לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-08-2011, 17:08
  I_Hunter I_Hunter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.09.05
מכתב לכבוד השר לבטחון פנים - מדיניות רישוי הנשק

שלום חברים,
להלן מכתב המיועד לכבוד השר לבטחון פנים. ככל שיותר אנשים יחתמו עליו יעלה משקלו, ולכן אם אתם מסכימים עם מה שכתוב כאן, תכתבו את השם המלא שלכם ועיר מגורים (או תשלחו את זה אלי כהודעה פרטית).

אדוני כבוד שר לבטחון פנים,

אני פונה אליך בתור אזרח שומר חוק של מדינת ישראל, מתוך דאגה עמוקה למצב שנוצר במדינתנו בנושא נשק אישי חוקי. היום, כשנושא רישוי הנשק עבר סוף-סוף לאחריות משרדך, אני מוצא לנכון להפנות את תשומת לבך לבעיות רבות הקשורות לנושא זה.

במשך שנים רבות נושא רישוי נשק היה באחריותו של משרד הפנים. על פי החוק הקיים, חייב להשמר האיזון בין הצורך להבטחת בטחונם האישי של האזרחים (בעזרת נשק אישי) והסיכון הנשקף, לכאורה, לציבור הרחב כתוצאה מהמצאות נשק בידי אותם האזרחים.בהתאם לכך, המדינה נוהגת במדיניות מצמצמת בכל הנוגע לניפוק רשיונות לנשיאת נשק. לצערי, הבנת צרכי הבטחון של מדינה ואזרחיה אינה התחום המקצועי של משרד הפנים. מדינת ישראל נמצאת עד היום כבר במשך שנים רבות בסכסוך דמים עם רוב שכניה. בנוסף, בתוך שטח המדינה ישנם לא מעט גורמים עוינים לה בצורה זו או אחרת. אי לכך, המצאות כלי נשק בידי ציבור שומר חוק ונאמן למדינה צריך להיות האינטרס המובהק של מדינת ישראל. לצערי, מדיניות משרד הפנים בשנים האחרונות מוכיחה בדיוק את ההיפך. מתוך הסתכלות על הצעדים שננקטו קל לראות שצרכי בטחון המדינה אינם מהווים את השיקול המרכזי של משרד הפנים. להלן מספר עובדות שמעידות על כך:
1. בשנים האחרונות בוטלו מספר תבחינים לקבלת רשיון לנשק, כגון "מתנדב משא"ז'', ו-"נהג רכב ציבורי" (כולל מד''א). נראה שבמשרד הפנים סברו שאנשים, המתנדבים ימים ולילות בשמירה על בטחון הציבור אינם אחראיים דיו, ונהגי רכב ציבורי לא מהווים עוד יעד מועדף לפגיעה ע"י גורמי טרור. יש לציין שביטול התבחינים נוגד את המלצות ועדת כהן לרישוי נשק משנת 1993 (עמ' 24-27 של הדו''ח).

2. אזרחי ישראל ששרתו בצה"ל וממשיכים לשרת במילואים משתמשים במהלך שרותם בכלי נשק עוצמתיים ומורכבים וכן אחראיים על חיי חיילים רבים. גם הם, לדעתם של אנשי משרד הפנים אינם ראויים לאמון הציבור. רובם המוחלט לא יכול לקבל רשיון לנשק אישי. כל זאת כאשר רבים מפיגועי טרור בשנים האחרונות סוכלו דווקא בידי אזרחים חמושים. די להזכר ב"פיגועי הטרקטורים" בירושלים בשביל להמחיש את עובדה שלעיתים מספיק אזרח חמוש אחראי אחד כדי לבלום מחבל עד להגעת כוחות הבטחון.

3. אנשי צבא מקצועיים, קצינים ונגדים, שעד לאחרונה קיבלו רשיון נשק בקלות יחסית, אף הם אינם חלק האחראי של אוכלוסיית המדינה, כך, כנראה, על פי משרד הפנים. נכון להיום זכאי לרשיון לנשק קצין מדרגת סרן ומעלה ונגד בדרגת רס"ר ומעלה (מקביליהם בזרועות הבטחון האחרות). כך, אנשים רבים שבחרו כדרך חייהם בהגנה על מדינת ישראל לא זכאים להחזיק ולשאת נשק פרטי. עובדה זו נוגדת גם היא את המלצות ועדת כהן: ''חייל ותיק בשרות קבע ותחום לתקופה של שנתיים נוספות והוא בן 20 לפחות'' זכאי לרשיון לאקדח. זה המקום לציין שעד שנת 2005 קצין צה"ל היה זכאי לרשיון נשק, אפילו בשרות חובה, בכל דרגה. על מה מתבסס שינוי גישה זה לאנשים, להם המדינה חייבת את עצם המשך קיומה?

4. פורטאים העוסקים בענף ירי מעשי, חברי איגוד הקליעה עוברים קורס, המקנה יכולות וידע בתחום בטיחות בשימוש בנשק ושליטה מעולה בו. משך הקורס – 40 שעות. במשך הקורס כל חניך יורה 1000 כדורים! יצוין שקורס ירי מעשי עולה על קורס מאבטחים פי 4 במשכו ופי 7 בהיקף הירי (ניסיון מעשי ותרגול). בסיום הקורס הספורטאים ממשיכים להתאמן מספר פעמים בחודש ומשתתפים בתחרויות לפחות 4-5 פעמים בשנה בארץ ובחו"ל. ללא כל ספק, מקצועיותם של יורי ירי מעשי בתחום הנשק עולה עשרות מונים ממאבטח ממוצע וכנראה עולה גם על זו של לא מעט אנשי כוחות הבטחון. עד שנת 1995, בסיום הקורס הספורטאי יכול היה לקבל 3 רשיונות לאקדחים. איזה סיכון זיהו במשרד הפנים בקבוצה מצוינת זו? החל משנת 1996 ועד היום ספורטאי המסיים קורס ירי מעשי אינו זכאי לרשיון במשך שנתיים לכל הפחות ונאלץ להתאמן ולהתחרות עם אקדח שכור השייך למועדון, לעיתים שחוק למדיי. זה פוגע פגיעה אנושה בענף ספורט זה, היום ומספר האנשים שמוכנים להיכנס לתחרות בתנאים נחותים, עם אקדח לא מוכר, הולכת וקטנה.

5. בעשור האחרון חוסל לחלוטין אירגון הגדנ"ע (בדגש על גדנ'ע קליעה), המחנך את הנוער לפני גיוס לצה"ל לעוז הרוח ולשימוש מקצועי ובטיחותי בנשק – דברים חשובים מאוד לשרות משמעותי בצה"ל. בנוסף, חוקקו מגבלות שונות ומשונות לכניסת בני נוער למטווחים ואימוניהם בנשק. תוצאות ההחלטות האלה נראות כבר היות בצה"ל בדמוי ירידה משמעותית ברמת שימוש בנשק אצל החיילים בשלבי שרות ראשונים.

6. על מנת לצמצם את הסיכון העלול לנבוע מכלי נשק, אנשים המחזיקים אותו חייבים להתאמן לעיתים קרובות. בפועל, במקום לעודד אימונים, לתמוך ואולי אף לממן אותם, אגף רישוי נשק ממציא חדשות לבקרים מגבלות שונות ומשונות שגורמות בסופו של דבר לציבור הרחב להדיר רגליו ממטווחים.

7. לאחרונה מספר לשכות רישוי נשק שנותנות שרות לציבור נסגרו, פעילותן של נוספות צומצמה. הדבר גורם לכך, שתושבי אזור רמלה נאלצים לפנות לקבלת שרות לתל אביב או כפר סבא, ותושבי חיפה – לעפולה! נוצר מצב לא סביר, בו אזרח שומר חוק ומשלם מיסים נאלץ לבזבז זמן עבודה יקר לביקורים בלשכות עמוסות ומרוחקות.

כל הפעולות שתוארו לעיל מוסברות ע"י האגף לרישוי נשק באופן שמעיד, בעיניי, על הבנה חלקית ביותר בכל הקשור לנשק. להלן דוגמאות להסברים:

1. הטענה שנשק פרטי יגיע בסבירות גבוהה לארגוני פשיעה וטרור. למעשה, לטענה זו אין כל תימוכין עובדתיים, ההיפך הוא הנכון: רוב הרציחות והפיגועים הפליליים והחבלניים בוצעו בעזרת נשק אוטומטי, שלא ייתכן כי הגיע מידיים פרטיות (אין לאזרחים נשק כזה). אלפי כלי נשק לא חוקיים נמצאים בידי פושעים, ארגוני פשיעה וארגוני טרור ברחבי הארץ. חלקם הגדול נגנב ממחסני צה"ל ומשטרת ישראל. הדבר מצביע שוב על חוסר בהבנה הבסיסית של אנשי משרד הפנים, שמדיניותם הביאה לתוצאה הפוכה מהרצוי – בעוד כמות כלי נשק בידי ציבור שומר חוק הצמצמה משמעותית, כמות כלי נשק לא חוקיים בידי מחבלים ועבריינים לא השתנתה (במקרה הטוב). אנו עדים גם לעליית מדרגה משמעותית בכל הנוגע לתעוזת הפושעים והמחבלים ואכזריותם, הנובעים, כנראה, מכך שאותם הפושעים מרגישים בטוחים למדיי בסביבה בה רק הם חמושים. עליית רמת הפשיעה האלימה הניכרת בארץ משנת 1995 (השנה בה התחיל הצמצום המשמעותי של כלי נשק החוקיים בידי הציבור) מצביעה על כך בבירור. זוהי, למעשה, התוצאה המתבקשת של "חיפוש מטבע מתחת לפנס".

2. הטענה שנשק בידי האזרחים מביא לעלייה באלימות. גם טענה זו לא מחזיקה מים. די לבחון את הדוגמה של מדינות בארצות הברית ולהשוות את רמת האלימות במדינות כמו וושינגטון ואילינוי, בהן נשיאת נשק אסורה לבין טקסס וורמונט, בהן נשיאת נשק מותרת ללא מגבלות כמעט. ניתן להסתכל גם על מדינות כמו שוויץ ופינלנד, בהן נשק נמצא כמעט בכל בית.

לנו, לאזרחים שומרי חוק אחראיים, כואב לראות פעילים פוליטיים, חברתיים ותרבותיים מסוימים משפיעים ומשתמשים באמצעי תקשורת ע"מ ליצור דמוניזציה לציבור נושאי נשק, תוך שימוש בנתונים מעוותים ולעיתים – שקריים. הדבר מגיע עד כדי תעמולה פוסט-ציונית אמיתית. כל זאת ע"מ להשפיע לרעה על מדיניות רישוי נשק בישראל.

אנו לא מעוניינים בנגישות מוחלטת של כלי נשק לכל הדורש. זה מסוכן לציבור וחסר אחריות. אזרח שומר חוק המבקש להחזיק נשק חייב להיות נקי בפני החוק, בריא ויציב מבחינה פיזית ונפשית, והוא חייב לעבור הכשרה נאותה. הוא חייב להתאמן לעיתים קרובות ולשמור על נשקו באופן נכון. נשקו חייב להיות תקין. ניתן וצריך לדרוש ולבקר עמידה בדרישות אלה. אך המצב היום הפוך עד כדי אבסורד: האדם נדרש, בעיקר, לעמוד באחד התבחינים המזכים ברשיון. דרישות אחרות זניחות לחלוטין. לפיכך אנו מקבלים כמות לא מבוטלת של אנשים שמחזיקים בידיהם כלי נשק, אך ממש לא מיומנים בשימוש בו ולא מקצועיים בשמירתו והתנהלות עימו.אותם האנשים, לא רק שלא יוכלו לסייע לעצמם ולסובביהם במקרה חרום, אלה ברוב הסיכויים יגרמו לנזקים. עובדה זו מוכיחה בפעם נוספת את חוסר ההיגיון במדיניות רישוי נשק הקיימת היום בישראל. אנו מציעים הקלה בתבחינים לקבלת רשיון מחד, ומאידך דרישות חמורות יותר בהכשרה ואימון.

כבוד השר לבטחון פנים, לאחרונה, לאחרונה ולבסוף עבר אגף לרישוי נשק לאחריות משרדך. מקצועיותך ומעורבותך בנושאי הבטחון ידועים היטב. ללא ספק אתה מבין את חשיבות המצאות נשק אישי בידי ציבור נאמן ושומר חוק במדינת ישראל. כולנו תקווה שאתה תשקיע את מיטב מאמצים ע"י לצמצם ולתקן את הנזקים לתחום הנשק במדינת ישראל שנגרמו בשנים האחרונות ע"י משרד הפנים.

בברכה,
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-08-2011, 21:56
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי בא בטוב שמתחילה ב "למה אתה צריך נשק? זה גורם לך..."

נשק הוא אפשרות.
אתה יכול לבחור להשתמש בו ואתה יכול לבחור שלא.
בכל צורה שתבדוק את זה, הדבר שהרג הכי הרבה יהודים מאז הקמת המדינה הוא מכונית. הגבלות ותבחינים לנהגים אינם זוכים לעיסוק ממשלתי וציבורי כלשהו.
לכן, בכל צורה שתבחר לבדוק ולנתח, משתלם למדינת ישראל לחזור למדיניות של התרה מבוקרת של נשיאת נשק יחד עם יישום בקרה דומה על מתן רשיונות נהיגה.
אגב, למה מישהו צריך רכב X עם מנוע 2 ליטר וטורבו? או BMW יקרה, מוגזמת, שחורה ומכוערת? כנראה בדיוק מפני שזה גורם לו להרגיש גבר.

ולמה דווקא נשים עם ילדים במושב האחורי הן בדרך כלל אלו שלא עוצרות ולא נותנות לי לחצות במעבר חצייה כשאני עם הילדים? באמת מעניין למה.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 08-11-2011, 07:07
  War_Machine War_Machine אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.05.07
יש הבדל בין ארה"ב למה שהבחורצ'יק מבקש
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "זה מה שהפגוע באילת חידד לך?..."

בארה"ב כולם יכולים להחזיק נשק בבית כל עוד הוא לא אוטומטי.
בחלק מהמדינות אתה גם יכול לשים את הנשק בתא הכפפות כל עוד הוא פרוק אבל אין בעיה שהתחמושת תשכב לידו. כן, זה די מטורף.
לתת רשיון נשק לאוכלוסיות מסוימות כמו מילואימניקים פעילים, נהגי מד"א וכדומה זה רעיון לא רע בכלל וחבל שבוטל מתכתחילה לדעתי.

אגב ארה"ב, יצא לך פעם לחשוב על משוואה בין החיובי לשלילי בכל הנוגע לנשק? כן יש יותר שודים וכנופיות משתמשות בנשקים חמים ופעם בכמה שנים יש איזה פסיכופת שהורג תלמידים בבתי ספר. מקרים כאלה יהיו עם נשקים חמים או בלי בכל מדינה, כי תמיד קיים השונה ותמיד יהיו קיימים אמצעים כאלה או אחרים.
אבל מה ההשפעה החיובית? פורץ\אנס ואפילו אולי מוסלמי עצבני שלא כ"כ מאמין ב80 בתולות חושב פעמיים לפני שהוא דורך על שטח לא שלו. והרבה לפני שהוא דואג על להיכנס לכלא לשנים - הוא דואג לחייו.
יש פה השפעה פסיכולוגית ארוכת טווח שיכולה לשנות הרבה בהתנהלות של אנשים.
ישן 01-09-2011, 16:38
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "When guns are outlawed- only..."

זה משפט טיפשי, שמתאים למנטליות של מערב פרוע.
כל הנשק הלא חוקי בישראל מגיע (כמו שנכתב למטה וחלקית נכון) מגניבות, מצהל, או מאזרחים פרטיים. כמה שפחות נשק שיסתובב חוקי, כך פחות נשק יגיע לעבריינים. ואחד מתפקידייה של המשטרה, שהיא מתרשלת במילויו זה לאסוף נשק לא חוקי, ולהעניש אנשים שמסתובבים עם נשק לא חוקי.
מישהו אמר משהו על איזה מגזר?

את השימוש בנשק בצהל עדיף לא לצמצם... אבל אין שום סיבה שנשקים יסתובבו אצל אזרחים בלי סיבה מאוד מאוד מוצדקת...

אגב החוק בישראל לא ממש מאפשר לך לירות באנשים בישביל להגן על עצמך, רק במקרים מאוד קיצוניים. חוק דרומי אומנם שיפר את המצב, אבל ממש במעט.
ישן 03-09-2011, 09:59
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "ערסים וטרוריסטים הם לא סיבה..."

אני עונה לשרוקי אבל התגובה רלוונטית גם למי שמעליו.

אישית, הייתי מעדיף אם הייתי יכול בקלות לקבל רישיון ולשאת נשק. וגם הדברים שרשמתי באופן טבעי לא רלוונטיים למשרתים שרות פעיל בכוחות הבטחון, או למי שגר בישובי ספר למיניהם...

אבל באופן כללי, לדעתי לפחות, רק רע יכול להגרם מלתת לאזרחים גישה חופשית או ליברלית יותר לנשק. וזה בעצם העברה של חלק מהתפקיד של המשטרה והצבא בשמירה על הבטחון פה, לאזרחים, שלחלוטין לא מתאימים לזה, ולא צריכים להתעסק בזה.
זה נורא דרמטי להביא דוגמאות לפיגועים שנבלמו ע"י אזרח חמוש, או האירוע עם אריק קרפ, עדיין בלי ספק בכלל רוב האירועים בישראל שמעורב בהם נשק חם הם פליליים, וממש לא בטוח שלתת לאנשים אישור חוקי לשאת נשק יתרום משהו חיובי לאירועים כאלה.

בישביל לראות מה קורה כשנותנים לאזרחים גישה חופשית לנשק, מספיק ביקור קצר בכמה מהמדינות הדרומיות של ארה"ב, ולראות מה הסטטיסטיקה שם בנושא, וכמה אנשים נהרגים ונפצעים כל שנה כי כולם יכולים להסתובב שם חמושים.
ישן 03-09-2011, 15:05
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "אני עונה לשרוקי אבל התגובה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Benjamin Willard
וזה בעצם העברה של חלק מהתפקיד של המשטרה והצבא בשמירה על הבטחון פה, לאזרחים, שלחלוטין לא מתאימים לזה, ולא צריכים להתעסק בזה.

אז מה הבעיה להקשיח את החוקים של מתן רשיון בפן המקצועי ע"ח הפן הבירוקרטי?

אם אחד התנאים למתן רשיון נשק יהיה מעבר של קורס ירי מעשי (למשל)- לא רק שתיצור סינון טבעי בקרב נושאי הנשק (רק מי שבאמת מסור ישלם אלפי שקלים וישקיע עשרות שעות בקורס) אלא גם תביא את כל מחזיקי הנשק לרמה מקצועית גבוהה בהרבה.
ציטוט:
זה נורא דרמטי להביא דוגמאות לפיגועים שנבלמו ע"י אזרח חמוש, או האירוע עם אריק קרפ

לא דרמטי- ריאליסטי.
ציטוט:
עדיין בלי ספק בכלל רוב האירועים בישראל שמעורב בהם נשק חם הם פליליים, וממש לא בטוח שלתת לאנשים אישור חוקי לשאת נשק יתרום משהו חיובי לאירועים כאלה.

לא יודע מאיפה הבאת את הנתון הזה, אבל נניח שהוא נכון-

1. ראה הערתי על קורס ירי מעשי.

2. מרביתן המוחלטת של האירועים הפליליים עם נשק חם מתבצעים בעזרת נשק לא חוקי.

לאזרח שומר חוק יש נטיה טבעית להיות שומר חוק ולפושע יש נטיה טבעית להיות פושע, אם אדם יוצא בבקר מהבית במטרה לבצע פשע, החוקיות של החזקת הנשק שבידו לא תטריח אותו כהוא זה.
ציטוט:
בישביל לראות מה קורה כשנותנים לאזרחים גישה חופשית לנשק, מספיק ביקור קצר בכמה מהמדינות הדרומיות של ארה"ב, ולראות מה הסטטיסטיקה שם בנושא, וכמה אנשים נהרגים ונפצעים כל שנה כי כולם יכולים להסתובב שם חמושים.

או ביקור קצר בקנדה, בעלת חוקים הרבה יותר ליברלים מחלק ממדינות ארה"ב למתן נשק לאזרחים.

ואם רחוק לך אפשר לקפוץ לחלק ממדינות אירופה שם הסטטיסטיקה דומה.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 02-09-2011, 11:40
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "זה משפט טיפשי, שמתאים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Benjamin Willard
זה משפט טיפשי, שמתאים למנטליות של מערב פרוע.

אתה יכול לבעוט ולצרוח, אבל זה לא ישנה את האמת.
רובם המוחלט של הפשעים שמתבצעים בעזרת נשק חם הם בעזרת נשק שאינו חוקי.
ציטוט:
כל הנשק הלא חוקי בישראל מגיע (כמו שנכתב למטה וחלקית נכון) מגניבות, מצהל, או מאזרחים פרטיים. כמה שפחות נשק שיסתובב חוקי, כך פחות נשק יגיע לעבריינים.

על להתחבר למציאות ונתונים כבר דיברו אתך, נוסיף עוד דבר אחד- מרבית הנשק שמגיע לעבריינים מוברח מסיני ומירדן.

להבדיל אלפי הבדלות- זה כמו להגיד שאם תפסת איזה היפסטר שמגדל גראס בערוגה שלו בת"א הפסקת את בעיית הסמים.
ציטוט:
ואחד מתפקידייה של המשטרה, שהיא מתרשלת במילויו זה לאסוף נשק לא חוקי, ולהעניש אנשים שמסתובבים עם נשק לא חוקי.
מישהו אמר משהו על איזה מגזר?

על כך אין ויכוח.
ציטוט:
את השימוש בנשק בצהל עדיף לא לצמצם... אבל אין שום סיבה שנשקים יסתובבו אצל אזרחים בלי סיבה מאוד מאוד מוצדקת...

יש מספיק סיבות מוצדקות, גם בשנים הכי רגועות יש לנו פיגועים וניסיונות פיגוע לרוב (גם אם בתקשורת הם לא מוגדרים כך לצורך התייפיפות- רצח על רקע מניעים לאומניים, אירוע קרפ למשל, הוא פיגוע לכל דבר) והיות והצבא והמשטרה פשוט לא יכולים להיות בכל מקום, זה לא רק אינטרס של האזרח לשמור על חייו ועל חיי משפחתו, אלא גם אינטרס של הצבא והמשטרה שאזרחים מאומנים ומוכנים מנטלית ישמרו על קהילותיהם.
ציטוט:
אגב החוק בישראל לא ממש מאפשר לך לירות באנשים בישביל להגן על עצמך, רק במקרים מאוד קיצוניים. חוק דרומי אומנם שיפר את המצב, אבל ממש במעט.

לא זכור לי שהחבר'ה שבלמו את הפיגועים בירושלים (מרכז הרב, פיגוע הדריסה, פיגוע הטרקטור) כולם חיילים נושאי נשק בחופשה או אזרחים עם נשקים פרטיים עמדו לדין.

כמו-כן, אני בטוח שמשפחתו של אריק קרפ ז"ל הייתה מעדיפה שהאירוע היה מסתיים אחרת, אפילו אם זה אומר שהוא היה נשפט על שימוש לא מוצדק בנשק (וצריך להיות חתיכת שופט חסר הגיון בשביל להרשיע אותו).

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 01-09-2011, 18:42
  RedGti07 RedGti07 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.07
מסכים רק עם חלק מדבריך...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי I_Hunter שמתחילה ב "מכתב לכבוד השר לבטחון פנים - מדיניות רישוי הנשק"

אני מסכים עם המדיניות של החמרת התבחינים לאזרחים לקבלת רשיון נשק.אך ישנם תבחינים שאינם הגיוניים.אני למשל משרת כשוטר, מדוע היה עלי להמתין עד שקבלתי דרגת רס"ר ופז"מ של שנתיים בדרגה זאת על מנת לקבל את רשיון הנשק האישי שלי.הרי אני מקבל אקדח שירות ,לצערי גדול ומסורבל לצרכי היום יום שלי ולכן אינני טורח לשאת אותו לכל מקום.כעת כשקבלתי את רשיון הנשק האישי רכשתי אקדח הסלקה שמתאים לנשיאה יומ-יומית.כך שאני יכול כעת לשאת אותו לכל מקום ובמקרה הצורך הוא יהיה שם לעזרתי. מוזר ששוטר קבע שמשרת כמה שנים במשטרה ונושא במהלך עבודתו נשק אישי ולעתים גם נשק ארוך אינו יכול לקבל רשיון נשק וחייב לעבור 7 מדורי גיהנום עד קבלת הרשיון...
לעומת זאת אני מסכים שישנם מתנדבים שבעבר הגיעו להתנדב רק כדי לקבל לבסוף רשיון נשק ולכן הייתה סיבה להפסיק זאת.או מאבטחי בית ספר (חלקם זקנים בעלי פרקינסון :-)שמקבלים רשיון נשק לעבודה אך במקרה הצורך הכשרתם הדלה תגרום להם לירות בכל סביבתם ולא במחבל פוטנציאלי.הרי רק מי שיורה באקדחים באופן קבוע יודע עד כמה קשה לבצע ירי מדוייק בטווחים בינוניים תחת לחץ וסכנה.

ישן 01-09-2011, 22:35
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
מה שאתה מציג הוא רק חלק מהבעייה....
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי RedGti07 שמתחילה ב "מסכים רק עם חלק מדבריך..."

ואם כבר העלית זאת אז אשמח לגלות מה ההגיון שעומד מאחורי הקביעה התמוהה שאנשי משטרה/שב.כ ומספר גופים ממלכתיים נוספים בעלי רשיון לנשק פרטי חייבים לשם חידוש רשיון להצהיר הצהרת בריאות, לבצע הדרכה על ידי מדריך ירי במטווח מורשה ולאחר מכן גם ירי?
ולמי שתוהה על מה אני מלין, אני חושב שדי ברור הוא שלצורך הדוגמא, אם איש משטרה היה שותה משקאות אלכוהוליים, לוקה בנפשו, לוקה במחלת הנפילה או צורך סמים (ועוד מרעין בישין ע"פ הצהרת הבריאות עליה עליו לחתום ככל אזרח)...מקומו לא היה במשטרה או בכל גוף בטחוני ממלכתי אחר, אני חושב שלצורך הדוגמא, איש משטרה בשירות מבצעי פעיל המחוייב מתוקף תפקידו לבצע לפחות שני מטווחים בשנה (ברמה שבלשון המעטה ומתוך צניעות היא "לפחות" ברמה בה מועבר מטווח לאזרחים), שני מבחני בר אור ולפחות מבחן ארגומטריה ואבחון בריאות כללי , בהחלט יכל "להנות" מפטור מאותו מטווח והדרכת ירי בה לרוב מסבירים איך לכוון נכון, איך לעמוד , לאחוז באקדח ואיך לבצע פריקה....

יש אוכלוסיות שבהחלט פרט לתשלום האגרה ואולי הצגה של הצהרת הבריאות, בהחלט יכולות להיות פטורות מהדרכה וביצוע מטווח "תענוג" שתמיד יהיה כרוך בהוצאה של למעלה ממאה וחמישים שקלים...
לדעתי (והלוואי ואני טועה) יש איפה שהוא סוג של קומבינה בין בעלי מטווחים למשרד הפנים בעניין הזה.....
אבל מאידך, בשעה שמשרד הפנים מחפש לעצמו עבודה קלה...הכי קל לקבוע החלטות באופן גורף ללא הגיון או שיקול דעת... מה הפלא....

ישן 02-09-2011, 00:32
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "מה שאתה מציג הוא רק חלק מהבעייה...."

סליחה על הבוטות, אך כמות ואיכות הירי שמבצע שוטר שאינו לוחם מקצועי היא בין מעוררת רחמים למעוררת גיחוך. כל תירוץ שיאפשר לשוטר הרגיל לירות עוד חמישים כדור בשנה הרי הוא משובח.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 02-09-2011, 18:14
  RedGti07 RedGti07 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.07
אני שוטר ואני מצדיק אותך...
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "סליחה על הבוטות, אך כמות..."

רמת האימון ותדירותו לאנשי משטרה שאינם בשטח הוא עלוב.ללא ספק השלב שבו הייתי הכי מדוייק והכי מהוקצע בנשק שלי הוא בתום קורס בסכ"מ במשטרה.שם אתה יורה כל יום במשך שלושה חודשים ולא חמישים כדור.האימון שם לכלל אנשי המשטרה הוא גם בירי לילה וגם בירי תחת מאמץ...
רק לידיעה,אני יכול להעיד על עצמי שגם אם אבצע מטווח פעם בשנה עדיין הירי שלי יהיה מאוד טוב מאחר ותמיד יריתי מצויין עוד מהצבא.אבל ללא ספק נתקלתי בהרבה שוטרים שפשוט לא יורים טוב.לשמחתי מאימונים עם אנשי סיור אני יכול לומר שהרמה מאוד טובה בסיור.לצערי שלא כמו בארה"ב שם שוטרים נכנסים לפחות פעם בשבוע למטווח ולא רואים זאת כעונש או מטלה אלא כסוג של הנאה שוברת שגרה בישראל אין תקציב או זמן לשוטרים לבצע מטווח בתדירות שכזאת.
לגבי מה שנאמר בפורום על הכשירות הרפואית וביצוע מטווח.זה פשוט מדוחך מאחר וכל שוטר עובר בדיקות מקיפות לאחר גיל 30 כל שנה,ובעבר יכול היה שוטר להכנס למטווח ולבצע אימון לרשיון נשק.ונראה כי כל התהליך שונה על מנת שמשרד האוצר יוכל להרוויח עוד כסף גם מאוכלוסיות השוטרים.
מה תאמרו על חבר שביצע ירי באקדח אישי במהלך תפקיד ואקדחו נתפס על ידי מח"ש לבדיקה ולמרות שיש לו רשיון סירבו לחדש את רשיונו מאחר ועומד כנגדו תיק פלילי פתוח וכל זאת למרות שלא הורשע בשום עבירה והוא עדיין נושא אקדח אחר במשטרה בזמן תפקידו! פשוט חשיבה של רובוטים!

ישן 02-09-2011, 18:41
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי RedGti07 שמתחילה ב "אני שוטר ואני מצדיק אותך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי RedGti07
ר
מה תאמרו על חבר שביצע ירי באקדח אישי במהלך תפקיד ואקדחו נתפס על ידי מח"ש לבדיקה ולמרות שיש לו רשיון סירבו לחדש את רשיונו מאחר ועומד כנגדו תיק פלילי פתוח וכל זאת למרות שלא הורשע בשום עבירה והוא עדיין נושא אקדח אחר במשטרה בזמן תפקידו! פשוט חשיבה של רובוטים!

"חשיבה של רובוטים" זו מחמאה.
"חשיבה של מטומטמים שלא מעניין אותם דבר מלבד כיסוי התחת של עצמם" זו הגדרה נכונה יותר.
בדיוק כמו שעיכבו מתן אישור שירות לקצין משטרה (לצורך קבלת רישיון אזרחי) והעבירו את העניין לבחינת מחלקת משמעת במטא"ר - כשהשוטר הנ"ל חתום על אקדח משטרתי...

http://www.baking.co.il

ישן 02-09-2011, 08:41
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
הי לבני
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "מה שאתה מציג הוא רק חלק מהבעייה...."

לדעתי, בקשר לאימון אנשי כוחות הביטחון בשימוש בנשק.
אני בדיעה שיש לחייב כל שוטר (המופיע בסד"כ המבצעי) באימון תלת חודשי ולעמוד בתנאי של 90% פגיעה ולא כמו שזה נעשה כיום,
לגבי הצהרת בריאות, ושאר התבחינים, אני בדיעה שיש לחדד את התבחינים והעלות את רמת "המבצעייות" של השוטרים.
לא יתכן שאני אסתובב בתחנות משטרה שונות ומולי ילך שוטר בגיל של 30 לערך שמשקלו 120 קילו והוא נראה כמו בטטה מעוכה או שאני אראה חוקרת ללא נשק וכאשר אני שואל אותה "היכן האקדח?" אני מקבל תשובה "בבית, נעול בכספת".
זה הכל קשור "במוכנות מיבצעית"
רק לידיעה, בהמון תחנות יש חדרי כושר בפיקוח של מדריך כושר מוסמך.
אחת לתקופה נעשה "אימון סימולטור ירי" - לדעתי יש לעשות אימון כזה בתדירות הרבה יותר גבוהה.

ישן 02-09-2011, 09:56
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06

לבני, אתה צודק, אבל שאלה יהיו הבעיות שלנו...

לדעתי, ענין הנשק הפרטי דורש שני שינויים תפיסתיים: 1) הקלת דרישות הסף לקבלת הרישון 2) החמרת הדרישות המקצועיות לקבלת הרישון.

למה אני מתכוון?
1) דרישות הסף - כל אזרח ללא רישום פלילי ולאחר שירות צבאי מלא (ושחרור "בכבוד", כפי שמוגדר כיום בתעודת השחרור) יהיה רשאי לשאת נשק, בתנאי שיעמוד ב...
2) דרישות מקצועיות - מעבר קורס ירי מעשי בציון סביר לפני קבלת הרישיון ואימון רענון שנתי, שיכלול קצת יותר מהיכולת לירות בנשק מבלי להרוג את עצמך, שזה בערך מה שנדרש כיום.

אין שום הגיון במצב הקיים כיום - מצד אחד קשה מאוד לקבל את הרישיון, מצד שני אין שום דרישה ליכולת תפעול מקצועית מצד המקבל.

http://www.baking.co.il

ישן 01-09-2011, 20:43
  משתמש זכר NadavLevi NadavLevi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי I_Hunter שמתחילה ב "מכתב לכבוד השר לבטחון פנים - מדיניות רישוי הנשק"

לגבי גניבת נשק מאזרח- אם עבריין יחליט שהוא רוצה לגנוב נשק מאזרח הוא יעדיף לגנוב אם16 מחייל בחופשה גם כי אקדח קל להחביא וגם כי עם אם16 אפשר לעשות יותר.
לגבי מי מקבל - אז זו בושה שמאבטחים זקנים ולא מאומנים או ערבים חס וחלילה מסתובבים עם אקדחים אומנם לא פרטיים - ויוצאי צבא מקצועיים משרתי מילואים פעילים, שוטרים וכד׳ לא עומדים בקריטריונים.
מי שרוצה לרצוח ירצח גם עם סכין וגם עם מקל. זאת לא סיבה לשלול מאזרחי מדינה שיש בה כל כך הרבה נשק לא חוקי בידי עברינים את הזכות לשאת או לרכוש אקדח להגנה עצמית או לצורך קליעה תחרותית.

תומך ב100 אחוז!

ישן 04-09-2011, 11:01
  I_Hunter I_Hunter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.09.05
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי oxcart שמתחילה ב "מנצל את האשכול לשאלה: נשק פרטי במילואים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי oxcart
האם במסגרת ההכבדה הכללית על נושאי האקדחים השתנה באחרונה משהו בקשר להגעה למילואים אם אקדח "מהבית"? אני יוצא מחר למילואים, וממש לא מתחשק לי שאיזשהו מגדיל ראש יעוף עלי.

רשמית אצלנו אסור, אבל כל מי שיש לו מגיע אם. למה? כי:
א. לא בכל פעם שאנחנו יוצאים לתרגל בשטח מתאפשר לנו לבדוק ולאפס את הנשקים שאנחנו מקבלים בנשקיה. באחד האימונים קבלתי M16 מקוצר הלא היה ניתן לאפס אותו לפגוע במטרת דמות ב 25 מטר! ובפעם הבאה - ומי אמר שהנשק הזה בכלל יורה?
ב. לפי איזה נוהל מטומטם בסופ"ש יותאים הבייתה ללא נשק, ומה מטרה יותר קלה (ומבחינת המחבלים איכותית) מלחטוף חייל לא חמוש?
ג. לא בא לי להיות זה שיכתבו עליו א"כ "הכתובת היתה על הקיר" מה גם, שלפי מיטב המסורת אותו הדגנראט שהחליט שלא יותאים הבייתה עם נשק לא יואשם בטפשות או רשלנות ואולי אף יקודם.
ישן 08-11-2011, 06:34
צלמית המשתמש של dsho
  dsho dsho אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.09

איך שהזמנים השתנו. ב 1983 כשנכנסתי לשנת הקבע כקצין בשיריון הוצאתי רישיון נשק בתהליך די פשוט ונשאתי את אקדחי האישי יום יום במהלך יתרת השרות, כולל בלבנון.

בנושא הנשק בארה"ב, יש הבדל בין ההגבלות על החזקת כלי נשק ונשיאת כלי נשק. בקליפורניה האזרח יכול לרכוש מגוון רחב של כלי נשק בכפוף לחוקי המדינה והחוק הפדרלי, אבל החזקת הנשק לא מקנה לבעליו רשות לשאת את הנשק בציבור מחוץ לביתו או לעסקו. בעל נשק שנוסע למטווח או לאתר צייד חייב להחזיק את הנשק פרוק בתא המטען ובניפרד מהתחמושת. רק רשיון לנשיאת נשק מוסתר CONCEALED WEAPON PERMIT מאפשר לבעל נשק לשאת אותו בציבור. הסמכות להענקת רשיון לנשיאת נשק היא בידי מפקד משטרה עירונית או שריף מחוזי. יחסית למספר תושבי קליפורניה, מספר הרשיונות האלה הוא מקרוסקופי. נשיאת נשק מוסתר על הגוף או ברכב שלא כדין היא עברה שנאכפת באגרסיביות ויכולה להביא לתוצאות טרגיות לחשוד שעושה תנועה לא נכונה.
בעלי סמכות שיטור בקליפורניה PEACE OFFICERS רשאים לשאת נשק מוסתר מחוץ למסגרת העבודה מתוקף תעודת השוטר. בפרישה לפנסיה מקבלים תעודת שוטר פנסיונר שמקנה את הזכות להמשיך לשאת נשק מוסתר.
ישן 18-11-2011, 12:42
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
אוי יגאל ...איך היטבת לומר!... בעייה שהיא כל כך מנטאלית!!!....
בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי יגאלמד שמתחילה ב "לא בעיה פיסיקלית"

ו..."גולני-2"...אל תנסה בכלל להבין....

רק בשבוע שעבר שוחחתי עם אחת מתושבי השכונה הזו והנושא עלה...
קשה לתאר איזו חרדה אוחזת באימהות וחלק מהאבות שם...
פשוט בדיחה!

זה התחיל בשאלות בסגנון של "מה, זה לא יכל להתפוצץ? הרי יש שם כדורים"....
"ממש מפחיד שהילדים יסתובבו שם, לא"?...
ועוד מני פנינים שבמקרה הטוב מעידות על רמת הניתוק והחרדה לחיי ה"בונבונים" המתוקים ורדרדי הלחיים....

ניסיתי, בחיי שניסיתי להבהיר ולהסביר שלא מדובר ברובה שיורה כדורים אלא משהו אחר....
ניסיתי להסביר שדווקא טוב שמבוגרים אחראיים יסתובבו שם בשעות אחה"צ בשעות שה"מתוקים" משחקים "משחקי חברה" בשטח בית הספר...
נשבע שניסיתי...
אבל זה בלתי אפשרי!

מישהו שם שטף להם את השכל והעביר אותם על דעתם לחלוטין !
אני לא רוצה לחשוב ולדמיין את רמת ההסטריה שתהייה שם כשהאזעקה הראשונה תישמע.....
אגב - הבנתי שאפילו עורך הדין שנבחר לייצג אותם ניסהלהסביר לנציגי ההורים שבתכל"ס..."אין כאן ממש מקום לתביעה"...
אבל כנראה שגם לעורך דין קשה לפעמים להסביר....

בדיחה.

ישן 19-11-2011, 09:27
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05

זה עצוב .
עצוב שכל מה שנודף ממנו ריח של הגנה על המולדת אסור שיגע ברכים הנולדים עד גיל 17.
איך הצלחנו להפוך נשק מגן לנשק עויין?

הערך המוסף שמקנה הקליעה הספורטיבית (בלי שום קשר לצבא) הוחמץ.
נכון אפשר להשיג ערכים אלו בחץ וקשת המסוכנים הרבה יותר מרובה אויר.

איני מבטא הגיגים נוספים שלא יעמדו במבחן הכתיבה בפורום.

ואני צוחק !!!
למה אני לא בוכה? להלן הסיפור :
פריץ היה שולח את הגובים לגבות מס מהיהודים .... היו חוזרים ואומרים הם בכו שאין להם כסף - ענה הפריץ תכו בהם עד שיתרצו. וכך היה והיו מוציאים מהם זהובים בכל פעם שחבטו בהם.
חורף אחד הגיעו הגובים כדרכם, ומצאו את היהודים יושבים בחושך כשהאח כבויה . משדרשו ממון פרצו הללו בצחוק. חבטו בהם הגובים עד זוב דם, והם צוחקים. הלכו וסיפרו לפריץ - אמר להם הניחו... אם הם צוחקים כנראה שבאמת לא נשאר להם כלום.

פעם קראתי לזה חלם - היום זה הולך יותר לכיוון של דמוקרטיה מתאבדת.

והערה קטנה לחולדאי -
הידעת שבמטווח הישן שאתה הורס יש על הקיר המזרחי ווים גדולים שנועדו לתליית סירות?
הסירות שנתלו שם היו של אנשי פלי"ם שערכו שם את אימוניהם ושל שייטי "הפועל" ת"א ולימים צופי ים.

ירח כהנוביץ יבדל"א איש הפליים ויליד ת"א, היום חבר דגניה א' - היה חבר בחוג הקליעה של דגניה - עת הגענו בשנות ה 80 למטווח ע"ש סגן אלישע בן יהודה (חלל מערכות ישראל ובנו של "עבדו" מהמחלקה הערבית) בתום הירי עברנו את קו הירי וקבלנו סיור מאלף מירח שהראה לנו את מקום הורדת הסירות למיים שנסגר בבלוקים, הראה לנו את הווים והגלגלות והסביר על צורת אכסון הסירות. כמו כן הוביל אותנו לפינה שבה היה מכסה שנראה כמכסה ביוב. כאשר הוזז זה ממקומו נחשף סליקון קטן. שהיה כמובן ריק.
ירח שמזמן עבר את ה 80 ועודו צלול כיין משובח, היה המדריך שלי לימיה במרכז הימי בעמק הירדן.

חולדאי - יגאל אלון אמר פעם משהו : "עם שאינו זוכר את עברו - ההווה שלו דל - ועתידו לוט בערפל"
הכל נדל"ן מר חולדאי ?

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:19

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר