לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תוכנה ומשחקי מחשב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-09-2011, 01:57
  ערן נתנאל ערן נתנאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.09.11
שכירת זמן עיבוד להרצת אפליקציה על מחשב-על ?

שלום לכולם, כתבתי תוכנה (אפליקציה) שמבצעת עיבוד נתונים דיי כבד, נכון לעכשיו אחרי כל האופטימיזציות כל הרצה שלה (עד לקבלת התוצאות) לוקחת מספר ימים רצופים.

הייתי רוצה לקצר עד כמה שניתן את זמן העיבוד הזה, והבנתי שישנן מספר חברות בעולם שמשכירות זמן עיבוד על מחשב-על גם לאנשים פרטיים, נראה לי שזה בדיוק הפתרון שאני מחפש.

מצאתי לדוגמה את זה, אבל התברר לי שהם כבר לא זמינים:

http://news.softpedia.com/news/Rent...our-82166.shtml

האם מישהו יכול לעזור לי בבקשה לאתר שירות דומה שהוא עדיין פעיל וזמין?

ניסית לחפש בגוגל אבל לצערי לא הצלחתי לאתר שום דבר בכיוון.

אשמח מאוד אם מישהו יוכל לעזור לי למצוא.

נ.ב - בכמה (או פי כמה) עלי לצפות שזמן הריצה של התוכנית שלי יתקצר במידה והיא יכולה לרוץ רק על מעבד אחד בודד? כלומר התוכנה שלי מכילה רק Thread יחיד ולא ניתן "לפזר" אותה על מספר מעבדים במקביל גם אם הם זמינים על אותו מחשב-על.

תודה מראש.

נערך לאחרונה ע"י ערן נתנאל בתאריך 20-09-2011 בשעה 02:00.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-09-2011, 06:55
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ערן נתנאל שמתחילה ב "שכירת זמן עיבוד להרצת אפליקציה על מחשב-על ?"

רוב הכוח של מחשבי על נובע מהיותם מרובי מעבדים (בעוצמה לא שונה ממעבדים רגילים שתמצא בכל שרת סטנדרטי...) ובעלי כמות אדירה של זיכרון...

אם אתה לא יכול לבצע את העבודה שלך ביותר מ Thread אחד, אתה לא תנצל את עליונותו של מחשב כנ"ל...

בקיצור הדבר שאתה צריך הוא מחשב שפעולת ליבה בודדת שלו, נותנת את הביצועים הטובים ביותר, וזהו. או במילים אחרות - המעבד עם הליבה המתקדמת ביותר היום, כמובן, עם שפע Cache, ומספיק RAM כדי להחזיק את כל הפעילות שלך בלי לגשת לדיסק.

לפי cpubenchmark.net, המעבד שקיבל אצלם את התוצאה הטובה ביותר כיום, הוא Intel Core i7 995X @ 3.60GHz (כמובן שיש גם ענייני OC, גם עליהם צריך לתת את הדעת). סביר להניח, שכמו תמיד בשוק ה high-end מתוצרת אינטל, ה price/performance שלו הוא לא משהו. בעייה נוספת היא, שהם התייחסו, סביר להניח, לכל הליבות שלו, ואתה הרי הולך לנטרל את כולן חוץ מאחת. השאלה היא, שוב, האם הבודדת היא המהירה ביותר שאתה יכול למצוא. זה המחקר שאתה צריך לעשות, ובהתאם לזה, פשוט למצוא מישהו שישאיל לך זמן עבודה על מחשב כזה (או לקנות אחד כזה לבד, זה לא כזה יקר... אתה הרי לא באמת צריך מחשב על...)

לגבי "כמה זה יאיץ" - זה תלוי כמובן ביחס הביצועים של ליבה בודדת של המחשב שלך, מול יחס הביצועים של ליבה בודדת של המעבד שתמצא. זה יכול להיות הפרש רציני, במיוחד אם יש לך מחשב מיושן...

הכי טוב יהיה אם כן תצליח, איכשהוא, לפצל את המשימה ליותר מ thread אחד... כמו כן, אם אתה משום מה עובד ב 32 ביט, והמשימה היא number crunching, גם מעבר ל 64 ביט סיכוי לא רע שיעזור (כמובן בהנחה שהקומפיילר שלך מסוגל לכך...)

ישן 20-09-2011, 08:39
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ערן נתנאל שמתחילה ב "תודה על ההסבר! האמת שעם קצת..."

אוקיי,

אני עדיין לא מכיר את מחשבי העל להשכרה סתם כך, אבל יש משהו דומה, וזה שירותי הענן של אמזון, שמאפשרים לך לקנות זמן מחשוב בתשלום פר-שעה. המכונה הכי חזקה שהם נותנים עולה 1.16$ לשעה אם היא מריצה "חלונות" או 0.68$ לשעה אם היא מריצה לינוקס. ההגדרה שלהם למכונה שעלותה כנ"ל:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Amazon
High-CPU Extra Large Instance 7 GB of memory, 20 EC2 Compute Units (8 virtual cores with 2.5 EC2 Compute Units each), 1690 GB of local instance storage, 64-bit platform

(שים לב: יש גם עלות של תקשורת החוצה מהמחשבים האלה אלייך...)

עכשיו השאלה היא אם אתה גם יכול לגרום לביזור התוכנה שלך ליותר ממחשב אחד, ולא סתם למספר Thread-ים. אם כן, אתה כבר לא מוגבל בכלל, משום שאמאזון מאפשרים לך להריץ גם אלף מכונות כאלה במקביל, אם רק תרצה, ואז אפקטיבית אתה יכול לבנות לעצמך מחשב על לכמה זמן שרק תרצה...

http://aws.amazon.com/ec2

ישן 20-09-2011, 20:19
  ערן נתנאל ערן נתנאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.09.11
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אוקיי, אני עדיין לא מכיר את..."

תודה רבה, זה נשמע לי בדיוק מה שאני צריך! והמחירים נשמעים לי סבירים לגמרי אין לי בעיה להוציא על זה אפילו מאות שקלים כל זמן שאקבל עוצמת עיבוד של מחשב-על, וכן אין לי בעיקרון בעיה לפצל את הקוד למספר אפליקציות נפרדות ובלתי תלויות.

הבעיה היא שעברתי בזריזות על הקישור שנתת לי ונדמה לי שהשירות הזה (שיכול כל כך לעזור לי) אינו זמין עבור האיזור שלנו.... בדוק את תיבות הגלילה שם של האיזור המבוקש ותראה שישראל לא מופיעה שם וגם לא אפריקה או המזרח התיכון....

כמו כן רשום שם:

"Amazon EC2 is currently available in six regions: US East (Northern Virginia), US West (Northern California), EU (Ireland), Asia Pacific (Singapore), Asia Pacific (Tokyo), and AWS GovCloud"

אז אם אני מבין נכון השירות הזה לא ממש יכול לעזור לי....

תקן אותי אם לא הבנתי נכון.

(נ.ב - האם זה באמת נותן לי עוצמת עיבוד/חישוב של מחשב על ?)
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:53

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר