לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-09-2011, 19:07
  omer123321 omer123321 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.09.11
מעבר מקדצ לקרבי

שלום אני ממויין למסלול שבמסגרתו לומדים ערבית ולאחר מכן מגיעים להאזנות
הלימודים בקדצ , דווקא בקדצ אני מעוניין ! השירות אחר כך נראה לי קצת רוטינה כזאת
מאוד מושכת אותי השפה הערבית , אני מאוד רוצה ללמוד אותה ולהשקיע
אני לא בטוח מה תהיה המוטיבציה שלי אחר כך לשרת בהאזנות
הקדצ אמור להתחיל וצריך לקחת כבר החלטה .. בכל מקרה אם אני אתחיל בקורס , מה האפשרות לצאת בכל מצב שהוא ( ואולי אף בסוף הקורס ) ולהגיע ליחידה קרבית, אם אני אחליט ששם אני אתרום יותר ושאני לא מספיק אמצה את הכישורים שלי ? לאחר שהצבא הוציא עלי כסף ומשאבים
שווה ציון - אין הסכם ביני ובין הצבא , חוץ מיזה שהלימודים ממומנים על ידו ... אין מפקדים , אין דיסטנס , ויהיו אפילו תלמידים שלא קשורים למסלול
עדיף לי לשמוע את דעתם של אלה שבאמת מכירים את המערכת ויודעים כמה הדבר הזה בר יישום , או שהצבא יתעקש שאני אשאר בהאזנות , מה הבעיות שהם יכולים לעשות עם זה (אי אפשר להגיש טופש 55 כי לא התגייסתי ואין מפקדים ומסגרת צבאית), האם המנילה כאן משחקת תפקיד וישבצו אותי לפיה והאם אצטרך לחתום על ויתורים כלשהם (ויתור על מענק שחרור למשל וכדומה) ?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-09-2011, 20:51
צלמית המשתמש של deltaforce
  deltaforce מנהל deltaforce אינו מחובר  
מנהל פורום מתגייסים

חבר מתאריך: 15.06.07
שלח הודעה דרך MSN אל deltaforce
תראה את זה מנקודת המבט של הצבא
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי omer123321 שמתחילה ב "מעבר מקדצ לקרבי"

הצבא צריך דוברי ערבית, ברמה גבוהה, אתה יכול לדמיין למה..
אף אחד לא מכריח אותך להצטרף לקורס, סך הכל יכלת לחתום ויתור מהמיונים של חיל מודיעין נכון?
למה שהצבא ייתן לך ללמוד ערבית בקורס, על חשבונו, ואז לתת לך לעשות מה שאתה רוצה ולעבור תפקיד אחרי שכבר הוא בזבז עלייך הקצאה,זמן יקר, משאבים, מיטב המורים לערבית וכו'.
זה בערך כמו שבחור שרוצה להיות "סתם דוגמא" לוחם בשיריון, אבל גם להיות טיס ביום מן הימים, יסיים את קורס הטיס ויבקש טופס 55 לשיריון.
הצבא לא מכריח אותך ללכת לקד"צ, הבחירה היא שלך, הוא כן אומר שאם משקיעים בך משאבים כאלו, צריכים שתחזיר את זה לצבא, קרי-אתה צובר כישורי שפה שהם מאוד מאוד מאוד חשובים לצבא, והצבא לא סתם נותן לך אותם, הוא מייעד אותך לתפקיד הזה.

ישן 07-09-2011, 22:28

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "תראה את זה מנקודת המבט של הצבא"

אתה צודק , אבל אני ממש נקרע בין הצדדים
מצד אחד הקדצ זה חוויה מטורפת , ללמוד שפה זה משהו שמאוד מעניין אותי ... השירות אחר כך לפי דעתי אני פחות אהנה ממנו ופחות ארגיש תרומה מאשר שאני אהיה בקרבי ...
מצד שני , אני רוצה להרגיש את התחושה של להיות לוחם ..כל העניין הזה של נשק ואימונים גם מאוד מעניין אותי , וגם ממנו יש הרבה חוויות ..
הקדצ מתחיל עוד 3 שבועות , אני כבר חודשיים מתלבט על זה ... בחיים לא הייתה לי בחירה כל כך קשה .. אני לא רוצה להרגיש פיספוס אתה מבין ? ואני מפחד מאוד כן להרגיש
לכן רציתי להתחיל את הקדצ ואם אני מרגיש שאני יותר מדי מתחרט על הדבר הזה בכל זאת אם תהיה אפשרות ללכת לקרבי למרות שהחיל כבר הקנה לי את הערכים של הערבית
דרך אגב שאלת אותי שאלה בפרטי ולא הצלחתי לענות התשובה לא , התאריך גיוס במרץ
ישן 08-09-2011, 11:54

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי דורון גוטמן שמתחילה ב "אל תרגיש התלבטות רבה מדי"

הקורסססס מהנהה , מהשירות אני קצת פחות מתלהב ... מהקדצ מאוד מתלהב !!.. גם שפה וגם 20 חברים שאיתך לא במסגרת צבאית זה אדיר
אולי במהלך הקדצ אני אשנה את דעתי לגבי השירות
בגלל זה שאלתי את השאלה האם אפשרי שהמודיעין לא יכריח אותי להיכנס ל8200 גם אחרי הקדצ ? (יש שבועיים בין הקדצ לגיוס) קודם אני צריך לדעת אם זה אפשרי או לא כי במידה ולא אם אני מחליט שאני רוצה רק קרבי בלי אפשרות בכלל לחשוב על מודיעין חבל לנסות סתם לתמרן את המערכת ולהיכנס לקדצ
לא חסרים דוברי ערבית , לא חסרים אנשים שילכו לקרבי .. בכל מקום אני אתרום
המטרה שלי היא לא רק תרומה למדינה אלא גם מה יצא לי מזה (אחר כך לחיים , חוויות , להתכשל , לא להצטער על הבחירה , חברים וכד')
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:11

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר