לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-09-2011, 14:53
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.02
מדוע אני מחרים את תנובה

לא צריך להקדים ולהגיד שאני פטריוט ישראלי שמשתדל לצרוך תוצרת הארץ מתי שאפשר.
מילדות אני צרכן בעל כורכי של תנובה: גבינות צהובות,קוטג' וגבינות לבנות
כילד גם צרכתי את מוצרי שטראוס דרך דני ודניאלה ושקיות השוקו
אני מאמין בתחרות הוגנת
המחירים יקרים ונדרש להוזיל עלויות כי מדובר על מוצר בסיסי-חלב.
אני יודע שגם לרשתות השיווק יש חלק לא מבוטל בעליות המחירים
אבל עדיין בוחר להחרים את תנובה. הסיבות שלי קצת שונות מסיבות החרם שאגודות הסטודנטים מנמקות.
כצרכן יש לי את הזכות להיות חשוף למגוון של מוצרים וטעמים ולא ללכת שבי אחרי מוצר אחד גם אם התרגלתי לצרוך אותו מילדות.
לכן כשיש לי אפשרות לטעום ולנסות ואולי גם להיות מופתע לטובה מהטעמים, זאת תחרות אמיתית
וכשהמחלבות יבינו זאת היצע המוצרים יהיה גדול יותר והמחירים זולים יותר כי כללי המשחק ישתנו וכל חברה תרצה להלחם בראש ובראשונה על תשומת הלב שלנו ורק אחר כך על כיסנו
והדרך לכך היא להחרים את החברה בעלת נתח השוק הגבוה ולא חברה בעלת נתח שוק נמוך כשיכול להיות שחרם שכזה ישיג תוצאה הפוכה ויוציא אותה מהמשחק וישאיר את השוק עם פחות מתחרות

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-09-2011, 15:48
  סיילו סיילו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.09.08
העקרונות של אזרחי ישראל שווים 2 שקל הנחה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "מדוע אני מחרים את תנובה"

לא ברור לי למה אנשים מוותרים על החרם בשביל מבצע שחוסך כמה שקלים.
אם רוב תושבי המדינה לא מסוגלים להסתדר שבוע בלי מוצרי חלב מחברה מסויימת - מגיע לכולנו לשלם את המחירים היקרים שאנחנו משלמים. כי מבצע שחוסך כמה שקלים שווה יותר מאחריות חברתית.

המטרות שמאחורי החרם ברורות מאוד.
א. לפגוע פגיעה קשה בתנובה כדי להרתיע שחקנים גדולים בשוק מלבצע ניסיונות דומים "למקסם רווחים" על חשבון הצרכן.
ב. להפגין את אחדות האזרחים כנגד ריכוזיות כדי לדחוף את הממשלה לטיפול רציני יותר בנושא.

אבל חזירות וחמדנות יחד עם חשיבה לטווח קצר מקלקלים את הניסיונות לאזן את השוק...
ישן 15-09-2011, 20:35
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי סיילו שמתחילה ב "האסטרטגיה שאתה מציג שוות ערך..."

מה שאתה אומר בעצם הוא - אני לא צרכן טוב, אני עלול עוד חודשיים לשכוח מכל הרעש ולקנות קוטג' בתשעה שקלים. למה שלא תחליט לעצמך איזה מחיר אתה מוכן לשלם ותשלם רק אותו ולא אגורה מעליו? מה הקטע של החרם בכל מחיר? חשבתי שהמטרה היא לקנות קוטג' בזול. אם הקוטג' 5 ש"ח- תקנה. אם לא- אל תקנה. אם היית צרכן נבון ולא עם זיכרון קצר היית בעצם מחרים אותם מאז שהעלו את הקוטג' ל-6-7 ש"ח, ולא רק כשמישהו שם לב לזה.

זה בדיוק ביקוש והיצע, ואל תשכח שתנובה לא חייבת לך כלום. אתה מוכן לקנות במחיר הזה? תקנה. לא? אל תקנה. אם כל הצרכנים ממשיכים לקנות גם ב-8 ש"ח, למה לא למכור בשמונה ש"ח? אנחנו לא מדברים על מים או חשמל או מוצר באמת הכרחי. זה כולה גבינה לא טעימה במיוחד.

ומה אתה רוצה מהדו"חות שלה? זאת לא חברה ציבורית, הם לא חייבים לך כלום. היית רוצה שכולם יראו את הדוחות של העסק הפרטי שלך?

ישן 15-09-2011, 21:49

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי סיילו שמתחילה ב "שרוקי, כל המוצרי חלב יקרים-..."

לא ענית על הקושיה- למה להחרים מוצרים שמחיריהם נמוכים? קוטג' בחמישה שקלים, זה לא זול מספיק? אני מניח שכן. אז למה לא לקנות? החרם צריך להיות "חרם", כלומר אתה כאינדיבידואל אל תקנה קוטג' שמחירו מעל 5 ש"ח. אדם אחר מוכן לשלם 5.5 ש"ח. רובנו היינו מוכנים לשלם גם 7.5 ש,ח, עד למחאה האחרונה.

מה ייתן לך חרם על מוצרים שכרגע הם זולים?אם יש חרם גם כשהמוצרים זולים, למה שהחברה תוריד מחירים? הרי גם ככה אתה לא קונה, אז לפחות מי שיקנה ישלם לה יותר. אני חושב שזאת יריה ברגל.

אגב, יש לי כמה חברים טבעוניים (לצערי), הם חיים יופי בלי חלב. גם אני, לא צמחוני, לא צורך מוצרי חלב (פרט לשייק חלבון, שהוא בכלל מיובא וכך אני לא נותן שקל ליצרני החלב פה).

ישן 15-09-2011, 19:06
  סיילו סיילו אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "על סמך ההגיון. אם לתנובה אין..."

המטרה של החברות היא להוציא מהכיס שלך כמה שיותר כסף, זה הקו שמנחה אותם וזה ההיגיון על פיו אפשר לנבא את המחירים העתידיים.
צריך שהחרם יצור הרתעה כדי שהדברים יתנהלו כמו שאמרת ותנובה תפחד להעלות מחירים.
ככל שהנזק הכלכלי יהיה גדול יותר, כך ההד יגיע רחוק יותר, כשהשאיפה היא שחברות אחרות יפחדו לנצל ריכוזיות ולהעלות מחירים.

כרגע החרם לא מספיק מרתיע, בין היתרבגלל אנשים כמוך, שמוכיחים לחברות הגדולות שאפשר להעלות מחירים כמה שרוצים - ואם יש חרם אז מתחנפים כמה חודשים במבצעים וכולם שוכחים מהכל. אז במושגים של רווח מול הפסד תמיד יהיה משתלם יותר לנסות להעלות מחירים. ועל פי ההיגיון הזה אני מודיע לך שהמחירים של מוצרים בשווקים ריכוזיים ימשיכו להעלות עד לחרם יעיל יותר או עד להתערבות ממשלתית.
ישן 15-09-2011, 20:06
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי סיילו שמתחילה ב "המטרה של החברות היא להוציא..."

אני חושב שאתה טועה. ברור שהמטרה של החברות היא להרוויח, אבל באותה מידה ברור שיש גם איזה שהוא הגיון בתמחור של מוצרים. הרי בסופו של דבר יש מחיר מקסימום שאנשים ישלמו על גבינה, ברגע שהמחיר יעלה מעל המחיר הזה אנשים יפסיקו לקנות את המוצר. אתה חושב שאנשים יקנו גביע קוטג' במאה שקל? חוץ מזה שאני לא מבין מה זה הרתעה מבחינתך. איזה מחיר הוא בסדר מבחינת ואיזה מחיר יגרום לך לחשוב שההרתעה הזו הושגה? החרם לא מרתיע גם בגלל אנשים כמוני, אבל גם בגלל אנשים כמוך. להתחיל חרם בלי לקבוע מחיר יעד זה לעשות צחוק מהעבודה וזה מה שמאפשר להם לעשות את המשחקים של המבצעים. תבואו ותגידו מה המחיר ההגיוני מבחינתכם, החברה תעשה את החישוב שלה ותגיד מה המחיר שהגיוני מבחינתם ואז תגיעו לעמק השווה.

ישן 17-09-2011, 15:08
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי סיילו שמתחילה ב "אילו הייתי יכול, הייתי מצליף..."

תסלח לי אבל אני לא קונה את החרטה הזו. אם רוצים אפשר לבחור שניים שלושה מוצרים שאפשר להסתדר בלעדיהם (כמו מעדני חלב) ולהחרים את המוצרים האלה אצל כל החברות, לא צריך להעניש רק חברה אחת שכל השאר עושות את אותו הדבר בדיוק. אני חושב שהירידה במכירות אצל כל החברות הייתה מעבירה את המסר לפחות כמו חרם רק על חברה אחת ואולי אפילו יותר טוב. לקחת חברה אחת ולהוציא עליה את כל העצבים נותן למאבק הזה, לפחות לדעתי, נופך של לינץ' ולא של נסיון להוריד מחירים. לאט לאט אני מתחיל לחשוב שהטענה שהעלה High_Hopes היא לא רק איזו תאוריית קונספירציה אלא שיש דברים בגו. ד"א, מהטרמינולוגיה שבה אתה משתמש אני מקבל את הרושם שלפחות מבחינתך כן מדובר כאן על נסיון להעניש את תנובה ולא רק בנסיון להוריד את המחירים.

ישן 17-09-2011, 09:43

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "ירידת מחירים ברמה כזו שתגרום לקרן אייפקס לחדול ממנהגה לרכוש חברות גדולות"

לאו דווקא. האם אייפקס הכפילה את מחירי שירותי בזק למשל?

אגב, אין צורך בחרם, צריך שהצרכן הישראלי יפסיק להיות מטומטם, ויבצע את החרם לבדו בכל שניה שהיא.

דוגמא-
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4123229,00.html

"לאייל, צרכן ותיק של ירקות קפואים, יש אידיאולוגיה ברורה: הוא לא נוהג לקנות מותג פרטי, משום שהוא בטוח שלרוב מדובר במוצר נחות. לאחרונה נתקל באריזת ירק מוקפא של פרי גליל. עיניו שופשפו היטב, אך למרות השפשוף הנמרץ המחיר על האריזה לא השתנה ונותר נמוך ב-30% מהמוצר המקביל שהוא צורך. אייל קנה את האריזה כמבחן אומץ, ואחרי שבישל את הירק והוסיף לפסטה, הודה: "לא חשתי בהבדל בטעם""

"אייל ממשיך לקנות סנפרוסט בטענת: "זה טעים", וממשיך להימנע בעקשנות ממותג פרטי. האם בגלל צרכנים כמו אייל, המחיר לא משתנה?"

ישן 15-09-2011, 18:46
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02

אני חושב שהחרם טיפשי ופוגע במחאה יותר משהוא מועיל, מכמה סיבות:

*התיזמון - כל חברות המזון שיקשקו מפחד, וזה כולל את כולם - תנובה, שטראוס, מגה, שופרסל וכו... תקופת החגים היא הזמן הכי חשוב מבחינתם, ברגע שהחרם מתמקד בגוף אחד כל האחרים יכולים לנשום לרווחה - דווקא בתקופה עם הכי הרבה הכנסה הם בטוחים. דווקא עכשיו אפשר היה ללחוץ את כל החברות ולקבל תוצאות אמיתיות, אחרי תקופת החגים החברות יוכלו להתמודד בפחות לחץ עם חרם נגדם.

*חוסר הגינות - תנובה היא לא החברה הכי נוראית במשק, לא ברור למה הם סומנו כמטרה - לא ברור לי למה חברות כמו שטראוס וטרה צריכות להינות בגלל מחאה חברתית, הם לא העלו מחירים? הריי בניגוד למחאת הקוטג' פה לא קוראים להוריד צריכה של מוצר מסויים - יהיו חברות ענק שהולכות להרוויח המון כסף מהמהלך הזה, לא ברור למה מגיע להם הפרס הזה.

*חשש מפיטורים - לחוץ גדול מידיי על חברה מסויימת עלול להוביל לירידה חדה מידיי שתוביל לפיטורים דווקא של השכבות החלשות, צריך לזעזע את כל השוק, לא רק חברה אחת.

מחאת הקוטג' הייתה גאונית - היא פגעה בידיוק בנקודות הנכונות, היא אילצה את כל הקשורים לפתוח את העיניים, את מהחלבנים, דרך חברות המזון ורשתות השיווק ועד הממשלה.
הייתי מעדיף לראות המשך מחאות שיהיו ברורות יותר ובטח לא מחאות שיתנו פרסים למי שלא מגיע.

ישן 16-09-2011, 12:59
  משתמש זכר hzhz hzhz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.05
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "אני חושב שהחרם טיפשי ופוגע..."

ציטוט:
*חוסר הגינות - תנובה היא לא החברה הכי נוראית במשק, לא ברור למה הם סומנו כמטרה - לא ברור לי למה חברות כמו שטראוס וטרה צריכות להינות בגלל מחאה חברתית, הם לא העלו מחירים? הריי בניגוד למחאת הקוטג' פה לא קוראים להוריד צריכה של מוצר מסויים - יהיו חברות ענק שהולכות להרוויח המון כסף מהמהלך הזה, לא ברור למה מגיע להם הפרס הזה.
תנובה סומנה כי היא מחזיקה בכ50% משוק החלב במדינה, ובכ-70% משוק הקוטג'.
ציטוט:
חשש מפיטורים - לחוץ גדול מידיי על חברה מסויימת עלול להוביל לירידה חדה מידיי שתוביל לפיטורים דווקא של השכבות החלשות, צריך לזעזע את כל השוק, לא רק חברה אחת.
עד כמה שאני מבין אין לתנובה שום הצדקה למחירים הגבוהים שהיא מציגה. החרם נועד כדי לפגוע ברווחיה של תנובה.
איך יכול להיות שתנובה מרשה לעצמה למכור בחול את מוצריה במחיר זול משמעותית מאלו שבארץ?
לתנובה לא תהיה הצדקה לפטר עובדים כי הרווחים שהיא מניבה גבוהים מאוד.

שים לב למה שנכתב בכתבה הזו: http://www.themarker.com/markets/1.632176
ציטוט:
הרווח של איפקס מתנובה: מיליארד דולר בשלוש שנים
ב-2008 השקיעה איפקס בתנובה 172 מיליון יורו. שווי האחזקה היום: 878 מיליון יורו, פי חמישה על ההשקעה ו-46% מעל השווי שלפיו מוכר שמיר את אחזקותיו
ובטקסט הזה (שלא קראתי את כולו יש לומר)
ציטוט:
מחירי מרבית מוצרי החלב עלו בממוצע בכ – 40% בשלוש השנים האחרונות, הרבה מעל שיעור ההתייקרות הכללי. הסיבה העיקרית להתייקרויות של מוצרי החלב היא הוצאת מרבית מוצרי החלב מפיקוח מחירים. עד לביטול הפיקוח על המחירים (מספר מצומצם של מוצרי חלב נשאר עדיין בפיקוח) הייתה הממשלה קובעת את מחירי מרבית המוצרים על בסיס חישוב נורמטיבי של עלויות הייצור והשיווק. משבוטל הפיקוח התאפשרה העלאת מחירים . כ – 90% ממוצרי החלב בישראל מיוצרים על ידי שלושה יצרנים תעשייתיים בלבד: תנובה, שטראוס, טרה. למעלה ממחצית ממוצרי החלב נמכרים באמצעות שתי רשתות שיווק, שופרסל והריבוע הכחול. זהו אם כך מבנה קרטליסטי מובהק.
אין שום הצדקה להעלאת המחירים המטורפת שקרתה בשנים האחרונות.
לצערי חרמות זה הכלי היחיד כמעט שברשות הציבור כרגע ואני מברך כל שימוש בכלי הזה כנגד הקרטל המפלצתי הזה.

נערך לאחרונה ע"י hzhz בתאריך 16-09-2011 בשעה 13:02.
ישן 16-09-2011, 13:21
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.02
נגעת בכמה נקודות שהן בהחלט חומר למחשבה
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "אני חושב שהחרם טיפשי ופוגע..."

אבל למרות זאת, גם אני מחרים את תנובה. (ויש לי בעיה עם השם זהבית. סתאאאם)
נחמד שיש הענות למחאות בעונה האחרונה. נחמד שיש תמימות דעים באוכלוסיה. עד עכשיו במשך כמה עשורים, רק מלחמה ליכדה אותנו. הפכנו לחזירים (לא כולם, אבל הרבה מאיתנו) ומצד שני נתנו לסחוט אותנו חופשי.
הכל בגלל הקוטג'.
יש גם כיף לא קטן והרגשת ליכוד להחליט לא לקנות את מוצרי תנובה למרות המבצעים (תראו מה אנחנו בתנובה עושים למענכם, עאלק) ולהסתכל על המקררים המלאים ועל המחסור במוצרי החלב של החברות האחרות.
אני מאמין שתנובה תוריד מחירים (לא במבצעים) וגם השאר יורידו.

ישן 17-09-2011, 18:27
  סיילו סיילו אינו מחובר  

מכתב שהועבר אליי מחבר שלומד בקריית אונו

לא ניתן שיחלבו אותנו- מחרימים את מוצריהחלב של תנובה

ממשיכים לפעול נגד יוקר המחיה ומוזילים את סל מוצרי המזון. איך? פשוט לא קונים.

סטודנטים יקרים!

בימים אלו מתקיים חרם צרכנים אשר אותו מובילות אגודות הסטודנטים בארץ ואגודת הסטודנטים אונו איתן.

הציבור הישראלי קורא למנהיגיו לפעול למען הוזלת סל מוצרי המזון הבסיסיים. בעודנו ממתינים לבשורה- נאלץ לקחת את גורלנו בידינו.

הידעת?

תנובה שולטת ב 52% משוק החלב (מי אמר מונופול ולא קיבל).

מאז השתלטות קרן אייפקס על תנובה, החברה מעלה מחירים רק בגלל שהיא יכולה. הגיע הזמן שהצרכנים ישמיעו קולם. לא קונים תנובה עד לראש השנה לפחות!

אנחנו קוראים לכולם/ן להעדיף את החלופות: שטראוס, טרה ועוד... על פני תנובה שמאלצת אל רשתות השיווק והספקים האחרים להעלות מחירים. הניסיון מראה שבמידה ונצליח להוזיל את המחירים של מוצרי החלב של תנובה– יתר הספקים יתיישרו לפי קו המחירים החדש שלהם.

מותגים וחברות נוספות בבעלות תנובה :
-
מותגי חלב (השף הלבן, פיראוס, יופלה, באדי, פרילי(
-
סנפרוסט
-
מעדנות
-"אדום אדום"
-
מאמא עוף
-
טיב טירת צבי
-
אוליביה
-
הרדוף

אנחנו מעוניינים להדגיש כי אין בכוונתינו לפגוע בציבור הרפתניםבישראל ואף נפעל לרווחתם במסגרת מאבקנו

שלכם ולמענכם

נחמן שפירא ויפית דרי

יו"ר אגודת הסטודנטים אונו 2011

ישן 17-09-2011, 18:33

בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי סיילו שמתחילה ב "מכתב שהועבר אליי מחבר שלומד בקריית אונו"

אני בשוק. חברה שמעלה מחירים כי האזרחים ממשיכים לקנות? איפה נשמע דבר שכזה...

אגב, מעניין אותי לדעת האם אתה חושב שאין שום סיכוי שורטהיים או שטראוס, שני טייקוני חלב, אחראים בעקיפין לזעם על תנובה, שמעלה את הביקוש לחברות שלהם ברמה כזאת שיש משמרות עבודה של 24 שעות ועדיין לא מצליחים לענות עליו.

אחרי שנוכחנו בציניות של חלק ממנהיגי המחאה ההיא, שום דבר לא יפתיע אותי.

והערה לגבי הדיסקליימר בסוף המכתב- אם הפיתרון של הממשלה יהיה ייבוא אבקת חלב שתוזיל את מחירי מוצרי החלב אבל תפגע ברפתנים, אני אחזור לפוסט הזה..

ישן 17-09-2011, 19:58
  משתמש זכר hzhz hzhz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.05
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי סיילו שמתחילה ב "מכתב שהועבר אליי מחבר שלומד בקריית אונו"

עוד קצת מידה מהמועצה לצרכנות: http://www.consumers.org.il/files/f..._halav_emda.pdf

עיקרי הדברים לפי ראות עיני הם:
ציטוט:
במהלך שלוש וחצי שנים (2006 עד מחצית 2009) שיעור התייקרות של מוצרי‬
‫החלב שהוסר מהם הפיקוח היה גבוה ב %32 לעומת מוצרים שנשארו בפיקוח. שיעור‬
‫ההתייקרות של המוצרים מהם הוסר הפיקוח עומד בממוצע על %43 לעומת שיעור‬
‫ההתייקרות של מוצרים הנמצאים כיום בפיקוח העומד על %9 בלבד.
בין מוצרי החלב מהם‬
‫הוסר הפיקוח ניתן למנות את הקוטג' אשר התייקר ב %82 בממוצע, מעדן מילקי התייקר ב‬
‫%93 ומעדן דני ב %03. ברשימת מוצרי החלב, שנותרו בפיקוח נכללים המוצרים הבאים:‬
‫שמנת מתוקה שהתייקרה ב %4, לבן גיל שהתייקר ב %9 חמאה וגבינה צהובה גוש )001 ג'(‬
‫שהתייקרו ב %01 ושמנת חמוצה שהתייקרה ב %21.‬

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

אגב, אייפקס קנתה את תנובה בתחילת 2008 (מקור)

נערך לאחרונה ע"י hzhz בתאריך 17-09-2011 בשעה 20:01.
ישן 24-09-2011, 16:36

בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי סיילו שמתחילה ב "יש התקדמות - מכירות החלב של תנובה צנחו ב-14%"

ציטוט:
המתחרות של תנובה נהנות מחרם הצרכנים: נתח השוק של שטראוס עמד בשבוע שעבר על 23.9% לעומת 23.1% בשבוע לפני החרם - עלייה של 3.4%. נתח השוק של השחקנית השלישית בגודלה בקטגוריה, טרה של החברה המרכזית למשקאות, גדל מ 8.7% בשבוע לפני החרם ל-9.2% בשבוע החרם - עלייה של 5.7%.

שטראוס, שיצאה במבצע של שני גביעי קוטג או גבינה לבנה בעשרה שקלים הראתה גידול של כ-40% במכירות הקוטג' בשבוע החרם לעומת שבוע קודם ושל כ-6% במכירות גבינת סקי. טרה, שיצאה עם אריזות מוגדלות ללא תוספת תשלום, עלתה ב-15.6% במכירות החלב הטרי, 11.7% במכירות הקוטג', 26.8% במשקאות חלב בטעמים ו-4.7% בגבינה לבנה טרה. כלל מכירות שוק החלב ירדו בשבוע החרם ב-5.3%.

ממש רובין הוד החרם הזה, לוקחים מהעשירים - תנובה, ונותנים לעניים - שטראוס וטרה.
עכשיו משפחת שטראוס תוכל סוף סוף לקנות עוף לשבת.
מנכ"ל טרה יוכל סוף סוף להרשות לעצמו לקנות בקבוק קוקה קולה במקום סופר דרינק (של המתחרים).

אין ספק, צדק חברתי במיטבו!

ישן 24-09-2011, 22:56

בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי סיילו שמתחילה ב "תמשיך להתמקד בתפל ולא תצליח..."

תמשיך לעצום עיניים ולהתעקש שזה עיניין טפל ולא תשיג כלום.

איזה מסר עובר פה בעצם? שהציבור לא באמת מסוגל להתקיים בלי מוצרי חלב!
החרם הזה כל כך אידיוטי שלא רק שהוא לא יועיל (ובאותו זמן מסוכן) הוא עלול למצב הפוך לחלוטין - כל ההישגים שהושגו בקיץ יתמוססו לחלוטין.

בוא אני אשאל אותך שאלה קטנה, אני מקווה שתצליח לפתוח טיפה את העיניים - מה עדיף לתנובה - להפסיד בחודש אחד 5 מיליון שקל ולאחר מכן לחזור למאזן הרגיל, או להפסיד בחמש שנים הקרובות 20 מיליון שקל?

החרם הזה כל כך אידיוטי, שהוא מוכיח לכל חברות החלב שלא משנה מה, הביקוש תמיד יהיה קיים ולא ניתן להוריד אותו - זאת אומרת שמבחינת כל החברות אין טעם להוריד מחירים כי בביקוש גבוה המחיר כידוע עולה.

אתה מנסה להקרין התנהלות כלכלית של חנות ירקות שכונתית על טייקונים?
נכון, אם בשכונה מסויימת יש 3 חנויות ירקות וחנות אחת מחליטה למכור עגבניות בשקל, אז עוד באותו יום יתר החנויות יקבעו את המחיר על שקל. ככה זה עובד.
חברות הענק לא עושות את אותו חישוב, הן לא צריכות קרטל כדי להבין שאם רמת הביקוש נשארת קבועה אז אין להם שום צורך לעשות שינויי מחיר משמעותיים.

לסיכום, החשיבה שלך שאם חברה אחת תוריד מחירים כל יתר החברות יורידו היא מוטעת כי היא יוצאת מנקודת הנחה לא נכונה - שבטוח אחת החברות תוריד את המחירים. לעומת זאת, אף אחד לא שואל את עצמו את השאלה מה יקרה אם תנובה לא תוריד מחירים? (וככה גם לא שטראוס וטרה), ואם מגיעים למסקנה שזה עלול לסכן את כל המהלכים הבאים כדי להוריד את המחירים בארץ - זה לא מוביל למסקנה שבעצם גם לטרה ולשטראוס (ולכל חברה אחרת במשק) עדיף שתנובה לא תפגע יותר מידיי ולא יאלצו להוריד מחירים?

הנה עוד שאלה בשבילך שדומה לשאלה הקודמת - מה עדיף לשטראוס - להרוויח 5 שקל על כל מוצר שהיא מוכרת ולמכור 100 מוצרים, או להרוויח 2 שקל על כל מוצר שהיא מוכרת אבל למכור 150 מוצרים?

אתה מנסה לטעון כל הזמן שהחרמת תנובה היא הדרך הייחידה כי אין אפשרות לגרום לציבור להפסיק לקנות לחלוטין מוצרי חלב, אתה לא מבין שבזה שאתה אומר את זה אתה קובע מראש שהחרם הזה נועד לכשלון.

ישן 02-10-2011, 12:42
  סיילו סיילו אינו מחובר  

בתקווה ואופטימיות שהשינוי הוא אמיתי ולא אחיזת עיניים,אני מציג בפניכם אילו תוצאות מסוגל להשיג ציבור חזק ומאוחד כנגד ניצול לרעה של כוח וריכוזיות.

מקור: http://www.themarker.com/news/1.1487089?=

הציבור הוריד את חברת המזון הגדולה בישראל לברכיים: תנובה חותכת מחירים ונפרדת מהיו"ר; תפרסם מחר את דו"חותיה

לאחר התפטרות זהבית כהן: תנובה הודיעה על הורדת מחירים קבועה של עד 15% ■ תפרסם מחר את דו"חותיה ל-2010 ■ שלמה רודב ימונה ליו"ר החברה ■ רון גוטלר ישמש כיו"ר זמני של פסגות ■ כהן תמשיך לכהן כמנכ"לית אייפקס ישראל ■ מרטין הלוסה, מנכ"ל אייפקס העולמית: "מבינים את החלטתה ותומכים בה, ומקווים שתשוב במהרה"

רעידת אדמה בתנובה: שעה קלה לאחר שיו"ר תנובה, זהבית כהן, הודיעה על התפטרותה מן החברה, ועל רקע המחאה והחרם נגד מוצרי החברה, הודיעה תנובה כי תפעל להורדה קבועה של מחירי מוצריה בעד 15%, במהלך שייכנס לתוקף ביום שלישי הקרוב.

לדברי תנובה, שווי ההוזלה המצטבר עבור הצרכן יהיה כ-125 מיליון שקל, ש-62% מתוכם ימומנו על ידי החברה.
המוצרים שמחיריהם מוזלים הם גבינות לבנות, גבינות צהובות במדף ומעדן תנובה. כך, למשל, המחיר המומלץ לצרכן של גבינה לבנה רגילה 250 גרם יעמוד על 6.33 שקלים במקום 7.45 שקלים כיום והמחיר המומלץ לצרכן של חבילת גבינת עמק פרוסה 200 גרם יהיה 14.58 שקל במקום 17.15 שקל כיום.
מנכ"ל תנובה, אריק שור, ציין כי "תנובה קשובה לקולו של הצרכן. אנו קוראים לרשתות השיווק לאמץ את ההמלצות ולתרום את חלקן להורדת המחירים".

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:02

הדף נוצר ב 0.21 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר