לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-09-2011, 16:24
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Shai שמתחילה ב "אם כך, אתה חושב שכדאי לראיין..."

אתה בטוח שנתת את הלינק הנכון? כי מצוייין בכתבה שהופעלו לחצים אדירים לא לראיין וזהו וזה רק עוד יותר מחזק תא טענתי שיש אינטרס מכוון שזה לא יקרה. אני בדיוק כמוך חושב שהוא צריך לשבת בכלא עד יומו האחרון. אבל יש לו זכויות כמו לכל אסיר אחר עם פי שתיים דם על הידיים ממנו, תשאל את ארי השמאי הליברל אוהד הפועל תל אביב שמגן עליו .

ואם תביא לי לינק שכתוב התבטאות לא רצויה אז? מישהו יודע מה היא ההתבטאות הזו? העיקר רזי ברקאי יכול לראיין אנשים מארגון שמחזיקים חייל חטוף ואחראים למצבי חרדה בחלק נרחב מהמדינה שלך, ראיון כזה מותר ...

נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 26-09-2011 בשעה 16:29.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-09-2011, 18:34
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=TIMON the..."

עניין לציבור לפי דעתי. לגופי התקשורת יש עניין ואינטרס לראיין אותו כי לציבור היהודי יש יותר עניין ברוצח יהודי פלוס כל המסתורין שאופף את העניין (הרבה מהישראלים כיום סבורים שיש דברים לא מובנים בכל עניין הרצח).

אותי מעניין למה כשתקשורת רוצה לראיין אותו אין לה אישור, זה לא מרדכי וענונו שיכול להביא לפגיעה בבטחון המדינה או ש...

למה לראיין את פרנסואה אבוטבול שרצח יותר אנשים בחייו מאשר יגאל עמיר או לתת במה ליונה אברושמי שביצע רצח פוליטי . לי לא אכפת שישלחו עיתונאי מאוזן לכלא לראיין את ברגותי (כמובן שישאל שאלות אובייקטיביות וכמה שפחות במה לתעמולה שלו).

ישן 26-09-2011, 21:38
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
מסכים איתך
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "השמאל אשכרה פיתח פחד איום מהבנאדם הזה"

אני חושב שיש יותר מדי התעסקות סביב הנושא הזה ואני חושב שההתעסקות הזו חוטאת למטרה.

המטרה צריכה להיות ברורה ומוחלטת. המטרה היא לא להעניש את יגאל עמיר, כי יגאל עמיר הוא לא הבעיה - הבעיה היא האפשרות שזה יתפתח לסימפטום. המטרה צריכה להיות מה הדרך שבה מונעים רצח פוליטי בישראל.

יכול להיות שאחד הפתרונות הוא באופי הענישה. הבעיה היא שהסיבות לענישה הזו לא מוגדרות כך. זה יותר תירוץ מאשר סיבה. אמרו שמשאירים אותו בבידוד כי פוחדים שאסירים אחרים ינסו לפגוע בו ועוד כאלו וכאלו תירוצים. אם הסיבה היא לעצור את סימפטום הרצח הפוליטי בישראל שיאמרו זאת בפה מלא.

השיטה הנוכחית הופכת את הדיון מכיצד למנוע את הרצח הבא לדיון על יגאל עמיר עצמו ולהפוך את כל העניין לעניין נקודתי שרק מגביר את התמיכה בתאוריות קונספירציה ובאיש עצמו.

זו דעתי בנושא.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 26-09-2011, 18:17
צלמית המשתמש של סוכן שקט
  משתמש זכר סוכן שקט סוכן שקט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.02
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי hzhz שמתחילה ב "אותם פושעים נאלחים שהצגת,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hzhz
אותם פושעים נאלחים שהצגת, שיחרורם לא מהווה איום לאומי. אפשר לשחרר אותם אם הם לא יהוו איום לחברה.
גם אם יגאל עמיר לא יהווה איום לחברה אסור לשחרר אותו, וזה רק בגלל המסר שזה מעביר.

ואם אתה שואל, חיי תינוק שווים פחות מחיי ראש ממשלה בישראל.

איכס התגובה שלך.
אתה משווה חיי תינוק שלא עשה רע מעולם,-
- לחייו של ראש ממשלה בשר ודם שעשה מעשים טובים אבל גם חטאים.
במקור נכתב על ידי יחזקאל
וקראתי עליו לכל הרי חרב נאם אדני אלןהים חרב איש באחיו תהיה

Oui nous irons nous faire casser la gueule en cœur, Mais nous reviendrons vainqueur

ישן 26-09-2011, 22:04
  משתמש זכר hzhz hzhz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.05
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי סוכן שקט שמתחילה ב "[QUOTE=hzhz]לא יודע.[/QUOTE] ..."

לדעתי חייו של ראש ממשלה בישראל שווים יותר מחיי תינוק בישראל. השווי "נמדד" בכמות השנים שלדעתי צריך לקבל רוצח של כל אחד מהנ"ל.
הענישה בקטע הזה צריכה להיות חמורה מאוד בגלל הסכנה של מעשים כאלו על הדמוקרטיה ועל ניהול המדינה.

אתה שואל אותי על העונש שאני אתן על רצח שר לעומת רצח של תינוק? כל מקרה לגופו, ולא רציתי לצאת בהצהרה לפני שחשבתי על כך לעומק, ולכן אמרתי שאני לא יודע.
אם אתה רוצה שאשחק אותה שופט, תביא לי מקרה ואשפוט

ואם אתה שואל אותי "למה במקרה של רצח ראש ממשלה זה לא 'כל מקרה לגופו'?" אז אני אומר שלדעתי במקרה כזה כל רצח שכזה שבא ממניע אידאולוגי (אם לא היה מובן) דורש ענישה חמורה - יותר חמורה משל רצח תינוק.

ישן 26-09-2011, 22:53
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי hzhz שמתחילה ב "מי אמר שאני אעשה את זה? ולמה..."

כי זה מה שקורה בפועל- קוצבים עונשים של רוצחים כל הזמן. חלקם גם מקבל חופשות. אבל עמיר? לא, חוקקו חוק מיוחד-

,בשנת 2001 תוקן חוק שחרור על-תנאי ממאסר, תשס"א-2001, ונקבע בו שוועדת השחרורים לא תמליץ על קציבת עונשו של אסיר עולם שהורשע ברצח ראש הממשלה עקב מניע פוליטי-אידאולוגי, ולא תמליץ על מתןחנינה לאסיר כזה. עם זאת, החוק לא פוגע בסמכותו של הנשיא לקצוב את העונש או לחון את האסיר".

ומה אומר הארץ-
"
"אם עמי פופר, שרצח שבעה ערבים, והרצל אביטן, שרצח מנהל בית כלא, זכו להתייחד עם נשותיהם, אין להבין במה יגאל עמיר שונה מהם, אלא אם כן עמיר מופלה לרעה בשל תחושת הנקם והתיעוב שחש הציבור, ובכלל זה השופטים, כלפיו....במדינות מסוימות, שישראל למרבה השמחה אינה נמנית עמן, היה אולי רוצח ראש הממשלה מוצא להורג, לכן לכבוד ייחשב למדינת ישראל שבית המשפט מתכנס כדי לדון בזכותו להתייחד. עם זאת, קשה לקבל את אפלייתו לרעה לעומת רוצחים אחרים, שפלים ומסוכנים לא פחות ממנו.""

ישן 26-09-2011, 23:04

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "כי זה מה שקורה בפועל- קוצבים..."

ציטוט:
כי זה מה שקורה בפועל- קוצבים עונשים של רוצחים כל הזמן. חלקם גם מקבל חופשות. אבל עמיר? לא, חוקקו חוק מיוחד

לא כ"כ ברור לי על מה אתה מדבר. מה זה קשור למה שאמרתי?

ציטוט:
ומה אומר הארץ-
"
"אם עמי פופר, שרצח שבעה ערבים, והרצל אביטן, שרצח מנהל בית כלא, זכו להתייחד עם נשותיהם, אין להבין במה יגאל עמיר שונה מהם, אלא אם כן עמיר מופלה לרעה בשל תחושת הנקם והתיעוב שחש הציבור, ובכלל זה השופטים, כלפיו....במדינות מסוימות, שישראל למרבה השמחה אינה נמנית עמן, היה אולי רוצח ראש הממשלה מוצא להורג, לכן לכבוד ייחשב למדינת ישראל שבית המשפט מתכנס כדי לדון בזכותו להתייחד. עם זאת, קשה לקבל את אפלייתו לרעה לעומת רוצחים אחרים, שפלים ומסוכנים לא פחות ממנו.""

חשיבות לאומית. זה מה שהייתי אומר לעמי פופר. אבל אולי הוא מחרבן (פופר! הבנת?!) עם האינטרס הלאומי.
רוצח 7 ערבים ורוצח מנהל בית כלא, אלו מקרים חמורים, אך לא משפיעים כמעט על החוסן והביטחון של הדמוקרטיה בישראל.
כשמישהו מרשה לעצמו לרצוח ראש ממשלה, זה כבר מאיים על ההליך הדמוקרטי שעליו מושתתת (לפחות לכאורה) כל המדינה הזאת...

עריכה: חייב לישון. מחר מבחן!

ישן 27-09-2011, 15:03

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אתה כתבת שלא היית קוצב עונש..."

ציטוט:
איך רצח רבין השפיע על החוסן והביטחון של הדמוקרטיה בישראל? קרתה הפיכה אחר כך? מיעוט שולט ברוב? דיקטטורה? אנחנו פחות דמוקרטיים עקב זאת?
יותר אבטחה ודאגה לחייהם של נבחרי ציבור. זה אולי לא נשמע הרבה אבל אני חושב שזה משמעותי.
אתה לא חושב שכשהשליט, נציג העם והאדם שקיבל ממנו מנדט להחליט החלטות ולהנהיג, נקטל בגלל דעותיו, זה מאיים על הדמוקרטיה (שלטון העם)?
מדינה שבה נקטל ראש ממשלה מאבדת מכוחו של העם לשלוט. מה היית חושב אם היו מהרגים פה 3 ראשי ממשלה ולא אחד? לא היית אומר שהמדינה נשלטת ע"י המיעוט באמצעות איומים והפחדות? היית קורא לה דמוקרטית?
בקשר לאחרון, יכול להיות.
כשראש ממשלה, שצריך להחליט בענייניה של מדינה שלמה, מפחד להביע עמדה או לבצע מהלך צבאי \ מדיני \ חברתי מחשש לחייו זהו מצב בלתי נסבל.

ציטוט:
למה כשמישהו רוצח שופט, שוטר או כל נציג אחר ממערכת החוק זה לא פוגע בדמוקרטיה?
לא אמרתי שלא. כן, פוגע, אבל אתה מסכים שפחות?

כל הדיון שנפתח פה בעצם מסתובב סביב פרופורציות של רצח X לעומת רצח ראש ממשלה.
רצח ראש ממשלה, באופן כללי, חמור יותר מרצח X. לא חושב?

ישן 27-09-2011, 15:15
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי hzhz שמתחילה ב "[QUOTE]איך רצח רבין השפיע על..."

אבטחה גם קיימת בגלל רצח מטרור סתמי, האם זה פוגע בדמוקרטיה בישראל?
ולא, אני לא חושב שזה מאיים על הדמוקרטיה ולו רק בגלל שבפעם היחידה שזה קרה, לא קרה כלום. עלה ראש ממשלה מאותה מפלגה אחר כך, המשיך מה שרצה לעשות קודמו. אם אחרי הרצח היה תופס את השלטון בכוח מישהו אחר היה על מה לדבר. אבל זה לא קרה.

אתה באמת חושב שראש ממשלה כלשהו מפחד לחייו ובגלל זה לא מבצע פעולה מסוימת? הדבר שהם באמת פוחדים ממנו זה הקואליציה (ואולי גם התקשורת, או הפרקליטות במקרה של כמה מהם).

לא מסכים שרצח שופט חמור פחות, לא חושב שרצח ראש ממשלה חמור יותר מכל רצח אחר. אם נדבר בהכללה לרגע- אז עבריין שרוצח עבריין אחר זה כנראה פחות חמור מהשאר, אדם שאנס ורצח מישהי זה חמור מאוד, אדם שדקר/הטביע/שרף את ילדיו זה אולי הכי חמור. ובכלל, רצח ילדים ותינוקות נתפס כחמור ביותר לטעמי.

ישן 27-09-2011, 22:26
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
תרשה לי לנסות להסביר
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אתה כתבת שלא היית קוצב עונש..."

רצח חס וחלילה של שופט או שוטר הוא רצח על רקע אישי. רצח של אישיות פוליטית רמת דרג הוא רצח על רקע אידיאולוגי.

במילים אחרות - כשאדם כמו יגאל עמיר יורה ביצחק רבין, המטרה שלו אינה לפגוע באיש - אלא לפגוע במדיניות הממשלה ודעתו היא כי לא ניתן לעצור את המדיניות הזו, שהוא אידיאולוגית מתנגד אליה, אלא בפגיעה במנהיג המשפיע ביותר.

ההבדל בין שופט ושוטר לראש הממשלה הוא הבדל די משמעותי, למרות שכולם שייכים לערך הנקרא דמוקרטיה. ההבדל הוא שהשופט והשוטר אינם נבחרי ציבור והם אינם קובעים מדיניות המשפיעה על הכלל. לעומתם, ראש הממשלה נבחר בבחירות תקופתיות והוא גם נתון לפיקוח על ידי הכנסת שיכולה להפילו בכל שלב עד למועד הבא וזו - ורק זו, היא הדרך לשנות מדיניות של ממשלה.

אני מעדיף שלא לדבר על סיסמאות כמו "פגיעה בחוסן הדמוקרטיה" כי מדובר בסיסמאות חסרות תוכן - אין כאן פגיעה בחוסן הדמוקרטיה - יש כאן פגיעה בחוסן החברתי.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 28-09-2011, 05:47
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "אני לא מבין"

ירון אתה צודק במקרה הזה. רצח של ראש גרוע מרצח של תינוקת/הורים,של שופט או של שר,כי המטרה היא לפגוע במדינה באופן ישיר ולעצור תהליך כל שהוא באופן לא דמוקרטי שאותו ראש ממשלה רוצה לקדם,אם זה תהליך מדיני,כלכלי או חברתי.
אצל רבין זה היה השלום, אפילו שזה מראה על הבורות של עמיר ושל עוד כמה אנשי ימין קיצוני,כי פרס הוא האבא של אוסלו ולא רבין.

בכל מקרה היום רצח כמו של רבין לא יכול להיות,כי החליפו את נהלי האבטחה של ראש הממשלה אחרי הרצח.

בכל הנוגע לעמיר צריך לתקן את החוק ולתת לו גזר דין מוות בניגוד לרוצחים של רוז הקטנה או הבן שרצח את ההורים שלו שלהם מגיע להם להיות בתא קטן בלי לראות נפש חיה עד סוף החיים שלהם.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 28-09-2011 בשעה 05:53.
ישן 27-09-2011, 19:11
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "ביהמ"ש אישר ליגאל עמיר ללמוד תורה 3 פעמים בשבוע עם אסיר אחר"

לא ברור לי למה כאלו שמאמינים שצריך לכופף את החוק ולנהוג מעט עקום כאשר מדובר בטרור ערבי, נהפכים להיות פעילי זכויות אדם ברגע שמדובר ברוצח יגאל עמיר.

טכנית אתם צודקים, זה בסך הכל עוד רצח. אבל לפחות לי ברור שזה לא כך.
יגאל עמיר ודומיו סיכן ומסכן את כולנו. הוא חצה קו אדום, והחצייה שלו הצליחה.
בעוד בדצמבר 95 האיש היה מוקצה מחמת מיאוס אצל יותר מ 99 אחוז בציבור הישראלי, כיום לא מעט נלחמים על זכויות העציר שלו.

אין לי בעיה כשמדינת ישראל בוחרת לחסל מחבלים גם כשניתן להביאם לבית משפט בישראל, להפך אני בעד. ואני אשמח מאוד אם מדינת ישראל תמצא דרכים להתאכזר אל יגאל עמיר, גם אם זה לא לחלוטין לפי הספר.

ישן 27-09-2011, 23:04
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
אינך יודע מדוע?
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "לא ברור לי למה כאלו שמאמינים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
לא ברור לי למה כאלו שמאמינים שצריך לכופף את החוק ולנהוג מעט עקום כאשר מדובר בטרור ערבי, נהפכים להיות פעילי זכויות אדם ברגע שמדובר ברוצח יגאל עמיר.

טכנית אתם צודקים, זה בסך הכל עוד רצח. אבל לפחות לי ברור שזה לא כך.
יגאל עמיר ודומיו סיכן ומסכן את כולנו. הוא חצה קו אדום, והחצייה שלו הצליחה.
בעוד בדצמבר 95 האיש היה מוקצה מחמת מיאוס אצל יותר מ 99 אחוז בציבור הישראלי, כיום לא מעט נלחמים על זכויות העציר שלו.

אין לי בעיה כשמדינת ישראל בוחרת לחסל מחבלים גם כשניתן להביאם לבית משפט בישראל, להפך אני בעד. ואני אשמח מאוד אם מדינת ישראל תמצא דרכים להתאכזר אל יגאל עמיר, גם אם זה לא לחלוטין לפי הספר.

אומר לך -
1. משום ששניה אחרי הרצח כל הימין נהפך לרוצח ראש הממשלה.
2. משום שלא ברור בכלל מה קרה שם באמת (ישנן שאלות שלא נענו עד היום)
3. משום שלשני אנשים בלבד התקשורת מדביקה את המילה רוצח לפני שמם: השני אחראי להשמדת 6 מליון יהודים.
4. משום שאין דין שווה לזורק נעל על שופט לדורס (בשגגה או לא) בנו של שופט ולהורג ראש ממשלה מול אנשים העושים מעשים נפשעים מקבילים אך קרבנותיהם אינם אחמ"ים.
5. משום שבכל מקום (כמוך) מזכירים את זה שעמיר ניסה להרוויח פוליטית מן המהלך אך לא מזכירים את המיצובישי, את התבטאויותיו של רבין ואת ההון הפוליטי הצפוי לו יגאל עמיר היה נכשל במעשיו (והיו תופסים אותו "על חם" לפי התכנון המקורי של השב"כ שהתפקשש בדיוק אגב כמו שעשו לאחים קהלני)
http://www.haaretz.co.il/news/politics/1.1208761
6. משום שיש לי עדות ממקור ראשון על התנהגותו של סוכן השב"כ אבישי רביב במהלך השבת שבצאתה נורה ראש הממשלה (הבן אדם היה לחוץ אש).

ישן 27-09-2011, 23:15

בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "לא ברור לי למה כאלו שמאמינים..."

ציטוט:
אני האחרון שיגן על יגאל עמיר.
א. יגאל עמיר רצח ראש ממשלה. אם ערבי היה רוצח אותו העונש לדעתי היה זהה, אם לא חמור יותר.
ב. טרור ערבי גורר רצח יהודים בגלל שהם יהודים - איום מוחשי על המדינה היהודית. אין להתנהג במקרה הזה כאילו היה רצח רגיל.
ב. ערבים רוצחים יש מלא. איך בתור מנהיג תצמצם את הכמות היחסית? אפשר בהחמרת ענישה.

ציטוט:
מסכים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:27

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר