לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים אל פורום המילואימניקים חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מילואים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-09-2011, 18:16
  Bn123 Bn123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.09.11
צו מלואים ראשון

לצוות הפורום שלום רב!
חודש אחד בלבד עבר מיום השחרור, ועוד לפני שהספקתי להתרגל לחיים באזרחות כבר נקראתי "באופן דחוף לסייע בהגנת אזרחי מדינת ישראל" (כך התנסח המג"ד במכתב המרגש שנשלח אלי...). עקב חוסר ניסיוני בכל הקשור לשירות מילואים, ברצוני להתייעץ ולשאול מספר שאלות, שאולי לחלקכם ישמעו מטופשות מעט:
1. קודם כל, זה הגיוני בכלל שמגייסים אותי למילואים חודש בלבד לאחר השחרור? רבים מהחברים שלי לא נקראו במשך יותר משנה ולי קוראים אחרי חודש? אין לי שום כוונה להשתמט מהמילואים, פשוט השאלה מעניינת אותי.
2. אני אמור להגיע למילואים לבוש במדי ב'? בעיקרון לא אמורים להיות ברשותי מדי ב'... (מה שקורה בשטח זה כבר עניין אחר...).
3. קיבלתי את צו המילואים בהתראה של 4 ימים בלבד! האם זה תקין? המכתב לא אמור להגיע בהתראה גדולה יותר שתאפשר לי להתארגן כמו שצריך?
4. נקראתי למילואים לתקופה של ארבעה שבועות. האם אני אמור לצאת הביתה באמצע?
5. בשרות הסדיר שלי הייתי מ"כ וסמל מחלקה. האם גם במילואים אני אהיה בתפקיד פיקודי או שמא יחליטו להציב אותי בתור חפ"ש מן המניין?
6. אני אמור להתחיל קורס אבטחה של שלושה שבועות בזמן הקרוב. בעיקרון, אני עדיין לא מועסק, מכיוון שעוד לא התחלתי את הקורס, אך בראיון אמרו לי במפורש שברגע שהקורס יתחיל, יקראו לי. האם יכולים להחליט שלא להעסיק אותי במידה והקורס יתחיל בזמן שאני במילואים?

מתנצל על הבורות, ותודה מראש לכל העוזרים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-09-2011, 20:29
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Bn123 שמתחילה ב "צו מלואים ראשון"

מלבד הדברים הנכונים שנאמרו מעלי, ועקרונית מייתרים את הצורך בתגובה נוספת, ככה:
1. לא הגיוני. אתה פשוט במחשב, משובץ לגדוד שיוצא לתעסוקה, וזימונים נשלחים לכולם בלי תשומת לב מיוחדת.
2. אתה יכול להגיע גם לבוש בתחתונים בלבד. העיקר שאחרי שהתחיילת תלבש מדים כלשהם. אתה מבין שלטובתך כדאי להביא מהבית... כנ"ל לגבי נעליים.
3. לא תקין. לפרק זמן של מעל 4 ימים אתה צריך לקבל התראה של לפחות חודשיים מראש.
4. יש חופשה מטכלית של 72 שעות לתעסוקה מבצעית מעל 16 יום. אפשר לפצל אותה. במציאות בשטח תלוי מה תעשה ואיפה תהייה.
5... הכל יכול להיות.
6. לא ממש קשור לעניין. אבל אתה בטח מבין שתצטרך לחכות לקורס הבא.

נערך לאחרונה ע"י זיו בתאריך 07-09-2011 בשעה 20:32.
ישן 07-09-2011, 22:01
  shlomz מנהל shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06

עוד כמה הערות:
צווים לתעסוקות נשלחים בד״כ לכל חיילי הגדוד, כולל חיילים ללא מרווח מספיק משחרורם. זה לא נעשה כ״תרגיל״, אלא בשל צורך בכ״א שלפעמים מסתדר עם צורך כלכלי של המשוחרר הטרי. בגדוד שבו אני משרת מקפידים ליידע חיילים במצבך בכך שמדובר בהתנדבות.

משמעות ״אישור שר הביטחון״ ע״ג הצו שלך היא שיתן אישור חריג לגייס אותך באם תסכים להתנדב, או שניתן אישור חריג לשלוח אליך צו בהתראה קצרה מהקבוע בפקודות.

מאחר ואתה אמור להתחיל בהכשרה מקצועית, עצתי לך היא (שוב) לשוחח עם מפקדך טלפונית ולהסביר לו את מצבך. אל תדאג, יהיו לך עוד ה-מ-ו-ן הזדמנויות בעתיד להשלים את הפער

לגבי היחידה שלך: עדיף שלא לנהל דיונים לגבי ייעוד ותפקיד במקביל לשם ומספר יחידה. סביר להניח שתעשה במילואים את מה שעשית בסדיר, אם שירתת כלוחם.

ולסיום, ענין השיבוץ: הכל תלוי בצרכי היחידה. אם יש תפקידי מש״ק פנויים - ייתכן ותשובץ ככזה. אם לא, תשובץ כלוחם ותקודם בהתאם לכישוריך...

http://www.baking.co.il

ישן 08-09-2011, 15:21
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Bn123
חודש אחד בלבד עבר מיום השחרור

ברוך הבא. עכשיו מתחיל השירות האמיתי!
קצת תשובות:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Bn123
1. קודם כל, זה הגיוני בכלל שמגייסים אותי למילואים חודש בלבד לאחר השחרור? רבים מהחברים שלי לא נקראו במשך יותר משנה ולי קוראים אחרי חודש? אין לי שום כוונה להשתמט מהמילואים, פשוט השאלה מעניינת אותי.

כפי שציינת בהמשך, כתוב לך "צו חריג". לגבי החלק של ה"התנדבות" - הרבה פעמים מבקשים לך לחתום על אפשרות לפיצול וכו' וכו'... בגדול זה מאפשר לצבא לגייס אותך למספר ימים (נניח אימון + כמה ימים בקו) להוציא אותך הביתה לכמה ימים ואח"כ להחזיר אותך לקו. דבר זה משרת את יחידת המילואים, שאין לה בתכל'ס ימ"מ לפי כמות הצווים שהיא הוציאה. לגבי זה שאתה משוחרר טרי, יכול להיות שישחררו אותך, אני בספק
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Bn123
2. אני אמור להגיע למילואים לבוש במדי ב'? בעיקרון לא אמורים להיות ברשותי מדי ב'... (מה שקורה בשטח זה כבר עניין אחר...).
כפי שכתבו לך: הצבא יתן לך הכל, השאלה אם יהיה לך נוח עם מכנסיים מידה ק' וחולצה מידה ממ. הרוב באים עם מדים מהבית. נעלים אמורות להיות לך. אני מציע להגיע עם נעליים צבאיות על הרגליים, ונעלי הרים (אם זה מה שהיית רגיל אליו בסדיר) בתיק. תראה מה קורה בגדוד ותחליט. יש כאלו שיותר מקפידים ויש כאלו שפחות. אם תעשו תעסוקה לאורך הגבול, לא תוכל לצאת מהמוצב ללא נעליים צבאיות כי זה משגע את הגששים. קח את זה בחשבון
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Bn123
3. קיבלתי את צו המילואים בהתראה של 4 ימים בלבד! האם זה תקין? המכתב לא אמור להגיע בהתראה גדולה יותר שתאפשר לי להתארגן כמו שצריך?
בגדול אתה אמור לקבל את הצו חודשיים לפני (לפרק זמן של יותר משבוע). אם זה אכן צו חריג - יכולים להתקשר אליך גם ערב קודם
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Bn123
4. נקראתי למילואים לתקופה של ארבעה שבועות. האם אני אמור לצאת הביתה באמצע?
בגדול על תקופה של עד 14 יום רצוף אתה אמור לקבל יום חופש בבית, מעל 14 אתה אמור לקבל יומיים ומעל 21 שלושה ימים. הדגש הוא על "רצוף". הצבא עשה קצת שינויים (כמובן שלרעתנו) והיום קציני השלישות דורשים רציפות. מה שאומר שאם פיצלת (עיין סעיף קודם) יכול להיות שלא תקבל ימים אלו. הכוונה כמובן לימים בתשלום. עד כאן החוק. השאלה מה יקרה הלאה: ביום כיפור לא יצאו הביתה חודשיים ויותר, בחומת מגן התחלנו לצאת אחרי שבועיים וחצי
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Bn123
5. בשרות הסדיר שלי הייתי מ"כ וסמל מחלקה. האם גם במילואים אני אהיה בתפקיד פיקודי או שמא יחליטו להציב אותי בתור חפ"ש מן המניין?
הכל שאלה מה צריכים אצלכם. בד"כ בחי"ר אין בעית מפקדים ונוהגים שלא לתת לחיילים צעירים פיקוד ישר במילואים הראשונים שלהם. היו אצלנו בעבר מפקדי צוותים שהיו סמלים וחנכו קצינים לתפקידי מ"מ. בשירון העניין קצת יותר קריטי, ואם היית מט"ק תשאר מט"ק
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Bn123
6. אני אמור להתחיל קורס אבטחה של שלושה שבועות בזמן הקרוב. בעיקרון, אני עדיין לא מועסק, מכיוון שעוד לא התחלתי את הקורס, אך בראיון אמרו לי במפורש שברגע שהקורס יתחיל, יקראו לי. האם יכולים להחליט שלא להעסיק אותי במידה והקורס יתחיל בזמן שאני במילואים?

שאלה מעניינת. תלוי במעסיק. אין שום חוק שאתה נכנס תחתיו. בגדול אם היית מועסק, אסור היה לפטר אותך שלושה שבועות אחרי המילואים. כמובן שלפני המילואים היה מותר...
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Bn123
מתנצל על הבורות, ותודה מראש לכל העוזרים.
אם לא תשאל, איך תדע?
וכפי שאמרתי - ברוך הבא לחלק היותר משמעותי של השירות הצבאי. פה מודדים אותך על התמדה לאורך זמן. אתה תראה עם השנים, איך פתאום אנשים מתחילים להעלם להם - זה בחו"ל לכמה שנים ונמחק מהמצבה, זה למד רפואה ועבר להצבה בגדוד אחר, שלישי הוריד פרופיל ועוד אחד התפוגג לו.
בהצלחה! ואם אתה רוצה לשמוע קצת יותר, שלך לי מספר טלפון בהודעה פרטית ואתקשר אליך
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:10

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר