לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-09-2011, 23:55
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי bx1905 שמתחילה ב "זה המידע שלא מצאתי עליו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי bx1905
זה המידע שלא מצאתי עליו פרטים.
א, מה עם אנשים שיש להם איבר עם בעיה? אצלי למשל הקרניות עם מחלה נדירה ואני זה שיהיה צריך תרומה אולי יום אחד מאדם עם קרנית בריאה.
ב, "בתנאי שאיש דת לפי בחירת המשפחה יאשר את התרומה לאחר מותי".
ג, מה עם מחלות אחרות שתורמות לבעיות אחרות,אם יש לתורם? יש אנשים שמטופלים אצל רופא פרטי ואין רישום כל שהוא אצל המדינה או כיצד המחלה הייתה כל השנים ואיזה טיפולים התורם קיבל.

אם קיימים סעיפים/בעיות כאלה,מה זה אומר על העדיפות לקבל תרומה של איבר?
זה מידע שאיננו זמין.

א. אם האיבר שלך חולה, כנראה לא יקחו אותו ממך. מה בדיוק מדאיג אותך בקטע הזה?
ב. מה השאלה? אם אתה מסמן את הסעיף הזה, הרי שהרצון שלך לתרום מותנה באישור של איש דת מטעם המשפחה.
ג. אני מאמין שבודקים אם יש מחלות שעשויות לפגוע במי שמקבל את התרומה.

לא נראה לי שאף אחת מהסוגיות האלו תשפיע על הזכאות שלך לקדימות בקבלת איבר, לפי החוק. מעבר לזה, אני לא באמת מאמין שיתנו קדימות על סמך חתימה על הכרטיס. בסופו של דבר אני מאמין שהדחיפות הרפואית תמשיך להיות הפקטור הקובע לקבלת קדימות.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-09-2011, 01:48
צלמית המשתמש של bx1905
  bx1905 bx1905 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.11
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=bx1905]זה המידע שלא..."

לגבי א
ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
א. אם האיבר שלך חולה, כנראה לא יקחו אותו ממך. מה בדיוק מדאיג אותך בקטע הזה?
קדימות לקבל תרומה מין הסתם כמו כל אחד שאולי יהיה צריך לקבל תרומה של איברים בעתיד.

לגבי ב
ציטוט:
ב. מה השאלה? אם אתה מסמן את הסעיף הזה, הרי שהרצון שלך לתרום מותנה באישור של איש דת מטעם המשפחה.
לי אישית לא משנה אישור של איש דת ולא להורים שלי,אבל בעתיד תהיה אישה וילדים והם אולי יבקשו אישור של איש דת או יסרבו בכלל על דעת עצמם. מה קורה במצב כזה?

לגבי ג
ציטוט:
ג. אני מאמין שבודקים אם יש מחלות שעשויות לפגוע במי שמקבל את התרומה.
זהו אני רוצה לדעת כיצד הם יודעים את כל ההיסטוריה במיוחד אחרי שאני יודע שטיפולים אצל רופא פרטי, לא מגיעים למשרד הבריאות כמו טיפולים של קופות החולים/בית חולים או לביטוחים שאין דרישה להחזר כספי. אני אישית מטופל אצל רופא פרטי אחד באופן קבוע חינם כבר (אני משלם לו על המוצרים כסף זה בסדר והוא רופא מעולה ככה שמגיע לו שכר הוגן.) ואצל רופא פרטי אחר משלם על כל ביקור על מחלה אחרת שנוצרה עקב הבעיות של הקרנית כמה פעמיים בשנה ולמדינה או לקופות אין מעקב או ידע מה קורה באמת עד כמה שידוע לי.

אני אכתוב מכתב עם כל השאלות ואשלח למשרד הבריאות הכי טוב,כמו שאני מבקש הסברים מקופת החולים על כל סעיף בביטוחים שהם נותנים לחברים בקופה,ביטוח לרכב וכו... בשביל לא להכנס לפלונטר בעתיד מכל סיבה שהיא. אני לא חותם על הסכם בלי לדעת מה הוא אומר בדיוק.

Seinfeld forever

ישן 20-09-2011, 00:55
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי bx1905 שמתחילה ב "לגבי א [QUOTE=benny.zhit]א...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי bx1905
לי אישית לא משנה אישור של איש דת ולא להורים שלי,אבל בעתיד תהיה אישה וילדים והם אולי יבקשו אישור של איש דת או יסרבו בכלל על דעת עצמם. מה קורה במצב כזה?
בכל מקרה המשפחה היא זו שתחליט, ואם הם ירצו אישור של איש דת זה מה שהם יעשו.
אם זה כ״כ מפריע לך, אתה יכול לדרוש כרטיס חדש עם או בלי הסעיף הזה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי bx1905
אני לא חותם על הסכם בלי לדעת מה הוא אומר בדיוק.
כמו שנאמר למטה, זה לא ממש הסכם, אין לו שום השלכות משפטיות, אין בו שום התחייבויות.
זו פשוט הצהרת כוונות.

ישן 22-09-2011, 04:23
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "שבת טיפוסית בבית משפחת..."

חייבת להבהיר שהחצובה שהוא החזיק לא באמת נגעה בראש שלי. קוקו המלך הלביש את התמונות.

איך הולכת שבת אצלנו? אני שומרת והוא לא. הוא איתי בחלקים המשפחתיים - ארוחות (אני עושה את ה"טקסים". קידוש, הבדלה וזה. בד"כ הגבר עושה אותם, אבל אני לא רואה טעם שגבר יעשה בשבילי קידוש אם הוא לא מאמין במילה אחת שכתובה שם), טיול קצר בחוץ בליל שבת (שישי בערב) או בשבת אחה"צ, כאלה דברים. בשאר הזמן אני במילא נחה (קוראת ספרים, ישנה...), אז הוא עושה מה שבא לו.
כשאנחנו אצל ההורים שלי הוא גם בא איתי בליל שבת לפגוש חברים. (אנחנו תמיד נפגשים אחרי האוכל אצל אחד החברים ומדברים, אז הוא בא איתי.)
בקיצור, לא שינוי ענק ממה שהיה אצל כל אחד מאיתנו לפני החתונה. פשוט מין שילוב.
ישן 25-09-2011, 03:48
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "אז לפי הדברים שלך זה לא כל כך..."

אני לא חושבת שזה אידאלי, ואם ירצו להכיר לחברה שלי בחור חילוני והיא תתייעץ איתי אם לצאת איתו לבליינד-דייט (עוד משתמשים במונח הזה?) אני אגיד לה לא. אבל אם כבר נמצאים בקשר עמוק, והמציאות של פרידה נראית בלתי נסבלת - אפשר לשקול את זה. אבל יש כ"כ הרבה משתנים בעניין, כי כל דתי הוא דתי אחרת, וכל חילוני הוא חילוני אחרת. יש דתיות שלא היו מסוגלות לעולם לחיות עם בעל שמחלל שבת. הן היו מוכנות להתחתן עם חילוני, בתנאי שישמור שבת וכשרות בשבילן.
הן בחיים לא היו מסתדרות עם גבר כמו מתן, כי הוא לא ישמור שבת וכשרות בשביל אף אחד.
אבל אני באמת לא מצפה לזה, מעולם לא חשבתי שהוא יעשה את זה, והזוגיות איתו מבחינתי לא אמורה להוביל לכך שהוא יחזור בתשובה. גם הוא לא מצפה שאני אהפוך לחילונית, בניגוד לשאר המשפחה שלו והרבה מהחברים שלו. הוא מזכיר לי שאני בשרית כשאני בדרך להכניס שוקולד לפה, כי הוא יודע שזה חשוב לי. הוא הזכיר לי פעם שסיר הוא בשרי אחרי שבישלתי בו חמאה, מה שהפך את הסיר לטרף ומנע ממני להשתמש בו, ואמא שלו בתגובה אמרה לו "למה אמרת לה? מה היה מפריע לה אם היא לא היתה יודעת?".
אנשים עם השקפה כמו של אמא שלו - לא היו יכולים לחיות עם בנזוג דתי.
ישן 25-09-2011, 05:00
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "אני לא חושבת שזה אידאלי, ואם..."

האימא של החתן "אמורה" לא לאהוב אותך,כי את לקחת לה את הילד שלה בסופו של דבר. לפי הדברים שאת רושמת על השוקולד,היא לא תקבל אותך גם אם תהיי חילונית ותחזרי בשאלה.
יש הורים שלא יאהבו את החתן של הבת או את הכלה של הבן והם תמיד ימצאו משהו לבקר אותם.

סבתא שלי למשל פרט לאישה אחת מכל הנשים של בן אחד בלבד את כל השאר היא "אהבה" גם אחרי שהיו נכדים,ואין לך מה לעשות בנושא הזה כלום.
אחרי שיהיו לכם ילדים היא תפסיק,אם יהיה לך מזל עם השטויות האלה.

אם מתן מתקן אותך,שאת בעצמך לא זוכרת,זה אומר שהוא אוהב אותך מאוד ונותן כבוד למנהגים שלך,ומצאת את הגבר הנכון בשבילך.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 25-09-2011 בשעה 05:05.
ישן 20-09-2011, 00:49
צלמית המשתמש של ShoobyD

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי Benor2005 שמתחילה ב "זה לא נכון. חתימה על הכרטיס..."

אכן כך.
כתבתי זאת גם בפעם הקודמת שהנושא עלה:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ShoobyD
כמו שאמרו, לכרטיס אין תוקף משפטי, הוא רק הצהרת כוונות, כזו שאמורה להקל על המשפחה בקבלת ההחלטה לתרום את איברי הנפטר, שמהווה מעין קלף מיקוח בשכנועם לעשות זאת.
שהרי אם הגורמים הדתיים לאי-חתימה מתבטלים, וגם הרפואיים מתבטלים, אז כל שנשאר אלו הגורמים האישיים, התחושה של "עזבו אותו, אני לא רוצה שיתעסקו בגופת הבן שלי, אני רק רוצה להביא אותו למנוחות".
כרטיס התורם הוא עדות של הנפטר למשפחתו האומרת "אני לא רוצה שתעשו זאת, אני לא רוצה שתשימו את הרגשות שלכם לפני טובת הכלל, אני כן רוצה שתתרמו את איבריי".

מעבר לכך, גם אם אדם בטוח לחלוטין שמשפחתו כבר מסכימה עמו ותתרום איבריו לאחר מותו, לכרטיס התורם עדיין יש גם תועלת פרקטית, כי כמו שציינו לעייל, הוא מספק לחתום ובני-משפחתו קדימות בתור להשתלת איברים.

ישן 20-09-2011, 07:00
צלמית המשתמש של ShoobyD

..
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "מצאתי תשובה של הרב שלי. השורה..."

הרב צודק בכל מלבד בסעיף האחרון (ה׳‏), לא יודע מאיפה הוא שאב את המידע שלו, אבל ההחלטה מעולם לא יוצאת מידי המשפחה.
גם בתגובות שם מישהי כבר תיקנה אותו לגבי זה.

השורה התחתונה היא שהשאלה יורדת לנושא קביעת רגע המוות, האם הרב שאת הולכת לפיו נוקט בגישת "מיתת המוח קובעת" או לא.
לדעה שמוות מוחי הוא מוות לכל דבר, כמו שכבר כתבתי שלל פעמים, יש מקום נכבד בהלכה, הרבה פוסקים מרכזיים מצדדים בה.
יש כמובן את הר׳ פיינשטיין זצ״ל שהרבנות הראשית* הסתמכה בין היתר על פסיקותיו בעניין, יש את הר׳ עובדיה יוסף והר׳ שלמה עמאר שהזכרתי באשכול הקודם (ושמתייחסים ישירות לנושא תרומת האיברים).
לדעתי רובם המוחלט של רבני הציונות הדתית נוקט בגישה זו (ועד כמה שידוע לי, לא רק שמחזיקים בכרטיס תרומת איברים, אלא אף תומכים בכך באופן פעיל, כמו הרב אבינר, הרב שרלו, הר׳ רא״ם הכהן, הר׳ נחום רבינוביץ׳ וכו׳‏).

* בעבר פירטתי לגבי ההרכב של מקבלי ההחלטה ברבנות הראשית:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ShoobyD
חברי הועדה שהציעה זאת היו הרבנים הראשיים הר' אברהם שפירא והר' מרדכי אליהו, ואתם הר' שאול ישראלי, הר' זלמן נחמיה גולדברג, הר' ישראל מאיר לאו, הר' דוד חיים שלוש, והרופאים הר' ד"ר מרדכי הלפרין (ממקימי החברה הישראלית לאתיקה רפואית) ופרופ' אברהם שטינברג (מנהל היחידה לאתיקה רפואית במרכז הרפואי שערי צדק).
מועצת הרבנות אישרה את הקביעות "פה אחד".

אני כמובן לא טוען שזו הגישה היחידה בהלכה, יש מי שחולקים וסוברים שמיתת הלב היא הקובעת, בעיקר ליטאים, כמו הר׳ אלישיב.
זהירות - ספויילר!

מה שאני כן טוען הוא שמי שהולך לפי רבנים הנוקטים בגישה הראשונה, אין לו סיבה הלכתית להימנע מתרומת איברים.
מצער רק שיש הרבה מהדתיים שמתנגדים לדבר, גם אם באופן כללי הם כן הולכים לפי הפוסקים הנ״ל, וזה מחוסר בקיאות (הלכתית ומעשית) בעניין.
(גם חילונים לעתים שולפים פתאום את קלף הדת ומסתתרים מאחוריו כתירוץ, כי באופן טבעי המחשבה על כך מעוררת באנשים פחד ורתיעה)

עריכה: דמט, רציתי להגיב בקצרה ויצאה לי חפירה

נערך לאחרונה ע"י ShoobyD בתאריך 20-09-2011 בשעה 07:09.
ישן 21-09-2011, 21:50
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
דם אני תורם מפעם לפעם. בצבא יצא לי לתרום.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי bx1905 שמתחילה ב "האם יש לכם/ן כרטיס תורם דם וכרטיס אד"י?"

אבל אד"י האמת כמה שאני תומך בזה יש שני דברים שמטרידים אותי מלמהר לחתום:
המחשבה שהאיברים שלי יגיעו לאיזה כפוי טובה שלא תורם מטעמים לא טעמים והחשש..אובכן, אני יודע שזה ישמע מטומטם אבל, לא יודע..
שאם חלילה אגיע למצב של סכנת מוות עם סיכויים לא בשמיים לשרוד, הרופאים ידעו שאני חתום על אד"י ואיך נאמר, לא יילחמו עליי כמו שיילחמו על מישהו שיודעים שאי אפשר לעשות עם גופתו כלום.
שהם יודעים שיש אנשים שזקוקים נואשות לאיברים ויודעים שהסיכויים שלי לשרוד לא מגיעים ל50 אחוז אני לא רוצה שיעשו אחד פלוס אחד.

חוץ מזה, הרופאים בואו נודה בזה , גם בני אדם. ואני משער שיש כמה חמדנים בינהם בלי תעודת עניות עם כל הכבוד. ושהשתלות שוות עשרות אלפי דולרים אני לא רוצה בזמן שהרופא יילחם על חיי הוא יראה תווית של דולר על הכבד הגוסס שלי שיסיח את דעתו מלטפל בי כיאות.

ברגע שאני אדע ואהייה משוכנע ששני הנ"ל בטוח לא ייקרו, אני יחתום באותו רגע.

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 21-09-2011 בשעה 21:54.
ישן 21-09-2011, 23:37
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "דם אני תורם מפעם לפעם. בצבא יצא לי לתרום."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי -TsAcHi -
המחשבה שהאיברים שלי יגיעו לאיזה כפוי טובה שלא תורם מטעמים לא טעמים

על אותו משקל אפשר גם לא להתגייס ולא לשלם מסים...
ציטוט:
שאם חלילה אגיע למצב של סכנת מוות עם סיכויים לא בשמיים לשרוד הרופאים ידעו שאני חתום על אד"י ואיך נאמר, לא יילחמו עליי כמו שיילחמו על מישהו שיודעים שאי אפשר לעשות עם גופתו כלום.

זה לא יקרה, אבל גם אם כן- לא בטוח שבמצב כזה "לחיות" היא האפשרות העדיפה.

כרטיס אד"י הוא הצהרת כוונות, לא הסכם מחייב, ההחלטה הסופית נמצאת בידי המשפחה, ישנם מס' לא מבוטל של מקרים בהם משפחתו של אדם החתום על כרטיס אד"י בוחרת לא לתרום את איבריו ולהיפך, משפחתו של אדם שאינו חתום על כרטיס שכן תורמת את איבריו.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 22-09-2011, 02:50
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "מה שווה אד"י אם המשפחה מחליטה בסופו של דבר?"

אד"י הוא בעיקר הצהרת כוונות. הוא נועד בראש ובראשונה להקל על החלטת המשפחה הלומת היגון כשניגשים אליה עם השאלה האם לתרום את איברי יקירה.

תחשוב על זה ככה... אם אין כרטיס אד"י המשפחה בחיבוטים קשים, מה היה רוצה האהוב לעשות. אולי הוא רצה להיקבר עם כל אבריו? אולי לא חש בנוח עם תרומת אברים? אולי בכלל כל חייו פחד מניתוחים וקשה להם לדמיין את סכין המנתחים פותחת את גופו? המחשבות האלו לא חייבות להיות רציונליות אבל הן לגיטימיות וכן, הן ממש יכולות להפריע לאנשים שבמצב רגיל לא היו חושבים פעמיים לפני שהיו אומרים כן.

לעומת זאת, אם יש לאהוב כרטיס אד"י הרי שהוא כמו מבקש מאהוביו לתרום את אבריו, בקשה אחרונה שהרבה יותר קל, פסיכולוגית, להיענות לה.

http://www.health.gov.il/transplant/about_adi.htm

ישן 23-09-2011, 04:06
צלמית המשתמש של ShoobyD

בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "שמע, אני יחתום"

ציטוט:
אבל בגלל שלפי החוק המגוחך סלח לי, שהמשפחה בסוף מחליטה ולא המת עצמו
אולי זה כי החוק מסתכל על גופת המת כעל "רכוש המשפחה"
גם לדעתי זה מגוחך, כי הרי על כל שאר רכושו הוא כן יכול להחליט מראש למי להוריש, אז במה גופו שונה
יתרה מכך, לדעתי יש לעבור בארץ לשיטת "הנחת ההסכמה", כלומר שברירת המחדל תהיה שאיברי המת ייתרמו, ודרושה הצהרה אקטיבית אם האדם מסרב לכך.
זה עובד בהרבה מדינות באירופה, וספרד בראשן.

ציטוט:
אם חלילה יקרה לי משהו, כפי שאני מכיר את הוריי, איבריי סביר להניח ירדו איתי לקבר עם אדי או בלי.
וזה גם לא שיחה שאני יכול בכלל לפתוח איתם : "שמעו ,למקרה שאני אמות תועילו בטובכם לתת לרופאים לקצור את איבריי ממני" :\
לא מסכים, יש הרבה הזדמנויות לפתוח על כך את השיחה, אם זה בעקבות מוות במשפחה או בעקבות אירוע חדשותי בנושא (כמו מקרה אבי כהן המנוח ומשפחתו)
האפשרות לפתיחת הדיון הטובה ביותר יכולה להיות עצם קבלת הכרטיס, כשמדברים על משהו שכבר ביד שלך.

אצלי ישנה עקשנות מצד ההורים, בעיקר האבא, אני חושב שאמי מסכימה עקרונית עם טענותיי, אך לא יודע מה הייתה מחליטה ברגע המכריע.
אני רק מקווה שלכשיגיע זמני לעזוב, זה יהיה לאחר שאקים משפחה משל עצמי, ואז אסמוך על כך שעם החינוך שאעניק, אצליח להעביר להם מעקרונותיי, ושבסופו של דבר יסכימו לתרומה.

נערך לאחרונה ע"י ShoobyD בתאריך 23-09-2011 בשעה 04:09.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:31

הדף נוצר ב 0.21 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר