לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-10-2011, 14:28
  asafn88 asafn88 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל asafn88
למדינת ישראל יש עתיד רק בהינתן מספר תנאים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "מדינה יהודית" לא טובה גם לכם. נוסייבה מסביר"

1) כינון חוקה והפרדה מוחלטת של דת ומדינה.
2) הקמת מדינה פלסטינית שתכלול בתוכה כמה שיותר פלסטינים.
3) שינוי שיטת השלטון למשטר נשיאותי.
4) מימון ציבורי לחינוך הממלכתי בלבד - סגירת הברז לישיבות ולמערכות החינוך הפרטיות.
5) קצבאות ילדים לילד הראשון והשני בלבד.
6) צמצום משמעותי של מספר המשרתים בשירות חובה בצה"ל תוך הגדלת התגמול באופן משמעותי למשרתים בדמות פיקדון\פטור משכ"ל\הטבות מס וכו'.
7) חובת שירות לאומי למי שאינו נחוץ בצה"ל לרבות חרדים, ערבים, בדואים וכו'.
8) השקעה בחינוך, השכלה גבוהה בחינם.

אם המצב הנוכחי יימשך אנחנו בדרך לקריסה ומשם לים, או למלחמת אזרחים.
“I lived in countries that had no democracy... so I don't find myself in the same luxury as you do. You grew up in freedom, and you can spit on freedom because you don't know what it is not to have freedom.”
Ayaan Hirsi Ali

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-10-2011, 16:05

מה שכתבת הוא בערך נכון
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "בטח, כי הרי אין לנו משטר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי infected aviad
בטח, כי הרי אין לנו משטר נשיאותי בגלל החרדים ובגלל שאין הפרדה דת ומדינה
אין קצבאות רק לילד הראשון והשני בגלל הדת והמדינה
אין השכלה גבוהה בחינם בגלל הדת והמדינה
אין חוקה בגלל הדת והמדינה
אין מדינה פלסטינאית בגלל הדת והמדינה

בכיף.

הקשר שבין דת למדינה בישראל נובע מכוחן של המפלגות הדתיות.
המפלגה הגדולה נאלצת לקנות את תמיכת החרדים על מנת להיות בשלטון.
זאת בגלל השיטה, שהיא פרלמנטרית ולא נשיאותית.
קצבאות ילדים לדוגמה צומצמו בעבר ע"י ביבי כשהיה שר אוצר והחוזרו במהרה ע"י המפלגות החרדיות.

במדינה בה יש חוקה דמוקרטית לא ניתן להעביר חוקים כמו חוק טל, לדוגמה, מאחר והם יעמדו בסתירה לחוקה. חוקים שכאלה לא יכולים להתקיים במדינה בה יש חוקה דמוקרטית.

השכלה גבוהה בחינם לא יכולה להיות בגלל הטיית המשאבים לישיבות ולקצבאות.

למה מדינה פלסטינאית לא קיימת? אני מניח שגם לזה יש קשר לדת ומדינה. אם אתה מעוניין לחיות במדינה דמוקרטית בעלת רוב חילוני ואתה עקבי מבחינה מחשבתית, אתה תתמוך במדינה פלסטינאית.

כנראה שבנוסף לבעיה בהבנת הנקרא, יש לך בעיה בהבנת המציאות
“I lived in countries that had no democracy... so I don't find myself in the same luxury as you do. You grew up in freedom, and you can spit on freedom because you don't know what it is not to have freedom.”
Ayaan Hirsi Ali

נערך לאחרונה ע"י asafn88 בתאריך 02-10-2011 בשעה 16:07.
ישן 02-10-2011, 16:30
צלמית המשתמש של infected aviad
  משתמש זכר infected aviad infected aviad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.06
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "מה שכתבת הוא בערך נכון"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי asafn88

למה מדינה פלסטינאית לא קיימת? אני מניח שגם לזה יש קשר לדת ומדינה. אם אתה מעוניין לחיות במדינה דמוקרטית בעלת רוב חילוני ואתה עקבי מבחינה מחשבתית, אתה תתמוך במדינה פלסטינאית.

כנראה שבנוסף לבעיה בהבנת הנקרא, יש לך בעיה בהבנת המציאות

באמת ששמרת על רמה גבוהה ובאמת שבאתי לענות לך כמו שצריך, אבל הרסת, פשוט הרסת,. מוזר, לא משנה כמה תשנה את זה, הימין הוא רוב מובהק בארץ, עם זאת, אותם החרדים שאתה מאשים אותם בכל תחלואי המדינה הם רק 8% מכלל היהודים (לפחות לפי המדגם האחרון שנעשה). איך בנאדם שרוצה לחיות ברוב חילוני קשור לזה שתהיה מדינה פלסטינית לידו מפוצצת בעוד יותר פלסטינאים זה לא מובן, אבל בטח לא יפריע לך לתקוף גם את שאר הימניים החילוניים, שלעומתך לא מנותקים מהעולם ודווקא להם יש חשיבה עקבית שלא מתעלמת מכל ההרג שנגרם בשל תהליך השלום על הפלסטינאים. אבל עזוב, כבר אין לי כוח אליך, כי כמה שיהיו אצלך בעיות, אתה תהיה עיוור אליהן ותעביר אותן אל האחר. קודם אתה לא מסוגל לקרוא משפט בודד כמו שצריך ותוקף אותי, אחר כך אתה לא מסוגל לראות מה קורה מסביבך ותוקף אותי, ועכשיו אתה מתגלה כמנותק חסר עקביות מחשבתית (או שבעצם אתה עקבי ברצון המדינה להתאבד) ועכשיו תוקף אחרים.
בכיף.

נערך לאחרונה ע"י infected aviad בתאריך 02-10-2011 בשעה 16:36.
ישן 02-10-2011, 17:06

או לא, הרסתי? לעזעזל...
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "[QUOTE=asafn88] למה מדינה..."

מצחיקה אותי היומרנות שלך לשים את עצמך בעמדת חלוקת הציונים.
אתה לא בעמדה לקבוע אם "הרסתי" פשוט משום שאני כותב את דעתי.
אני לא מנסה לשכנע אף אחד או להרשים אף אחד.
במיוחד לא מישהו שמגדיר את עצמו, באופן תמוהה וקצת לא ברור, "קפיטליסט גאה" (במה בדיוק?).

לגבי שאר הדברים שכתבת אין לי ממש כח להגיב, כי הם לא קונקרטיים. עם זאת אני אתקן אותך בנקודה קריטית: החרדים הם 8% מהאוכלוסייה מעל גיל 20.
אין לי כח לבדוק מה האחוז הכולל של התינוקות הלא-דמוקרטיים מסדר ראשון (החרדים, הדתיים-לאומיים, הערבים והבדואים) ומסדר שני (נתמכי סעד ו"מסורתיים"\כיפה שקופה שלא ברור עד כמה הם דמוקרטיים) שנולדו בשנה שחלפה.
עם זאת אני די בטוח שהוא גבוה מידי כבר היום ושהוא ימשיך לגדול בעתיד. וזה מתכון לאסון.
Ayaan Hirsi Ali

ישן 03-10-2011, 14:56

דמוקרטיה היא לא רק שיטת שלטון
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "ואיך למען השם הצלחת לדחוף..."

היא בעיקר תפיסת עולם שהתגבשה בהדרגה במערב (את יודעת, "תרבות יוון").
הפילוסופיה המערבית מעמידה את האדם במרכז ומקדשת את החשיבה הביקורתית והטלת הספק.

הציבור הדתי לאומי הוא לא דמוקרטי בתפיסת עולמו. זה נכון שהוא משחק ברובו לפי החוקים ובשלב זה אין לו שאיפה לשנות את השיטה, אבל האידאולוגיה היא בסופו של דבר יהודית דתית.

אני לא חושב שתחלקי עלי בקביעה שהדתיים-לאומיים לא בדיוק רואים את עצמם חלק מהמסורת של התרבות המערבית.
Ayaan Hirsi Ali

ישן 03-10-2011, 20:22
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
האמת? חשבו על כך...
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "ושכחו ברבורים שחורים. מישהו..."

מאז שאני ילד תמיד דיברו בתקווה על האפשרות שבשלב מסוים תהיה עליה המונית לארץ.
אבל אתה נכנס כאן לתחום ההתפתחויות הבלתי ניתנות לחיזוי.הכל יכול הרי להיות. אולי יקום,על רקע המצב הכלכלי הקשה בארה"ב, איזה היטלר קטן וניראה גל עליה יהודי עצום שברובו חילוני או קונסרבטיבי/רפורמי? מי שראה את הסרט של מייקל מור, "קפיטליזם: סיפור אהבה", לא יכול שלא היה לחוש אי נוחות מזהותם היהודית של רבים מבכירי וולסטריט כנגדם יצא אישית. אין לשלול מצב שבו היהודים ימצאו עצמם (שוב) כשעירים לעזאזל.
אבל, ניסיתי להצמד להווה ולכן נידרשתי לעניין ההתחלנות של דתיים וחרדים. מדברים הרבה על חזרה בתשובה ומתעלמים מהתופעה הנגדית שהיא, לדעתי, נפוצה יותר.
ישן 02-10-2011, 18:42
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "למדינת ישראל יש עתיד רק בהינתן מספר תנאים"

ציטוט:
1) כינון חוקה והפרדה מוחלטת של דת ומדינה.

אז איך נהיה מדינה יהודית ודמוקרטית?
ציטוט:
3) שינוי שיטת השלטון למשטר נשיאותי.

מבין כל הדברים שיכולת לבחור....

למה?
ציטוט:
4) מימון ציבורי לחינוך הממלכתי בלבד - סגירת הברז לישיבות ולמערכות החינוך הפרטיות.

תן לי לנחש- ממלכתי דתי זה לא ממלכתי?
ציטוט:
5) קצבאות ילדים לילד הראשון והשני בלבד.

אני מבין שהייעוד הוא לא להתרבות אלא להצטמצם דמוגרפית? מסכים, גם ככה אנחנו מהמדינות הצפופות בעולם...
ציטוט:
6) צמצום משמעותי של מספר המשרתים בשירות חובה בצה"ל

כן כי המג"דים מחלקים חפש"שים של שנה מרוב הסד"כ השופע שלהם...
ציטוט:
7) חובת שירות לאומי למי שאינו נחוץ בצה"ל לרבות חרדים, ערבים, בדואים וכו'.

הם כולם חיוניים, הם לא מגוייסים מסיבות פוליטיות- לא פרקטיות.
ציטוט:
8) השקעה בחינוך, השכלה גבוהה בחינם.

זה טיעון שקשה לי להבין, אם השכלה גבוהה תהיה נגישה לכולם אז פשוט נגיע למצב שחוטבי העצים ושואבי המים הם אקדמיים ותואר שני יהיה לתואר הראשון החדש (ודוקטורט לשני וכו') מה ההיגיון מאחורי הטיעון?
ציטוט:
אם המצב הנוכחי יימשך אנחנו בדרך לקריסה ומשם לים, או למלחמת אזרחים.

אולי, אבל המתכון שלך הוא פחות או יותר להפיכת ישראל לגרמניה או צרפת שזה די חסר טעם, במיוחד בהתחשב בכך שכבר יש גרמניה וצרפת...

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 02-10-2011, 19:21
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי בנג'ו שמתחילה ב "[QUOTE] 6) צמצום משמעותי של..."

היא נכונה מאוד, אבל הצעד הנכון יהיה להפוך את מש"ק הממטרות לחייל אצל מש"ק המרגמות ולא לפטור אותו משירות ולהעניק לו 3 שנים יתרון על המסכן שנושא בעול השירות.

כן, אני יודע שהוא הציע "תמריצים" לשירות, שהם בגדר בוטנים לכל היותר (ואפילו לא קלויים או אמריקאים איכותיים, סתם בוטנים...) שלא לדבר על תמריץ ספציפי מאוד- פטור משכר לימוד, כמובן שבאחד הסעיפים הוא אמר שלא צריך להיות שכר לימוד בכלל, כן, אני רואה את התור לבקו"ם מהבית שלי...

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 03-10-2011, 18:28
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי בנג'ו שמתחילה ב "מה זה "מתאים"? זה שיש לו קב"א..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי בנג'ו
מה זה "מתאים"? זה שיש לו קב"א ופרופיל לא אומר שהוא מתאים ואפשר לשלוח אותו לקרבי, מה לעשות שיש לחלקם הגדול בעיות ת"ש, מוטיבציה ושאר ירקות. אני אשמח גם אם תתן לי נתונים לגבי כמה מאלו אכן מתאימים מבחינת קבא ופרופיל..

מה זה לא מתאים?

אחד שחוטף שביזו"ת יום א' מוגברת נכנס לפורום סדירים כלשהו וכותב הודעה מעוטרת בשגיאות כתיב ומקבל המלצות על איזה בעיות לעשות למפקד כדי להיפלט ובמקום להעניש אותו למען יראו ויראו הוא מקבל פרס- את מה שהוא רצה- להיפלט זה מישהו לא מתאים?

או בקצרה- לא, מתאים זה לא קב"א ופרופיל, אם הוא לא מתאים לשרת בצבא הוא לא אמור להתאים כמעט לשום מסגרת באזרחות.
ציטוט:
אתה מדבר כאילו יש לך עתודות של חיילים שצה"ל לא רוצה לגייס ליחידות קרביות או תומכ"ליות או לחלופין לא מתאמץ בשביל לגייסן, זה לא המצב לטעמי.

זה בדיוק המצב.

למערכת אין כוח להתמודד, מאלפי סיבות שונות, עם כל מיני מצבים וחושבת שהיא תעשה לעצמה חיים טובים אם היא תקבור את הראש בחול.

רק כשהשתחררתי גילית באמת כמה מעטים האנשים שעושים שירות משמעותי...

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 03-10-2011, 19:02
  משתמש זכר בנג'ו בנג'ו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=בנג'ו]מה זה "מתאים"?..."

ציטוט:
מה זה לא מתאים?

אנשים עם בעיות ת"ש קשות שחייבים לעבוד
+
"אחד שחוטף שביזו"ת יום א' מוגברת נכנס לפורום סדירים כלשהו וכותב הודעה מעוטרת בשגיאות כתיב ומקבל המלצות על איזה בעיות לעשות למפקד כדי להיפלט ובמקום להעניש אותו למען יראו ויראו הוא מקבל פרס- את מה שהוא רצה- להיפלט זה מישהו לא מתאים?"

השאלה היא איך בידיוק תשלח אותו לשירות יותר קשה אם כג'ובניק חפש"ן הוא לא ממש רוצה? כי להעניש אותו לא נראה לי שיעלה לו את המוטיבציה ויהפוך אותו ממש"ק ממטרות חפש"ן למש"ק מרגמות מורעל..

נ.ב

אתה יודע כמה אחוז פחות או יותר מהעורפיים(בלי עתודאים ויחידות מודעין) מתאים מבחינת פרופיל וקב"א לשרת כקרבי/תומכ"ל? אשמח לנתונים בגבולות מה שאפשר לומר.
ישן 03-10-2011, 20:49
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי בנג'ו שמתחילה ב "[QUOTE] מה זה לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי בנג'ו
אנשים עם בעיות ת"ש קשות שחייבים לעבוד

מקובל ביותר, אבל כמה כאלה יש באמת?
ציטוט:
השאלה היא איך בידיוק תשלח אותו לשירות יותר קשה אם כג'ובניק חפש"ן הוא לא ממש רוצה? כי להעניש אותו לא נראה לי שיעלה לו את המוטיבציה ויהפוך אותו ממש"ק ממטרות חפש"ן למש"ק מרגמות מורעל..

רוב הנשר הוא בגלל שאפשר, אם המשתמטים למינם יענשו באופן רציני וחמור (לצד מכלול פעולות אחרות כמובן) המשתמט הממוצע לא יחשוב על זה אפילו.

ציטוט:
אתה יודע כמה אחוז פחות או יותר מהעורפיים(בלי עתודאים ויחידות מודעין) מתאים מבחינת פרופיל וקב"א לשרת כקרבי/תומכ"ל? אשמח לנתונים בגבולות מה שאפשר לומר.

אין לי נתונים יבשים, אני כן יודע להגיד ש-

1. רף הקב"א הנדרש לשירות קרבי הוא נמוך מאוד.

2. "פרופיל" הוא חלק מהבעיה, לאו דווקא כל בעלי הפרופיל הנמוך בהכרח זכאים לו.

עריכה:
הנה, דוגמא בזמן אמת:
"רוב הסיכוים שזה לא גיוס קרבי, במקרה וכן יגידו לך בבקום ושם תוכל להתלונן ולהישאר יום יומיים בכלא עד שישלחו אותך למקום אחר, אם הצבא משבץ אותך לקרבי אז הוא יעדיף שתהיה בקרבי אבל אם תעשה בעיות ההעדפה שלו תשתנה,
בכל מקרה את הבעיות עדיף לעשות לפני הכניסה לטירונות (בזמן הטירונות, תעשה בעיות תישאר שבת לא יעניין אותם יותר מדי ואחריה הצבא כבר השקיע בך משאבים אז הרבה יותר קשה לצאת)
"
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...433#post4102223

אראל סג"ל

ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 03-10-2011 בשעה 20:59.
ישן 04-10-2011, 11:58
  משתמש זכר בנג'ו בנג'ו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=בנג'ו]אנשים עם בעיות..."

ציטוט:
מקובל ביותר, אבל כמה כאלה יש באמת?

לא חסר. ככה לפחות אני התרשמתי מחברים.

ציטוט:

רוב הנשר הוא בגלל שאפשר, אם המשתמטים למינם יענשו באופן רציני וחמור (לצד מכלול פעולות אחרות כמובן) המשתמט הממוצע לא יחשוב על זה אפילו.

שוב פעם, איך אתה שולח אותו לגולני? זה שאתה משאיר אותו כג'ובניק חסר תועלת זה לא חכם, זה צודק, למרות שעדיף אותו בחוץ מאשר בפנים כג'ובניק, השאלה שלי למה לא לזרוק אותו לשירות לאומי שיוכל לעבוד בינתיים אבל עדיין להיות מוגבל בשירות ושהכסף ילך לגדוד 13?

ציטוט:

אין לי נתונים יבשים, אני כן יודע להגיד ש-

1. רף הקב"א הנדרש לשירות קרבי הוא נמוך מאוד.

2. "פרופיל" הוא חלק מהבעיה, לאו דווקא כל בעלי הפרופיל הנמוך בהכרח זכאים לו.

1. אתה רוצה להקים יחידות חדשות לא? מאיפה תביא מפקדים אם איןו לך קב"א מספיקה? או שאתה מעדיף פלוגות ותיקות עם 100 חיילים כמו בארה"ב?

2. ולאו דווקא כל בעלי הפרופיל הגבוה זכאים לו גם כן למרות שאני מאמין שהיתרון הוא לטובת אלו שמורידים מן הסתם, יש גם הרבה חיילים שהקב"א שלהם נמוכה בגלל שבמבחנים הם לחצו על Enter כל הזמן... מה שמחזיר אותנו לבעיה, המוטיבציה.
ישן 04-10-2011, 12:09
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי בנג'ו שמתחילה ב "[QUOTE] מקובל ביותר, אבל כמה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי בנג'ו

יש הרבה, כן. לרובם יש גם פתרונות לא רעים

שוב פעם, איך אתה שולח אותו לגולני? זה שאתה משאיר אותו כג'ובניק חסר תועלת זה לא חכם, זה צודק, למרות שעדיף אותו בחוץ מאשר בפנים כג'ובניק, השאלה שלי למה לא לזרוק אותו לשירות לאומי שיוכל לעבוד בינתיים אבל עדיין להיות מוגבל בשירות ושהכסף ילך לגדוד 13?
אתה שולח אותו לחטוב עצים ולשאוב מים בשביל שהגולנצ'יק לא יצטרך לעשות זאת. זה בהחלט ישפר את המוראל של הלוחמים ויקטין את הסיבות לנשר ביחידות הלוחמות.

1. אתה רוצה להקים יחידות חדשות לא? מאיפה תביא מפקדים אם איןו לך קב"א מספיקה? או שאתה מעדיף פלוגות ותיקות עם 100 חיילים כמו בארה"ב?
לא כולם צריכים להיות מפקדים. למעשה הבעיה המרכזית היא שיש יותר מדי מפקדים ופחות מדי חיילים ביחידות. בארה"ב, אגב - יש פלוגות של 130 חייל, משהו שלא יקרה בארץ, אבל יהיה נחמד שהיחידות שלנו יהיו לפחות בתקן

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 04-10-2011, 17:19
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי בנג'ו שמתחילה ב "[QUOTE] מקובל ביותר, אבל כמה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי בנג'ו

"חברים" זה לא מדד.

יש הרבה חבר'ה עם בעיות ת"ש, יש גם לא מעט חרטטנים, השאלה היא כמה מהאנשים שמקבלים פטורים ע"ב ת"ש באמת זכאים לו וכמה אפשר גם להעניק להם הקלות וגם להפיק מהם שירות משמעותי.

ציטוט:

אסור שהכסף יילך ל13 בכל מקרה

מי אמר שהוא חייב להיות לוחם? לא צריך נהגים, טבחים, מכונאים, טכנאים, חימושניקים וכו' וכו'?

השאלה היא מתי נוצר מצב של אבטלה סמויה (כלומר, עודף תומכ"ל לא מוגדרים ע"ע עובדי רס"ר או 20 טבחים בסבב) ואיפה השיבוץ מתבצע מלכתחילה, בבסיסים עורפיים יש נטייה לעודף סמב"סים, בעוד שבגדוד כל סט ידיים פנויות יכול להקל.
ציטוט:
1. אתה רוצה להקים יחידות חדשות לא?

פעם רציתי.

לפני שמקימים יחידות חדשות צריך לראות שהנוכחיות עומדות בתקן.
ציטוט:
מאיפה תביא מפקדים אם איןו לך קב"א מספיקה?

מי אמר שאין?
ציטוט:
או שאתה מעדיף פלוגות ותיקות עם 100 חיילים כמו בארה"ב?

כן, זה בטח יותר טוב מהותיקות של 35 וחצי שיש לנו.
ציטוט:
2.יש גם הרבה חיילים שהקב"א שלהם נמוכה בגלל שבמבחנים הם לחצו על Enter כל הזמן... מה שמחזיר אותנו לבעיה, המוטיבציה.

אחד החיילים הכי טובים שהיו לי היה עם קב"א 47, בגלל שטויות בירוקרטיות, הקב"א היא שיטת מיון גסה שהצבא ייצר, היא לא מעידה בהכרח על טיב האדם.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 03-10-2011, 14:21

אני אתחיל דווקא מהסוף...
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=asafn88]1) כינון חוקה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
אולי, אבל המתכון שלך הוא פחות או יותר להפיכת ישראל לגרמניה או צרפת שזה די חסר טעם, במיוחד בהתחשב בכך שכבר יש גרמניה וצרפת...

בשביל להתייחס לאמירה הזו אני צריך לדעת האם אתה מאמין באל פרסונלי שמפריע לו שלא חלפו 6 שעות בין הארט בורגר שאכלת במוזס לנס קפה ששתית כשהגעת הביתה, או לא.
אם כן, אל תבזבז את זמנך בלקרוא את שאר הפוסט. אין לנו שום בסיס לדיון משמעותי.
אם לא, אני אטען שאתה מניח הנחות מסוימות שפשוט לא השקעת בהן מספיק חשיבה ביקורתית.

הציונות לא הייתה תנועה דתית. הציונות הייתה תנועה לאומית חילונית, אירופאית, שהוקמה ע"י משכילים ושאפה להקים בדיוק "גרמניה או צרפת" (תקרא על "אלטניולנד") שבה לא ירדפו את היהודים.
כל המניע מאחורי העניין הוא שגרמניה או צרפת (וכל אירופה) היו נגועות באנטישמיות בלתי ניתנת לריפוי.

ציטוט:
אז איך נהיה מדינה יהודית ודמוקרטית?

במדינה דמוקרטית לא יכולה להיות כל התייחסות לדת בחוקי המדינה. זו סתירה. הדבר היחיד שחשוב הוא שיהיה רוב לאומי יהודי (שאינו מוגדר בהכרח ע"י דת).

ציטוט:
מבין כל הדברים שיכולת לבחור....

בשיטת שלטון נשיאותית גורמים סקטוריאלים לא יוכלו למכור את המנדטים שלהם בתמורה להסדרים רקובים, תוך שהם דופקים את הרוב.

לגבי השאר אני ארשום באופן כללי: חינוך חילוני והשכלה גבוהה מביאים לירידה ברמות הילודה ולתכנון משפחה.

יחידות עורפיות בצה"ל (תה"ש-קריה-צריפין וכו') משמשות בחלקן "כבד" שבו נשלחים הרעלים להתפרק. אותם חיילים עורפיים שאין להם תפקיד אמיתי בצבא עולים הון עתק.
ראשית, הן לא עובדים במשך שנתיים\שלוש שיכלו לעבוד, לגלגל כסף בשוק ולשלם מיסים.
שנית, הם עולים כסף באופן אקטיבי - קופת חולים, משכורות, פיקדון, אוכל, תחבורה, הלנה, מחשבים, נדל"ן, מזגנים וכו'...

מדובר בחיילים שלא מתאימים למסגרת צבאית, ויש המון כאלה. עדיף להעסיק אותם בדרך אחרת במשך שלוש שנים (במסגרות אזרחיות) כך שלפחות ייצרו ערך כלשהו, כתחליף לשירות צבאי.

לגבי הטבות לאלה שכן משרתים - יש הרבה דרכים לתגמל אותם.
Ayaan Hirsi Ali

ישן 04-10-2011, 18:22

דמוקרטיה היא תפיסת עולם ודת היא תפיסת עולם
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "במדינה דמוקרטית לא יכולה להיות כל התייחסות לדת בחוקי המדינה?"

ישראל למשל היא שעטנז דתי-פסאודו-דמוקרטי.
יש בחירות חופשיות אבל מצד שני יש גם ממסד רבני בחסות המדינה עם סמכות חוקית.
אם הממסד הדתי החליט שאתה יהודי, אתה בכיס שלו בנושאי אישות וכו', ואין לך מה לעשות בנדון.

אני טוען שהמצב הזה הוא לא טבעי ולכן לא יציב, והדבר היחיד שמונע ממנו להגיע להכרעה לכאן או לכאן הוא האיום הבטחוני.
ללא האיום הבטחוני, הייתה מזמן הכרעה לכיוון כזה או אחר.
Ayaan Hirsi Ali

ישן 04-10-2011, 19:07
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
דומני שאתה מתבלבל בין דמוקרטיה לליברליזם
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "דמוקרטיה היא תפיסת עולם ודת היא תפיסת עולם"

יש קשר בין המושגים, אבל הם אינם זהים. ליברליזם הוא תפישת עולם, דמוקרטיה היא שיטת ממשל. נכון שהעקרונות הדמוקרטיים בימינו חופפים במקרים רבים לעקרונות ליברליים, אבל דמוקרטיה היא דבר פרקטי, וככזו יש לה גוונים שונים במקומות וזמנים שונים. יש דמוקרטיות שיש בהן הפרדה בין דת למדינה, ויש כאלה שלא. דמוקרטיות בארצות לאום נותנות זכויות יתר לבני הלאום בהרבה מקרים. דמוקרטיות שונות מאמצות סייגים שונים לחרויות הפרט. בקיצור, אין דרך אחת להיות דמוקרטיה, ומידת הדמוקרטיות של מדינה צריכה להמדד בהרבה מאד פרמטרים. בישראל, למשל, כמו שציינת יש מגבלות רציניות על חרות הפרט בדיני האישות, אבל חופש הפרט בתחומים אחרים, חופש הביטוי ומידת הדמוקרטיה בכל הנוגע לבחירות וכדומה הם מתקדמים מאד.

יכולה בהחלט להיות דמוקרטיה שמעניקה מעמד לממסד דתי ומעניקה לו סמכויות, זו שאלה של מידה, ושאלה של האם יש אלטרנטיבות חוקיות לאזרח במקרים של קונפליקט. האם איסור נסיעה ביום כיפור הוא אנטי דמוקרטי? בעיקרון כן, אבל בהתחשב בזה שזה קורה יום אחד בשנה, זה לא הופך את המדינה ללא דמוקרטית. האם חוק השבות הוא דמוקרטי? לא, אבל חוקים דומים לו יש במדינות לאום דמוקרטיות אחרות, והן עדיין דמוקרטיות, משום שהחוק לא פוגע בשוויון בין האזרחים. האם חוק הנישואין והגרושין בישראל הוא דמוקרטי? חד משמעית לא. האם צריך לשנות אותו? חד משמעית כן. האם בגללו ישראל חדלה להיות דמוקרטיה? לא, משום שזה רק פן אחד שלה. ברור עם זאת שאם חקיקה כזו היתה חודרת לתחומים רבים אחרים, היתה ישראל חדלה להיות דמוקרטיה, גם אם היו ממשיכות להתנהל בה בחירות חופשיות. לכן, כמו שאמרתי, הכל עניין של מידה.

בישראל יש סטטוס קוו כמעט מוחלט בין דת למדינה מבחינה חוקית. מבחינה מעשית, יש אכיפה הולכת ופוחתת של חוקים בעלי אופי דתי, ומצד שני, בגלל אוכלוסיה דתית גדולה שהופכת אסרטיבית יותר, יש אימוץ של נורמות לא דמוקרטיות במרחב הציבורי באופן מקומי (למשל הפרדה מינית, והדרת נשים). הדמוקרטיה הישראלית תבחן, בין השאר, בהתמודדות שלה עם התופעות הללו. אבל לדעתי, אפשר בהחלט למצוא פשרה סבירה בין דת ומדינה בדמוקרטיה. זו רק לא תהיה דמוקרטיה לפי הדגם התאורטי האולטרה ליברלי-פרוגרסיבי שאתה כנראה רואה לנגד עיניך. זו תהיה דמוקרטיה מעשית.
ישן 03-10-2011, 16:50
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "אני אתחיל דווקא מהסוף..."

ציטוט:
בשביל להתייחס לאמירה הזו אני צריך לדעת האם אתה מאמין באל פרסונלי שמפריע לו שלא חלפו 6 שעות בין הארט בורגר שאכלת במוזס לנס קפה ששתית כשהגעת הביתה, או לא.
אם כן, אל תבזבז את זמנך בלקרוא את שאר הפוסט. אין לנו שום בסיס לדיון משמעותי.
אם לא, אני אטען שאתה מניח הנחות מסוימות שפשוט לא השקעת בהן מספיק חשיבה ביקורתית.

שאני אבין- אתה מאלה שמייבבים על כפייה דתית אבל מנגד דורשים לכפות את החילוניות שלהם על כולם?

השאלה שלך ממש לא רלוונטית וגם די מטופשת, אבל כדי לענות עליה וגם להקשות עלייך, אני לא דתי אבל כן מקפיד על מנהגים מסוימים.
ציטוט:
הציונות לא הייתה תנועה דתית. הציונות הייתה תנועה לאומית חילונית, אירופאית, שהוקמה ע"י משכילים ושאפה להקים בדיוק "גרמניה או צרפת" (תקרא על "אלטניולנד") שבה לא ירדפו את היהודים.
כל המניע מאחורי העניין הוא שגרמניה או צרפת (וכל אירופה) היו נגועות באנטישמיות בלתי ניתנת לריפוי.

אם אתה מתנער מהמונח "יהודי" ומה"אל הפרסנולי" שלה, למה שתרצה לגור במדינה של יהודים?

הצינות מעולם לא הגדירה עצמה כחילונית, הרי כי אז לא הייתה שום זיקה לציון, בטח לא ע"ח אוגנדה, אלסקה או בירוביג'אן.

ואת אלטנוילנד קראתי איזה פעמיים או שמונה, אני מציע לך לאמץ את המלצתך ולשוב לקרוא אותו, הרצל (שאמנם הוא חוזה המדינה היהודית אבל הוא לא מקימה) מעולם לא דיבר שם על מדינה , הוא דיבר על אוטונומיה, סוציאליסטית על גבול הקומוניזם תחת האימפריה העותומנית.
ציטוט:
במדינה דמוקרטית לא יכולה להיות כל התייחסות לדת בחוקי המדינה. זו סתירה. הדבר היחיד שחשוב הוא שיהיה רוב לאומי יהודי (שאינו מוגדר בהכרח ע"י דת).

אז מה הופך אותך ליהודי, אם לא הזיקה הדתית- מסורתית?
ציטוט:
בשיטת שלטון נשיאותית גורמים סקטוריאלים לא יוכלו למכור את המנדטים שלהם בתמורה להסדרים רקובים, תוך שהם דופקים את הרוב.

תספר את זה לאמריקאים.
ציטוט:
לגבי השאר אני ארשום באופן כללי: חינוך חילוני והשכלה גבוהה מביאים לירידה ברמות הילודה ולתכנון משפחה.

זה היקש זול מנתונים סטטיסטיים.

זה המצב כרגע כי מלכתחילה אנשים "מתקדמים" יותר ניגשים ללימודים אקדמיים, אם הלימודים יהיו פתוחים לכולם המצב יהיה שתואר שני מביא לבלה-בלה-בלה.
ציטוט:
יחידות עורפיות בצה"ל (תה"ש-קריה-צריפין וכו') משמשות בחלקן "כבד" שבו נשלחים הרעלים להתפרק. אותם חיילים עורפיים שאין להם תפקיד אמיתי בצבא עולים הון עתק.

עם זה אני מסכים, לראשונה, אבל הפתרון הוא לא לצ'פר אותם בשחרור אלא מלכתחילה לא לשלוח אותם להתפרק בתפקיד עורפי.
ציטוט:
שנית, הם עולים כסף באופן אקטיבי - קופת חולים, משכורות, פיקדון, אוכל, תחבורה, הלנה, מחשבים, נדל"ן, מזגנים וכו'...

כל אלה הוצאות זניחות יחסית לתועלת שאפשר להפיק מהם.
ציטוט:
מדובר בחיילים שלא מתאימים למסגרת צבאית, ויש המון כאלה. עדיף להעסיק אותם בדרך אחרת במשך שלוש שנים (במסגרות אזרחיות) כך שלפחות ייצרו ערך כלשהו, כתחליף לשירות צבאי.

תראה שאתה לא מגזים, בהחלט יש הרבה כאלה, אבל בטח לא כולם, רובם או חלקם הגדול.

דרוש שינוי פאזה והתייעלות, זה הכל.
ציטוט:
לגבי הטבות לאלה שכן משרתים - יש הרבה דרכים לתגמל אותם.

כגון?

(שים לב- דברים שיגרמו לבנאדם לרצות לשרת 3 שנים ולא ולהישאר אזרח).

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 04-10-2011, 17:50

...
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=asafn88]בשביל להתייחס..."

ציטוט:
שאני אבין- אתה מאלה שמייבבים על כפייה דתית אבל מנגד דורשים לכפות את החילוניות שלהם על כולם?

השאלה שלך ממש לא רלוונטית וגם די מטופשת, אבל כדי לענות עליה וגם להקשות עלייך, אני לא דתי אבל כן מקפיד על מנהגים מסוימים.

אני אשמח לדעת איך לשיטתך אפשר לכפות על מישהו להיות חילוני...
אולי תרופות פסיכיאטריות שיגרמו לו להפסיק להאמין בשדים ורוחות?

ציטוט:
אם אתה מתנער מהמונח "יהודי" ומה"אל הפרסנולי" שלה, למה שתרצה לגור במדינה של יהודים?

הצינות מעולם לא הגדירה עצמה כחילונית, הרי כי אז לא הייתה שום זיקה לציון, בטח לא ע"ח אוגנדה, אלסקה או בירוביג'אן.

ואת אלטנוילנד קראתי איזה פעמיים או שמונה, אני מציע לך לאמץ את המלצתך ולשוב לקרוא אותו, הרצל (שאמנם הוא חוזה המדינה היהודית אבל הוא לא מקימה) מעולם לא דיבר שם על מדינה , הוא דיבר על אוטונומיה, סוציאליסטית על גבול הקומוניזם תחת האימפריה העותומנית.

מאחר ואת הרעיונות המרכזיים מאחורי הספר לא הבנת, אולי כדאי שתקרא אותו עוד כמה פעמים (בניגוד לסמנטיקה שולית שבה אתה בקיא, לא אקח לך את זה).
לדוגמה, את הרעיון מאחורי לאום יהודי נאור וליברלי - שאין לו שום תלות בדת היהודית, לא הבנת.

העובדה שאבותיך האמינו בשדים ורוחות לא אומרת שאתה צריך להאמין בשדים ורוחות, או לקיים מנהגים הזויים שגובלים באבחון קליני של OCD.
אגב, לפי הפרשנות הביקורתית למקרא בני ישראל עד תקופת גלות בבל היו פוליתאיסטים. הקונספט המונותאיסטי הומצא בתקופת גלות בבל ונערך אחורה לתוך המקרא.

בכל אופן, לשאלתך לגבי מדוע לחיות במדינה יהודית - הסיבה היא שבכל מקום אחר בעולם שונאים את היהודים.
הרי באירופה של היטלר, בתור יהודי גם אם אביך ואמך התנצרו לפני שנולדת, היית יהודי מספיק בשביל המשרפות.
הרצון להיות יהודי נובע מהצורך להיות שייך למסגרת לאומית. היהודי לא שייך באמת ולא יתקבל כשווה בשום מסגרת לאומית מלבד אותה מסגרת שהוקמה ספיציפית בגלל הבעיה הזו.

ציטוט:
אז מה הופך אותך ליהודי, אם לא הזיקה הדתית- מסורתית?

העובדה שמבחינה אתנית וגנטית אני צאצא של יהודים לפחות כמה מאות דורות אחורה.
ובכלל, אני לא מייחס חשיבות גדולה לעובדה הזו. זו פשוט עובדה.

ציטוט:
זה היקש זול מנתונים סטטיסטיים.

זה המצב כרגע כי מלכתחילה אנשים "מתקדמים" יותר ניגשים ללימודים אקדמיים, אם הלימודים יהיו פתוחים לכולם המצב יהיה שתואר שני מביא לבלה-בלה-בלה.

קשקוש מוחלט. זו פרשנות שלך שהיא (1) נוגדת את השכל הישר (2) נוגדת את העובדות.

לגבי חיילים ג'ובניקים - פיקדתי במצטבר על 18 כאלה.
חלקם גרמו ליותר נזק מתועלת. חלקם קיבלו סכומי כסף כאלה ואחרים כחלק מסיוע ת"ש כשמבחינה צבאית השירות שלהם היה חסר משמעות.
לרובם הייתה בעיה קשה ויסודית בתפיסת העולם שלהם ובתפיסת מקומם בעולם והם לא כשירים בעליל לשרת ביחידות קרביות. הם רק יגרמו לנזק, התאבדויות ופגיעה במשמעת במקומות האלה.
ובכל מקרה, אני לא יודע אם אתה מודע לעובדה הזו, אבל הביקוש מצד מתגייסים ליחידות קרביות מסוימות עולה על ההיצע.

לגבי המוטיבציה לקרבי - כשהבחירה היא בין 3 שנים בשירות לאומי ללא תנאים למול 3 שנים בקרבי עם חצי שכר מינים, מענק ופיקדון משמעותיים ופטור ממסים מסוימים לאחר השירות יכול בהחלט לגרום לאנשים, במיוחד לאלה שאינם מגיעים מבתים עשירים, לבחור בקרבי.
השכלה גבוהה בחינם כנראה לא תהיה בזמן הקרוב, לכן פטור לקרביים בשלב ראשון משכ"ל יכול בהחלט לגרום להמון אנשים ללכת לקרבי.
Ayaan Hirsi Ali

ישן 04-10-2011, 20:49

אמונה היא מנגנון שמאפשר לאדם לקבוע נקודת ייחוס שרירותית
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "אמונה אינה הזיה, היא נסיון לתת מסגרת ומשמעות לעולם מורכב"

ואז לבצע in hardware מניפולציה לביטול הדיסוננס שנובע מכל הקלט החושי שנמצא בסתירה לאמונה.
אבל זה נושא לדיון אחר...

בכל מקרה, לא הצלחת לשכנע אותי מדוע לא ניתן בו זמנית להחזיק בדעה שאמונה היא שגויה מיסודה ובמקביל לתמוך בחופש דת.
ולגבי כבוד - תפריד בין רעיונות לבין האנשים שמחזיקים בהם.
לדוגמה, פרופסור ישראל אומן זכאי להרבה כבוד בזכות תרומתו לחקר הכלכלה ותורת המשחקים.
אמונתו הדתית לא תרוויח לו כבוד אצלי, אבל אדם הוא יותר מאמונתו הדתית.
Ayaan Hirsi Ali

ישן 04-10-2011, 19:34
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "..."

ציטוט:
אני אשמח לדעת איך לשיטתך אפשר לכפות על מישהו להיות חילוני...

זה די פשוט- למנוע ממנו לקיים מצוות.
ציטוט:
מאחר ואת הרעיונות המרכזיים מאחורי הספר לא הבנת, אולי כדאי שתקרא אותו עוד כמה פעמים (בניגוד לסמנטיקה שולית שבה אתה בקיא, לא אקח לך את זה).

אם תיפטר מהטון המתנשא אולי תראה שיש לך הרבה ללמוד מהסביבה.
ציטוט:
לדוגמה, את הרעיון מאחורי לאום יהודי נאור וליברלי - שאין לו שום תלות בדת היהודית, לא הבנת.

נכון, לא הבנתי, אולי כי הוא לא מוצג בספר.

ובינינו- עם כל הכבוד להרצל- הוא לא הקים את מדינת ישראל ולמגילת העצמאות יש משקל מעט כבד יותר מל"אלטנוילנד".
ציטוט:
בכל אופן, לשאלתך לגבי מדוע לחיות במדינה יהודית - הסיבה היא שבכל מקום אחר בעולם שונאים את היהודים.

אז תתנצר ותעבור לותיקן.
ציטוט:
הרצון להיות יהודי נובע מהצורך להיות שייך למסגרת לאומית. היהודי לא שייך באמת ולא יתקבל כשווה בשום מסגרת לאומית מלבד אותה מסגרת שהוקמה ספיציפית בגלל הבעיה הזו.

אז מה משמר את היותו יהודי- אם לא מנהגים וחוויות משותפות?
ציטוט:
העובדה שמבחינה אתנית וגנטית אני צאצא של יהודים לפחות כמה מאות דורות אחורה.
ובכלל, אני לא מייחס חשיבות גדולה לעובדה הזו. זו פשוט עובדה.

גנטית אתה חולק הרבה גם עם שימפנזות.

אתנטית אתה יכול להיחשב צאצא של רוסים או מרוקאים, תלוי במוצא שלך.
ציטוט:
קשקוש מוחלט. זו פרשנות שלך שהיא (1) נוגדת את השכל הישר (2) נוגדת את העובדות.

אז במתוטא ממך, הצג את העובדות שאני נוגד.
ציטוט:
לגבי חיילים ג'ובניקים - פיקדתי במצטבר על 18 כאלה.

ברכותיי.
ציטוט:
חלקם גרמו ליותר נזק מתועלת.

אתה היית המפקד שלהם נכון? מכיר את המושג אין חיילים גרועים רק מפקדים גרועים?
ציטוט:
לרובם הייתה בעיה קשה ויסודית בתפיסת העולם שלהם ובתפיסת מקומם בעולם והם לא כשירים בעליל לשרת ביחידות קרביות. הם רק יגרמו לנזק, התאבדויות ופגיעה במשמעת במקומות האלה.

מי אמר שהם חייבים להיות לוחמים?

מעבר לכך, שירות קרבי בדגש על שלב ההכשרה, הוא תרופה מעולה בדיוק לבעיות שהצגת.
ציטוט:
ובכל מקרה, אני לא יודע אם אתה מודע לעובדה הזו, אבל הביקוש מצד מתגייסים ליחידות קרביות מסוימות עולה על ההיצע.

וליחידות קרביות מסוימות אחרות המצב הפוך לחלוטין.

אגב, אתה בטח לא יודע את זה כי היית עסוק בלפקד על 18 חיילים ג'ובניקים שהיו עסוקים בלהשמיד את הצבא, אבל אני שירתתי ביחידה כזאת שעל כל מקום פנוי מתמודדים 3 מלש"בים, כך ע"פ הנתונים, בפלוגה הותיקה עמדנו על תקן של פחות מ50%.

עוד הוכחה לכך שסטטיסטיקה לא טובה לשום דבר חוץ מסטטיסטיקה.
ציטוט:
לגבי המוטיבציה לקרבי - כשהבחירה היא בין 3 שנים בשירות לאומי ללא תנאים למול 3 שנים בקרבי עם חצי שכר מינים, מענק ופיקדון משמעותיים ופטור ממסים מסוימים לאחר השירות יכול בהחלט לגרום לאנשים, במיוחד לאלה שאינם מגיעים מבתים עשירים, לבחור בקרבי.

חוץ מזה שאתה מבטל לחלוטין את צבא העם ואת כור ההיתוך, רוב רובו המוחלט של המלש"בים יעדיפו לעשות בית בושת בשירות לאומי מאשר להיות בצבא, בטח שפטור ממיסים לא אומר כלום בריבוע לילד בן 18.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 04-10-2011, 20:32

בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=asafn88]אני אשמח לדעת..."

ציטוט:
זה די פשוט- למנוע ממנו לקיים מצוות.

למנוע מאנשים לקיים את אמונתם, זה משהו שאנשים דתיים עושים.

ציטוט:
אז תתנצר ותעבור לותיקן.

כפי שכתבתי - זה לא מספיק טוב. יכול מחר לקום מישהו ולמצוא "גן יהודי" ולהחליט לשרוף את כל היהודים-גנטית.

ציטוט:
אז מה משמר את היותו יהודי- אם לא מנהגים וחוויות משותפות?

אני לא מבין את הטיעון הזה...
למה אתה צריך *לשמור* על היותך יהודי? הזיכרון שלך קצר ואם לא תעשה מחוות סימבוליות שאתה לא באמת מאמין בהן, תשכח שאתה יהודי?

ובכלל, מדוע אתה מייחס חשיבות גדולה כ"כ להיותך יהודי?

את שאר הנושאים אני מעדיף לזנוח כרגע כי הם לא באמת עקרוניים ולא מביאים לשום מקום.
Ayaan Hirsi Ali

ישן 04-10-2011, 21:15
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "[QUOTE]זה די פשוט- למנוע ממנו..."

ציטוט:
למנוע מאנשים לקיים את אמונתם, זה משהו שאנשים דתיים עושים.

צר לי, אבל אתה מונע מדלק אחד בלבד- שנאה לדת.

אני לא יודע אם יש בך היגיון או שכל ישר, אבל אם כן הם מעורפלים לחלוטין מהשנאה שלך.

ורק בגלל שעשית עליהם ספין כבר בשתי הודעות לפחות אז נצטרף, הנאצים (וגם הקומוניסטים) הם רק שתי דוגמאות מתוך רבות אחרות לקבוצות אנשים אתאיסטיות לחלוטין שמנעו מאנשים לקיים את אמונתם.

ציטוט:
כפי שכתבתי - זה לא מספיק טוב. יכול מחר לקום מישהו ולמצוא "גן יהודי" ולהחליט לשרוף את כל היהודים-גנטית.

אז הוא ישרוף גם לא מעט מוסלמים ונוצרים על הדרך בין כה.
ציטוט:

אני לא מבין את הטיעון הזה...
למה אתה צריך *לשמור* על היותך יהודי? הזיכרון שלך קצר ואם לא תעשה מחוות סימבוליות שאתה לא באמת מאמין בהן, תשכח שאתה יהודי?

לא, המחוות הסימובליות האלה הן חלק ממה שהופך אותי ליהודי.

עוד פעם- דיברת על הנאצים כ"כ הרבה, אז אני מקווה שברור לך שהם לא עשו בדיקות ד.נ.א לגילוי דם יהודי, אחת השיטות היעילות והשכיחות ביותר למציאת גברים יהודיים הייתה הפשלת המכנסיים.
ציטוט:
ובכלל, מדוע אתה מייחס חשיבות גדולה כ"כ להיותך יהודי?

קצת אירוני, מחד אתה מתעקש על מדינה יהודית כביכול ומאידך אתה לא מייחס חשיבות גדולה להיותך יהודי.

פה זה מדינת היהודים ומי שלא חש בנוח עם העובדה הזאת לא צריך לגור פה.
ציטוט:
את שאר הנושאים אני מעדיף לזנוח כרגע כי הם לא באמת עקרוניים ולא מביאים לשום מקום.

או בגלל שהעמדתי אותך על טעויותייך הרבות ואין לך טיפה של יושר או אומץ להודות בכך.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 05-10-2011, 12:13

בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=asafn88]למנוע מאנשים..."

ציטוט:
צר לי, אבל אתה מונע מדלק אחד בלבד- שנאה לדת.

אני לא יודע אם יש בך היגיון או שכל ישר, אבל אם כן הם מעורפלים לחלוטין מהשנאה שלך.

ורק בגלל שעשית עליהם ספין כבר בשתי הודעות לפחות אז נצטרף, הנאצים (וגם הקומוניסטים) הם רק שתי דוגמאות מתוך רבות אחרות לקבוצות אנשים אתאיסטיות לחלוטין שמנעו מאנשים לקיים את אמונתם.

אתה יכול לטעון שאני מונע משנאה לדת עד מחר, זה לא יהפוך את זה לנכון.
אתה לא אדם דתי, אתה בסך הכל מקיים מצוות מסוימות שנוח לך לקיים ברמה הסימבולית.
אתה אולי יכול לטעון שאני מונע משנאה לחוסר היגיון. ואז אני אחלוק עליך ואטען שלא מדובר בשנאה, אלא יותר בתחושה של תיעוב או כאב לב על בזבוז של פוטנציאל אנושי.

זה מצחיק שאתה מאשים אותי בחוסר היגיון או שכל ישר.
הנאצים לא היו אתאיסטים. הם טענו שהקומוניזם מסוכן משום שהוא אתאיסטי.
כך שהניסיון שלך לקשר אתאיסטים ונאצים נובע מבורות או מרשעות.

אני דווקא אטען שמי שמקיים אקטים דתיים מתוך חרדה לזהותו מקביל לאדם ששוטף ידיים עשרות פעמים ביום מתוך חרדה לא רציונלית מחיידקים.
בשני המקרים מדובר בטקס שנובע מחרדה לא רציונלית.

זה נכון שהקומוניזם היה אתאיסטי, אך העובדה הזו לא אומרת דבר על האתאיזם לכשעצמו.

אני מצטער, אבל בתור "הצד הדתי" בדיון הדבר האחרון שאתה יכול לטעון לו הוא היגיון או שכל ישר. פשוט משום שדת בהגדרה היא לא דבר רציונלי.

ציטוט:
אז הוא ישרוף גם לא מעט מוסלמים ונוצרים על הדרך בין כה.

עוד התייחסות סתמית שאין לי ממש מה לומר עליה...

ציטוט:
לא, המחוות הסימובליות האלה הן חלק ממה שהופך אותי ליהודי.

עוד פעם- דיברת על הנאצים כ"כ הרבה, אז אני מקווה שברור לך שהם לא עשו בדיקות ד.נ.א לגילוי דם יהודי, אחת השיטות היעילות והשכיחות ביותר למציאת גברים יהודיים הייתה הפשלת המכנסיים.

כשאתה לבוש שחורים עם זקן, ציציות ושטריימל אין צורך להפשיל את מכנסיך. אז מדוע אתה לא מסתובב ככה כיום?
הטיעון שלך חסר כל היגיון ומנסה לפנות לרגש ולגייס שוב את הנאצים במקום בו הם לא רלוונטיים לדיון.
ציטוט:
קצת אירוני, מחד אתה מתעקש על מדינה יהודית כביכול ומאידך אתה לא מייחס חשיבות גדולה להיותך יהודי.

פה זה מדינת היהודים ומי שלא חש בנוח עם העובדה הזאת לא צריך לגור פה.

אני מצטער אבל תפיסת העולם שלך היא (1) גזענית (2) כנראה לא עברה ביקורת עצמית אפיסטמולוגית.
תנסה לקרוא את דקארט, אולי הוא יפיל לך אסימון (לא שאני מסכים עם כל דבריו, אבל הוא התחיל מהמקום הנכון).

הדיון פה הוא על זהות. אני חושב שעצם היותי אדם (הגדרה שהולכת אחורה בערך 200,000 שנה לפי הערכות נוכחיות) קודם להגדרתי כיהודי (הגדרה פוליטית בת בערך 2000 שנה).
אני חושב שהשאיפה שלי ללמוד את המציאות בצורה רציונלית וביקורתית עד כמה שניתן קודמת בסדר העדיפויות "בשק הערכים" שלי להיותי יהודי.

העובדה שאני יהודי מגדירה את ההיסטוריה של הדורות שקדמו לי ומסבירה מאין באתי.
את ההחלטה לאן אני הולך אני בוחר לקבל על דעת עצמי, מאחר ויש לי גישה למידע חדש ולתפיסות חדשות שלא היו לאבותי ומאחר ואני חי במציאות בה המסורת שלהם כבר אינה מתאימה למציאות ומחייבת התאמות.

נולדתי במדינה הזו וכברירת מחדל אני לא הולך לשום מקום. המשוואה שלך כאילו אם תפסיק לקיים את ה-OCD שלך ותאבד פתאום את "זהותך", אזי אתה מיד תרד מהארץ היא הזויה ונובעת מחרדה לא רציונלית.
השייכות של אנשים למקום לא מתבססת על מחוות סימבוליות אלא על שנות חייהם במקום, הקשרים שלהם עם אנשים אחרים, מסגרות חברתיות וכו'.

ציטוט:
או בגלל שהעמדתי אותך על טעויותייך הרבות ואין לך טיפה של יושר או אומץ להודות בכך.

כן, כמובן...
Ayaan Hirsi Ali

ישן 03-10-2011, 18:30
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
לא שזה עניין של נוסייבה, אבל הרצל בזמנו דיבר על "מדינת היהודים"
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "מדינה יהודית" לא טובה גם לכם. נוסייבה מסביר"

לא על מדינה יהודית. קודם כל,הדת היא רק מרכיב אחד, מרכזי ככל שיהיה, בזהות היהודית. רוב היהודים מוגדרים ככאלה אפילו אם הם לא מקיימים שום מצווה או רק קומץ מצוות נבחרות. זה לא כמו הנצרות-בארה"ב למשל, רק מי שהולך לכנסיה, מאמין בישו וכו' מגדיר עצמו נוצרי. רבים בכלל לא טורחים להגדיר עצמם מבחינה דתית אפילו שהם חוגגים את חג המולד...
לכן, להגדרה של המדינה כמדינה יהודית איננה בהכרח זהה להגדרת המדינה כ"רפובליקה איסלמית" נוסח אירן. מעבר לכך, הביטוי "מדינת היהודים" משמעו שהמדינה היא מדינה של העם היהודי אבל לא רק. יש הבדל גדול. כלומר, ההגדרה הזו לא שונה בכלום מההגדרה של "מדינה פלסטינית".
אלא שהפלסטינים כמובן לא מוכנים להגדרה כלשהי של מדינת ישראל שלא תסרס לחלוטין את היותה הבית הלאומי של היהודים. נוסייבה כמובן יודע זאת היטב, גם אם הוא אישית לא בהכרח בדיעה הזו שכן יחסית לרוב המנהיגים הפלסטינים ולערבים בכלל הוא ריאליסטי ומתון.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:24

הדף נוצר ב 0.21 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר