לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-09-2011, 08:32
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי i-pink שמתחילה ב "כן ראיתי שהוא עלה. גיליתי..."

זה נותן את הזכות לומר לאנשים שאצלם האתר לא נראה כמו שהוא אמור להראות (בהנחה שהוא כתוב נכון גם מבחינה עיצובית - תבדקי גם את ה CSS) - ובהנחה שהוא נראה לא נכון כי הוא באמת נראה לא נכון בהתאם לקוד של האתר (ולא בגלל באג בדפדפן המסויים שאת עיצבת איתו את האתר, כמו למשל מה שקורה לכל מי שמעצב אתר עם "אקספלורר") - בגלל שהדפדפן שלהם דפוק, ושיפנו למפתח הדפדפן ויתקנו אותו - ואת לא צריכה לתקן שום דבר. יש שיטענו שזה "לא שירותי". אני טוען שלא צריכים לכתוב האקים באתר בגלל כל דפדפן בכדור הארץ שהיוצר שלו מתקשה (או לא רוצה) ליצור משהו שעובד לפי תקן מוגדר שנכתב כבר לפני עשר שנים... והסיבה היחידה שהוא מתיר לעצמו לעשות את זה, היא שיש טפשים שעובדים עם תוכנה שהיא בעצם באג אחד גדול, ובכך מעודדים אותו לא לתקן את הבאגים האלה - במקום לעשות חרם צרכנים, שאף אחד לא ישתמש במוצר עד שהוא לא יעבוד כמו שהוא אמור לעבוד. (התוכנה שבד"כ עונה להגדרה הנ"ל, היא כמובן MSIE... ואוכלוסיית המשתמשים שלה, היא בד"כ כזו שתתנגד מאוד להחליף דפדפן, למרות שכל דפדפן אחר, עולה על הדפדפן הנוכחי שלהם, בכל קנה מידה שהוא...)

ישנם אתרים שעובדים רק ב IE מהסיבות הנ"ל (קוד נבדק רק ב IE, שמפר תקנים) - ובאתרים כאלה אני פשוט לא משתמש (כי אני לא יכול, הרי אין IE בלינוקס...). אני רק מודיע למנהל האתר שאני לא מתכוון לגלוש אצלו באתר, כי אין לי איך. וכמוני, כל משתמשי מק, כל משתמשי החלונות שלא רוצים וירוסים כחלק מהגלישה באינטרנט, וכל משתמשי הסלולר והטאבלטים - כולם - לא יכולים לגלוש אצלו באתר. אז אולי עדיף שכבר יסגור את האתר וזהו, אם הוא פונה לפחות מ 50% מאוכלוסיית המחוברים לאינטרנט... ככל שיותר אנשים יעשה כמוני, מנהלי אתרים יפסיקו לצפצף על התקנים כשהם יוצרים שהם כבדים, מגושמים, טוחני מעבד עם הררי קוד JS שהיה אפשר לעשות ב HTML/CSS, וכאמור - עובדים רק בדפדפן איזוטרי אחד, שנמצא היום ברמה טכנולוגית דומה לרמה שמתחריו הגיעו אליה לפני כמה שנים טובות...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-09-2011, 11:34
  fadey fadey אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.02
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "זה נותן את הזכות לומר לאנשים..."

וואו, ממש הוצאת אגרסיות הא?

אל תשכח שברוב המקרים אלו הלקוחות שמתעקשים שהאתר שלהם "יעבוד" על IE גרסא 6 המגעיל,
ואז כחברה, אין לך יותר מדיי ברירה, אלא אם אתה מוכן להפסיד את העבודה הזו בשביל עקרון.

אני באופן אישי נתקל בגועל נפש הזה כל פעם מחדש, ושמע, לוקחים על זה שעות עבודה, מה לעשות..
לוקח שעות על שעות להתאים אתר לטיפשות של מייקרוסופט.. וזה.. עולה ללקוח.

אז אני מניח שעד שהלקוח לא יבין שזו שטות גמורה, אין מה לעשות יותר מדיי בעניין.

ואגב, פעם אחת ראיתי אתר של איזה בלוגר מעצב כלשהו שעשה css יעודי למשתמשי IE אצלו באתר
ככה שכל האתר הופך לשחור ולבן (ללא צבעים) ומופיעה הודעה שהם גולשים בטכנולוגיה ישנה,
וכאשר הם ישדרגו את עצמם יראו את הצבע.
רעיון יפה מאד לדעתי, "להעניש" את הגולש.. הלוואי שכולם היו עושים כך, נגיד ynet ומאקו..

ישן 04-09-2011, 11:46
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי fadey שמתחילה ב "וואו, ממש הוצאת אגרסיות..."

אין לי תלונות אל בוני האתרים.

גם אין לי בעייה שאתר יעבוד עם IE6 באופן מושלם, אם למישהו ממש בא לבזבז עוד 50%+ זמן פיתוח על זה (שזה משעשע, כי את הזמן הזה אנשים לא השקיעו כשהשועל הגיע ל 20%, ו IE6 נמצא היום, איפה... 5% בערך?)

התלונות הן אך ורק אל מזמיני העבודות - שמציגים בפניהם עובדות עם נימוקים, והם שמים ראש בחול... והאמת שכבר אין הרבה כאלה. רוב בעלי האתרים קלטו בשנתיים-שלוש האחרונות שכדאי להם שכולם יוכלו לגלוש באתר שלהם, לא רק חלק. אני חושב שהאתרים היחידים שעדיין דורשים רק-IE הם אתרי ממשלה (ד"ש לחבר'ה ממס הכנסה, וממערכת הטפסים הלאומית!) וכל מיני מקומות שהלקוח לא ממש בראש מעייניהם... אחרת אין לי הסבר. (דוגמאות: קופות חולים, חברות אוטובוס, מפעילי כבישי אגרה, וכו'.). בחלקם רק חלקים מהאתר לא עובדים. בחלקם האתר לא שמיש לחלוטין...

הרעיונות עם הצבעים זה מוכר... יש גם את : http://www.pushuptheweb.com

ישן 04-09-2011, 19:06
  משתמש זכר yoavmatchulsky yoavmatchulsky אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
שלח הודעה דרך ICQ אל yoavmatchulsky שלח הודעה דרך MSN אל yoavmatchulsky Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אין לי תלונות אל בוני..."

כרגע יש עוד 10% - רובם מסין
http://www.ie6countdown.com/

מבחינה עסקית, בהרבה אתרים בחברה שאני עובד, אני חייב להתאים את האתר לIE6/7 ודווקא על אופרה וספארי אני מוותר - הכל תוך כדי הסתכלות על חלוקת הגולשים. ברגע שאני רואה שיש מעל 10 אחוז גולשים באתר שלי שמשתמשים בIE6, אני חייב שלפחות האתר יהיה שמיש ויראה סביר.

הכל צריך לבוא בפרופורציות - תועלת (ואחוז "התקנברטות") מול זמן עבודה.

קח בחשבון שלא תמיד משתמש יכול לשדרג את הדפדפן שלו או את המחשב שלו או את מערכת ההפעלה שלו. ועל משתמשים כאלה שרוצים להירשם אצלי, אבל לא מצליחים - אני מאבד לקוחות וכסף.

ישן 04-09-2011, 12:39
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD מנהל ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי i-pink שמתחילה ב "כן ראיתי שהוא עלה. גיליתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי i-pink
קבלתי ארור על הערה ארוכה מידי (עשיתי ---------- במקום --)

אם אני מבין נכון על מה את מדברת, אז זו טעות נפוצה שכתבתי עליה בעבר.
להבדיל ממה שהרוב חושבים (וממה שמלמדים בשיעורי HTML למתחילים), תוחמי ההערות אינם <-- ו־ --!>. לפי התקן, התוחמים של ההערות הם רק שני המקפים הצמודים (--), שהם מצידם צריכים לשכון בתוך סימני הצהרות (< ו־ !>)
כאשר כוללים בתוך ההערה שרשרת מקפים צמודים מה שלמעשה עושים הוא לפתוח ולסגור הערות.
יש לכך השלכה על התצוגה, דפדפן שפועל בדיוק לפי התקן עלול להציג טקסט שבונה האתר תכנן שיכון בתוך הערה (אני זוכר שהשועל בגרסא השנייה פעל כך, לא יודע מה המצב בגרסאות העכשוויות, וכן גם נטסקייפ).
למרות זאת, לא כל הדפדפנים עוקבים בדיוק אחרי החוק היבש, ולרוב באמת פועלים לפי ההבנה המקובלת שהתוחמים להערות הם <-- ו־ --!>.

פירוט נוסף ניתן למצוא כאן:
http://www.w3.org/TR/html4/intro/sgmltut.html#h-3.2.4

נערך לאחרונה ע"י ShoobyD בתאריך 04-09-2011 בשעה 12:41.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:13

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר