לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-08-2011, 20:23
  אורחביב אורחביב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.08.11
מתלבט לגבי השירות הצבאי

*מצטער על החפירה אבל תקראו זה חשוב לי ממש *
זאת כבר פעם שניה שאני מעלה כאן את ההתלבטות הזאת אבל בכל זאת אין לי כל כך עם מי להתייעץ בבית וזה ממש מעסיק אותי 24/7 אז אני אפרוש כאן את כל המחשבה שלי ותגידו לי מה הייתם עושים במקומי
1. אני ממויין למסלול אלעד במודיעין (כמו אופק) שמלמדים אותי ערבית קד'צ חמישה חודשים (הגיוס שלי גם ככה במרץ אני לא מפסיד פז'מ רק 5 חודשי שעמום בזמן שכולם בצבא) אחרי הקד'צ אני אמור להיכנס ל8200 שחוץ מהאזנות אני לא יודע עליה הרבה , אבל הרוב אומרים שהיא מעניינת ושהם עובדים הרבה מול סיירת מטכל ושהם יודעים הרבה מידע וכאלה... אם מישהו מכיר את המסלול , שמעתי שאפשר גם להגיע לתפקידים נוספים שחלקם בשטח אבל בזה אני לא בטוח (מישהו אמר לי שבגלל שאני אדע ערבית ויש לי פרופיל קרבי אז יש אפשרות להיות מסתערב -הלוואייייייייייי , למרות שאני לא מבין איך זה אפשרי כי אני לא בצנחנים ולא במג"ב) חוץ מיזה שאני אדע ערבית זה דיי פלוס אבל לא הכרחי
2. בגלל הפרופיל הקרבי שלי כל המנילה שלי קרבית , עכשיו אני מת ללכת לחי"ר .. מת מת מת מתמ תמ מת (לא באמת מת). הבעיה היחידה שלי היא הפחד למות במלחמה... ואל תבואו בהצהרות פטריוטיות/הכל משמיים, דברו תכלס.. כי אני לא מבין כל כך כמה חיילים נופלים במלחמה ולפי מה שהבנתי הראשונים בחזית הם היחידות המיוחדות כמו אגוז למשל והחפ"שים בגולני יותר מאחורה , למשל אמרו לי שבלבנון השנייה כ200 הרוגים, זה הרבה פחות ממה שציפיתי האמת..בכל מקרה אני לא יודע כל כך איך נראה כל העניין הזה בזמן מלחמה וזה ממששש מדאיג אותי ואני לא רוצה לחיות כל השירות בדאגה וגם אחר כך מהמילואים
3. בגלל הפחד מחי"ר מישהו הציע לי ללכת למוד"ש , אני יודע שיש שם אנשים איכותיים אבל מלא שמעתי שצוחקים עליהם שהם לא כאלה קרביים ודברים כאלה אז אם מישהו יכול לתת קונטרה או הסבר כללי כזה על מוד"ש יהיה לי נורא נחמד ועליז (נפנוף), ויש לי חבר ביחמ"מ צריך לצאת לגיבוש בשביל זה ? בכללי יש יחידות מיוחדות במוד"ש שאפשר להגיע אליהם דרך גיבושים ? (כמו אגוז , סיירת גבעתי , עוקץ של כפיר , פלסר שיריון וכיוצא בזה ? ) כדאי לשרת שם ? הם נחשבים קרביים רציניים או 'פרווה' כזה ? השירות מעניין ?
4 ואחרון. תמידדדדדדדדדדדדדדד עניין אותי הימ"ס , זה מבחינתי החלום והטופ. העניין הוא שכדי להגיע לשם צריך להתגייס קודם למג"ב , והגיבוש נורא קשה , 90% מהאנשים אומרים לי להתרחק ממג"ב כי קשה להגיע לימ"ס וכי האנשים באסה (אני שומע את זה מיותר מדי אנשים), ושיש מלא ערסים.. אם אני הולך למג"ב זה או הכל או כלום כי במג"ב רגיל אני לא חושב שהשירות מעניין אבל בימ"ס אני מאוד רוצה להיות אז זה לקחת סיכון גדול כי יש סיכוי לא קטן שאני לא עובר את הגיבוש.. אז נניח ואני לא עובר אני יכול בכל זאת לנסות להגיע ליחידות אחרות אצלהם ? כמו ימג ומתילן ? ואליהם יש יותר סיכוי ?, ואם אני נשאר במג"ב רגיל איך ייראה השירות שלי ? כי היום דיברתי עם מילואימניק מגולני והוא אמר לי שהמגבניקים הרגילים פשוט עומדים במחסום אחד שלא משתנה במשך 3 שנים

מה אתם מציעים לי לעשות ? אשמח מאוד מאוד לעצות בעיקר מאנשים שנמצאים בסדיר ומכירים את המערכת או מאנשים שהשתחררו כבר
המון תודה לעוזריםםםםםםםםםםםםם ! קבלו לב אוהב 3>
ממני , המלשב המבולבל

נערך לאחרונה ע"י אורחביב בתאריך 31-08-2011 בשעה 20:27.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-08-2011, 20:37
צלמית המשתמש של deltaforce
  deltaforce מנהל deltaforce אינו מחובר  
מנהל פורום מתגייסים

חבר מתאריך: 15.06.07
שלח הודעה דרך MSN אל deltaforce
היי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אורחביב שמתחילה ב "מתלבט לגבי השירות הצבאי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אורחביב
*מצטער על החפירה אבל תקראו זה חשוב לי ממש *
זאת כבר פעם שניה שאני מעלה כאן את ההתלבטות הזאת אבל בכל זאת אין לי כל כך עם מי להתייעץ בבית וזה ממש מעסיק אותי 24/7 אז אני אפרוש כאן את כל המחשבה שלי ותגידו לי מה הייתם עושים במקומי
1. אני ממויין למסלול אלעד במודיעין (כמו אופק) שמלמדים אותי ערבית קד'צ חמישה חודשים (הגיוס שלי גם ככה במרץ אני לא מפסיד פז'מ רק 5 חודשי שעמום בזמן שכולם בצבא) אחרי הקד'צ אני אמור להיכנס ל8200 שחוץ מהאזנות אני לא יודע עליה הרבה , אבל הרוב אומרים שהיא מעניינת ושהם עובדים הרבה מול סיירת מטכל ושהם יודעים הרבה מידע וכאלה... אם מישהו מכיר את המסלול , שמעתי שאפשר גם להגיע לתפקידים נוספים שחלקם בשטח אבל בזה אני לא בטוח (מישהו אמר לי שבגלל שאני אדע ערבית ויש לי פרופיל קרבי אז יש אפשרות להיות מסתערב -הלוואייייייייייי , למרות שאני לא מבין איך זה אפשרי כי אני לא בצנחנים ולא במג"ב) חוץ מיזה שאני אדע ערבית זה דיי פלוס אבל לא הכרחי
2. בגלל הפרופיל הקרבי שלי כל המנילה שלי קרבית , עכשיו אני מת ללכת לחי"ר .. מת מת מת מתמ תמ מת (לא באמת מת). הבעיה היחידה שלי היא הפחד למות במלחמה... ואל תבואו בהצהרות פטריוטיות/הכל משמיים, דברו תכלס.. כי אני לא מבין כל כך כמה חיילים נופלים במלחמה ולפי מה שהבנתי הראשונים בחזית הם היחידות המיוחדות כמו אגוז למשל והחפ"שים בגולני יותר מאחורה , למשל אמרו לי שבלבנון השנייה כ200 הרוגים, זה הרבה פחות ממה שציפיתי האמת..בכל מקרה אני לא יודע כל כך איך נראה כל העניין הזה בזמן מלחמה וזה ממששש מדאיג אותי ואני לא רוצה לחיות כל השירות בדאגה וגם אחר כך מהמילואים
3. בגלל הפחד מחי"ר מישהו הציע לי ללכת למוד"ש , אני יודע שיש שם אנשים איכותיים אבל מלא שמעתי שצוחקים עליהם שהם לא כאלה קרביים ודברים כאלה אז אם מישהו יכול לתת קונטרה או הסבר כללי כזה על מוד"ש יהיה לי נורא נחמד ועליז (נפנוף), ויש לי חבר ביחמ"מ צריך לצאת לגיבוש בשביל זה ? בכללי יש יחידות מיוחדות במוד"ש שאפשר להגיע אליהם דרך גיבושים ? (כמו אגוז , סיירת גבעתי , עוקץ של כפיר , פלסר שיריון וכיוצא בזה ? ) כדאי לשרת שם ? הם נחשבים קרביים רציניים או 'פרווה' כזה ? השירות מעניין ?
4 ואחרון. תמידדדדדדדדדדדדדדד עניין אותי הימ"ס , זה מבחינתי החלום והטופ. העניין הוא שכדי להגיע לשם צריך להתגייס קודם למג"ב , והגיבוש נורא קשה , 90% מהאנשים אומרים לי להתרחק ממג"ב כי קשה להגיע לימ"ס וכי האנשים באסה (אני שומע את זה מיותר מדי אנשים), ושיש מלא ערסים.. אם אני הולך למג"ב זה או הכל או כלום כי במג"ב רגיל אני לא חושב שהשירות מעניין אבל בימ"ס אני מאוד רוצה להיות אז זה לקחת סיכון גדול כי יש סיכוי לא קטן שאני לא עובר את הגיבוש.. אז נניח ואני לא עובר אני יכול בכל זאת לנסות להגיע ליחידות אחרות אצלהם ? כמו ימג ומתילן ? ואליהם יש יותר סיכוי ?, ואם אני נשאר במג"ב רגיל איך ייראה השירות שלי ? כי היום דיברתי עם מילואימניק מגולני והוא אמר לי שהמגבניקים הרגילים פשוט עומדים במחסום אחד שלא משתנה במשך 3 שנים

מה אתם מציעים לי לעשות ? אשמח מאוד מאוד לעצות בעיקר מאנשים שנמצאים בסדיר ומכירים את המערכת או מאנשים שהשתחררו כבר
המון תודה לעוזריםםםםםםםםםםםםם ! קבלו לב אוהב 3>
ממני , המלשב המבולבל

כמה תיקונים קודם כל:
1, במלחמה האחרונה לא היו 200 הרוגים, תריץ חיפוש בגוגל ותקרא.
2, מוד"ש, כלומר איסוף קרבי, הם קרביים!
3, ליחמ"מ שהם ה"יחידה המיוחדת של איסוף קרבי" אין גיבוש, תקנו אותי אם אני טועה אבל מגיעים לשם פשוט מי שמשובץ לגדוד של פיקוד צפון(שחף).

אוקי, אני לא אתן לך שום נאום פטריוטי, אבל אני באמת חושב ששירות קרבי יתן לך יותר משירות לא קרבי, גם אם התרומה שנראת יותר פרקטית כמו ניסיון להיי טק ושטויות כאלה, היא מפתה.
לדעתי לך, תתן למדינה את הכל בשלוש שנים האלו, וזה לא משנה איפה זה-מג"ב, גולני, מוד"ש או מה שלא תקבל וזהו.
לדעתי אם יש לך פרופיל קרבי, ואין לך איזה פוטנציאל סטייל תלפיות, אתה צריך ללכת לקרבי.
תבחר ללכת למודיעין, גם טוב.
אבל לדעתי תקבל הרבה יותר אם תלך לקרבי.
אישית, יכלתי להישאר עם פרופיל לא קרבי, אבל עשיתי הכל כדי להעלות את הפרופיל כדי להגיע לכל דבר קרבי שיתנו לי(לא אומר את זה בשביל קרדיט או משהו כזה, רק מספר את הסיפור שלי).
סך הכל, מבחינתי זאת זכות ללכת עכשיו ולשרת בקרבי(טוב זאת גם חובה אבל..) אולי זה נשמע פטריוטי ומורעל בצורה תינוקית, אבל אני חושב שזה חשוב ושזה המעט והמינימום שאני יכול לעשות למען המדינה והחברה.
תראה את זה ככה, אבא שלך סיכן את החיים שלו בשביל שאתה תוכל לגדול פה, לפניו סבא שלך, עכשיו תורך בשביל הילדים שלך, ככה זה, מאוד פשוט. אין ברירה, הולכים ועושים את זה.

לגבי מה לבחור, זאת כבר החלטה שלך.. אני הייתי הולך על איסוף קרבי.
אם אתה כל כך רוצה להיות מסתערב, ומפחד מהאופציה של להיות במג"ב, אתה תמיד יכול לנסות להגיע לצנחנים ומשם לדובדבן.

נערך לאחרונה ע"י deltaforce בתאריך 31-08-2011 בשעה 20:51.
ישן 31-08-2011, 20:55

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "היי"

קודם כל תודה לך ממש עוזר לי לשמוע דעות של אנשים
דבר שני - http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E...%99%D7%99%D7%94
כאן כתוב שבלבנון השניה היו 121 הרוגים , זה עוד פחות ממה שחשבתיי... !אני לא בטוח שאני עומד נכון על כמה באמת זה מסוכן להיות בחי"ר (שאני נמנע ממנו בעיקר בגלל הסכנה)..
סבא שלי קיבל כדור בצוואר, קומה חודשיים.. הוא היה בגבעתי ואני ממש מפחד שהסיפור עלול להסתיים ככה..
היחידה במודיעין שאני מיועד אליה במודיעין היא 8200 , הרבה בעתיד זה לא יתרום , זה גם לא מעניין אותי כל העניין של מה זה יתרום בעתיד .. מעניין אותי השירות הכי מעניין ואנשים טובים וזהו ... הפלוס היחידי במודיעין הוא לדעת ערבית וכולם שם קבא"ות גבוהות.. וחלק אומרים שהאזנות זה מעניין ומתעסקים עם מידע מסווג וחלק אומרים שלא מעניין
ולצנחנים קודם צריך לעבור גיבווש ואין לי זמן הגיוס שלי עוד 4 חודשים .. וכן ימ"ס זה ה-חלום מבחינתי אבל אני לא רוצה 'להיתקע' במג"ב כי אנשים ממש הפחידו אותי מהשירות שם
מישהו יודע אם מוד"ש נכנסים בזמן מלחמה ?

ואם אפשר דעות נוספות ? תודה חברים (נפנוף) + (נישוק)

אגב לפי מה ששמעתי גם היחממ זו יחידה מיוחדת ומסווגת גם לשם הייתי רוצה להגיע אבל שוב כמו בעניין עם מג"ב יש את הסכנה שאני לא אכנס לשם למרות שבמקרה הזה זה פחות קריטי כי במודיעין שדה לא אכפת לי להיות

נערך לאחרונה ע"י אורחביב בתאריך 31-08-2011 בשעה 21:00.
ישן 31-08-2011, 21:25
צלמית המשתמש של deltaforce
  deltaforce מנהל deltaforce אינו מחובר  
מנהל פורום מתגייסים

חבר מתאריך: 15.06.07
שלח הודעה דרך MSN אל deltaforce
תשמע
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי אורחביב שמתחילה ב "קודם כל תודה לך ממש עוזר לי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אורחביב
קודם כל תודה לך ממש עוזר לי לשמוע דעות של אנשים
דבר שני - http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E...%99%D7%99%D7%94
כאן כתוב שבלבנון השניה היו 121 הרוגים , זה עוד פחות ממה שחשבתיי... !אני לא בטוח שאני עומד נכון על כמה באמת זה מסוכן להיות בחי"ר (שאני נמנע ממנו בעיקר בגלל הסכנה)..
סבא שלי קיבל כדור בצוואר, קומה חודשיים.. הוא היה בגבעתי ואני ממש מפחד שהסיפור עלול להסתיים ככה..
היחידה במודיעין שאני מיועד אליה במודיעין היא 8200 , הרבה בעתיד זה לא יתרום , זה גם לא מעניין אותי כל העניין של מה זה יתרום בעתיד .. מעניין אותי השירות הכי מעניין ואנשים טובים וזהו ... הפלוס היחידי במודיעין הוא לדעת ערבית וכולם שם קבא"ות גבוהות.. וחלק אומרים שהאזנות זה מעניין ומתעסקים עם מידע מסווג וחלק אומרים שלא מעניין
ולצנחנים קודם צריך לעבור גיבווש ואין לי זמן הגיוס שלי עוד 4 חודשים .. וכן ימ"ס זה ה-חלום מבחינתי אבל אני לא רוצה 'להיתקע' במג"ב כי אנשים ממש הפחידו אותי מהשירות שם
מישהו יודע אם מוד"ש נכנסים בזמן מלחמה ?

ואם אפשר דעות נוספות ? תודה חברים (נפנוף) + (נישוק)

אגב לפי מה ששמעתי גם היחממ זו יחידה מיוחדת ומסווגת גם לשם הייתי רוצה להגיע אבל שוב כמו בעניין עם מג"ב יש את הסכנה שאני לא אכנס לשם למרות שבמקרה הזה זה פחות קריטי כי במודיעין שדה לא אכפת לי להיות

תרד מהעיניין של כמה הרוגים ומתי, זה לא אומר שום דבר על השירות שלך ועל מה יהיה לך, יכול להיות שלא תיקח חלק באף מלחמה ויהיה לך שירות שקט נכון?
לגבי מי נכנס במלחמה ומתי, אתה לא יכול לקבוע או לדעת לפני השירות, כולם קרביים ואין יותר או פחות, ואם אתה לא רוצה "להתקע" במג"ב אז שוב, לך לחי"ר\איסוף קרבי ותנסה להגיע לאותן סיירות של החיל.
לגבי מה שכתבת על מודיעין, 8200 והקב"אות, אתה באמת חושב שאם תתגייס למודיעין אז כל השירות שלך יהיה עם אנשים טובים ונחמדים? למה במודיעין אין חארות?(סליחה על השפה), בכל מקום יש אנשים שתתחבר אליהם, אנשים שלא תתחבר אליהם, אנשים שיתרמו יותר לצוות ואנשים שפחות. ככה זה, ואל תחשוב שאם תתגייס למודיעין אז כל השירות עם אנשים יותר איכותיים, נכון שכולם עברו מיון, אבל זה לא אומר שתסתדר איתם בהכרח.

יש לך כרגע מנילה למלא?

ישן 01-09-2011, 01:28
צלמית המשתמש של Eran
  משתמש זכר Eran Eran אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.02
שלח הודעה דרך ICQ אל Eran

אז ככה:
מניין ההרוגים מתאונות דרכים בשנה הוא הדרך המקובלת יותר למות כאן בארץ
http://www.cbs.gov.il/www/yarhon/q5_h.htm

לדעתי, ברגע שתכיר יותר במטרה לשמה אתה מתגייס המחשבה על המוות לא תטריד אותך.
כן תטריד ככה שתפחד למות \ להפצע (אולי) אבל יש מטרה. אני לא עוד סתם סטטיסטיקה בגלל שיכור שעלה על הכביש.

אני חושב שהמטרה של צה"ל שווה את זה*.
בכלל אני גם מאוד מחובר להיסטוריה של המדינה. וכל פעם שאני שומע\קורא איזה מור"ק (מורשת קרב) זה מאוד מחזק אותי בדעתי זו.

ולעניין השני:
כמה שאתה יכול - תברר ותשאל אנשים על מקומות בצבא. תראה מה מושך אותך יותר ותכוון לשם.
כמו שכבר ציינת, לא פשוט להגיע לכל יחידה ויש יחידות שדורשות מיונים ויש להם רף מאוד גבוה. וגם אופי השירות שם לא פשוט ולא מתאים לכל אחד וגם ממיינים אותך תו"כ המסלול.
בתכל'ס אתה לא מבין כמה זה יחסוך לך ההשקעה הזאת שתתן לעבור למקום שאתה רוצה להיות בו.
זה יכול להיות מתסכל, אבל אם משהו נראה לך אז תלחם עליו. גם אם כבר התחלת שרות וזה וזה
אפשר לחתום עוד קצת - תקבל על זה גם אחלה כסף - או סתם להיות פזמניק בין צעירים.
אתה תהנה מאוד בשירות ומיותר לציין שאתה תתן מעצמך יותר מאשר במקום שאתה לא רוצה להיות בו. שווה מאוד את המאמץ.

*הערה:
גם אם אף אחד לא היה מת מתאונת דרכים והסיכוי בצבא למות גדול יותר אין מצב שהייתי מוותר על שירות קרבי.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://fresh.clanteam.com/list.png]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://fresh.clanteam.com/?https://2010-uploaded.fresh.co.il/2010/09/21/52868411.gif,http://www.boredpanda.com/blog/wp-content/themes/mimbo2.2/images/subscribe-panda-605px.png]

ישן 01-09-2011, 15:11

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%99%D7%97%D7%99%D7%93%D7%AA_%D7%9E%D7%95%D7%93% D7%99%D7%A2%D7%99%D7%9F_%D7%9E%D7%98%D7%A8%D7%95%D 7%AA_(%D7%99%D7%97%D7%9E%22%D7%9E) כתוב כאן שהיא כן יחידה מיוחדת וממה שכתוב עליה דווקא היא מעניינת אותי , ונראה שיותר קל להגיע אליה מהימס, מה גם שאם אני אנסה להגיע ולא אצליח לא אכפת לי להישאר במוד"ש לא כמו במקרה של מג"ב שאת הימס אני מאוד רוצה אבל את מגב לא..
בכל מקרה ההתלבטות עכשיו היא מודיעין שדה או 8200 האזנות , ב2 המקרים יש לי חששות לשירות לא מעניין וחסר פעילות ודברים כאלה ... אבל למישהו יש המלצה מה יותר כדאי ובמה אני תורם יותר ומה יותר נחשב ?
עוד משהו, יש הרבה שאומרים שמודיעין שדה לא באמת נחשב קרבי, מה הסיבהה לזה ? אני יודע שהם לא אמורים להסתער וכאלה כמו חי"ר אבל זה אומר שהם לא נכנסים ? זה בסגנון תותחנים כזה שנמצאים ברמת סיכון נמוכה ? כי אם יש להם שם של תותחנים אני מעדיף כבר 8200, בלי להעליב או משהו חלילה
סליחה על החפירה אנשים

נערך לאחרונה ע"י אורחביב בתאריך 01-09-2011 בשעה 15:13.
ישן 01-09-2011, 15:40
  Inigo Inigo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.09
ת'שמע, הייתי שם,
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי אורחביב שמתחילה ב "..."

זה שאיזה טירון מתלהב ערך את הערך בויקיפדיה לא הופך את היחמ"מ ליחידה מיוחדת ולא הופך את פלוגה א' או את המוביל לפלס"רים, כי הם פשוט לא כאלו. הם כן הצוותים הכי טובים ומבוקשים בגדוד, אבל הם לא פלס"רים.

בנוגע לנחשב קרבי או לא נחשב קרבי - אל תבחר יחידה לפי הוואסח שלה או לפי כמה פעמים בשנה הם צובעים את הנשקים בצבעי הסוואה מגניבים. קרבי זה לא הסרטי מלחמה שאתה רואה בטלוויזיה, זה לא מכוניות מתפוצצות כל שני וחמישי עם אפקטים מגניבים של עשן וזיקוקים. גולנצ'יקים מעבירים את רוב השירות שלהם בשמירות, שיריונר לא יורה עושה מארבי ארטישוק או שמירות במוצב, כנ"ל בחיל הים וכנ"ל במוד"ש. לכל אחד יש את הצורה הייחודית שלו לעשות שמירות - אבל בסופו של דבר תפקיד הלוחמים בבט"ש זה לשמור.

זה שוחק, זה משעמם, יש דברים מעניינים פה ושם, יש חבר'ה מעולים ויש סיפוק.

נערך לאחרונה ע"י Inigo בתאריך 01-09-2011 בשעה 15:51.
ישן 01-09-2011, 16:38

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Inigo שמתחילה ב "ת'שמע, הייתי שם,"

אני מאוד יודע איך זה הולך להיות השירות הרגיל ולשנייה אני לא חושב שזה כל שנייה פעילות או מכוניות עפות באוויר וקפיצה מבניינים ... בכל זאת יש לי טראומה מכל הסיפורים המפחיידם ששמעתי מאנשים שנלחמו
קצת בגלל זה החלטתי לבחור במוד"ש *שעדיין אני לא יודע אם הם נכנסים לשדה קרב או לא והייתי שמח אם מישהו היה מבהיר לי את זה* , אבל מוד"ש לא מוערכים כמו חי"ר למשל היום שכן שלי אמר לי כן זה כמעט כמו קרבי , אני יודע שעל הנייר זה קרבי והכל אבל גם תותחנים על הנייר זה קרבי והכל והם לא נכנסים
דיברתי עם גולנצ'יק במילואים והוא אמר לי לא ללכת למוד"ש כי הם כל היום מסתכלים על בתים של ערבים ומדווחים בקשר מתי הוא יוצא לחרבן ומתי הוא חוזר הביתה (זה ציטוט)
אני לא רוצה שזו תהיה התדמית אני בטוח שכולכם מבינים אותי
אני רוצה משהו שגם יחשב טוב וגם אני איך שהוא אהנה ממנו ויהיו לי זכרונות (כן גם פעולה פה ושם)
דרך אגב כל המבוגרים אמרו לי ש8200 האזנות זה בן זונה אבל אני נוטה להקשיב יותר לצעירים בגלל שלרוב המבוגרים יותר אכפת שאני אהיה ברמת סיכון נמוכה
המלש"ב שוב נכנס לבלבול !
ישן 01-09-2011, 17:13
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי אורחביב שמתחילה ב "אני מאוד יודע איך זה הולך..."

אתה נראה לי באמת קצת מבולבל.
אני אשתדל לעשות לך סדר: להיות קרבי = להיות בסיכון!!!
אין כזה דבר "פחות קרבי" או "פחות מסוכן" בקרבי. הכל מסוכן.
הבאת כדוגמה את התותחנים, שנמצאים יחסית מאחורה ולכן לכאורה מסתכנים פחות. אני אגלה לך סוד: כל צבא, בכל מלחמה, הדבר הראשון שהוא מחפש להשמיד הוא סוללות האויב. אז גם תותחנים זה מסוכן.
דיברת גם על מוד"ש כעל מסוכנים פחות. בא נחשוב על תרחיש כזה: נניח שאתה נלחם בצבא אויב, אתה יודע שהוא מתקדם לעברך, ואתה לפתע מזהה, פחות או יותר בכיוון התנועה הצפוי של האויב נצנוץ של משקפות = כוח תצפית אויב.
כל מפקד נורמלי היה מוכן במצב הזה להשקיע הרבה מאוד כדי לנטרל את כוח התצפית הזה, ובכך לפגוע משמעותית ביכולת ההיערכות וההתרעה של האויב. אז גם מוד"ש זה מסוכן.
מצטער, החיים לא מאפשרים לך להחזיק מקל משני קצותיו- או שאתה רוצה שירות מעניין, או שאתה רוצה בטחון אישי.
אני אישית לא חושב שזה צריך להיות השיקול שלך בכלל. השאלה היא לא מה מסוכן ומה לא, אלא מה צריך להיעשות. נקח לדוגמה את עניין תאונות הדרכים. אתה אף פעם לא תימנע מליסוע ברכב בגלל שזה מסוכן ורצחני (הרבה יותר משירות בצבא), נכון? אתה פשוט יודע שאתה צריך ליסוע לאן שהוא, ולכן אתה תעלה על הרכב ותיסע בזהירות.
כך גם בצבא. אתה יכול להקשיב למבוגרים שסביבך (שטבעי שמה שיעניין אותם זה הביטחון האישי שלך) ולמצוא לעצמך איזה ג'וב נחמד קרוב לבית, ואתה יכול לחשוב על האנשים שסובבים את המדינה שלך, שלא נעלמים ולא נעשים נחמדים יותר אם לא תחשוב עליהם, ותבין שיש צורך אמיתי בסיכון עצמי כדי לאפשר חיים במדינה הזאת.
אתה יכול לקחת בזה חלק, ולסכן את עצמך במודע, כי זה מה שצריך לעשות כדי שההורים שלך והחברים שלך יוכלו לחיות בארץ הזאת בשקט.
או שאתה יכול להתחבא מתחת למיטה ולתת לאחרים לעשות את העבודה בשבילך.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 10-09-2011, 23:48
צלמית המשתמש של fritz2
  fritz2 fritz2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.07
סרט

אני לוחץ רגע על כפתור ה"פאוז" בסרט שאתה נמצא בו.. מבלבלים אותך על ימין ועל שמאל.
ברור שאתה מורעל, וזה יפה, אבל תדע לאן אתה הולך.

לגבי 8200 - אולי תהיה בהאזנות (לדברייך), אולי לא. אני לא רוצה לדבר על קורסים שמלמדים בהם ערבית במסגרת צבאית או טרום צבאית, אבל אתה לא תגיע לרמת האזנה שבה תבין בדיוק מה אמר אחמד א' לאחמד ב'. יש עוד המון גורמים שמעורבים בתהליך של הקלט עיבוד ופלט. ויש כזה דבר מידור, מה שאומר שאתה תדע אך ורק את מה שתצטרך לדעת, והמפקדים שלך יגרמו לך לחשוב שזה הדבר הכי סודי ומיוחד בצה"ל. לגיטימי!

ואני מצטער לשפוך לך את דלי הפופקורן גם, אבל מ 8200 אתה בחיים לא תצא מסתערב. גם אם תהיה שפיץ על - "ע'אלב וולא מע'לוב", "אח'סן ממא יראם", אין שום סיכוי שתגיע ליחידה קרבית, במיוחד לא כאלו שהזכרת, וממש, אבל ממש לא הסתערבות.

אם אתה מאוד רוצה לשרת בקרבי, מודיעין שדה זה חייל מאוד מעניין, שיש בו אלמנטים שונים של הטמעות בשטח, למשל, ומבלי לפרט. וכן, גם שם אתה תוכל למות.

מקרי המוות האחרונים שאני זוכר ב8200 שהם לא התאבדויות (...) זה היה במוצב נורית, כששני טכנאים מהיחידה עלו לתקן אנטנה, בזמן שידעו שבשטח מחכה צלף חזבאללה למטרות בדיוק מהסוג הזה. אני לא חושב שזה היה הירואי, אני חושב שזה היה טיפשי ומיותר לגמרי לשלוח אותם לשם.

בהצלחה במה שלא תבחר.

"פליי".

נערך לאחרונה ע"י fritz2 בתאריך 10-09-2011 בשעה 23:59.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:15

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר