לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-08-2011, 07:48
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
"לא ישן בעל חיים במיטה עם סדינים"
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי בני לפיד שמתחילה ב "דפני ליף נשאלה על שרותה הצבאי והפסיקה ראיון בערוץ 10"

מפתיע איך שטייקוני התקשורת במפעל הרמיה המשותף שלהם עם האנרכיסטים שונאי ישראל לא מצאו מתוך המחנה שלהם מישהו שאינו מגלם מידה רבה כזו של שרלטנות, חוסר יושרה, אנוכיות, ניתוק, נהנתנות, רדידות, בורות ובעיקר - ריחוק מצדק חברתי. אני חושב שיש פוליטיקאים בני שישים שחשבו שהעבירו קריירה מלוכלכת ובראותם אותך התאכזבו למצוא כי חרף כל מאמציהם לאורך השנים לא הספיקו לרדת לאן שאת הגעת בחודש וחצי.

באמש'ך גבירתי הבטלנית - משהו גדול קורא בארץ. אנשים קמים לעבודה אמיתית, משרתים בצבא, מגדלים משפחות בדירות קטנות יותר מאחוזות כפר שמריהו ומצליחים לקיים מדינה שהיא גדולה מכלל מרכיביה: דמוקרטית [לא בסגנון הדמוקרטיות העממיות החביבות על חד"ש ולא בדרך בה 'נבחרו' 'ראשי המחאה'], עם רמת חיים שעולה באופן מתמיד, מיסים פחותים ברובם מלפני עשור, קידמה ובטחון בים מאיים של ניוון.

אז באמש'ך כלומניקית מפונקת - המסיכה כבר נתלשה מעל פניכם. המרשתת מלאה תמונות המראות את הגרעין הקשה של מחאתך עם דגלי הדם האדומים נזכר באחוותו לערביי עזה בעיצומה של מתקפה על ישראל ומובל ע"י דמויות שמאל שקיצוניותם מציגה את מרזל כ'אזרח הסביר'. הקשר לפעילי ופרסומאי חד"ש נחשף בעזרת חיפושי גוגל פשוטים ואת מראית העין של ספונטניות לא יצליחו אפילו ידידיכם הסוציאליסטים פישמן ומוזס לשמר. כל מי שחי בארץ ולא על קווי הקניות לחו"ל יודע בדיוק להיכן נעלמו באמצע אוגוסט שותפייך מהמעמד הגבוה להפגנת 'המחאה' שהרי פיקוח חו"ל דוחה אפילו צביעות ואם חלילן המחאה המרוד והצנוע שלמה ארצי יוצא לחו"ל מדוע לא יפליגו אחריו?. ברור כבר הקשר של 'מחאתך' ו'יועצייך' לארגונים שביום יום עוסקים תחת מסווה של שמות יפים בעיקור רעיון המדינה היהודית ובהחלשת ישראל מבחינה חברתית, מדינית ומשפטית. ברור כבר שאת ואנשייך שייכים בעיקר לצד שיודע 'לקחת' וכל כולכם אינכם אלא תסריט סיסמאות שכותבים בעבורך מדושנים במשרדי פירסום בתעריף לא זול. פאנל 'המומחים' שלכם ורשימת הדרישות המופרכת ונטולת האחריות שלהם ושלכם מבהירה כי היעד הוא לא 'צדק חברתי' שמעולם לא הצלחתם להגדיר אלא הרס כלכלת ישראל שהרי ישראל חלשה כלכלית היא טרף קל לאיחוד הארופאי, למדינות המפרץ ולג'ורג' סורוס.

כמו שעון מקולקל הרי בדבר אחד מתוך שאמרת בראיון צדקת כמובן - הזמן שלך תם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-08-2011, 14:37
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
אם זה נכון, אז גם ביחידה שלי היה חייל (מתנדב)...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "דפני אמרה למראיין שלא שירתה בצבא בשל מחלת הנפילה שממנה היא סובלת"

...ורק אני ידעתי (הוא סיפר לי בסודי סודות מה לעשות כאשר יגיע התקף) ובאמת פעם אחת זה קרה.
אך זה באמת, באמת משהו אישי מאוד. (אף אחד לא מושלם)

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 29-08-2011, 22:00
צלמית המשתמש של infected aviad
  משתמש זכר infected aviad infected aviad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.06
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "לא נראה לי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי looopy
אמנם לצורך הענין הבאתי דוגמה של טייס קרב הסובל מדיסלקציה, אבל לו היה סובל חס וכרפס ממחלת הנפילה, טייס קרב הוא לבטח לא היה, (מקרה יחודי ופנטסטי, לא?) אבל בהחלט היה יכול למלא פונקציות אחרות בצבא שאינן דורשות כישורים של טייס קרב..
נראה לי שבמידה ואכן הגברת דפני חולה באפילפסיה, (אני לא רופא, אבל לבטח ישנן רמות שונות של המחלה המבאסת הזאת) הצבא בעצמו אינו מוכן לקחת את הריסק.. וגם אם כן, אז מחתימים אותך על ניירת שבה אתה מצהיר שלא תוכל לתבוע את הצבא בגין הבעיות שעלולות לצוץ בהקשר.
כך או כך, זכותה לא להתגייס ואין לי דעה ברורה לגבי שרות לאומי.

רגע, אבל איך החלק הראשון של ההודעה אמור לסתור את מה שרשמתי?
לפחות לפי ויקיפדיה, חולי אפילפסיה בכלליות אמורים לקבל פרופיל 35:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4...%95%D7%90%D7%99

ככה שלמרות הכל היא אמורה לשרת. במקרה ובכל זאת היא נמצאת במצב קיצוני כל כך שלא מאפשר לה לשרת, היא תמיד יכלה להתנדב או לעשות שירות לאומי. בכללי אני לא קונה את התירוצים שלה, אחרת לא הייתה מנסה להתחמק, ולבסוף זורקת משהו קצר לאוויר שכולל גם את אימא שלה...
ישן 29-08-2011, 22:15

ללא קשר לגברת ליף: ההגדרה של אפילפסיה היא נרחבת
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "לא נראה לי"

רבים עברו ארוע פרכוסי בודד ולא מורכב אי שם בנעוריהם או בילדותם והם אינם מטופלים תרופתית. - הם בהחלט יגוייסו.

אחרים עברו ארועים בודדים ומצויים בשליטה מלאה ע"י תרופות - בד"כ התנדבותם תתקבל בברכה.

אלה שמחלתם אינה בשליטה - הצבא לא ישוש לקבלם גם כמתנדבים.

כמעט אחד מ10 בני אדם יחווה ארוע פרכוסי במהלך חייו. הבעיה שכיחה משחושבים. כל מקרה לגופו.

קבל נתוני פרופיל מתוך הרצאתו של ד"ר יעקב עזרא, נוירולוג ומפקד המרפאה הנוירולוגית בצריפין ביום עיון למתבגרים עם אפילפסיה, יוני 8002

פרופילים לחולי אפילפסיה:

28-79 : שירות קרבי רק לאחר מספר שנים ללא התקפים וללא תרופות. -
46 : תומך לחימה רק בחולה ללא התקפים שאינו נוטל תרופות מעל שנה. -
64 : שירות עורפי כל חולי האפילפסיה המאוזנים תחת טיפול תרופתי. -
82-86 : פטור משרות חולי אפילפסיה שאינם מאוזנים. -

hospitals.clalit.co.il/.../Epilepsy/EpilepsyInfo/.../ ...

ישן 29-08-2011, 23:15
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.02
לא היתה לנו בעיה עם יוזם מחאת הקוטג'
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "יתכן כמובן גם שיש בעיות אחרות לבן של הזמר ששר לאנשי הצדק החברתי"

הוא חובש כיפה..
ע"מ להקל על עצמי לפחות, אני עושה הפרדה בין שמאל לימין, ערבים, צ'רקסים ודוברי יידיש, חובבי הקרן החדשה לישראל ואפילו שודדי הים מסומליה..
אני מתמקד יותר בנושא הכללי שלדעתי אין חשוב ממנו, למרות כל הקשיים שלי לקבל את העובדה שחלק מכל ה"טאררם" נעשה בידי חובבי הקרן החדשה לישראל, שמאל אנכריסטי ושכאלה. ציינתי באחד האשכולות, שלו הימין היה תומך במישרין במחאה, היינו רואים חצי מיליון איש ברחובות כל שבוע.
אמנם יש בעיה ולכן אני אישית לא יצאתי להפגין, (ברוטשילד הייתי מס' פעמים הן במסגרת העבודה והן בשל הסקרנות) אך הבעיה שלמענה ה"מפגינים" יצאו למחות נשארה בעינה.
חבל, חבל שהמחאה לא יצאה מהימין, כי אז כל השמאל היה מצטרף למחאה בקלות.. אממה, איך הימין יפגין מול ממשלת הימין? איך חלק מתומכי הימין הדתיים יפגינו נגד ממשלה התומכת "היטב"
במשפחותיהם?
סוגייה ללא פיתרון הנראה לעין, לפחות לא ברגע זה.

ישן 30-08-2011, 06:56

'יוזם' מחאת הקוטג' לא היה חלק מהגוף שעמד במרכזה [גלובס?] ולא התיימר להנהיג
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "לא היתה לנו בעיה עם יוזם מחאת הקוטג'"

בהחלט יש בעיה עם העדר שרותו הצבאי והעדר שרות לאומי חליפי א-ב-ל הוא לא הציג עצמו כ'מנהיג' וכשווה ערך לממשלת ישראל [מבחינת הזכות לחלק את הכסף כמובן, לא מבחינת החובה למלא ולשמור את הקופה]. היעד הרשמי [שלו לפחות אם כי לא של גלובס] היו יצרני הקוטג' ולא מוסדותיה הדמוקרטיים של ישראל.

הגברת ליף הוצבה בידי השמאל הקיצון והתקשורת במרכז המחאה וקיבלה על עצמה בהנאה רבה את תפקיד 'המנהיגה'. ברור לי שלא הייתה כל ספונטניות במעשיה. כבר הוצגו עקבות ה'גיוס' למחאה הספונטנית באינטרנט חודש מראש. זו לא ילדה אדומה בשתי צמות שעמדה ושאלה למה. מקסימום אדומה. בכל אופן מי שמעמיד עצמו כ'מנהיג' ונהנה מהמעדנים [בעתון אתמול נכתב כי הוצע לה להיות פרזנטורית של רשת מסעדות או משהו כזה] - שלא ילין על החום ובהחלט ראוי לתהות לגביה 'מה לך ולצדק חברתי'?.

הימין לא יכל להצטרף כגוף ל'מחאה' שכן מיומה הראשון לא הייתה זו 'מחאה' כי אם תסריט מבושל היטב ע"י חד"ש בסיוע הNIF וטייקוני התקשורת מוזס-פישמן וערוצים 2-10. כל מי שהצטרף היה לא יותר מסטטיסט בהצגה של חד"ש. הצגה שהחלה בב' זה בית אבל בהחלט כיוונה לס' זה ספטמבר. אלה שעשו זאת מימין כמועצת יש,ע וככיפות סרוגות להן קושי כלכלי - טעו ואכן שימשו בסה"כ כקולות נימנים לנאומי סתיו שפיר.

כפי שאמר גם חפ"שנו בהודעה מעלי - מי שמצליח לשמור על שפיות ודעה ימנית בים ההטיה התקשורתית שמסביב גם מסוגל לקרוא נתונים כלכליים בגרסה הלא לאי-נטית שלהם או לפחות לעשות את החשבון שלו לשנות הסוציאליזם הבלתי עליזות [ולא למוצר בודד מול מוצר בודד כשחלקם כלל לא היו קיימים או נגישים בעבר].

נ.ב

אם כבר אנו משוחחים - שאלה לי אליך שאינה קשורה ישירות: אתמול בראיון במעריב ירד פישמן המיטיב עם העם ממרומי מגדלו ויעץ להמונים להמתין ולא לקנות דירה כי המחיר ירד [מה שחלקם כבר עושים] ולקבלנים שלא לבנות [מה שיצמצם את ההצע כך שכשחלק מהממתינים לא יוכלו עוד להמתין שוב יווצרו לחץ ועליית מחירים].

פישמן עצמו הוא בעל נדל"ן רב אך עיתונו שדחף את הבועה/לא בועה מעלה בשנתיים האחרונות - עושה כל מאמץ ליצור ציפיות לירידת מחירים בחצי שנה האחרונה.
ומאחר ואני לא מאמין בקיום פילנטרופיות באנשים הללו ובחלוקת עצות חינם מצידם - תהיתי, כיצד הוא יעול להרוויח מכך?
ישן 30-08-2011, 21:40
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "'יוזם' מחאת הקוטג' לא היה חלק מהגוף שעמד במרכזה [גלובס?] ולא התיימר להנהיג"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי

נ.ב

אם כבר אנו משוחחים - שאלה לי אליך שאינה קשורה ישירות: אתמול בראיון במעריב ירד פישמן המיטיב עם העם ממרומי מגדלו ויעץ להמונים להמתין ולא לקנות דירה כי המחיר ירד [מה שחלקם כבר עושים
ולקבלנים שלא לבנות [מה שיצמצם את ההצע כך שכשחלק מהממתינים לא יוכלו עוד להמתין שוב יווצרו לחץ ועליית מחירים].

פישמן עצמו הוא בעל נדל"ן רב אך עיתונו שדחף את הבועה/לא בועה מעלה בשנתיים האחרונות - עושה כל מאמץ ליצור ציפיות לירידת מחירים בחצי שנה האחרונה.
ומאחר ואני לא מאמין בקיום פילנטרופיות באנשים הללו ובחלוקת עצות חינם מצידם - תהיתי, כיצד הוא יעול להרוויח מכך?

(הבקיאות שלי היא בעיר ת"א)
בינתיים יש ירידות רק בעיתונים ובתקשורת.. במידה ואכן קיימת ירידה של אחוז, שניים או שלושה, אין דרך לבדוק את זה בכלל. נניח שדירתך שווה 900 אלף ש"ח והוצאת אותה למכירה במיליון ש"ח. הקונה הציע לך 950 אלף ש"ח והעיסקה יצאה לפועל. לכאורה 5% "ירידה".. לא ממש, נכון?
פישמן זה אותו מטורף שהימר בזמנו על הלירה התורכית והפסיד למעלה ממיליארד וחצי שקלים.. גם לבייב ודנקנר קנו במיליארד $ אדמה בווגאס והפסידו בכמה חודשים כ50%.. קשקשנים בלחץ!! כולם ממונפים ואם השוק עולה אז לא חייבים להיות גאוני נדל"ן, קונים היום, לא עושים דבר ומוכרים מחר ברווח מאחר והשוק עלה בלאו הכי. ככה ממש קרה שיזמים בת"א קנו בניין וחשבו לבנות על הקיים קומות נוספות, אך מאחר והשוק היה בעליה, מכרו את הבנין לאחר שנתיים מבלי לבנות והרוויחו נהדר.
בחזרה לאדון פישמן.
את נכסי הדלא נידיי שברשותו הוא לא מוכר ולעומת זאת הוא מוריד מורל ומתפלל שהמחירים ירדו ע"מ שימשיך לקנות עוד נכסים מאחר וגם הוא יודע שבסופו של דבר הם יעלו.. גאון, לא?
אמנם השוק בהמתנה בשל הפירסומים, אך לפחות בעיר ת"א מוכר "בזול" רק זה שחייב למכור. "דירות נכונות" ממשיכות להיסחר. כמו שכתבתי, יזמים וקבלנים עשו "פליפים" ב-6 שנים האחרונות וכמעט איש מהם לא בנה מאחר ויכול היה להרוויח כסף רב מבלי לבנות, כך שבעצם נוצר מחסור בדירות נכונות.. ובכלל.
דרום ת"א זה המקום הבא (התחנה המרכזית הישנה והחדשה, או שיחליטו לייבש את הים)
תתכן ירידת מה בשאר חלקי המדינה (פריפריות) אבל לעניות דעתי זה לא יהיה משהו אקוטי. בל נשכחה שהרבה תושבי חוץ קונים עדיין, זוגות צעירים, משפחות מתרחבות או מבוגרים שגרים בקומה שלישית ללא מעלית ומחפשים דירה אחרת עם מעלית וכמובן משקיעים מכל המינים והסוגים. בגדול, לא נראה ירידות בגוש דן.
יאללה, אתה עושה הסבה לנדל"ן?

ישן 30-08-2011, 22:04

הסבה - לא. אני בעולם אחר. העניין הוא שהחיים דוחפים בגיל האמצע ללמוד דברים חדשים
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "[QUOTE= ___________ נ.ב ..."

חינכו אותי כשהייתי ילד ש'אין עבודה שמביישת את בעליה', ש'צריך לעבוד במה שתהיה מאושר בו' ו'להשתדל להיות טוב ושלם במה שתעשה'. לדבר על מניות, בורסה או ריבית היה ממש בגדר חוסר נימוס ותרבות רעה - משהו שעושים אנשים שליליים כמו בנקאים או מהמרים [ואני לא צוחק]. אז לשם נותבתי, הרחק מהעולם הכלכלי ואני חושב שזה די יצא לטובה.

עם זאת, פתאום בגיל מסויים הבנתי שלקרוא על הריבית במשק, להבין את מדרגות המס, לנסות לפצח את התלוש, לתכנן קדימה, לעקוב אחר האינפלציה ובעיקר לשאול את הגברת שמתקשרת מהבנק שאלות קשות - זה לא חוסר נימוס אלא הכרח.

שוק הנדל"ן, יוקר המחיה, האינפלציה והריביות הם נתונים יותר פשוטים להבנה מקריאה כהדיוט ועיקר ההבנה שרכשתי היא ש'איש אינו יודע מה יהיה' וש'כולם רוצים לעבוד ע-ל-י באופן אישי'. ידע עוזר להתגונן, להתגמש כשאפשר, לשנות חשיבה כשצריך ולהמנע מלהיות קורבן קל. שוק ההון נראה לי כמסובך יותר להבנה וכמהיר יותר אבל גם שם די ברור לי - הקטן שאיש אינו יכול ממש להתנבא.

הקריאה חשפה אותי למספר דמויות 'ססגוניות' כפישמן, תשובה ולבייב. אני לא חושב שהם 'מהמרים' אלא פשוט אסטרטגים מוצלחים וציניקנים נטולי עכבות וכך בנו את הונם. הגברת שטראוס למשל נראית [מרחוק] כדמות כלכלית מרשימה למדי אבל יותר כשחמטאית מאשר כמתאגרפת [למרות שלא הייתי רוצה לחטוף ממנה סנוקרת].

את טייקוני התקשורת אני מתעב אבל לא בגלל הכסף שהם עושים אלא בגלל השחתת ערכי האנוש הבסיסיים במדיה בת זמננו ובעיקר בשל הצביעות המאפיינת את דרכם כעושים מעשה זמרי ומדווחים על עצמם כפנחס. מה שאתה כותב לגבי פישמן די מתאים למה שחשבתי.
ישן 30-08-2011, 23:08
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

תיקון טעות
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "הסבה - לא. אני בעולם אחר. העניין הוא שהחיים דוחפים בגיל האמצע ללמוד דברים חדשים"

תשובה ולבייב הם קוני הקרקע בווגאס. אני מכיר עוד כמה שקנו ממש לפני ירידת ערך הנדל"ן קרקע בווגאס.
אתה צודק, איש אינו יודע מה ילד יום כמעט לגבי כל דבר בחיים ובמיוחד בשוק ההון. כאשר השוק בעליה אין בעיה, כולם מאושרים.. אבל כשהוא מיטלטל כמו בתקופה הנוכחית גם הגדולים מקבלים כאפות ובגדול.
לגבי "הימורים", לעניות דעתי דווקא מדובר במהמרים כבדים (עם שיקול דעת כלשהו..) וגם "קצת מזל", ראה תשובה ושדה הגז שגילה..
לגבי הגברת שטראוס, לאמא כמדומני היתה מחלבה בנהריה, האבא מיקי מינף לעסק רציני ויותר מאוחר הבת עופרה נכנסה לעסק הקיים והרציני וכל השאר היסטוריה.
קבל טיפ, כדאי להשקיע בפיסת אדמה בשכונת שפירא. אמנם גם שם המחירים עלו, אבל עדיין אתה קונה בית קטן (אפילו מט לנפול) בת"א.. צמוד קרקע בת"א שווה את המאמץ הכספי "על הלונג".

ישן 31-08-2011, 07:52
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

תיקון לתיקון לתיקון..
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "תיקון לתיקון..."

לא תמיד אופיו ההרפתקני הסב לו נחת והדוגמאות רבות. בשנות הגאות נוחי ראה את מניית אי.די.בי משיגה תשואת חסר לעומת המתחרים - לבייב, תשובה ועופר. האחרונים נהנו מהגאות בעסקיהם בחו"ל, ואי.די.בי נראתה למשקיעים קצת פרובינציאלית. נוחי החליט לשחק ב"מירוץ למיליון" והצטרף ליצחק תשובה בנסיעה ללאס ווגאס. השנים קנו ב-2007 – רגע לפני המשבר - קרקע בווגאס תמורת 1.25 מיליארד דולר. בשיא המשבר, (אפריל 2008), נוחי התקשה "לקום מהשולחן" ורכש זכויות נוספות בפרוייקט משותפיו, בעסקת בעלי עניין. העיתוי התברר כבעייתי, הבנקים חתכו את השווי של הקרקע בחצי ודנקנר הפסיד (עם תשובה) את כל ההון העצמי.

ישן 30-08-2011, 09:46
  illi illi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.03
ויש הבדל
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי hayal pashot שמתחילה ב "יש הבדל."

אהלן

נכון. גם אתה צודק.
אבל כאשר עיתונאי / מראיין שואל שאלה אישית שאינה קשורה לשום דבר בנושא מנהיגות בכלל, אינה במקום ואינה ראוייה. הוא יכול היה לשאול אותה מדוע לא רואיםם אותה בלילות בשדרה . אבל לא שאלה אישית כזו אשר מעידה על היות המראיין 'מחפש פינות' .
כמו כן, ידוע לכל שאמה של דפני עובדת בביטוח הלאומי. האם משהו ראה גברת אמידה שגם עובדת ועוד בשרות המדינה ?
זה שהיא גרה בכפר שמיהו, עדיין אינו נותן לה את התואר הנכסף "בית אמיד" . יתכן וקיבלה אותו בירושה, יתכן והיתה לה בוחטה טובה והזדמנות עוד יותר טובה לקנות בית בכפר שמריהו . זה שהיא גרה שם זה נכון, אבל צריך לדעת או לראות באיזו רמת חיים היא גרה שם , בזבזנית או חסכונית, ראוותנית או צנועה. סתם לזרוק באויר "היא גרה בכפר שמריהו" אינו מעיד על כלום .
עדיף שיחקרו מדוע התיקון למעמד הביניים מתעכב ולוקח כל כך הרבה זמן. הרי הממשלה כבר הסכימה שיש לתקן העיוות של מעמד הביניים .
או שהתנהלות כזו מצד הממשלה מעידה על זילזול בכל המעמד הזה? כרגיל , דיבורים זה דבר אחד מעשים זה דבר עשירי !!!
ישן 30-08-2011, 10:13
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
למה זה לא קשור בכלל?
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי illi שמתחילה ב "ויש הבדל"

האם אתה מטיל ספק בנטיה הצהובה של התקשורת בישראל? בכל מקרה, בתקשורת שלנו יודעים לרדת ולהיטפל לפרטים טוב-טוב כשזה מתאים לאג'נדה שלהם, ראה מקרה גודל הבית של יואב גלנט למשל.
אם גברת דפני היא דמות ציבורית (והיא כעת דמות ציבורית לצערי) אז אין לה יכולת להסתיר כל מני פרטים על חייה (וגם לא צריכה להיות לה יכולת כזו) אפילו אם היא מציגה אותה באור רע...
אם היא היתה מנהיגה מצויינת אבל בעברה היתה רוצחת סדרתית, גם אז השאלה של הכתב היתה מפריעה לך כי היא "לא קשורה למנהיגות"?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 30-08-2011, 15:12
  illi illi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.03
תשמע, אני לא משמש כסינגורה של דפני
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "למה זה לא קשור בכלל?"

אהלן

מסכים איתך שהתקשורת יודעת "לשחות בדם" של מרואיינים לא אהודים עליה.
אבל מה הקשר בין שרות צבאי לכושר מנהיגות לא רגיל ?
מישהו שאל פעם את פולטיקאי למה לא שירת בצבא? הרי ישנם כמה כאלה ?
סתם דוגמא מבלי לעקוץ אף אחד, למה לא שאלו את הבן של נתניהו איך זה שאביו היה לוחם ביחידה מיוחדת ומובחרת ואילו הוא משרת כג'ובניק ? אני בכוונה מקצין בדוגמא זו כדי שאולי העניין יובן מדוע השאלה אינה ראלוונטית למנהיג . הרי זה לא מעניינו של איש חייו הפרטיים של מנהיג, אלא אם כן יש כאן עניין רכילותי גרידא . יש לראות את כוחו ומנהיגותו .
ואני אחזור על דוגמא שכבר נתתי לעיל, אם המראיין היה שואל מדוע אינה מעבירה לילולתיה בשדרה , זה היה הרבה יותר רציני ונכון לשאול.
תאמין לי שישנם נבחרי שאינם יודעים מה זה צבא . עאלק נבחרי עם .
ישן 30-08-2011, 17:23
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

אלו שלא שירתו בצבא (או שירות לאומי) - כל אחד יכול לדעת שזה מה שהם עשו
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי illi שמתחילה ב "תשמע, אני לא משמש כסינגורה של דפני"

חפרו בקרביים של כל אחד מהח"כים ונבחרי הציבור. זו זכותך המלאה לדעת (כמעט) הכל על חייהם שכן הם אינם אישיות פרטית יותר אלא ציבורית, ואותו הדבר גם גב' ליף.
באשר לבנו של רוה"מ, אם לא היית מסונוור משנאה אליו היית בעצמך טורח לגשת ולבדוק מדוע בנו לא משרת בתפקיד קרבי כמו אביו, ומאחר שאין לי רצון להאכיל אותך בכפית - אני אשלח אותך לחפש את התשובה לבדך

ציטוט:
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

נערך לאחרונה ע"י efekt בתאריך 30-08-2011 בשעה 17:25.
ישן 29-08-2011, 15:15
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
אני לא מת על גברת NIF אבל...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי בני לפיד שמתחילה ב "דפני ליף נשאלה על שרותה הצבאי והפסיקה ראיון בערוץ 10"

עם כל הכבוד, בנקודה זו המתקפה עליה איננה הוגנת:

לפי מעריב:

"ליף ענתה לגל כי הוא מתעסק בתפל ובמקום להתרכז במחאה הוא מתרכז בה, ולאחר מכן הסבירה כי היא סובלת ממחלת הנפילה, וכי התנדבה במשך שנה וחצי. בנוסף

ציינה כי אמה תורמת זמן רב גם היא להתנדבות.

בשלב זה החליטה ליף כי הגיעו מים עד נפש, ואמרה "אני ממש מצטערת, אני צריכה ללכת. תודה".

יש פה פרשנות ותו-לא שהיא החליטה שהגיעו מים עד נפש. אני לא מת עליה אבל באמש'כם, ביחוד אתה, ישראלה, תפריד בין איך שהתקשורת בוחרת להציג אותה לבין מה נאמר וקרה באמת...

ישן 29-08-2011, 15:50

הגברת מבצעת דה לגיטימציה לי, למדינתי ולשיטה הדמוקרטית
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "לא מזיז לי מאימא שלה. אם היא..."

נחמד שהיא אמרה שהיא התנדבה במשך שנה וחצי אבל משום מה יש לי הרגשה שאם הייתה מתנדבת על בסיס יומי במשך שנה וחצי כמקבילה לשרות לאומי היינו שומעים על זה באחת מכתבות הליקוק.

באופן אישי - היא לא מענינת אותי

באופן מעשי - היא סמל לתרגיל רמיה גדול של ארגוני שמאל קיצון + טייקוני תקשורת. אוהלים ריקים, תל אביבים שמפגינים אבל אח"כ טסים לחו"ל ואי אפשר לארגן עוד הפגנה בעיר עד שישובו ב3/8, עצימת עיניים מול שקרים שיטתיים והעלמת מידע ע"י עיתונות, דרישות כלכליות מופקרות שמטרתן הרס המשק ותו לא, אלימות וסממנים אנטי דמוקרטיים.

בהחלט יש משמעות לכך ש'מנהיגת מחאת האוהלים' לא ישנה באוהלים או שהמגאפונים והשלטים של 'המוחים' ממומנים ע"י המפלגה שהמצב בזמנה לא היה שונה לטוב ולרע או לזה שהמדברת על 'צדק חברתי' לא נתנה כתף זהה לשאר הסובבים או שהגרעין הקשה של 'המוחים' הינו אותו גרעין שפועל נגד המדינה ובעד אויביה במסגרת חד"ש-בילעין או ש'הקול המתון' מר שמולי - מקפיד להצטלם עם צ'ה.

אם דפני ושמולי חוששים מחום המטבח - יקחו צעד אחורה, יגשו אל מאחרי הקלעים ויותירו את הח"כים של חד"ש ואת הפרופסורים שביום יום חותמים על עצומות סרבנות והחרמה - לעמוד בחזית ה'מאבק' כדי שנדע מה פניו האמיתיים.
ישן 30-08-2011, 07:03
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "היא לא התנדבה לצבא, גם לא לשירות לאומי - כמו שראוי בחוק"

בוא נוציא את דפני ליף רגע מהדיון ברשותך.

מה עם נכים או בעלי הגבלות שלא נותנות להם גם להתנדב בשירות לאומי?
קיימים כאלה בחברה שלנו אחרי הכל.
אני לא מדבר על הגיס החמישי כמובן שלא תורם למדינה אלא על ישראלים עם מחלות שונות שאינם מקבלים כיסוי רפואי מטעם המדינה ולכן לא עשו צבא או שירות לאומי,אם אין להם הורים עשירים. למה להם אסור להוביל מחאה שקשורה לכספים?

דפני ליף כנראה עשתה מה שאתה אמרת,אבל יש מספיק אנשים באוכלוסיה שאתה פוסל בגללה שלא בצדק.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 30-08-2011 בשעה 07:08.
ישן 30-08-2011, 18:38
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 מחובר עכשיו  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "למה אתה חושב שזה מקרה קל? עובדה שזה השיג לה פטור משירות לאומי כלשהו...:)"

אני מניח שזה ציניות?

אני לא מכיר שמחייבים חבר'ה שלא התגייסו או נפלטו מהצבא (מכל סיבה שהיא, בפרט רפואית) לעשות שירות לאומי, האמת (ויכול מאוד להיות שאני טועה) שהציבור היחיד שאני יודע שמחויב בשירות לאומי (אולי אפילו הוא לא מחויב בכך אלא עושה זאת מתוך רגש של תרומה) הוא בנות שמצהירות על עצמן כדתיות.

אני לא יודע מה דרגת האפילפסיה שלה ואני לא יודע מה היחס של צה"ל לחולי אפילפסיה בכל מקום על הסקאלה (היה אתי בחור בפנמ"צ שקיבל התקף אפילפסיה בחודש הכנה והורידו לו פרופיל רק ל72...) אבל בהתחשב בכך שחולי אפילפסיה, למיטב ידיעתי, עובדים בחיי היום יום ולא נתמכי סעד (וכמוהם גם הגברת ליף) אין שום מניעה שתשרת במרבית התפקידים שצה"ל מציע לנשים (היא עורכת קולנוע או משהו כזה לא? הייתה יכולה להיות אחלה תצפיתנית, מעניין שהמסך לא עושה לה התקפים...)

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 31-08-2011, 10:00
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
כי מרגע שאתה בוחר את ההתנדבות - עיתותיך בידיך
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "איך אתה יודע שזו הייתה "התנדבות בלירה"?"

שירות לאומי הוא התנדבות שבמסגרתה נקבעות הגבולות ע"י הארגון שאליו מתנדבים.
מרגע שהיא נמנעה מהתנדבות שכזו - הרי שכל התנדבות אחרת, היא השתמטות לשמה. היא יכלה
להתנדב ל-X (שבה בחרה), ולא יכלה להתנדב ל-Y?

מעולם לא התרשמתי ממנה, והתחושה שלי היא שאלה שהמציאו אותה כ"הוגת המחאה" (כן, אני קונספירטור
וסבור שהמחאה שיזמה בפייסבוק, לא הייתה רעיון שלה - תירה בי...), בחרו בה דווקא בגלל הפגמים שלה:
הם עושים אותה לחסרת יכולת להכריז עצמאות (בניגוד, נניח, לאיזה דמות נטולת פגמים, שהיו מציבים בראש
המערכה - ושהייתה יכולה לנתק מגע, מבלי שניתן יהיה לעשות בה לינץ' ענייני...).
ישן 31-08-2011, 10:04
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "כי מרגע שאתה בוחר את ההתנדבות - עיתותיך בידיך"

אין לי שום סנטימנטים לליף, להיפך, דמותה הציבורית מאוסה ודוחה (בעיני לפחות). מה שכן, אני רוצה להבהיר את הנקודה- אני עובדת כעת בניהול חבר'ה בשירות לאומי שצה"ל סירב לגייס מסיבות שונות. אמנם, הם חדורי מוטיבציה ואולי זה מוצא אחרון בשבילם, אבל לפחות מבחינת התנהלות השירות הלאומי- לא מדובר במסגרת נוקשה כמו שניתן לתאר אותה. החבר'ה די חופשיים ועושים מה שמתחשק להם, מה גם ששירות לאומי נחשב כל תפקיד במסגרת ציבורית, כך שחלקם עובד בקופ"ח כללית, בעיריה, במרכז צעירים ובצהרונים, והתפקיד שהם עושים בפועל נע בין תפקידים עצומים בחשיבותם, לבין עציצים אנושיים.

ישן 31-08-2011, 10:52

הטווח בין תרומה עצומה לבין עציציות נכון גם לגבי חילי צה"ל ולגבי כל אדם בחיי היום יום
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "אין לי [u]שום[/u] סנטימנטים..."

לדעתי עצם ההפקדה של עיתות אדם בידי מדינתו [ללא קשר הכרחי ל'מה המדינה תעשה עם זמנך'] היא כבר נתח נכבד מהתרומה.

מהות לא מבוטלת של ערך השרות הלאומי הוא ביטול חלק מההנאות האישיות של הפרט לטובת הכלל ללא הילה וללא שכר פיזי. מי שעושה שרות לאומי יומיומי בהוסטל למפגרים עולה בעיני עשרות מונים על מי שמשרת במדים ומכוון את שרותו מלכתחילה לתפקיד נוצץ שיקדמו הלאה כגון תפקיד כתב בבמחנה ובגל"צ.

נתקלתי במתנדבי אדרנלין מסוגים שונים ואני לא מוכן לקבל את גישתם כי ההתנדבות הלא פורמלית משולה להליכה למסגרת סדורה. אשלי כבר כתב באשכול את דעתו על הסתתרות מאחרי התנדבות לא מחייבת.

לגבי הגברת ליף ספציפית ללא קשר לרקע של אי שרותה - כבר חיויתי את דעתי במספיק מקומות על דפי הפורום ובאופן כללי אני מסכים איתך בהגדרתך את אופי הדמות הציבורית שהיא משקפת...
ישן 31-08-2011, 11:26
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "הטווח בין תרומה עצומה לבין עציציות נכון גם לגבי חילי צה"ל ולגבי כל אדם בחיי היום יום"

אני רואה את זה אחרת. הפקדת עיתות האדם חשובה ונחשבת, אולם זו אינה מהות הענין. המהות היא לתרום. אם מישהו לא פונה דווקא למסגרת השירות הלאומי (שאינה חובה, יש להזכיר) אלא מחליט להתנדב במסגרת שאינה בהכרח ציבורית פרופר אך תורמת ישירות לחברה ובאופן משמעותי, ומתנדב על בסיס קבוע, אין פה הפקדת זמן בידי המדינה, אך יש השקעת זמן רב בהתנדבות חשובה מאוד. לא חושבת שדווקא אם המדינה תאמר לX ללכת לצבוע מקלט, זה יהפוך משמעותי יותר מלצבוע מקלט באופן עצמאי.

כל זאת נכתב כמובן ללא קשר לגברת ל'.

ישן 30-08-2011, 19:05
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
מה ז"א לפי החוק? החוק כרגע לא מחייב התנדבות
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "היא לא התנדבה לצבא, גם לא לשירות לאומי - כמו שראוי בחוק"

אם כי בהחלט היה ראוי שיחייב זאת.
ולגבי אפילפסיה-אתה בטוח שהחולים מגוייסים בלי התנדבות? זה מפתיע אותי מאוד. אולי באמת זה תלוי בחומרת המחלה. מן הסתם לא יגייסו מי שיש לו התקפים בתדירות גבוהה שלא מגיבים לתרופות. אפילו להתנדבות לא בטוח שיתנו להם בגלל האחריות.
מי שלא היה לו התקף כבר כמה שנים, אין סיבה לא לגייס לתפקיד משרדי. איכשהו לא נראה לי שליף שייכת לסוג הראשון....מעבר לכך, יש למישהו מושג אם היא נוהגת במכונית? אם אי אפשר לקחת סיכון שמישהי תקבל התקף אפילפסיה בעבודתה בשלישות ברמת גן, בוודאי ובוודאי שאסור לקחת סיכון שתקבל התקף תוך כדי נהיגה באיילון!
ישן 30-08-2011, 19:16
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מה ז"א לפי החוק? החוק כרגע לא מחייב התנדבות"

כל הסרטים של ערוץ עשר מראים אותה במושב האחורי עם מישהו אחר מאחורי ההגה.

בלי קשר, "המחאה" נמשכת כבר חודשיים, בסטרס אדיר, שעות שינה לא סדירות ומה לא.... למרות זאת, עד כמה שידיעתי מגעת לא היה לה שום התקף... בתנאים אלה ניתן להניח אחד משני דברים - או שהיא נהנית מאיזון תרופתי מעולה (וסביר להניח שניתן היה לגייס אותה לתפקיד משרדי כלשהו) או שהמחלה לא בעוצמה מי יודע מה גבוהה אצלה (ועל כן כנ"ל).

אני מכיר אנשים שהתנדבו לשירות עם אפילפסיה, הפרעה דו-קוטבית ואפילו אדם אחד עם הפרעת אישיות גבולית (שלמרות זאת עשה שנה וחצי של שירות התנדבותי בג'וליס)...

ישן 30-08-2011, 20:08
מנהל

אם אתה מכיר כאלו שגוייסו עם אפילפסיה, זה בעצם סוגר את הויכוחון
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "כל הסרטים של ערוץ עשר מראים..."

עם זאת, אני לא יודע באיזו מידה סטרס גורם להתקפים אפילפטיים. זה יכול להיות תלוי מקרה ספציפי. אנחנו גם לא יודעים אם לא היו לה התקפים בביתה.
ואגב, דווקא עם הפרעות נפשיות מהסוג שציינת (דו קוטביות, בורדרליין וכו') אין בעיה כוללנית. אם הבחור בטיפול ובתחת מעקב, אין סיבה שלא ישרת בתפקיד מתאים. אחרי הכל, הרבה חבר'ה עם הפרעה דו קוטבית והפרעות אישיות מסתובבים בינינו ועובדים בשלל עבודות רציניות ואף רציניות מאוד (כולל מפורסמים מאוד בהווה ובעבר). שמע, יש לי בן דוד שסובל מהפרעה התפתחותית קשה (פיגור קל ואישיות מאוד חריגה) ובכל זאת שירת בצה"ל-בתפקיד מאוד בסיסי כמובן. בדרך כלל מי שרוצה להתנדב-יכול, כל עוד הצבא מוכן לקחת אחריות. אני מניח שבמקרים קשים של אפילפסיה הצבא לא רוצה לקחת אחריות.
ישן 30-08-2011, 20:52
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אם אתה מכיר כאלו שגוייסו עם אפילפסיה, זה בעצם סוגר את הויכוחון"

כפי שציינתי מדובר בהתנדבות. המקרים שאני מכיר (שניים, לא קשורים זה לזה), האחד עם אפילפסיה יחסית קלה, מולדת (תכיפות נמוכה של התקפים, איזון תרופתי טוב), שירת כמכונאי רכב. השני, עם אפילפסיה שנוצרה כתוצאה מתאונת דרכים היה מקבל התקפים בתדירות של אחד לחודש-חודשיים אבל ההתקפים עצמם היו "חלשים" יחסית וקצרים (עשר דקות במקרה הכי גרוע). יצא לי להכיר אותו רק לאחר שירותו ולעבוד איתו בצוותא כמה חודשים. הוא שירת בתפקיד קל כלשהו (לא זוכר מה ) וכל הבסיס שלו ידע פחות או יותר איך להגיב אם הוא נכנס להתקף.

אני מתאר לעצמי שעם מקרים יותר חמורים צה"ל אכן לא ירצה לקחת אחריות אבל השאלה הגדולה היא האם באמת דפני ליף נמנית על קבוצת החולים האלו.

לגבי השפעת סטרס - אני לא רופא ובטח לא מומחה וכל ההיכרות שלי עם אפילפסיה היא מהיכרותי עם שני אלו שהזכרתי מעל. עד כמה שהבנתי, סטרס יכול להיות גורם שתורם לעלייה בתדירות או בעוצמת ההתקפים. אני מתאר לעצמי שיהיה קשה להוכיח את זה מדעית

ולגבי ההתקפים שאולי היו או לא היו לדפני ליף במלהך החודשיים האחרונים - תיארתי לעצמי שאם היו\יהיו היו עושים מזה רעש תקשורתי: "תראו מה הלחץ של להיאבק למען עתיד המדינה עושה לה! ביבי, יא רשע, אתה לא רואה שאם לא תתפטר יהיו עוד התקפים?"

ישן 30-08-2011, 20:44

בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מה ז"א לפי החוק? החוק כרגע לא מחייב התנדבות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
ולגבי אפילפסיה-אתה בטוח שהחולים מגוייסים בלי התנדבות?

נתוני פרופיל מתוך הרצאתו של ד"ר יעקב עזרא, נוירולוג ומפקד המרפאה הנוירולוגית בצריפין ביום עיון למתבגרים עם אפילפסיה, יוני 2008 פרופילים לחולי אפילפסיה:

פרופילים לחולי אפילפסיה:

82-97: שירות קרבי- רק לאחר מספר שנים ללא התקפים וללא תרופות.
64: תומך לחימה- רק בחולה ללא התקפים שאינו נוטל תרופות מעל שנה.
45: שירות עורפי- כל חולי האפילפסיה המאוזנים תחת טיפול תרופתי.
21-24: פטור משירות- חולי אפילפסיה שאינם מאוזנים.

http://www.clalit.org.il/Soroka/Con...p=7,1,588256914
hospitals.clalit.co.il/.../Epilepsy/EpilepsyInfo/.../ ...

ישן 30-08-2011, 22:23

כן - אבל לשלם על כך מחיר בריאותי.
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "ישראלה, לא ירדת לסוף דעתי."

תראה. כפי שכבר אמרתי - דפני כפרט לא מענינת אותי. לא ידעתי על קיומה עד לפני חודשיים ולא ראיתי בכך חסך משמעותי. היא לא שרתה כרבים אחרים ולא לי היכולת או הרצון לתהות למה וכמה או אם דבריה אמת אם לאו. כל מי שלא שרת ואינו נרדף ע"י לוכדי עריקים - עשה זאת ככל הנראה כחוק והוא אזרח מן השורה.

הבעיה שלי היא היא עם היומרה להיות מנהיגה חברתית הקוראת לצדק חברתי כשבעיני העדר שרות לאומי חליפי אינו בגדר צדק חברתי.

האם יתכן ודפני לא שרתה באמת מסיבות בריאותיות ובכל זאת היא פעילה פוליטית כה נמרצת? - כן זה אפשרי.

האם זה מכפר על ענין הותרת מלאכת השרות הלאומי לאחרים, החבירה לאנרכיזם, המסיכות, היוהרה, השימוש במצוקות פרט חברתיות לטובת תעמולה חד"שניקית, המהלכים הלא דמוקרטיים בקרב המוחים, הזלזול בדמוקרטיה הישראלית, העדר הגילוי הנאות לגבי היחסים עם טייקוני תקשורת, השקר שב'מחאה', זהות המושכים בחוטים והאינטרסים הזרים שלהם - ממש לא.
ישן 30-08-2011, 23:34
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
סלח לי, הכותרת לא נוסחה כהלכה

כוונתי הייתה שצבא או שירות לאומי זה משהו שחובה ע"פ חוק, והיא, שהרימה מחאה ציבורית - פוגעת בה
כשלא תרמה את התרומה המינימלית למדינה. אז עכשיו היא באה למדינה ודורשת זכויות? קצת אבסורדי.
כן, אולי הייתה צריכה להתנדב, אז? אז לא מתנדבים לצבא או שירות לאומי וטוענים שמתנדבים באגודת
שקר כלשהו?

אני התנדבתי, ולא מדובר בהתנדבות רגילה כלל. הגעתי קרפ"ר, לראש אכ"א, לרמטכ"ל ולשר הבטחון -
ואחרי שנתיים של לחימה עיקשת בצבא (שלא ממש רצה אותי, עקב מצב דינאמי מאוד) הצלחתי בסופו
של דבר "לנצח" את המערכת והתגייסתי.

אגב, החל מ-2006 חולי אפילפיה יכולים להתגייס (לא להתנדב) עם פרופיל 35. גם אם קודם לחוק החדש
הם היו צריכים להתנדב - לא הייתה סיבה שלא תעשה כן. אם היא יכולה לנסוע ולישון באוהלים (בהתחלה
ישנה, עכשיו המיטה יותר נוחה...) אז אין שום סיבה מדוע לא תוכל לשבת מאחורי שולחן ולתקתק במקלדת.

ישן 31-08-2011, 00:47
מנהל

אכן, חובה לשרת לפי החוק אך גם הפטורים הם לפי החוק
בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "סלח לי, הכותרת לא נוסחה כהלכה"

התנדבות כשמה היא-התנדבות. אתה ואחרים שאני מכיר ושהתעקשו להתנדב למרות הפטור ולמרות שהצבא לא בהכרח מתלהב לגייסם (לבן דודי יש בעיה התפתחותית-קוגניטית-אישיותית: הוא היווה לצבא יותר טורח מתרומה) ראויים לכל כבוד ושבח. אבל מי שבוחר שלא, הרי שלפחות מהבחינה החוקית אי אפשר לבוא אליו בטענות. מבחינה אתית-מי שפטור ובוחר בשירות אזרחי הרי שזה גם סבבה. אנחנו לא יודעים על מהות ההתנדבות של ליף ולכן לא הייתי ממהר לזלזל בה. אני כן מזלזל (ודי מתעב) את הגברת ליף, אבל לא בגלל העבר ה(לא) צבאי שלה אלא בגלל ההתנהלות, העליבות וההתנהגות הכללית שלה. אני חושב שזה מספיק.
ישן 31-08-2011, 03:37
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
אני כמובן שהתייחסתי רק לבחינה האתית
בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אכן, חובה לשרת לפי החוק אך גם הפטורים הם לפי החוק"

מבחינה חוקית כמובן שאין אליה טענות, אבל לצערי היא ממש לא האדם המתאים להרים מחאה כזאת.
ואני אמרתי ואמשיך לומר שהיא וחבריה הרימו את המחאה וגם יביאו לסופה הלא יוצלח. לזמן כל שבוע
אלפי אנשים להפגין לשם ההפגנה - זה דבר שנועד לכישלון. הם בכוונה לא מנסים לחפש פתרון עם
האופציות הקיימות (ע"ע ועדת טרכטנברג).

כשהיא נשאלת על הוועדה ואומרת שאין לה מושג מה הולך שם ושעדיף לדבר על הסופה בארצות-
הברית, וגם שהיא לא ישנה כבר שבוע (כנראה יותר...) במאהל, זה רק מוכיח שהיא לא מוכנה לתת
את המינימום שנדרש למחאה אמיתית.

למה לישון באוהלים כשאחרים יכולים לישון במקומה? אז זהו, שהיא הייתה צריכה להיות זאת שלא זזה
משם אף לא לילה אחד. כנראה המחאה לא ממש חשובה לה עד כדי כך כדי באמת לוותר על עצמה
למען הכלל. זאת לא דמות של מנהיג,זאת דמות של מישהי מפונקת כפי שנאמר עליה.

ישן 31-08-2011, 18:53
מנהל

לא תוציא ממני גם בכח מילה טובה על ליף...
בתגובה להודעה מספר 100 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אני כמובן שהתייחסתי רק לבחינה האתית"

הרושם שלי ממנה הוא של אדם אופורטוניסטי, יהיר, ואגוצנטרי. ויחד עם זאת, לא כל כך רלוונטי לדבר על היותה "ראויה" או לא ראויה להנהיג את המחאה. עובדתית, היא ממובילות המחאה מראשיתה. "מובילי מהפיכות" כללו מאז ומתמיד כאלה שהיה קשר מועט מאוד ביניהם ובין אלו שהמהפכה נועדה לשרת ושהיוו את הפיונים בה. לנין לא היה בדיוק פועל עני וכך גם טרוצקי. אותו דבר אפשר גם לומר על רוב מובילי המהפיכה הצרפתית. ככלל, מדובר בבני מעמד בינוני ומעלה שהיה להם הזמן והמשאבים לפתח אידיאולוגיות (במקרה הטוב) או לנצל לתועלתם את ההמון כדי שהאליטה שלהם תחליף את האליטה השלטת הקיימת. אם היא ראויה בעיני המוחים, זאת בעיה שלהם.
ישן 30-08-2011, 22:57
  Vani Vani אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.03.10

לא קראתי את כל התגובות בשרשור, אז אני מבקש את סליחתכם מראש אם אני חוזר על דברים שנאמרו כבר.

זה מאוד מזכיר לי את העיסוק בנסיבות הגיוס של יאיר נתניהו או עיסוק בשירותו הצבאי באופן כללי. מצחיק אותי שאז מחנה הימין ומחנה השמאל בפורום הגיבו בצורה הפוכה (אני מכליל. יש מן הסתם כמה צדיקים שמגיבים באופן הוגן למרות נטייתם הפוליטית).

בסך הכל, דפני ליף לא חייבת לציבור דין וחשבון על חייה האישיים. ולמרות זאת היא בחרה לענות בסופו של דבר למה לא התגייסה לצבא ולמה לא עשתה שירות לאומי. עם זאת, אנשים ממשיכים לעסוק בבעיותיה הרפואיות ועוד מסתמכים על מקור כמו ויקיפדיה בכל מה שקשור לפרופיל רפואי צבאי (שזה בכלל מגוחך).

ועל הדרך הערה למנהלי הפורום. הכותרת של השרשור מאוד מגמתית ולא משקפת את מה שנאמר או נעשה בכתבה בצורה אמינה. אני באופן אישי תפסתי את הנושא בצורה שונה לגמרי בגלל הכותרת הזאת.

את הדברים האלה אני כותב בצער כי אני לא תומך בשום צורה בדפני ליף הזאת ואני לא מגונן עליה, אבל בואו נאמר את האמת, צריך להיות הוגנים ולא צבועים, אחרת אתם לא שונים מכל עיתונאי צהוב שמחטט בשירותו הצבאי של יאיר נתניהו.
ישן 30-08-2011, 23:07
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

אתה טועה
בתגובה להודעה מספר 112 שנכתבה על ידי Vani שמתחילה ב "לא קראתי את כל התגובות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Vani
בסך הכל, דפני ליף לא חייבת לציבור דין וחשבון על חייה האישיים.

היא חייבת ועוד איך. היא כרגע אישיות ציבורית, והיא סימנה עצמה כ"מנהיגת מחאה". אתה לא היית רוצה לדעת כל מה שרלוונטי לדעתך לגבי המנהיגים שלך? אם היא היתה רוצחת סדרתית, היית רוצה לדעת זאת - נכון? אם מנהיג היה מוביל מאבק נגד שחיתות ומעילה בכספים, אבל הוא בעצמו היה מושחת ומעל בכספי הציבור - היית חושב שזה רלוונטי מצדך לדעת מזה, נכון?
לכן, אתה (וכל אחד אחר) זכאי לחלוטין לדעת פרטים כאלה ואחרים על גב' דפני - היא "מנהיגה שלנו" והייתי רוצה, כמו הרבה אחרים, לדעת האם היא עומדת בסטנדרטים שאנחנו מציבים למנהיגים שלנו.

ציטוט:

ישן 31-08-2011, 00:03
  Vani Vani אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 115 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "הדברים אינם דומים בשום צורה."

נתניהו הצעיר הוא אדם פרטי, אין ספק, אבל נתניהו האב לא. ושמעתי לא מעט טענות שאביו דאג לכך שהוא "לא יתרום מספיק" ואפילו יתגייס למקום נוח בגלל שיש לו השפעה. כך שההשוואה בהחלט מתאימה. גם ביבי וגם ליף הם אנשי ציבור.

ציטוט:
הטענה היא שהיא השתמטה מתרומה לחברה ולכן אין לה זכות לדרוש צדק חברתי. שתפנה את הבמה לאחרים.

יופי, שימשיכו לטעון. בסופו של דבר היא ענתה על השאלה, אמנם בקושי רב, אבל ענתה. היא לא התגייסה לצבא בגלל בעיה רפואית, לכן היא לא משתמטת. אם מישהו רוצה לטעון אחרת לאחר התשובה הזאת, שיוכיח שהטענה שלה לא נכונה. רק תעשה לי טובה, אל תשתמש בטיעונים הפתטיים שמשתמשים בשרשור הזה, כי בינתיים יצא לי לקרוא כמה תגובות חדשות, ואני רואה שלא מפסיקים לתת פה אבחנות רפואיות "מדהימות" ומביעים בקיאות "מרשימה" למדי בצרכי צה"ל. ועוד כמה גאונים שממש בקיאים בחוק וחושבים ששירות לאומי זאת חובה ולא התנדבות.

שורה תחתונה. דפני ליף קיבלה פטור משירות צבאי מסיבה רפואית. היא בחרה שלא לשרת בשירות לאומי, כי הפלא בפלא, מסתבר ששירות לאומי זה לא חובה, אלא בחרה להתנדב באופן פרטי לעמותות. מי שלא מאמין שהתנדבה בעמותות אחרות, מוזמן לבדוק. כל הטענות שהיא משתמטת לא הוכחו בינתיים.
ישן 31-08-2011, 00:40
צלמית המשתמש של סוכן שקט
  משתמש זכר סוכן שקט סוכן שקט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.02
בתגובה להודעה מספר 116 שנכתבה על ידי Vani שמתחילה ב "נתניהו הצעיר הוא אדם פרטי,..."

בסוף תאמר שכל החרדים שמתנדבים ביד שרה הצלה זק"א וכו זה גם כן שרות לאומי או צבאי ....

בן אדם שלא שרת מסיבה רפואית לא אומר " יש לי אפילפסיה.. וגם.. ועוד.. ואמ'שלי.."
אלא אומר "לא הייתי כשיר לשרות צבאי מסיבה רפואית," נקודה.

כל ההצתדקויות האלו נותנות הרגשה לא נעימה של מי שדורשת מאחרים, ובו זמנית אין היא דורשת מעצמה.

בקשר לנתניהו הבן, הסיבה שהוא אינו משרת בחזית הקרבית היא שיקול ביטחוני של השב"כ. נקודה.
במקור נכתב על ידי יחזקאל
וקראתי עליו לכל הרי חרב נאם אדני אלןהים חרב איש באחיו תהיה

Oui nous irons nous faire casser la gueule en cœur, Mais nous reviendrons vainqueur

ישן 31-08-2011, 01:15
צלמית המשתמש של סוכן שקט
  משתמש זכר סוכן שקט סוכן שקט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.02
בתגובה להודעה מספר 130 שנכתבה על ידי Vani שמתחילה ב "לא, אני לא אומר את זה. אני גם..."

קודם כל סליחה.
אני לא ניסיתי לאמר מה שאתה אומר,או להכניס לך מילים לפה.
כל הנאמר בשורה הראשונה בהודעתי הקודמת נאמר באירוניה.

אם היא רוצה להנהיג מאבק היא צריכה לדעת שמנהיג מקבל ביקורת גם אם היא לא ביקורת חיובית.

ישנם שאלות שעדיין לא נשאלו, והיא צריכה שיהיו לה תשובות מוכנות להן.

בסך הכל שאלו אותה שאלה, ובמקום לענות בפשטות משפט אחד, היא התבלבלה.

אם חס ושלום נתניהו היה רק מראה סימן של גימגום בראיון שולי ברשת ד', המדינה היתה כמרקחה.

וכאן אחת שאמורה "להוביל" מחאה חברתית, שלא מסוגלת לענות לשאלות בצורה בוגרת במשך יותר מ4 דקות.

אז כן מי שמגמגם בקשר לעברו לא יכול להנהיג "מחאה חברתית"
זו דעתי
במקור נכתב על ידי יחזקאל
וקראתי עליו לכל הרי חרב נאם אדני אלןהים חרב איש באחיו תהיה

Oui nous irons nous faire casser la gueule en cœur, Mais nous reviendrons vainqueur

ישן 31-08-2011, 00:17
  Vani Vani אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 134 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "יש הבדלים של שמיים וארץ בין..."

אני לא בא להלל את דפני ליף ובטח שלא בא לפגוע בכבודו של יאיר נתניהו.
זאת בדיוק הבעיה, היו המון אנשי תקשורת שירדו עליו, כי לא התגייס למסלול קרבי וטענו בעקיפין (בפורומים זה היה יותר ישיר) שאביו דאג לזה. בגלל זה אני משווה בין שני המקרים. כדי להראות עד כמה הכתיבה בנושאים האלה צהובה ומגעילה.

כן, הכותרת מגמתית. כשקראתי אותה. הייתי בטוח שהיא ממש חתכה את הראיון כשנשאלה השאלה. גם כשקראתי את תוכן ההודעה הראשית, קיבלתי רושם שהיא לא ענתה על השאלה. כשראיתי את כתבת הוידאו הבנתי שהיא כן ענתה על השאלה, כאמור, בקושי רב, אבל אני יכול להבין. לא כל אחד מעוניין לדבר על הבעיות הרפואיות שלו בפני כל הציבור. גם ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, בחר לדבר בפני הציבור על הבעיה הרפואית שצצה בזמן כהונתו כשהרגיש בנוח לדבר על זה.

זכות הציבור לדעת, כמו כל זכות, הינה מוגבלת. כל מה שצריך, זה לראות את הגבולות למרות שהם לא כל כך ברורים. בשרשור הזה, לפחות, חוצים את הגבולות בצורה בוטה מאוד ומתעסקים בעניינים מסויימים שבכלל לא אמורים להעסיק אותם בנושא הספציפי הזה. ובנוסף לכל משתמשים בעובדות שקריות בשביל לעשות דה לגיטימציה לגברת. יש מספיק דרכים יותר ישרות לעשות את זה.
ישן 31-08-2011, 00:58
צלמית המשתמש של infected aviad
  משתמש זכר infected aviad infected aviad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.06
בתגובה להודעה מספר 135 שנכתבה על ידי Vani שמתחילה ב "אני לא בא להלל את דפני ליף..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Vani
אני לא בא להלל את דפני ליף ובטח שלא בא לפגוע בכבודו של יאיר נתניהו.
זאת בדיוק הבעיה, היו המון אנשי תקשורת שירדו עליו, כי לא התגייס למסלול קרבי וטענו בעקיפין (בפורומים זה היה יותר ישיר) שאביו דאג לזה. בגלל זה אני משווה בין שני המקרים. כדי להראות עד כמה הכתיבה בנושאים האלה צהובה ומגעילה.

כן, הכותרת מגמתית. כשקראתי אותה. הייתי בטוח שהיא ממש חתכה את הראיון כשנשאלה השאלה. גם כשקראתי את תוכן ההודעה הראשית, קיבלתי רושם שהיא לא ענתה על השאלה. כשראיתי את כתבת הוידאו הבנתי שהיא כן ענתה על השאלה, כאמור, בקושי רב, אבל אני יכול להבין. לא כל אחד מעוניין לדבר על הבעיות הרפואיות שלו בפני כל הציבור. גם ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, בחר לדבר בפני הציבור על הבעיה הרפואית שצצה בזמן כהונתו כשהרגיש בנוח לדבר על זה.

זכות הציבור לדעת, כמו כל זכות, הינה מוגבלת. כל מה שצריך, זה לראות את הגבולות למרות שהם לא כל כך ברורים. בשרשור הזה, לפחות, חוצים את הגבולות בצורה בוטה מאוד ומתעסקים בעניינים מסויימים שבכלל לא אמורים להעסיק אותם בנושא הספציפי הזה. ובנוסף לכל משתמשים בעובדות שקריות בשביל לעשות דה לגיטימציה לגברת. יש מספיק דרכים יותר ישרות לעשות את זה.

ההבדל הוא, שהבעיות הרפואיות של אהוד אולמרט לא קשורות בכלל לפעילותו, ושזכות הציבור לדעת היא זכות הציבור לדעת אם מי שאמורה להנהיג אותה בדרישות מהמדינה עשתה גם את מה שהמדינה דורשת.
שוב, גם נתניהו לא קשור, כי לעומת אז שזה סתם היה רכילות ועוד אפשר לומר שלא מוצדקת (כי אם אני זוכר נכון, דובר שהוא שירת בתפקיד כזה בשל אילוצי אבטחה והשב"כ), פה כן אפשר לומר שיש מאחורי "הרכילות הצהובה" הזאת משהו, ראה הסעיף הקודם.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:43

הדף נוצר ב 0.23 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר