לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-09-2011, 11:28
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "צר לי רוג, זה קצת לא רציני"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
תמיד הכל מתחיל ורוד ומצויין.

הורוד ומצויין מקבל מנה הגונה של מציאות בחצי שנה הראשונה שגרים ביחד. אם אתה רץ לתוך זה, מגיע לך.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
יש אנשים שגם אחרי 20 שנה ויותר התגרשו.

האם אחרי 20 שנה ויותר להסכם ההמון יש חשיבות בכלל?

בוא לא נייפה פה דברים, אנשים מתגרשים אחרי עשרים שנה או בגלל בגידה או בגלל שכל עשרים השנה האלו היו רצופות ריבים... ואז בעצם שני הצדדים החזיקו במשהו שבור במשך הרבה שנים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
זה מגוחך לחשוב שאתה יודע לאן אתה נכנס.

אם אתה גר איתה במשך חצי שנה ויותר לפני הנישואין, זה לא מגוחך בכלל.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
אף אחד לא מתחתן אם הוא לא שלם עם זה.

עזוב את זה שזה לגמרי לא נכון (וזו אחת הסיבות שהרבה נישואין מתפרקים בתוך שנה או שנתיים אחרי החתונה... אם זה באמת ככה, אז למה הסכם הממון?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
מה שקורה אח"כ זה כבר סיפור אחר.

כתובה וטבעת על היד וחשבון בנק משותף לא משנים את הבנאדם. אם הזוג לא הסתדר לפני הוא לא יסתדר אחרי ואם הוא יכול היה להסתדר לפני הוא יכול גם להסתדר אחרי... הבעיה הגדולה זה שכולם מצפים לנישואין סטייל הוליווד, עם happily ever after, כאילו שאחרי החתונה כל הצדדים המציקים באישיות שלו וכל הפגמים בה יעלמו ויוחלקו.... וראה זה פלא, כשזה לא קורה, פתאום אנשים שואלים את עצמם "למה נכנסתי לזה בכלל?"

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-09-2011, 12:39
  ישראל K ישראל K אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=EtEoR]תמיד הכל מתחיל..."

אני לא רוצה להשמע יהיר, אבל נראה שאתה לא יודע מה זה חיי זוגיות (גם אם יש לך אותם, ואולי אף טוב יותר מכל אחד אחר).
כל דבר פסיכולוגי, כמו גם זוגיות, אינם שחור ולבן, לא מדובר במכניקה עם הגיון פשוט, אלא בתהליכים שונים העוברים על האנשים הקשורים לענין.

הדברים יכולים להיות כל כך הפכפכים, עד שכנראה כל משפט שאמרת, אפשר להציג בדיוק להיפך.
לדוגמה, טענת שיתכן שבני זוג שמתגרשים לאחר 20 שנה, כנראה רבו במשך כל אותם שנים וחבל שלא נפרדו קודם לכן (לא במילים אלו וכמובן ציינת גם אפשרויות אחרת).
דווקא אנשים שלא רבים במשך 20 שנה, מתגרשים לאחר כ-20 שנה... יש לזה כמובן הסברים הגיוניים (אבל לא בתחום המכניקה...), ואני מניח שזה הגיוני עבור כמעט כל אחד, שזה מצביע על כך שאין ביניהם מה שבאמת צריך להיות בין בני זוג, ולא שהם לא רבים כי הם אנשי שלום עם עודף וותרנות...
בכל אופן, כנראה ברוב המקרים אלו לא סתם נתונים טכניים בעלי משמעות חדה, ידועה ונצפית מראש.

אין להסיק מתוך דבריי אלו דעה לגבי הסכם גירושין, אך אני בא לטעון שאלו לדעתי לא טענות מספיקות.

אגב, קצת לצד שכנגד:
אולי זה שבעל הנכס יודע שעליו לוותר על נכסים, ימנע ממנו להפרד בקלות יתר.
אך מהצד האחר, קבלת הנכסים אולי תהווה זרז כן להפרד (ושוב גם כאן, אולי בכל זאת עדיף שלא -גם כלכלית- כי בסך הכל יחד יש יותר).

לסיכום, מה שרציתי לומר הוא שזוגיות שייך למדעי הרוח ולא למדעים מדוייקים...

נערך לאחרונה ע"י ישראל K בתאריך 13-09-2011 בשעה 12:43.
ישן 13-09-2011, 13:18
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ישראל K שמתחילה ב "אני לא רוצה להשמע יהיר, אבל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל K
אני לא רוצה להשמע יהיר, אבל נראה שאתה לא יודע מה זה חיי זוגיות (גם אם יש לך אותם, ואולי אף טוב יותר מכל אחד אחר).

אני לא רוצה להישמע מתנשא אבל נראה שאתה לא הבנת דבר ממה שכתבתי...

ציטוט:
כל דבר פסיכולוגי, כמו גם זוגיות, אינם שחור ולבן, לא מדובר במכניקה עם הגיון פשוט, אלא בתהליכים שונים העוברים על האנשים הקשורים לענין.

כמובן. איפה כתבתי דבר אחד שסותר את הטענה הזו?

ציטוט:
הדברים יכולים להיות כל כך הפכפכים, עד שכנראה כל משפט שאמרת, אפשר להציג בדיוק להיפך.

שזו דרך יפה לומר "אני לא מסכים איתך אבל אין לי שום דבר בעל משקל לסתור בו את טענותיך"

ציטוט:
לדוגמה, טענת שיתכן שבני זוג שמתגרשים לאחר 20 שנה, כנראה רבו במשך כל אותם שנים וחבל שלא נפרדו קודם לכן (לא במילים אלו וכמובן ציינת גם אפשרויות אחרת).

כלומר הדרך היחידה שלך לקעקע את הטיעון שלי היא באמצעות הסתייגות שמבהירה שהקיעקוע לא תופס כיוון שציינתי שהוא לא מדוייק במאה אחוז מהמקרים.... מרשים...

ציטוט:
דווקא אנשים שלא רבים במשך 20 שנה, מתגרשים לאחר כ-20 שנה... יש לזה כמובן הסברים הגיוניים (אבל לא בתחום המכניקה...), .

נתתי דוגמא מושלמת לסיבה אחת מדוע. איפה הטיעון שלך?

ציטוט:
ואני מניח שזה הגיוני עבור כמעט כל אחד, שזה מצביע על כך שאין ביניהם מה שבאמת צריך להיות בין בני זוג, ולא שהם לא רבים כי הם אנשי שלום עם עודף וותרנות....

נו?

ציטוט:
בכל אופן, כנראה ברוב המקרים אלו לא סתם נתונים טכניים בעלי משמעות חדה, ידועה ונצפית מראש..

ברור שלא. מסיבה זו ציינתי שהדרך לדעת אם הזוגיות עובדת היא לגור ביחד עוד לפני הנישואין, כך שאפשר לקבל תחושה לגבי המקרה פרטני שלך...

ציטוט:
אין להסיק מתוך דבריי אלו דעה לגבי הסכם גירושין, אך אני בא לטעון שאלו לדעתי לא טענות מספיקות.

שום טענה בעניין זה לא תהיה מספקת לכאן או לכאן. מי שתומך ברעיון של הסכם גירושין מראש (וזה בדיוק מה שהסכם ממון הוא) לא ישתכנע מכל הדיבורים שלי על לא לקפוץ לפני שבודקים את חום ועומק המים... ומי שלהיפך, לא ישתכנע אחרת גם הוא.

ציטוט:
אגב, קצת לצד שכנגד:
אולי זה שבעל הנכס יודע שעליו לוותר על נכסים, ימנע ממנו להפרד בקלות יתר.

כלומר יש פה מנוף לסחיטה, במובן מסויים. לא טוב לך בקשר אבל הידיעה שאתה תאבד נכסים מונעת ממך לחפש משהו יותר טוב...

ציטוט:
אך מהצד האחר, קבלת הנכסים אולי תהווה זרז כן להפרד (ושוב גם כאן, אולי בכל זאת עדיף שלא -גם כלכלית- כי בסך הכל יחד יש יותר).

אם קבלת הנכסים תהווה זרז למישהו לפרק נישואין, הנישואין האלו אבודים עוד לפני שביטל אותם...

ציטוט:
לסיכום, מה שרציתי לומר הוא שזוגיות שייך למדעי הרוח ולא למדעים מדוייקים...

ומסיבה זו אי אפשר לעשות משוואות וחישובים... אלא ללמוד כל מקרה פרטני לגופו על ידי היכרות לעומק עם בן\בת הזוג ומגורים משותפים לפני הנישואין...

ישן 14-09-2011, 00:22
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
אפילו הסיבה הכי שטוחה (או אולי לא?) יכולה לגרום לגירושין
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=EtEoR]תמיד הכל מתחיל..."

ציטוט:
אם אתה גר איתה במשך חצי שנה ויותר לפני הנישואין, זה לא מגוחך בכלל.
אולי אחרי חמש שנים האישה הפכה לבטטה? הבעל פיתח כרס ושוקל 150 קילו? השדיים שלה נפולים?
האיבר שלו לא מתפקד? הוא הפך אלכוהוליסט? היא החליטה שהיא לסבית?

בקיצור, אי אפשר באמת לצפות מה יהיה עוד כך וכך זמן. לאותו הרגע, החתונה זה הדבר הטוב ביותר
שקרה לשני האנשים, אבל מה שקורה אח"כ - לא רוצה להגדיר את זה כקזינו, אבל באמת שאי אפשר
לצפות מה יהיה, ובכלל, לאור האחוז המאמיר של המתגרשים בעולם המערבי ובישראל - עדיף לבטח
עצמך מאשר בסופו של דבר לגלות שגם אתה לא הצלחת לחמוק מהסטטיסטיקה העגומה.

ישן 14-09-2011, 10:06
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "רציתי לכתוב לך "אוי נו, אל תיתפסי למילה :P", אבל..."

תראה, יש לנו נטיה (לכולנו, גם לי) לרצות לשים דברים בתוך שבלונות ותבניות מוכרות לנו. קשה לנו לתפוס את הרעיון שבן אדם יכול לפנות לכל כיוון בכל זמן.
אם תשאל אותי לדעתי, יש כמה אופציות לכך שאדם מבוגר מקבל החלטה לעזוב את הבית על רקע היותו חד מיני:
1. עד ליציאתו מהארון האדם שמר את זהותו המינית לעצמו- התחתן כרגיל, הביא ילדים וקיווה שנטייתו המינית זמנית או שיוכל להתגבר עליה.
2. האדם עצמו כלל לא היה מודע/ הדחיק משיכה לבני מינו, ורק לאחר טריגר מסוים או תקופה מסוימת הבין זאת על עצמו.

אתה צריך לזכור שבדור שלנו יציאה מהארון היא יחסית מקובלת ומתקבלת, אבל כשמדובר בדור ההורים שלנו, הענין הרבה פחות פופולרי.

יש בחור שחבר באותה קרן מלגות כמוני והתקרבנו מאוד, שאמא שלו עזבה את הבית בגיל 45 ועברה לחיות עם אישה. בעלה (אבא שלו) התקשה לקבל את הענין, אבל כעבור מס' שנים התרכך והבין שכנראה זו האשה האמיתית שהיא. החלטה כזו היא קשה ביותר ודורשת יכולת להכיר בעצמך ובזהותך, ולא לפעול "על ריק" כמו מרבית הזוגות הסטרייטים (בחור סטרייט לא נדרש לפשפש בעצמו ובמשיכה שלו, כי המשיכה היא נורמלית).

ישן 14-09-2011, 10:23

בלי חלילה לפגוע, אבל אני לא מבין את חוסר העקביות שלך
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "תראה, יש לנו נטיה (לכולנו, גם..."

מצד אחד תמכת ברוג, משמע - את נגד הסכם ממון. מצד שני, את אומרת שיכול להיות שיהיה הומו שטריגר
יגרום לו להפנים שהוא הומו או שהוא פשוט הסתיר את זה כל השנים (וזה בכלל חוסר יושר ואגואיזם), ובסוף
נכנע ליצר והחליט להצהיר על עצמו כהומו.

אז כך או כך - אותו אחד שהתחיל סטרייט וכעת הומו - התחתן עם מישהי, עזב אותה (תהיה הסיבה אשר תהיה,
וכעת היא הומוסקסואליות), והנה, יש גירושין. מ.ש.ל.

יש גירושין, אדם התחתן עם מישהו וזה לא נגמר ב"והם חיו באושר ועושר עד עצם היום הזה" - ובגירושין כמו
בגירושין - יכול לקרות אותו מצב של סכסוך כלכלי (ויודעת מה? זה גם ממש לא חשוב אם ההומו היה העשיר
או הצד השני - מישהו הולך לאכול אותה כנראה...)

ישן 14-09-2011, 10:39
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "בלי חלילה לפגוע, אבל אני לא מבין את חוסר העקביות שלך"

אתה לא מבין את חוסר העקביות- כי הוא לא קיים.
אני תומכת ברוג ומתנגדת להסכם ממון- זה נכון. מצד שני, אין ספק שיש מקרים בהם אחד מבני הזוג מרגיש שאינו יכול לקיים יותר את מערכת היחסים ובשל כך קם והולך- עובדה זו לא מחייבת סכסוך, ועל כך בהמשך..
נקודה אחת שאני רוצה להתעכב עליה היא דבריך:
ציטוט:
יכול להיות שיהיה הומו שטריגר יגרום לו להפנים שהוא הומו או שהוא פשוט הסתיר את זה כל השנים (וזה בכלל חוסר יושר ואגואיזם)
- על כך נאמר "אל תדון את חברך עד שתגיע למקומו". פעמים רבות האדם לא מסתיר את זהותו המינית עקב חוסר יושר/ אגואיזם, אלא עקב פחד טהור- פחד מהחשיפה, פחד מתגובות החברה, פחד מההודאה בפני עצמו במשהו לא נורמטיבי (תוכל לקרוא לזה אגואיזם, אני קוראת לזה תהליך טבעי. קשה להסביר את התהליך לאדם חיצוני.)

אותו אחד קם ועזב, וכתוצאה מכך יש גירושין.

עכשיו יש שתי אופציות בפני בני הזוג- להכנס לסכסוך כלכלי או למצוא את עמק השווה ולהגיע אליו.
ההורים שלי גרושים. אבא שלי בגד משך שנים באמי, שהבליגה ומשכה עד לרגע שאי אפשר היה יותר.
אין להם הסכם ממון ומעולם לא היה.
מה ששניהם השכילו להבין, הוא שניתן לפתור את האישיו הכלכלי גם בלי להכנס לתביעות וסכסוכים מתלהמים.

אם אתה נכנס לזוגיות עם אדם, שאינך בטוח שתוכל להגיע איתו לפתרון בנוגע לכל דבר- האשמה בך.

אני נמצאת היום בזוגיות שברור לי שגם אם חו"ח תפסק- נוכל לדבר על זה ולחלק את הרכוש בינינו.

בהסכם ממון יש צד קר ומחושב שלדעתי מיותר בכניסה למערכת זוגית- ההחלטה מראש לקבוע מה יקרה ואיך יקרה היא אולי שקולה ויכולה להוות תועלת לאחד הצדדים- אבל לדעתי היא מכניסה אלמנט בעייתי מאוד לנישואין.

ישן 13-09-2011, 13:09
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אם אתה נכנס למשהו בידיעה שלא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
אם אתה נכנס למשהו בידיעה שלא יצליח, למה אתה נכנס אליו בכלל?

אז אני מבין שאין לך ביטוח על הרכב?

ציטוט:
אם לקחתם את הזמן, יצאתם, גרתם ביחד זמן מה, יצא לכם לריב על מי יוריד את הזבל, אתם כבר אמורים לדעת אם זה ילך או לא... אם לא לקחתם את הזמן אתם סתם שני מטומטמים מתלהבים.

הייתי עם האקסית במשך יותר משלוש שנים, מתוכן גרנו שנה וחצי ביחד, ולא כשנפרדנו זה לא היה בגלל שמישהו בגד, ולא, לא היינו אומללים כל התקופה, רק בסוף.
אני עם זוגתי הנוכחית מזה יותר מארבע שנים, ואנו גרים יחד יותר משלוש שנים, ואם זאת אני לא מספיק יהיר כדי להגיד שאם וכאשר נתחתן בטוח שנחיה יחד לנצח נצחים. אני מאוד אוהב אותה, אבל כך מרגישים כל הזוגות שמתחתנים, וחצי מהם מתגרשים בסוף, לא?

נערך לאחרונה ע"י benny.zhit בתאריך 13-09-2011 בשעה 13:16.
ישן 13-09-2011, 13:21
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=MS_Rogue]אם אתה נכנס..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
אז אני מבין שאין לך ביטוח על הרכב?

לא אותו הדבר. ביטוח נעשה כדי להתכונן לאירועים בלי נמנעים שלא תלויים בך. אתה עושה ביטוח רכב כי יש תקלות טבעיות, כי יש מטורפים על הכביש..

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
הייתי עם האקסית במשך יותר משלוש שנים, מתוכן גרנו שנה וחצי ביחד, ולא כשנפרדנו זה לא היה בגלל שמישהו בגד, ולא, לא היינו אומללים כל התקופה, רק בסוף.
אני עם זוגתי הנוכחית מזה יותר מארבע שנים, ואנו גרים יחד יותר משלוש שנים, ואם זאת אני לא מספיק יהיר כדי להגיד שאם וכאשר נתחתן בטוח שנחיה יחד לנצח נצחים. אני מאוד אוהב אותה, אבל כך מרגישים כל הזוגות שמתחתנים, וחצי מהם מתגרשים בסוף, לא?

הייתם נשואים? או שאולי חיכיתם לראות שזה עובד וכשזה לא עבד, לא היה צורך בהסכם ממון שלא עשיתם?

ישן 13-09-2011, 13:37

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]אז אני מבין..."

ציטוט:
לא אותו הדבר. ביטוח נעשה כדי להתכונן לאירועים בלי נמנעים שלא תלויים בך. אתה עושה ביטוח רכב כי יש תקלות טבעיות, כי יש מטורפים על הכביש..

כמובן שזה לא אותו הדבר, אבל זה דומה מאוד במובן שגם ביטוח רכב וגם הסכם ממון אתה עושה מתוך הבנה שאתה לא יודע בוודאות מה העתיד צופן, בין אם זה תלוי בך (ואני לא יודע לגביך, אבל אני עשיתי את הביטוח מתוך הבנה שגם אני יכול לעשות טעויות על הכביש, ולא רק אחרים, אחרת הצד ג' שלהם היה מספיק לי) ובין אם לאו.

ציטוט:
הייתם נשואים? או שאולי חיכיתם לראות שזה עובד וכשזה לא עבד, לא היה צורך בהסכם ממון שלא עשיתם?

לא התחתנו כי היינו צעירים יחסית וזה לא היה רלוונטי.
כמה זמן בדיוק אתה צריך לחכות כדי לראות שזה עובד? יש לי חברים שנפרדו גם אחרי 9 שנים...
השורה התחתונה היא שאתה לא יכול לדעת בוודאות שנישואין זה לנצח, גם אם בחנת את הקשר במשך הרבה זמן ולעומק לפני שהגעת להחלטה.
אנשים משתנים, סיטואציות משתנות ותפיסות משתנות. אדם לא יכול לומר בוודאות שהוא ירצה להישאר עם אשתו 20 שנה אחרי הנישואים, ובטח שהוא לא יכול לומר בוודאות שהיא תרצה להישאר איתו (שיפם לב שגם כאן זה לא תלוי רק בך).

אגב, אני לא אומר שאני בהכרח בעד הסכמי ממון. יכול להיות שגישה כה פרגמטית מזיקה לנישואין ויוצרת חוסר אמון וטעם רע כבר בתחילת הדרך, ושהנזק של הסכם שכזה גדול מהתועלת שלו. כל מה שאני אומר שהטיעון שלך שמי שלא בטוח במאה אחוז שנישואיו יחזיקו לנצח לא צריך להתחתן הוא טיעון תמים.

ישן 13-09-2011, 13:41
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=MS_Rogue]לא אותו הדבר...."

זה בדיוק אותו הדבר-
אתה לא יכול לדעת אם אשתך תצטרך לכת ותרצה להתגרש ולקחת לך את כל הכסף, לא תדע אם היא תצא מהארון, אם היא תבגוד בך ועוד כאלו. הסכם ממון הוא הביטוח שלך במקרה שהבאת לנישואים הללו הרבה יותר כסף ממנה. לטעמי אין טעם בהסכם אם המצב הפיננסי שלכם דומה.

ואגב, אחוז הגירושים בישראל הוא כ-40%. אם נוריד חרדים וערבים שלא מתגרשים יותר מדי, נגלה כי אזרח חילוני מסורתי ממוצע עומד בפני סיכוי של כ-50% להתגרש. תחשוב על זה אתה.

וכן, אני חושב שאתה מדבר "מפוזיציה" לגבי זוגיות, אתה עוד טרי, וחיים משותפים לא אומרים כלום לגבי העתיד.

ישן 13-09-2011, 14:08
צלמית המשתמש של RedBlossom
  RedBlossom RedBlossom אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "זה בדיוק אותו הדבר- אתה לא..."

זה שהסטטיסטיקות מראות כך וכך זה רק אומר שאנשים מתחייסים לנישואים בצורה לא רצינית ומטומטמת.
אני מניחה שלפחות מחצית מהמתגרשים לא התחתנו מאהבה אמתית אחד לשניה, והמחצית השניה
לא ציפתה מראש שגעונות של בני הזוג השניים (בגידות/מעילות/צורת אופי שלא הכירו וכד')

ככל שאתה גר ביחד עם בת הזוג שלך יותר זמן לפני החתונה, כך קטנים הסיכויים למצוא איזה "שגעון"
(נקרא לזה) הזוי שלא ציפית.

כמובן שיש דברים שלא תלויים בך ופתאום גילית שהאישה החליטה להוציא ממך כסף, אבל אלו מקרים
שלא קורים הרבה (אחד מבני הזוג צריך להיות ממש עשיר והשני לא - זה תנאי מאוד ספיציפי ולא שכיח
בהתחשב בעובדה שרוב העם הוא בורגני. ובנוסף אם אתה גם עשיר אז אתה צריך להתחתן עם מישהי
שהיא לא - גם דבר שכמעט ולא קורה, לרוב הם מחפשים אנשים באותה אליטה..)

בגלל זה אני חושבת שאם אתה עשיר - עדיף להסתיר את זה כשאתה מכיר מישהו חדש כדי שלא ישפוט
אותך לפי זה.. גם זה לפעמים לא עוזר, אבל זה מסנן משמעותית את רודפי הבצע שחיים רק בשביל זה..

ואגב - אין סיבה להתייחס לסטטיסטיקה בעניין כזה - 50% מהקשר הזה תלוי בך וזה לא לוטו

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 13-09-2011, 17:37

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "הקטע הוא - שלא צריך לנסות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי RedBlossom
הקטע הוא - שלא צריך לנסות לחזות.
נישואים זה לא לוטו, זה משהו שאתה צריך לבוא ב100% כוונה טובה מבלי להתחיל לחשוב "מה אם יקרה XYZ"
מה אם תעבור את הכביש ותדרוס אותך מכונית? מה אמצעי המניעה לזה?
לחצות במעבר חציה, לא להתפרץ, להזתכל ימינה שמאלה. זה מקטין את הסיכויים לנזק עתידי.

בן הזוג צריך לדעת לסמוך ב100%, אם לא - לא מתחתנים. אין סיבה להתחתן בלי ה-100% האלו
אין דבר כזה 100%, את יכולה לסמוך עליו שבוודאות מוחלטת לא יקרה פנצ'ר כזה? מה הבעיה לחתום על הסכם כזה? הרי אם בן הזוג השני אוהב ומעריך את הראשון בלי קשר לכספו, לא אמורה להיות בעיה לחתום, נכון?

ישן 13-09-2011, 20:31

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "נו, ולא שווה להקטין סיכון..."

זה מביא אותי שוב לעניין של - למה להתחתן אם אתה מתחיל לחשוב "מה אם"?
לא עדיף כבר לא להתחתן ולהיות זוג ככה?

ציטוט:
כפי שרוג כתב - אם אתה לא בטוח, אז בשביל מה מלכתחילה? אין צורך למהר ולהתחתן גם מהר -
חתונה היא סך הכל דף "חיוב" שבסופו של דבר משפיע על העניינים כספיים בעיקר, חוץ מזה, זוג יכול
לחיות אפילו כמה שנים ביחד ללא חתונה ואין שום הבדל בין זוג נשוי ללא נשוי.
חוץ מעניינים כספיים, כדי לתת את הגושפנקה הסופית לזוג - אלו הנישואין
(באש ובמים וכאלה)
אני נגד ההסכם מהסיבה הפשוטה - אם זוג מתחתן בשביל הגושפנקה הזו, אז למה לעשות "יוצא מן הכלל"?
כלומר, אנחנו זוג, חיים חיים יחד, מביאים ילדים יחד, נמצאים יחד - אבל בעניין כספי אנחנו לא יחד?
לדעתי אין דבר כזה בעניין "הזה והזה" - אנחנו לא נחשבים זוג.
זוג נשוי זה או הכל או כלום (אם אתם לא רוצים או הכל או כלום - אל תתחתנו, בשביל מה??)

אני מניחה שיש הרבה סיבות ל-למה להתחתן, יש כאלו שמתקרנפים, יש כאלו שעושים את זה בשביל
האירוע עצמו, ויש עוד הרבה סיבות... אבל אם זוג עושה את זה - אז הוא צריך להבין שזה באמת
ה"או הכל או כלום" ולא להתחיל למצוא עקיפות וכל מני דברים...

ישן 13-09-2011, 21:07

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "אף אחד לא מכריח אותך לחתום על..."

זה לא רלוונטי, לא נדרשת הסכמה

"
[font='FrankRuehl','sans-serif']בקשה למחיקה על הסף של תביעת התובעת למזונות – בשל היותה ידועה בציבור של הנתבע, וזאת בשל דלות הראיות לכאורה המבססות את עילת התובענה.[/font]

[font='FrankRuehl','sans-serif'].[/font]

[font='FrankRuehl','sans-serif']ביהמ"ש לענייני משפחה דחה את הבקשה מהטעמים הבאים: [/font]

[font='FrankRuehl','sans-serif']זכויות ידועה בציבור לא מוסדרות בחקיקה, ולכן בהעדר חוק המסדיר את מכלול הזכויות והחובות בין "ידועים בציבור" יש לפנות למישור החוזי, בהעדר חוזה מפורש, החיים המשותפים הם שיוצרים הסכם ועילה לטענת מזונות בת זוג מכוח דיני החוזים, קרי החובה לא להזניח את בת הזוג. [/font]

[font='FrankRuehl','sans-serif']במקרה דנן, יש לאפשר לתובעת להוכיח טענתה להסכם מכללא. שכן, היסודות לכריתת הסכם לחיים משותפים אינם מוגבלים ותלויים בהתנהגות ובכוונת הצדדים. הנתבעת צירפה מסמכים עפ"י תקנה 258 לתקנות לגיבוי תביעתה. העובדה שמדובר בראיות דלות יש לטעון כנגד משקלן בהכרעה הסופית. די בצרוף מסמכים (אפילו מעטים) להוות ראיות לכאורה אף אם מדובר בראיות חלשות ודלות, בסופו של יום המגמה היא לאפשר הצד את יומו בבימ"ש."[/font]
[font='FrankRuehl','sans-serif'][/font]
[font='FrankRuehl','sans-serif']מתוך-[/font]
[font='FrankRuehl','sans-serif'][/font]
[font='FrankRuehl','sans-serif'][font='David','sans-serif']תמש028593/06[/font][/font]
[font='FrankRuehl','sans-serif'][font='David','sans-serif'][/font][/font]
[font='FrankRuehl','sans-serif'][font='David','sans-serif']את יכולה לקרוא את זה דרך וויקי, הערה 4 בערך ידועים בציבור.[/font][/font]

ישן 15-09-2011, 07:20

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "מאיפה הציטוט הזה ואיך הוא..."

ציטוט:
זכאות לקבלת קיצבת מזונות

הביטוח הלאומי משלם לאישה קצבת מזונות חודשית, ובמקביל מנסה לגבות את החוב מן החייב באמצעות ההוצאה לפועל. במידה והגבייה הצליחה, והחייב שילם סכום הגבוה מן הסכום ששולם לאישה על ידי הביטוח הלאומי, יועבר ההפרש אל האישה.

קיימים מספר תנאים הצריכים להתקיים על מנת שהאישה תהיה זכאית לתשלום קיצבת מזונות:

• האישה היא תושבת הארץ, ועדיין מתגוררת בארץ.
  • הגבר החייב היה תושב הארץ בעת מתן פסק הדין למזונות, או שהיה תושב הארץ ב-24 מתוך 48 החודשים שקדמו למתן פסק הדין.
  • האישה איננה מתגוררת עוד עם החייב.
  • האישה עברה מבחן הכנסות.
בנוסף, חייב להתקיים אחד מן התנאים הבאים:

• יש בחזקת האישה ילד אחד לפחות
  • האישה איננה מסוגלת לכלכל את עצמה
  • האישה היא בת 60 ומעלה

http://www.4get.co.il/payments-bll.htm

אלו התנאים לקבלת מזונות כמובן

ישן 14-09-2011, 00:09

עוד פעם ה"מה אם" הזה...
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "זה מביא אותי שוב לעניין של -..."

אדם לעולם לא יכול לדעת באמת מה חושב הצד השני. לא משנה כמה תכירו אחד את השני, לנשמה של
אחר עדיין אי אפשר להיכנס. את לא יודעת ולא תדעי לעולם מה בן זוגך באמת חושב. יכול להיות שהוא משקר
לך מהרגע הראשון, יכול להיות שהוא כנה עם זאת שרצה להתחתן עימה אבל פתאום אחרי שנה, גילה את
הנפש התאומה שלו (אנאערף...).

אי אפשר לדעת מה יכול לגרום לגירושין, החל מחובות כספיים ומצב כלכלי בכי רע (שזה לא קשור כבר לרגשות),
אלימות, שעמום, סקס רע, וכלה בבגידות ואולי אפילו עבודה עד שעות מאוחרות. את כותבת הרבה תאוריה,
בלי משהו לאחוז בו, ואמנם לא כתבת את זה, אבל זה "סיפור מהאגדות" לשיטתך. המציאות רחוקה שנות
אור מזה - המציאות היא אמיתית. המציאות היא שיש גירושין ובכמויות מסחריות, שיש בני זוג שסוחטים את
טיפת הדם האחרונה של צד השני, שאי אפשר לחזות גירושין וכמו תעודת ביטוח - בחיים לא לוקחים סיכונים.

ישן 14-09-2011, 10:16

טוב, נישואין זה חוזה, תשאלי איזה רב או סתם ערס מהרחוב
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "כן* ולא כנה בדיוק, אי אפשר..."

כן כן, זה לא חוזה כספי ממשי, זה יותר חוזה של כוונות וכו', אבל...

שוב אגדות. "זאת אהבה". נכון, זאת אהבה, וזה בתקווה ימשך כך עד המוות, אבל מה לעשות שקורים גם
דברים רעים. ברור שתיפגעי אם יגידו לך לחתום על הסכם. ברגע שלך יהיו מיליונים, את פתאום תראי בחוזה
כזה כמשהו הרבה יותר לגיטימי.

באופן אובייקטיבי - אין לך שום סיבה להתנגד או להיעלב מהסכם ממון, מהסיבה הפשוטה, שלא התחתנת
כדי שמישהו יתן לך כסף - אז בשביל מה את צריכה להיעלב ממשהו שלא שלך מלכתחילה? ובמידה וכן יקרה
פיצוץ, הוא לא רוצה שתקחי לו שלא בצדק - חצי ממה שהוא עמל עבורו כל השנים. מאוד פשוט.

ותודה על העצה שלך שמי שלא מסכים איתך יישאר בבית. אני מודע שקשה לכתוב לעניין הודעה שלמה.
אני סולח.

ישן 14-09-2011, 10:39

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "טוב, נישואין זה חוזה, תשאלי איזה רב או סתם ערס מהרחוב"

וואי, איזה כיף לי שסלחת לי (לא יכלתי לחיות עם עצמי.. ), רק חבל שהייתי רצינית לגמרי ואתה זה שהתחלת עם הסרקסזם.

אף אחד לא מחייב אותך לחתום על החוזה הזה, נכון או לא נכון?
כן, שוב אגדות. או בעצם אפשר לקרוא לזה - המטרה האמיתית של נישואים
(כי בטוח המטרה העיקרית שלה זה לא לחלק כספים במידה שווה אם מתגרשים, נכון?)

גם אם יהיו לי מיליונים, אני אולי אקח יותר אמצעי זהירות (כפי שכתבתי בהודעות למעלה אם אתה רוצה לדעת)
אבל אני לא אסכים להסכם ממון, בשבילי - הסכם ממון זה דבר מטומטם והוא שולל את כל מטרת
הנישואים מלכתחילה. אם אני מגיעה למצב שאני חושבת על הסכם ממון - עדיף לי לא להתחתן ולהמנע
מזה מלכתחילה.

נכון, אין לי שום סיבה להתנגד, אתה צודק. אבל, כמה דברים קטנים שאולי יאירו את עינייך -
א. המחשבה על זה מלכתחילה מראה שיש בעיות אמון בין בני הזוג - במצב כזה, לא מתחתנים.
ב. "מה שהוא עמל עליו כל השנים" - אוקי, הוא עמל מבחינה כספית, אבל מה עם האשה?
היא גידלה את ילדיו, דאגה למשק בית וסידורים - בגלל שהם זוג - היא הקריבה את "כל השנים"
האלו ולא יכלה שיהיה לה "משהו לעמול עליו כל השנים" - כי היא הקריבה את חייה בשביל הזוגיות והילדים (ולהפך אם זה קורה בצד הגברי)
למה שהוא ישאר עם כל כספו ולא יקריב שקל אחד מעבודתו כשהיא עבדה לחינם?? למה היא יכולה להקריב את חיה והוא לא?
אם ונניח יהיו גירושים, מן הראוי שזה יתחלק חצי חצי כי היא גידלה את הילדים ודאגה למשק בית והוא
הביא את הכסף הביתה (ואל תגיד לי שזה גם משהו לא סביר, כי אני מניחה שלפחות 50% מהבתים
חיים ככה)
ואל תגיד לי "אישה יכולה לעבוד בדיוק אותו הדבר" - כי כולם יודעים שזה קצת יותר מסובך מ"גבר יכול לעבוד"
יש את הלידות שזה לכשעצמו לוקח לפחות חצי שנה (אם לא שנה+ מה שקורה בדכ, כי קשה מאוד לאשה
לחזור באמת אחרי שלושת חודשי החופשה) של חוסר עבודה, בעלי עסקים כבר מוצאים עובד אחר, היא
מתחילה מחדש, העניינים מסתבכים. וזה רק פן אחד מעוד כמה שנשים מקריבות כדי שתיהיה זוגיות.

עזוב כרגע גבר/אשה שרק נהנים מכספם של בני זוגם (ללא ילדים), אני מדברת על משפחה.

ישן 14-09-2011, 11:06

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "וואי, איזה כיף לי שסלחת לי..."

ציטוט:
גם אם יהיו לי מיליונים, אני אולי אקח יותר אמצעי זהירות
וואו, אם באגדת הנישואין שאת מספרת לי פה עליה כבר עשר הודעות תהיי עשירה, אז את תגיני על הכסף שלך -
מילים אחרות להסכם ממון, או הסכם ממון בווריאציה כזאת או אחרת (אפשר לקרוא לו סתם פיקאצ'ו, ולא הסכם
ממון. זה ישמע אולי חמוד יותר, אבל זה אותו הדבר.

מחשבת תחילה זה לא כי אתה לא סומך על בן זוגך, אלא שבנאדם לא באמת יכול לסמוך על עצמו במקרים
רבים. מה שאמרת לפני שנתיים זה ההיפך מה שתגידי היום - אי אפשר לדעת מה יקרה. את רוצה לסמוך על
מישהו כעל עצמך את לא ממש יכולה לסמוך (לא את אישית, שלא ישרף פיווז ).

כשאני מתכוון "עמל כל השנים", הכוונה לטרם הכירו. יש אנשים שבאו מבוססים יותר מאנשים אחרים. כשאישה
מצליחה לסחוט חצי מכספו של גבר (או להיפך, למען לא אקים על עצמי את כוחות הפמיניזם שרוצים רק לגדום
את איבר מיני) - לא מדובר על כסף שהוא הרוויח בתקופת היכרותם - אלא על כל ממונו ורכושו.

"גידלה את ילדיו"?! השתנית אני זוכר דעות אחרות לגמרי - ישר כוח, הפנמת.

ישן 14-09-2011, 10:31

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "כן* ולא כנה בדיוק, אי אפשר..."

ציטוט:
נישואים זו אהבה, לא עוד חוזה שאתה חותם עליו, לנשואים אין תנאים. אם יש - לא מתחתנים.

נישואים זה בדיוק חוזה ולא שום דבר אחר. אהבה זו אהבה, ויש אהבה בלי נישואים, ולמרבה הצער יש גם נישואים בלי אהבה. אהבה היא (בדרך כלל) מה שמביא שני אנשים להינשא, אך אין זה אומר ששני המונחים זהים זה לזה.
לעומת האהבה, שהיא רגש, נישואים הם הסכם בין שני צדדים, בחסות צד שלישי (המדינה או האל בדרך כלל), המתחייבים לחיות זה לצד זה את חייהם. הרי אם נישואים הם אהבה, בשביל מה צריך בכלל להינשא? מספיק פשוט לאהוב זה את זה וזהו, לא?
זה לא עניין חדש שמוסד הנישואים נתפס כהסכם - הסוגיה בה מטפל הסכם ממון זהה לחלוטין לסוגיה בה עוסקת הכתובה שקיימת כבר אלפי שנים בדת היהודית. גם בטקס הנישואין הנוצרי יש מאפיינים ברורים של חוזה, כאשר כל אחד מבני הזוג מתחייב התחייבויות כאלה ואחרות בפני בן הזוג השני.

ישן 14-09-2011, 16:17

בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "לא. איך שאתה רואה זה לא..."

ציטוט:
לא.
איך שאתה רואה זה לא נכון, לא בגלל שאני לא חושבת ככה - אלא כי ככה המילה "נישואין" הוגדרה כפי שאמרתי - ומי שהמציא אותה, הגדיר אותה כך.
ממליצה לך להשתמש בגוגל ולגלות מה עומד מאחורי המילה "נישואין".

את רצינית?
את הגדרת נישואין ככה:
ציטוט:
נישואים זו אהבה, לא עוד חוזה שאתה חותם עליו, לנשואים אין תנאים. אם יש - לא מתחתנים.

את הלכת לגוגל כדי לבחון את ההדגרה שלך, לפני ששלחת אותי לשם?

תתחילי בזה שתקראי את הערך בויקיפדיה, ואז תחזרי אלי ותספרי לי האם 'נישיאין זה אהבה' ( ), או שאולי בכל נישואין זה ההסכם שממסד קשר בין בני זוג, אשר לו גם השלכות משפטיות, הכוללות חובות וזכויות של כל אחד מהצדדים, וגם התייחסויות לסיום הקשר.

ישן 13-09-2011, 12:51
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
על פי המחאה האחרונה זה נראה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "מה דעתכם על הסכם ממון?"

שלאף אחד ממון התחלתי גבוה (: .

מה עצם אומר הסכם ממון ? שאם לאיקס יש הון משלו לפני החתונה ואז אחרי הזה הגרושה לא תוכל לקחת מיזה שום דבר? אני לפי דעתי חושב שלרוב הגברים\נשים הצעירים יש כל כך הרבה שזה מצריך הסכם. אם הזוג מחליט לפני החתונה שבמקרה וחס וחלילה ייהיו גירושים אז אז אפשר לעשות הסכם חלוקה שווה או משהו דומה על מנת למנוע אי נעימות. מצד שני אני חושב שזה קצת לא יפה לראות זוג נחמד שטוב להם ביחד ואז נגיד הבחור לפני החתונה אומר : אולי נעשה הסכם ממון? זה קצת יכול להרוס.

הסכם ממון לרוב צריך להיות אם אתה הולך להתחתן עם בן\בת של טייקונים\משפחות עשירות מאוד שרוצות ליתר ביטחון לדעת שהחתונה לא כדי לחלוב כסף או נגיד צעיר\צעירה שחושבים שיוכלו לעקו. כסף אם יתחתנו עם זקן\נה עשירים מאוד.

ישן 13-09-2011, 13:54

כפי שרוג כתב - אם אתה לא בטוח, אז בשביל מה מלכתחילה? אין צורך למהר ולהתחתן גם מהר -
חתונה היא סך הכל דף "חיוב" שבסופו של דבר משפיע על העניינים כספיים בעיקר, חוץ מזה, זוג יכול
לחיות אפילו כמה שנים ביחד ללא חתונה ואין שום הבדל בין זוג נשוי ללא נשוי.
חוץ מעניינים כספיים, כדי לתת את הגושפנקה הסופית לזוג - אלו הנישואין
(באש ובמים וכאלה)
אני נגד ההסכם מהסיבה הפשוטה - אם זוג מתחתן בשביל הגושפנקה הזו, אז למה לעשות "יוצא מן הכלל"?
כלומר, אנחנו זוג, חיים חיים יחד, מביאים ילדים יחד, נמצאים יחד - אבל בעניין כספי אנחנו לא יחד?
לדעתי אין דבר כזה בעניין "הזה והזה" - אנחנו לא נחשבים זוג.
זוג נשוי זה או הכל או כלום (אם אתם לא רוצים או הכל או כלום - אל תתחתנו, בשביל מה??)

אני מניחה שיש הרבה סיבות ל-למה להתחתן, יש כאלו שמתקרנפים, יש כאלו שעושים את זה בשביל
האירוע עצמו, ויש עוד הרבה סיבות... אבל אם זוג עושה את זה - אז הוא צריך להבין שזה באמת
ה"או הכל או כלום" ולא להתחיל למצוא עקיפות וכל מני דברים...

אני חייבת לומר שאם גם אחד מבני הזוג מציעים את זה, אז זו סוג של העלבה..
אני אישית הייתי מאוד נעלבת אם בן הזוג שלי היה אומר לי את זה..

ישן 13-09-2011, 16:32

היום מתגרשים הרבה יותר בגלל מודעות, השכלה גבוהה ויכולת

לא סתם אחוז הגירושין עלה בצורה דרסטית. זה כי אנשים יותר עצמאיים
ולא כמו האנאכרוניסטים ואף ה"פרימיטיבים" של שנים עברו.

והטיעון של חתונה בפזיזות הוא פשוט שגיאה. ממוצע גיל הנישואין
עולה כל שנה לגילאים הרבה יותר גבוהים. להוציא חרדים וערבים
כמובן. אז אנשים לא מזדרזים להתחתן.

אגב, יש טענה שאומרת שבן אדם מתקשה מאוד בקשר מונוגמי.
אחרי שנים ביחד, פשוט יורד. זה יכול לקרות. יש פה אולי חלק
שחושבים שאנחנו באגדות, והנסיך והסינדרלה שלו יחיו באושר
ועושר עד...

המציאות הרבה יותר מורכבת. לא שנישואין מוצלחים לא קורים,
אבל לטעון שמראש יודעים שיהיה בסדר? הנבואה ניתנה לטיפשים.

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 13-09-2011 בשעה 16:36.
ישן 13-09-2011, 23:56

את מציינת מקרים שקיימים בקצוות המציאות ומתייחסת אליהם כנורמה...
בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "מה הקשר בין חתונה פזיזה לגיל..."

קודם כל, יש בהחלט קשר בין חתונה פזיזה לגיל נישואין. הרבה אנשים שהגיעו לגילאים יחסית גבוהים, עשו זאת
ברצון (27-34), ועברו בשנים הקודמות ניסיון ומערכות יחסים. גם אם לא כולם עשו זאת ברצון (להגיע לגיל גבוה),
הם כן עברו בשנים עברו ניסיון, כך שרובם הגדול לא יקפוץ על כל מציאה שהוא מאתר וסוגר איתו עסקה לחיים
תוך שבועיים ימים.

הדוגמה שנתת, כאילו מדובר באיזו נורמה שיש כאלה שאחרי חודש מתחתנים - זה מגוחך קמעה. סוג האנשים
שעושים את המעשים הפזיזים האלה (כן, זה פזיז), הוא אפסי ובטל בשישים. לתת את אותה קבוצת אוכלוסיה
כדוגמה למצב הכללי במדינה? אממ...

כוונת תחילה של בני הזוג תמיד חיובית, כך גם אני טענתי. הרי אנשים לא יתחתנו אם הם לא שלמים באותו הרגע
עם המהלך (טוב, לפחות 99%). לכן, מה שהרגע נראה כדבר הטוב ביותר שקרה למישהו, זה לא מה שהוא יחשוב
בהכרח עוד שנה, שנתיים או עשר שנים. צר לי, זאת בועה לחשוב ש"צריך לדעת" כבר ביום החתונה, כאילו אפשר
לצפות מה יקרה עוד X זמן.

וזאת ממש לא דרך של לומר "מה אם ומה אם" (Whatever), אלא פשוט בטחון של צד מסויים (בד"כ זה צד אחד
שנדפק), כי מה לעשות שהסטטיסטיקה של השנים האחרונות והההערכות של השנים הבאות זה שאחוז הגירושין
רק יעלה. ככל הנראה במגזר החילוני אחוז הגירושין עומד על כ-50%. אם נראה לך שאת תחזיקי בקשר לחמישים
שנה, שיבושם לך ולבעלך לעתיד (או שאולי גם הוא ירצה הסכם כזה להגן על עצמו במקרה קיצון).

יש שאנשים, ובצדק, שרוצים לכסות את עצמם מסיבה ברורה. המקרה שבגינו פתחתי את האשכול זה של מכר
שלי, שקנה בית במחיר מאוד גבוה, רק לפני שנה, ויש לו אישה ושני ילדים קטנים, גילה שבעה חודשים אחרי קניית
הבית שאשתו רוצה גירושין. לא מעניין אותה הילדים, לא מעניין אותה שקנו בית שאגב, עוד לא גרו בו (הוא עדיין
משופץ...) - היא החליטה שזהו. אז את חושבת שהוא צפה דבר כזה? עולמו נחרב עליו, ואת חושבת שבאמת
אפשר לצפות או לנבא משהו כזה. חדשיים לפני שנאמר לי, ראיתי אותם מתנשקים כמו זוג אוהבים שרק הרגע הכיר.

מה שעכשיו הולך לקרות זה שאשתו, השטן הקטן, הולכת לדרוש חצי מהבית, שכן הוא רשום על שם שניהם (מאוהב
טיפש שכמותו...) אבל הוא זה ששילם את הכסף הגדול. אז זאת דוגמה מצויינת לכך שהסכם כזה הוא לא רק נחוץ,
הוא גם מבחן עבור הצד השני, לראות אם הוא מעוניין בכסף או רק בבנאדם עצמו - כי כפי שכתב סאם וולר פה -
לאף אחד לא צריכה להיות בעיה לחתום על חוזה כזה, הרי לא מתחתנים עם הכסף.

ולגבי ניסיונות הנבואה - ההיפך - את מנסה לנבא ולטעון ש"אם מתחתנים אז צריך לדעת". אני טוען, כמו רבים
אחרים פה, שכדי לחסוך עוגמת נפש - עושים הסכם ממון וחוסכים ניחושים של "אולי נתגרש ותסחטי לי את רוב כספי...".

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 14-09-2011 בשעה 00:11.
ישן 14-09-2011, 01:15
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "שמע, על דבר אחד שנאמר פה על..."

הסכם ממון משומש היום גם על ידי ידועים בציבור ולא חייב חתונה היום להסכם ממון.
קח למשל אנשים מבוגרים עם ילדים שמצאו אהבה,אבל רוצים להשאיר את הרכוש לילדים שלהם אחרי המוות ולא לגבר או האישה שאיתו/ה הם היו ידועים בציבור. (היו בנושא הרבה תביעות)

אני מסכים איתך אם מדובר בסיבוב שני או בידועים בציבור שיש צורך בהסכם ממון בהחלט,אבל לא בדרך כלל בסיבוב הראשון.
סיבוב ראשון בדרך כלל הגבר והאישה לא עשירים מבית והסכם ממון יכול להרוס את היחסים לחלוטין ועו"ד סתם יעשה כסף על הסכם ממון מגבר ואישה שאין להם הרבה כסף בבנק בכל מקרה.

עריכה: קיימים היום גם הסכמי ממון מצד ההורים של הגבר או ההורים של האישה,אם הם הביאו הרבה כסף לילדים בשביל להגן על עצמם והילדים שלהם לא בצורה ישירה.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 14-09-2011 בשעה 01:20.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:46

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר