לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-10-2011, 10:48
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי zoglobek שמתחילה ב "למחרימי תנובה - חשוב קריאה !!"

סתם שאלה, שאתה לא קונה תנובה, מה אתה קונה? טרה?
לא נראה לך קצת צבוע? טרה שייכת לחברה המרכזית לייצור משקאות קלים, ראית פעם את הפרשי המחירים הבלתי שפויים בין שישיית קוקה קולה לשישיית פפסי או rc, אתה באמת מרגיש שאתה עושה צדק חברתי בכך שאתה ממן אחת על חשבון השנייה?

או שאולי אתה קונה שטראוס, ביקרת פעם במדף הגלידות? ראית את המחירים שם? צריך לתרום כלייה כדי לקנות גלידה. או בדקת פעם את מחירי הוופלות של עלית מול המתחרים?

למרות שנראה שתנובה מורידה מחירים, אני עדיין חושב שהנזק מהחרם נגד תנובה גדול מהתועלת, ורק מוכיח לחברות הענק את מה שהם ידעו שהעלו את המחירים מראש - יש מוצרים שהביקוש אליהם תמיד יהיה גבוה ולכן ניתן להגזים במחיר. עכשיו תנובה הורידה מחירים כדי לצאת מקו האש, עוד חודש-חודשיים המצב יחזור לקדמותו.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-10-2011, 13:00
  zoglobek zoglobek אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.06.08
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "סתם שאלה, שאתה לא קונה תנובה,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי High_Hopes
סתם שאלה, שאתה לא קונה תנובה, מה אתה קונה? טרה?
לא נראה לך קצת צבוע? טרה שייכת לחברה המרכזית לייצור משקאות קלים, ראית פעם את הפרשי המחירים הבלתי שפויים בין שישיית קוקה קולה לשישיית פפסי או rc, אתה באמת מרגיש שאתה עושה צדק חברתי בכך שאתה ממן אחת על חשבון השנייה?

או שאולי אתה קונה שטראוס, ביקרת פעם במדף הגלידות? ראית את המחירים שם? צריך לתרום כלייה כדי לקנות גלידה. או בדקת פעם את מחירי הוופלות של עלית מול המתחרים?

למרות שנראה שתנובה מורידה מחירים, אני עדיין חושב שהנזק מהחרם נגד תנובה גדול מהתועלת, ורק מוכיח לחברות הענק את מה שהם ידעו שהעלו את המחירים מראש - יש מוצרים שהביקוש אליהם תמיד יהיה גבוה ולכן ניתן להגזים במחיר. עכשיו תנובה הורידה מחירים כדי לצאת מקו האש, עוד חודש-חודשיים המצב יחזור לקדמותו.

תשובה על יצרני השתיה:
אני מבין שאנשים מעדיפים להוציא יותר על קוקה קולה מכיוון שהטעם שונה. קוקה-קולה לא משנה מה טעים יותר.
ובכל מקום גם רהיטים האיכות זזה עם המחיר - לכן אני לא יכול לדרוש השוואת מחירים מולם.
וגם גבינה צהובה מלאכותית עונה 2.3 ש"ח ל-100 ג' בעוד שגבינת עמק נניח עולה 4.5 ש"ח ל-100 ג'.

לשאלת שטראוס: (מתאים גם לכל השאלות יחד):
אתה מבין שמחאות חברתיות קורות רק עם כולם עובדים יחד, וכל מהלך עובד אם עושים אותו יחד.
ולא ניתן פשוט להפסיק לקנות הכל! ולכן עושים מהלך אחר מהלך ולא בבלאגן אחד גדול.

תגובה לבסוף:
וגם אני משר שהמחירים יעלו.. כי חברת תשובה וכל החברות האחרות (לא רק מוצרי חלב) מורידים מחירים בחגים ואז מעלים.
הורידות את מחיר הקוטג' למשל והעלו את הגבינה - הכל בסופו של דבר לרמות את הצרכן.
ישן 03-10-2011, 16:12

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "מה זה קשור. זו מחלבה אחרת...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי זיו
מה זה קשור. זו מחלבה אחרת. אתה מבין שמחאות חברתיות קורות רק עם כולם עובדים יחד, וכל מהלך עובד אם עושים אותו יחד. ולא ניתן פשוט להפסיק לקנות הכל! אי אפשר פשוט להפסיק לקנות גבינה צהובה מכל החברות, ולכן עושים מהלך אחר מהלך ולא בבלאגן אחד גדול. לגבינה צהובה של טנא נגה טעם שונה, ואתה לא יכול לדרוש להפסיק לקנות את זה.

רשום בברור בהודעה שלי מה אני חושב על מחאה ואיך עושים אותה - אתה חושב כמוני!
אני לא דורש הפסקת קנייה, אני הולך אם האמונה שלי שצריכה להשתנות, ולתנובה דרך נוספת להכניס על גבינה צהובה דרך טנא-נוגה.!

וגם אם מוחים נגד תנובה אז מוחים נגד כל תנובה. טנא נגה הינה חברת בת של תנובה ועלינו למחות גם נגדה (נגד תנובה).

ולא סתרתי דבר נגד גבינה לבנה של טרה, מעולה ועדיף לקנות טרה על תנובה כרגע.
ישן 04-10-2011, 12:08

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "לא נכון! אתה מפזר את המחאה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי זיו
לא נכון! אתה מפזר את המחאה וזה לא טוב. הציבור לא יודע שזה של תנובה, וככה רק תבלבל את כולם. חוץ מזה אין תחליף לטעם של הגבינה הצהובה של טנא נגה, ואין שום דבר אחר שאפשר לקנות במקום. אמנם פעם מצאתי גבינה שמזכירה אותה קצת בטעם, אבל זה היה בכפר קטן ליד נאפולי. תסכים איתי שזה קצת בעייתי לנסוע לשם בכל פעם שאני צריך להשתמש בגבינה.

אני יכול להסכים איתך שקשה לוותר על הטעם של הגבינה אותה אתה אוהב.
אבל אתה צריך להבין שבמחאה מוותרים על דברים על-מנת להשיג מטרה מסוימת.
למשל המעדני דיאט של תנובה אלו המעדנים האהובים על הורי אבל בכל זאת הם לא קונים את המעדנים האלו ומסתפקים באחרים.

חשוב להבין שזו היא מחאה, לוותר על דברים שאוהבים בכדי להשיג מטרה מסוימת, מי שלא מוכן לוותר נסוג מהמחאה. (זה לא בהכרח אומר שאתה מתנגד למחאה).
עכשיו כבר יצא איום מול אסם, שטראוס ויוניליבר (תלמה, קניור, פינוק, דאב, בדין ועוד...) על-מנת שיוזילו את המחירים. יש כתבה על זה באתר נענע-10.
ראה לינק לכתבה: לחץ כאן!
ישן 04-10-2011, 15:27

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "לא. זו דרישה בלתי אפשרית...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי זיו
לא. זו דרישה בלתי אפשרית. אפשר לעשות חרם על מוצרי תנובה, כי לא נעים לך השם של החברה באוזן. אבל מכאן ועד להכריח את הצרכנים לא לקנות גבינות של טנא נגה, זו התאבדות קולקטיבית. לא יהיה אף צרכן שיסכים לוותר על הגבינה הצהובה שלהם. אני מכיר כאלו שיקנו אותה גם אם מחירה יוכפל וישולש. אז צר לי מאוד, כדאי לך לסגת מהכרזתך. זה לא בהכרח אומר שאתה מתנגד למחאה כמובן. חשוב להבין שזו היא מחאה, לוותר על דברים שוליים בכדי להשיג מטרה מסוימת, מי שלא מוכן לוותר נסוג מהמחאה.

אז תאמר בברור שאינך תומך במחאה. מותר לך לא לתמוך.
אבל אתה הולך סחור סחור ולא אומר דבר.

זו מחאה מוותרים על דברים כדי להשיג את המטרה, זה בדיוק העניין הסימול והמעשה. כמו לישון בשדרות רוטשילד.

אני לא מבין אם אתה תמול נלהב שלא מבין את העיקרון פה? או אדם מהצד שתומך או לא תומך.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:21

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר