשה בכיף ועם חיוך וההבדלי המעמדות היו בדברים טקסיים- מי מקבל נס קודם או איזה מחלקה מקבלת את העמדה המחורבנת פחות, שום דבר מסריח, כשהיה מספיק סד"כ אז הצעירים היו מחזיקים עמדות לבד או עושים קצת יותר משימות, אבל כשהיה צריך לעזור גם מ.א היו עולים לעמדה כמו נינג'ות.

אפילו שזה נשמע לי קצת מצחיק עכשיו אהבתי את זה אז ואני מאמין שחלק מזה צריך לשמר, זה מסורת שלא מזיקה.

אבל

הדברים שפותח האשכול דיבר עליהם- כאלה שפוגעים במשמעת וביכולת המבצעית וחמור הרבה יותר- בכבוד האדם הם בזויים והעובדה שהוא מדבר בכאלה טונים דרמטיים- פז"מ כבד וכל החארטות האלה ומקדש פלוגה של סמרטוטים שבטח לא ראויים להיקרא לוחמים, אני בספק אם "בני אדם" מתאים להם, גורם לי בתור אחד שעד לא מזמן יחסית היה בעניינים- להיות מובך בשבילו.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 26-08-2011 בשעה 21:20.
ישן 26-08-2011, 19:06
  ishaicohen ishaicohen אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.11.07
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי jefferson82 שמתחילה ב "פלוגה שאין בה פזם אין בה וותיקים"

"אני לא צריך להיות עיוור כדי לדעת שזה מסריח"

"וותיקות" אמור להיות אך ורק מקור ידע ל-"צעירים".
כשזה גולש למנהגים ברברים ועוד יותר גרוע להשפלות,
צריך לקטוע את זה מהשורשים.
לא די שיידע מפקד את מלאכתו. עליו להיות אוהב את האדם, שחיי הפקוד שלו יהיו יקרים לו והחייל שנשלח אליו יהיה יקר לו, שיאהב אותו. רק מפקד כזה ימצא בפקודיו את מסירות-הנפש שתלכם לכל אשר ישלח אותם. אם המפקדים יעוררו את האמון, את הדבקות ואת האהבה בחיילים שלהם-אזי תדע כל אם עבריה כי הפקידה את גורל בניה בידי המפקדים הראויים לכך.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i44.tinypic.com/bdqhi0.jpg]

ישן 30-08-2011, 13:59
  darom777 darom777 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי haha61 שמתחילה ב "כמה שאלות על פז"מ !!"

הכתבה מזעזעת, אין מה להגיד.
אני חפ"ש בסוללה ותיקה בתותחנים, מחזור מרץ 10... אני כבר מחזור שלישי בסוללה (=פלוגה) ומבין טוב מאוד מה זה פז"ם וטחינת צעירות.
אין ספק שהמנהגים שהלכו בפלוגה ההיא בגבעתי בכתבה אלו דברים מוגזמים לגמרי וקשה לי להאמין שקיימים איפשהוא היום בצה"ל. לא אצלנו, לא בשריון וגם לא בגבעתי או גולני. קשה לי להאמין.

מה שכן, פז"ם מסויים והבדלים בין מחזורים חייבים להיות. קודם כל, אי אפשר להחליט על הפסקת הפז"ם ברגע אחד, כי מדובר בשרשרת. אני למשל טחנתי וטוחן צעירות כבר כשנה בסוללה (נוב 10 הכי צעירים אצלנו היום), וזה יהיה מאוד לא הוגן שבהיותי צעיר הפז"ם היה קיים, אבל ברגע שאני הופך לוותיק כבר אין פז"ם ואני לא מקבל את התנאים שמגיעים לי, בדיוק כפי שקיבלו הוותיקים בסוללה כשאני הייתי צעיר.

אנשים שלא משרתים בקרבי, או כאלה שכן אבל לא היו חפ"שים אף פעם, אולי לא יבינו את זה.. אבל פז"ם הוא הכרחי. אני אומר את זה מניסיון בתור אחד שכבר שומר שנה וחצי, עושה מטבחים שנה וחצי.. זה בלתי אפשרי לעשות דברים כאלה שלוש שנים. אפילו שנתיים, זה מעל ומעבר. אצלנו למשל מפסיקים מטבח אחרי שנה ו-8, ושמירות בשנתיים (תלוי בסד"כ..).

זה לא סוד שמיום ליום הפז"ם יורד בצה"ל, הקצינים מנסים להוריד אותו ורואים את זה ברשימות שמירה, משימות שנותנים פתאום לותיקים וכו'. ומזה אני מאוד מאוד מפחד... ללוחמים פה שנמצאים בוותיקה, מה עושים כדי לשמר את הפז"ם?? כמובן בגבול הטעם הטוב ולא כמו שנכתב בכתבה. אני מתכוון בעיקר לתנאים שמגיעים לותיקים - להפסיק מטבח בזמן, להפסיק שמירות בזמן, לא להיות רלוונטיים למטלות, השכמות ותיקים ועוד כל מיני הקלות שכאלה.

ברוך ה' מרץ 10 זה כבר מחזור שמתחיל טיפה לקבל צורה (אמנם עדיין צעירים מאוד, אבל אין ספק שעם הזמן זה משתפר.. יש כבר שני מחזורים מתחתינו בסוללה ונוב 10 נמצאים במעמד הרבה יותר נמוך. עוד שני מחזורים כבר נהיה צעירים בכירים, כך שזה בהחלט מתחיל להדהד לי בראש.. איך שומרים על הפז"ם?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:37

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר