לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-09-2011, 18:39
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
המאבק הושלם: זוג ערבים יוכל להתגורר ברקפת

בתום 6 שנים של דיונים משפטיים, מהן 4 בבג"ץ, קיבלו שופטי העליון את עתירתם של פאתנה ואחמד זבידת שנדחו על ידי ועדת הקבלה של היישוב מחמת "אי התאמה חברתית". היישוב מחויב להקצות להם מגרש בתוך כ-3 חודשים .
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4121841,00.html

אני יודע שאני הולך לכתוב דברים שיעוררו הדים אבל אני חש שיש לכתוב אותם.

אני חושב שבמהלכים כאלו אפשר לראות סכנה לקיום העם היהודי בארצו בחופשיות . נכון שזה נשמע גזעני, אך חייבים להיות מחוייבי המציאות. בואו נסתכל על החברה הערבית ישראלית- הם לא באמת חלק מאיתנו ולא מחפשים להיות כאלה ואפשר לראות זאת בזלזול כלפי החוק ולמוסדות המדינה ולאוכלוסיה היהודית. בואו לא ניתמם ,כמה הטרדות של בחורות יהודיות וכל הנושא של מה שקרה להן במידה והן מתחתנות עם ערבים ישראלים\בדואים והכפייה שנהיית על חייהן. אני לא הייתי רוצה לחיות בשכונה שבא יש סיכוי שיטרידו את הילדים שלי ובעיקר הבנות רק בגלל שהן יהודיות(אני מודע לכך שיהודים מטרידים יהודים אבל אין קבוצת יהודים ספיציפית שמוטרדת על ידי קבוצת יהודים אחרת כי הם יהודים מסוג אחר,עדיין)וזה מותר על פי הדת המוסלמית. נכון שתגידו שאיך אני כיהודי יכול לכתוב דבר כזה. אני יענה בפשטות שיש הבדל, יש הבדל. יהודים בגולה או שהם חיים בשכונות משלהם או שחיים בשקט כאזרחים שווים בשכונות ולא מנסים אפילו אם הם רוב לנסות לשנות את אופי האיזור או להראות עליונות. לא כך הדבר בישראל, מי זוכר מה קרה לבחור היהודי שניסה לקנות בית בכפר עיבלין(אני מקווה שכתבתי זאת נכון). וגורש משם ואויים על חייו.

לפני שמנסים להיות פוליטיקלי קורקט , צריך לנתח את המציאות ולראות את האמת, הנושא מטריד אותי לא בגלל שאני שונא ערבים אלא בגלל שאני דואג לרוב ולתרבות היהודית במדינת ישראל. אני מאוד בעד שביישובים שלהם יחיו כמו שצריך ושיהיו אזרחים טובים. כל בן אדם שקצת מחובר למציאות יודע שהאוכלוסייה הערבית ישראלית רואה את עצמה כפלשתינאית ולא שואפת כל כך לפיתרון אמיתי(לא נראה לי שיהייה ערבי ישראלי שיגיד שהוא נגד זכות השיבה בשביל שהעם היהודי לא יעלם) וכן, זה גם צריך להוות נורה אדומה ולא להסתתר מאחורי משקפיים ורודות. אנחנו מודעים לתרבות הערבית המוסלמית ומה קורה לה כשהיא נהיית רוב במקומות מסויימים(ראו ערך שכונות שלמות באירופה ). כל מה שאני כותב לא המצאתי, זה שהתקשורת לא מדברת על זה , לא אומר שזה לא נכון.

לסיכום, אם הערבים הישראלים כמגזר לא היו במנטליות כזו וביחס כזה והיו באמת חלק מהחברה הישראלית בלי שאנו היהודים נחשוש מהם , לא הייתי מעז לכתוב דבר כזה, אבל אי אפשר לשקר לעצמנו, אם הכל היה טוב ויפה יהודי היה יכול לחיות באום אל פאחם ולא לפחד ויהודים ברמת אביב לא היו פוחדים משינוי אופי החיים בעקבות הגירה ערבית לשכונה שלהם. צריך להסתכל על התהליכים הללו בראייה לעתיד מבחינה לאומית וציונית.

ועדיין מי שמזדעזע , שיטפל בכל המוקמות שצועקים בהם על התיישבות חרדים או דתיים שמפריעים לאופי האזור ואחר כך יבוא בטענות על מה שכתבתי במקרה הזה.

כמובן שאני לא יכול להכליל וברור שיש כאלה שהם לא כפי שתארתי את התמונה הגדולה, אבל צריך להסתכל על המגזר הערבי ביחסו ופתיחותו ויחסיו בכללי עם המגזר היהודי במדינת ישראל.

נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 13-09-2011 בשעה 18:56.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-09-2011, 21:02
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.02
אינני מכיר זוגות יהודיים המעוניינים לגור בערים או בכפרים הערביים
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "עכשיו בוא נראה כמה זמן ייקח ליהודים לגור באום אל פאחם"

(להוציא כמובן את מה שקורה בשומרון)
גם אם היו נותנים לי חינם בית על פיסת אדמה באום אל פאחם, הייתי מוותר על התענוג.
קבל בדיחה רלוונטית לנושא (ולתחום עיסוקי)
זוג יהודים הגיע לגליל, קנה אדמה, שתל עצים ובנה עליה בית בן 2 קומות עם גג רעפים אדום.
מקץ שנה, הגיע זוג ערבי שקנה אף הוא לא הרחק פיסת אדמה, שתל עצים ובנה לעצמו בדיוק
את אותו מודל - 2 קומות עם גג רעפים אדום.
הקטע חרה לזוג היהודים והם החליטו על מקצה שיפורים. סללו את הכביש המוביל לבית והרימו
קומה נוספת.
לא עבר זמן רב וגם הזוג הערבי סלל כביש והרים אף הוא קומה נוספת.
הזוג היהודי לקח ללב, החליט שנמאס לו ותלה על הבית שלט למכירה - 900.000 שקל.
למחרת בבוקר פותח הזוג היהודי את התריסים.. וחשכו עיניו. גם הזוג הערבי תלה שלט
למכירה - 1.000.000 שקל.
בעצבנות רץ הזוג היהודי לביתו של הזוג הערבי והשתגע עליו. "איך אתם מעזים להרים את המחיר,
הרי מדובר בדיוק באותו בית, עם אותם עצים ואותה דרך סלולה"?!?
"כן השיב הזוג הערבי, אבל לכם, לכם יש שכן ערבי"..

נערך לאחרונה ע"י looopy בתאריך 13-09-2011 בשעה 21:15.
ישן 14-09-2011, 18:06
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
ההשוואה בין שגב שלום ליישוב רקפת בעייתית מאוד
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אליעזר אביטן רצה לגור בשגב..."

שגב שלום הוקם עבור אוכלוסיה מסויימת, ועל מנת לענות ספציפית על הצרכים של אותה אוכלוסייה. צריך ליזכור שהבדואים פונו ממקומות רבים שבהם ישבו על מנת להשתמש בקרקע לצרכים של המדינה. היות ואי אפשר להעביר אותם לים, בנו להם יישובים. לתת ללא בדואים לגור שם, זה סוג של גזילת כיבשת הרש. לעומת זאת, היישוב רקפת לא הוקם כדי לענות על איזו מצוקה ספציפית של יהודים וכפיתרון הכרחי למגזר היהודי. אין שום מניעה שכל אזרח ישראלי יוכל לגור שם. ביישובים קטנים באמת צריך שתהיה לתושבים זכות להציב קריטריונים לקבלה. אבל הקריטריונים צריכים להיות ענייניים.
מעבר לכך, בג"ץ אביטן היה נגד רשויות המדינה (מנהל מקרקעי ישראל) בעוד בג"ץ רקפת היה נגד אנשים פרטיים-חברי היישוב. יש הבדל גדול בין התערבות בהחלטה ממשלתית ובין התערבות בהחלטה פרטית.
ואגב, אני גם לא חושב שבארה"ב מותר ללא-אינדיאנים להתגורר בשמורות שהקימו עבור האינדיאנים.

נערך לאחרונה ע"י קגנס בתאריך 14-09-2011 בשעה 18:08.
ישן 15-09-2011, 21:45
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
תיראה, כל מגרש ביישוב שהולך ליהודי הוא מגרש שלא מקבל בדואי
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "עקרונית אתה צודק, מעשית אני..."

ולבדואים יש הרבה פחות אופציות. אין מה לעשות, קרקע היא משחק סכום אפס. בוודאי בישראל. אני באמת לא יודע מה בית המשפט היה קובע אם המדובר היה בערבי לא בדואי. בוודאי כאשר יש בעיה מסוימת בימינו בזיהוי מיהו ערבי בדואי ומי סתם ערבי פלאח או מהעיר. על כל פנים, אני סבור שמדובר במקרים שונים מהותית. מקרה זהה יהיה של יהודי שרוצה, השד יודע למה, להכנס לגור באום אל פאחם. מבחינה חוקית, אי אפשר למנוע מימנו. מבחינה מעשית, אם הוא יהיה בסיכון בגלל זה משטרת ישראל תצטרך לתת לו הגנה וחוששני שלא ממש תעמוד בכך. אולי גם זה נושא לבג"ץ-לכפות על משטרת ישראל להקצות כוחות מתאימים להגנת יהודים בודדים החיים בתוך יישוב או שכונה ערביים והסובלים מאיומים והתנכלויות.
ישן 13-09-2011, 19:00
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "המאבק הושלם: זוג ערבים יוכל להתגורר ברקפת"

שתי הערות..
הראשונה, אתה כותב כמה פעמים דברים כגון ״ אין מה לעשות, זו האמת״ כשבכלל לא בטוח בחלק מהמקרים אם זו אכן האמת או רק התפישה שלנו של ״ האמת״.. גם אם בחלק מהמקרים אתה צודק הרי שלרוב ״האמת״ מורכבת הרבה יותר..
אבל עזוב, גם אם כל מה שכתבת בחלק הראשון נכון.. איך זה בדיוק שייך? הרי הזוג עתר נגד הקבלה שלו לישוב.. ולא ביקש שיקבלו את כל הערבים לישוב...אם הזוג הזה דומה מבחינה סוציואקונומית וחברתית לרבים מתושבי הישוב והסיבה היחידה שלא קיבלו אותו זה שהם ערבים אז אני מבין את הטענה שלהם ואף חושב שאתה צריך בכלל לתמוך בהם,זאת אומרת כמה שנקדם ונשתף פעולה עם ערבים ״כמונו״ מצבנו יהיה יותר טוב כאן וגם נמצא לאט לאט שיש יותר ערבים כאלה..
אני אישית חושב שהנושא הוא מורכב, מצד אחד צריך לאפשר לישובים בעלי מאפיינים יחודיים לשמור את הייחוד שלהם, לא יתכן שבישוב חדש קהילתי דתי ירצו פתאום להצטרף ערבים או חילוניים שמתכוונים לעשות מסיבות בשבת.. מן הצד השני חייבים להיות על המשמר שהזכות הזו לא מנוצלת לרעה ומהווה באמת תירוץ לגזענות ודעות קדומות.. יש כאן שביל זהב שבו צריך לצעוד בעדינות. דרך אגב במקרה שלפנינו עוד לא הגעתי למסקנה באיזה מהמקרים מדובר.. אני צריך לחקור קצת יותר את המקרה הספציפי..*

ישן 14-09-2011, 10:32
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
ובארץ ישראל של לפני 500 שנה לא היו טלפונים, וכדי להעביר מסרים מהר היו משתמשים בשליחים
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי אוריהו שמתחילה ב "רצח על כבוד המשפחה הוא כוללני מידי ומכליל גם את המתנגדים מתוך המגזר."

אז מה? מה הקשר? אנחנו מדברים על עכשיו, קרי כיום. לצורך העיניין גם לפני 100 שנה, 200 שנה ואפילו 1000 שנה אצל המוסלמים היו רוצחים על רקע חילול כבוד המשפחה.
מה השתנה? אצל עמי אירופה לא רוצחים יותר על כבוד המשפחה - אצל המוסלמים (וגם בישראל), כן. אם ניסית בתגובה זו לערער על מה שכתבתי, הרי שחיזקת את דברי עוד יותר...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 13-09-2011, 21:04
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "והמוצא הערבי לבדו לא מספק את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
והמוצא הערבי לבדו לא מספק את השונות המבוקשת? מבחינת שפה? תרבות? חגים? מוסדות תפילה?

לא בטוח..כאמור אם מדובר בחילונים אקדמאים..מה, אתה לא מכיר עו"ד ערבים מתל אביב, משחקים פוקר עם החברה, שןתים, יוצאים למועדונים ולמסעדות "שלנו" ואם לא הייתי אומר לך לא היית יודע שהם ערבים? יש כאלה רבים ידידי, אם זוג כזה אתה לא מתקבל לישוב עם זוגות דומים רק כי הוא "ערבי" אז כאן יש בעיה..זה כל מה שאני אומר...כי מחר אתה לא מקבל "עיראקים" וכו'...
מזה צריך להישמר...לא לקבל אנשים שהם באמת תרבותית וסוציו אקונומית שונים לישוב שהגדיר מהתחלה שהוא מעוניין להיות כזה זה עניין אחר...אבל צריך להיזהר כי זה מדרון חלקלק גם לכיוון של האפליה, לא רק לכיוון שאתם ציינתם.

ישן 13-09-2011, 21:48
  משתמש זכר hzhz hzhz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.05
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "תחפש בג"צ אליעזר אביטן נגד..."

http://www.constitution.org.il/inde...class=1&id=1210
רפרפתי קצת בהחלטה ובאמת יצאתי ברושם של צביעות מצד בית בג"צ.
ציטוט:
ההתייחסת אל הבדואים כאל מי שראויים לסיוע ולסבסוד על-מנת שיעברו למגורי קבע ביישוב אינה התייחסות אל בני לאום מסוים, ואינה העדפתם על רקע לאומי על פני בן לאום אחר. ההתייחסות היא אל בדואים, אשר במשך שנים רבות חיו חיי נוודות, וניסיונות שלהם להשתקעות במקום קבע לא עלו יפה והיו כרוכים בהפרות חוק, עד שנוצר אינטרס למדינה לסייע להם, ובכך גם להשיג מטרות ציבוריות חשובות. האופי ודרך החיים של נוודים ללא יישובי קבע מסודרים, על כל הכרוך בכך, הם העושים את הבדואים לבני קבוצה ייחודית, שהמשיבים סבורים שראויים הם לסיוע ולעידוד, תוך התייחסות מיוחדת, מפלה לטובה, ולא העובדה שהם ערבים. והא ראיה, שלא רק ליהודים, אלא גם לערבים-דרוזים או מוסלמים - או לכל מי שאינו בדואי, אין המינהל מוכן להחכיר מגרש ביישוב.
נראה לי, על-כן, שהקצאת משאבי ציבור מוגברים וייחוד היישוב לבדואים בלבד לא נעשו מטעמים של הפליה על רקע לאומי, וכל הטענות בדבר נטל ההוכחה וטיב השיקולים הראויים, כשבאים לפגוע בזכות לשוויון ללא בדל גזע או לאום, אין עניינן לכאן.

גם אם לא בהפליה על רקע לאומי עסקינן, עדיין ניצבת השאלה, אם קיימים שיקולים ענייניים וסבירים, המצדיקים את עמדת המשיבים בדבר מניעת החכרת מגרשים ביישוב למי שאינם בדואים.
בא-כוח העותר הדגיש, שיש חוקרים ומלומדים הגורסים, שאין זה כלל לטובתם של הבדואים, שישוכנו ביישובים המיועדים להם בלבד. על-פי גירסתם, הבדואים עצמם אינם רוצים בכך. רק הממשלה, וגופים הפועלים מטעמה, סבורים שטובתם של הבדואים דורשת זאת, ואלה מחליטים, למעשה, מה טוב לבדואים, בניגוד לדעת הבדואים עצמם.

אכן, כמו בעניינים רבים אחרים, גם בענייננו קיימת מחלוקת בין מומחים, והדבר, כמובן, לגיטימי. בניגוד לדעת מומחי המשיבים, יש אחרים הסבורים שגישת המשיבים הינה פטרנליסטית, ומתעלמת מהצרכים האמיתיים של הבדואים, ואינה מתיישבת עם רצונם ומאווייהם.
ואולם נראה לי, שאין מקום שבית-משפט זה יחווה את דעתו שלו ויכריע במי מדעות המומחים יש לצדד. כשיושב בית-משפט ה על מדוכת בחינת התנהגותה של הרשות, אין הוא נוטל עליו את תפקידה, ואין עליו להכריע במקומה ולהכתיב לה את המדיניות הראויה והרצויה במקרה הנדון לפניו.
על בית המשפט לבחון, אם המשיבה פעלה על סמך תשתית ראייתית מספקת, אם שקלה את השיקולים הענייניים הרלוואנטיים והתעלמה משיקולים זרים ופסולים, ואם שקלה והחליטה החלטה שרשות סבירה הייתה מחליטה באותן נסיבות.
בקיצור, התנערות של השופט והסרת אחריות. ראינו לא פעם שבג"צ יכול לבטל החלטות.

ישן 14-09-2011, 07:13
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
הוכחה ברורה ביותר שאם לא נחזור בתשובה, נאבד גם את המדינה היהודית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "המאבק הושלם: זוג ערבים יוכל להתגורר ברקפת"

אני בטוח שאם חברי הבג"ץ היו חוזרים בתשובה, הפסק דין שלהם היה שונה בתכלית.

וגם למרות הבג"ץ, היחידים שגם אם יש להם שכנים ערביים, ממשיכים להתעקש ולהישאר בשטח זה היהודים הדתיים והחרדיים.

אחרים, גם אם ישנו שכן ערבי בודד, העשירים מתחילים לברוח, כשיש שני שכנים, המעמד הבינוני מתחיל לברוח וכן הלאה.

כן, רבותי. אותם "שחורים" שאנחנו כל כך אוהבים לשנוא הם הגרעין של המדינה.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 14-09-2011 בשעה 07:17.
ישן 14-09-2011, 10:02

הם יהיו בבג"ץ ירוויחו המון כסף וישלמו מיסים
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אם כולם יחזרו בתשובה מי ישלם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rubber_duck
אם כולם יחזרו בתשובה מי ישלם מיסים? מי ישרת בצבא?

http://www.haaretz.co.il/news/law/1.1372482
ציטוט:

השופט לענייני משפחה בירושלים, פיליפ מרכוס, שעמד במרכז סערה משפטית כשמנע לפני כשנה מזוג תאומים לאב הומוסקסואל להיכנס לישראל, החליט במפתיע לפרוש. מרכוס, שכתב פסקי דין שעוררו מחלוקת חריפה, הודיע כי יפרוש מכהונתו בעוד כמה חודשים, אחרי 15 שנות כהונה וכעשור לפני גיל הפרישה הרשמי - 70.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/hasite/images/printed/P110811/f.0.1108.120.1.9.jpg]

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=484913
מחותנו של אהרון ברק החשוד בשוחד של עשרות מיליוני שקלים נמלט לפרו

----------------------------------------------------
ציטוט:
במקור נכתב על ידי rubber_duck
אם כולם יחזרו בתשובה מי ישלם מיסים? מי ישרת בצבא?

רק מי שמנסה לעוות את כל התמונה לשחור-לבן, רק הוא טוען ככה. יש המון חרדים ודתיים שעובדים, מרוויחים ומשלמים מיסים, וגם הולכים לצבא. זה כמו לטעון שכל החילוניים הם או נרקומנים או אנרכיסטים שמאלנים.

וענף היהלומים שעושה הכי הרבה יצוא, שם כמעט הכול מבוסס על הדתיים והחרדיים.

בעצם, הדתיים כולם הולכים לצבא ומשלמים מיסים הרבה יותר מהחילוניים. וגם חלק גדול של החרדיים.

מי שרוצה לחזור בתשובה יש לו המון אופציות: דתי, מתנחל, חרדי, ברסלב, חב"ד. חב"ד - כולם עובדים לפרנסתם. גם האברכים לומדים לא יותר מאשר גיל 24-25. וגם הקיבוצים החרדיים כמו קיבוץ חפץ חים.

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 14-09-2011 בשעה 10:18.
ישן 15-09-2011, 06:57

האם אתה לא יהודי, האם אתה עובד בבניין?
בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי עמי61 שמתחילה ב "מה הקשר לצפונבון ? מדובר על חרדים ועל כל שאר היהודים ."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עמי61
מדובר על חרדים ועל כל שאר היהודים.

למה בכל דבר החרדים אשמים.

ואם אתה מתנפל על כל היהודים, היית יכול למצוא דברים טובים ביהודים, לדוגמה שיש ביניהם פחות רוצחים.

אבל מתגובתך אפשר גם להסיק איך שנאת חרדים בסופו של דבר מביאה גם לשנאת ישראל פשוטו כמשמעו.

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 15-09-2011 בשעה 07:01.
ישן 14-09-2011, 15:32
צלמית המשתמש של infected aviad
  משתמש זכר infected aviad infected aviad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.06
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "הם יהיו בבג"ץ ירוויחו המון כסף וישלמו מיסים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamedinai
http://www.haaretz.co.il/news/law/1.1372482

רק מי שמנסה לעוות את כל התמונה לשחור-לבן, רק הוא טוען ככה. יש המון חרדים ודתיים שעובדים, מרוויחים ומשלמים מיסים, וגם הולכים לצבא. זה כמו לטעון שכל החילוניים הם או נרקומנים או אנרכיסטים שמאלנים.

וענף היהלומים שעושה הכי הרבה יצוא, שם כמעט הכול מבוסס על הדתיים והחרדיים.

בעצם, הדתיים כולם הולכים לצבא ומשלמים מיסים הרבה יותר מהחילוניים. וגם חלק גדול של החרדיים.

מי שרוצה לחזור בתשובה יש לו המון אופציות: דתי, מתנחל, חרדי, ברסלב, חב"ד. חב"ד - כולם עובדים לפרנסתם. גם האברכים לומדים לא יותר מאשר גיל 24-25. וגם הקיבוצים החרדיים כמו קיבוץ חפץ חים.

אף אחד לא בא וטען שכל החרדים לא עושים צבא, כן נטען שהם עושים צבא בכמויות קטנות ביותר ביחס לחלקם באוכלוסיה. ישנם חרדים שעובדים, אך שוב, מדובר בחלק קטן מתוכם.

מה קשורים הדתיים הלאומיים, מישהו בא אליהם בטענות? לא, באו בטענות לחרדים שאתה מכנה הגרעין עליו נשענת הארץ, ושוב, החרדים משרתים בצבא ועובדים באחוזים קטנים.
ישן 15-09-2011, 07:08

החרדופוב הוא חרדי סמוי
בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "..."

מדובר על חזרה בתשובה. זה לא בהכרח להיות אברך כולל. 52% של החרדים עובדים. מי שנהפך להיות חרדי יכול לא להיות אברך כולל. וגם אם חוזרים בתשובה להיות דתי לאומי, גם זה חזרה בתשובה. וגם אם חוזרים בתשובה ונהפכים לחב"ד, גם שם כולם עובדים.

אני בפירוש כתבתי גם על הדתיים, והחרדים גם הם לא היו מוזכר שום דבר על אברכי כולל:
ציטוט:

היחידים שגם אם יש להם שכנים ערביים, ממשיכים להתעקש ולהישאר בשטח זה היהודים הדתיים והחרדיים.

החרדופוב הוא חרדי סמוי. כנראה שאלו שבכל דבר של יהדות מיד מתמקדים באברכי הכולל, כנראה שתשוקתם עז לחזור בתשובה, וגם לשבת כל היום וללמוד תורה, כמו אברכי הכולל.

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 15-09-2011 בשעה 07:19.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:58

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר