לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-09-2011, 22:14
  שלמה30 שלמה30 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "מילואים בצהלים : ניב שטרדנל כותב"

תגובה 84:

רס"פ פלוגת שריון
,
מרכז
(17.09.11):

צאלים אמנם אינו מקום מושלם אך מרבית תלונותיך נובעות לדעתי משימוש לא נכון באמצעים שהועמדו לרשותך.

חבל שהדברים זוכים לביטוי באופן כזה באמצעי התקשורת, עניינית הייתי מציע לך קודם כל לבדוק את המקצועיות שלך או של הסגל שלך לפני שאתה מצייר תמונה מסוג זה.

ללא ספק השקעת מאמץ ודאגת לפלוגה אבל עדיין נראה גם מהכתוב וגם מהתמונות, שהשקעת את המאמץ לא מעט בחוסר הארגון שלכם, אפילו יותר מזה של הצבא.

גם אני רס"פ של פלוגת שריון (פעילה) וגם אני סיימתי, רק לפני מספר שבועות אימון.

רק מהתייחסות לתמונות, כבר מהן, רואים שלא הצלחת לנצל את האמצעים העומדים לרשותך.

הפלוגה שלנו לא סבלה לרגע ממחסור של מים זורמים או מים קרים, צל יעיל ומקום מסודר ונקי לנשום בין תרגיל לתרגיל היה בכל שלב של השבוע.

לאיש מהחיילים (כמעט) לא נגמרה סוללת הטלפון, מנות הקרב עשו מהפך לארוחות טעימות בכל יום, איש לא התייבש ואף אחד לא נאלץ לזחול מתחת לשולחן לחפש צל.

זה היה (כרגיל) שבוע מורכב ומאמץ אך עם זאת בהתארגנות נכונה של צוות הרס"פיה, בניצול כל האמצעים שהעמידו לרשותנו בצורה יעילה, הצלחנו גם להפוך אותו לשפוי וחוויתי לפלוגה.

אשמח לשלוח תמונות ואולי גם לתת מספר עצות לפעם הבאה.

מעבר לזה, אני בטוח שלא מעט מקוראי בלייזר חובבי הג'יפים היו אפילו משלמים על נסיעה במדבר בגפ"ס האגדי...

יואל
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-09-2011, 15:57
  משתמש זכר oxcart oxcart אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "מילואים בצהלים : ניב שטרדנל כותב"

מי שמגיע למילואים בראש של טייס קרב - רק לעלות לקוקפיט ולהמריא - יש לו בעיה. מי שלא מבין שמילואים זה "מה שיש לנו", כלומר זה הצבא ואין בלתו - יש לו בעיה. מי שמגיע למילואים וחושב שרק על זה מגיעות לו תשואות ולכן הוא רשאי לשבת בפרצוף חמוץ ולהמתין שהכל יתקתק כמו שצריך מעצמו - יש לו בעיה.
אני אומר שאם אתה כבר בוחר לשרת, ואתה מודע לכך שאתה חלק ממיעוט הולך ומתכווץ שעושה את זה כי זה חשוב לו (אין דבר קל יותר מלהשתמט) אז אתה לא יכול להיות פאסיבי. אני עושה מילואים כבר 19 שנה, עוד כ-5 שנים למנאייק הסופי-סופני. ממצב צבירה זהה לזה של שטנדל בשנותיי הראשונות עברתי בהדרגה להבנה שפעולות שונות כמו לשוחח מראש עם החברים ולתכנן מי מביא מה, רכישה של ציוד אזרחי נחוץ, שמירה בבית על "זיכרון ארגוני" שכולל רשימות ולקחים שעלו מאימונים קודמים (ובכלל, ההבנה שצריך לערוך אותם!), נדנוד לסדירים שמטפלים בנו לא רק אחרי החיול אלא הרבה לפניו - כל אלה הם פשוט מאוד חלק מהמקצועיות שנדרשת מקצין או חייל מילואים.
הצבא הסדיר הוא כמו תמונת רקע שנעה מול העיניים בתזזיתיות. סג"מצ'יק נחמד שראית באימון הקודם כבר לא יהיה שם בפעם הבאה. אנחנו (ואולי נגדי הלוגיסטיקה למיניהם) הם הדבר הקבוע. הסדירים בדרך כלל מלאי רצון טוב, אבל נאיבי ומיתמם מצד חייל מילואים לתבוע מהם לתפקד בצורה מושלמת, לשביעות רצוננו המלא, כשניסיון החיים שלהם הוא חלקיק משלנו. זאת מערכת שצריכה ויכולה לעבוד בשילוב, בהתבסס על המטען שמילואימניקים מביאים עימם מהבית.

ורק כדי להסביר קצת את דבריי. אני לא חושב שצריך לרכוש, נניח, אפודי מגן או כוונות טלסקופיות. אבל איש קשר שמארגן לעצמו ארגז כלי עבודה כי הוא יודע מניסיונו, שנה אחר שנה, שבכל הבסיס הוא לא ימצא מפתח חצי-9/16 מסכן לרפואה כדי למתקן רכבים - אין לי שום בעיה עם זה. ואפילו גדוד שמארגן מגבית קטנה, או תרומות, ומשיג לעצמו ברכיות כי זה פריט שתמיד אין, או שתמיד יש אבל בלוי - אין עם זה בעיה. וכך הלאה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:49

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר