לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-09-2011, 14:35
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
הרב מצגר: ""יש לכבד את זכותם של החיילים הדתיים להימנע משמיעת קול שירת אישה"

http://news.walla.co.il/?w=/2689/1863973
הרב הראשי פסק כי "אין זה ראוי לשלול מעמד" חיילים שייצאו מטקסים בהם מופיעות נשים, כך עולה מפסק הלכה שהגיע לידי וואלה! חדשות. זאת על רקע הפרשה בה הודחו צוערים בקורס קצינים

אסור להכריח חיילים חובשי כיפות להשתתף באירועים בהן ישנה שירת נשים וכן אסור לנקוט בסנקציות נגדם – כך עולה ממסמך פנימי שהגיע היום (שני) לידי וואלה! חדשות עליו חתום הרב הראשי יונה מצגר. פסיקתו של מצגר מגיעה על רקע הסערה שפרצה בצה"ל כשארבעה צוערים בקורס קצינים הודחו מהקורס היוקרתי לאחר שנטשו טקס רשמי בו השתתפו זמרות.

----------------------------
קשה מאוד להבין איך בכלל יכול להיות וויכוח על זה. אם אלו היו חיילים מוסלמים שיצאו בגלל שלא רצו לשתות אלקוהול או מוסלמיות שדרשו ללבוש רעלה, כל השמאל היה עומד על בריקדות שיתנו להם את הזכות הזאת. זו בושה וחרפה שבמדינה יהודית, יהודי דתי צריך להיאבק שלא יכריחו אותו לעבור על מצוות התורה. ממש כמו באינקוויזיציה של ספרד. הרי לשם זה הוקמה מדינת ישראל, שיהודים יהיו חופשיים ללכת כיהודים ולא להתחבא ולהתנצל.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-09-2011, 14:48
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "הרב מצגר: ""יש לכבד את זכותם של החיילים הדתיים להימנע משמיעת קול שירת אישה""

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamedinai
http://news.walla.co.il/?w=/2689/1863973
הרב הראשי פסק כי "אין זה ראוי לשלול מעמד" חיילים שייצאו מטקסים בהם מופיעות נשים, כך עולה מפסק הלכה שהגיע לידי וואלה! חדשות. זאת על רקע הפרשה בה הודחו צוערים בקורס קצינים

אסור להכריח חיילים חובשי כיפות להשתתף באירועים בהן ישנה שירת נשים וכן אסור לנקוט בסנקציות נגדם – כך עולה ממסמך פנימי שהגיע היום (שני) לידי וואלה! חדשות עליו חתום הרב הראשי יונה מצגר. פסיקתו של מצגר מגיעה על רקע הסערה שפרצה בצה"ל כשארבעה צוערים בקורס קצינים הודחו מהקורס היוקרתי לאחר שנטשו טקס רשמי בו השתתפו זמרות.

----------------------------
קשה מאוד להבין איך בכלל יכול להיות וויכוח על זה. אם אלו היו חיילים מוסלמים שיצאו בגלל שלא רצו לשתות אלקוהול או מוסלמיות שדרשו ללבוש רעלה, כל השמאל היה עומד על בריקדות שיתנו להם את הזכות הזאת. זו בושה וחרפה שבמדינה יהודית, יהודי דתי צריך להיאבק שלא יכריחו אותו לעבור על מצוות התורה. ממש כמו באינקוויזיציה של ספרד. הרי לשם זה הוקמה מדינת ישראל, שיהודים יהיו חופשיים ללכת כיהודים ולא להתחבא ולהתנצל.

ומן הצד השני קשה להאמין שבשנת 2011 יש אנשים שעדיין רואים בשירת נשים בקונוטציה של טקס כמשהו בעיתי או פסול. לא להאמין.

ישן 26-09-2011, 15:05

לא קשור לעניין
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי emile-a
ומן הצד השני קשה להאמין שבשנת 2011 יש אנשים שעדיין רואים בשירת נשים בקונוטציה של טקס כמשהו בעיתי או פסול. לא להאמין.

איש איש באמונתו יחיה.

בדיוק כמו שאתה לא תדרוש מאשה מוסלמית להוריד את הרעלה מהפנים שלה (אם אין בזה צורך בטחוני), ככה אינך יכול לדרוש מיהודי דתי לשמוע שירת נשים.

כל שאר הדברים אינו קשור לעניין.

ישן 26-09-2011, 15:13

מה שבן אדם עושה באופן פרטי אין בזה שום השלכה...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי עמליה שמתחילה ב "אכן "לא להאמין" שדבר כזה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עמליה
אכן "לא להאמין" שדבר כזה מתרחש ב-2011. . זה רק השלב הראשון. השלב השני יהיה איסור של שירת נשים בכלל וכו' וכו..... זו מדינת הלכה בדרך. את אשר יגורנו בא לנו.

זו דמגוגיה ריקה מלווה בפרנויה טפשית.

האם העבדה שאריאל שרון אכל שרצים פירושו שעומדים להכריח את כל היהודים הדתיים לאכול שרצים חס וחלילה?

אבל זה שהממסד הכריחו את החיילים לשמוע קול אשה, זה בפירוש מדליק נורה אדומה שהדבר הבא זה להכריח לאכול שרצים או את המוסלמים לאכול חזיר. גם בזה אפשר לשים שלט שזה 2011.

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 26-09-2011 בשעה 15:15.
ישן 26-09-2011, 15:21

שום פרנויה או חרדופוביה אינה מצדיקה לקחת לאף בן אדם את חירותו
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Shai שמתחילה ב "הפרנויה דווקא די..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Shai
הפרנויה דווקא די מוצדקת...
הצץ בעקומת השינויים בשנים האחרונות בנושא הזה.

מי שרוצה לשמוע שירת נשים שישמע, ומי שאינו רוצה אין לדרוש ממנו ובטח לא להריח אותו ולא לשים אותו במאסר על זה.

עקומת השינויים כדבריך זה מה שהעם בחר, ואף אחד אינו מוסמך להכתיב או להכריח אותו להמר את דתו חס וחלילה. זה גם לא יעזור.

ישן 27-09-2011, 23:23
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי בנג'ו שמתחילה ב "מישהו מפריע לבנאדם להתחתן..."

אף אחד לא מפריע להתחתן בחתונה אזרחית ועד כמה שאני יודע חתונה אזרחית נותנת לך את אותן ההטבות שחתונה ברבנות תיתן לך (ואם זה לא נכון אני אשמח אם יתקנו אותי). לגבי תחבורה ציבורית אני מסכים, למרות שמוניות שרות ממשיכות לפעול גם בשבת. מי שרוצה לפתוח עסק בשבת עושה את זה בלי בעיה, סע לסינמה סיטי בראשל"צ, למתחם געש, לטיב טעם ועוד ועוד ועוד. לגבי חמץ אני גם לא בטוח שאתה צודק כי עד כמה שאני זוכר בטיב טעם אתה יכול לקנות חמץ גם בפסח ואני מניח שיש עוד מקומות כאלה. בכל מקרה להגיד "שלדתיים מותר לעשות כל מה שבא להם כל עוד זה לא פוגע באחרים (ולצערי לפעמים רחוקות כן) ואילו לחילונים לא" זה לא נכון עובדתית ואני אומר לך את זה בתור חילוני גמור.

ישן 29-09-2011, 17:17
  משתמש זכר בנג'ו בנג'ו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "המדינה התיימרה להיות יהודית..."

יפה לך התשובה הזאת, בתור מדינה דמוקרטית היא לא אמורה לפגוע באף אחד שמעשיו לא פוגעים באף אחד. ולא, להפסיק מונופול של הרבנות שלוקחת תשלומים מופרזים והופכת את החיים של חלק מהתושבים לסיוט לא אומר שזה יפגע בה. האפליה היחידה שצריכה להיות כאן היא חוק השבות, אפשר לשמור על הסממנים היהודים במדינה גם בלי לפגוע באף אחד.

אני מבין את הפחד שלך מפני פגיעה במדינה היהודית שתפגע גם במדינה הדמוקרטית, למרות שיהדות לא הולכת ביחד עם דמוקרטיה חייבים לשמור על המדינה כיהודית במינון נכון שישמור עליה ככזאת. אם אני אגיד לך שאני סובל מאוד מזה, אני אשקר, עדיין אני חושב שאפשר ללכת יותר לכיוון ההפרדה.
ישן 29-09-2011, 19:30
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
פורמלית באמת הצד החילוני הפר ראשון את הסטטוס קוו, אבל...
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "ואתה לא חושב שהתבוללות היא..."

בנושאים מסויימים דומה שהסטטוס קוו המקורי לא עודכן או לא פורש נכון בהמשך.
למשל, בן גוריון הסכים לפטור כמה מאות בחורי ישיבה משירות בצבא מתוך הסכמה שלמען שיקום עולם התורה ושימור ערך לימוד התורה ראוי שמספר מצומצם של עילויים ומתמידים יתרכזו בלימוד תורה בלבד. כשמספר בני הישיבות גדל מאוד גם אבסולוטית וגם יחסית לכלל הציבור, אותה הסכמה איבדה ממשמעותה המקורית. הסטטוס קוו המשיך טכנית בלבד.
כנ"ל לגבי ההחמרות השונות שהתפתחו בעולם הדתי לאורך השנים. צה"ל היה מחויב לפי הסטטוס קוו לשמור על מסגרת יהודית מסויימת (כשרות, שמירת שבת וכו') אבל ההקצנה גרמה לכך שבפועל נוספו דרישות חדשות שלא היו קיימות בזמן שנקבע הסטטוס קוו (כולל, עניין שירת הנשים).
גם בעניין "מיהו יהודי", דומני (אבל בכך אינני בקי) שעניין ה"גיור כהלכה" בחוק עלה רק עשרות שנים אחרי שנחקק חוק השבות ושלפני כן לא הקפידו בעניין.
ישן 26-09-2011, 15:53
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי עמליה שמתחילה ב "החילוני לא יכריח את החרדי..."

לא מדינת הלכה, סתם הזדמנות לתפוס כותרות.
אני מקווה שהרבצ"ר יפתור את העניין בנוהל מסודר שיהיה מקובל על כולם.

הצוערים סרבו פקודה וזה לא בסדר, כקצינים לעתיד הם חייבים לדעת שצבא זה ארגון שמתקיים ע"פ פקודות ולא ע"פ תחושות אישיות כלשהן, הם ידעו לאן הם הולכים ויכלו לפתור את זה לפני כן.
מצד שני המפקד שלהם גם לא בסדר, יצא קטן מאד ואני בספק אם גם הוא ראוי לפיקוד.
הוא מכיר את הצוערים שלו, הרגישות שלהם ואת אופי הטקס - יכול היה לסגור את העניין לפני ולא להגיע למצב שבמקום לפתור את הבעיה בצורה בוגרת הוא התחבא אחרי הדרגות והסמכות.
מה יצא לו מזה? הערכה? ממני ממש לא (כבר היו דברים כאלה בעבר בצה"ל וניסגרו בשקט).

ישן 26-09-2011, 16:48
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
הדת היהודית פרגמטית, אך לא אלה העוסקים בה
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "הכל יחסי בחיים. לדעתי היהדות..."

ישנם בדת בסך הכל תרי"ג מצוות המחולקות למצוות עשה ומצוות לא תעשה.

כמות פסקות ההלכה בחמישים השנים האחרונות עולה על כל כמות הפסקות שנקבעו באלפיים שנה.
כמות הספרים המפרשים הלכות, פוסקים דנים ומחרימים עולה לעין שיעור על כל מה שנכתב מאז נחתמה התורה.

יודעי דבר טוענים ולדעתי בצדק, כי מאז עלות ש"ס למעמד של שווה בין שווים, נערכת תחרות פרועה בין כל אותם פוסקי הלכות ומתהדרים במהדרין למיניהם.

אחת הדוגמאות הבולטות היא למשל בדיני כשרות. גם החרדים מרגישים את נחת זרועה והמשקל שלה על הכיס בשל ריבוי הגופים העוסקים בעניין. כך למשל משפחה חרדית ממוצעת ומתחת לממוצע לא יכולה להרשות לעצמה לקנות מוצרי בשר מכיוון שהכיס שלהם נסחט פשוטו כמשמעו. ומי ששמע לאחרונה את יהודה משי זהב מתבטא כנגד המהדרין הללו וקורא לחרם צרכנים ממש מבין עד כמה כל נושא ההלכות והפסיקות הפכו לחרב פיפיות נגד הציבור החרדי.
לדעתי זה רק עניין של זמן עד שיבינו לאיזה מצב הם הביאו את עצמם.

(חסר לנו שרב מטורלל כלהו יחליט כי קיים איסור על נשימות עמוקות בשבת, שכן מדובר במלאכה שהגוף יוצר בשעה שגורף כמות מיקרובים אל קרביו).
ישן 26-09-2011, 18:33
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=rubber_duck]לי יותר..."

אשתי אמרה לי לא מזמן משפט מעניין (מצוטט בחתימה שלי) שאני לא מפסיק לחשוב עליו....

הנטייה של ממסדים דתיים להתעלם, ישר ולעניין, מכתבי הקודש כשזה נוח להם היא מחלה מוכרת של ממסדים דתיים בכל העולם ובכל הדתות. מקרה כמו שירת נשים למשל, מתעלם מיציאת מצרים, עת מרים בת עמרם, מרים הנביאה, אחותם של אהרן ומשה, יוצאת במחולות ושירה (עם תוף מרים, שמשם בדיוק שמו).

כתבי קודש נוטים להיות פרגמטיים למדי בציוויים שלהם (הקוראן, למשל, מדבר נגד גזענות).... אבל זה לא מה שיבלבל כמרים, אימאמים או רבנים. מסיבה זו אנשים כמו המלך ג'יימס ומרטין לותר, או לחילופין הרמב"ם (שתרגם את התנ"ך לשפה שכל דרדק יכול היה לקרוא) היוו איום על הממסדים הדתיים בתקופתם.

ישן 28-09-2011, 16:48
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "[QUOTE=MS_Rogue] (הקוראן,..."

אתה טועה ובגדול, ידידי.

עליית האיסלאם הרדיקלי נגרמה בעקבות מה שכונה "סגירת שערי האיצ'טיהאד" שהפך את העולם המוסלמי, שעד אותו רגע היה נאור ומתקדם בהרבה מאירופה השקועה בתקופת האופל לדת חשוכה, סגורה ועם הזמן יותר ויותר קיצונית ואלימה. להזכירך, עם כל הכבוד לסיפורי הזוועה על הטבח של מוחמד ביהודים, ליהודים תחת שלטון בתי המלוכה עבאס ועומאייה היו חיים די טובים (בטח בהשוואה לחיים תחת השלטון הנוצרי באירופה באותו הזמן). אנשים אוהבים להתעלם מהחופש והמעמד /שיהודים זכו להם תחת שלטונות מוסלמיים שונים עד סוף המאה ה19 כי זה נורא מקלקל את נרטיב ה-"חייבר חייבר" החביב...

עד המאה העשרים פרעות ביהודים, טבח שלהם, רדיפה שלהם ושאר צרות היו בעיקר עסק נוצרי...

ישן 27-09-2011, 18:18
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי ilane שמתחילה ב "איפה אתה רואה שאני מגלה..."

איפה אמרתי שאתה מגלה סלחנות לסרבנות? לא תמצא טענה כזו בשום מקום באשכול.
מה שאני אומר זה שהיו יכולים להתחשב בחיילים האלה מכיוון שלא מדובר בפעילות
מבצעית ולא היה נגרם שום נזק אם הם לא היו שם. אני לא מבין מה הקשר ללשרת
תחת מ"פ דתי ולדעתי הדוגמה הזו לא רלוונטית. אם איתך עשו טעות במהלך השרות
הצבאי שלך זה לא אומר שצריך להמשיך עם הטעות הזו אלא להפך, כמו שלא היו
צריכים לגרום לך לשבת בכנס התעוררות (מה זה בכלל? אני לא זוכר שהיה לי דבר
כזה בצבא) אין סיבה שיגרמו להם להקשיב לנשים בניגוד למה שהם מאמינים בו.
מה שכן אני מסכים איתך שאם אמרו להם שהם חייבים לשבת שם זה מה שהם היו
צריכים לעשות, לא מדובר בפקודה שאינה חוקית בעליל וסרוב הוא לא אופציה.

ישן 28-09-2011, 08:56
  illili illili אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.09.11
לא יודע איך הייתי נוהג איתו
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אין לי מושג מה קרה כי אני לא..."

אהלן
אבל כאשר חייל בצוות שלי אומר לנו באמצע האימון שבו כל חצי דקה היא משמעותית, אני לא צריך לספר לך על זה, שכעת הוא צריך להתפלל ואנחנו חייבים לחכות לו זה מעצבן. ואני בטוח שגם אתה הייתה מתעצבן עם כל אורך הרוח שיהיה לך ולא נראה לי שיש לך יותר ממני אורך רוח . או שחייל ביחדיתך אומר לך שאתה תשמור במקומו כי שבת היום .
לכן אמרתי בהתחלה, אין להכניס פוליטיקה ודת בצורה קיצונית לצבא. מי שלא מתאים לו שישחררו אותו.
אבל שלא יבקש כלום מהמדינה ובוודאי שלא יהיה בעדיפות על כל חייל קרבי או לא , אבל על פני אחד שתרם למדינה וסיכן נפשו עבורה . אין להשוות סיכון נפש על תורתו אמנתו ובטח שלא להעדיף אותו על האחר. כל אחד לפי תרומתו ולא לפי מפלגתו .
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:58

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר