לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי         אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #1  
ישן 01-09-2011, 02:49
צלמית המשתמש של DimaX
  DimaX DimaX אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 07.10.04
הודעות: 5,810
תואר בהנדסת תעשיה וניהול - מישהו יודע עליו משהו?

אז הגיע הרגע המכריע....
ההרשמה לסמסטר אביב 2012 בטכניון נפתחת עוד חודש, יש לי ציון פסיכומטרי של 750 עם בגרות טובה, מה שמספיק לי בשביל להתקבל לכל פקולטה..
אני מנסה לגשש כבר כמה חודשים לגבי התואר בהנדסת תעשיה וניהול(בטכניון) ולאחרונה אני רק שומע קולות מתגברים שמייעצים לי לזנוח את התואר בהנדסת תעשיה וניהול, וללמוד למשהו "יותר נחשב".
אחרי שדיי ננעלתי על הכיוון, זה מוריד לי את הביטחון וגורם להססנות מאוסה.

אני נמשך לכלכלה, לשוק ההון והבורסה אך גם לניהול משאבים וחשיבה יצירתית, לפיתוח עסקי ויזמות.

כל מי שיכול לזרוק איזה משהו מהימן לגבי התואר מוזמן בחפץ לב! (פחות לגבי מוסד הלימודים)

כמה שאלות ספציפיות שעלו לי:
1. בהתמחות במערכות מידע - העבודה עצמה היא לשבת ולתכנת כל היום?
2. מה סדר יום של מהנדס תעשיה וניהול מתחיל?
  • בתחום תפ"י
  • בתחום מערכות מידע
  • בתחום ניהול יצור
3. האם יש ביקוש למהנדסי תעשיה וניהול בהווה והאם הדבר צפוי להשתנות במהלך ארבעת השנים הבאות? האם הביקוש הזה הוא ספציפי? (אני רואה קצת במודעות דרושים שמחפשים לאותן משרות גם מהנדסים וגם הנדסאים של תעו"נ - איך יתכן הדבר?)
4. אם עובדים במפעל, יש לאן להתקדם בתור מהנדס תעו"נ או שפשוט נשארים באותו התפקיד עד אין קץ?
5. האם גם כאן חוטפים לעבודה את בוגרי המסלול בדומה למהנדסי חשמל\תוכנה\כימיה\מכונות או שיש יותר היצע מביקוש?
6. עם מי אני יכול לדבר כדי לברר עוד פרטים על העבודה עצמה? אשמח להפניות ספציפיות וכלליות כאחד. (פחות מעניין מהלך התואר. מה שחשוב בסופו של דבר זה מה אני עושה עם הדיפלומה)

אשמח אם מישהו לומד או מכיר מישהו שלומד(\סיים) את התואר(לא חשוב איפה) יוכל לכתוב קצת על רשמיו מהתואר, מחיפושי העבודה בתחום ומההרגשה הכללית לגבי המקצוע.
תודה!
אופציה נוספת בעדיפות נמוכה הרבה יותר היא הנדסת ביוכימיה. למה? אני פשוט זוכר שבתיכון הסתקרנתי מאוד מכימיה וביולוגיה פשוט היה לי קל.
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #2  
ישן 01-09-2011, 09:43
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 25.10.01
הודעות: 16,967
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי DimaX שמתחילה ב "תואר בהנדסת תעשיה וניהול - מישהו יודע עליו משהו?"

דימקס,

המון זמן לא דיברנו ואני רוצה לברך אותך שהגעת לשלב החשוב הזה שבו תתחיל לפתח את הקריירה.

אני חש הזדהות עם כל ההתלבטות שקיימת בך בנושא תעשייה וניהול - הייתי שם פעם. גם אני התלבטתי קשות אם ללכת למסלול של תעשייה וניהול וגם אני לא ממש הצלחתי להבין מה זה באמת אומר.

היום, אחרי שאני מכיר מעט את התעשיה - אני יכול להרשות לעצמי להסביר קצת.

לפני שאענה על השאלות, קצת הסבר - הנדסת תעשייה וניהול הוא מקצוע שמטרתו להכשיר אדם לתפקיד ניהולי עם רקע בתחום טכני כלשהו הקשור לתעשייה. המושג המרכזי בתחום הזה הוא "יעול". כמהנדס תעשיה וניהול, תפקידך יהיה לדעת באילו שימושים תוכל ליעל את פעילות המערכת ועל ידי כך להשיג רווח רב יותר לחברה.

הנדסת תעשייה וניהול, בכל ההתמחויות וכמו כל מקצוע הנדסי אחר, מתחילה בלימודי בסיס בפיזיקה, מתמטיקה וכמו כל מקצוע ניהולי אחר, מתחילה בלימודי בסיס בכלכלה וניהול. ההתמחויות זה כבר תוספת לבסיס של התואר - כך שבגדול אתה לומד את הרקע הבסיסי של התחום ולא יותר מזה.

לגבי השאלות שהעלת:

1. התשובה היא חד משמעית לא. יש מקצועות אחרים שמטרתם להכשיר מתכנתים. ההתמחות נותנת לך רקע בסיסי בתחום לא על מנת להחליף את המתכנת - אלא על מנת שיהיה לך מושג מקצועי בתחום. בגדול, המשמעות של התמחות במערכות מידע היא לדעת אילו סוגי מערכות קיימות ואילו מערכות יכולות להביא לייעול המערכת הארגונית.

2. בתחום התפ"י / ניהול ייצור - אני אתן לך דוגמא מהמקום שאני נמצא בו כרגע:
- במפעל קיימות 12 עמדות של כרסום - חלק ממוחשב וחלק ידני, 4 עמדות של חריטה - חלק ממוחשב וחלק ידני, 2 עמדות של השחזה, 2 עמדות של ביקורת, עמדה אחת של ריתוך, 2 עמדות של הרכבות ועמדה אחת של צבע.
- מגיע פרויקט שזמן האספקה שלו ידוע. ידוע גם שהפרויקט מורכב מהרכבה אחת, שמורכבת מ10 פריטים - 2 מהם הם רכש חיצוני ו-8 מהם הם בעיבוד שבבי. ההרכבה צריכה לעבור ריתוך בכמה מקומות, ציפוי, צבע והרכבה. לוחות הזמנים עבור כל פריט ידועים.
- מאחר וזהו לא הפרויקט היחידי במפעל ויש עוד מלא כאלו - אתה צריך לדעת איך לתפעל הייצור כך ש:
א. תעמוד בזמני האספקה הנדרשים ללקוח
ב. לא תיצור "בטלה" באף עמדה (שהרי הרתך לא יוכל לרתך את החלקים אם הם לא גמורים)
ג. תעמדו בכל הדרישות בזמן הקצר ביותר
- איש התפ"י הוא זה ששולט למעשה על כל התהליכים במפעל. הוא לא מחליף את הנדסת הייצור ואת השיווק שקובעים את סדר הפעולות ואת זמני האספקה - אבל תפקידם לסדר את כל מרכיבי הפרויקטים בייצור ולקחת בחשבון גם את הפעולות שמבוצעות מחוץ למפעל, כך שהתפוקה תהיה מקסימלית ויהיה אפשר לייצר את כל הפריטים בזמן ולהתריע כשהדבר בלתי אפשרי.

בתחום מערכות מידע - אני פחות בקיא, אבל ממה שאני יודע התפקיד העיקרי במערכות מידע הוא תפקיד שנקרא מנמ"ר שהוא בעצם מנהל מערכות המידע בארגון. מדובר על ארגונים גדולים שבהם למערכות מידע תפעוליות / מערכות מידע תומכות החלטה / מערכות מידע ניהוליות יש משמעות כבדה על רווחי הארגון. המשמעות היא לדעת איך לבצע שילוב מערכות נכון, אילו מערכות נדרשות ואיך אפשר לייעל את הקיים.

3. התחום של תעשייה וניהול הוא תחום מבוקש, אבל קיימות שתי בעיות מרכזיות:
א. התחום מוצף בבוגרים. זה תחום מאוד כללי, כך שהרבה מאוד מועמדים בוחרים ללכת אליו וכמות המסיימים בכל שנה הוא עצום.
ב. התחום אינו מוגדר. למעשה, אין בתחום הזה מחסום כניסה לבעלי תפקידים אחרים בתעשייה. כך למשל, את תפקידי התפ"י יכולים לבצע גם מהנדסי מכונות ואת תפקידי המנמ"ר יכולים לבצע גם מהנדסי תוכנה.
לגבי השאלה על ההנדסאי - בכל תחום הנדסה, היכן שיש תפקיד שאינו דורש ניסיון רב או נסיון טכני רב, קיימת דרישה חופפת בין המהנדס להנדסאי. צריך לזכור שההנדסאי הוא גם זול יותר מבחינת הארגון ויש כאלו שמעדיפים לקחת הנדסאי עם ניסיון רחב מאשר מהנדס עם ניסיון קטן יותר.

4. העבודה במפעל היא מגוונת. מהנדס תעשייה וניהול הוא לרוב איש בעל רקע טכני וניהולי כאחד וככזה הוא יכול להתקדם כמעט לכל תפקיד בתוך הארגון, ממנהל תפ"י, מנהל שיווק ועד לסמנכ"ל שירות לקוחות ואפילו מנכ"ל. התפקיד היחיד שהוא אינו יכול להתקדם אליו הוא תפקיד הנדסי טהור - כמו מהנדס ייצור או פיתוח, שאותו יבצע לרוב מהנדס מקצועי בתחום הרלוונטי - מכונות, חשמל ואלקטרוניקה וכו'.

5. כפי שהסברתי בתשובה מס' 3 - יש היצע רב מאוד. בכל מקרה, צריך לזכור שבראיון עבודה לא מחפשים רק את הטייטל של מהנדס תעו"נ - אלא גם לבחון את האישיות שלך ולכן, יכול להיות שהשוק מוצף במהנדסים ובכל זאת תמצא עבודה בקלות ויכול להיות שיש מישהו אחר שנמצא בשוק מבוקש עם מעט מאוד מהנדסים ויקח לו חודשים למצוא עבודה.

6. אני מציע לעשות את זה בדרך הקשה ובדרך הקצת פחות קשה. הדרך הקצת פחות קשה היא לפנות למוסד ולבקש מהם אם אפשר לתת לך לדבר עם בוגר כלשהו של המוסד שיתן לך קצת רקע בנושא. באריאל עשו את זה איתי הרבה פעמים - התקשרו אלי מהמוסד ושאלו אם אפשר להפנות אלי מישהו שמתעניין במקצוע וכשהסכמתי הוא התקשר לשאול שאלות. הדרך הקשה יותר היא פשוט ללכת עם ביטחון למפעל X (מפעל בינוני יותר פשוט ממפעל גדול), להציג את עצמך בתור מתעניין בלימודי הנדסת תעשייה וניהול ולנסות לדבר עם המהנדסים במקום. לרוב, ישמחו לספר לך (במסגרת אבטחת מידע) מה התפקיד שלהם וכך תקבל התרשמות.

אני מקווה שהסברתי את עצמי נכון ואני יודע שזה קצת ארוך - אבל זה מאוד חשוב, לטעמי.

דרך אגב, תוספת קטנה - תעשייה וניהול ומנהל עסקים הם תחומים די חופפים ואת שניהם תמיד אפשר לעשות בתואר שני. כלומר, אם תחליט ללמוד הנדסת כימיה לצורך העניין ותרצה להשתלב גם בתחומי התעשייה וניהול - תוכל לעשות זאת בתואר השני - מה שלא תוכל לעשות הפוך. כלומר, לא תוכל ללמוד הנדסת תעשייה וניהול ואז לעשות תואר שני בהנדסת כימיה.

בהצלחה - ועדכן אותי מה עשית

_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
-----------------------------
S e g m a n y
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #3  
ישן 06-09-2011, 13:44
צלמית המשתמש של DimaX
  DimaX DimaX אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 07.10.04
הודעות: 5,810
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "דימקס, המון זמן לא דיברנו..."

ירון, תודה על הברכות! זאת התשובה הכי מושקעת, עוזרת ומפורטת שקיבלתי מאז שהתחלתי לשאול שאלות בנושא את כל מי שאני מכיר וגם את מי שלא. (כמו כאן )
תודה רבה על העזרה הרבה, ומצטער שלקח לי כמעט שבוע להגיב - לא היה לי רגע פנוי.
באמת הבנתי טוב הרבה יותר מאשר קודם את תפקידו של מהנדס התעו"נ.
זה נשמע תחום שאני אהנה ממנו וגם אהיה טוב בו כיוון שאני מאז ומתמיד אוהב לנתח דברים לעומק ולייעל אותם.
רוב החששות שלי מתרכזים בעיקר בשני נושאים שנגעת בהם בתשובתך: ההיצע הגדול של בוגרי התואר והעובדה שהתחום אינו מוגדר ולכן תפקידים של מהנדסי תעו"נ יכולים להיות מאוישים ע"י מהנדסים אחרים וזהו בעיקרון. נשמע מעט אך כל חששה שכזו היא בעלת משקל רציני גם בפני עצמה.
גם משפטים לא הלכתי ללמוד עקב ההצפה בשוק בתחום...

כמו שהצעת, אני באמת אתקשר השבוע לפקולטות השונות ואבקש לדבר עם בוגרים משנים עברו. זה יכול מאוד לעזור. לגבי מפעלים, אני אנסה לברר אבל אני בספק אם אצליח למצוא משהו. אין לי מושג אפילו איפה יש מפעלים בירושלים... :O בכ"א אנסה לשאול ולהתעניין.
כחלק ממסע השיכנועים שעברתי נגד הנדסת תעו"נ (ולאחר שכבר התקבעתי), הזמינו אותי לסיור במפעל רותם ודיברתי עם מהנדס כימיה ומנהל הבטיחות של המפעל ששניהם המליצו לי ללמוד הנדסת כימיה, כמה מפתיע.. למרות שזאת עבודת שטח, נשמע לי מעניין לעבוד במפעל פטרוכימי או בתעשיות הכבדות. או לשלב כימיה עם ביולוגיה בדמות תואר בהנדסת ביוכימיה שיש בטכניון וכך לפתוח עוד דלתות לתעסוקה מגוונת יותר.
התעניינתי קצת גם בהנדסת ביו-רפואה שהיא תחום שמתפתח בשנים האחרונות ולא צפוי להאטה משמעותית, ע"פ ההערכות. אני אשמח לדעות לגבי שלושת המסלולים האחרונים שהזכרתי, ממי שיודע.

לצערי, אין לי מספיק זמן לבקר בימים פתוחים נוספים כיוון שאני טס בסוף אוק' לטיול עד ינואר ואז באמצע מרץ מתחיל סמסטר ב', שאני מקווה להתחיל ללמוד בו. יש לי חודש ושבוע להחליט עד תחילת ההרשמה.

אשמח לקבל הערות, הארות ועצות.
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה


נערך לאחרונה ע"י DimaX בתאריך 06-09-2011 בשעה 13:47.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #5  
ישן 07-09-2011, 21:34
צלמית המשתמש של DimaX
  DimaX DimaX אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 07.10.04
הודעות: 5,810
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "הכל טוב בתיאוריה אבל במציאות הדברים שונים"

כמובן ששום דבר לא מובטח, זו גם לא השאיפה היחידה לשמחתי... =]
ברור, זה אחד היתרונות הגדולים ביותר של בוגרי הפקולטה של הנ' תעו"נ. הרבה אנשים אמרו לי שדווקא הפריסה הזו היא ההרסנית. שהאנשים שלא בטוחים במה הם רוצים לעבוד או מה הם רוצים ללמוד - הולכים על הנדסת תעשיה וניהול כיוון שלומדים שם קצת מהכל.(וזה למה יש המוני המונים של מהנדסי והנדסאי תעון"נ) אך האם באמת מתמקצעים במשהו מיוחד כל כך שמהנדסים מתחומים אחרים עם הכשרה מזורזת בתחום של תעו"נ לא יכולים למלא?
מהנדס כימיה או מכונות או חשמל אף אחד לא יכול להחליף בלי השכלה מתאימה. האם כך הדבר במקצוע של תעו"נ?
הסתכלתי קצת במודעות דרושים עכשיו. הדרישות לא ספציפיות ולא מגבילות, לרוב, למהנדסי תעו"נ. במשרות שנראו לי שמיועדות בדיוק לתחום של הנ' תעו"נ הרחיבו את תנאי הסף גם להנ' מכונות\חשמל בחלק מהמשרות ובאחרות, שכנראה פחות טובות, היה ניתן למצוא גם הנדסאים, אנשים ללא השכלה אקדמאית אך עם ניסיון בתוכנות ERP\SAP\PRIORITY. (אין לי שמץ מה אלו התוכנות האלו, הן פשוט הוזכרו הכי הרבה בדרישות)
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #7  
ישן 06-09-2011, 15:16
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 25.10.01
הודעות: 16,967
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי DimaX שמתחילה ב "ירון, תודה על הברכות! זאת..."

דימקס שוב שלום,

כמה דברים בנוגע למה שאמרת:

1. בנוגע לחששות שלך - אני רוצה להביע הסתייגות מכמה סיבות עיקריות:
א. להבדיל ממקצועות ההנדסה הממוקדות, מהנדסי תעשיה וניהול צריך בכל תחומי התעשייה. המשמעות היא, שלמרות שההיצע גדול, גם הביקוש הוא יחסית גדול, לפחות בשלב שבו אתה לא בעל ניסיון מוגדר וזאת משום שמדובר בתחומי תעשייה רבים שאתה יכול לפרוץ אליהם ולצבור בהם את הניסיון.
ב. זה נכון שתפקידי הנדסת תעשייה וניהול יכולים להיות מאויישים על ידי מהנדסים אחרים, אבל בפועל - מרבית המהנדסים בתעשייה מחפשים תפקידים ממוקדים לתחום ההתעסקות שלהם. מהנדס מכונות לרוב יעדיף להתעסק בתכנון מכני מאשר בניהול הייצור וכו' וכו'.
ג. צריך לזכור שלאישיות יש כוח משמעותי. יכול להיות מהנדס מחשבים שלא מוצא עבודה במשך 3 שנים רצופות ומהנדס תעשייה וניהול שנחטף ממקום עבודה אחד לשני בתוך חודש. זה לא קשור רק למזל - זה קשור גם לאישיות שלך. זה שיש הרבה בוגרים בשוק - לא אומר שיהיה לך קשה להשיג עבודה וזה שיש מחסור בשוק - לא אומר שתמצא עבודה בקלות.
ד. אמרת משפט קשה על משפטים וזה משליך גם על הנדסת תעשייה וניהול - לך עם מה שאתה אוהב ומה שמעניין אותך באמת. אומרים שמי שהאנשים שבאמת מצליחים לפתח את הקריירה שלהם הם אלו שנהנים ממה שהם עושים - והם לא הרבה. גם במשפטים וגם בהנדסת תעשייה וניהול יש איפה לצמוח ויש איפה להתפתח. מה שחשוב זה לאהוב את מה שאתה עושה - כי לא מדובר בתפקיד לבינתיים - אלא במשהו שאתה מתכנן לעסוק בו במשך שנים על גבי שנים.

2. מפעלים בירושלים יש בהר חוצבים - הייתי שם ברעיונות גם בטבע וגם באינטל ויש שם גם חברות לפיתוח מוצרים רפואיים. עוד שיטה מעניינת שיכולה לעבוד - הירשם לLinkdin ושלח לי חברות. יש לי מאגר די גדול של מכרים מתחום התעשייה וניהול - תוכל דרך הכרטיסים לפנות אליהם ולשאול שאלות - אני בטוח שישמחו לעזור.

3. לגבי שלושת המקצועות שהוספת - אני לא כל כך בקיא בהם ולכן לא אמליץ על משהו ספציפי.

ושוב... חפרתי
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
-----------------------------
S e g m a n y
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #8  
ישן 07-09-2011, 21:20
צלמית המשתמש של DimaX
  DimaX DimaX אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 07.10.04
הודעות: 5,810
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "דימקס שוב שלום, כמה דברים..."

חפירות זה ברכה
הוספתי אותך בין כה וכה. אתקשר קודם לפקולטה להנ' תעו"נ בטכניון כמו שהצעת ואבקש הפניה לסטדנטים ובוגרים שלה ואדבר איתם ואז, אם לא אהיה מרוצה אשמח לבקש את עזרת חבריך.

בנוגע למשפט בקשר למשפטים זאת סתם הייתה פנטזיה לא ריאלית, למרות שיש דברים בגו, לפי דעתי. אני בטוח בכישוריי האישיים ולכן אני יודע שאוכל להשיג עבודה גם בתחום רווי בבוגרים יחסית, אך הסטטיסטיקות עדיין מצליחות להרתיע אותי.
מבחינתי, פחות אכפת לי מה ללמוד כל עוד אני חושב שאני אהנה לעבוד בתחום ושבאמת תהיה עבודה... כמובן שיש עוד שיקולים כגון יוקרה, רב-גוניות, רמות שכר ומיקום וצורת העבודה ולמרות שהחסרונות שגיליתי נוגעים לשיקולים המשניים הללו הם אלו שמרתיעים אותי בעיקר - אני לא יכול להתעלם מהם ככלל.

balagan....

אם הבנתי נכון, בסעיף 1 אתה מאתגר את התפישה שיש רוויה בשוק מהנדסי התעו"נ או שאתה פשוט אומר שלא קשה למצוא עבודה בתחום? בהודעה הקודמת אמרת שיש בוגרים רבים מאוד כל שנה בתחום - כמעט הכי הרבה מבין כל הבוגרים האקדמאים....
למעשה, אני מאמין שלכל עבודה דורשים אנשים בעלי כישורים מוספים ולא רק בוגרי תואר מדופלמים כך שבמבט כולל מלמעלה, בכל תחום הטובים יותר ימצאו עבודה טובה יותר ראשונים. נשארת השאלה של כמה מדופלמים מתמודדים על כל משרה, בממוצע בתחום שלהם - זה המדד שיעזור לי יותר. מכיר דרך לבדוק את זה?
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:34

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2020 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר