לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-10-2011, 00:52
  חובש ותיק חובש ותיק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.06.11
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ofirms שמתחילה ב "מבצעית"

אז ככה אני מסיים עכשיו שירות בפלוגת שיריון. אני אישית טעמתי הכול - טחינת צעירות , קוו חיר , קוו טנקים , קורס חובשים , מפקדה(התמקצעות בתאגד).
אני יספר לך איך זה הולך בפלוגה שלי למרות שבגדול המצב בחייל הוא אותו דבר (אחרי מה שקרה בפלוגה ז אם אתה מכיר).

כמו שאתה יודע החיים בפלוגה מבצעית שונים מפלוגת מסלול , אתה לא משחק בחרא אין לך יותר הכשרה או דיסטנס . ברוב הפלוגות כול הלוגיסטיקה (העבודה הקשה והשחורה) טיפול על מחזור ראשון שני ולפעמים שלישי (ככה זה עולה לפי חוסר בסדכ) , בגדול ש.ג , מטבח , עבודות פלוגה .

בקוו חיר תרגיש יותר את הטחינה צעירות כי לרוב כול הפלוגה תיהיה ביחד (הכול תלוי בכמה צעירים אתם בפלוגה) תוסיף לזה העדפה לותיקים בשבצ"ק , תיהיה בטוח שאם יש לך מ"מ טוב הוא ידאג שאף אחד לא יטחן למוות בזמן שותיקים ממנו מאוננים בחדר כול היום.
בקוו טנקים הפלוגה תיהיה מחולקת למוצבים מחלקתיים ופה זה תלוי כמה צעירים יש לך במחלקה , אתה תרגיש הרבה פחות את היותך צעיר (הלוז תלוי בטנקים ואין טחינת צעירות בכול מה שקשור לטנק) , ולרוב מחזורים ותיקים ממך ישתתפו איתך בשמירות או במטבח.

באימון אתה תרגיש הכי הרבה את הצעירות , צריכים לשלוח צעירים למטבח , ש.ג , רס"ג , הרבה מאוד עבודות פלוגה עם הרס"פ וכמובן צוותי שמירה (יוצאים הרבה יותר טוב וזה אומר שצריך הרבה צוותי שמירה).

ולא נגעתי כמובן בכול הנוגע לקידומים בפלוגה - צוותי ג/ד (הצוות של המ"פ והסמ"פ) והמפל"ג , שהת"ש והמשימות שלהם שונים משל המחלקות.

בגדול לא ראיתי אף אחד שעזב את הפלוגה (שלי או בפלוגות אחרות) כי היה לו רע או כי הוא לא הסתדר , אתה תלמד לאהוב את הפלוגה (יש כאלה שלא רוצים לצאת לקורסים או לפיקוד אחרי מחזור אחד בפלוגה).
תתחבר לעוד הרבה אנשים(אם זה ותיקים או צעירים) , ותקבל פתאום ראש אחר (ככול שתיהיה יותר ותיק) ראש של טובת הפלוגה וטובת החבריםשלך .
גם 10 עמודים לא יספיקו להסביר איך זה להיות בפלוגה מבצעית אתה צריך ללמוד את זה בעצמך , כול מה שרשמתי זה על רגל אחת .

בהצלחה אחי ותאמין לי שלא תוותר על אף אחד מהשירות שלך בסופו של דבר (לפחות אני לא היתי מוותר)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-10-2011, 00:08
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי GTOR שמתחילה ב "''טחינת צעירות'' מושג של..."

נכון. בגלל זה דפקת נפקדות והפכת להיות עובד כלום...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 03-10-2011, 14:45
  Grape_of_Wrath Grape_of_Wrath אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.05.11
להוסיף על שמעלי
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי חובש ותיק שמתחילה ב "אז ככה אני מסיים עכשיו שירות..."

העבודה יותר קשה ורצינית מבפלוגת מסלול. פעילות ואימונים נלקחים ברצינות רבה הרבה יותר ממה שמוכר לך. אתה צריך להיות פרגמטי, לקבל דברים ברוח טובה ולנסות להתחבר להווי הפלוגתי, שמהווה חלק משמעותי בחיים בפלוגה, כמה שאפשר. אין לך מה לצפות לקבל 6 ש"ש מטכ"ליות או שעת ת"ש וכצעיר, אתה תשמור ותעשה עבודות מטבח בתדירות שלא תהיה מוכרת לך -באימון או בקו חי"ר, לגיטימי לחלוטין לעשות 4 תורנויות מטבח בשבוע ולשמור 4-2 שעות כל לילה (בד"כ אין חפיפה בין השניים), אבל עומס העבודה מגיע עם יחסי סגל-חיילים ,חיילים-חיילים טובים הרבה יותר כאשר הדגש מועבר לעבודה ופחות על משמעת. למרות זאת, המשמעת הבסיסית לא נעלמת ואין לך מה להתחיל לכפכף את המ"מ שלך או לא לבצע פקודות שלו, זאת המיסקונספציה העיקרית שממנה סובלים רוב החיילים הצעירים.

בנוסף,לתקן את מה שנאמר מעליי, צריך להוסיף שיש אנשים שסובלים מאוד בפלוגה מבצעית וראיתי הרבה אנשים (בד"כ אנשים ברמה נמוכה) שהועפו או "פרשו" (להיות עובדי רס"ר בגדוד, לקורס קמ"נים ואפילו לקמ"ט, כשמדובר בחייל טוב שלא מסתדר בפלוגה ולמרות שדבר כזה לא צריך לקרות) בגלל העומס, חוסר התאמה עם ההווי הפלוגתי ועוד סיבות רבות נוספות. בד"כ, צריך שיעריכו אותך בפלוגה כחייל איכותי ותורם כדי לקבל "קידומים" לצוותי ג/ד ולמפל"ג. חיבור להווי, כפי שאמרתי, משמעותי מאוד- וכחייל צעיר יחייבו אותך להשתתף בו (לדוגמא, לשיר שירי פלוגה בערבי שישי באימון).

Addendum- מה שאמרתי נובע מהנסיון שלי כחפ"ש ומפקד בתקופה שלפני פרשת פלוגת זאבים (הייתי חייל באותה חטיבה). אני זוכר שהבטיחו שינויים גדולים מאוד בעניין יחסי ותיקות-צעירות אבל מההכרות שלי עם המערכת אני בספק שמשהו השתנה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:12

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר